MENÜ

Arbede

Arbede ile ilgili tüm haberleri, son dakika Arbede haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Bugün Arbede haberlerinde son durum nedir? İşte tüm flaş gelişmeler...

Toplam 6.707 Arbede haberi bulunmuştur.

Arbede Haberleri

Kraldan çok kralcıların cinayeti

Kraldan çok kralcıların cinayeti

Kaşıkçı suikasti bütün dünyada büyük yankı uyandırdı. Çeşitli ülkeler cinayete değişik politik güdülerle yaklaştı. Peki plan başarılı mıydı, yoksa çok mu amatörce planlanmıştı? Ceset nerede olabilir? Sorguda öldürülmüş olması inandırıcı mı? Cinayeti, ortaya çıkan son veriler ışığında Mesut Demirbilek'le masaya yatırdık. Demirbilek İstanbul Cinayet Bürosu’nda dedektif olarak çeşitli rütbelerde görev yaptıktan sonra New York John Jay College of Criminal Justice’de “Suç Araştırmaları ve Teknolojileri" üzerine yüksek lisansını tamamlamış bir uzman. Demirbilek’e göre, Suudiler ceset konusunu Vahabilik inancına dayandırmaya çalışıp cesedin yerini söylemeyerek yapılan vahşeti gizlemeye çalışabilirler.

21.10.2018Gündem
Son dakika... Cemal Kaşıkçının nişanlısına koruma kararı

Son dakika... Cemal Kaşıkçı'nın nişanlısına koruma kararı

Öldürülen Suudi Gazeteci Cemal Kaşıkçı'nın nişanlısı için koruma kararı verildi.

21.10.2018Gündem
Rizede maç bitti, saha karıştı

Rize'de maç bitti, saha karıştı!

Süper Lig'de Çaykur Rizespor ile Atiker Konyaspor'un 1-1 berabere kaldığı maçın ardından olaylar çıktı. Tribünlerin küfürlü tepkine formasını göstererek karşılık veren Atiker Konyasporlu Uğur Demirok ile, Çaykur Rizesporlu futbolcular arasında kavga çıktı.

21.10.2018Spor Videoları
Suudi yetkiliden şok sözler: Cesedi halıya sarıp konsolosluktan çıkardılar

Suudi yetkiliden şok sözler: Cesedi halıya sarıp konsolosluktan çıkardılar

Riyad Yönetimi'nden gelen "Kaşıkçı Başkonlosluk binasında yaşanan arbede sonucunda öldü" açıklaması tartışılırken, üst düzey bir Suudi yetkili Reuters'a yeni ve farklı açıklamalarda bulundu.

21.10.2018Dünya
Seçim öncesi baroda arbede

Seçim öncesi baroda arbede

İSTANBUL Barosu’na kayıtlı 41 bin 77 avukat bugün sandığa giderek yeni baro başkanını seçecek. Haliç Kongre Merkezi’nde dün başlayan Olağan Genel Kurul Toplantısı’nda 10 aday projelerini anlattı.

20.10.2018Gündem
‘Suudi yönetimi bu işten sıyrılamaz’

‘Suudi yönetimi bu işten sıyrılamaz’

- AK Parti Genel Başkan Vekili Numan Kurtulmuş: Türkiye kesinleşmiş delil ve bulgular ortaya çıktığında bunları dünya kamuoyu ile paylaşmaktan asla imtina etmeyecektir. Türkiye bu anlamda ortaya konulan çirkin, ürkütücü, korkunç, insanlık dışı uluslararası hukuka aykırı bu işin arkasını bırakmayacak. Uluslararası hukuk bakımından Suudi Arabistan’ın toprakları olan konsolosluk binasında işlenen bu suçun örtülmesine asla müsaade etmeyecektir. Suudi yönetiminin bir şekilde bu işten sıyrılmasının mümkün olmayacağını düşünüyorum.

20.10.2018Gündem
Azledilen 2 isim mercek altında

Azledilen 2 isim mercek altında

Riyad yönetiminin gazeteci Cemal Kaşıkçı’nın Suudi Arabistan’ın İstanbul Başkonsolosluğu’nda ‘arbede’ sonucu öldürüldüğünü kabul edip, Veliaht Prens Muhammed bin Selman’ın en yakınındaki iki üst düzey ismin görevden alınmasının yankıları sürüyor.

20.10.2018Gündem
AB: Şok edici şekilde ihlali çok endişe verici

AB: Şok edici şekilde ihlali çok endişe verici

Avrupa Birliği (AB), Suudi gazeteci Cemal Kaşıkçı'nın öldürülmesine ilişkin kapsamlı, güvenilir ve şeffaf soruşturma yapılmasını istedi.

20.10.2018Dünya
Kavgaya mı çağırdınız

Kavgaya mı çağırdınız

Suudi Arabistan’ın gazeteci Cemal Kaşıkçı’nın ‘arbedede yumruk darbesiyle öldürüldüğüne’ dair açıklaması inandırıcı bulunmadı. Kaşıkçı’nın talebi üzerine 2 Ekim’de kendisine randevu verildiği belirtilerek, “Bu kişi başkonsolosluk binasına kavga edilip yumruklaşmak için mi davet edildi? Bu ciddiyetten uzak bir yaklaşım” değerlendirmesi yapıldı.

20.10.2018Gündem
Suudi Arabistandan bir Kaşıkçı açıklaması daha

Suudi Arabistan'dan bir 'Kaşıkçı' açıklaması daha

Suudi Arabistan Adalet Bakanı Velid es-Samani, Kaşıkçı davasının Suudi yargısına ulaşacağını, ülkesindeki yargının tam bağımsız olduğunu söyledi.

20.10.2018Dünya
ABDde kongre üyesinden Trumpa elçiyi çek çağrısı

ABD'de kongre üyesinden Trump'a "elçiyi çek" çağrısı!

ABD’de Cumhuriyetçi Kongre üyesi Mike Coffman, Suudi gazeteci Cemal Kaşıkçı'nın konsoloslukta öldürülmesi nedeniyle Suudi Arabistan’ı kınarken, ABD’nin Riyad’da vekaleten görev yapan büyükelçisini geri çekmesi gerektiğini belirtti.

20.10.2018Dünya
Suudi Arabistana o 6 ülke destek verdi

Suudi Arabistan'a o 6 ülke destek verdi

Mısır, Birleşik Arap Emirlikleri (BAE), Bahreyn, Filistin ve Yemen'in ardından Cibuti ile Arap kuruluşları da Suudi gazeteci Cemal Kaşıkçı'nın öldürülmesi olayında aldığı kararlarla ilgili olarak Suudi Arabistan'a ve Kral Selman bin Abdulaziz'e destek mesajı verdi.

20.10.2018Dünya
Şoke eden bir Cemal Kaşıkçı iddiası daha: Boğularak öldürüldü…

Şoke eden bir Cemal Kaşıkçı iddiası daha: Boğularak öldürüldü…

Amerikan CNN televizyonuna konuşan Suudi Arabistan Kraliyet Divanı'na yakın bir kaynak, gazeteci Cemal Kaşıkçı'nın boğularak hayatını kaybettiğini söyledi.

20.10.2018Dünya
Son dakika: Suudi Arabistandan flaş açıklama: Bir kişi Kaşıkçı için İstanbula gitti

Son dakika: Suudi Arabistan'dan flaş açıklama: 'Bir kişi Kaşıkçı için İstanbul'a gitti'

Suudi Arabistan Büyükelçiliği'nden Cemal Kaşıkçı'nın ölümüyle ilgili açıklama yapıldı. 'Suudi Arabistan Krallığı yetkili kaynaklarının açıklaması' şeklinde belirtilen yazılı açıklamada "Ön soruşturmanın neticesinde; Cemal Kaşıkçı'nın ülkesine dönebileceğine dair bazı bulgular bulunduğundan bir şüphelinin, Cemal Kaşıkçı ile görüşmek üzere İstanbul'a gittiği tespit edilmiştir. Suçlular Suudi Arabistan'daki mahkemelere intikal ettirilecek. Gözaltındaki 18 Suudi vatandaşının soruşturması sürüyor. Olayla ilgili gerçekler kamuoyuna açıklanacak' denildi.

20.10.2018Dünya
Son dakika... AK Parti Sözcüsünden Cemal Kaşıkçı açıklaması

Son dakika... AK Parti Sözcüsü'nden Cemal Kaşıkçı açıklaması

AK Parti Sözcüsü Ömer Çelik, Cemal Kaşıkçı'nın öldürülmesiyle ilgili olarak ''Cemal Kaşıkçı olayının ortaya çıkarılması namus borcumuzdur. Bütün imkanlar kullanılarak bu açığa çıkarılacaktır. Biz peşinen kimseyi suçlamıyoruz ama hiçbir şeyin örtülü kalmasına da razı değiliz'' dedi.

20.10.2018Gündem
Son dakika... Cemal Kaşıkçının son görüntüleri ortaya çıktı

Son dakika... Cemal Kaşıkçı'nın son görüntüleri ortaya çıktı

Suudi Arabistan konsolosluk binasında çıkan arbedede öldüğü açıklanan Cemal Kaşıkçı'nın son görüntüsü ilk kez yayınlandı.

20.10.2018Gündem
Avrupa Parlamentosundan Cemal Kaşıkçı açıklaması

Avrupa Parlamentosu'ndan Cemal Kaşıkçı açıklaması

Avrupa Parlamentosu (AP), Suudi gazeteci Cemal Kaşıkçı'nın öldürülmesine ilişkin "acilen" uluslararası bir soruşturma başlatılmasını istedi.

20.10.2018Dünya
Son dakika... AK Parti’den ‘ Cemal Kaşıkçı’ açıklaması

Son dakika... AK Parti’den ‘ Cemal Kaşıkçı’ açıklaması

AK Parti İnsan Haklarından Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Leyla Şahin Usta, Cemal Kaşıkçı’nın ölümü ile ilgili açıklama yaptı.

20.10.2018Gündem
ABDli siyasiler Suudi Arabistanın Kaşıkçı açıklamasını şüpheli buluyor

ABD'li siyasiler Suudi Arabistan'ın Kaşıkçı açıklamasını şüpheli buluyor

ABD'de Senato ve Temsilciler Meclisi'nin önemli isimleri, Suudi Arabistan'ın Cemal Kaşıkçı açıklamasını "şüpheli" bularak, Magnitsky Yasası kapsamında ya da uluslararası bir soruşturma çağrısı yapıyor.

20.10.2018Dünya
Beyaz Saray: Kaşıkçı ailesine başsağlığı diliyoruz

Beyaz Saray: Kaşıkçı ailesine başsağlığı diliyoruz

Beyaz Saray Sözcüsü Sarah Sanders, Suudi gazeteci Cemal Kaşıkçı'nın ölümüne ilişkin, "Bay Kaşıkçı'nın öldüğünün teyit edildiğini duymaktan üzgünüz. Kaşıkçı'nın ailesine, nişanlısına ve sevenlerine başsağlığı diliyoruz." ifadelerini kullandı.

20.10.2018Dünya
BMden Kaşıkçı çağrısı

BM'den Kaşıkçı çağrısı

Birleşmiş Milletler (BM) Genel Sekreteri Antonio Guterres, Suudi gazeteci Cemal Kaşıkçı'nın ölümünün derin üzüntü duyduğunu bildirdi.

20.10.2018Dünya
ABD Başkanı Trump: Suudilerle bazı sorularımız olacak

ABD Başkanı Trump: Suudilerle bazı sorularımız olacak

ABD'nin Arizona eyaletinde Kaşıkçı hakkında basın mensuplarına değerlendirmeler yapan ABD Başkanı Trump, Suudi Arabistan'ın "Kaşıkçı'nın ölümüyle" ilgili açıklamasının "güvenilir" olduğunu savundu. Riyad yönetiminin açıklamasının "ilk büyük adım" olduğunu söyleyen Trump, "Ancak kendi değerlendirmemiz henüz bitmedi. Şu anda (bir sonuca varmak için) erken." dedi.

20.10.2018Dünya
Suudi Arabistandan açıklama: Kaşıkçı konsoloslukta yaşanan arbedede öldü

Suudi Arabistan'dan açıklama: Kaşıkçı konsoloslukta yaşanan arbedede öldü

Suudi Arabistan dün, İstanbul Başkonsolosluğu’na 2 Ekim’de girdikten sonra kaybolan gazeteci Cemal Kaşıkçı’nın öldürüldüğünü açıkladı. Kaşıkçı’nın konsoloslukta yaşanan arbedede yaşamını yitirdiği belirtilirken, olayla ilgili 18 kişi tutuklandı. Gelişmeler üzerine Suudi Arabistan Kralı Selman bin Abdülaziz, istihbarat servisini yeniden yapılandıracaklarını duyurdu.

19.10.2018Dünya
Eminönünde polis ile şüpheli arasında arbede 1 polis yaralandı

Eminönü'nde polis ile şüpheli arasında arbede 1 polis yaralandı

Eminönü'nde şüpheli bir kişi, polisin silahını almaya çalıştı. Polisle bu kişi arasında arbede yaşandı. Bu sırada silahın ateş alması sonucu polis yaralandı.

19.10.2018Haber
Eminönünde arbede: Bir polis yaralı

Eminönü'nde arbede: Bir polis yaralı

İstanbul Eminönü'nde şüpheli bir kişi, polisin silahını almaya çalıştı. Polisle bu kişi arasında arbede yaşandı. Bu sırada silahın ateş alması sonucu polis yaralandı.

19.10.2018Gündem
Boşanma davası çıkışı taşla saldırdı

Boşanma davası çıkışı taşla saldırdı!

Karaman'da şiddetli geçimsizlik nedeniyle eşinin açtığı boşanma davasına gelen İsmail Y., duruşma çıkışı, eşi ve 2 çocuğu ile kayınvalidesine taşla saldırarak yaraladı.

18.10.2018Gündem
Kolombiya’da eğitim bütçesi protestoları devam ediyor

Kolombiya’da eğitim bütçesi protestoları devam ediyor

Kolombiya hükümetinin bütçede yükseköğretime ayırdığı payın artırılmasını isteyen öğrenciler ülke genelinde gösteri düzenledi.

18.10.2018Dünya
Son dakika... İddianame hazırlandı... Arda Turanın 12.5 yıl hapsi isteniyor

Son dakika... İddianame hazırlandı... Arda Turan'ın 12.5 yıl hapsi isteniyor

Bu arada Arda Turan ile şarkıcı Berkay Şahin arasındaki olayla ilgili iddianame de hazırlandı. Futbolcu Arda Turan hakkında "Cinsel Taciz", "Ruhsatsız silah bulundurmak", "Genel Güvenliği Kasten Tehlikeye Sokmak" ve "Kasten Yaralama" suçlamalarıyla iddianame düzenlendi. Futbolcu Arda Turan için 12.5 yıl hapsi isteniyor. Şarkıcı Berkay Şahin hakkında ise "Hakaret" suçlamasıyla ayrı bir iddianame düzenlendi, "tehdit" suçlamasından ise takipsizlik verildi. Berkay Şahin için ise 2 yıl hapis cezası isteniyor.

15.10.2018Magazin
Rakibini devirdi Putini ziyaret etti

Rakibini devirdi Putin'i ziyaret etti

Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin, karma dövüş sanatları hafif sıklet unvan maçında İrlandalı Conor McGregor’u yenerek, şampiyonluğunu koruyan Habib Nurmagomedov ile görüştü.

10.10.2018Dünya
Anne ve çocuklarından işkence... Rehin aldılar, dövdüler

Anne ve çocuklarından işkence... Rehin aldılar, dövdüler

Antalya'nın Manavgat ilçesinde icra memuru Yasin Çapan ve avukat katibi Süleyman Avcı, haciz işlemi için evine gittikleri Fatma K. ile çocukları Adil ve Sakif K. tarafından dövüldü. Yaklaşık 3 saat rehin tutulan görevlileri jandarma kurtardı. Gözaltına alınan anne ve oğulları tutuklandı.

10.10.2018Gündem
Yanlış AIDS teşhisine ŞAKA dedi

Yanlış AIDS teşhisine "ŞAKA" dedi

İstanbul Kağıthane'de doğum yapan anneye doktor önce, "AIDS'sin bebeğini emziremezsin" dedi. sonra da, "Değilmişsin şaka yaptık" dedi. Doktorla aile arasında arbede yaşandı.

10.10.2018Haber
Ankara Garında hüzünlü anma

Ankara Garı'nda hüzünlü anma

Ankara Tren Garı önünde 10 Ekim 2015 tarihinde düzenlenen terör saldırısında hayatını kaybeden 103 kişi, ölümlerinin 3'üncü yıl dönümünde gar önünde düzenlenen törenle anıldı.

10.10.2018Gündem

Yazar Sonuçları

Kaşıkçı nasıl öldürüldü, o an neler yaşandı?

Cemal Kaşıkçı 2 Ekim Salı günü saat 13.14’te Suudi Arabistan’ın İstanbul Başkonsolosluğu’ndan içeriye giriyor.

21.10.2018

“Arbede”

Fazla büyüttük canım.

20.10.2018