MENÜ

Arı Sütü

Arı Sütü ile ilgili tüm haberleri, son dakika Arı Sütü haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Bugün Arı Sütü haberlerinde son durum nedir? İşte tüm flaş gelişmeler...

Toplam 426 Arı Sütü haberi bulunmuştur.

Arı Sütü Haberleri

Bitliste 2 bin 300 ton bal üretildi

Bitlis'te 2 bin 300 ton bal üretildi

Yüksek rakımlı yaylalarda söğüt dallarından yapılan özel kovanlarda elde edilen kara kovan balı, kent ekonomisine 70 milyon liralık katkı sağladı.

14.11.2019Ekonomi
TÜBİTAK uzmanı Erbaş: Bal anti mikroptur

TÜBİTAK uzmanı Erbaş: Bal anti mikroptur

TÜBİTAK uzmanı Doç. Dr. Oytun Erbaş, "Yarayı en iyi şekilde bal kapatır. Bütün yaraların üstünü balla kapatabilirsiniz. Balı nereye damlatırsanız oradaki mikrobu öldürür." dedi.

9.11.2019Gündem
Kilosu 7 bin lira Dünyanın en kalitelisi Türkiyede...

Kilosu 7 bin lira! Dünyanın en kalitelisi Türkiye'de...

Ordu’da aile bütçesine katkıda bulunmak için arı sütü üretimi gerçekleştiren kadın çiftçiler zoru başardı. Kadın çiftçiler, temel kalite parametresi en az 1,4 değere sahip olan arı sütünde büyük bir başarı elde ederek temel kalite parametresi 2,1 olan dünyanın en kaliteli arı sütü üretimini gerçekleştirdiler.

10.10.2019Ekonomi

Gramla üretiliyor! Yurt dışından bile talep var

Karadeniz’de arı kovanlarından gram gram sağılan ve birçok hastalığın tedavisinde kullanılan arı sütünün, Türkiye’nin yanı sıra yurt dışındaki bazı ülkelere de ihraç edilmesi planlanıyor.

18.09.2019Ekonomi
Bu zehrin gramı 400 TL Türkiyede ilk kez yapıldı...

Bu zehrin gramı 400 TL! Türkiye'de ilk kez yapıldı...

AFYONKARAHİSAR’ın Sandıklı ilçesinde bulunan gezgin arıcılar, arı zehri hasadı yaptı. Türkiye’de ilk defa arı zehri hasadı yapıldığını söyleyen arıcılar, gramı 400 liraya alıcı bulan arı zehrinin modern tıpta, kas ve romatizmal hastalıkların tedavisinde kullanıldığını anlattı.

11.08.2019Ekonomi
Siirtli arıcılar propolis üretimine yöneliyor

Siirtli arıcılar "propolis" üretimine yöneliyor

"Güçlü antioksidan ve antimikrobiyal etkilere sahip olduğu" gerekçesiyle son yıllarda yoğun talep gören propolis, arıcılar için ek gelir kaynağı oldu.

3.07.2019Ekonomi
Dünyanın Geleceği Arılara Bağlı

Dünyanın Geleceği Arılara Bağlı

Dünya Arı Günü’nde biyoçeşitliliğin artmasına katkıda bulunan arıların; ekosistemin devamlılığı açısından hayati önem taşıdığına vurgu yapan Etabal Yönetim Kurulu Başkanı ve Balın Gurmesi Ahmet Bağran Aksoy anlattı...

21.05.2019Alışveriş
Arı ölümleri mercek altına alınacak

Arı ölümleri mercek altına alınacak

TAB Başkanı Ziya Şahin, "Dünya Arı Günü'nde bütün sorunlarımızı bir kenara bırakıp, arı ölümleri ve arının yaşatılması konusuna odaklanacağız. Yürüttüğümüz projelerle 3 yıl içinde 500 sertifikalı işletme kurmayı ve Türkiye'nin ihtiyacı olan propolis, arı sütü ve poleni üretir duruma gelmeyi hedefliyoruz" açıklamasında bulundu.

18.05.2019Ekonomi
Orduda üretiliyor Kilosu 20 bin TLye kadar satılıyor

Ordu'da üretiliyor! Kilosu 20 bin TL'ye kadar satılıyor

Ordu Büyükşehir Belediye Başkanı Mehmet Hilmi Güler, arı sütünün kilosunun Türkiye'nin bazı bölgelerinde en az 5-7 bin liradan, az üretildiği dönemlerde 10-20 bin liradan alıcı bulabildiğini belirterek, "Arı sütü, arıcılık yapanlara bal satışının yanında büyük kazanç sağlıyor." dedi.

13.05.2019Gündem
Gramı 400 lira, kilosu 400 bin lira... Zehir üreterek para kazanıyor

Gramı 400 lira, kilosu 400 bin lira... Zehir üreterek para kazanıyor

Arı üreticisi Murat Almışlar, "Arı zehrinin gram fiyatı 400 lira civarında geziyor. Yüksek sayıda kovanı olan bir arıcı kilogram bazında da üretimini yapabilir. Kilograma gelince de 400 bin liraya geliyor" açıklamasında bulundu.

24.04.2019Ekonomi
Arı sütünün faydaları neler

Arı sütünün faydaları neler?

Dünyanın en pahalı sütleri arasında yer alan arı sütü, son yıllarda büyük bir rağbet görmeye ve adını binlerce kişiye duyurmaya başladı. Genellikle aktarlarda ve bal satan iş yerlerinde bulunabilen arı sütü, hasta olan kişiler ve cildi beslediği için kadınlar tarafından ilgi görüyor. Pek, arı sütünün faydaları neler?

24.04.2019Sağlık
Gram gram sağılan bu sütün kilosu 6 bin liradan satılıyor

Gram gram sağılan bu sütün kilosu 6 bin liradan satılıyor

Arı kovanlarından elde edilen arı sütü büyük paralara alıcı buluyor.

24.04.2019Ekonomi
Türk balı kimlik kazanıyor

Türk balı kimlik kazanıyor

Türkiye Arı Yetiştiricileri Merkez Birliği Başkanı Ziya Şahin, "Ballarımızı dış pazara satmada istediğimiz başarıyı gösteremiyoruz. Bunun çözümü için bölgesel olarak üretilen ballarımızın kimliklendirilmesi gerektiğine inandık. Bu kapsamda kestane, narenciye, ayçiçeği, pamuk ve geven balımızın kimliklendirme çalışmaları sürüyor" açıklamasında bulundu.

24.03.2019Ekonomi
Türkiyede yapılıyor Kilosu 10 bin TL

Türkiye'de yapılıyor! Kilosu 10 bin TL

NİĞDE Arıcılar Birlik Başkanı Mustafa Ünal, Türkiye’de arı sütünün kilosunun 10 bin TL’ye satıldığını söyledi.

8.03.2019Ekonomi
Bal arısı efe tescillendi

Bal arısı "efe" tescillendi

İzmir'de 10 yıl süren ıslah çalışmalarının ardından Tarım ve Orman Bakanlığınca "efe" adıyla tescillenen arının çam balı üretimini artırması hedefleniyor.

28.02.2019Ekonomi
Bal arısı efe tescillendi

Bal arısı "efe" tescillendi

İzmir'de 10 yıl süren ıslah çalışmalarının ardından Tarım ve Orman Bakanlığınca "efe" adıyla tescillenen arının çam balı üretimini artırması hedefleniyor.

28.02.2019Ekonomi
Bingöl balına bilimsel inceleme

Bingöl balına bilimsel inceleme

Bingöl'e ait balın standardını belirlemek için Bingöl ve Gebze Teknik üniversitelerince "Bingöl Balının Morfolojik ve Moleküler Tabanlı Geliştirilebilir Tanımlama Sistemi" projesi hazırlandı.

26.02.2019Teknoloji
Arı yetiştiricilerinden mazot desteği talebi

Arı yetiştiricilerinden "mazot desteği" talebi

Türkiye Arı Yetiştiricileri Merkez Birliği (TAB) Başkanı Ziya Şahin, kovan başına verilen desteğin 10 liradan 15 liraya çıkarılmasının üreticileri memnun ettiğini belirterek, "Gezginci arıcılarımıza da mazot desteği verilmesini talep ediyoruz." dedi.

20.02.2019Ekonomi
Yenibaharın 7 Etkileyici Faydası

Yenibaharın 7 Etkileyici Faydası

Yenibahar, diğer adıyla Jamaika biberi, baharat olarak kullanılan bir bitkidir. Yemeklere kolayca eklenebilen bu baharat, deyim yerindeyse bir şifa deposu. Yenibaharın pek bilinmeyen 7 etkileyici faydası…

Cildinize Nefes Aldıracak 2 Ev Yapımı Maske Tarifi

Cildinize Nefes Aldıracak 2 Ev Yapımı Maske Tarifi

Evrenin cömertliği, sunduğu imkan ve olanaklarla cildimiz için harika fırsatlar yaratıyor. Modern zamanın stresi, şehrin keşmekeşi, kullandığımız ürünler, hava kirliliği gibi birçok etken, cildimizi yorarken, güzelliğin ana kaynağı olan doğa, cildimiz için de en özel sırlarını tüm anaçlığıyla sunuyor. Bu noktada siz de doğal maskelerden yararlanabilir ve güzelliğinizi bir imzaya çevirebilirsiniz. Cilt Terapisti İnci Soydan doğal maske ve peeling tarifi veriyor.

Arı Sütü Nasıl Kullanılır Arı Sütünün Faydaları Neler

Arı Sütü Nasıl Kullanılır? Arı Sütünün Faydaları Neler?

Arı sütü, besin değeri en yüksek olan doğal bileşenlerden biri. Dünyanın en pahalı sütü olarak da bilinen arı sütü nasıl kullanılır? Arı sütünün faydaları neler?

Havuç ve Mercimekli Yüz Maskesi Tarifi

Havuç ve Mercimekli Yüz Maskesi Tarifi

Modern zamanın stresi, şehrin keşmekeşi, kullandığımız ürünler, hava kirliliği gibi birçok etken cildimizi yorarken, güzelliğin ana kaynağı olan doğa, cildimiz için de en özel sırlarını tüm anaçlığıyla sunuyor. Bu noktada siz de doğal maskelerden yararlanabilir ve güzelliğinizi bir imzaya çevirebilirsiniz. Güzellik Uzmanı İnci Soydan evde hazırlayabileceğiniz havuç ve mercimek maskelerinin tariflerini verdi.

13.12.2018Kişisel Bakım
Orduda genç arıcılar yetişiyor

Ordu'da genç arıcılar yetişiyor

Türkiye'de bal üretiminde ilk sıralarda yer alan Ordu'da, yaşları 19 ile 24 arasında değişen gençlerin arıcılık sektörüne kazandırılması amacıyla "Gencim Arı Gibi Çalışıyorum" projesi hayata geçirildi.

24.10.2018Ekonomi
Propolis nedir Faydaları nelerdir

Propolis nedir? Faydaları nelerdir?

Propolis nedir sorusunun yanıtı birçok kişi tarafından merak edilen ve araştırılan konular arasında yer almaya başladı. Arıların bitkilerden ürettiği bir madde olarak bilinen propolisin nasıl ve nerelerde kullanılacağı merak ediliyor. Peki, propolis nedir? Faydaları nelerdir?

10.10.2018Sağlık
Cinsel tacizden DNA’ya en kötü genetik miras

Cinsel tacizden DNA’ya en kötü genetik miras

Nobel ödüllü James Watson’ın bir sözü var: “Kaderimizin yıldızlara yazılı olduğuna inanmıştık. Şimdi büyük ölçüde genlerimizde yazılı olduğunu biliyoruz”. Bilim dünyası insanoğlunu her gün yeni bir bilgiye uyandırıyor. Harvard ve British Columbia Üniversitesi’nin üst üste açıkladığı çalışmalar, çocuklarda cinsel tacizin etkisinin sadece psikolojik travmayla sınırlı kalmadığı ve DNA’larında torunlarına bile aktarılabilecek değişikliklere neden olduğuna işaret ediyor. Nöroloji uzmanı Doktor Banu Taşcı Fresko, bu mirasın kendini genellikle hastalıklar, özellikle de ağrılarla ve depresyonla belli ettiğini söylüyor. Travmalar ve ağrı üzerine çalışan Fresko’yla aileden gelen bu mirasın nasıl kalıtımsal değişikliğe yol açtığını konuştuk.

7.10.2018Gündem
Çocuklar için propolisli jeli şeker ürettiler

Çocuklar için propolisli "jeli şeker" ürettiler

Trabzon'da, Teknokent çatısı altındaki Tekno Girişimcilik Sermaye Desteğiyle kurulan Okta Ar-Ge firmasınca "Yüksek Apiterapik Değere Sahip Gıda Ürünlerinin Üretilmesi" projesi hazırlandı.

26.09.2018Teknoloji
Yılda 1 kilo üretiliyor Bir kaşığı 100 TL, kilosu 10 bin TL...

Yılda 1 kilo üretiliyor! Bir kaşığı 100 TL, kilosu 10 bin TL...

TOKAT Arı Yetiştiricileri Birliği Başkan Ali Demir, kent genelinde yılda 1 ile 2 kilo arasında üretilen arı sütünün bir tatlı kaşığı fiyatının 100 lira, kilosunun ise 10 bin liradan satıldığını söyledi.

7.07.2018Ekonomi
Arı sütü ev kadınlarının umudu oldu

Arı sütü ev kadınlarının umudu oldu

Ordu'da Büyükşehir Belediyesi ile Arıcılık Araştırma Enstitüsü Müdürlüğünce geçen yıl başlatılan "Önder Kadın Çiftçiler Yetiştirmeye Yönelik Arı Sütü Üretimi Projesi" kapsamında şimdiye kadar 100'ün üzerinde ev kadınına eğitim verildi.

1.07.2018Ekonomi
Hibe için başvuranlara güzel haber Yarın açıklanıyor...

Hibe için başvuranlara güzel haber! Yarın açıklanıyor...

Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanı Ahmet Eşref Fakıbaba, hibe almaya hak kazanan genç çiftçilerin yarın ilan edileceğini belirterek, "Bu yıl 16 bin 733 genç çiftçimize 503 milyon lira hibe vereceğiz." ifadesini kullandı.

22.05.2018Ekonomi
Hibe desteğiyle kurdu Şimdi siparişlere yetişemiyor

Hibe desteğiyle kurdu! Şimdi siparişlere yetişemiyor

Zonguldak'ta 2 çocuk annesi ev hanımı Zeliha Morcu, "Genç Çiftçi Projesi" kapsamında aldığı hibe desteğiyle oluşturduğu 1 dönümlük arazide arı sütü üretiyor. Arı sütünü kilogramı 5 bin liradan satan Morcu: "Pazarlama konusunda sıkıntımız yok. Şu anda siparişlerimize yetişemiyoruz. Siparişler de genellikle Türkiye'nin değişik illerinden geliyor" dedi.

17.05.2018Ekonomi
Kilosu 4 bin liradan satılıyor Hasat başladı

Kilosu 4 bin liradan satılıyor! Hasat başladı

İşçi arıların kraliçe arı için yaptığı arı sütünün hasadı başladı. Kovanlardan gramla alınan arı sütünün kilosu 4 bin liradan alıcı buluyor.

29.04.2018Ekonomi
Genç Çiftçi kayıt ve başvuru işlemi nasıl yapılır Genç Çiftçi 2018 hibe başvurusu

Genç Çiftçi kayıt ve başvuru işlemi nasıl yapılır? Genç Çiftçi 2018 hibe başvurusu

Genç Çiftçi 2018 hibe başvurusu için süreç başladı. 18 ila 41 yaş arasındaki vatandaşların başvuruda bulunabileceği 2018 Genç Çiftçi hibe başvurusu, 15 büyükbaş veya 50 küçükbaştan fazla hayvanı bulunmayan, 50'den fazla arılı kovanı olmayan, aynı proje konusunda Bakanlığın diğer hibe programlarından yararlanmamış genç çiftçiler tarafından kullanılabilecek. İşte, Genç Çiftçi hibe başvuru şartları ve proje amacı hakkında detaylı bilgiler

2.04.2018Ekonomi
En inovatif girişimci

En inovatif girişimci

Aslı Elif Tanuğur, Türkiye’de ilk yerli propolis üretimini başlatan kadın girişimci. Markası BEE’O ile bu yıl KOSGEB’in düzenlediği KOBİ ve Girişimcilik Ödülleri’nde de ‘En İnovatif Girişimci’ ödülünü aldı. İTÜ Gıda Mühendisliği Bölümü ve İstanbul Deneysel Tıp Araştırma Enstitüsü ile birlikte propolisin meme kanseri üzerine etkisini de araştırdı. Tanuğur, meme kanseriyle savaşta propolisin antitümör etkisini ispatladı.

Genç Çiftçi 2018 başvurusu ne zaman yapılacak - TİGEM Genç Çiftçi başvuru

Genç Çiftçi 2018 başvurusu ne zaman yapılacak? - TİGEM Genç Çiftçi başvuru

Genç Çiftçi başvuru süreci 2018 yılında yeniden başlayacak. TİGEM aracılığıyla desteklenen çiftçiler, hayvan ve diğer desteklerden faydalanabilecek. Genç Çiftçi başvuru süreci Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı'nın belirlediği tarihte internet üzerinden tamamlanacak. Peki, Genç Çiftçi projesi başvuru şartları ve süreci nasıl ilerleyecek? İşte, 2018 Genç Çiftçi başvuruları hakkında detaylı bilgiler

26.03.2018Gündem
Genç çiftçilere hibe sürecek

Genç çiftçilere hibe sürecek

Genç çiftçilere 30 bin liralık hibe desteği sağlanması uygulaması bu yıl da devam edecek.

24.03.2018Ekonomi
Faydası saymakla bitmiyor Altından daha değerli

Faydası saymakla bitmiyor! Altından daha değerli

Genç bal arılarının salgı bezleri yardımıyla ürettikleri arı sütü, çoğu hastalığa iyi gelirken kilogram fiyatının 2-3 bin lira civarında olmasıyla da adeta altınla yarışıyor.

1.02.2018Gündem

Yazar Sonuçları

Sade bir mutfak

46 yıllık bir marka olan Karaca grubunun ikinci kuşağı ve yönetim kurulu üyesi Emre Karaca’nın gastronomi kültürüne ilgisi büyük.

23.02.2019

5 soru 5 yanıt

Bugün sizden gelen 5 ayrı soruya yanıtlar hazırladık. Hazırsanız, buyurun...

18.01.2019

“Adana’nın önemli değeri Anavarza…”

95 yılından bu yana ciddi yol kat eden bir marka olarak, AR-GE’nin önemini, sahte bal piyasasını, markalaşmanın önemi gibi konuları konuştuk. Ayrıca Can Sezen’in sektöre dair önemli çalışmaları, tespitleri ve Türkiye’nin arı yetiştiriciliği konusunda önemli talepleri var…

26.06.2018

Arılar ölüyor mu öldürülüyor mu?

Einstein, “bal arıları ölüp yok olunca dünyada yaşam kalmaz, insanlar da ölür” demiş. Demiş ya da dememiş, gerçek budur.

5.04.2018