MENÜ

Arap Birliği

Arap Birliği ile ilgili tüm haberleri, son dakika Arap Birliği haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Bugün Arap Birliği haberlerinde son durum nedir? İşte tüm flaş gelişmeler...

Toplam 9.725 Arap Birliği haberi bulunmuştur.

Arap Birliği Haberleri

Dedektör bilmecesi

Dedektör bilmecesi

Mescid-i Aksa’ya metal arama dedektörleri yerleştiren İsrail yönetimi, dün de girişe güvenlik kameraları koydu. Dedektörlerin kalıp kalmayacağı konusu ise netlik kazanmadı. İsrailli General Mordechai, başka alternatifleri değerlendirdiklerini söylerken, İsrail Bölgesel Kalkınma Bakanı Hanegbi, “Dedektörler kalacak” dedi.

23.07.2017Dünya
Arap Birliği: Kudüs kırmızı çizgimizdir

Arap Birliği: Kudüs kırmızı çizgimizdir

Arap Birliği'nin, İsrail’in Kudüs ve Mescid-i Aksa’daki artan ihlalleri nedeniyle olağanüstü toplanma kararı aldığı belirtildi.

23.07.2017Dünya
Kriz alevlendi... Arap Birliğinde yüksek gerilim: Toplantıyı terk etti

Kriz alevlendi... Arap Birliği'nde yüksek gerilim: Toplantıyı terk etti

Mısır'ın başkenti Kahire'de düzenlenen Arap Birliği 48'inci Enformasyon Bakanları Toplantısı'nda çıkan gerginlik sonucu Katar temsilcisi oturumu terk etti

12.07.2017Dünya
Arap Birliğini sarsan ölüm

Arap Birliği'ni sarsan ölüm

Arap Birliği Genel Sekreter Vekili Ahmed bin Hilli'nin 77 yaşında Kanada'da vefat ettiği bildirildi.

9.07.2017Gündem
Arap Birliğinden flaş Katar açıklaması: Destekliyoruz

Arap Birliği'nden flaş Katar açıklaması: Destekliyoruz

Arap Birliği Genel Sekreteri Ahmed Ebu'l Gayt, Kuveyt Emiri Şeyh Sabah el-Ahmed el-Cabir es-Sabah'ın Katar ile bazı Arap ülkeleri arasındaki diplomatik krizin sona ermesi için yürüttüğü çalışmaya destek verdiğini belirtti.

12.06.2017Dünya
Lavrov: Rusya, Katar sorununu çözmek için elinden geleni yapıyor

Lavrov: Rusya, Katar sorununu çözmek için elinden geleni yapıyor

Rusya Dışişleri Bakanı Sergey Lavrov, Rusyanın Katar sorunu konusunda uzlaşmaya varılması için elinden geleni yaptığını belirtti.

10.06.2017Dünya
Arap Birliğinden üye ülkelere koordinasyon çağrısı

Arap Birliği'nden üye ülkelere "koordinasyon" çağrısı

Arap Birliği'nin, Arap ülkeleri arasındaki kopukluğun giderilmesi için üye ülkelerle iş birliği içinde çalışmaya hazır olduğu bildirildi.

5.06.2017Dünya
İrana bir şok da onlardan Arap Dörtlüsünden çağrı...

İran'a bir şok da onlardan! Arap Dörtlüsü'nden çağrı...

Bahreyn, Mısır, Birleşik Arap Emirlikleri (BAE) ve Suudi Arabistan'dan oluşan Arap Dörtlüsü, İran'a, bölge ülkelerinin içişlerine karışmama ve komşuluk ilişkilerine riayet etme çağrısı yaptı.

2.02.2017Dünya
Körfez monarşileri Trumpın yasağı karşısında sessiz kalmayı tercih etti

Körfez monarşileri Trump'ın yasağı karşısında sessiz kalmayı tercih etti

Körfez bölgesindeki zengin Arap monarşileri, ABD Başkanı Donald Trump'ın nüfusları Müslüman ağırlıklı olan 7 ülkeye getirdiği seyahat yasağı karşısında sessiz kalmayı tercih etti. Bu ülkelerden yalnızca Katar, kararın gözden geçirilmesi gerektiğini açıkladı.

2.02.2017Dünya
Tepkiler çığ gibi

Tepkiler çığ gibi

Yedi Müslüman ülkenin vatandaşlarına 90 gün boyunca ABD’ye girişi yasaklayan Başkan Trump’a tepkiler ülke içinde ve dışında büyüyor. İngiltere’de 1 milyonu aşkın kişi Trump’a yapılan davetin iptalini istedi.

30.01.2017Dünya
Türkiyeden İsraile jet yanıt

Türkiye'den İsrail'e jet yanıt!

Dışişleri Bakanlığı, İsrail’in işgal altında tuttuğu Filistin topraklarındaki yasa dışı yerleşimlerde 566 yeni konut inşasına onay vermesini kınadı.

23.01.2017Dünya
Musul operasyonu birkaç ay içinde bitecek

'Musul operasyonu birkaç ay içinde bitecek'

Irak Dışişleri Bakanı İbrahim el-Caferi, Lübnan'a gerçekleştirdiği resmi ziyaret kapsamında Beyrut'ta yaptığı açıklamada, Musul'daki operasyonun birkaç ay içinde sonlanmasını beklediklerini söyleyerek, 'DEAŞ'ın Irak'tan çıktığı günü göreceğiz' dedi.

21.01.2017Dünya
Rus elçinin öldürülmesine dünyadan gelen tepkiler

Rus elçinin öldürülmesine dünyadan gelen tepkiler

Rusya'nın Ankara Büyükelçisi Andrey Karlov’un Türkiye'de uğradığı silahlı saldırıda öldürülmesi dünyada büyük yankı uyandırdı.

19.12.2016Dünya
Arap Birliği Sekreteri’nden Türkiye’ye suçlama

Arap Birliği Sekreteri’nden Türkiye’ye suçlama

Arap Birliği Genel Sekreteri Ahmed Ebu Gayt, Mısır’da bir kanala verdiği mülakatta Türkiye’ye dair suçlamalarda bulundu.

1.12.2016Dünya
Arap vekil İsrail parlamentosunda ezan okudu

Arap vekil İsrail parlamentosunda ezan okudu

İsrail'in "gürültü kirliliğine neden olduğu" iddiasıyla hoparlörle ezan okunmasını yasaklama planını protesto eden Arap milletvekili Talib Ebu Arar da İsrail Parlamentosu'nda (Knesset) kürsüden ezan okudu.

17.11.2016Dünya
Starbucks bardağına ağır suçlama

Starbucks bardağına ağır suçlama!

DÜNYACA ünlü kahve zinciri Starbucks’ın, bu yıl Noel için hazırladığı bardağı beklenmedik tepkiler aldı.

4.11.2016Dünya
Filistin için kritik buluşma

Filistin için kritik buluşma

Filistin Devlet Başkanı Mahmud Abbas’ın, Katar’a gerçekleştirdiği resmi ziyareti kapsamında, Hamas Siyasi Büro Başkanı Halid Meşal ve yardımcısı İsmail Heniyye ile bir araya geldiği bildirildi.

27.10.2016Dünya
Iraktan bir Türkiye açıklaması daha

Irak'tan bir Türkiye açıklaması daha

Irak Dışişleri Bakanı İbrahim Caferi, Türkiye'nin Başika'da asker bulundurmasını kabul etmelerinin mümkün olmadığını belirterek, ancak iki ülke halkları arasındaki ilişkileri takdir ettiklerini söyledi.

18.10.2016Dünya
Lozan virajı

Lozan virajı

Suriye’de son haftalarda şiddetlenen çatışmaları sonlandırmak ve siyasi çözüm için İsviçre’nin Lozan kenti bugün kritik bir toplantıya ev sahipliği yapacak. Türkiye, Rusya, ABD, İran, Suudi Arabistan, Katar dışişleri bakanları ile BM Suriye Özel Temsilcisi’nin davet edildiği toplantıda ilerleme sağlanırsa ateşkes ve sonrasında geçiş süreci gündeme gelebilir.

14.10.2016Dünya
Büyük öfke

Büyük öfke

Suudi Arabistan’da Medine kentindeki kutsal Mescid-i Nebevi yakınlarında düzenlenen intihar saldırısı İslam dünyasında infial yarattı. Suudi Din Adamları Yüksek Konseyi, “Mürtedler, bu saldırılarla kutsal olan her şeyi ihlal ettiklerini kanıtlıyor” dedi. İran Dışişleri Bakanı Zarif, “Teröristlerin aşacağı başka bir kırmızı çizgi kalmadı” ifadesini kullandı.

5.07.2016Dünya
İsrail: 1967den önceki Kudüse geri dönülmeyecek

İsrail: 1967'den önceki Kudüs'e geri dönülmeyecek

İsrail Başbakanı Binyamin Netanyahu, Haziran 1967'den önceki Kudüs'e geri dönülmeyeceğini belirtti.

1.06.2016Dünya
Cumhurbaşkanı Erdoğandan önemli açıklamalar

Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan önemli açıklamalar

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, "Şunu hiçbir zaman unutmayacağız. Yıkılan inşa edilir, kaybolanın yerine yenisi konur ancak öz güvenini yitiren bir milletin tekrar tarih yazması mümkün değildir." dedi. Erdoğan, "Hep konuşuyoruz. Türk, Arap. Ben buna üzülüyorum. Arap Birliği... E bunun karşısında Türk Birliği mi olacak? Niye olsun ya? Şimdi bir taraftan İslam İşbirliği diyorsun, öbür taraftan Arap Birliği diyorsun. Bu ne menem iştir, nasıl bir şeydir bu? Biz İslam Birliği niye demiyoruz da Arap Birliği diyoruz? Ne Arabın Arap olmayana, ne Arap olmayanın Araba üstünlüğü yoktur, üstünlük ancak takva iledir." diye konuştu.

28.04.2016Gündem
Kılıçdaroğlundan sert sözler: Kazara bir CHPli dese yer yerinden oynardı

Kılıçdaroğlu'ndan sert sözler: 'Kazara bir CHP'li dese yer yerinden oynardı'

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu CHP Parti Meclisi toplantısı öncesinde gazetecilere açıklamada bulundu.

17.03.2016Gündem
Arap Birliği Ankara ofisini  kapatma kararını erteledi

Arap Birliği Ankara ofisini kapatma kararını erteledi

Arap Birliği Dışişleri Bakanları Konseyi, aralarında Türkiye’nin de olduğu 8 ülkedeki ofislerini kapatma kararını önümüzdeki eylül ayındaki toplantıda görüşmek üzere erteledi.

13.03.2016Dünya
Arap Birliği, Hizbullah’ı  terör örgütü ilan etti

Arap Birliği, Hizbullah’ı terör örgütü ilan etti

Arap Birliği, dışişleri bakanları seviyesinde Mısır’ın başkenti Kahire’de önceki akşam düzenlediği toplantıda, Lübnan merkezli yapılanma Hizbullah’ı terör örgütü ilan etti.

12.03.2016Dünya
Hizbullah terör örgütü ilan edildi

Hizbullah 'terör örgütü' ilan edildi

Körfez İşbirliği Konseyi'nin ardından Arap Birliği de Lübnanlı Hizbullah'ı 'terör örgütü' ilan etti. Arap Birliği dışişleri bakanları toplantısında 22 ülkeden 20'si kararı destekledi. Lübnan ve Irak 'çekincelerini' belirtti.

11.03.2016Dünya
Arap Birliğinin yeni Genel Sekreteri belli oldu

Arap Birliği'nin yeni Genel Sekreteri belli oldu

Arap Birliği'nde bugün dışişleri bakanları seviyesinde düzenlenen toplantıda, Mısır’ın adayı Ahmed Ebu Gayt, Arap Birliği Genel Sekreterliğine seçildi.

10.03.2016 Dünya
Kılıçdaroğlu: Beni eleştiriyorlar diye o insanları partiden atmak doğru değil

Kılıçdaroğlu: Beni eleştiriyorlar diye o insanları partiden atmak doğru değil

Ana muhalefet partisi CHP'nin Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Ankara saldırısından, CHP'nin PYD-YPG'ye yaklaşımına, Suriye politikasından mültecilere, ülkenin güneydoğusunda yaşanan insan ve yaşam hakkı ihlallerinden CHP içerisinde yükselen muhalif seslere, istifa etmeyi düşünüp düşünmediğinden Deniz Baykal'ın ihracı tartışmalarına dair pek çok konuda açıklamada bulundu. Baykal'ın açıklamaları ve ihraç edip edilmeyeceği ile ilgili soruya Kılıçdaroğlu, ''Direniş olabilir. Ama parti içinde direniş var, beni eleştiriyorlar diye o insanları parti içinden atmak ya da hiç eleştirmeyin demek doğru değil'' yanıtını verdi.

26.02.2016Gündem

Yazar Sonuçları

Katar’a şahin, Mescid-i Aksa’ya suskun

CUMHURBAŞKANI Erdoğan, Suudi Arabistan, Kuveyt ve Katar’ı kapsayan Körfez turunda. Ziyaretin, Katar’a ambargo ve Mescid-i Aksa olmak üzere iyi yönü var.

23.07.2017

Ortadoğu çıkmazı

TÜRKİYE Ortadoğu’da yeni bir krizle karşı karşıya: Katar ve onu ezmek isteyen dört Arap devleti arasındaki kriz.

26.06.2017

Katar'a bunu yapan bize neler yapmaz

SUUDİ Dışişleri Bakanı El Cubeyr, Katar’ın tepesine hiç istemeden binmeye niye mecbur kaldıklarını... Ve durumu düzeltme şartlarının ne olduğunu açıkladı.

7.06.2017

Nerede kaldı İslam Ordusu!

BAHÇELİ, dünkü grup konuşmasında NATO’ya ağır serzenişlerde bulunuyordu.

30.05.2017

Bir aşk için çöllere düşmüş değilim, Ürdün’deyim

“Jannat, Jannat…” İstanbul’dan geldiğimi kime söylesem ilk bunu duyuyorum. “Cennet, cenneeet, İstanbul cennet” dört günlük Ürdün gezimizin mottosu oldu bu sözler. Ürdün 400 yıl Osmanlı, 400 yıl Roma ve ardından Bizans egemenliğinde kalmış. Bu topraklarda tanıdık çok şey olduğu gibi dünyada eşi benzeri olmayan görecek de çok şey var. Hele ‘Petra’ ve ‘Ölü Deniz’ yok mu? Ölmeden mutlaka görülmeli. Hastasıyım…

27.04.2017

Trump’ın Esad seçenekleri ne

ABD Başkanı Donald Trump’ın Suriye’de yaşanan insanlık dışı katliam sonrasında bu kadar sert bir çıkış yapması doğrusu beklenmiyordu.

6.04.2017

Halep faciası

DİKTATÖR Esad’la İran ve Rusya birlikte Halep’i mahvettiler.

14.12.2016

Gelişine yedi Musul vuruşu

BİRİNCİ VURUŞ: Hani biz başladı demeden başlamazdı? Aha bak! Biz “Başladı” demedik ama başladı!

17.10.2016

Musul kördüğüm

TÜRKİYE, Suriye sorununda mesafe alırken Irak ve Musul sorunlarında gittikçe zora giriyor.

16.10.2016

Ankara’nın mezhepçilik yapmadığının resmidir

IRAK hükümetine kukla hükümet demek de, İran’ın güdümünde olduğunu söylemek de haksızlık olmaz.

7.10.2016

Peki müezzinin yaşam tarzı ne olacak?

15 Temmuz gecesi sala okuduğu için, İzmir’de Narlıdere Yalvaç Camisi müezzini darp edilmişti.

5.10.2016

Sayın Başkan, sizin hiç işiniz gücünüz yok mu

DAHA dün bir darbe atlatmışız... Ülke bir baştan ötekine yanıyor.

29.08.2016

“Arap Birliği ne menem iştir?”

Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’ın İslam dünyasına şu dört eleştirisini çıkıp bir başkası yapsa, bugünün dünyasında başına nelerin geleceğini kimse bilemez.

29.04.2016

Az kalsın savaşa giriyormuşuz

TÜRKİYE’nin IŞİD’e karşı Suriye ve Irak topraklarında bir kara savaşına girmemiş olmasını, bizim yöneticilerimizin basiretine değil, Amerikan yönetimine borçlu olduğumuz ortaya çıktı.

7.04.2016

Yedi düvelle savaşmayabilirmişiz

ARAP Birliği’yle, Mısır’la ve hatta epey bir müddet Suudi Arabistan’la ilişkilerimizi darbeci Sisi rehin aldı.

31.03.2016

Yine terör

BRÜKSEL eşzamanlı üç terör eylemiyle sarsıldı, 34 masum insan hayatını kaybetti.

22.03.2016

Türkiye nereye?

İKTİDARIN liderleri herhalde ellerinde böyle bir Türkiye bulacaklarını dört-beş sene önce düşünmüyorlardı.

18.03.2016

Unutulmuyor...

Süleymaniye- Halepçe Katliamı’nın 28. yıldönümünde saat tam 11:40’da, kürsüdeki genç adam konuşmasını kesti. 

16.03.2016