MENÜ

Arthur Wagner

Arthur Wagner ile ilgili tüm haberleri ve son dakika Arthur Wagner haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Toplam 19 Arthur Wagner haberi bulunmuştur.

Arthur Wagner Haberleri

‘Papaza kızdım Müslüman oldum’

‘Papaza kızdım Müslüman oldum’

Almanya’da İslam karşıtı politikalarla oy toplayan aşırı sağcı parti AfD’nin eski yöneticisi Arthur Wagner, neden din değiştirip Müslüman olduğunu ve ‘Ahmet’ adını aldığını anlattı.

31.01.2018Dünya
İslam karşıtı parti üyesi Müslüman oldu...

İslam karşıtı parti üyesi Müslüman oldu...

ALMANYA, İslam karşıtı görüşleriyle bilinen bir politikacının din değiştirip Müslüman olmasını konuşuyor. Yabancı ve göç karşıtı diye bilinen AfD partisinin yerel yönetiminden ayrılan siyasetçinin parti üyeliğinin ise süreceği belirtildi.

24.01.2018Dünya
Almanya’da aşırı sağcı siyasetçi Müslüman oldu

Almanya’da aşırı sağcı siyasetçi Müslüman oldu

Almanya’da yabancı ve İslam karşıtı aşırı sağcı parti Almanya için Alternatif’in (AfD) Brandenburg Eyaleti Havelland Bölge Başkan Yardımcısı Arthur Wagner’in Müslüman olduğu bildirildi.

24.01.2018Dünya
Ne üstadlar çıktı bu salondan....

Ne üstadlar çıktı bu salondan....

Maestro Yuri Temirkanov’un davetiyle filarmoni konserini izlemek üzere benim düş şehrim St. Petersburg’dayım. Altın kubbeleri, köprüleri, barok mimarisi, sanat, kültür ve edebiyatın yetenekleriyle yoğrulan şehrin kendine has bir büyüsü var. Petersburg öyle bir yer ki sanatın her dalının hayat bulduğu, geçmiş ve geleceğin iç içe yaşadığı bir şehir...

28.04.2018Seyahat
Wagner 200 yaşında hala Almanyanın en tartışmalı ismi

Wagner 200 yaşında hala Almanya'nın en tartışmalı ismi

Alman opera bestecisi, tiyatro direktörü ve müzik teorisyeni Richard Wagner 200 yaşında! Dünyanın tartışmasız en önemli sanatçılarından biri olan Wagner, bugün ülkesinde hala fikir ayrılığına neden oluyor.

23.05.2013Gündem
3 bomba hazırlığı

3 bomba hazırlığı

Fenerbahçe transfer dönemindeki sessiz bekleyişini sürdürüyor.

20.05.2008Futbol
Ziconun kaderi belli oluyor

Zico'nun kaderi belli oluyor

Fenerbahçe'de yönetim bu hafta teknik direktör dahil olmak üzere birçok konuda kararlar almaya hazırlanıyor.

19.05.2008Futbol
Zico şov yaptı

Zico şov yaptı

F.Bahçe teknik direktörü, adına düzenlenen Rio de Janeiro’daki yardım maçında attığı 2 golle tribünleri coşturdu. Maçın yardımcı hakemliğini Playboy dergisine soyununca Brezilya’da sansasyona yol açan bayan hakem Ana Paula Oliveira yaptı.

28.12.2007Futbol
Kitle imha silahlarına kitle ikna silahıyla karşı koyan şef

Kitle imha silahlarına kitle ikna silahıyla karşı koyan şef

1967’de 7 Gün Savaşı patladığında çellist eşi Jacqueline du Pre’yle İngiltere’den ülkesi İsrail’e koşmuş, cephede askerlere moral konseri vermişti. Orkestra şefi, piyanist Barenboim bugün saldırgan İsrail politikalarının önde gelen muhalifi. "Her yeni zafer İsrail’in hezimetini artıracak, savaş çözüm getirmez" diyor.

19.08.2006Kelebek

Yazar Sonuçları

Hatıralarla oynamasak...

1979’da çekilen ‘Yaratık’, sinema tarihinin en muhteşem bilimkurgularından biriydi. Yönetmeni Ridley Scott kendi yarattığı efsaneye önce 2012’de ‘Prometheus’la döndü, şimdi sahne sırası ‘Yaratık: Covenant’ta. Ne yazık ki öyküyü ‘yaratılış’ meselesine kaydırmak bu kez de pek işe yaramamış ve film tekrardan öteye gidememiş.

12.05.2017

Müzik notaları arasında bir istihbarat örgütü: CIA

Berlin Filarmoni Orkestrası binasında bu hafta çıkan yangın, klasik müzik severlerin yüreğini ağzına getirdi. Bu bina sadece müzik tarihi açısından değerli değildi; soğuk savaş döneminin simgelerinden biriydi. CIA gölgesindeki Kültürel Özgürlük Komitesi, Avrupa’nın kültürel hayatına egemen olan solcu aydınlara karşı neler yaptı? Sanatçıları, yazarları ve müzik adamlarını nasıl kullandı? Hitler yanlısı dünyaca ünlü Alman müzik adamlarının ilginç "transfer" hikáyeleri...

24.05.2008

Beethoven’in saçları, Einstein’ın beyni ve başka önemli şeyler

Meksika kökenli Amerikalı üroloğun adı Alfredo "Che" Guevara’ydı. Yıllar boyunca, dışı maun, ortası cam kutuda saklanan Beethoven’in saçlarına ilk dokunan, o oldu.

29.07.2006

Operalar artık şişman kadın çıkmadan bitiyor

Bizim Devlet Opera ve Balesi’nin sopranolarının çoğu dal gibi. Hani eskiden hançere geniş olursa daha iyi ses çıkar diye bilirdik ya, nedense artık çıta gibi sopranoların da volümü gayet yüksek.

29.07.2005