MENÜ

Asit

Asit ile ilgili tüm haberleri ve son dakika Asit haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Toplam 14.490 Asit haberi bulunmuştur.

Asit Haberleri

ABD şirketi, Uygurlara yaptıkları nedeniyle Çine satışı durdurdu

ABD şirketi, Uygurlara yaptıkları nedeniyle Çin'e satışı durdurdu

ABD şirketi, 'milyonlarca Uygur'dan kan örneği toplayan' Çin'e cihaz satışını durdurdu

22.02.2019Dünya
IoT’nin potansiyelini niyet odaklı networking ile açığa çıkarıyor

IoT’nin potansiyelini niyet odaklı networking ile açığa çıkarıyor

Cisco yeni IoT networking ürünleri, developer araçları, onaylanmış tasarım rehberleri ve iş ortağı uzmanlıkları ile IoT ortamları için eşi görülmemiş ölçek, esneklik ve güvenlik sunuyor.

22.02.2019Teknoloji
Gelen bu e-postaları sakın açmayın

Gelen bu e-postaları sakın açmayın

Geçtiğimiz dönemde sadece büyük ölçekli şirketleri hedef alan BEC (Şirket E-postası Dolandırıcılığı) saldırıları artık her büyüklükte işletme için önemli bir tehdit haline geldi.

22.02.2019Teknoloji
Kötülük iyileştirilebilir mi

Kötülük iyileştirilebilir mi?

Jean-Christophe Grangé hayranları için güzel haber geldi. Gerilimin efendisi bu kez ‘Ölüler Diyarı’nda dolaştırıyor okurunu. Yazar kendinden beklenenin fazlasını veriyor kitabında. Gerilim dozunu yükselttiği gibi kötülüğün genetik olup olmadığını tartışıyor. “Kötülük iyileştirilebilir mi?” sorusunu ortaya atıyor.

20.02.2019Kitap Sanat
Büyük beyaz köpekbalığının genom haritası çıkarıldı

Büyük beyaz köpekbalığının genom haritası çıkarıldı

Bilim adamları, okyanusların en tehlikeli yırtıcılarından büyük beyaz köpekbalığının genom haritasını çıkardı.

20.02.2019Teknoloji
Asitçi eniştenin tazminat davasında ek bilirkişi raporu istendi

Asitçi eniştenin tazminat davasında ek bilirkişi raporu istendi

Ataşehir’de bir restoranda eşinin yeğeninin yüzüne asit içerikli madde attığı gerekçesiyle 9 yıl 36 ay hapse çarptırılan Cihan Araçman’a yönelik açılan tazminat davasında mahkeme, ek bilirkişi raporu istedi.

19.02.2019Gündem
Kızamık aşısı ne zaman yapılır İşte aşı takvimi

Kızamık aşısı ne zaman yapılır? İşte aşı takvimi

Çocukların doğduğu andan itibaren belirli bir yaşa gelinceye kadar bir dizi aşı olması gerekiyor. Sağlık Bakanlığı’nın da belirttiği dönemlerde çocukların aşılanmaya başlanması, en bulaşıcı hastalıklardan kızamık başta olmak üzere pek çok hastalığın önüne geçilmesini sağlıyor. Peki, kızamık aşısı ne zaman yapılır? İşte aşı takvimi

19.02.2019Sağlık
Kıbrıslı Hamit 55 yıl sonra huzur buldu

Kıbrıslı Hamit 55 yıl sonra huzur buldu

1964’te Kıbrıslı Rumların saldırılarından ailesiyle kaçarken hastalanarak hayatını kaybeden 4 yaşındaki Hamit Hilmi’nin 55 yıldır kayıp olan naaşı bulundu.

19.02.2019Dünya
Şimşek açıkladı: 1.7 milyar insan bankaya erişemiyor

Şimşek açıkladı: 1.7 milyar insan bankaya erişemiyor

Dünya Melek Yatırım Forumu'nda konuşan eski Başbakan Yardımcısı Mehmet Şimşek "Dünyada 1,7 milyar insan halen bankaya ulaşamamış durumda. Bankaya erişim sağlayamamış insanların çoğunluğunu ise kadınlar oluşturuyor" dedi.

18.02.2019Ekonomi
AFT (ağız yarası) nedir AFT nasıl geçer

AFT (ağız yarası) nedir? AFT nasıl geçer?

AFT nedir, nasıl geçer sorusunun yanıtı, rahatsız edici hastalığı yaşayan vatandaşlar tarafından sorgulanmaya başladı. Ağzın içinde dil ve yanak içlerinde çoğunlukla çıkan AFT'ın nasıl geçeceği merak ediliyor. Peki, AFT (ağız yarası) nedir? AFT nasıl geçer?

15.02.2019Sağlık
ABDden ilginç Kaşıkçı ihbarı: NASA ile irtibatlı...

ABD'den ilginç Kaşıkçı ihbarı: NASA ile irtibatlı..."

Suudi gazeteci Cemal Kaşıkçı'yı, Suudi Arabistan'ın İstanbul Başkonsolosluğunda öldüren infaz timinin, cinayetin ardından 32 kilogram çiğ et sipariş ettiği restoranın yetkilileri, konuyla ilgili tüm detayları soruşturmayı yürüten yetkililerle paylaştıklarını ifade etti. Kaşıkçı cinayetiyle ilgili soruşturma yürüten Terörle Mücadele Şube Müdürlüğünün, toplamda 224 ihbarı değerlendirmeye aldığı kaydedilen raporda, en ilginç ihbarlardan birinin ABD'den geldiği kaydedilmişti.

15.02.2019Gündem
Bilimi ve sanatı yeniden ‘keşfet’tiler

Bilimi ve sanatı yeniden ‘keşfet’tiler

3-18 yaş aralığındakiler, STEM Fest’te buluştu. Öğrenciler burada, ‘Yaparak ve Tasarlayarak Geleceği Keşfet’ sloganıyla DNA gözlemleri ve ebru yaptı. İlki Mersin’de düzenlenen etkinlik, nisan ve mayıs aylarında yedi okulda daha yapılacak.

15.02.2019Eğitim
Paris metrosunda panik

Paris metrosunda panik

Fransa'nın başkenti Paris'te metroda 20'li yaşlarında bir genç, yüzüne atılan ve asit olduğu düşünülen sıvı ile yaralandı.

15.02.2019Dünya
Cinayet sonrası 32 porsiyon et siparişi

Cinayet sonrası 32 porsiyon et siparişi

İSTANBUL Emniyet Müdürlüğü, ‘İEM 2018 Faaliyet Raporu’nu 351 sayfalık bir kitap halinde yayımlarken Cemal Kaşıkçı cinayetine de çok detaylı şekilde yer verildi. Delillerin karartıldığına vurgu yapılırken, infaz timinin cinayetten sonra yakındaki ünlü bir restorandan 32 porsiyon pişmemiş et sipariş ettiği belirtildi. Konutta çifte ateşle ısı değeri 1000 dereceye kadar yükselebilen ve DNA izi bırakmayan bir tandır bulunduğu, infazdan sonra tandırın yakıldığının belirlendiği açıklandı.

15.02.2019Gündem
Bilirkişi: 3.2 milyon tazminat ödensin

Bilirkişi: 3.2 milyon tazminat ödensin

Ataşehir’deki bir restoranda 17 Ekim 2015 akşamı aile yemeğinin yenildiği sırada yaşanan korkunç olay sırasında, Y.K. ve diğer çocuklar restoran içindeki oyun odasındaydı. Eşi, baldızı ve yakınlarının olduğu yemek masasından kalkan Cihan Araçman, oyun odasına gitti ve Y.K.’nın yüzüne asit attı. Olay sonrası Araçman hakkında hem ceza davası hem de hukuk davası açıldı. Anne I.G.’nin oğlu adına İstanbul Anadolu Asliye Hukuk Mahkemesi’nde açtığı davada Y.K. için tazminat talep edildi. Dava dilekçesinde anne I.G. için 100 bin TL, Y.K. için de 500 bin TL manevi tazminat talep edildi.

15.02.2019Gündem
Antarktika Türk bilim insanlarına laboratuvar oldu

Antarktika Türk bilim insanlarına 'laboratuvar' oldu

3. Ulusal Antarktika Bilim Seferi'ne katılan bilim insanları, çalışmalarını "beyaz kıta"ya taşıdı. Antarktika, böylece Türk bilim insanlarının araştırmalarına laboratuvar oldu.

15.02.2019Teknoloji
Cıva nedir Cıva zehirlenmesi nasıl olur

Cıva nedir? Cıva zehirlenmesi nasıl olur?

Gündemdeki haberler ardından cıva ve cıva zehirlenmesi en çok araştırılan konulardan birdi oldu. Cıva zehirlenmesi, gelişim bozukluklarına, hareket ve beyin işlevi bozukluklarına neden olur. Kolayca buharlaşarak, renksiz bir buhar halinde havaya karışması onu gizli bir toksin durumuna getirir. Peki, cıva nedir? Cıva zehirlenmesi nasıl olur?

15.02.2019Sağlık
Son dakika Emniyet raporunda kan donduran detaylar: Hatice Cengiz ikinci kurban olacaktı

Son dakika! Emniyet raporunda kan donduran detaylar: Hatice Cengiz ikinci kurban olacaktı

İstanbul Emniyet Müdürlüğünce yayımlanan 2018 yılı faaliyet raporunda, Suudi gazeteci Cemal Kaşıkçı'nın Suudi Arabistan'ın İstanbul Başkonsolosluğu'nda öldürülmesine ilişkin çarpıcı detaylara yer verildi.

14.02.2019Gündem
Çölyak hastalığı nedir

Çölyak hastalığı nedir?

Çölyak hastalığı, genetik yatkınlığı olan bireylerde buğday, arpa, çavdar gibi tahıllarda bulunan ve suda erimeyen glüten isimli proteine karşı duyarlılık sonucu gelişiyor. Sağlık Bakanlığı verilerine göre, Türkiye'de tanılanan 88 bin 790 Çölyak hastası bulunuyor. Çölyak hastalığında, bilinen tek tedavi glütenin ömür boyu diyetten çıkarılması olarak gösteriliyor. Peki, Çölyak hastalığı nedir?

13.02.2019Sağlık
Patates ne zaman ekilir

Patates ne zaman ekilir?

Patates, ülkemize 150 yıl kadar önce Rusya ve Kafkaslar üzerinden doğu bölgelerimize, bir asır kadar önce de Avrupa üzerinden batı yörelerimize girmiştir. Bugün yurdun hemen her yerinde yetiştirilebilmekle beraber, özellikle Orta Anadolu’da önemli durumdadır. Patatesin yılın hangi dönemlerinde ekileceği ise vatandaşlarca merak ediliyor. Peki, patates ne zaman ekilir? Patates ekimi hangi aylarda yapılır?

13.02.2019Gündem
Yeşilçam filmlerine konu olacak olay Toprak ağasının oğluymuş...

Yeşilçam filmlerine konu olacak olay! Toprak ağasının oğluymuş...

Manisalı Ahmet Öz, 39 yıl önce hayatını kaybeden toprak ağası Mehmet Uslucan’a karşı açtığı babalık davasını kazandı, DNA testi onu doğruladı. Uslucan şimdi mirastan pay alabilecek...

13.02.2019Gündem
İngiltere ekonomisi büyük şoka mı hazırlanıyor

İngiltere ekonomisi büyük şoka mı hazırlanıyor?

İngiltere Merkez Bankası Başkanı Mark Carney "Brexit’e ilişkin bir çözümün bulunması herkesin çıkarına. Anlaşmasız ayrılık bu ülke için ekonomik şok oluşturur" dedi.

13.02.2019Ekonomi
Eski eşini 23 yerinden bıçaklayarak öldürdü, kendisini böyle savundu

Eski eşini 23 yerinden bıçaklayarak öldürdü, kendisini böyle savundu

Bursa'da sokakta tartıştığı eski eşi Özlem Meşeli'yi (38), 23 yerinden bıçaklayarak öldürdüğü ve çantasını gasp ettiği iddiasıyla tutuklanan Hasan Gündoğdu (45), hakim karşısına çıktı. Eski eşine kendisine biber gazı sıkacağını düşünerek belinden çıkardığı bıçağı rastgele salladığını öne süren Gündoğdu, “Nasıl bıçakladığımı tam hatırlamıyorum. Çantasını çalmadım. Çanta, montumun cep düğmesine takıldı” dedi. Çiftin oğlunun annesini öldüren babasından şikayetçi olmadığı duruşmada savcı, tutuklu eski kocanın ağırlaştırılmış müebbet ve 15 yıla kadar hapis cezası ile cezalandırılmasını istedi.

12.02.2019Gündem
Komşunun saksısına işedi, 23 yıl ceza aldı ‘Ben değil babam tecavüz etti’ dedi

Komşunun saksısına işedi, 23 yıl ceza aldı! ‘Ben değil babam tecavüz etti’ dedi

İngiltere’de 1980’li yıllarda Newcastle ve Gateshead’de iki kadına tecavüz edildi. Ancak suçlu yakalanamadı. Geçen yıl tartıştığı komşusunun çiçek saksısına işeyen Eric McKenna’nın DNA örneği, bu iki tecavüzle eşleşince 23 yıl hapis cezasına çarptırıldı. McKenna, ‘Ben değil babam yaptı’ deyince babanın mezarının açılmasına karar verildi.

9.02.2019Avrupa
Kan donduran cinayeti böyle işlemişler 4 ay sonra toprağa verildi

Kan donduran cinayeti böyle işlemişler! 4 ay sonra toprağa verildi

Aydın'ın Çine ilçesinde, otomobilin ön koltuğuna bağlanıp, yakılarak öldürülen Muharrem Özcan'ın (22) İzmir Adli Tıp Kurumu'ndaki yapılan DNA testi sonuçlarının gelmesinin ardından ailesine teslim edilen cenazesi, 4 ay sonra toprağa verildi.

8.02.2019Gündem
Gebeliklerde haftalık takip nasıl yapılır

Gebeliklerde haftalık takip nasıl yapılır?

Gebelik müjdesi aldıktan sonra anne ve bebek sağlığı açısından gebelik takip sürecinin iyi yönetilmesi gerekir. Aslında gebelik takibi gebelik başlamadan 3 ay önce başlamaktadır. Bir anne adayı sigara ve alkol kullanıyorsa onları bırakması gerekmektedir. Bunun yanı sıra folik asit kullanılmasını da önermekteyiz.

8.02.2019Sağlıklı Yaşam
Rujdaki DNA sır cinayeti ortaya çıkardı

Rujdaki DNA sır cinayeti ortaya çıkardı

SAMSUN'un Çarşamba ilçesinde 3 yıl önce fındık bahçesinde hayvanlar tarafından parçalanmış cesedi bulunan Zekiye Keskin'in (16) öldürülmesiyle ilgili, biri kadın, 3 şüpheli gözaltına alındı. Öldürülen kızın çantasında bulunan rujunda ise bir erkeğe ait DNA örneği tespit edilmesi ise cinayetin açığa çıkarılmasında önemli rol oynadı.

8.02.2019Gündem
Aleyna’nın ölmeden 54 gün önce verdiği ifade ortaya çıktı

Aleyna’nın ölmeden 54 gün önce verdiği ifade ortaya çıktı

İstanbul’da koruma altındayken erkek arkadaşının evinde başından vurularak öldürülen 17 yaşındaki Aleyna Can’ın ölümünden 54 gün önce Emniyet’e verdiği ifade gün yüzüne çıktı. Can, ifadesinde, erkek arkadaşı Bayram Ekici tarafından zorla eve götürüldüğünü, kapıda dövüldüğünü, odaya kapatıldığını ve “Seni öldürürüm” diye tehdit edildiğini anlattı. Ekici’nin üç ay Can’a yaklaşmamasına karar verildi. Fakat Can, üç aylık süre dolmadan öldürüldü.

8.02.2019Gündem
Ceninden örnek alındı, istismar sanığı dayı çıktı

Ceninden örnek alındı, istismar sanığı 'dayı' çıktı

Erzurum'da yeğeni N.N.'ye (14) istismarda bulunduğu iddiasıyla dayı M.İ.'nin (21) 1'inci Ağır Ceza Mahkemesi'nde yargılanmasına devam edildi. N.N.'nin 2 aylık hamile olduğu anlaşılınca, mahkeme kararı ile gebeliği sonlandırıldı ve ceninden örnek alındı. İstanbul Adli Tıp Kurumu'ndan mahkemeye gönderilen raporda, ceninden alınan örnekte babanın yüzde 99,9 dayı M.İ.'nin olduğu bildirildi. Gelen rapor üzerine duruşma savcısı mahkemeye sunduğu mütalaada, M.İ.'nin 'zincirleme şekilde cebir ve şiddet kullanmak suretiyle çocuğun nitelikli cinsel istismarı' suçundan 30 yıla kadar hapsini istedi.

8.02.2019Gündem
Son dakika... Ünlü jokeye 20 yıl hapis

Son dakika... Ünlü jokeye 20 yıl hapis!

Şampiyon jokey Uğur Polat cinsel saldırı suçundan tutuklandı. Yaklaşık 3 yıl süren dava sürecinde tutuksuz yargılanan jokey 20 yıl hapis cezasına çarptırıldı.

8.02.2019Diğer
Son dakika... Ünlü jokey Uğur Polata eski sevgilisi olan yengesine tecavüzden 20 yıl hapis

Son dakika... Ünlü jokey Uğur Polat'a eski sevgilisi olan yengesine tecavüzden 20 yıl hapis

Ünlü Jokey Uğur Polat, eski sevgilisi olan yengesine 3 yıl önce Bakırköy'de hürriyetinden yoksun bırakarak “nitelikli cinsel saldırıda" bulunduğu gerekçesiyle 20 yıl hapis cezasına çarptırılarak tutuklandı. Polat’ın avukatları karara itiraz etti.

8.02.2019Gündem
Adli tıp uzmanından soruşturma süreciyle ilgili dikkat çekici rapor

Adli tıp uzmanından soruşturma süreciyle ilgili dikkat çekici rapor

Çöpteki atıklar incelenmedi... Taze kan lekeleri incelenmedi... Işıklı inceleme yapılmadı... Peki ne yapıldı?

8.02.2019Gündem
Dünya onları konuşuyor... Türk çiftten ABDde büyük başarı

Dünya onları konuşuyor... Türk çiftten ABD'de büyük başarı!

ABD’de yaşayan iki Türk bilim insanı, ses getiren çalışmalara imza attı. Massachusetts General Hastanesi’nde araştırmalar yapan genetik uzmanı Mihriban Yıldırım agresif yani hızlı ilerleyen meme kanserinde tedaviye dirençli hücre tiplerini ve buna neden olan mekanizmayı bulmayı başarırken, eşi, makine mühendisi Murat Yıldırım ise beyin hücrelerini yüksek çözünürlükte görüntüleyebilen bir mikroskop geliştirdi.

7.02.2019Ekonomi
Bardak çelişkisi

Bardak çelişkisi

ÜNİVERSİTE öğrencisi Şule Çet’in bir plazanın 20. katından şüpheli bir şekilde düşerek ölümüne ilişkin davada, “Olay yerinde temizlik yapıldığı” iddiasına ilişkin sanıkların yaptıkları savunmalar birbiriyle çelişti. Dün Ankara 31. Ağır Ceza Mahkemesi’nde yapılan davanın ilk duruşmasında, sanık Çağatay Aksu olayın nasıl yaşandığına ilişkin olarak daha önce verdiği ifadeleri tekrarladı. Olayın yaşandığı dinlenme odasında ve pencerede parmak izinin bulunmadığının hatırlatılması üzerine de Aksu, şunları anlattı: “Nasıl çıkabilir. Elimle bacağından tutuyordum. Elimden kaydı ve düştü. Berk’in yanına içeriye koştum, ‘Şule gitti. Tutamadım, atladı’ dedim.”

7.02.2019Gündem
Meksikada toplu mezar bulundu... 19 ceset çıkarıldı

Meksika'da toplu mezar bulundu... 19 ceset çıkarıldı

Latin Amerika ülkesi Meksika'nın güneybatısında, Pasifik Okyanusu kıyısındaki Colima eyaletinde toplu mezar bulundu.

6.02.2019Dünya
Hahamlık mahkemeleri Yahudilikin ispatı için DNA testi istiyor

Hahamlık mahkemeleri Yahudilik'in ispatı için DNA testi istiyor

İsrail'deki Hahamlık mahkemeleri, Yahudiliğinden şüphe duyduğu bazı kişilerden Yahudi olduklarını kanıtlamaları için DNA testi talep ediyor.

6.02.2019Dünya
Şule öldü ama sanki odada hiçbir şey yaşanmamış gibi... Temizlik delili

'Şule öldü ama sanki odada hiçbir şey yaşanmamış gibi... Temizlik delili

Bugün ilk duruşması yapılacak Şule Çet’in ölümüne ilişkin davada, savcılığın şüphelilerin olay yerinde temizlik yaptığı iddiasını destekleyen bir fotoğraf dava dosyasına girdi. Çet’in düştüğü iddia edilen pencerenin bulunduğu odada olaydan hemen sonra bütün eşyaların yerli yerinde durduğu görülüyor.

6.02.2019Gündem
SMA hastalığı nedir SMA hastalığının belirtileri nelerdir

SMA hastalığı nedir? SMA hastalığının belirtileri nelerdir?

SMA hastalığı nedir sorusunun yanıtı birçok kişi tarafından merak edilen ve araştırılan konular arasında yer almaya devam ediyor. Geçtiğimiz günlerde SMA hastalığının tüm tiplerinde ilaçlar geri ödeme listesine alınmıştı ve bu sevindirici haber sonra SMA hastalığıyla ilgili detaylar merak edildi. Peki, SMA hastalığı nedir? SMA hastalığının belirtileri nelerdir?

5.02.2019Sağlık
Aileye ikinci DNA şoku

Aileye ikinci DNA şoku

Adana'da bir kişinin yaptırdığı DNA testinde, 54 yıl sonra ustası bildiği şahsın babası, patronu bildiği şahsın ise ağabeyi olduğu ortaya çıkmıştı. Bu şahsın ağabeyi de yaptırdığı DNA testinde aynı kişinin babası olduğunu öğrendi.

5.02.2019Gündem
Aileye ikinci DNA şoku 54 yıl sonra gerçeği öğrendi

Aileye ikinci DNA şoku! 54 yıl sonra gerçeği öğrendi

Adana'da bir kişinin yaptırdığı DNA testinde, 54 yıl sonra ustası bildiği şahsın babası, patronu bildiği şahsın ise ağabeyi olduğu ortaya çıkmıştı. Bu şahsın ağabeyi de yaptırdığı DNA testinde aynı kişinin babası olduğunu öğrendi.

5.02.2019Gündem
Akciğerlerdeki havayı ani ve gürültülü olarak dışarı vermeye ne denir

Akciğerlerdeki havayı ani ve gürültülü olarak dışarı vermeye ne denir?

Solunum yollarında yaşanan bir problem değişik şekillerde kendini gösterebiliyor. Peki, solunum yolları zarlarının rahatsızlığı nedeniyle akciğerlerdeki havayı ani ve gürültülü olarak dışarı vermeye ne denir?

1.02.2019Gündem
Babasının mirasından faydalanmasın diye başkasının nüfusuna kaydettirildi

Babasının mirasından faydalanmasın diye başkasının nüfusuna kaydettirildi

Zonguldak’ta, henüz bebekken amcası ve amca çocukları tarafından babasının mirasından faydalanmaması için tanımadığı birinin üzerine kayıt ettirildiğini iddia eden 59 yaşındaki Bayram Ceran, DNA testi istiyor.

1.02.2019Haber
Akılalmaz iddia Babasının mirasından faydalanmasın diye yapmışlar…

Akılalmaz iddia! Babasının mirasından faydalanmasın diye yapmışlar…

Zonguldak’ta, henüz bebekken amcası ve amca çocukları tarafından babasının mirasından faydalanmaması için tanımadığı birinin üzerine kayıt ettirildiğini iddia eden 59 yaşındaki Bayram Ceran, DNA testi istiyor.

1.02.2019Gündem
İsmini bile bilmiyorlardı, şimdi talebe yetişemiyorlar

İsmini bile bilmiyorlardı, şimdi talebe yetişemiyorlar

İzmir Büyükşehir Belediyesinin verdiği eğitim ve desteklerle istiridye mantarı üretimine başlayan Kiraz'ın emekçi kadınları, Bayındırlı hemcinslerine de örnek oldu. 'İstiridye Mantarı Yetiştiriciliği Kursu' alıp hızla üretime başlayan Bayındırlı kadınlar, şimdi artan talebe yetişemiyor.

1.02.2019Ekonomi

Yazar Sonuçları

Ergotionein ne işe yarar?

Yaşlanma hızı ve etkinliğini belirlemede ergotionein en önemli bir karar verici. Ne var ki oksitleyici yani paslandırıcı etkilerden çok fazla ve daha hızlı etkileniyor. Ergotionein işte bu oksitleyici süreçlere karşı bir kalkan görevi üstleniyor.

19.02.2019

Tecavüz edip, boğup basbayağı çuval gibi atmışlar

İnsanın kanını donduran bir vahşet bu!“Allah kahretsin!” dedirten... Kalbimizi parçalayan...İnsanı bu ülkede kadın olduğuna pişman eden...Kendi kız çocuklarımız için içimizi ürperten...Şule Çet cinayetinden söz ediyorum. 23 yaşında gencecik bir kız, geçen mayıs ayında, iki erkek tarafından Ankara’da bir gökdelende cinsel saldırıya uğradı. Genç kıza tecavüz edildi.Sonra da “Gökdelenin 20. katından düştü” deniyor... “Atladı” deniyor... Ama yerseniz. Geçtiğimiz hafta ilk duruşması yapıldı. Şule Çet, mayısta hayata veda etti, ama davanın hazırlık süresi 8 ay sürdü. Siz o ailenin acısını düşünün... Üstüne üstlük, mahkemede korkunç şeyler yaşandı. Şu an hayatta olmayan bir genç kadının bekâreti tartışıldı.“Allah sizi bildiği gibi yapsın!” demek istiyorum.Koskoca Adli Tıp’ın tecavüz raporu ortadayken, bedeninde cinsel şiddet izleri ve salgılar varken, kafaları karıştırmak için, paçayı yırtmak için, “Kız yolluydu zaten!” demeye getiriyorlar.İğrençliği dik âlâsı! İnsan utanır. Umur Yıldırım diyor ki “Bir genç kadın öldü. Önce tecavüz ettiniz, sonra boğdunuz, sonra çuval gibi attınız...”Geçen hafta mahkemede, ifadelerdeki çelişkiler ortaya çıktı.1) Camdan aşağıya kendini attı dedikleri kızın, o camda bir tek parmak izi yok. Sanıkların da yok. Temizlenmiş.2) Alkol servisi yapılan bardaklar yıkanmış. Birinin ifadesine göre olaydan önce. Ötekine göre olaydan sonra. Resmen delil karartma! Zaten iki sanık birbirine düşüyor ve çözülüyorlar.3) İki sanık 18 dakika sonra aşağıya iniyorlar. Biri yanınızda atlasa ve sizin dahliniz yoksa hemen polisi ya da ambulansı aramaz mısınız? Ya da aşağıya koşmaz mısınız? Bunlar 18 dakika o ofiste duruyorlar...4) Bina güvenliğinden “Üç kişi geldiniz, şimdi iki kişisiniz. Üçünü kişiye ne oldu?” diye soran görevliye, “Kız çıktı! Görmedin mi?” diye azar çekiyorlar...Ve sonra da masum olduklarını iddia ediyorlar!Ve ortada Şule Çet’in mesajları var, “Bana asılıyor. Beni bırakmıyor” diye. Adamların da başkalarına yazdıkları mesajlar var, “Çok kötü şeyler oldu!” diye... Ve sanıklardan birinin DNA örneği Şule Çet’in tırnaklarının arasında bulunuyor...Tecavüzü ikisinin gerçekleştirdiği, birinin öldürdüğü ve aşağıya attığı iddia ediliyor.Şule Çet’in avukatı Umur Yıldırım’a sordum.Bu röportaj iki gün devam edecek.

12.02.2019

Hangi kalsiyum?

Kalsiyum ihtiyacını mümkünse takviye olarak değil de doğal yolla gidermeye bakın. Bunun için de yoğurda, peynire, lahana veya badem, bakliyat gibi kalsiyum zengini besinlere ağırlık verin.

9.02.2019

Demiriniz tam olsun

Demirinizi ve demir metabolizmanızı lütfen dikkatle izleyin. Demirin azının da çoğunun da ciddi bir sağlık sabotajcısı olduğunu unutmayın.

6.02.2019

NBŞ’yle savaşta haydi Türkiye!

Cumhurbaşkanımız Sayın R. Tayyip Erdoğan’nın sağlık sorunlarına gösterdiği hassasiyet hepimizin malumu.

4.02.2019

Spreyle solunabilir uygulama

Uzun zamandır Massachusetts Teknoloji Enstitüsü (MIT) ve Londra İmparatorluk Üniversitesi’nin (Imperial College London) birlikte yürüttüğü çalışmalar ilk sonuçlarını vermeye başladı.

2.02.2019