MENÜ

Art Dubai

Art Dubai ile ilgili tüm haberleri, son dakika Art Dubai haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Bugün Art Dubai haberlerinde son durum nedir? İşte tüm flaş gelişmeler...

Toplam 124 Art Dubai haberi bulunmuştur.

Art Dubai Haberleri

Destek galası

Destek galası

İSTANBUL Modern’in çocukların ve gençlerin sanat eğitimini desteklemek için düzenlediği ‘Gala Modern’ önceki gece İstanbullu sanatseverleri bir araya getirdi.

26.11.2017Kitap Sanat
Devlet sanat galerilerini desteklemeli

Devlet sanat galerilerini desteklemeli

x-ist, genç Türk sanatçılarını uluslararası sanat ortamında temsil etme misyonu ile yola çıkmış bir galeri. 2006’dan beri önemli uluslararası fuarlarda yer alan galerinin kurucusu ve sahibi Daryo Beskinazi ile hem biraz Türkiye’deki sanat ortamından, hem de katıldıkları uluslararası fuarlardan konuştuk. Önce ABC’den başladık ve Daryo bana koleksiyoner ile sanat eseri alıcısının farklarını ve piyasaya etkilerini anlattı, sonra Avustralya’da Türk sanatının genç sanatçılarla temsiline kadar uzandık...

9.03.2016Keyif
Taksitle çağdaş sanat

Taksitle çağdaş sanat

Fiyatlar, artık çağdaş sanata merakı olan ve koleksiyonerliğe ilk adımı atmayı amaçlayanların gözünü korkutmayacak. Bu sene Contemporary Istanbul’da taksitle alışveriş mümkün.

30.10.2013Kelebek
Taksitle çağdaş sanat

Taksitle çağdaş sanat

Fiyatlar, artık çağdaş sanata merakı olan ve koleksiyonerliğe ilk adımı atmayı amaçlayanların gözünü korkutmayacak. Bu sene Contemporary Istanbul’da taksitle alışveriş mümkün.

29.10.2013Kelebek
Finans merkezi sanatsız olmaz

Finans merkezi sanatsız olmaz

AKBANK Yönetim Kurulu Başkanı Suzan Sabancı Dinçer, faizlerin düşmesiyle alternatif alanlara yatırımın arttığını belirterek, “Yatırımı bir sepet olarak görmek lazım. Sanat likit bir yatırım değil ama yatırımcılar sanatı unutmasınlar” dedi. Suzan Sabancı Dinçer, ayrıca İstanbul Finans Merkezi’nde de sanat faaliyetlerine yer ayrılmasının önemini vurguladı.

23.03.2013Ekonomi
Üç bin eser bir arada

Üç bin eser bir arada

Türkiye’nin en büyük çağdaş sanat etkinliği ünvanına sahip Contemporary Istanbul, 23 Kasım Çarşamba günü gerçekleştirilen önizleme akşamında hem ulusal hem de uluslararası basının yoğun ilgisiyle karşılaştı.

24.11.2011Kelebek
Tophaneye büyük ödül

Tophane'ye büyük ödül

Tophane'deki Outlet Sanat Galerisi sanatçılarından Hamra Abbas, dünyanın en büyük sanat ödüllerinden biri olarak kabul edilen Abraaj Capital Sanat Ödülü’nü kazandı.

5.10.2010Seyahat
Antalya çağdaş sanat alanında Dubai ve Miami ile yarışabilir mi

Antalya çağdaş sanat alanında Dubai ve Miami ile yarışabilir mi

Plastik sanatların alınıp satıldığı merkez olmaya en müsait illerden biri aslında Antalya. Ama Miami ve Dubai’nin yaptığını bir türlü başaramadı. Şimdi bir fırsat yaratılıyor Art Show Antalya ile. Sanatın alıcısıyla satıcısını buluşturacak etkinlik 21-25 Nisan tarihleri arasında Cam Piramit’te yapılacak.

23.01.2010Seyahat
Atamana büyük ödül

Ataman'a büyük ödül

Dünyanın en önemli sanat ödüllerinden biri olarak kabul edilen bir milyon dolar bütçeli Abraaj Capital Sanat Ödülü, Türk sanatçı Kutluğ Ataman ile küratörü Cristiana Perrella'ya verildi. Sanatçı bu ödülü "Strange Space" (Garip Yer) adlı video enstalasyonundan dolayı kazandı.

21.03.2009Gündem
Rafael Nadal kimdir ve nerelidir

Rafael Nadal kimdir ve nerelidir?

Wimbledon'un iki önemli ismi üç numaralı seribaşı Rafael Nadal ve iki numaralı seribaşı Roger Federer, yarı final karşılaşmasında karşı karşıya geldi. Nefeslerin tutulduğu maçla beraber, tenis sporuyla ilgilenen vatandaşlar, "Toprağın kralı" olarak da anılan Rafael Nadal'ın spor hayatını merak edip araştırmaya başladı. Peki, ünlü tenisçi Rafael Nadal kimdir ve nerelidir? İşte, o isimle ilgili merak edilenler.

12.07.2019Spor Arena
JLo’nun seçimi neden Nedo

JLo’nun seçimi neden Nedo?

Geçen haftadan sevindirici bir haber: Süperstar Jennifer Lopez, Grammy Ödül Töreni’nde ‘Nedo’ marka bir elbiseyle nefes kesti. Moda otoriterelerinden tam not alan tasarımın yaratıcıları Nedret ve Yasemin Taciroğlu ile elbisenin öyküsünü konuştuk.

Şampiyon filmi diğer efsane atları da hatırlattı

"Şampiyon" filmi diğer efsane atları da hatırlattı

Efsane yarış atı "Bold Pilot"ın hayatını anlatan vizyondaki "Bizim İçin Şampiyon" filmi, pistlerde iz bırakan diğer şampiyon yarış atlarını anımsattı.

17.12.2018Diğer
Savaşın yarattığı tahribatın resmi

Savaşın yarattığı tahribatın resmi

Sumia Sukkar, romanı ‘Halepli Çocuk’ta, asperger sendromlu bir çocuğun gözüyle Suriye’deki savaşın hikâyesini anlatmış. Kadim bir kentin -Halep’in- cehenneme dönüşünü, insan hayatının değersizleşmesini, tecavüzü, çaresizliği, kısacası savaşı yani suçun en kirli ve çıplak halini farklı renklerle yansıtıyor roman.

5.07.2018Kitap Sanat
Sıcak iklim sevenlerin durağı: Birleşik Arap Emirlikleri

Sıcak iklim sevenlerin durağı: Birleşik Arap Emirlikleri

Bir rota çizelim, sıcağı iliklerimize kadar yaşayalım, içimiz ısınsın. Hem alışveriş yapabilelim, hem çok uzak olmasın, hem vizesi bizi çok uğraştırmasın, hem de daha önce gördüğümüz yerlerden farklı bir yer olsun. Tüm bu parçaları bir araya getirdiğimizde cevap: Birleşik Arap Emirlikleri. İşte size Birleşik Arap Emirlikleri gezi rehberi...

4.07.2018Seyahat
Cannes Lions 2018 See It Be It Katılımcılarını Açıkladı

Cannes Lions 2018 See It Be It Katılımcılarını Açıkladı

Cannes Lions bu seneki See It Be It programındaki katılım sayısını 5 kişi arttırdığını ve sayının 20 katılımcıya yükseldiğini açıkladı. 5. Yılındaki girişim, endüstride ayrımcılık gibi zorluklarla karşılaşan ve kendi bölgeleri ve tüm endüstrideki değişime yön verecek kadınlar için yüksek profilli liderlere, yönetici koçlarına ulaşabilecekleri ve endüstrinin üst düzey yöneticilerinden mentörlük fırsatına sahip olacakları bir platform oluşturma iç görüsünü taşıyor.

5.06.2018Ekonomi
Cannes Lions 2018 juri üyelerini açıkladı

Cannes Lions 2018 juri üyelerini açıkladı

21 Mayıs 2018- Uluslararası Yaratıcılık Festivali Cannes Lions, dünyanın her yanından katılan en iyi yaratıcı işleri ödüllendirecek 413 juri üyesini açıkladı.

25.05.2018Ekonomi
İçinden tekne ve uçak  çıkan mobilya şirketi

İçinden tekne ve uçak çıkan mobilya şirketi

En hafif uçak koltuğunu da, PTT’nin drone’larını da, yeni havaalanının koltuklarını da Nurus yapıyor. Bir mobilya şirketinin çok ötesine geçen Nurus’u, tasarıma ve inovasyona odaklayan Nurus baş tasarımcısı Renan Gökyay, Endüstri 4.0’a inanmıyor, “Burası büyük bir atölye. Nurus’ta ne istersen yaparsın, sana robot veriyoruz” diye konuşuyor.

13.04.2018Ekonomi
Dünya akın akın oraya gidiyor Biletler tükendi, 20 binden fazla kişi...

Dünya akın akın oraya gidiyor! Biletler tükendi, 20 binden fazla kişi...

AMERİKALI ve Avrupalı sanatseverler rotayı Ortadoğu’ya çevirdi. Bu bölgede ise Birleşik Arap Emirlikleri (BAE) öne çıkıyor. Bunun en nedeni olarak da kasım ayı içerisinde BAE’nin başkenti Abu Dhabi ve Dubai’de gerçekleşen üç önemli gelişmeye dikkat çekiliyor.

25.11.2017Ekonomi
Teknoloji ile sanatı demokratikleştiriyoruz

Teknoloji ile sanatı demokratikleştiriyoruz!

Sanat platformu kurmak üzere kurumsal işlerini bırakmış 4 genç profesyonel... Kendilerinin bile beklemediği kadar hızlı bir başlangıç yapmışlar ve bu ara dünyaya açılmak için yatırımcılarla görüşüyorlar. Yeni sanat platformları ile hem kendi hayallerini gerçekleştiriyorlar hem de sanatçı ve sanatseverlerin hayallerini. Girişim hikayelerini diğer cesaret edip de yapamayanlar için anlattılar!

14.11.2017Keyif
36 saatte Indianapolis

36 saatte Indianapolis

Indiana Eyaleti’nin başkenti bugünlerde motosiklet yarışları heyecanı yaşıyor. 101’inci Indianapolis 500’ün ardından geleneksel kortej yürüyüşleri, askeri kutlamalar, süt içme yarışmaları gelecek. Anıtlarla dolu, spor çılgını şehrin merkezi 2013’te yenilendi, parkları kültür alanlarına bağlandı. İşte 36 saatte Indianapolis....

Festival ihraç edecek

Festival ihraç edecek

Dsm group’un Kurucusu ve Başkanı Alper Sesli, etkinlik endüstrisinde marka deneyimi ve tüketici deneyimini bir araya getiren “deneyim ekosistemini” kurgulayarak sektörde yeni bir kulvar açtıklarını kaydediyor. Bu kurguyla gerçekleştirdikleri başarılı etkinliklerin sadece Türkiye’de değil, dünya ülkelerinde de ilgi uyandırdığını ifade eden Sesli, çeşitli ülkelerden teklifler aldıklarını belirtiyor. Sesli, 2018 yılı itibariyle festival ihracının gündemlerinde olduğunu söylüyor.

23.05.2017Ekonomi
36 saatte Altın Üçgen / Tayland

36 saatte Altın Üçgen / Tayland

Tayland’ın kuzey ucundaki bir zamanların erişilmez Altın Üçgen’i (Chiang Rai) huzurlu tapınaklar, gizli mağaralar, altın kaplı saraylarla dolu. Geçmişte uyuşturucu üretim merkeziydi, şimdi sırt çantalı gezginlerin gözdesi. İşte gezginlerin yeni gözdesi Altın Üçgen (Chiang Rai) 36 saatte nasıl gezilir?

15.05.2017Seyahat
Hacıosmanoğlundan 20 kişiye FETÖcü suçlaması

Hacıosmanoğlu'ndan 20 kişiye FETÖ'cü suçlaması

Trabzonspor'un eski başkanı İbrahim Hacıosmanoğlu spor dünyasından 20 ismi 'FETÖ üyeliği, tehdit ve şantaj' suçlamasıyla savcılığa şikayet etti.

23.11.2016Futbol
Dubai ye Türk Akını

Dubai' ye Türk Akını

Dünyanın en önemli fuarlarından Dubai Cityscape Global 2015 Fuarı 8-10 Eylül tarihleri arasındagerçekleşiyor. Yaklaşık 60 Türk şirketinin gayrimenkul fuarına çıkarma yapması bekleniyor. 4 bin metrekare alanda yer alan şirketler onlarca gayrimenkul projesini yatırımcıların beğenisine sunuyor. Körfez ülkeleri yatırımcılarının Türkiye’ye ilgisinin katlanarak arttığını belirten Türk inşaat sektörü temsilcileri fuar boyunca hem sıcak satış yapmayı hem de işbirlikleri geliştirmeyi hedefliyor. Bu yıl alanı daha da genişletilen fuara 51 binden fazla ziyaretçi bekleniyor.

7.09.2015Advertorial
36 saatte Dubai

36 saatte Dubai

Birleşik Arap Emirlikleri’nin bir zamanlar adından hiç bahsedilmeyen sahil yerleşimi Dubai, şimdilerde farklı ulusların bir arada yaşadığı büyük bir dünya kenti. Birbirinden güzel, halka açık plajları, yeni metro ve tramvay sistemi, Fransızından Japonuna, İranlısından Amerikanına ünlü restoranlarıyla körfezdeki komşularından ayrışıyor. Son yıllarda sanatta öne çıktı. Galerileriyle ünlü semtleri ve hırslı modacılarıyla gözde. Gece eğlence mekânları da uluslararası kalitede.

10.04.2015Seyahat

Yazar Sonuçları

Ferit Şahenk, Türkiye’yi “soft power” ile dünyaya açacak

DOĞUŞ’un 14. yıl önce, dünyada ilk kez bir marinada başlattığı Bodrum Müzik Festivali için geldiğimiz Bodrum’da, Doğuş Yönetim Kurulu Başkanı Ferit Şahenk ile birlikte öğle yemeğindeyiz.

7.08.2018

Contemporary İstanbul kafayı yoruyor: Sanat piyasamız nasıl gelişir?

CONTEMPORARY İstanbul, bu yıl 20-23 Eylül tarihlerinde kapılarını Akbank’ın sponsorluğunda 13. Kez açıyor.

30.06.2018

İnan Kıraç’ın “sanayi yatırımı kadar değerli” dediği İstanbul Araştırmaları Enstitüsü 10 yaşında

SUNA ve İnan Kıraç Vakfı tarafından kurulan, İstanbul’un Bizans’tan günümüze tarihi ve kültürel mirasıyla ilgili çalışmalar yapan İstanbul Araştırmalar Enstitüsü 10 yaşında.

7.04.2018

Çağdaş sanatçılarımızın Art Dubai çıkarması

21 Mart’ta başlayıp dün sona eren 12. Art Dubai Sanat Fuarı’na genç çağdaş Türk sanatçıları önemli bir çıkarma yaptı.

24.03.2018

Bu gençler umut veriyor

Son aylarda birkaç kez Kayseri’ye gitme şansım oldu, bu kez de 8 Mart Dünya Kadınlar Günü’nde bu kentteydim. Kayseri girişimci ruhu, Erciyes’i, pastırma ve mantısıyla zaten bir marka şehir. Ama bu kez tanıştığım yeni kuşak girişimciler ve ortaya çıkardıkları ürünlerin kalitesi beni çok etkiledi...

18.03.2017

Sanat için değil eğlence için sanat!

Kadim tartışmada son nokta: Ne sanatın kendisi ne de halk umurumuzda. Sanat artık varsa yoksa eğlence için. Buyrun en körpe sanat-eğlence notları, kentin en artistik dedikoduları...

22.03.2014

Contemporary İstanbul’un Dubai çıkarması

KADİR Topbaş’ın birkaç gün önce açıkladığı İstanbul projelerinde sanat ile ilgili bir şey duymadım.

21.03.2014

Yonca@siyah bantlı ART Dubai

Geçtiğimiz hafta Art Dubai vardı. Dubai Sanat Festivali yani.

24.03.2011

10 yıl önce 400 dolara çalışıyordum şimdi şirketim 1.5 milyar

Geçen cumartesi Madrid’de oynanan final maçından sonra özel uçakla döndük.

8.06.2019

Haydi uyan artık Mali

Mehmet Ali Erbil yoğun bakımda 18’inci gününü doldurdu.

6.11.2018

Suudi infaz ekibinin İstanbul planı böyle işledi

SUUDİ gazeteci Cemal Kaşıkçı’nın ortadan kaybolmasından hemen önce Suudi Arabistan’dan çoğu asker kökenli 15 kişilik bir heyetin İstanbul’a gelmesi ve hepsinin hadisenin ardından aynı gün süratle İstanbul’u terk etmiş olması, Riyad’daki rejimin bu krizdeki sorumluluğu ile ilgili en önemli delillerden birini oluşturuyor.

16.10.2018

Sıcak iklim sevenlerin durağı: Birleşik Arap Emirlikleri

Bir rota çizelim, sıcağı iliklerimize kadar yaşayalım, içimiz ısınsın. Hem alışveriş yapabilelim, hem çok uzak olmasın, hem vizesi bizi çok uğraştırmasın, hem de daha önce gördüğümüz yerlerden farklı bir yer olsun. Tüm bu parçaları bir araya getirdiğimizde cevap: Birleşik Arap Emirlikleri. İşte size Birleşik Arap Emirlikleri gezi rehberi...

2.07.2018

Her masa bir şirket oldu, ayda 252 bin pound kirayı bakanlık verecek

TÜRKİYE İhracatçılar Meclisi’nin (TİM) yurtdışında açmaya başladığı “Türk Ticaret Merkezleri”nin Londra ayağı için hazırlıklar yapılırken bilişim sektörü temsilcileri TİM Tanıtım Organizasyon İç ve Dış Ticaret A.Ş. CEO’su Bahadır Öztanyel’in kapısını çaldı:

19.05.2018

Hazırlanın, ‘Zona Tomtoma’ya gidiyoruz

 Bahar Korçan’ı görür görmez itiraf ettim, “Ben Tasarım Tomtom Sokakta etkinliğini daha çok alışverişe yönelik bir şey sanıyordum” diye. “Yok, hayır öyle değil” dedi ve başladı detaylı bir şekilde anlatmaya.

5.05.2017

Seramik sektörü Mimar Sinan’ı dünyaya açıyor

LEONARDO da Vinci gibi bir dâhinin İtalya’nın markasına katkısı kimse inkâr edemez.

23.02.2017

Nikki Beach eğlencesi Bodrum’da

Miami, Saint Tropez, Marrakech, Koh Samui, Ibiza, Bali, Monte Carlo ve Dubai’nin de aralarında olduğu şehirlerde hizmet veren dünyaca ünlü yeme, içme ve eğlence markası Nikki Beach, Türkiye’deki ilk şubesini Bodrum’da açıyor.

8.05.2016

Eski sevgili ile yeni aşk

Manken Irmak Atuk, eski sevgilisi işadamı Nuri Ensari ile üçüncü kez barıştı. Geçtiğimiz hafta Dubai’de tatil yapan çift, evlilik kararı aldı.

14.04.2016

Türk markaları Dubai’de

Türkiye’nin yeme, içme ve eğlence markaları Birleşik Arap Emirlikleri’nin en popüler adresleri arasına girdi. Kişiye özel motosiklet markası TT Custom Choppers ile ünü Türkiye sınırlarını aşan Tarhan Telli, Dubai’de mağaza açtı.

3.02.2016

Melis gibi düşünüyorum ne Arapçası ya!

BAZEN neleri tartıştığımıza inanamıyorum.

26.10.2015

Ayrılık yok bizimki karı-koca kavgası

Gökhan Çarmıklı’yla boşanacakları haberleriyle gündeme gelen Siren Ertan, iddiaya yanıt verdi: “Bizimki karı-koca kavgası, ayrıldığımız falan yok!”

4.08.2015