MENÜ

Artırılmış Gerçeklik

Artırılmış Gerçeklik ile ilgili tüm haberleri ve son dakika Artırılmış Gerçeklik haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Toplam 328 Artırılmış Gerçeklik haberi bulunmuştur.

Artırılmış Gerçeklik Haberleri

Hayallerini sanal gerçeklik sınıfıyla hayata geçirecekler

Hayallerini "sanal gerçeklik sınıfı"yla hayata geçirecekler

Çanakkale'deki meslek liselerinin öğrencileri, Güney Marmara Kalkınma Ajansı'nın (GMKA) desteğiyle oluşturulan "sanal gerçeklik sınıfı" sayesinde, hayal ettikleri tasarımları modelleyip sanal olarak test edebilecek ve ürün geliştirebilme imkanına kavuşacak.

9.12.2018Teknoloji
Bilim Hattı, geleceğin bilim insanları için yola çıktı

Bilim Hattı, geleceğin bilim insanları için yola çıktı

Bilimi sevdirmek için İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nin (İBB) hayata geçirdiği ‘Bilim Hattı’nda öğrenciler akıllı sistemleri yakından öğreniyor. Öğrenciler geri dönüşüm, çevreye zarar veren etmenler ile evrenin dinamiklerini hakkındaki bilgilerini ‘Bilim Hattı’yla deneyimliyorlar.

8.12.2018Eğitim
Geleceğin teknolojileri bir yıl içinde hayatımızı değiştirecek

Geleceğin teknolojileri bir yıl içinde hayatımızı değiştirecek

Panasonic’in gerçekleştirdiği en yeni araştırmaya göre mobil teknoloji kullanıcıları; büyük veri, nesnelerin interneti (IoT) ve sensörlerin önümüzdeki 12 ay içerisinde mobil işgücünde en büyük etkiyi yaratacak teknoloji trendleri olduğunu söylüyor.

30.11.2018Teknoloji
Snapchatin yeni AR Lens uygulaması ortaya çıktı

Snapchat'in yeni AR Lens uygulaması ortaya çıktı

Türkiye'de kullanımı çok yaygın olmasa da, özellikle ABD sınırları içinde oldukça popüler olan Snapchat'e yeni bir program daha geliyor. Uygulama; AR Lens’i profesyonel geliştiricilere açmayı planlıyor.

20.11.2018Teknoloji
5G telefonlar yolda: Piyasaya ne zaman çıkacaklar ve fiyatı ne kadar olacak

5G telefonlar yolda: Piyasaya ne zaman çıkacaklar ve fiyatı ne kadar olacak?

Süper hızlı 5G mobil internet bağlantısı kulağa heyecan verici gelse de bir dezavantajı olacak: Yeni telefon alma zorunluluğu. Cihazlar için daha fazla para ödemek buna değecek mi ve 5G destekli telefonlar ne zaman piyasaya çıkacak?

24.10.2018Teknoloji
TSK için ürettiler Tatbikatlarda bir ilk

TSK için ürettiler! Tatbikatlarda bir ilk

TÜBİTAK desteğiyle geliştirilen ve askerlere sanal ortamda tatbikat yapabilme imkânı sunan harp oyunu simülasyonlarında “müşterek dönem” başlıyor. Genelkurmay’ın kullanımına sunulması hedeflenen projenin ilk etabı olan Müşterek Harp Oyunu Simülasyonu’nun yazılım altyapısı tamamlandı. İki yılda 2,5 milyon TL harcanarak tamamlanan prototip sistem, model ve arayüzlerin eklenmesinin ardından TSK’ya kara, hava ve deniz olmak üzere tüm unsurların katılımıyla sanal ortamda tatbikat yapabilme yetkinliği kazandıracak.

19.10.2018Gündem
Akıllı gözlükle uzaktan yardım

Akıllı gözlükle uzaktan yardım

Endüstri 4.0 için harekete geçen girişimciler, geliştirdikleri arttırılmış gerçeklik teknolojisiyle çalışanlara uzaktan yardımcı oluyor. Akıllı gözlüklerin yanı sıra akıllı telefonlardan da kullanılabilen Hangaar, şimdiden 120 lisans satışı gerçekleştirdi.

17.10.2018Ekonomi
E-ticaret 50 milyar liraya tırmanıyor

E-ticaret 50 milyar liraya tırmanıyor

Son dönemde giderek gelişen ve geçen yıl 42,2 milyar lirayı bulan e-ticaretteki pazar büyüklüğünün, bu yıl sonu itibarıyla 50 milyar lirayı geçmesi bekleniyor.

14.10.2018Teknoloji
Teknolojide artırılmış gerçeklik devri

Teknolojide "artırılmış gerçeklik" devri

Ulaştırma ve Altyapı Bakan Yardımcısı Ömer Fatih Sayan, "artırılmış gerçeklik" teknolojisinin sosyal medyadan cerrahi prosedürlere kadar pek çok alanda kullanılabileceğini belirterek, "Sanal gerçeklik, kullanıcısının yerini değiştirebilir yani bizi başka diyarlara götürebilir. Artırılmış gerçeklik ise bizim gerçeğimizi alır ve ona bir şeyler ekler." dedi.

12.10.2018Teknoloji
Kira ödemelerinde TLye dönüş için 10 günümüz kaldı

"Kira ödemelerinde TL'ye dönüş için 10 günümüz kaldı"

KMD Yönetim Kurulu Başkanı Yenal Gökyıldırım:"(Kiralamalarda TL'ye dönülmesi) Burada, hangi kurdan dönüleceğine dair ucu açık kalan bir kısım vardı. Onu da önümüzdeki 10 gün içerisinde, biliyorsunuz süre 30 gündü, karşılıklı kazan-kazan anlayışı içinde bir noktaya varılacağını düşünüyoruz.Bu işin daha sürdürülebilir olması için bizim talebimiz kiralamaların TL, avro veya dolar üzerinden değil ciro bazlı olması.Kiralarımızı ciro üzerinden ödemeye başlarsak önümüzdeki dönemlerde ne avroyu, ne enflasyonu ne doları konuşuruz. Bu konu iki tarafı da kazan-kazan anlayışı ile mutlu eder.Kredi kartındaki taksit sınırlandırmasının tekrar gözden geçirilmesi ve rahatlatıcı adımlar atılmasını arzu ediyoruz." açıklamalırnda bulundu.

2.10.2018Ekonomi
Ödemelerde nakitten dijitale 28 yıllık dönüşüm

Ödemelerde nakitten dijitale 28 yıllık dönüşüm

BKM Genel Müdürü Soner Canko:"Son 10 yılda Türkiye'de toplam 104 milyon adet olan kart sayısı, ağustos sonu itibarıyla 204,4 milyon adede ulaştı.3 yıl önce internetten ödemelerde 20 milyon kredi kartı kullanılırken, bugün 28 milyon kredi kartının kullanıldığını görüyoruz. BKM Express'le bugüne kadar 240 bin bağış işlemiyle 4,7 milyon TL'nin sivil toplum kuruluşlarına kaynak olarak aktarılmasını sağladık.Önümüzdeki aylarda çalışmalarımızın sonucunu alacağımız konular arasında 'artırılmış gerçeklik', 'giyilebilir teknolojiler' ve 'nesnelerin interneti' yer alıyor" açıklamalarında bulundu.

1.10.2018Ekonomi
İyi hisset festivali: Sound Ports İstanbul

İyi hisset festivali: Sound Ports İstanbul

Şehre ve şehrin alt kültürlerine, disiplinler ve kültürlerarası paylaşımlara, olumlu insanlara ve pozitif düşünmeye adanmış bağımsız sanat, kültür ve müzik festivali Sound Ports İstanbul’un üçüncüsü 13-14 Ekim’de gerçekleşiyor!

28.09.2018Kitap Sanat
Artırılmış Gerçeklik teknolojisini kullanan kitap

Artırılmış Gerçeklik teknolojisini kullanan kitap!

Satış Eğitmeni ve Danışman Ümit Ünker, yeni kitabı ile dikkatleri üzerine çekti. Ünker, kitap okuma alışkanlıklarını değiştireceği iddiasıyla yola çıktığı ve “Artırılmış Gerçeklik” teknolojisini kullandığı yeni kitabında okuyucuya farklı bir deneyim sunmayı hedefliyor.

27.09.2018Teknoloji
iOS 12 güncellemesi yayınlandı iOS 12 hangi cihazları destekliyor

iOS 12 güncellemesi yayınlandı! iOS 12 hangi cihazları destekliyor?

iOS 11 kullanan pek çok kişi iOS 12’yi merakla bekliyor. iOS 12 güncellemesi neredeyse tüm iPhone modellerinin performansını ciddi şekilde artıracak. Ve nihayet yeni iOS güncellemesi yayınlandı. Peki iOS 12 hangi cihazları destekliyor?

17.09.2018Teknoloji
iOS 12 ne zaman yayınlanacak

iOS 12 ne zaman yayınlanacak?

Apple yeni mobil işletim sistemi olan iOS 12 iPhone ve iPad'leri baştan sona değiştirecek. Peki iOS 12 nasıl olacak? iPhone ve iPad'lerde neleri değiştirecek?

13.09.2018Teknoloji
iOS 12 ne zaman yayınlanacak

iOS 12 ne zaman yayınlanacak?

Apple yeni mobil işletim sistemi olan iOS 12 iPhone ve iPad'leri baştan sona değiştirecek. Peki iOS 12 nasıl olacak? iPhone ve iPad'lerde neleri değiştirecek?

12.09.2018Teknoloji
Huaweinin yeni işletim sistemi EMUI 9.0 tanıtıldı

Huawei'nin yeni işletim sistemi EMUI 9.0 tanıtıldı!

HUAWEI Android tabanlı işletim sistemine gelen bir sonraki büyük güncellemeyle birlikte yeni Android arayüzü EMUI 9.0'ı tanıttı. İlk Android Pie tabanlı özel sistemlerden biri olan EMUI 9.0, sezgisel bir arayüz ve özelliklerle desteklenen bir kullanıcı deneyimi sunuyor. EMUI 9.0 şu anda Beta versiyonunda. Ek özellikler ise HUAWEI Mate 20 Serisi ile birlikte piyasaya sürülecek.

4.09.2018Teknoloji
Gazetecilerden müzeye tam not

Gazetecilerden müzeye tam not

27.08.2018Eskişehir
Yapay zeka çağında işinize yarayacak pazarlama taktikleri

Yapay zeka çağında işinize yarayacak pazarlama taktikleri

Geleceği şekillendirecek yapay zeka beraberinde yenilikçi pazarlama taktiklerini de getiriyor. İşte onlardan bazıları...

23.08.2018Ekonomi
‘Nâzım’ın Ormanı’nda ağaç olmak ister misiniz

‘Nâzım’ın Ormanı’nda ağaç olmak ister misiniz?

Güncel sanatçı Sinan Bökesoy’un Nazım Hikmet’in “Yaşamak bir ağaç gibi tek ve hür/ ve bir orman gibi kardeşçesine” dizilerinden ilham alan interaktif sanat projesi ‘Nâzım’ın Ormanı’, App Store’da katılımcıların kullanımına açıldı.

19.08.2018Kitap Sanat
70 yaşında, 11 telefonla günde 20 saat Pokemon Go oynuyor

70 yaşında, 11 telefonla günde 20 saat Pokemon Go oynuyor

Tayvan'da torunununa özenerek bisikletine taktığı 11 telefonla günde 20 saat artırılmış gerçeklik oyunu Pokemon Go oynayan 70 yaşındaki bir kişi, sosyal medyada viral oldu.

10.08.2018Teknoloji
Appleın 1 trilyon dolarlık yolculuğu

Apple'ın 1 trilyon dolarlık yolculuğu

Dünyanın en değerli firması konumunda bulunan ABD'li teknoloji devi Apple'ın piyasa değeri perşembe günü 1 trilyon dolara yükselirken, Apple tarihte bu seviyeye ulaşan ilk şirket oldu.

3.08.2018Teknoloji
Yılan oyunu efsanesi geri dönüyor

Yılan oyunu efsanesi geri dönüyor!

Nokia telefonların evi HMD Global, klasik yılan oyunu artırılmış gerçeklik ile günümüze uyarlıyor. Snake Mask ve Snake Real World filtreleri efsane oyunu, yeni nesil oyun severlerle buluşturuyor.

2.08.2018Teknoloji
LG akıllı telefonlarına yeni yazılım güncellemeleri geliyor

LG akıllı telefonlarına yeni yazılım güncellemeleri geliyor

Kullanıcı deneyimini iyileştirmek için tüm segmentlerdeki telefonlarını düzenli güncellemelerle yenileyen LG, belirlediği akıllı telefon modelleri için yepyeni bir güncelleme paketiyle geliyor.

28.07.2018Teknoloji
Müze ziyaretçileri için sanal uygulama

Müze ziyaretçileri için sanal uygulama

Üniversiteden bu yıl mezun olan iki genç, yeni teknolojileri kullanarak geliştirdiği uygulamayla müze ziyaretçilerine farklı bir deneyim yaşatmayı hedefliyor.

27.07.2018Eğitim
Lenovo Game Onda büyük buluşma

Lenovo Game On'da büyük buluşma

Beşiktaş JK ve Lenovo iş birliği ile hayata geçirilen Lenovo Game On, oyun oynamayı seven gençleri ve yetişkinleri ağırlamayı sürdürürken Legion marka oyun bilgisayarlarına en iyi ve popüler oyunları üstün performansla sunmaya devam ediyor. Dünyada bir spor kompleksi içinde yer alan ilk gerçek kapsamlı gaming alanı özelliği taşıyan mekanda onlarca oyun oynamak mümkün.

20.07.2018eSpor
Huawei GPU Turbo güncellemesinin dağıtımına başlıyor

Huawei GPU Turbo güncellemesinin dağıtımına başlıyor

HUAWEI, akıllı telefonların, özellikle 3D oyunlar gibi yüksek grafik işlem kapasitesi gerektiren uygulamaları çok daha hızlı, stabil ve daha az enerjiyle çalıştırmalarını sağlayacak, tamamen yenilenmiş grafik işlem teknolojisi GPU Turbo güncellemesinin takvimini duyurdu.

17.07.2018Teknoloji
Hain darbe girişiminin ikinci yılında Türkiye nöbette: Bütün hücreleri söküp atacağız

Hain darbe girişiminin ikinci yılında Türkiye nöbette: Bütün hücreleri söküp atacağız

Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan, 15 Temmuz darbe girişiminin ikinci yılında FETÖ tehlikesine dikkat çekerek, “FETÖ’nün arkasından gelenler bitmez. Onların girdiği bütün hücreleri keşfederek söküp atacağız” dedi. "Pensilvanya’daki melunun büyüttüğü ahtapotun kollarını kestik bu böyle biline" diyen Erdoğan, 'Son FETÖ'cü hain hesap verene kadar mücadelemizi sürdüreceğiz' ifadelerini kullandı.

15.07.2018Gündem
Üniversiteyi üç boyutlu keşfedecekler

Üniversiteyi üç boyutlu keşfedecekler

Üniversite tercih döneminin yaklaştığı bugünlerde üniversite adayları için büyük kolaylık sağlayacak uygulama, bir vakıf üniversitesi tarafından geliştirildi. Hazırlanan mobil aplikasyon sayesinde üniversite üç boyutlu olarak keşfedilebilecek.

12.07.2018Eğitim
Seyahatlerinizde hayatınızı kolaylaştıracak teknolojiler

Seyahatlerinizde hayatınızı kolaylaştıracak teknolojiler

Yazın gelmesiyle birlikte Apple, tatillerinizde beraberinizde götüreceğiniz cihazlar aracılığıyla büyük kolaylıklar sunuyor. İşte o kısa bilgiler...

11.07.2018Teknoloji
Sanal Gerçeklikten Sonrası: Karma Gerçeklik Nedir

Sanal Gerçeklikten Sonrası: Karma Gerçeklik Nedir?

Bir süredir sanal gerçekliğin konuşulduğu günümüz dünyasında son dönemlerde karma gerçeklik kavramı ortaya çıktı. İşte karma gerçeklik hakkında bilmeniz gerekenler...

4.07.2018Kobi
Oyun dünyası bu etkinlikte buluştu

Oyun dünyası bu etkinlikte buluştu

Gamfed - Uluslararası Oyunlaştırma Federasyonu’nun Türkiye’de organize ettiği ikinci etkinliği Bahçeşehir Üniversitesi Beşiktaş kampüsünde 400’den fazla katılımcıyla gerçekleşti.

28.06.2018eSpor
PTC, Türkiye pazarında LinkPlus ile büyüyecek

PTC, Türkiye pazarında LinkPlus ile büyüyecek

Türkiye’de Oracle’ın ilk distribütörü olan LinkPlus, PTC’nin Türkiye Distribütörlüğünü üstlendiği anlaşmaya imza attı.

28.06.2018Teknoloji
Google Earth evinizle Paris arasındaki mesafeyi ölçecek

Google Earth evinizle Paris arasındaki mesafeyi ölçecek

Google Haritalar'da halihazırda olan mesafe ölçme özelliği Google Earth'e de geliyor.

26.06.2018Teknoloji
iOS ve Android P karşı karşıya

iOS ve Android P karşı karşıya!

iOS 12 mi Android P mi? iOS 12'nin henüz yayınlanmayan Android P'den birçok ipucu aldığı söylenebilir. Apple ve Google gibi büyük rakiplerin birbirlerinin fikirlerinden faydalanması ve işlevlerini geliştirmesi, bizler için elbette iyi.

18.06.2018Teknoloji

Yazar Sonuçları

Bir sonraki teknolojik çığır...

İnternet ve genel olarak toplum için bir sonraki teknolojik çığır hangi alanda açılacak?

14.11.2018

Yeni Dünya Düzeni Jeopolitikten, Jeoteknolojiye evrilirken…

Geçtiğimiz haftalarda yayınlanan bir raporda uzun zamandır düşündüğüm bu konu gündemdeydi. Düşüncelerimi teyit ediyordu.  21. yüzyıl Jeoteknoloji zamanıydı. Bu kavramın altında yatan yapay zekâ, robotiks, yenilenebilir enerji, biyoteknoloji, 5G, artırılmış gerçeklik gibi teknolojiler insanlığın geleceğini şekillendirmekte zira.

2.07.2018