MENÜ

Arsiyan Yaylası

Arsiyan Yaylası ile ilgili tüm haberleri ve son dakika Arsiyan Yaylası haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Toplam 14 Arsiyan Yaylası haberi bulunmuştur.

Arsiyan Yaylası Haberleri

Arsiyan yaylasındaki yüzen adalara ziyaretci akını

Arsiyan yaylasındaki yüzen adalara ziyaretci akını

Artvin’in 'Sakin Şehir' (Cittaslow) unvanlı Şavşat ilçesinin Arsiyan Yaylası'ndaki 12 yüzen ada, yaz aylarında ziyaretçi akına uğruyor.

27.06.2019Seyahat
Arsiyan Yaylasındaki yüzen adalar keşfedilmeyi bekliyor

Arsiyan Yaylası'ndaki yüzen adalar keşfedilmeyi bekliyor

Artvin’in 'Sakin Şehir' (Cittaslow) unvanlı Şavşat ilçesinin Arsiyan Yaylası'ndaki 12 yüzen ada, keşfedilmeyi bekliyor.

26.06.2019Ekonomi
Ziyaretçi akınına uğruyor Aynı bölgede 12 tane...

Ziyaretçi akınına uğruyor! Aynı bölgede 12 tane...

Artvin’in 'Sakin Şehir' (Cittaslow) unvanlı Şavşat ilçesinin Arsiyan Yaylası'ndaki 12 yüzen ada, yaz aylarında ziyaretçi akına uğruyor.

26.06.2019Ekonomi
Yeşilin bin bir tonu: Artvin

Yeşilin bin bir tonu: Artvin

Oksijeni bol, yeşilin bin bir tonu ile bezenmiş Artvin yaylaları, unutulmaz bir deneyim yaşamak isteyenlere benzersiz bir tatil fırsatı sunuyor. İşte Artvin'de görmeniz gereken en güzel yaylalardan bazıları...

22.06.2018Seyahat
Erzurumda 6 yüzen ada keşfedildi

Erzurum'da 6 yüzen ada keşfedildi

ATATÜRK Üniversitesi Edebiyat Fakültesi Coğrafya Bölümü Öğretim Üyesi Prof.Dr. İhsan Bulut başkanlığındaki ekip, Erzurum’un Tortum İlçesi’nde 6 yüzen ada buldu. Yüzen adaları halatlarla sandal ve kayık gibi çektiklerini belirten Prof.Dr. Bulut, Tortum Zökün Gölü’nde keşfettikleri adaların önemli bir coğrafi adım olduğunu ifade etti.

24.03.2011Gündem
12 YÜZEN ADA BULUNDU

12 YÜZEN ADA BULUNDU

Atatürk Üniversitesi Edebiyat Fakültesi Coğrafya Bölümü öğretim üyesi Prof. Dr. İhsan Bulut ile ekibi Karadeniz bölgesinde 12 yüzen ada buldu. Türkiye'nin 'yüzen ada cenneti' olduğunu söyleyen Prof. Dr. Bulut, "Türkiye'de kayıt altına alınmış 100'den fazla yüzen ada var. Keşfedilmeyi bekleyen 100'lercesinin olduğuna inanıyorum. Rize'nin Çamlıhemşin ilçesinin Çayırdüzü Köyü ile Artvin'in Şavşat ilçesine bağlı Arsiyan Yaylası'nda 12 yüzen ada bularak tescilledik" dedi.

8.01.2010Haber
Karadeniz’de 36 yüzen ada keşfedildi

Karadeniz’de 36 yüzen ada keşfedildi

ATATÜRK Üniversitesi Edebiyat Fakültesi Coğrafya Bölümü öğretim üyesi Prof.Dr. İhsan Bulut başkanlığındaki ekip, Doğu Karadeniz bölgesinde 36 yüzen ada buldu.

7.01.2010Gündem
Arsiyan Yaylası’nda 12 yeni yüzen ada

Arsiyan Yaylası’nda 12 yeni yüzen ada

Artvin’in Şavşat İlçesi Arsiyan Yaylası’nda üç göl üzerinde 12 yeni yüzen ada ortaya çıkarıldı. Atatürk Üniversitesi Coğrafya Bölümü Öğretim Üyesi Prof. Dr. İhsan Bulut, Gürcistan sınırına yakın 2 bin 600 ila 3 bin 500 metre yüksekliğindeki bölgede bulunan göller üzerinde literatürde yer almayan 12 yüzen adayı bilim dünyasına tanıtmak için çalışma başlattıklarını söyledi.

16.06.2006Gündem
Artvinde 12 yeni yüzen ada ortaya çıkarıldı

Artvin'de 12 yeni yüzen ada ortaya çıkarıldı

Artvin'in Şavşat ilçesi Arsiyan Yaylası'nda üç göl üzerinde 12 yeni yüzen ada ortaya çıkarıldı.

14.06.2006Gündem
Bir başka Karadeniz

Bir başka Karadeniz

Doğu Karadeniz emek istiyor, sabır bekliyor. Dağları aşmak, kavuşmak için geceyi gündüze katmak, yaşına bakmadan kilometrelerce yürümek, bel sızısına aldırmadan yüklenmek, tarlaları ayılarla paylaşmak gerekiyor. Hızına ayak uydurulmaz Çoruh Nehri’nin bir yakasından diğerine derme çatma, ahşap, asma köprüler, yük ya da insan taşımak için teleferikler uzanıyor. Kolaya kaçmanın imkansız olduğu topraklar bunlar.

19.09.2004Seyahat
Şavşat’ın pırlantaları

Şavşat’ın pırlantaları

Arvin merkezindeki bir otelin lobisinde görmüştüm Karagöl’ün fotoğrafını. Ladin ağaçlarıyla çevrili görkemli bir ormanın ortasında elmas gibi parlıyordu. Zamanım yoktu, Trabzon’a dönmem gerekiyordu. Ertesi yıl, bu fotoğrafın peşine düştüm. İstanbul’un ağustos sıcağında kavrulduğu günlerde, kuş uçumu 1100 kilometre ötedeki Karagöl’e gittim.

29.08.2010Seyahat
Türkiye’nin yüksek virajı: Artvin

Türkiye’nin yüksek virajı: Artvin

Artvin denince aklınıza Karadeniz mi gelir, Doğu Anadolu mu? Yoksa her ikisi de mi? Aslında bu kent için, Karadeniz’i Doğu Anadolu’ya bağlayan yüksek viraj deyimini kullanmak galiba en doğrusu. Harita üzerinde Türkiye’nin yarım daireyi andıran kuzeydoğu köşesinin bir parçası olması yanında, hiç de düz olmayan kent içi ve kent dışı yollarının biçimi de viraj nitelemesini fazlasıyla haklı kılıyor. Artvin, öyle pek de "alçakgönüllü" olmayan, yüksek bir viraj: İl topraklarının yaklaşık yüzde 79.8’i sarp ve geçit vermeyen dağlarla kaplı. İşte bu coğrafi yapı, kentin tarihinin şekillenmesinde temel unsur olduğu gibi, günümüzdeki kültürel, toplumsal hayata da damgasını vuruyor.

8.04.2007Seyahat