MENÜ

Arşiv

Arşiv ile ilgili tüm haberleri ve son dakika Arşiv haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Toplam 5.467 Arşiv haberi bulunmuştur.

Arşiv Haberleri

EBA giriş işlemi nasıl yapılır

EBA giriş işlemi nasıl yapılır?

EBA giriş işlemi nasıl yapılır sorusu, buradaki hizmetlerden faydalanmak isteyen öğrenciler tarafından araştırılmaya başlandı. Milyonlarca öğrencinin şifre alarak dahil olabildiği sistem, EBA giriş işlemi ile kullanılabiliyor. Peki, EBA giriş işlemi nasıl yapılır? İşte, EBA kurs ve modüllere giriş işlemi

23.10.2017Eğitim
İnfaz koruma memuru ve zabıt katibi alımı başvurusu nasıl yapılır

İnfaz koruma memuru ve zabıt katibi alımı başvurusu nasıl yapılır?

Adalet Bakanlığı infaz koruma memuru ve zabıt katibi alımı başvurusu için geri sayım başladı. Zabıt katibi ve infaz koruma memuru alımı başta olmak üzere kadrosuna toplam 6 bin 111 kişiyi alacak olan Adalet Bakanlığı, personel alımı için şartları yayımladı. Peki, mübaşir, zabıt katibi ve infaz koruma memuru (gardiyan) alımı başvurusu nasıl yapılacak? İşte, başvuruda bulunmak isteyen vatandaşlar için tüm detaylar

23.10.2017Gündem
29 Ekimin en özel adresi: Atatürk Evi Müzesi

29 Ekim'in en özel adresi: Atatürk Evi Müzesi

29 Ekim Cumhuriyet Bayramı'nda çocuklarınız ile birlikte keyifle gezip görebileceğiniz ve gezerken öğreneceğiniz bir önerimiz var. Burası Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün doğduğu, çocukluk ve gençlik günlerinin bir bölümünü geçirdiği Selanik’teki Atatürk Evi Müzesi…

23.10.2017Seyahat
Salomon Kapadokya Ultra Trail yarışları sona erdi

Salomon Kapadokya Ultra Trail yarışları sona erdi

Salomon Kapadokya Ultra Trail yarışları sona erdi

22.10.2017Ürgüp
ABDnin neden ayağa kalktığı ortaya çıktı

ABD'nin neden ayağa kalktığı ortaya çıktı

ABD’nin, başkonsolosluk görevlisi Metin Topuz’un tutuklanmasından sonra Türkiye’ye nota verdiği ve Topuz’un el konulan cep telefonunun iadesini istediği ortaya çıktı. Notada ayrıca telefonun ve SIM kartın içindeki verilerin de Viyana Sözleşmesi gereği dokunulmazlık kapsamı içinde olduğu ifade edildi.

20.10.2017Gündem
Devlet Su İşleri (DSİ) personel alımı sonuçları açıklandı

Devlet Su İşleri (DSİ) personel alımı sonuçları açıklandı

DSİ personel alımı sonuçları merakla bekleniyordu. Dün akşam saatlerinde önce yoğunluktan dolayı kilitlenen resmi site, daha sonrasında sonuç ekranıyla birlikte geri döndü. Devlet Su İşleri (DSİ) personel alımı sonuçları için yapılan duyuruda bazı dikkat edilmesi gereken detaylar var. İşte sonuç ekranı ve açıklanan liste

20.10.2017Gündem
Batı’nın gözünden ‘Çılgın Türkler’

Batı’nın gözünden ‘Çılgın Türkler’

19’uncu yüzyılın son yıllarını İstanbul’da geçirmiş Rumen diplomat Trandafir G. Djuvara’nın ünlü çalışması ‘Türk İmparatorluğunun Paylaşılması Hakkında Yüz Proje’, Avrupalıların Türkleri bertaraf etmek amacıyla tasarladığı tüm planların tafsilatlı bir incelemesini sunuyor.

20.10.2017Kitap Sanat
İnfaz Koruma Memuru ve Zabıt Katibi alımı başvurusu nasıl yapılır

İnfaz Koruma Memuru ve Zabıt Katibi alımı başvurusu nasıl yapılır?

İnfaz Koruma Memuru (Gardiyan) ve Zabıt Katibi alımı için duyuru yayımlayan Adalet Bakanlığı, adayların başvuru kriterlerini açıkladı. KPSS'den 70 almanın ön koşul olacağı süreçte adaylar, açıklanan tarih çerçevesinde başvurularını gerçekleştirebilecek. Peki, İnfaz Koruma memuru ve zabıt katibi alımının da içerisinde bulunduğu, Adalet Bakanlığı personel alımı başvurusu nasıl yapılır? İşte, detaylı bilgiler

19.10.2017Gündem
İsmail Küçükkayaya RTÜKten ceza

İsmail Küçükkaya'ya RTÜK'ten ceza

Radyo ve Televizyon Üst Kurulunca (RTÜK), FOX TV'de yayınlanan "İsmail Küçükkaya ile Çalar Saat" isimli haber programında, haber spikeri İsmail Küçükkaya'nın, Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Fatma Betül Sayan Kaya ve eşi hakkındaki iddiaları nedeniyle kanala tavandan idari para cezası uygulandı.

18.10.2017Gündem
Adalet Bakanlığı personel alımı başvuru kriterleri neler olacak Son gün ne zaman

Adalet Bakanlığı personel alımı başvuru kriterleri neler olacak? Son gün ne zaman?

Adalet Bakanlığı personel alımı başvurusu ile gardiyan, zabıt katibi ve birçok alanda istihdama hazırlanıyor. Türkiye genelinde birçok alanda toplam 6 bin 111 kişilik kadroyu istihdam edecek olan Adalet Bakanlığı, kadroya dahil edeceği zabıt katibi, gardiyan ve mübaşir gibi pozisyonlarla eksiklerini tamamlayacak. Peki, Adalet Bakanlığı personel alımı başvurusu nasıl yapılacak? Başvuru kriterleri neler olacak? İşte, süreçle ilgili resmi bilgiler

18.10.2017Gündem
Minikler müzeyle tanıştı

Minikler müzeyle tanıştı

Minikler müzeyle tanıştı

17.10.2017Merkez
Giritliler Kuşadasını merkez seçti

Giritliler Kuşadası'nı merkez seçti

Giritliler Kuşadası'nı merkez seçti

16.10.2017Kuşadası
OHALin kalbi: 101 binden fazla kişi itiraz etti

OHAL'in kalbi: 101 bin'den fazla kişi itiraz etti

FETÖ suçlamasıyla devlet görevinden ihraç, rütbe alma, kurum kapatma gibi konularda itiraz başvurularını inceleyen OHAL İşlemleri İnceleme Komisyonu, kapılarını Hürriyet’e açtı. İtiraz başvurularının sayısı 101 bini aşarken Komisyon Başkanı Selahaddin Menteş ilk kararı kasım ayında verebileceklerini söyledi.

15.10.2017Gündem
İşte Sultan Abdülhamidin mirasının öyküsü

İşte Sultan Abdülhamid'in mirasının öyküsü

Habertürk yazarı Murat Bardakçı, Sultan Abdülhamid'in mirasının karmaşık öyküsünü yazdı. Bardakçı'ya göre “Efsanevî miras meselesi uzun senelerdir süren ama artık hayâle dönmüş bir çaba"

15.10.2017Gündem
Kohl’den Leyla’ya sadece 100 bin euro

Kohl’den Leyla’ya sadece 100 bin euro!

Almanya’nın eski başbakanlarından Helmut Kohl, iki oğluna 400’er bin, Türk gelini Elif Sözen’den torunu Leyla’ya 100 bin euro miras bıraktı.

15.10.2017Dünya
Türkiye’nin en büyük futbol faciası kitap oldu

Türkiye’nin en büyük futbol faciası kitap oldu!

Gazetemiz yazarı Kenan Başaran, Kayseri’de 17 Eylül 1967 yılında Kayserispor ile Sivasspor arasında oynanan ve 43 kişinin ölümü, 600’ün üzerinde kişinin de yaralanmasıyla sonuçlanan futbol faciasına dair ilk kitabı yazdı.

14.10.2017Spor Arena
Adalet Bakanlığı personel alımı başvurusu başladı 6111 personel alınıyor

Adalet Bakanlığı personel alımı başvurusu başladı! 6111 personel alınıyor!

Adalet Bakanlığı, Ceza Tevkif Evleri (CTE) başta olmak üzere birçok birime personel alımı yapıyor. Toplam 6111 personel alımı gerçekleştirecek olan Adalet Bakanlığı, İnfaz Koruma Memuru (Gardiyan), Zabıt Katibi gibi alanlarda Türkiye genelinde alım gerçekleştirecek. Peki, Adalet Bakanlığı CTE personel alımı başvurusu nasıl yapılacak? İşte, Zabıt Katibi, İnfaz Koruma Memuru (Gardiyan) ve diğer birimlerdeki alımlar hakkında detaylı bilgiler

14.10.2017Gündem
Mimar-işveren ilişkisi: Mutabakat mı gerilim mi

Mimar-işveren ilişkisi: Mutabakat mı gerilim mi?

Salt Galata’da açılan ‘İşveren Sergisi’ Türkiye’nin farklı dönemlerinden yapı örnekleriyle mimar ve işveren arasındaki ilişkiye odaklanıyor. ODTÜ Kampüsü’nden Camlı Köşk’e pek çok örneğin çizim ve fotoğraflarla yer aldığı sergiyi Ulusal Mimarlık Ödülü sahibi mimar Cem Sorguç değerlendirdi.

13.10.2017Kitap Sanat
Bosna-Sancak Kültür Günleri başlıyor:Alija Izetbegoviç’te anılacak

Bosna-Sancak Kültür Günleri başlıyor:Alija Izetbegoviç’te anılacak

Bosna-Sancak Kültür Günleri başlıyor:Alija Izetbegoviç’te anılacak

13.10.2017İstanbul
II. Abdülhamidin dev mirasında flaş gelişme

II. Abdülhamid'in dev mirasında flaş gelişme

Osmanlı padişahı 2. Abdülhamid’in miras davasında mahkeme, şuana kadar tespitli yaklaşık 100 hissedarın paylarına ne kadar hisse düşeceğinin bilirkişi vasıtasıyla hesaplanmasını istedi. Mahkeme, dosyaya sunulan bazı mirasçılık belgelerinin sahte olup olmadığının tespiti içinse savcılığa suç duyurusunda bulundu.

12.10.2017Gündem
Güvenlik görevlisi kazayla kendisini vurdu

Güvenlik görevlisi kazayla kendisini vurdu

Güvenlik görevlisi kazayla kendisini vurdu

11.10.2017Muratlı
Adanaya çevreci adliye

Adana'ya çevreci adliye 

Adana'ya çevreci adliye 

11.10.2017Merkez
Heykeltıraşlar, mermerleri müzik temasıyla işliyor

Heykeltıraşlar, mermerleri 'müzik' temasıyla işliyor

Heykeltıraşlar, mermerleri 'müzik' temasıyla işliyor

11.10.2017Tekirdağ
AÖF DGS kayıtları ne zaman yapılacak DGS ek yerleştirme işlemi ne zaman

AÖF DGS kayıtları ne zaman yapılacak? DGS ek yerleştirme işlemi ne zaman?

AÖF DGS kayıtlarının ne zaman yapılacağı binlerce öğrenci tarafından en çok merak edilen ve araştırılan konular arasında yer aldı. DGS sonuçlarına göre yapılan yerleştirme sonunda adayların tercih etmemesi veya yerleştirilmesi yapılan adayların kayıt için başvurmaması nedeniyle boş kalan kontenjanlar için gerek duyulduğu takdirde Yükseköğretim Kurulu kararı ile ÖSYM tarafından merkezî olarak ek yerleştirme yapılacaktır. Peki, AÖF DGS kayıtları ne zaman yapılacak? DGS ek yerleştirme işlemi ne zaman?

10.10.2017Eğitim
Adalet Bakanlığı personel alımı başvuru şartları neler 2500 personel alımı ne zaman yapılacak

Adalet Bakanlığı personel alımı başvuru şartları neler? 2500 personel alımı ne zaman yapılacak?

Adalet Bakanlığı personel alımı başvuru şartlarının neler olduğu binlerce vatandaş tarafından en çok merak edilen ve araştırılan konular arasında yer aldı. 2250 zabıt katibi, 250 mübaşir olmak üzere toplam 2500 kişiyi kadroya dahil edecek olan Adalet Bakanlığı, başvuracaklar için başvuru şartlarını açıkladı. Peki, Adalet Bakanlığı personel alımı başvuru şartları neler? 2500 personel alımı ne zaman yapılacak?

10.10.2017Gündem
53. Cumhurbaşkanlığı Bisiklet Turu başlıyor (Arşiv görüntülerle)

53. Cumhurbaşkanlığı Bisiklet Turu başlıyor (Arşiv görüntülerle)

53. Cumhurbaşkanlığı Bisiklet Turu başlıyor (Arşiv görüntülerle)

9.10.2017Merkez
DSİ personel alımı sona eriyor Başvuru nasıl yapılır

DSİ personel alımı sona eriyor! Başvuru nasıl yapılır?

DSİ personel alımı bugün sona eriyor. Ankara merkez olmak üzere bazı illerde personel alımı yapmaya hazırlanan DSİ, internet üzerinden açtığı ilanı bugün sonlandırıyor. 518 personelin istihdam edileceği süreçte, mühendislik, büro yönetimi ve İBF gibi alanların mezunları kabul edilecek. İşte, DSİ personel alımı başvurusu hakkında detaylı bilgiler

8.10.2017Gündem
Naim Süleymanoğlu ameliyattan çıktı

Naim Süleymanoğlu ameliyattan çıktı

Naim Süleymanoğlu ameliyattan çıktı

6.10.2017İstanbul
Bir bedende iki insan olarak yaşadım

Bir bedende iki insan olarak yaşadım

Eski Kara Kuvvetleri Komutanı emekli Orgeneral Aytaç Yalman’ın asker kimliğinin yanı sıra ‘müzik adamı’ yanını artık biliyoruz. Bu konuda kitaplar yazan Yalman, 14 sahne eserine de imza attı. Şimdi Prof. Dr. İlber Ortaylı’nın önsözüyle çıkan sekizinci kitabı ‘Beş Bin Yıllık Kültürümüzün Sesi Müzik’ ile müzikal geçmişimize müthiş bir ışık tutuyor. Bu kitabı yazmak için sahafları didik didik araştıran, 51 kitap ve birçok makale okuyan, müzik otoriteleriyle uzun uzun görüşen Aytaç Yalman, Atatürk’ün “Bir toplumun değişmesi, ancak musikideki değişiklikle ölçülür’ sözünden yola çıkarak bizi bir başucu kitabıyla tanıştırıyor.

6.10.2017Hürriyet Cumartesi
Avni Yıldırım tarih yazmak için ringe çıkacak

Avni Yıldırım tarih yazmak için ringe çıkacak

Avni Yıldırım tarih yazmak için ringe çıkacak

6.10.2017İstanbul
Naim Süleymanoğlu ameliyatta (1)

Naim Süleymanoğlu ameliyatta (1)

Naim Süleymanoğlu ameliyatta (1)

6.10.2017İstanbul
Faktoring işlemleri yönetmeliğinde değişiklik

Faktoring işlemleri yönetmeliğinde değişiklik

Değişiklik kapsamında yönetmeliğe e-arşiv ile e-fatura tanımları eklenirken, bu doğrultuda mükerrer fatura kullanımının önlenmesine ilişkin maddelerde bu kavramlara yer verildi.

6.10.2017Ekonomi
Şifresini unuttuğunuz arşivlerinizin kilidini açan program

Şifresini unuttuğunuz arşivlerinizin kilidini açan program

ZIP, RAR gibi bir arşiv dosyanız varsa ve parolasını unuttuğunuz için açamıyorsanız, bu aracı deneyin!

6.10.2017Teknoloji
AÖF kayıt yenileme işlemi için son gün DGS devam ediyor

AÖF kayıt yenileme işlemi için son gün! DGS devam ediyor!

AÖF kayıt yenileme işlemi yapmak isteyen öğrenciler, Anadolu Üniversitesi internet sitesi üzerinden işlemlerin son gününde 45 krediye kadar derslerini seçebilecek. AÖF DGS kayıt işleminde süreç ise 10 Ekim tarihine kadar devam edecek. Peki, AÖF DGS kayıt işlemi nasıl yapılacak? İşte, adayların merakla beklediği AÖF kayıt yenileme işlemi ve DGS kayıt işlemi için gerekli olan belgelerin listesi

5.10.2017Eğitim
Atiker Konyaspor eski başkanı Şan hakkında, FETÖden 15 yıl hapis istemi

Atiker Konyaspor eski başkanı Şan hakkında, FETÖ'den 15 yıl hapis istemi

Atiker Konyaspor eski başkanı Şan hakkında, FETÖ'den 15 yıl hapis istemi

4.10.2017Konya
‘8 ayda 303 bin karşılıksız çek’

‘8 ayda 303 bin karşılıksız çek’

Çek kullanım tutarının geçen yılın ilk 8 ayına göre arttığını, fakat karşılıksız çeklerin azaldığını belirten TESK Genel Başkanı Bendevi Palandöken, “Bankalara ibraz edilen toplam çek tutarı geçen yılın aynı dönemine göre yüzde 7,4 artarak 500 milyar TL oldu. Toplam çek adedi ise yüzde 9 azalarak 13 milyona düştü. Çeklerin karşılıksız çıkmasını önleyici yeni düzenlemeler yapılmalı. Bu noktada bankalar sorumluluklarını artırmalı” dedi.

3.10.2017Ankara
Uzaydaki büyük keşifte Türk imzası

Uzaydaki büyük keşifte Türk imzası

ODTÜ'de bir grup fizikçi tarafından, evrendeki en yoğun cisimlerden olan SXP 1062 isimli çift yıldız sistemindeki nötron yıldızının 18 dakika olan dönme periyodunda büyük bir kaymanın varlığı keşfedildi.

3.10.2017Dünya
DSİ personel alımı başvurusu ne zaman bitecek

DSİ personel alımı başvurusu ne zaman bitecek?

DSİ personel alımı başvurusu için vatandaşların araştırması devam ediyor. Devlet Su İşleri Başkanlığı'nın açtığı ilanı değerlendirmek isteyen vatandaşlar, DSİ personel alımı başvurusu için müracaatlarını gerçekleştirecek. Peki, Türkiye genelinde birçok ilde gerçekleşecek olan DSİ personel alımı başvurusu nasıl gerçekleşecek? İşte, merakla araştırılan konu hakkında detaylı bilgiler

2.10.2017Gündem
DSİ personel alımı için şartlar ne olacak DSİ personel alımı başvurusu

DSİ personel alımı için şartlar ne olacak? DSİ personel alımı başvurusu

DSİ personel alımı şartları, kurumun açtığı sınavın koşullarını öğrenmek isteyen vatandaşlar tarafından araştırılmaya devam ediyor. DSİ personel alımı başvurusu ile yurt genelinde yapılacak olan alımlara müracaatlarını gerçekleştirmek isteyen vatandaşlar, bu durumun detaylarını sorguluyor. Peki, DSİ personel alımı başvuru şartları neler olacak? İşte, konuyla ilgili bazı detaylar

1.10.2017Ekonomi
Yaşar Kemal Efsanesi, prömiyerini Adanada yaptı

Yaşar Kemal Efsanesi, prömiyerini Adana'da yaptı

Yaşar Kemal Efsanesi, prömiyerini Adana'da yaptı

30.9.2017Adana
Türkkep BTSO ile imzaları attı

Türkkep BTSO ile imzaları attı

Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu (BTK) tarafından KEP Hizmet Sağlayıcı olarak yetkilendirilen güven kurumu TÜRKKEP, Bursa Ticaret ve Sanayi Odası (BTSO) ile imza attı. İş birliği kapsamında BTSOBİZ kart üyeleri, TÜRKKEP hizmetlerinden yüzde 20 oranında indirim elde edecek.

29.9.2017Ekonomi
Vizenin eski fotoğrafları arşivi oluşturuluyor

Vize'nin eski fotoğrafları arşivi oluşturuluyor

Vize'nin eski fotoğrafları arşivi oluşturuluyor

28.9.2017Vize
Tesadüf Eserler Müzesine ziyaretçi akını

Tesadüf Eserler Müzesi'ne ziyaretçi akını

Amasra'da bulunan Amasra Müzesi genellikle inşaat kazıları, heyelan, sondaj ile yol çalışmaları ve balıkçıların ağlarına takılması sonucu 'tesadüfen' ortaya çıkan çok sayıda tarihi esere ev sahipliği yapıyor.

28.9.2017Seyahat
Telesetten 2 milyon liralık okul

Teleset'ten 2 milyon liralık okul

Teleset'ten 2 milyon liralık okul

26.9.2017Manisa
21. dönem POMEM polis alımı alımı başvurusu nasıl yapılır Başvuru şartları nelerdir

21. dönem POMEM polis alımı alımı başvurusu nasıl yapılır? Başvuru şartları nelerdir?

21. dönem POMEM polis alımı alımı başvurusunun nasıl yapılacağı yüz binlerce vatandaş tarafından en çok aranan ve sorgulanan konular arasında gündemdeki yerini korumaya devam ediyor. Türkiye çapında on binlerce gencin merakla beklediği başvuru süreci, Lisans ve Ön Lisans mezunlarını kapsayacak. Toplam 13 bin kişilik kadronun istihdam edileceği başvuru dönemi için başvurular alınmaya başlandı. Adaylar ise aranan şartları merak ediyorlar. Peki, 21. dönem POMEM polis alımı alımı başvurusu nasıl yapılır? Başvuru şartları nelerdir?

25.9.2017Gündem
24üncü Adana Film Festivali başladı

24'üncü Adana Film Festivali başladı

24'üncü Adana Film Festivali başladı

25.9.2017Adana
Adana Film Festivalinde, pazartesi etkinlikleri

Adana Film Festivali'nde, 'pazartesi' etkinlikleri

Adana Film Festivali'nde, 'pazartesi' etkinlikleri

24.9.2017Merkez
(Görüntülü Haber) Ümraniye Belediyesi ev sahipliğinde düzenlenen sempozyumda Kudüs konuşuldu

(Görüntülü Haber) Ümraniye Belediyesi ev sahipliğinde düzenlenen sempozyumda Kudüs konuşuldu

(Görüntülü Haber) Ümraniye Belediyesi ev sahipliğinde düzenlenen sempozyumda Kudüs konuşuldu

23.9.2017Ümraniye

Yazar Sonuçları

Abidin Paşa’dan 15 Temmuz bombaları

15 Temmuz gecesi Akıncı Üssü’ndeki görüntüleri hakkında dönemin Hava Kuvvetleri Komutanı (E) Org. Abidin Ünal’la konuştum. Abidin Paşa’nın savcılığa verdiği kapsamlı ifadesini okudum, yetinmedim Abidin Paşa’dan o geceye ilişkin yazılı bir bilgilendirme notu talep ettim.

22.10.2017

O da bıraktı

DUYMAYANLARA duyurulur:

3.10.2017