MENÜ

Askerlik

Askerlik ile ilgili tüm haberleri ve son dakika Askerlik haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Toplam 14.336 Askerlik haberi bulunmuştur.

Askerlik hizmeti, herhangi bir ülkede belirli bir yaşa gelen vatandaşların, zorunlu olarak, belirli bir süre orduda görev yapması veya anlaşmalı oldukları bir süre boyunca meslek olarak icra etmesi. Ayrıca askerlik veya vatanî görev olarak da bilinir.Ordular, mesleği askerlik olan kişilerin dışında, ya belirli bir süre için zorunlu askerlik hizmetine alınan yetişkin kişilerden ya da gönüllülerden oluşur. Bir tür zorunlu askerlik hizmeti Antik Mısır'da da uygulanırdı. Napolyon Savaşları sırasında Fransa'da, bütün sağlıklı erkekleri askere alındı. Daha sonra Prusya, erkekleri askerlik eğitimi için bir süre askere çağırmaya başladı. Böylece, az sayıda askerden oluşan asıl ordu, savaş zamanında hizmet etmeye hazır, eğitim görmüş yedek askerlerin katılmasıyla büyüyordu.

Amerikan İç Savaşı'nda (1861-65) Güney ve Kuzey, zorunlu askerlik usulüne başvurdular. Ama, 19. yüzyıl boyunca ABD'de ve İngiltere'de barış zamanında zorunlu askerlik uygulanmadı. I. Dünya Savaşı'nda, İngiliz ordusu düzenli askerlerden ve gönüllülerden oluşuyordu. 1930'larda ABD ve İngiltere, oldukça küçük düzenli ordularla yetindiler. Almanya ve Japonya ise, zorunlu askere alma usulü uyguladılar ve büyük ordular kurdular. 1939'da İngiltere zorunlu askere almayı yeniden uygulamaya başladı.

II. Dünya Savaşı, hemen bütün ülkelerin orduya bakışlarını değiştirdi. Çoğunlukla iki yıllık bir süre için gençler askere alınarak güçlü ordular kuruldu. İngiltere'de zorunlu askerlik 1960'a değin sürdü. Günümüzde İngiltere'nin kara, hava ve deniz kuvvetleri gönüllülerden oluşmaktadır. ABD zorunlu askere almayı Vietnam Savaşı nedeniyle sürdürdü ve bu uygulamaya ancak 1973'te son verebildi.


Askerlik Haberleri

Bedelli askerlik 4. celp dönemi ne zaman 4. celp dönemi askerlik yerleri belli oldu mu

Bedelli askerlik 4. celp dönemi ne zaman? 4. celp dönemi askerlik yerleri belli oldu mu?

Bedelli askerlik hizmeti için 4. celp döneminde silah altına alınacak yükümlülerin sevk tarihlerinin ne zaman açıklanacağı, son günlerde en çok konuşulan konular arasında yer alıyor. Öte yandan henüz bedelli askerlik için gerekli başvuruyu yapmayan ve ücret ödemesini tamamlamayan vatandaşlar, 'Bedelli askerlik başvurusu ne zaman bitecek?' sorusuna yanıt arıyor. Peki, bedelli askerlik 4. celp dönemi ne zaman?

16.10.2018Gündem
ASAL yoklama başvurusu nedir ASAL yoklama başvurusu nasıl yapılır

ASAL yoklama başvurusu nedir? ASAL yoklama başvurusu nasıl yapılır?

ASAL yoklama başvurusu nedir sorusunun yanıtı askere gidecek olan vatandaşlar tarafından sorgulanan ve araştırılan konular arasında yer almaya başladı. Askerlik yapacak çağa gelen vatandaşların, askere uygun olup olmamasına askerlik yoklamasıyla birlikte bakılıyor. Peki, ASAL yoklama başvurusu nedir? ASAL yoklama başvurusu nasıl yapılır?

16.10.2018Gündem
Kırklareli Üniversitesinde şehit-gazi mevzuatı eğitimi

Kırklareli Üniversitesi'nde şehit-gazi mevzuatı eğitimi

Kırklareli Üniversitesi'nde şehit-gazi mevzuatı eğitimi

16.10.2018Kırklareli
TBM: Sigorta başlangıcı öncesi anne olanlar erken emekli olabilir

TBM: Sigorta başlangıcı öncesi anne olanlar erken emekli olabilir

TBM: Sigorta başlangıcı öncesi anne olanlar erken emekli olabilir

16.10.2018Merkez
Almanyada 10 yılda 199 aşırı sağcı asker ordudan ihraç edildi

Almanya'da 10 yılda 199 aşırı sağcı asker ordudan ihraç edildi

2008 yılından bu yana Alman ordusunda görev yapan 199 askerin, aşırı sağcı eğilimlere sahip olduğunun belirlendiği ve bunun üzerine ya ordudan ihraç edildiği ya da ihraç sürecinde bulunduğu ortaya çıktı. Ordunun karşı istihbarat birimi, iş başvurusu yapanları incelemek için görevlendirildi.

16.10.2018Avrupa
98/4 askerlik celp yerleri E Devlet tarafından açıklandı... Askerlik yeri sorgulama nasıl yapılır

98/4 askerlik celp yerleri E Devlet tarafından açıklandı... Askerlik yeri sorgulama nasıl yapılır?

Vatani görevlerini yerine getirmek için tecillerini bozduran ve askerlik çağına gelmeleri dolayısıyla birliklerine katılmak isteyen binlerce vatandaş, 98/4 askerlik yerleri sorgulamalarını, E-Devlet üzerinden gerçekleştirebilecek. Dahil olacakları kuvvet komutanlıklarına göre acemi ve usta birlikleri hakkında bilgi sahibi olacak olan bireyler, Milli Savunma Bakanlığı'nın E-Devlet üzerinden açıklayacağı 98/4 askerlik yerleri sonrasında sülüslerini görüntüleyebilecek. Peki, askerlik yerleri E-Devlet üzerinde nasıl görüntülenebilecek? İşte, gençlerin merak ettiği tüm detaylar

15.10.2018Gündem
MSB uzman çavuş alımı başvurusu nasıl yapılır Başvuru şartları nelerdir

MSB uzman çavuş alımı başvurusu nasıl yapılır? Başvuru şartları nelerdir?

Milli Savunma Bakanlığı tarafından başvuruları alınan uzman çavuş alımı için süreç devam ediyor. Başvuruları eylül ayından bu yana sürmeye devam eden uzman çavuş alımı için başvuru şartları ve başvuruların nasıl yapılacağı merak ediliyor. Peki, MSB uzman çavuş alımı başvurusu nasıl yapılır? Başvuru şartları nelerdir?

15.10.2018Gündem
Anneye büyük sürpriz

Anneye büyük sürpriz

İzmirli Burak Aldoğan (22), Ağustos ayında, Şırnak Kevane Tepe Üs Bölgesi'ne vatani görevini yaptığı sırada kendisine sürpriz yapıp ziyaret eden annesi Birsen Aldoğan'a, erken terhis alıp aynı karşılığı verdi. Röportajda asker olan oğluna özlemini gözleri dolu dolu şekilde anlatan Birsen Aldoğan, bir anda oğlunu arkasında görünce sevinç gözyaşları döktü, oğluna sımsıkı sarıldı. Anne ile oğlunun sevgi dolu kavuşmasına tanıklık edenler ise mutluluklarına ortak oldu.

15.10.2018Gündem
Nöbet kulübesinde annesini karşısında gören asker de annesine sürpriz yaptı

Nöbet kulübesinde annesini karşısında gören asker de annesine sürpriz yaptı

Nöbet kulübesinde annesini karşısında gören asker de annesine sürpriz yaptı

15.10.2018İzmir
Turgutlu’da Hayatın başında, kaskın nerede projesi tanıtıldı

Turgutlu’da 'Hayatın başında, kaskın nerede?' projesi tanıtıldı

Turgutlu’da 'Hayatın başında, kaskın nerede?' projesi tanıtıldı

14.10.2018Turgutlu
23. Dönem POMEM polislik başvurusu nasıl yapılır Başvurular için son gün

23. Dönem POMEM polislik başvurusu nasıl yapılır? Başvurular için son gün!

POMEM başvurusu nasıl yapılır sorusunun yanıtı binlerce polis adayı tarafından sorgulanan konular arasında yer aldı. 23. dönem POMEM polis alımı başvuruları için son gün geldi. Başvurularını tamamlamayan adaylar POMEM başvurusunun nasıl yapılacağını merak ediyor. Peki, POMEM başvurusu nasıl yapılır? Başvuru şartları neler?

14.10.2018Gündem
Askere gidiyor

Askere gidiyor

Oyuncu Furkan Kızılay, geçtiğimiz gün Vadistanbul’daydı.

14.10.2018Magazin
Fıratın doğusunu darmadağın edeceğiz

Fırat'ın doğusunu darmadağın edeceğiz

Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan, Isparta’da bröve takan komandolara seslenerek, “Sınırımızın dışındaki teröristler de rahat uyuyamıyor, biliyorlar ki bir gece ansızın gelebiliriz. Çok yakında komandolarımızla Fırat’ın doğusundaki terör yuvalarını da darmadağın edeceğiz” dedi. Isparta Terörizmle Mücadele Eğitim ve Tatbikat Merkezi Komutanlığı’nda 2018/8’inci dönem uzman erbaş komando temel kursiyerleri bröve takma törenine katılan Erdoğan şunları söyledi:

12.10.2018Gündem
KYK borç erteleme başvurusu nasıl yapılır

KYK borç erteleme başvurusu nasıl yapılır?

KYK kredi desteğinden faydalanan üniversite mezunlarının araştırdığı KYK borç erteleme başvurusu, E-Devlet üzerinden kolayca gerçekleştirilebiliyor. Kredi ve Yurtlar Kurumu'nun E-Devlet modülü üzerinden gerçekleştirilebilecek olan KYK borç erteleme işlemi, birkaç adımda tamamlanabiliyor. Peki, KYK borç erteleme işlemi nasıl yapılır? İşte, adım adım tüm detaylar

12.10.2018Gündem
Erdoğan: Fıratın doğusundaki terör yuvalarını darmadağın edeceğiz (2)

Erdoğan: Fırat'ın doğusundaki terör yuvalarını darmadağın edeceğiz (2)

Erdoğan: Fırat'ın doğusundaki terör yuvalarını darmadağın edeceğiz (2)

12.10.2018Isparta
Son dakika... Erdoğan komandolara seslendi: Çok yakında Fırat’ın doğusundaki terör yuvalarını darmadağın edeceğiz

Son dakika... Erdoğan komandolara seslendi: Çok yakında Fırat’ın doğusundaki terör yuvalarını darmadağın edeceğiz

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan Isparta’daki General İhsan Alper Kışlası’nda düzenlenen 2018/8. Dönem Uzman Erbaş Komando Temel Kursiyerleri Bröve Takma Töreni’ne katıldı. Erdoğan, "Sınırımızın dışındaki teröristler de rahat uyuyamıyor, biliyorlar ki bir gece ansızın gelebiliriz. Çok yakında bugün brövelerini takan komandolarımızla Fırat'ın doğusundaki terör yuvalarını da darmadağın edeceğiz" dedi.

12.10.2018Gündem
Bedelli askerlik 4. celp dönemi yerleri ne zaman açıklanacak 4. celp dönemi sorgulama ekranı

Bedelli askerlik 4. celp dönemi yerleri ne zaman açıklanacak? 4. celp dönemi sorgulama ekranı

Bedelli askerlik imkanından yararlanmak isteyen vatandaşların internet üzerinden merakla araştırdığı celp yerleri, bakanlığın internet sitesi üzerinden takip ediliyor. Şu ana kadar yaklaşık 600 bin vatandaşın yararlanmak üzere başvurduğu bedelli askerlikte, ilk üç celp birliklerine teslim oldu. Peki, bedelli askerlik 4. dönem celp yerleri açıklandı mı? İşte, o konu hakkında bazı bilgiler

11.10.2018Gündem
50 yıl sonra mezun oldukları okulda buluştular

50 yıl sonra mezun oldukları okulda buluştular

50 yıl sonra mezun oldukları okulda buluştular

11.10.2018İnegöl
Kızılay personel alımı ile birçok ilde kadrosunu güçlendirecek

Kızılay personel alımı ile birçok ilde kadrosunu güçlendirecek

Kızılay, personel alımı ile kadrosuna yeni isimler kazandırmaya hazırlanıyor. Türkiye genelinde birçok merkezde yapılacak olan alımlar hakkında detayları paylaşan Kızılay, satın alma sorumlusu, mali işler asistanı, sosyal hizmet uzmanı ve sağlık uzmanı gibi alanlarda yapılacak olan alımlar hakkında ilan yayımlayan Kızılay, kriterlere uyan vatandaşları personel alımı kapsamında değerlendirecek. Peki, Kızılay personel alımı başvurusu nasıl yapılacak? İşte, o detaylar

11.10.2018Ekonomi
Şehit polis Fethi Sekinin ismi halı sahaya verildi

Şehit polis Fethi Sekin'in ismi halı sahaya verildi

Şehit polis Fethi Sekin'in ismi halı sahaya verildi

11.10.2018Gölbaşı
MSB uzman erbaş alımı başvurusu nasıl yapılır Başvuru şartları nelerdir

MSB uzman erbaş alımı başvurusu nasıl yapılır? Başvuru şartları nelerdir?

MSB uzman erbaş alımı başvuruları eylül ayının son haftasından bu yana devam ediyor. E-Devlet üzerinden başvurusu alınan uzman erbaş alımı için genel şartlar paylaşılmıştı. Peki, MSB uzman erbaş alımı başvurusu nasıl yapılır? Başvuru şartları nelerdir?

10.10.2018Gündem
Selçuk Üniversitesi 47 sözleşmeli personel alımı yapıyor

Selçuk Üniversitesi 47 sözleşmeli personel alımı yapıyor

Selçuk Üniversitesi, 47 personel alımı ile Tıp Fakültesi'ndeki eksiklikleri tamamlayacak. Hemşire, ebe, sağlık teknikeri, fizyoterapist unvanlarında alım yapacak olan Selçuk Üniversitesi, personel alımı hakkındaki detaylara yayımladığı kılavuzda yer verdi. Peki, Selçuk Üniversitesi sözleşmeli personel alımı başvurusu nasıl yapılacak? İşte, o konu hakkında bazı bilgiler

10.10.2018Gündem
Fatih Belediyesi 30 zabıta memuru alımı yapıyor

Fatih Belediyesi 30 zabıta memuru alımı yapıyor

Fatih Belediyesi, kadrosunu genişletme amacıyla bünyesine 30 zabıta memuru alımı yapıyor. Ekonomi, İktisat, Halkla İlişkiler ve Tanıtım gibi birçok bölüm mezununun başvuru işlemini gerçekleştirebileceği Fatih Belediyesi 30 zabıta alımı için istenen belgeler, 5-9 Kasım tarihleri arasında teslim edilecek. Peki, Fatih Belediyesi 30 zabıta memuru alımı başvuru şartları ve süreci nasıl işleyecek? İşte, merak edilen o detaylar

10.10.2018Gündem
İkinci Burak Akın vakası Ben de FETÖ’cüyüm...’

İkinci Burak Akın vakası! 'Ben de FETÖ’cüyüm...’

Zeytin Dalı Harekatında görevli Jandarma Üsteğmen Esabil Y.’nin, Genelkurmay Başkanı Yaşar Güler’in koruması Burak Akın gibi teslim olduğu ortaya çıktı. Üstlerine “FETÖ’cüyüm” diyerek teslim olan Y., astsubaylıktan subaylığa geçiş sınav sorularını örgütün verdiğini itiraf etti, mahrem imamlarını teşhis etti. Yapılan incelemede, Y.’nin yanı sıra yaklaşık 100 şüpheli daha belirlendi.

10.10.2018Gündem
Başkan Eroğluna söyleşide fotoğraf sürprizi

Başkan Eroğlu'na söyleşide fotoğraf sürprizi

Başkan Eroğlu'na söyleşide fotoğraf sürprizi

9.10.2018Tokat
Sağlıkçılar geriye dönük yıpranma payı istiyor

Sağlıkçılar geriye dönük yıpranma payı istiyor

Sağlıkçılar geriye dönük yıpranma payı istiyor

9.10.2018İzmir
98/4 askerlik yerleri ne zaman sorgulanacak Askerlik yeri sorgulama

98/4 askerlik yerleri ne zaman sorgulanacak? Askerlik yeri sorgulama

98/4 askerlik yerleri sorgulama ekranı, vatani görevlerini yapmaya hazırlanan birçok gencin araştırdığı konu olmaya devam ediyor. 98/4 askerlik yerleri aracılığıyla Milli Savunma Bakanlığı'nın belirleyeceği acemi birliklerini öğrenecek olan vatandaşlar, buna göre birliklerine göre yol hazırlıklarını gerçekleştirecek. Peki, 98/4 askerlik yerleri ne zaman açıklanacak? İşte, o konu hakkında bazı bilgiler

9.10.2018Gündem
Hakan Sabancı birliğine teslim oldu

Hakan Sabancı birliğine teslim oldu

Hakan Sabancı, bedelli askerlik hakkını kullanarak vatani görevini yerine getirmek için Kütahya'da bulunan birliğine teslim oldu.

Fotoğraflar: Instagram

9.10.2018Magazin
Berk asker oluyor

Berk asker oluyor!

Güneşin Kızları dizisiyle yıldızı parlayan Berk Atan, bedelli askerlik hakkından yararlanacak.

9.10.2018Magazin
Hakim ve savcılar için kritik bedelli askerlik açıklaması

Hakim ve savcılar için kritik 'bedelli askerlik' açıklaması

Adalet Bakanı Abdulhamit Gül, hakim, savcı ve avukatların bedelli askerlik uygulamasından faydalanabilmeleri için çalışma yürüttüklerini söyledi. Gül, "Hakim, savcıların bedelli askerlikle ilgili ’Adli tatilde bu hakkımızı kullanalım’ diye bir talepleri oldu. Biz de Milli Savunma Bakanlığı’na bu yöndeki talebimizi ilettik" diye konuştu.

8.10.2018Gündem
Bakan Gülden hakim, savcı ve avukatlar için bedelli askerlik açıklaması

Bakan Gül'den hakim, savcı ve avukatlar için bedelli askerlik açıklaması

Bakan Gül'den hakim, savcı ve avukatlar için bedelli askerlik açıklaması

8.10.2018Merkez
Bedelli askerlik yapacak avukatlar için kanun teklifi

Bedelli askerlik yapacak avukatlar için kanun teklifi

Bedelli askerlik yapacak avukatlar için kanun teklifi

8.10.2018Merkez
MSB uzman erbaş başvurusu nasıl yapılır Milli Savunma Bakanlığından uzman çavuş alımı

MSB uzman erbaş başvurusu nasıl yapılır? Milli Savunma Bakanlığı'ndan uzman çavuş alımı

Kara, Deniz ve Hava Kuvvetleri Komutanlıklarına yapılacak olan uzman erbaş alımı için süreç devam ediyor. Henüz başvuru yapmayan çok sayıda vatandaş, ilanın detaylarını ve başvuru koşullarını öğrenmek istiyor. En az lise mezunu olma şartının arandığı ilanda, askerlik hizmetini yapmış olan adaylar için terhis tarihinin üzerinden 5 yıldan fazla süre geçmemiş olma şartı da aranıyor. Peki, MSB uzman erbaş başvurusu nasıl yapılır? Başvuru şartları neler?

7.10.2018Gündem

Mansur Ark kimdir, kaç yaşında?

Mansur Ark, Yaşım Kaç programındaki görüntüleriyle gündeme geldi. 90'lı yılların unutulmaz seslerinden olan Mansur Ark, “Maalesef, Gazla Gitsin, Sana Demedim mi” şarkılarıyla tanınıyor. İşte, Mahsur Ark’ın hayatına ilişkin bilgiler

7.10.2018Televizyon
10 bin polis 12 bin asker alınacak

10 bin polis 12 bin asker alınacak

Ekim sonuna kadar hem Polis Akademisi hem de Türk Silahlı Kuvvetleri 22 binin üzerinde elaman alımı yapacak. Polis Akademisi Başkanlığı, 9 bini erkek, bini de kadın olmak üzere toplam 10 bin polis alımı için duyuruya çıkarken, TSK da uzman erbaş ve sözleşmeli er alımı yapacağını açıkladı.

7.10.2018İK/Yeni Ekonomi
Bedelli askerlik 4. celp dönemi ne zaman belli olacak Bedelli askerlik celp yerleri sorgulama

Bedelli askerlik 4. celp dönemi ne zaman belli olacak? Bedelli askerlik celp yerleri sorgulama

Bedelli askerlik hizmeti için 3. celp döneminde silah altına alınacak 13 bin 555 yükümlünün sevk tarihleri geçtiğimiz günlerde "e-Devlet"ten yayınlandı. Bu gelişmenin ardından müracaat sürecini tamamlayan bedelli askerlik hizmetine tabi yükümlüler için 4. celp döneminin ne zaman açıklanacağı merak konusu oldu. Peki, bedelli askerlik 4. celp dönemi ne zaman?

5.10.2018Gündem
Bedelli askerlik yapanlar, yemin ederek terhis oldu

Bedelli askerlik yapanlar, yemin ederek terhis oldu

GAZİANTEP'in İslahiye ilçesinde, bedelli askerlik kapsamında silah altına alınan 200 kişi, 21 günlük vatani görevlerini yemin ederek, tamamlayıp, terhis oldu.Milli Savunma Bakanlığı'nca Bedelli Askerlik 1'inci Celp Dönemi'nde temel askerlik eğitimlerini İslahiye'nin Yeşilyurt Mahallesi'nde bulunan Jandarma Komando Tabur Komutanlığı'nda tamamlayan 200 kişi için yemin töreni düzenlendi. İlçe Jandarma Komando Tabur Komutanlığı'nda düzenlenen yemin törenine Gaziantep İl Jandarma Komutanı Albay Halil Uysal, İslahiye İlçe Jandarma Komutanı Binbaşı Ümit Tahta, Jandarma Komando Tabur Komutanı Binbaşı Vahit Sağdıç ve asker aileleri katıldı. Saygı duruşunda bulunulup, İstiklal Marşı'nın okunmasıyla başlanan törende, vatani görevini yapanlar, yemini ederek, terhis oldu. 21 günlük askerlik görevlerini yapıp, terhis olan 200 kişi, ailelerine kavuşmanın mutluluğunu yaşadı. Vatani görevlerini yapmanın mutluğunu yaşayanlar, asker selamıyla fotoğraf çektirdi. Oğlunun terhis törenine katılan anne, Şehitlerimiz nedeniyle bu törende maalesef buruk bir sevinç yaşıyoruz. Çocuğumuz bedelli olarak askerliğini yaptı. Mutluyuz, üzerimizden bir yük kalktı dedi.

5.10.2018Haber
Bedelli askerlik yapanlar, yemin ederek terhis oldu

Bedelli askerlik yapanlar, yemin ederek terhis oldu

Bedelli askerlik yapanlar, yemin ederek terhis oldu

5.10.2018Islahiye
Kulalı çiftçiden Türk Silahlı Kuvvetlerine 100 bin lira bağış

Kulalı çiftçiden Türk Silahlı Kuvvetleri'ne 100 bin lira bağış

Kulalı çiftçiden Türk Silahlı Kuvvetleri'ne 100 bin lira bağış

5.10.2018Kula
Tosuncuk gitti yöntemi kaldı Enerji içeceği ile 100 milyon TL böyle uçtu

'Tosuncuk' gitti yöntemi kaldı! 'Enerji içeceği ile 100 milyon TL böyle uçtu

Çiftlikbank'ta yaptığı dolandırıcılık ile binlerce insanı mağdur eden ve yurt dışına kaçan 'Tosuncuk' lakaplı Mehmet Aydın ders olmadı. Bu kez Esenyurt'ta enerji içeceği satacağını iddia ederek yüksek kar vaadiyle vatandaşı dolandıran “Enerji Emlak”a polis operasyonu düzenlendi. Vatandaşı 100 milyon TL dolandırdığı ileri sürelen Enerji Emlak operasyonunda 12 kişi için gözaltı kararı verildi.

5.10.2018Gündem
Türkiyenin ilk elektrikli itfaiye aracı 2020de görücüye çıkacak

Türkiye'nin ilk elektrikli itfaiye aracı 2020'de görücüye çıkacak

Dünyanın önde gelen üreticileri arasında bulunan Volkan İtfaiye, ilk yerli elektrikli itfaiye aracını görücüye çıkarmaya hazırlanıyor.

5.10.2018Teknoloji
TESKten bankalara fedakarlık mesajı

TESK'ten bankalara "fedakarlık" mesajı

TESK Genel Başkanı Bendevi Palandöken: "Bankaların kredi faizleri çok yüksek. Faizlerin düşmesi, ekonomik dalgalanmadan olumlu çıkabilmemiz için en önemli adım. Bankaların ekonomik dalgalanmada artık kar yerine fedakarlık etmeleri gerekiyor"

5.10.2018Ekonomi
Afrinde yakalanan teröristler itiraf etti

Afrin'de yakalanan teröristler itiraf etti!

Zeytin Dalı Harekatı sırasında 2 askerin şehit edildiği saldırıya karışan ve Hatay'da tutuklanan 11 YPG/PKK'lı terörist, örgüt üyeliklerini itiraf ederek girdikleri çatışmalara ilişkin bilgiler verdi. Tutuklu M.C. ifadesinde "Yanımızdakilerden biri doçkayla Türk askerini gördü ve ateş etmeye başladı. Bizler de üzerimizdeki kalaşnikoflarla ateş etmeye başladık. Dizor bölgesine ateş ettik, saat 23.00'e kadar çatıştık. Türk uçakları bombalamaya başlayınca tepeden ayrılıp köye geri döndük" dedi.

5.10.2018Gündem
POMEM 10 bin polis alımı başvurusu nasıl yapılır Polis alımı başvuru şartları neler

POMEM 10 bin polis alımı başvurusu nasıl yapılır? Polis alımı başvuru şartları neler?

Polis Akademisi tarafından 10 bin polis alımı başvuruları yapılan duyuruyla birlikte başladı. Polis Akademisinde istihdam edecek olan 10 bin polis alımı için başvuru detayları yayımlandı. Peki, POMEM 10 bin polis alımı başvurusu nasıl yapılır? Polis alımı başvuru şartları neler?

4.10.2018Gündem
Tek tip askerlik konusunda Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü Kalından açıklama

Tek tip askerlik konusunda Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü Kalın'dan açıklama

Tek tip askerlik konusuyla ilgili soruları yanıtlayan Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü İbrahim Kalın, zorunlu askerliğin formüle edile edilerek askerlik sürelerinin eşitlenmesinin uzun vadeli bir proje olduğunu söyledi. İşte, Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü İbrahim Kalın'ın askerlik kısalacak mı sorularına yanıt niteliğindeki tek tip askerlik açıklaması

4.10.2018Gündem
Ekrem Yüce kimdir

Ekrem Yüce kimdir?

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın yaptığı atama ile ÇAYKUR Genel Müdür ve Yönetim Kurulu Başkanlığı'na atanan Ekrem Yüce'nin kim olduğu merak konusu oldu. 2003 - 2011 yılları arasında da ÇAYKUR Yönetim Kurulu Başkanlığı ve Genel Müdür görevinde bulunan Ekrem Yüce, son olarak DOKAP'ın başkanlığını yapıyordu. İşte, Ekrem Yüce hakkında merak edilen tüm detaylar...

4.10.2018Gündem
Af zamana bırakılacak

Af zamana bırakılacak

MHP’nin af önerisi hem siyasette hem de toplumda tartışma yaratırken, iktidar partisi bu konunun öncelikli olarak gündeme gelmesine sıcak bakmıyor. Af konusu, zamana bırakılacak ve toplumdan gelen tepkiye göre şekillenecek.

3.10.2018Gündem
MSB uzman çavuş başvurusu nasıl yapılır Başvuru şartları neler

MSB uzman çavuş başvurusu nasıl yapılır? Başvuru şartları neler?

Milli Savunma Bakanlığı tarafından başlayan uzman çavuş alımı için başvurular yapılmaya başlandı. 25 Eylül tarihinde başlayan MSB uzman çavuş başvurularının nasıl yapılacağını merak eden adaylar detayları araştırmayı sürdürmeye devam ediyor. Peki, MSB uzman çavuş başvurusu nasıl yapılır? Başvuru şartları neler?

3.10.2018Gündem
Kalın: ABDnin taktiği büyüyen bir sorun olmaya başladı

Kalın: ABD'nin taktiği büyüyen bir sorun olmaya başladı

Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü İbrahim Kalın, kabine toplantısı sonrasında açıklamalarda bulundu. Yeni havalimanıyla ilgili "Takvimde değişiklik söz konusu değil." diyen Kalın, "29 Ekim günü yeni havalimanında uçuşlar başlamış olacak." ifadelerini kullandı. Kalın, ABD'nin Münbiç'te oylama taktiği yürüttüğünü söyleyerek, "Oyalama taktiklerinin devreye girdiğini görüyoruz. Bu oyalama taktiği büyüyen bir sorun olmaya başladı." dedi.

3.10.2018Gündem
98/4 askerlik yerleri ne zaman açıklanacak

98/4 askerlik yerleri ne zaman açıklanacak?

Askerlik yükümlülüğünü yerine getirmek isteyen vatandaşların araştırdığı 98/4 askerlik yerleri, internet üzerinden sorgulanmaya başlandı. Uzun ya da kısa dönem sınıfıyla vatani görevlerini yerine getirecek olan gençler, 98/4 askerlik yerleri için araştırmalarını sürdürüyor. Peki, birçok vatandaşın sorguladığı 98/4 askerlik yerleri ne zaman açıklanacak? İşte, o konu hakkında detaylı bilgiler

3.10.2018Gündem