MENÜ

Armin Laschet

Armin Laschet ile ilgili tüm haberleri, son dakika Armin Laschet haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Bugün Armin Laschet haberlerinde son durum nedir? İşte tüm flaş gelişmeler...

Toplam 143 Armin Laschet haberi bulunmuştur.

Armin Laschet Haberleri

CDU’da isyan hazırlığı

CDU’da isyan hazırlığı

Almanya Başbakanı Angela Merkel, geçen yıl yapılan Avrupa Parlamentosu seçimleri ile Eyalet Parlamentosu seçimlerinde Hıristiyan Demokrat Birlik Partisi’nin (CDU) büyük ölçüde oy kaybına uğraması üzerine, 2000 yılından beri sürdürdüğü genel başkanlığı bıraktı.

9.10.2019Avrupa
Laschet kapıyı açık bıraktı

Laschet kapıyı açık bıraktı

Almanya’nın eski başbakanlarından Gerhard Schröder, alışılmışın dışında bir politikacıydı. Gençliğinde, Sosyal Demokrat Parti’nin (SPD) ‘Jusos’ kısa adıyla tanınan gençlik teşkilatı Genç Sosyalistler’in başkanlığını da yapan Gerhard Schröder’in gözü hep yükseklerdeydi.

9.09.2019Avrupa
Yeşilköyde herkes oradaydı, Kölnde neden kimse yoktu

Yeşilköy'de herkes oradaydı, Köln'de neden kimse yoktu?

İki ayrı yerde iki ayrı fotoğraf. Konu aynı: Hoşgörü ve kabul. Birinci fotoğraf: Tarih 3 Ağustos 2019. Yer Yeşilköy, İstanbul. Süryani Ortodoks Kilisesi temel atma töreni.

7.08.2019Avrupa
Almanya’ya CSU’lu başbakan mı

Almanya’ya CSU’lu başbakan mı?

Başbakan Angela Merkel, bu yasama döneminin sonuna kadar görevde kalacağını ve 2021 yılında yapılacak genel seçimlerde -şayet koalisyon daha önce çökmezse- yeniden aday olmayacağını çoktan ilan ederken, Almanya’da ‘kardeş partiler’ olarak bilinen Hıristiyan Demokrat Birlik Parti’si (CDU) ile Hıristiyan Sosyal Birlik Partisi’nde (CSU) son dönemlerde başbakan adayı arayışı başladı. Hem de seçimlere daha iki yılı aşkın süre olmasına rağmen.

5.08.2019Avrupa
PEGIDA’cılardan cinayet için iğrenç sözler

PEGIDA’cılardan cinayet için iğrenç sözler

Almanya’nın Dresden kentinde 2014’te kurulan İslam ve göçmen karşıtı PEGIDA hareketinin gösterisinde, Kassel Valisi Walther Lübcke cinayetine ilişkin sarf edilen sözler infiale yol açtı.

6.07.2019Avrupa
Tepki yağdı... Almanyada infiale yol açtı

Tepki yağdı... Almanya'da infiale yol açtı

Almanya'nın Dresden kentinde 2014 yılında kurulan İslam ve göçmen karşıtı PEGIDA hareketinin gösterisinde, Kassel Valisi Walther Lübcke cinayetine ilişkin sarf edilen sözler infiale yol açtı. Öte yandan yapılan bir araştırmada Almanların yüzde 71'inin aşırı sağcıları diğer radikallerden daha tehlikeli bulduğunu ortaya koydu. .

5.07.2019Dünya
Almanya’ya ‘Yeşil başbakan’ mı

Almanya’ya ‘Yeşil başbakan’ mı?

Almanya Federal Cumhuriyeti’nin 70 yıllık tarihinde şimdiye kadar 8 başbakan görev yaptı. Konrad Adenauer (1949-1963), Ludwig Erhard (1963-1966), Kurt Georg Kiesinger (1966-1969), Willy Brandt (1969-1974), Helmut Schmidt (1974-1982), Helmut Kohl (1982-1998), Gerhard Schröder (1998-2005). Şu andaki Başbakan Angela Merkel de 2005 yılından beri bu görevi sürdürmektedir.

19.06.2019Avrupa
Almanya hızla krize sürükleniyor: Yıl sonunu göreceği şüpheli...

Almanya hızla krize sürükleniyor: Yıl sonunu göreceği şüpheli...

Avrupa’nın en güçlü ülkesi Almanya, hızla hükümet krizine doğru sürükleniyor. Hükümetin yıl sonunu görmesine şüphe ile bakılıyor.

12.06.2019Avrupa
Avrupa’nın en güçlü ülkesi azınlık hükümetiyle yönetilemez

Avrupa’nın en güçlü ülkesi azınlık hükümetiyle yönetilemez

Almanya’da koalisyon hükümetinin ne kadar iş başında kalabileceği tartışmaları ülke gündeminden düşmüyor. Tartışmaya katılan CDU Grup Başkanı Ralph Brinkhaus “Avrupa’nın en güçlü ülkesi, azınlık hükümetiyle yönetilemez” diyerek erken seçime karşı olduklarını söyledi.

11.06.2019Avrupa
Parti içerisinden uyarı geldi: ‘Merkel’in yolundan şaşma’

Parti içerisinden uyarı geldi: ‘Merkel’in yolundan şaşma’

Oyları anketlerde düşüşe geçen CDU’da Merkel’in yerine seçilen Annegret Kramp Karrenbauer’in partiyi koyu muhafazakar bir çizgiye çekeceğinden korkan parti içerisindeki merkez sağ kanat, CDU liderine ‘Merkel politikasından şaşma’ uyarısı yaptı.

10.06.2019Avrupa
‘Müslümanlar toplumumuzun bir parçasıdır’

‘Müslümanlar toplumumuzun bir parçasıdır’

Almanya’nın en kalabalık eyaleti olan Kuzey Ren Vestfalya, KRV Başbakanlık binasında düzenlenen iftarda konuşan KRV Başbakanı Laschet “Müslümanlar bizim toplumumuzun bir parçasıdır. Bu sebeple Müslüman ve diğer dinlerden olanlar bir araya geldik Bu tür zamanlarda ortak paydada buluşuyoruz. Bir masanın etrafında buluşup sohbet etmemize vesile olan bu süreç, aynı zamanda ön yargıların ortadan kaldırılmasına vesile oluyor. Birçok yerde antisemitizm ve Müslüman karşıtlığının mevcut olduğunu biliyoruz. İnsanlar birbirlerini tanıdıkça ön yargılar yok olacaktır” dedi.

23.05.2019Avrupa
Laschet: Aşırı sağcılar Avrupa için tehdit

Laschet: Aşırı sağcılar Avrupa için tehdit

Avrupa Parlamentosu (AP) seçimleri 23-26 Mayıs tarihleri arasında yapılacak. 96 milletvekiliyle AP’ye en çok milletvekili gönderecek olan Almanya’da seçmenler 26 Mayıs Pazar günü sandık başına gidecek. Almanya dahil birçok ülkede aşırı sağcılar ve sağ popülistlerin AP’ye güçlü girmesi bekleniyor.

5.05.2019Avrupa
‘İki ülkenin dostluğu, sıkıntılı dönemleri atlatacak güçtedir’

‘İki ülkenin dostluğu, sıkıntılı dönemleri atlatacak güçtedir’

Almanya’nın Düsseldorf kentinde Avrupa Türk İşadamları ve Sanayicileri Derneğince (ATİAD) düzenlenen ‘7. Türk-Alman Ekonomi Günü’nde iki ülke arasındaki güçlü ticari ilişkilere işaret edilerek, bu ilişkilerin daha da ileri götürülmesinin önemi vurgulandı.

5.05.2019Avrupa
Avrupa’nın muhtaç olduğu anahtar Türkiye’dir

Avrupa’nın muhtaç olduğu anahtar Türkiye’dir

700 iş insanının katıldığı Alman-Türk Ekonomi Günü'nde konuşan Almanya’nın Kuzey Ren Vestfalya Başbakanı Armin Laschet, “Türkiye, Avrupa’nın muhtaç olduğu anahtardır” dedi.

4.05.2019Avrupa
Almanya’da Türk Medyası Zirvesi

Almanya’da Türk Medyası Zirvesi

Almanya’nın Essen kentinde Avrupa Türk Basın Yayın Gazeteciler Birliği (ATBYGB) tarafından ‘Avrupa Türk Medya Zirvesi’ düzenlendi. Avrupa’nın farklı ülkelerinden gazetecilerin katıldığı toplantıda, Avrupa’da yayın yapan Türk medya kuruluşlarının ekonomik sorunları ve medya mensuplarının sorunları tartışıldı. Türkçe’nin ve Türk toplumunun geleceği için medyaya destek verilmesinin gerekli olduğu ifade edildi.

29.04.2019Avrupa
‘Uçan hastane’ 15 yaralıyı Almanya’ya getirdi

‘Uçan hastane’ 15 yaralıyı Almanya’ya getirdi

Madeira Adası’nda 29 kişinin hayatını kaybettiği, 27 kişinin de yaralandığı otobüs kazasında, Portekiz’deki hastanelerde yatan 15 yaralı Alman, Airbus 310 tipi ‘uçan hastane’ denilen MedEvac ile Köln’e getirildi.

21.04.2019Avrupa
‘Çocuk istismarlarını aydınlatamadı, istifa etsin’

‘Çocuk istismarlarını aydınlatamadı, istifa etsin!’

Sosyal Demokrat Parti (SPD) Kuzey Ren Vestfalya Eyalet Meclis Grubu, KRV Eyalet İçişleri Bakanı Herbert Reul’un istifasını istedi. SPD KRV Eyalet Meclis Grup Başkanvekili Sven Wolf, içişleri bakanının istifasını “Reul güvenlik riski oluşturuyor. Çocuk istismarının işlendiği olay henüz aydınlatılamadı. Reul cinsel istismarın aydınlatılacağının sözünü vermişti” diyerek talep etti.

15.04.2019Avrupa
Laschet: ‘Biz olmazsak boşluğu Rusya doldurur’

Laschet: ‘Biz olmazsak boşluğu Rusya doldurur’

Almanya’da hükümetin büyük ortağı CDU, Suudi Arabistan’a uygulanan silah ihracatı yasağının uzatılıp uzatılmamasına Fransa ve İngiltere ile koordineli şekilde karar verilmesini istiyor.

25.03.2019Avrupa
Merkel’le devam mı

Merkel’le devam mı?

Almanya Başbakanı Angela Merkel, parti içinden gelen yoğun eleştiriler yüzünden, 2000 yılında üstlendiği Hıristiyan Demokrat Birlik Partisi (CDU) Genel Başkanlığını bıraktı. Daha doğrusu bırakmak zorunda kaldı.

4.03.2019Avrupa
‘Türkiye ile ilişkileri yeniden düzeltmeliyiz’

‘Türkiye ile ilişkileri yeniden düzeltmeliyiz’

Almanya’da yaşayan Türklere yakınlığı nedeniyle ‘Türk Armin’ olarak tanınan CDU’lu Kuzey Ren Vestfalya Eyalet Başbakanı Armin Laschet, Berlin’de görev yapan yabancı gazetecilerin düzenlediği toplantıda soruları yanıtladı. DEAŞ’lıların ne olacağından başbakanlık adaylığına, Merkel’in geleceğinden geçen yıl Köln’deki Merkez Camii’nin açılışına neden katılmadığına kadar bütün sorulara cevap veren Laschet, şunları söyledi:

26.02.2019Avrupa
Yasal düzenleme şart

Yasal düzenleme şart

Almanya’da özellikle son dönemlerde başta politika olmak üzere, çeşitli alanlarda kadın-erkek eşitliği yeniden yoğun bir biçimde ülkenin gündemine oturdu.

18.02.2019Avrupa
DİTİB’in ‘yeni başlangıcı’ da memnun etmedi

DİTİB’in ‘yeni başlangıcı’ da memnun etmedi

Almanya’da bazı siyasetçiler, geçen hafta ‘yeni bir başlangıç’ adımı atan DİTİB’i hala Türkiye’ye sadık olmakla suçladı ve ‘Ankara’dan tamamen bağımsız’ hale gelme çağrısı yaptı.

20.01.2019Avrupa
İlk yönetim kurulu toplantısından önce Merz’le görüştü

İlk yönetim kurulu toplantısından önce Merz’le görüştü

CDU lideri Annegret Kramp Karrenbauer ile kurultaydaki rakibi Friedrich Merz, partinin yönetim kurulu toplantısından önce 90 dakika görüştü. Karrenbauer’in, Merz’den partinin ekonomi politikalarına yön vermesini istediği belirtildi.

17.12.2018Avrupa
Kurultaya saatler kaldı İbre ondan yana

Kurultaya saatler kaldı! İbre ondan yana

CDU kurultayına saatler kala parti içinde değişik görevlerde bulunan bazı yöneticiler tek tek destekledikleri adayları açıkladı. Bazıları direk isim verirken, bazıları da dolaylı yoldan oy verecekleri adayı açıkladı.

6.12.2018Avrupa
Almanyada 4 Türke Kahramanlık Madalyası

Almanya'da 4 Türk'e 'Kahramanlık Madalyası'

Almanya'da başkalarının hayatını kurtarmak için kendi hayatlarını tehlikeye atan aralarında 4 Türk'ün de bulunduğu 21 kişiye 'Kahramanlık Madalyası' verildi.

17.11.2018Avrupa
CDU, Merkel’den sonra sağa mı kayacak

CDU, Merkel’den sonra sağa mı kayacak?

CDU liderliği için adaylığını açıklayan üç aday ve destekçileri arasında güç savaşı başladı. Yeni seçilecek yönetimin, AfD’ye giden oyları geri kazanmak için partiyi sağa çekmesinden korkuluyor.

2.11.2018Avrupa
Armin Laschet aday olmayacak

Armin Laschet aday olmayacak

Kuzey Ren Vestfalya Eyalet Başbakanı Armin Laschet, aralık ayında yapılacak kurultayda liderlik koltuğu için aday olmayacak.

31.10.2018Avrupa
Halefi kim olacak: Mini Merkel mi Türk dostu aday mı

Halefi kim olacak: Mini Merkel mi Türk dostu aday mı

ALMANYA Başbakanı Angela Merkel’in parti liderliğini bırakacağını açıklaması, koltuğuna oturmak için liberal kanatla koyu muhafazakâr kanat arasında kıyasıya bir yarış başlattı.

30.10.2018Dünya
Merkel’in koltuğu için üç kişi adaylağını açıkladı

Merkel’in koltuğu için üç kişi adaylağını açıkladı

Almanya Başbakanı Angela Merkel’in aralık ayındaki kurultayda aday olmayacağını açıklamasının ardından CDU liderliği için kıyasıya bir yarış başladı. Şimdiden üç politikacı resmi olarak adaylığını açıkladı.

30.10.2018Avrupa
‘CDU’nun yeni bir başlangıç yapması lazım’

‘CDU’nun yeni bir başlangıç yapması lazım’

Başbakan Merkel’in liderliği bırakma kararı, kendisinden böyle bir adım beklemeyen diğer siyasi partilerin liderleri için de sürpriz oldu.

30.10.2018Avrupa
Türk Toplumu’ndan Laschet’e plaket

Türk Toplumu’ndan Laschet’e plaket

Ren Ruhr Türk Toplumu (TGRR), Kuzey Ren Vestfalya (KRV) Eyalet Başbakanı Armin Laschet’e göçmen kökenliler ve kültürlerarası diyalog çalışmalarından dolayı plaket verdi.

11.10.2018Avrupa
Merkel’le kahvaltı

Merkel’le kahvaltı

Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan, Almanya’ya yaptığı üç günlük devlet ziyaretinde dün sabah saatlerinde Almanya Başbakanı Angela Merkel’le ‘çalışma kahvaltısı’nda bir araya geldi.

29.09.2018Dünya
Başbakandan sonra belediye başkanı da açılışa katılmıyor

Başbakandan sonra belediye başkanı da açılışa katılmıyor

Köln Büyükşehir Belediye Başkanı Henriette Reker, Köln Merkez Camisi’nin Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan tarafından yapılacak resmi açılışına katılmayacağını açıkladı.

27.09.2018Avrupa
Almanya karıştı, Merkeli sarsmıştı: Yankıları sürüyor

Almanya karıştı, Merkel'i sarsmıştı: Yankıları sürüyor

Almanya'da Başbakan Merkel’in desteklediği Kauder’ın CDU/CSU Federal Meclis Grup Başkanlığı yarışını kaybetmesinin yankıları sürüyor. Merkel, güvenoyu istemesini gerektirecek bir neden görmediğini açıkladı.

26.09.2018Dünya
Başbakan ‘son maden ocağı’nda Türklere teşekkür etti

Başbakan ‘son maden ocağı’nda Türklere teşekkür etti

Almanya’nın Kuzey Ren Vestfalya (KRV) Eyalet Başbakanı Armin Laschet, yıl sonunda kapanacak son maden ocağı Bottrop’taki Prosper Haniel’e indi. Laschet’e maden emeklisi babası Heinz Laschet, KRV Uyum Müsteşarı Serap Güler ile göçmen kökenli madenciler de eşlik etti.

18.09.2018Avrupa
‘Mevlüde genç ‘İki suçlu yaptı’ dedi, Chemnitz’deki ırkçılar bütün mültecileri suçladı’

‘Mevlüde genç ‘İki suçlu yaptı’ dedi, Chemnitz’deki ırkçılar bütün mültecileri suçladı’

Almanya’da uyuma yönelik çalışmalar yapan ve göçmen kökenli gençleri kendi alanında başarıya ulaşmış kişilerle buluşturan Almanya Uyum Vakfı, kuruluşunun 10. yılını kutladı. Kutlama gecesinde konuşan KRV Eyalet Başbakanı Armin Laschet, Chemnitz ve Köthen’de yaşanan ırkçı saldırılara karşılık Mevlüde Genç’in tutumunu örnek gösterdi.

16.09.2018Avrupa
KRV Eyaleti’nden şarkıcı Andrea Berg’e devlet nişanı

KRV Eyaleti’nden şarkıcı Andrea Berg’e devlet nişanı

Alman şarkıcı Andrea Berg (52), gönüllü sosyal ve toplumsal çalışmaları nedeniyle Kuzey Ren Vestfalya (KRV) Eyaleti tarafından devlet nişanıyla ödüllendirildi.

24.08.2018Avrupa
Irkçılık susarak engellenemez

Irkçılık susarak engellenemez

Alman Milli Takımı’nda 92 kez forma giyen ve 23 gol atan Türk kökenli futbolcu Mesut Özil, yaşadığı ırkçılık ve Türk kökenine saygısızlık nedeniyle artık Almanya adına sahalara çıkmayacağını ilan etti.

13.08.2018Avrupa
Alman başbakandan, Mesut Özil’e övgü dolu sözler

Alman başbakandan, Mesut Özil’e övgü dolu sözler

Almanya’nın Kuzey Ren Vestfalya (KRV) Eyalet Başbakanı Armin Laschet, 92 kez Alman A milli takım forması giyen Mesut Özil’in örnek bir kariyeri olduğunu söyledi.

5.08.2018Avrupa
Böyle giderse unutulur

Böyle giderse unutulur

Bir toplum kendisini hedef alan saldırılara nasıl bu kadar vurdumduymaz olabilir! Nedir bu ilgisizliğin kaynağı? Acaba bu, olayı hiç olmamış gibi gelecek nesillerden bir saklama içgüdüsü mü? Yoksa..

31.05.2018Avrupa
Almanya Cumhurbaşkanı Steinmeierden Solingen çağrısı

Almanya Cumhurbaşkanı Steinmeier'den Solingen çağrısı

Almanya Cumhurbaşkanı Steienmeier Solingen'deki ırkçı saldırının 25. yıldönümü vesilesiyle yaptığı açıklamada, yabancı düşmanlığı ve aşırı sağla kararlı biçimde mücadele edilmesi çağrısında bulundu.

28.05.2018Dünya
‘Irkçılık ve İslam karşıtlığının Avrupa’da gösterdiği artışı kaygıyla izliyoruz’

‘Irkçılık ve İslam karşıtlığının Avrupa’da gösterdiği artışı kaygıyla izliyoruz’

Dışişleri Bakanlığı, Solingen’de yaşamını yitiren beş Türk vatandaşını saldırının 25’inci yılında andı. Bakanlıktan yapılan yazılı açıklamada şöyle denildi:

28.05.2018Avrupa
Cumhurbaşkanı Steinmeier’den Solingen çağrısı

Cumhurbaşkanı Steinmeier’den Solingen çağrısı

Almanya Cumhurbaşkanı Steienmeier, Solingen’deki ırkçı saldırının 25. yıldönümü vesilesiyle yaptığı açıklamada, yabancı düşmanlığı ve aşırı sağla kararlı biçimde mücadele edilmesi çağrısında bulundu.

28.05.2018Avrupa
Başsağlığı turizminden toplumsal birlikteliğe

Başsağlığı turizminden toplumsal birlikteliğe

23 Kasım 1992’de Almanya’nın Schleswig-Holstein Eyaleti’ne bağlı Mölln kentinde yabancı düşmanı, ırkçı neonaziler, Türklerin oturduğu bir binayı kundakladı.

28.05.2018Avrupa
Türk Dışişleri Bakanının meclisimizde konuşamaması utanç verici

'Türk Dışişleri Bakanı'nın meclisimizde konuşamaması utanç verici'

Kuzey Ren Vestfalya Eyaleti (KRV) Başbakanı Armin Laschet, Türkiye Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu'nun Solingen saldırısının 25'inci yıldönümü kapsamında eyalet meclisinde konuşma yapamayacak olmasının "utanç verici" olduğunu söyledi.

26.05.2018Avrupa
Anma törenine Merkel de katılıyor

Anma törenine Merkel de katılıyor

Almanya’da 5 Türkün katledildiği Solingen faciasının 25’inci yıldönümü dolayısıyla KRV’de başbakanlık binasında düzenlenecek anma törenine Başbakan Merkel de katılacak. Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu da törende Türk hükümetini temsil edecek.

22.05.2018Avrupa
‘DİTİB, Alman kuruluşu haline gelmeli’

‘DİTİB, Alman kuruluşu haline gelmeli’

Kuzey Ren Vestfalya Eyaleti Başbakanı Armin Laschet, Diyanet İşleri Türk-İslam Birliği’ni (DİTİB) “Türk devletine bağımlılığını sona erdirerek bir Alman kurumu olmaya” çağırdı.

19.05.2018Avrupa
Aachen Yunus Emre Camisi ve Kültür Merkezi açıldı

Aachen Yunus Emre Camisi ve Kültür Merkezi açıldı

Almanya’nın Kuzey Ren Vestfalya (KRV) eyaletindeki Aachen kentinde, Diyanet İşleri Türk İslam Birliğine bağlı ‘Yunus Emre Camisi ve Kültür Merkezi’ açıldı.

13.05.2018Avrupa
Solingen’de görüşecekler

Solingen’de görüşecekler

Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu ve Alman mevkidaşı Heiko Maas, 29 Mayıs’ta Solingen’de bir araya gelecek.

13.05.2018Avrupa

Yazar Sonuçları

Kritik üç başlık

Uluslararası siyaset açısından yakın geleceği etkileme potansiyeli bulunan kritik gelişmelerin yaşandığı bir dönemdeyiz.

1.11.2018