MENÜ

Asgari Ücret Ne Kadar

Asgari Ücret Ne Kadar ile ilgili tüm haberleri, son dakika Asgari Ücret Ne Kadar haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Bugün Asgari Ücret Ne Kadar haberlerinde son durum nedir? İşte tüm flaş gelişmeler...

Toplam 2.489 Asgari Ücret Ne Kadar haberi bulunmuştur.

Asgari ücret veya minimum ücret, işçilere bir çalışma günü karşılığı olarak ödenen ve işçinin gıda, konut, giyim, sağlık, ulaşım, kültür vb. gereksinimlerini günün fiyatları üzerinden en az düzeyde karşılamaya yetecek ücret olarak tanımlanır.

Klasik liberal ve liberteryen eleştiri
Klasik liberal ve liberteryen ekonomistler, asgari ücretin işsizlik oluşturduğu görüşünü benimsemiştir. Asgari ücretler ne kadar yükselirse, bu ücretleri karşılayamayacak küçük işletme sahipleri o kadar artacaktır. Bunun sonucunda küçük işletmeler daha az işçi çalıştıracak ve bu durum işsizlik oluşturacaktır. Yandaki grafik bu durumu arz talep doğrularıyla göstermektedir.

Asgari ücret hem okuyup hem çalışabilecek lise öğrencilerini okuldan ettiği gibi, küçük işler yaparak en azından az bir maaşa çalışabilecek işçileri de pazar dışında bırakmaktadır. Kaçak işçi çalıştırılmasının bir sebebi de asgari ücrettir. Bu sistemle hem kaçak işçiler daha kötü şartlarda çalıştırılmaktadır, hem de devlet bu işçilerden ufak hesaplı (ama geniş hacimli) vergi kaybına uğramaktadır.

Asgari Ücret Ne Kadar Haberleri

Son dakika: Asgari ücret 2020 zammı ne kadar olacak Tespit Komisyonu toplandı

Son dakika: Asgari ücret 2020 zammı ne kadar olacak? Tespit Komisyonu toplandı

Asgari ücret tespit toplantısı, 10 Aralık Salı günü saat 14.00'da Türk-İş başkanlığında toplandı. Toplantıda TİSK ve Aile, Çalışma ve Sosyal Politikalar Bakanlığı yetkilileri de hazır bulundu. Taraflar, toplantıda asgari ücret konusundaki görüşlerini belirtti. Halihazırda 2020 TL olarak yatırılan asgari ücret, komisyonun belirlediği rakamların ardından şubat ayında zamlı olarak yatırılacak. Peki, asgari ücret ne kadar olacak? İşte, asgari ücret tespit komisyonu 3.toplantısı ne zaman sorusunun cevabı ile birlikte o detaylar

10.12.2019Ekonomi
Asgari ücret zammı ne zaman belli olacak 2020de asgari ücret ne kadar olacak

Asgari ücret zammı ne zaman belli olacak? 2020'de asgari ücret ne kadar olacak?

Yeni yılda geçerli olacak asgari ücretle ilgili çalışmalar tüm hızıyla devam ediyor. 2 Aralık'ta ilk Asgari Ücret Tespit Komisyonu ikinci kez toplanacak. 2020'de geçerli olacak asgari ücreti belirleme çalışmaları kapsamında gerçekleşen görüşmelerin yanı sıra asgari ücretin 2020 oranının ne zaman belirleneceği de merak konusu oldu. Peki, asgari ücret zammı ne zaman belli olacak? 2020'de asgari ücret ne kadar olacak?

7.12.2019Gündem
2020 Asgari ücret zammı ne zaman belli olacak Yeni yılda asgari ücret ne kadar olacak

2020 Asgari ücret zammı ne zaman belli olacak? Yeni yılda asgari ücret ne kadar olacak?

Asgari ücret görüşmelerinin 2 Aralık tarihinde ilk oturumu gerçekleşti.Yeni yıla günler kala, milyonlarca çalışan 2020 yılı asgari ücret oranının açıklanacağı tarihe kilitlendi. Yapılan görüşmelerin tamamlanmasının ardından asgari ücret zammı belli olacak. Peki, 2020 Asgari ücret zammı ne zaman belli olacak? Yeni yılda asgari ücret ne kadar olacak? İşte, merak edilen ayrıntılar.

6.12.2019Gündem
Asgari ücret ne zaman açıklanacak 2020 asgari ücret için son durum nedir

Asgari ücret ne zaman açıklanacak? 2020 asgari ücret için son durum nedir?

Asgari ücret ne kadar olacak sorularına aralık ayına girilmesiyle birlikte hız kazandıran vatandaşlar, son durum hakkında bilgi edinmek istiyor. Aile, Çalışma ve Sosyal Politikalar Bakanlığı tarafından organize edilen asgari ücret komisyonu, toplamda 4 toplantının ardından sonuçları kamuoyu ile paylaşacak. Peki, 2020 yılının asgari ücret miktarı tahmini olarak ne kadar olacak? İşte, asgari ücrette son durum bilgileri ve sendikaların talepleri hakkında bazı detaylar

5.12.2019Gündem
Asgari ücret için 3 bin 200 talebi 2020 asgari ücret ne kadar olacak

Asgari ücret için '3 bin 200' talebi! 2020 asgari ücret ne kadar olacak?

Asgari ücret komisyon toplantıları devam ederken sendikalardan açıklamalar gelmeye devam ediyor. 2 bin 500 ile 3 bin 200 TL arasında değişen asgari ücret beklentisi, 10 Aralık tarihinde gerçekleşecek olan ikinci toplantıda biraz daha şekillenecek. Peki, asgari ücret ne zaman belli olacak? İşte, binlerce kişinin gündeminde yer alan asgari ücret ne kadar olacak ve ne zaman belli olacak sorusunun cevabı

3.12.2019Ekonomi
Asgari ücrette zammı ne zaman belli olacak 2020de asgari ücret ne kadar olacak

Asgari ücrette zammı ne zaman belli olacak? 2020'de asgari ücret ne kadar olacak?

Yeni yılda geçerli olmak üzere belirlenen olan asgari ücrette ilk toplantı gerçekleşti. Türk-İş, TİSK ve Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk başkanlığında yapılan toplantının ardından milyonlarca çalışanın gözü 2020 asgari ücretlerin belli olacağı tarihe çevrildi. Peki, Asgari ücrette zammı ne zaman belli olacak? 2020'de asgari ücret ne kadar olacak? İşte, detaylar.

2.12.2019Ekonomi
Yıllara göre asgari ücret zamları 2017-2018 yıllarında asgari ücret ne kadardı

Yıllara göre asgari ücret zamları! 2017-2018 yıllarında asgari ücret ne kadardı?

2020 yılın belirlenecek asgari ücret zammı için geçmiş yıllar ile karşılaştırma yapmak isteyen vatandaşlar, 2017 ve 2018 yılında asgari ücret ne kadardı sorusuna yanıt aradı. Yıllara göre asgari ücret zam oranı hakkında bilgi edinecek olan vatandaşlar, konuyla ilgili detayları sorguluyor. Peki, asgari ücret ne kadar olacak? İşte, geçmiş yılların asgari ücret tutarı hakkında bazı bilgiler

2.12.2019Ekonomi
2020 yılında asgari ücret ne kadar olacak

2020 yılında asgari ücret ne kadar olacak?

Asgari ücret tespit komisyonu, bugün saat 14.00'da toplanacak. 7 milyon asgari ücretli çalışanı ve ailelerini yakından ilgilendiren görüşmelerde Türk-İş, asgari ücretli çalışanı temsil edecek. TİSK ise işverenler adına asgari ücret tespit komisyonunda yer alacak. Türk-İş asgari ücretin en az 2 bin 578 liraya yükseltilmesini talep edecek. Peki, asgari ücret ne zaman belli olacak ve asgari ücret tahmini nedir? İşte, o konu hakkında detaylar

2.12.2019Ekonomi
Asgari ücret zammı toplantısı ne zaman 2020de asgari ücret ne kadar olacak

Asgari ücret zammı toplantısı ne zaman? 2020'de asgari ücret ne kadar olacak?

İşçi, işveren ve hükümet temsilcilerinden oluşan Asgari Ücret Tespit Komisyonu, 2020'de geçerli olacak asgari ücreti belirlemek üzere kısa süre içinde toplanacak. Peki, 2020'de asgari ücret ne kadar olacak? Asgari ücret zammı toplantısı ne zaman?

1.12.2019Gündem
Asgari ücret zammı ne zaman belli olacak 2020 asgari ücret ne kadar olacak

Asgari ücret zammı ne zaman belli olacak? 2020 asgari ücret ne kadar olacak?

Milyonlarca çalışanın beklediği asgari ücret zammı, yeni yılın yaklaşmasıyla gündemdeki yerini aldı. Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı’nda gerçekleşecek olan asgari ücret tespit komisyonu görüşmeleri aralık ayında yapılacak. 2020 yılı asgari ücret, çalışmalar kapsamında gerçekleşen görüşmelerin ardından açıklanacak. Peki, asgari ücret zammı ne zaman belli olacak? 2020 asgari ücret ne kadar olacak?

22.11.2019Ekonomi
Plastik poşet bu toplumun çimentosudur

Plastik poşet bu toplumun çimentosudur

ŞÖYLE BİR HAVA ALMAYA ÇIKTIM...Mehmet İREN yazdı

13.01.2019Hürriyet Pazar
Googleda Türkiye en çok ne arıyor

Google'da Türkiye en çok ne arıyor?

İnternet devi Google, 17-24 Aralık tarihleri arasında Türkiye genelinde en çok yapılan aramaları açıkladı.

24.12.2018Teknoloji
2019 asgari ücret zammı ne kadar olacak Asgari ücret 4. toplantısı ne zaman yapılacak

2019 asgari ücret zammı ne kadar olacak? Asgari ücret 4. toplantısı ne zaman yapılacak?

Asgari ücret ne kadar olacak sorusu, 4. toplantıya günler kala araştırılmaya başlandı. Sendikalar öncülüğünde gerçekleştirilen ilk üç toplantının ardından gözler, bakanlık nezdinde gerçekleştirilecek son toplantıya çevrildi. İşçi ve işveren tarafı temsilcilerinin verdiği rakamları görüşen ve değerlendiren Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı, buna göre 4. toplantının ardından 2019 yılının asgari ücret rakamlarını belirleyecek. Peki, asgari ücret 4. toplantısı ne zaman yapılacak?

23.12.2018Ekonomi
2019da asgari ücret zammı ne kadar olacak İşte gündemden gelen asgari ücret hakkında son haberler

2019'da asgari ücret zammı ne kadar olacak? İşte gündemden gelen asgari ücret hakkında son haberler

2019 yılında geçerli olacak asgari ücreti belirleme çalışmaları kapsamında Asgari Ücret Tespit Komisyonu 13 Aralık'ta ikinci toplantısını yaptı. İşçi, işveren ve hükümet temsilcilerinden oluşan Asgari Ücret Tespit Komisyonu, ilk toplantısı 7 Aralık'ta Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığının ev sahipliğinde yapmıştı. Peki, asgari ücret ne kadar olacak? 2019 asgari ücret zammı ne zaman belli olacak?

19.12.2018Gündem
2019da asgari ücret ne kadar olacak Asgari ücret zammı ne zaman belli olacak İşte son haberler

2019'da asgari ücret ne kadar olacak? Asgari ücret zammı ne zaman belli olacak? İşte son haberler

2019'da asgari ücret ne kadar olacak sorusunun yanıtı milyonlarca çalışan vatandaş tarafından merakla araştırılmaya devam eden konular arasında yer alıyor. Asgari ücretli çalışan vatandaşlar, 2019 asgari ücret zammının ne zaman belli olacağını ve zam miktarının ne kadar olacağını merak ediyor. İşte, asgari ücretle ilgili gündemden gelen son haberler.

15.12.2018Gündem
Asgari ücret 2019da ne kadar olacak 3. toplantı ne zaman

Asgari ücret 2019'da ne kadar olacak? 3. toplantı ne zaman?

2019 yılı için belirlenecek olan asgari ücret rakamı için ikinci toplantı perşembe günü gerçekleştirildi. Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı yetkililerinin de hazır bulunduğu toplantıda sendika yöneticileri, 2019 yılı için talep edilen asgari ücret rakamlarını paylaştı. Peki, 2019 yılında asgari ücret ne kadar olacak? İşte, toplam 4 toplantı sürecek olan asgari ücret için 2. toplantıdan veriler ve üçüncü toplantının ne zaman yapılacağına dair detaylar

14.12.2018Gündem
Asgari ücret ne kadar olacak 2019 Asgari ücret zammı ne zaman belli olacak İşte gündemden son haberler

Asgari ücret ne kadar olacak? 2019 Asgari ücret zammı ne zaman belli olacak? İşte gündemden son haberler

Milyonlarca asgari ücretli çalışan, 2019 asgari ücret zammının ne zaman belli olacağını ve zam miktarının ne kadar olacağını öğrenmek istiyor. Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığının ev sahipliğinde başlayan Asgari Ücret Tespit Komisyonu'nun 2019 toplantılarını takip eden vatandaşlar, 2019 asgari ücret zammına dair bilgi almak istiyor. Peki, Asgari ücret ne kadar olacak? 2019 Asgari ücret zammı belli oldu mu?

12.12.2018Gündem
2019da asgari ücret ne kadar olacak Asgari Ücret Komisyonunun ikinci toplantısı yarın

2019'da asgari ücret ne kadar olacak? Asgari Ücret Komisyonu'nun ikinci toplantısı yarın

İşçi, işveren ve hükümet temsilcilerinden oluşan Asgari Ücret Tespit Komisyonu, 2019'da geçerli olacak asgari ücreti belirlemek üzere ikinci toplantısını yarın yapacak. TİSK'in ev sahipliğindeki bu toplantıda, Hazine ve Maliye Bakanlığı ile TÜİK uzmanlarının ülke ekonomisiyle ilgili verileri paylaşması bekleniyor.

12.12.2018Ekonomi
2019da asgari ücret zammı ne kadar olacak İşte asgari ücretle ilgili gündemden gelen son haberler

2019'da asgari ücret zammı ne kadar olacak? İşte asgari ücretle ilgili gündemden gelen son haberler

2019'da asgari ücret ne kadar olacak sorusunun yanıtı binlerce vatandaş tarafından merak edilen ve sorgulanan konular arasında gündemdeki yerini korumaya devam ediyor. Yaklaşık 7 milyona yakın çalışanı ilgilendiren asgari ücret görüşmelerinin ilk toplantısı geçtiğimiz günlerde yapıldı. Peki, 2019'da asgari ücret ne kadar olacak? Asgari ücret zammı belli oldu mu?

10.12.2018Gündem
2019 asgari ücret zammı ne kadar olacak Asgari ücret zammıyla ilgili gündemden gelen son haberler

2019 asgari ücret zammı ne kadar olacak? Asgari ücret zammıyla ilgili gündemden gelen son haberler

Yaklaşık 7 milyona yakın çalışanı ilgilendiren asgari ücret görüşmelerinin bu yılki ilk etabı dün tamamlandı. Toplantı sonrası açıklama yapan Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Selçuk 'Son derece demokratik ve şeffaf ortamda yürütülen komisyon toplantılarıyla işçi ve işverenlerimizin haklarını koruyarak, ülkemizin kalkınmasına katkı sunacak bir sonuca ulaşacağımıza inanıyorum' dedi. Peki, Asgari ücret belli oldu mu? Asgari ücret ne kadar olacak?

7.12.2018Gündem
2019 asgari ücret zammı ne kadar olacak Asgari ücret zam komisyonu ne zaman toplanacak

2019 asgari ücret zammı ne kadar olacak? Asgari ücret zam komisyonu ne zaman toplanacak?

2018'in son günlerini yaşayan binlerce asgari ücretlinin gözü kulağı önümüzdeki yılın zam oranına çevrildi. Asgari ücret zam miktarı önümüzdeki günlerde toplanacak komisyon tarafından belirlenecek. Toplantıda, işçi ile işveren temsilcileri talep ve görüşlerini sunacak. Peki, asgari ücret komisyonu ne zaman toplanacak? 2019 asgari ücret zammı ne kadar olacak?

3.12.2018Gündem
2019 yılında asgari ücret zammı ne kadar olacak Asgari ücret komisyonu ne zaman toplanacak

2019 yılında asgari ücret zammı ne kadar olacak? Asgari ücret komisyonu ne zaman toplanacak?

Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığının ev sahipliğinde başlayacak asgari ücret zam pazarlık görüşmeleri, doğrudan 7 milyona yakın çalışanı ilgilendiriyor. İşçi, işveren ve hükümet temsilcilerinden oluşan komisyonun yeni rakamı belirlemesi için ise tarihler netleşmeye başladı. Peki, asgari ücrette zam görüşmesi ne zaman? 2019 Asgari ücret zammı ne kadar olacak?

29.11.2018Ekonomi
Kılıçdaroğlu: Soğan üreticisi terörist oldu

Kılıçdaroğlu: Soğan üreticisi terörist oldu

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, partisinin grup toplantısında vatandaşın asıl gündemi olan ekonomi ve geçim sıkıntısını konuşmaktan vazgeçmeyeceklerini belirterek, “16 yıldır bu ülkeyi yönetenler hâlâ seni çaya ve simide mahkûm ettiyse bundan hesap soracaksın kardeşim. Ey asgari ücretli kardeşim, hesabını sormazsan sen bu yoksulluğa mahkûmsun demektir” dedi.

28.11.2018Gündem
2019da asgari ücret ne kadar olacak Asgari ücret komisyonu ne zaman toplanacak

2019'da asgari ücret ne kadar olacak? Asgari ücret komisyonu ne zaman toplanacak?

2019 yılında uygulanacak olan asgari ücret zammı için heyecanlı bekleyiş devam ediyor. Yeni asgari ücrete yönelik çalışmalar aralık ayında başlayacak ve çalışmaların tamamlanmasıyla zamlı maaş miktarı vatandaşlara ilan edilecek. Peki, asgari ücret ne kadar olacak?

22.11.2018Ekonomi
2019 asgari ücret ne kadar olacak Asgari ücret nasıl belirleniyor

2019 asgari ücret ne kadar olacak? Asgari ücret nasıl belirleniyor?

Asgari ücrete yapılacak zam oranına yönelik araştırmalar devam ediyor. Ekim'de aylık enflasyon yüzde 2,67, yıllık enflasyon ise yüzde 25,24 oldu. Yeni oranla birlikte asgari ücret tutarı da yeniden gündeme geldi. Peki, asgari ücret 2019’da ne kadar olacak, ön görülen tutar kaç? İşte, asgari ücret zammıyla ilgili son durum

8.11.2018Ekonomi
2019 yılında asgari ücret ne kadar olacak Asgari ücret komisyonu ne zaman toplanır

2019 yılında asgari ücret ne kadar olacak? Asgari ücret komisyonu ne zaman toplanır?

Asgari ücret 2019 yılında ne kadar olacak sorusuna yanıt arayan binlerce vatandaş, son günlerde konuyla ilgili detayları internet üzerinden sorgulamaya devam ediyor. Sendikaların, komisyonun toplanmasıyla birlikte görüşlerini aktaracağı 2019 asgari ücret rakamları için detaylar önümüzdeki günlerde belli olacak. Peki, tahmini olarak 2019 yılında asgari ücret ne kadar olacak? İşte, o konuyla ilgili bazı bilgiler

2.11.2018Ekonomi
2018 AGİ nasıl hesaplanır Asgari geçim indirimi hakkında tüm detaylar

2018 AGİ nasıl hesaplanır? Asgari geçim indirimi hakkında tüm detaylar

2018 yılı için AGİ hesaplama çalışan vatandaşlar tarafından merakla araştırılıyor. AGİ'nin maaşa dahil olup olmadığı ve buna benzer bir çok soru çalışanların aklında soru işareti olmaya devam ederken konu hakkında basit bir kaç hesaplama ile 2018 AGİ tutarını hesaplayabilirsiniz.

6.02.2018Gündem
2018 yılı AGİ nasıl hesaplanır, Asgari Geçim İndirimi maaşa dahil midir

2018 yılı AGİ nasıl hesaplanır, Asgari Geçim İndirimi maaşa dahil midir?

AGİ hesaplaması yapan çalışanlar yeni yılda maaşlarına eklenecek ücretin ne kadar olacağını araştırıyorlar. İnternette hesaplama işlemlerini arayan çalışanların en merak ettiği diğer soruda AGİ maaşa dahil midir oldu? İşte AGİ hesaplama konusunda merak edilen her şey

27.01.2018Gündem
Asgari ücret ve AGİ ne kadar oldu İşte, brütten nete asgari ücret

Asgari ücret ve AGİ ne kadar oldu? İşte, brütten nete asgari ücret

Asgari Geçim İndirimi (AGİ) ne kadar oldu sorusu merak konusu oldu. Çalışma hayatının içerisinde yer alan yüz binlerce kişiyi yakından ilgilendiren Asgari Geçim İndirimi (AGİ), yeni yılda geçerli olacak rakamlarla açıklandı. Peki, evli ve çocuklu, bekar, eşi çalışmayan kişiler için AGİ ne kadar olacak? İşte, brütten nete asgari ücret ve AGİ miktarı

2.01.2018Ekonomi
2018 yılında asgari ücret ne kadar oldu İşte yeni yılda uygulanacak asgari ücret zammı

2018 yılında asgari ücret ne kadar oldu? İşte yeni yılda uygulanacak asgari ücret zammı

2018 yılının asgari ücretini belirlemek için bir araya gelen hükümet, işçi ve işveren saatlerce pazarlık yaptı. Bakan Jülide Sarıeroğlu, yüzde 14.2 artışla asgari ücretin 1603 lira olduğunu açıkladı. İşverene 100 lira destek ise 2018 yılında da sürecek.

29.12.2017Ekonomi
Asgari ücret ne kadar olacak

Asgari ücret ne kadar olacak?

Asgari ücret yıl sonunda da net tutarın altına düşmeyecekGelir vergisi nedeniyle yılın son dört ayına ilişkin net ücretleri bin 404,06 liranın altına düşenlerin ödemeleri, ilave asgari geçim indirimiyle bin 404,06 liraya tamamlanacak.

6.12.2017Ekonomi
2018de asgari ücret ne kadar olacak

2018'de asgari ücret ne kadar olacak?

2018 yılında asgari ücret ne kadar olacak sorusu vatandaşlar tarafından merakla cevap arıyor. İşte geçtiğimiz günlerde tartışılan asgari ücret konusunda gündeme gelen detaylar ve hesaplama yöntemleri

1.12.2017Ekonomi
2018’de asgari ücret ne kadar olacak

2018’de asgari ücret ne kadar olacak?

Memurlar gelecek yıl yüzde 7.5 zam alacak. 2018 için enflasyon beklentisi ise yüzde 7. İki senedir uygulanan 100 liralık işverene asgari ücret desteği 2018’de artık olmayacak. Bu şartlarda asgari ücretin en fazla yüzde 8 ya da 9 artacağı söyleniyor.

21.11.2017Ekonomi
Bakan Ağbaldan asgari ücret açıklaması... 2018de asgari ücret ne kadar olacak

Bakan Ağbal'dan asgari ücret açıklaması... 2018'de asgari ücret ne kadar olacak?

Maliye Bakanı Naci Ağbal, asgari ücretin hiçbir şekilde bin 404 liranın altına düşmeyecek şekilde bir düzenleme yaptıklarını belirtti.

3.11.2017Ekonomi
Asgari ücret ne kadar olacak sorusuna Bakan Müezzinoğlundan yanıt

Asgari ücret ne kadar olacak sorusuna Bakan Müezzinoğlu'ndan yanıt!

Asgari ücret konusunda son durum açıklaması yapan Çalışma ve Sosyal güvenlik Bakanı Mehmet Müezzinoğlu, 2017 yılında yapılması düşünülen asgari ücret zammı ile ilgili fikirlerini beyan etti. 2017 yılında asgari ücretin ne kadar olacağıyla ilgili net bir bilgi vermeyen Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Mehmet Müezzinoğlu, konuyla ilgii çalışmaların devam ettiğini ifade etti. İşte Bakan Müezzinoğlu'nun asgari ücret üzerine yaptığı açıklamanın detayları

27.12.2016Ekonomi
Asgari ücret 2017de ne kadar olacak

Asgari ücret 2017'de ne kadar olacak?

Net 1.300 TL olan asgari ücretin yeni yıldan itibaren 1.400 TL’ye yükseltileceği görüşü ağırlık kazanıyor. 6.5 milyon çalışanı ilgilendiren asgari ücret için pazarlıklar başlıyor. Asgari ücret ne kadar olacak 2017 için yeni rakam ümitlendirdi.

21.11.2016Ekonomi
2016 yılında asgari ücrete ne kadar zam geldi

2016 yılında asgari ücrete ne kadar zam geldi?

Seçim öncesi vaat edilen asgari ücret artışlar yeni yıla girmemiz ile birlikte gerçekleşti. 2016 yılı asgari ücret rakamları açıklandı. Çalışma Bakanı Süleyman Soylu tarafından yapılan açıklamalara göre yeni rakamlar beklentileri karşıladı. Merakla beklenen karar, Asgari Ücret Tespit Komisyonunca belirlendi. Peki 2016 asgari ücret brüt olarak ne kadar oldu? 2016 asgari ücret zammı yüzde kaç artış yapıldı? 2016 asgari geçim indirimi ne kadar oldu? Tüm bu soruların cevapların haberin detayında…

4.01.2016Gündem
İşte yeni işsizlik maaşı

İşte yeni işsizlik maaşı

İşsizlik maaşında alt limit 509 liradan 659 liraya yükseldi, üst limit ise bin 19 liradan bin 318 liraya çıktı.

4.01.2016Ekonomi
Söz tutuldu

Söz tutuldu

1300 liralık asgari ücret dün Asgari Ücret Tespit Komisyonu’nda kabul edildi. Çalışma Bakanı Süleyman Soylu 2.5 saatin ardından müjdeyi verirken Gelir Vergisi artışı için de çalışma yaptıklarını söyledi.

30.12.2015Ekonomi
Destek sınırlı

Destek sınırlı

İşverene 438 liralık maliyet getiren 1300 liralık asgari ücret için işveren aylık 110 liralık prim desteği verecek. 1 yıl geçerli olacak destek ile birlikte, işverenin maliyeti çalışan başına aylık 328 TL olacak. Bir başka deyişle asgari ücret zammının yüzde 75’ini işveren, yüzde 25’ini ise kamu üstlenmiş olacak.

30.12.2015Ekonomi
Bakan açıkladı, asgari ücret ne kadar oldu

Bakan açıkladı, asgari ücret ne kadar oldu?

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Süleyman Soylu, asgari ücretin 2016 başından itibaren 1300 TL'ye çıkarıldığını açıkladı.

30.12.2015Ekonomi
2016da Asgari ücret ne kadar olacak

2016'da Asgari ücret ne kadar olacak?

2016’ya sayılı günler kala, AK Parti’nin son seçim vaatleri arasında yer alan asgari ücrette ne zaman değişiklik yapacağı merak konusu. Asgari ücret zammı belli oldu mu? sorusunun cevabı ile ilgili son durum gelişmesi haberimizde…

20.12.2015Gündem
Asgari ücret ne kadar olacak | Asgari ücretin ne kadar olacağı belli oldu mu

Asgari ücret ne kadar olacak? | Asgari ücretin ne kadar olacağı belli oldu mu?

Türkiye’de yaklaşık 6 milyonu ilgilendiren asgari ücret tartışması yapılacak toplantıların ardından. Geçtiğimiz günlerde toplanan Asgari Ücret Tespit Komisyonu'nun ilk toplantısından bir sonuç çıkmamıştı. Bu pazarlıkta işçi sendikaları ve hükümet kanadının talepleri görüşüldü. Tarafların bir sonraki toplantıda anlaşmaya varıp asgari ücreti belirlemeleri bekleniyor.

8.12.2015Bilgi
Asgari ücret ne kadar olacak | Asgari ücretin ne kadar olacağı belli oldu mu

Asgari ücret ne kadar olacak? | Asgari ücretin ne kadar olacağı belli oldu mu?

Türkiye’de yaklaşık 6 milyonu ilgilendiren asgari ücret bugün yapılan toplantıyla belirlenecek. Asgari Ücret Tespit Komisyonu'nun toplantısı sabah saatlerinde başlamıştı. Pazarlıkta işçi sendikaları ve hükümet kanadının talepleri görüşüldü. Tarafların anlaşmaya varıp asgari ücreti belirlemeleri bekleniyor.

2.12.2015Bilgi
Asgari ücret ne kadar olacak | 2 Aralık 2015

Asgari ücret ne kadar olacak? | 2 Aralık 2015

Asgari ücret için pazarlıklar başladı. Asgari Ücret Tespit Komisyonu toplantısı'nda sonuç ne olacak? Asgari ücret net fiyatı ne olacak? Detaylarda...

2.12.2015Bilgi
Asgari ücretin ne kadar olacağı belli oldu |  Asgari ücret ne kadar oldu

Asgari ücretin ne kadar olacağı belli oldu! | Asgari ücret ne kadar oldu?

Türkiye’de yaklaşık 6 milyonu ilgilendiren asgari bugün yapılan toplantıyla belirlenecek. Asgari Ücret Tespit Komisyonu'nun toplantısı sabah saatlerinde başlamıştı. Pazarlıkta işçi sendikaları ve hükümet kanadının talepleri görüşüldü. Taraflar nihayetinde anlaşmaya vardı. Peki, gelecek yıl asgari ücret ne kadar oldu?

2.12.2015Bilgi
Asgari ücret ve emekli maaşı zam tarihleri açıklandı mı Asgari ücret ne kadar olacak

Asgari ücret ve emekli maaş'ı zam tarihleri açıklandı mı? Asgari ücret ne kadar olacak?

Asgari ücret ve Emekli maaşı'nın tam olarak zam tarihleri belli oldu mu? Asgari ücret ne kadar olacak?

14.10.2015Gündem
Asgari ücret ne kadar Asgari ücret zammı ne kadar oldu

Asgari ücret ne kadar? Asgari ücret zammı ne kadar oldu?

Asgari ücret 2015 zam oranı ne kadar olacak? Maliye Bakanı Mehmet Şimşek asgari ücret zamlarıyla ilgili merak edilenleri cevapladı. İşte detaylar...

12.08.2015Gündem

Yazar Sonuçları

2018’de asgari ücret ne kadar olacak?

Memurlar gelecek yıl yüzde 7.5 zam alacak. 2018 için enflasyon beklentisi ise yüzde 7. İki senedir uygulanan 100 liralık işverene asgari ücret desteği 2018’de artık olmayacak. Bu şartlarda asgari ücretin en fazla yüzde 8 ya da 9 artacağı söyleniyor.

21.11.2017