MENÜ

Arabalar

Arabalar ile ilgili tüm haberleri ve son dakika Arabalar haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Toplam 3.442 Arabalar haberi bulunmuştur.

Arabalar, Pixar yapımı, Walt Disney tarafından dağıtımı gerçekleştirilen, 2006'da yayımlanan Amerikan güldürü ve animasyon filmidir.

Devamı...

Arabalar Haberleri

Gezegeni dijital şebekeler mi kurtaracak

Gezegeni dijital şebekeler mi kurtaracak?

YENİ çözümler daha temiz ve verimli bir küresel güç sistemini mümkün kılıyor. Bazı ülkelerde elektrik dağıtım ve aktarım sistemleri 100 yaşından fazla. Ancak yeni ortaya çıkan dijital teknolojilerin, şebeke hâlihazırda bulunan geleneksel fiziksel ve dijital araçlar ile akıllıca eşleştirilmesi, bu sistemleri dönüştürme fırsatı yaratıyor.

18.7.2017Dijital SanayiHürriyet Yazarı
İnternette tanıştık kaçarak evlendik

İnternette tanıştık kaçarak evlendik

Gülben Ergen bu hafta Aydın’a gitti ve sosyal medyada fenomen olan Ayça-Mesut Özeker çiftinin evine konuk oldu, engelli çift yaşadıkları zorlukları ve tüm merak edilenleri anlattı.

18.7.2017MagazinHürriyet Yazarı
Araba alırken taşıt kredisi mi ihtiyaç kredisi mi

Araba alırken taşıt kredisi mi ihtiyaç kredisi mi?

Kredi kullanarak araba almak isteyenlerin en merak ettiği konu taşıt kredisinin mi yoksa ihtiyaç kredisinin mi daha avantajlı olduğu. Sizin için hangisinin daha avantajlı olduğunu bulabilmek için dikkat etmeniz gereken bazı noktalar var. İşte dikkat etmeniz gereken noktalar...

14.7.2017KrediHürriyet Yazarı
Kargalar hakkında bilmeniz gereken 5 şaşırtıcı bilgi

Kargalar hakkında bilmeniz gereken 5 şaşırtıcı bilgi

Kargalar simsiyah renkleri ve kötü sesleri nedeniyle tarih boyunca kötülüklerle ve ölümle özdeşleştirilmiş ve aslında hakları yenmiş hayvanlardır. Oysa yapılan bilimsel araştırmalar gösteriyor ki, alet kullanabilen nadir zekaya sahipler, sosyal ilişkileri inanılmaz kuvvetli ve şaşırtıcı bir eğlence ve espri anlayışına sahipler. İşte kargalar hakkındaki olumsuz düşünceleri tersine çevirecek birbirinden ilginç bilgiler...

10.7.2017HayatHürriyet Yazarı
Faturamıza ABD desteği

Faturamıza ABD desteği

Uluslararası Enerji Ajansı Başkanı Fatih Birol, ‘Dünya Petrol Kongresi öncesi verdiği mesajda ABD’nin bugün itibarıyla dünyada hem petrol hem gazda bir numara haline geldiğine işaret ederek, “ABD’nin doğalgaz üretiminin artması bizim vatandaşın daha ucuz gaz kullanmasını sağlayacak” dedi.

9.7.2017EkonomiHürriyet Yazarı
Antikacılar Sirkeci Garında

Antikacılar Sirkeci Garı'nda

Sirkeci Garı 2-10 Temmuz tarihleri arasında ilginç bir organizasyona ev sahipliği yapacak. Türkiye’de ilk kez 200’e yakın antikacı “Golden Horn Antika Fuarı” adı altında Sirkeci Garı’nda bir buluşmayı gerçekleştirecek.

30.6.2017GündemHürriyet Yazarı
Mahallede Şenlik Var Altınparkta

'Mahallede Şenlik Var' Altınpark'ta 

'Mahallede Şenlik Var' Altınpark'ta 

28.6.2017AnkaraHürriyet Yazarı
İstanbul’da yaşamak için çok geçerli 5 neden

İstanbul’da yaşamak için çok geçerli 5 neden

Son zamanlarda en sık duyduğumuz cümle: ‘Gitmek lazım bu İstanbul’dan’ oldu. İşinden, trafikten, kalabalıktan ve kendinden bıkan suçu bu şehre atmaya başladı. İşi ‘Sen mi büyüksün, ben mi?’ tarzı şehirle inatlaşmaya götürmeden, havasından suyuna kadar tarih kokan ve binlerce yıldır 72 millete ev sahipliği yapmış dünyanın en eski şehirlerinden İstanbul’un neden bu kadar özel olduğunu bir kere daha hatırlatmak isteriz.

25.6.2017HayatHürriyet Yazarı
Üç adımda şirketinizi satmanın yolları

Üç adımda şirketinizi satmanın yolları

Şirket kurup hemen satmak mı istiyorsunuz? İki farklı yol önereceğim bugün size, benzerleri de düşünülebilir.

23.6.2017İK/Yeni Ekonomi Hürriyet Yazarı
Cars 3: Driven to Win konsollara geldi

Cars 3: Driven to Win konsollara geldi!

Bilkom ve Warner Bros işbirliği ile "Cars 3:Driven to Win" konsollara geliyor. Peki karşımızda bu kez nasıl bir oyun var?

22.6.2017TeknolojiHürriyet Yazarı
Masal kahramanlarıyla öğrendiler

Masal kahramanlarıyla öğrendiler

Ege Üniversitesi Çocuk Eğitimi ve Uygulama Merkezi’nde düzenlenen Öykülerle Temel Ekonomi Okuryazarlığı Eğitimine katılan çocuklar, kendi ülkelerinin parasını tasarlayıp tasarruf, tüketim, işsizlik, istihdam gibi büyüklerin dünyasına ait kavramları öğrendi.

19.6.2017EğitimHürriyet Yazarı
Öykülerle ekonomi okuryazarlığı öğrendiler

Öykülerle ekonomi okuryazarlığı öğrendiler

Öykülerle ekonomi okuryazarlığı öğrendiler

19.6.2017İzmirHürriyet Yazarı
Kılıçdaroğlunun Adalet Yürüyüşünde 5. gün

Kılıçdaroğlu'nun 'Adalet Yürüyüşü'nde 5. gün

CHP Lideri Kemal Kılıçdaroğlu'nun, Ankara'dan İstanbul'a başlattığı Adalet Yürüyüşü'nde beşinci gün, Kargasekmez Kamp Alanı'ndan başladı. Kılıçdaroğlu, yürüyüş sırasında kalp krizi geçiren ve bugün hayatını kaybeden Hasan Tatlı için "Çok üzgünüz. Adalet yolundaki ilk kaybımız. İnşallah, bundan sonra buna benzer bir olayla karşılaşmayız" diye konuştu. CHP yürüyüşünde 5'inci gün Kızılcahamam'a bağlı Bulak Köyü'nde sona erdi. Öte yandan CHP Türkiye genelinde, 18.00'de 2 dakika adaleti düşünme eylemi başlatma kararı aldı. Tekin Bingöl, "Herkes durarak adaleti düşünecek" dedi. CHP örgütlerinin de bulundukları yerde eyleme katılacağı belirtildi.

19.6.2017GündemHürriyet Yazarı
CHPnin Adalet Yürüyüşünde 5inci gün (1)

CHP'nin 'Adalet Yürüyüşü'nde 5'inci gün (1)

CHP'nin 'Adalet Yürüyüşü'nde 5'inci gün (1)

19.6.2017AnkaraHürriyet Yazarı
Viyana’da çocuklarla gitmeniz gereken 5 yer

Viyana’da çocuklarla gitmeniz gereken 5 yer

İlk kez 1998’de gitmiştim Viyana’ya. Ardından üç yıl önce yeniden gittim. Ve karar verdim, ‘kızım Mira’ Avrupa’yı tanıyacaksa Viyana’dan başlamalıydı. Öyle de oldu. 6 yaşını geçer geçmez ailece dört günlük uzun bir hafta sonu gezisi yaptık. Çünkü burası bana göre sadece Avrupa’nın değil dünyanın kültür başkenti. Başka hangi şehirde 900 müze, 120 konser ya da tiyatro salonu bulunur ya da her gece 10 bin kişi klasik müzik dinler? Hangi şehirde çocuklara özel müzik müzesi dizayn edilir ki?.. Ziyaret edilecek yer çok ancak ben size mutlaka girmeniz gereken 5 yeri anlatacağım...

19.6.2017SeyahatHürriyet Yazarı
Boeing bu kez pilotsuz uçak yapıyor

Boeing bu kez pilotsuz uçak yapıyor!

Uçak dendiğinde akla gelen ilk isimlerden biri olan Boeing, sürücüsüz ya da uçan otomobilleri gölgede bırakacak, dev bir planın peşinde!

16.6.2017TeknolojiHürriyet Yazarı
Zincirleme kaza: 13 araç birbirine girdi

Zincirleme kaza: 13 araç birbirine girdi

Konya’da meydana gelen zincirleme trafik kazasında 13 araç birbirine girdi. 

14.6.2017GündemHürriyet Yazarı
Amalfi kıyılarının incisi Positano

Amalfi kıyılarının incisi Positano

Amalfi sahilindeki hareketli İtalyan kasabası Positano, dünyanın başka hiçbir yerinde benzerine rastlayamayacağınız coğrafi yapısı, renkli mimarisi, turkuaz renkli deniziyle rüyaları gerçeğe dönüştürecek kadar güzel… Hem sosyetenin hem de turistlerin uğrak yeri olan Positano'da yapılacak harika aktiviteler var. İşte size Positano gezi rehberi…

14.6.2017SeyahatHürriyet Yazarı
Yaza girerken bu yazın hit tatil mekanlarını öğrenin

Yaza girerken bu yazın hit tatil mekanlarını öğrenin

Yazın vazgeçilmezi olarak nitelendirilen deniz, kum ve güneş hemen herkesin tercihidir. İşte rüya gibi bir yaz tatili geçirmek isteyenlere, birbirinden güzel altı öneri...

12.6.2017HayatHürriyet Yazarı
Karne hediyeleri dijitalleşti

Karne hediyeleri dijitalleşti

Karne hediyeleri dijitalleşti

8.6.2017MerkezHürriyet Yazarı
Genç sanatçı Bodrumda ilk sergisini açtı

Genç sanatçı Bodrum'da ilk sergisini açtı

Genç sanatçı Bodrum'da ilk sergisini açtı

3.6.2017BodrumHürriyet Yazarı
Sel mağdurları yaşadıklarını anlattı

Sel mağdurları yaşadıklarını anlattı

Sel mağdurları yaşadıklarını anlattı

30.5.2017İzmirHürriyet Yazarı
Çocuklara Ramazan Panayırı

Çocuklara Ramazan Panayırı

Çocuklara Ramazan Panayırı

29.5.2017Ankara Hürriyet Yazarı
30 yıl sonra asfaltlandı

30 yıl sonra asfaltlandı

30 yıl sonra asfaltlandı

28.5.2017MersinHürriyet Yazarı
Japonyanın sıra dışı görünümlü köprüsü

Japonya'nın sıra dışı görünümlü köprüsü

Japonlar'ın lunapark trenini andıran Eshima Ohashi Köprüsü dünyanın en korkutucu köprülerinden biri olmaya aday. Eshima Ohashi Köprüsü'nün sert dönüşleri olmasa da, köprünün üzerinde ilerlemek kendine çok güvenen sürücüler için bile korku verici olabilir. İşte Eshima Ohashi Köprüsü...

27.5.2017SeyahatHürriyet Yazarı
5 müşteriyi 3 bine, 250 bin ciroyu 15 milyona çıkardı

5 müşteriyi 3 bine, 250 bin ciroyu 15 milyona çıkardı

Kuzey Ren Vestfalya (KRV) Eyaleti’nin küçük kentlerinden Heilegenhaus’da faaliyet gösteren KILIC GmbH’nın patronu Tuncay Kılıç, bir zamanlar bu şirkette işçi olarak çalışıyordu. Eski sahibi şirketi satışa çıkarınca, o sırada 27 yaşında olan Tuncay Kılıç, hiç düşünmeden “Ben alırım” demiş. Ve dediğini de yapmış. 23 yıl önce satın aldığı şirketin müşteri sayısını 5’ten 3 bine, cirosunu 250 binden 15 milyon euroya çıkaran Kılıç, bugün 35 kişiye iş verdiği gibi pek çok gence meslek eğitimi imkanı sağlıyor. Çocukken sokaklarda simit satarak ticarete başlayan Tuncay Kılıç, işçi olarak geldiği Almanya’da nasıl patron olduğunu Hürriyet’e anlattı.

19.5.2017EkonomiHürriyet Yazarı
Altay yükselişe geçti

Altay yükselişe geçti

Altay yükselişe geçti

17.5.2017İzmirHürriyet Yazarı
Adanada ulaştırma kongresi

Adana'da ulaştırma kongresi

Adana'da ulaştırma kongresi

17.5.2017AdanaHürriyet Yazarı
Asenaya şok Arabalar da servet de gitti

Asena'ya şok! Arabalar da servet de gitti

Asena Atalay, eski eşi Caner Erkin’in menkul, gayrimenkul ve futbol kulüplerinden alacaklarına ihtiyati tedbir konulmasını istedi. Mahkeme, Atalay’ın açtığı dava için karar verdi.

17.5.2017FutbolHürriyet Yazarı
Tesla elektriği çatılardan üretecek

Tesla elektriği çatılardan üretecek!

Tesla geçen yıl Güneş Çatısı (Solar Roof) olarak adlandırabileceğimiz girişimiyle ilgili planlarını açıklamıştı. Söz konusu girişim kapsamında, evlerin çatısında bulunan kiremitlerin güneş paneli özellikli panellerle değiştirilmesi, böylelikle evlerin çatılarının büyük birer güneş paneline dönüştürülmesi hedefleniyor.

15.5.2017TeknolojiHürriyet Yazarı

Yazar Sonuçları

Dunkirk vizyonda

Christopher Nolan’ın üç yıl önce çektiği “Interstellar”dan beri merakla beklenen projesi “Dunkirk”, sinemalarda. Gelen eleştirilere bakılırsa Nolan bu kez etkileyici bir epik savaş filmiyle karşımızda... Korku türünde karşımıza ender çıkan yapımlardan “Zombi Ekspresi”, Fransız komedisi “Rock’n Roll”, gizem ve western kırması “Brimstone” ve Jim Jarmusch’un ‘91 klasiği “Dünyada Bir Gece”, haftanın diğer seçenekleri…

20.7.2017

İnternette tanıştık kaçarak evlendik

Gülben Ergen bu hafta Aydın’a gitti ve sosyal medyada fenomen olan Ayça-Mesut Özeker çiftinin evine konuk oldu, engelli çift yaşadıkları zorlukları ve tüm merak edilenleri anlattı.

19.7.2017

Maymunlar ile insanlar arasındaki savaş kızışıyor!

Yılın beklenen büyük bütçeli yapımlarından, yeni dönem üçüncü “Maymunlar Cehennemi” filmi “Savaş”, maymunlar ve insanlar arasında kızışan ve haklıyla haksızın birbirine karıştığı bir savaşa götürüyor izleyiciyi. Dört kadın yönetmenin korku türüne manifestosu “Korku Tüneli” ile Fransız kadın yönetmen Rebecca Zlotowski’nin Natalie Portman ve Lily Rose Depp’i başrole taşıdığı gizemli “Planetarium”unu esgeçmemenizi öneririz.

14.7.2017

Kuzey Ege’de sıcakları unutturan lezzetler

Geçen haftaki bunaltıcı sıcaklarda, akıllı insanların pek yapmayacağı bir yolculuğa çıktım. Amacım Kuzey Ege’deki bildiğim, bilmediğim lezzet duraklarını ziyaret etmekti. Aslında bu sıcaklarda yemek yemek, yolda yürümek kadar zor! Onun için gölgelerdeki masalara sığındım, arada bir esen sert poyrazdan yardım dilendim ve Edremit’ten başlayarak Cundaya kadar olan listemdeki lezzet duraklarını ve yemeklerini sizin için kontrol ettim.

10.7.2017

Genco, Örümcek Adam’a karşı

Bu hafta sinemalara hem bütçe hem de karakter olarak iki farklı süper kahraman konuk oluyor. Başarılı genç yönetmen Ali Kemal Çınar’ın Kürt süper kahramanı Genco ile Örümcek Adam, vizyonda karşı karşı geliyor. Dün vizyona giren filmler arasında sizler için seçtiklerimiz

7.7.2017

‘Bebeğim, seninim’...

Ait olmadığı sulardan, âşık olduğu kız için kurtulmaya çalışan bir gencin öyküsünü anlatan ‘Tam Gaz’, sinema tarihinden birçok suç filmine saygı duruşunda bulunuyor. ‘Uyumsuz’ serisiyle tanınan Ansel Elgort’un yanı sıra Kevin Spacey, Jamie Foxx ve Jon Hamm’in sürüklediği yapımın en güzel yanı, ‘soundtrack’indeki enfes müzikleri...

30.6.2017

Hızlı ve eğlenceli

Angel Elgort’tan Jamie Foxx’a, Kevin Spacey’den Jon Hamm’a, birçok ünlü aktörü bir araya getiren “Tam Gaz”, adı kadar hızlı ve eğlenceli bir seyirlik. Yılın en iyilerinden “Lady Macbeth”, gerilim arayanlara “2:22” ve “Bakıcı”, iflah olmaz korku tutkunlarına “Katliam Günü” ve Kristen Stewart’lı gizem filmi “Hayalet Hikayesi”, haftanın diğer seçenekleri.

29.6.2017

Bayram notları

Vicdansız herifi gördünüz mü? Kurt köpeğini, otomobilinin arkasına bağlamış, kırk derece sıcakta sürükleye sürükleye götürüyordu.

27.6.2017

Adaletini sevdiğimin Türkiye’si

- TUTUKLU: “Tweet” atan, sadece tek bir “tweet” atmış olan...

24.6.2017

Ya insanlar, ya robotlar hayatta kalacak

Transformers serisinin beşinci filmi “Son Şövalye”de robotlar ve insanların savaşına tanık oluyoruz. Lübnan’dan “Dağların Ardında” ve Avustralya’dan “Berlin Sendromu” ise Avrupa sineması takipçileri için haftanın ödüllü ve doğru seçenekleri... Dün vizyona giren bu haftanın filmleri şöyle:

23.6.2017

İlham kaynağı NASCAR pilotları

Cars (Arabalar) serisinin en beğendiğim bölümü, geçen hafta vizyona giren “Cars 3” oldu.

21.6.2017

UNESCO, HALiÇ KÖPRÜSÜ’NE iTiRAZ ETMEKTE ÇOK HAKLI

Mimar Hakan Kıran, son yıllarda İstanbul’un en çok tartışılan iki projesine imza attı. Biri Haliç Metro Geçiş Köprüsü, diğeri halen inşaatı devam eden Kabataş’taki Martı Projesi... İki projeyi de eleştirmiş biri olarak geçen ay tesadüfen tanıştığım Kıran’la bu kez röportaj için bir araya geldim. Kabataş benim çok sık kullandığım bir yer, düzenleme yapılması gerektiğine sonuna kadar katılıyorum. Peki ama proje doğru proje mi? İlber Ortaylı’nın ve Mimarlar Odası’nın eleştirileri ile benim aklıma takılanları Kıran’a sordum, işte yanıtları...

17.6.2017

Bizi ayıran ‘duvar’...

Amerika’nın Irak’ı işgali sırasında keskin bir nişancının hedefi haline gelen ve küçük bir duvarın ardına sığınarak korunmaya çalışan bir askerin yaşadıklarını anlatan ‘Sniper: Duvar’, kurduğu tekinsiz atmosferin yanı sıra siyasal göndermeleri bol diyaloglarıyla dikkat çekiyor.

16.6.2017

Onurlu ve aşık oğlanlar

Duygusal hikâyesi ve etkileyici görüntüleriyle kalbinizden yaklayacak “Gençlik Başımda Duman”, Pride ayına yakışır bir seyirlik. Geçen yıl Cannes’dan En İyi Yönetmen Ödülü’yle dönmüş, Kristen Stewart’lı “Hayalet Hikayesi”, serinin üçüncü filmiyle maceraya devam eden “Arabalar 3” ve savaş gerilimi “Sniper: Duvar”, haftanın diğer seçenekleri...

15.6.2017

Ceceli krizi

Aslında hepimiz için vaziyet aynı: Herkes kendine bir toplumsal rol seçiyor ve ondan beklenenleri yerine getirmeye gayret ediyor.

5.6.2017

Sezon açıldı

Türkiye’nin turizm merkezlerinden Bodrum’da sezon açıldı. Yaklaşan bayram tatili öncesi beldede hizmete giren İstanbul’un tanınmış mekanları hazırlıklarını tamamladı.

5.6.2017

Bir ibret öyküsü olarak Mustafa Ceceli vakası

Popçu Ceceli, çoğu evin nur yüzlü küçük oğlu, annelerin ideal damat adayıydı. Sonra söylediği bir yalan dağ gibi oldu, başka yalanları doğurdu, eşinden pat diye boşanıp Selin İmer’le evleneceğini açıklamasıysa ‘Cecelist’lere son darbe oldu.

3.6.2017

Genç Girişimciye Öğütler

Geçen Çarşamba yazımda size Habitat’ın Türkiye’de Gençlerin İyi Olma Hali Raporu’ndan bahsetmiştim. Memleketteki gençlerin yüzde 7O’inden fazlası kendi işini kurmak istemekteymiş. O yüzden genç girişimci adaylarını ruhen bu işe hazırlamak, boynumuzun borcu. Aynı rapora göre, en çok yoksunluk duygusundan mutsuz olan memleketimin gençlerine öğütler vereyim dedim.

26.5.2017