MENÜ

Ap

Ap ile ilgili tüm haberleri ve son dakika Ap haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Toplam 4.408 Ap haberi bulunmuştur.

Ap Haberleri

Türkiye’nin yerli üretim ATM’si için Güney Kore ile dev iş birliği

Türkiye’nin yerli üretim ATM’si için Güney Kore ile dev iş birliği

Teknoloji devi LG Group bünyesinde yer alan ATEC AP, finansal teknoloji ürünleri geliştiren DGI Works ile birlikte, Türkiye’nin yerli üretim ATM markası OVIA için düğmeye bastı. 3 fazda tamamlanacak üretim iş birliği kapsamında; fabrika ve ATM ArGe merkezi kurulacak. Yüzde 80’in üzerinde yerlilik oranına sahip olacak yerli OVIA ATM’lerin seri üretimine, 2019 yılı içinde başlanması hedefleniyor.

4.12.2018Ekonomi
APden Schengen bölgesindeki sınır kontrollerine sınırlama çağrısı

AP'den Schengen bölgesindeki sınır kontrollerine sınırlama çağrısı

Avrupa Parlamentosu, Schengen bölgesindeki iç sınır kontrollerinin 6 ay yerine 2 ay süreyle uygulanmasını ve uygulamanın en fazla bir yıl boyunca geçerli olmasını talep etti.

29.11.2018Dünya
Adalet Divanı, AP’yi haklı buldu

Adalet Divanı, AP’yi haklı buldu

Avrupa Adalet Divanı, Avrupa Parlamentosunun (AP) Fransa’nın aşırı sağcı siyasetçisi Marine Le Pen’den haksız şekilde ödenen 41 bin 500 euroyu geri alma kararını haklı buldu.

29.11.2018Avrupa
Son Dakika... AB liderleri, Brexit anlaşmasını onayladı

Son Dakika... AB liderleri, Brexit anlaşmasını onayladı

AB liderleri, İngiltere'nin birlikten ayrılık anlaşmasını ve gelecekteki ilişkileri belirleyecek siyasi deklarasyonu belgesini onayladı.

25.11.2018Dünya
Vize muafiyeti 1.5 yıllık  zamana yayıldı

Vize muafiyeti 1.5 yıllık zamana yayıldı

TÜRKİYE ile Avrupa Birliği (AB) arasında önceki gün yapılan Yüksek Düzeyli Siyasi Diyalog Toplantısı’nda, Türk vatandaşlarını yakından ilgilendiren vize muafiyeti de ayrıntılı bir şekilde görüşüldü.

24.11.2018Dünya
Avrupa Birliğinde bütçe anlaşmazlığı

Avrupa Birliği'nde bütçe anlaşmazlığı

AB Konseyi ve Avrupa Parlamentosu arasında 2019 bütçesine ilişkin yapılan görüşmelerde anlaşma sağlanamadı.

20.11.2018Dünya
Washington Posttan şok iddia: Kaşıkçının ölüm emrini Veliaht Prens verdi

Washington Post'tan şok iddia: 'Kaşıkçı'nın ölüm emrini Veliaht Prens verdi'

ABD Merkezi Haberalma Teşkilatının (CIA), gazeteci Cemal Kaşıkçı'nın öldürülmesi emrini Suudi Arabistan Veliaht Prensi Muhammed bin Selman'ın verdiği sonucuna ulaştığı iddia edildi.

17.11.2018Dünya
APden Riyada silah ambargosu çağrısı

AP'den Riyad'a silah ambargosu çağrısı

Avrupa Parlamentosu (AP), üye ülkelerden, Suudi Arabistan başta olmak üzere Orta Doğu'daki çatışmalı bölgelere silah ambargosu uygulaması ve silah satışlarında sıkı kontrol uygulanması çağrısı yaptı.

15.11.2018Dünya
Piri’den müzakerelere ‘resmi askı’ çağrısı

Piri’den müzakerelere ‘resmi askı’ çağrısı

AVRUPA Parlamentosu raportörü Hollandalı parlamenter Kati Piri, taslak Türkiye raporunda Avrupa Birliği Komisyonu’na ve üye ülkelere Ankara ile üyelik müzakerelerinin resmen askıya alınması çağrısında bulundu. Bu talebe rağmen demokratik diyaloğa bağlı olunduğu mesajını veren Piri, aday ülkelere sağlanan katılım öncesi yardımların Türkiye için yeniden formüle edilmesini de istedi.

15.11.2018Dünya
ABden Suudi Arabistana Türkiye ile iş birliği yap çağrısı

AB'den Suudi Arabistan'a "Türkiye ile iş birliği yap" çağrısı

Avrupa Birliği (AB), İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığından Suudi gazeteci Cemal Kaşıkçı'nın öldürülmesine ilişkin yapılan açıklama hakkında, "Suudi yetkililerden konuya ilişkin tüm bilgileri sağlaması ve sorumluları yargı önüne çıkarmasını bekliyoruz. Bunun Türk yetkililerle tam bir iş birliği içerisinde yapılması gerekiyor." çağrısında bulundu.

6.11.2018Dünya
APden Japonyayla ticaret anlaşmasına yeşil ışık

AP'den Japonya'yla ticaret anlaşmasına "yeşil ışık"

Avrupa Parlamentosu (AP) Ticaret Komitesi, Avrupa Birliği (AB) ve Japonya arasında imzalanan ticaret anlaşmasının onaylanmasını tavsiye etti.

6.11.2018Ekonomi
ABden Kaşıkçı için şeffaf soruşturma çağrısı

AB'den Kaşıkçı için şeffaf soruşturma çağrısı

AB, İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı'ndan Suudi gazeteci Kaşıkçı'nın öldürülmesine ilişkin yapılan açıklamanın ardından konuya yönelik "şeffaf ve güvenilir soruşturma yürütülmesi" talebini yineledi.

1.11.2018Dünya
Bombaların adresi Trump muhalifleri

Bombaların adresi Trump muhalifleri

ABD’de eski başkanlar ve medya kuruluşlarına gönderilen bombalı paket paniği dün de devam etti. Eski ABD Başkan Yardımcısı Biden ile Trump karşıtlığıyla bilinen oyuncu Robert de Niro’nun restoranına da bombalı paket gönderilmek istendi. Muhaliflerin ülkeyi bölmekle suçladığı Başkan Trump ise medyayı ülkede ‘nefret yaratmakla’ suçladı.

25.10.2018Dünya
APden Kaşıkçı hakkında uluslararası soruşturma kararı

AP'den Kaşıkçı hakkında uluslararası soruşturma kararı

Avrupa Parlamentosu, Kaşıkçı'nın öldürülmesine ilişkin uluslararası soruşturma yapılması ve sorumluluklarının tespit edilmesi durumunda Suudi yetkililere yaptırım uygulanması çağrısında bulunan karar tasarısını onayladı.

25.10.2018Dünya
İlk yaptırımlar

İlk yaptırımlar

Amerikan yönetimi, Kaşıkçı cinayetiyle ilgili ‘Kraliyet, dışişleri ve istihbarat’tan bazı sorumlular tespit ettiklerini ve ‘Küresel Magnitsky yaptırımları’na hazırlandıklarını açıkladı. İngiltere de şüphelilere vize yasağı getirdi.

24.10.2018Dünya
ABden tek kullanımlık plastik ürünlere sınırlama

AB'den tek kullanımlık plastik ürünlere sınırlama

Avrupa Parlamentosu, deniz kirliliğine neden olan tabak, çatal, bıçak ve pipet gibi tek kullanımlık plastik ürünlere sınırlandırmalar getirilmesini içeren yasal düzenlemeyi onayladı.

24.10.2018Dünya
Son dakika.. Suudi yetkililer: Yardım çığlıkları vahşete dönüştü

Son dakika.. Suudi yetkililer: Yardım çığlıkları vahşete dönüştü

AP haber ajansı, ismini açıklamadığı Suudi yetkililere dayandırdığı haberinde gazeteci Cemal Kaşıkçı cinayetine dair yeni detaylara yer verdi.

24.10.2018Dünya
Cemal Kaşıkçının nişanlısı APye başvurdu

Cemal Kaşıkçı'nın nişanlısı AP'ye başvurdu

Avrupa Parlamentosu (AP) Başkanı Antonio Tajani, öldürülen Suudi gazeteci Cemal Kaşıkçı'nın nişanlısının AP'ye başvurduğunu belirterek, "Sadece suçluların değil, suçun emrini verenlerin de adalet önüne çıkarılacağı titiz ve bağımsız bir soruşturma çağrısında bulunuyoruz." ifadesini kullandı.

23.10.2018Dünya
Kayıp gazeteci Cemal Kaşıkçıyla ilgili son dakika gelişmesi

Kayıp gazeteci Cemal Kaşıkçı'yla ilgili son dakika gelişmesi

Associated Press (AP) ajansı, kayıp Suudi Gazeteci Cemal Kaşıkçı'yla ilgili son dakika haberi geçti. AP'nin Türk yetkililere dayandırdığı haberde, Cemal Kaşıkçı'nın Suudi Başkonsolosluğu'nda öldürüldüğüne dair kanıt bulunduğu duyuruldu.

16.10.2018Dünya
AP ‘iyileşme yok’ dedi 70 milyon Euro kesti

AP ‘iyileşme yok’ dedi 70 milyon Euro kesti

Geçen yıl genişleme sürecinde bir ilke imza atarak Türkiye’nin aday ülke olmasından dolayı yararlandığı fonlarda kesintiye giden Avrupa Parlamentosu (AP), bu kez de iyileşme beklentisiyle ‘dondurduğu’ kaynağı iptal etti.

2.10.2018Dünya
AK Parti Sözcüsü Çelik af sorusuna bu cevabı verdi

AK Parti Sözcüsü Çelik 'af' sorusuna bu cevabı verdi

AK Parti Merkez Yürütme Kurulu (MYK), Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan başkanlığında toplandı. Toplantı 19.10'da sona erdi. AK Parti Sözcüsü Ömer Çelik ise toplantı sonrasında açıklamalarda bulundu ve basın mensuplarının sorularını yanıtladı.

2.10.2018Gündem
İran’dan füzeli gövde gösterisi

İran’dan füzeli gövde gösterisi

İran’ın Ahval kentindeki terör saldırısına yanıtı, orta menzilli balistik füzelerle Suriye’deki terör örgütü DEAŞ’ın elinde olan bölgedeki hedefleri vurmak oldu. İran’ın batısından fırlatılan 6 füze, Irak üzerinden 570 kilometre yol kat etti. Füzelerden birine ABD, İsrail ve Suudi Arabistan aleyhinde sloganlar yazıldı.

1.10.2018Dünya
AP’de tanıtıldı: İslamofobiye karşı atılacak 10 adım

AP’de tanıtıldı: İslamofobiye karşı atılacak 10 adım

Fransa, Almanya, Belçika, Çekya, Macaristan, Portekiz, Yunanistan ve İngiltere’den uzmanların oluşturduğu İslamofobiyle Mücadele Takımı’nın (CIK) hazırladığı ‘İslamofobiyle mücadelede karşı söylem geliştirme’ projesi, Avrupa Parlamentosu’nda (AP) tanıtıldı.

27.09.2018Avrupa
APden Türkiyeye ikinci siyasi kesinti

AP'den Türkiye'ye ikinci 'siyasi' kesinti

GEÇEN yılın sonunda ilk kez Türkiye’nin yararlandığı fonlarda ‘siyasi’ nitelikli kesintiye giden Avrupa Parlamentosu (AP), benzer nitelikli ikinci bir karara imza atmaya hazırlanıyor.

26.09.2018Dünya
Fransada Le Penin partisine 1 milyon avro ceza

Fransa'da Le Pen'in partisine 1 milyon avro ceza

Fransa'da mahkeme, parti çalışanlarının maaşını Avrupa Parlamentosuna ödettiği ortaya çıkan aşırı sağcı Ulusal Birlik Partisine 1 milyon avro ceza verilmesine hükmetti.

26.09.2018Dünya
Le Pen’in partisine ‘hayali danışman’ cezası

Le Pen’in partisine ‘hayali danışman’ cezası

Fransız yargısı, aşırı sağcı Marine Le Pen’in partisi Ulusal Birlik Partisi’ne (RN), parti çalışanlarının maaşını yasa dışı yollarla Avrupa Parlamentosu’na (AP) ödettiği gerekçesiyle, 1 milyon euro ceza verilmesini kararlaştırdı.

26.09.2018Avrupa
O meclise bizden birinin de girme vakti geldi

O meclise bizden birinin de girme vakti geldi

Almanya’da Alman Demokratlar Birliği Partisi (ADD) üyesi Ramazan Akbaş, 2019 yılında yapılacak Avrupa Parlamentosu (AP) seçimleri için adaylığını açıkladı.

26.09.2018Avrupa
O ülkeden Türkiyeye destek İkili ticaret ve yatırım için milli para...

O ülkeden Türkiye'ye destek! İkili ticaret ve yatırım için milli para...

Çin Hükümeti Temsilcisi ve Dışişleri Bakan Yardımcısı Lı Yüçıng, Türkiye'nin kendi ulusal güvenliği ve istikrarını korumaya yönelik çabalarını desteklediklerini belirterek, "Önümüzdeki aşamada Çin, Türk tarafı ile birlikte ödemelerin milli para birimleri ile yapılması için olumlu politika ortamının oluşturulmasını, ikili ticaret ve yatırımda daha fazla milli para birimlerinin kullanılmasının sağlanmasını, böylelikle ikili ticaret ve yatırımın kolaylaştırılmasını hızlandırmaya hazırdır." dedi.

15.09.2018Ekonomi
APden Kosovaya vize serbestisi onayı

AP'den Kosova'ya vize serbestisi onayı

Avrupa Parlamentosu (AP), Kosova vatandaşlarının Avrupa Birliği (AB) ülkelerine vizesiz seyahat edebilmeleri ile ilgili karara onay verdi.

13.09.2018Dünya
Macaristan’a Avrupa’dan sarı kart

Macaristan’a Avrupa’dan sarı kart

Avrupa Parlamentosu, hukukun üstünlüğü, insan hakları ve demokrasi alanlarında topluluk ilkelerini ciddi bir şekilde ihlal ettiği gerekçesiyle Macaristan’a sarı kart gösterdi. Avrupa Parlamentosu, Başbakan Orban hükümetine yaptırım sürecinin başlatılmasını talep eden bir kararı kabul etti. Süreç, Macaristan’ın AB içindeki oy hakkının askıya alınmasına kadar gidebilir.

12.09.2018Dünya
ABDnin 12 Eylül belgeleri ortaya çıktı Askeri liderleri iyi tanıyoruz

ABD'nin 12 Eylül belgeleri ortaya çıktı! 'Askeri liderleri iyi tanıyoruz'

BBC, uluslararası yayın organı, dönemin Ankara Büyükelçisi'nin Türkiye'deki darbeden kısa süre sonra Washington'a gönderdiği notları gün ışığına çıkardı. Gizli belgede, "Mevcut askeri liderlerin tamamını iyi tanıyoruz ve özellikle de NATO üyeliği başta olmak üzere Türkiye'nin güvenlik ya da dış politikasında değişim yaşanacağı yönünde bir endişe taşımamıza da gerek yok" yazıyor. Büyükelçi Spain, Türkiye'de ordunun yönetime el koymasının diğer birçok demokratik ülkenin aksine 'daha köklü ve daha kabul edilir' bir durum olduğunu rapor ediyor.

12.09.2018Gündem
Alternatif Parti, AP için Türkiye kökenli aday gösterdi

Alternatif Parti, AP için Türkiye kökenli aday gösterdi

Danimarka’da Alternatif Parti (Alternativet), 23-26 Mayıs 2019’da yapılacak Avrupa Parlamentosu (AP) seçimleri için Türkiye kökenli Sadi Tekelioğlu’nu da aday gösterdi.

9.09.2018Avrupa
ABD Savunma Bakanından Kabile sürpriz ziyaret

ABD Savunma Bakanı'ndan Kabil'e sürpriz ziyaret

ABD Savunma Bakanı James Mattis sürpriz bir ziyaretle Kabil'e gitti.

7.09.2018Dünya
Son dakika Hindistanda otoyol çöktü

Son dakika! Hindistan'da otoyol çöktü

Hindistan'ın en kalabalık şehirlerinden Kalküta'da yol çöktü.

4.09.2018Dünya
TBMM Dışişleri Komisyonu Başkanı Volkan Bozkır: AB havayı da suyu da temizler

TBMM Dışişleri Komisyonu Başkanı Volkan Bozkır: AB havayı da suyu da temizler

AB ile atılım sürecini ileriye taşımak amacıyla kurulan Reform Eylem Grubu üç yıl sonra ilk kez toplandı. Amaç: ilişkileri yeniden canlandıracak yol haritasını belirlemek. Peki ne oldu da Türkiye, yüzünü yeniden AB’ye çevirdi? Türkiye hangi adımları atacak? Yargı, insan hakları, ekonomi bu süreçten nasıl etkilenecek? Grubun isim babası, eski AB Bakanı ve TBMM Dışişleri Komisyonu Başkanı Volkan Bozkır’la konuştuk.

2.09.2018Gündem
“Soul Kraliçesi” Aretha Franklin 76 yaşında hayatını kaybetti

“Soul Kraliçesi” Aretha Franklin 76 yaşında hayatını kaybetti

“Think,” ″I Say a Little Prayer” ve “Respect” gibi şarkılarla tarihe geçen ünlü şarkıcı kanser tedavisi görüyordu.

16.08.2018Magazin
AP’den Trump’a: Ek vergi gayrimeşru

AP’den Trump’a: Ek vergi gayrimeşru

ABD Başkanı Donald Trump’ın çelik ve alüminyumda Türkiye’ye ek vergi uygulama kararına bir tepki de Avrupa Parlamentosu (AP) Türkiye Forumu’ndan geldi.

14.08.2018Dünya
Mitokondrileri hedef alan içeriklerle hücreler gençleştirildi

Mitokondrileri hedef alan içeriklerle hücreler gençleştirildi

İnsan hücrelerinin yaşlanmasıyla bağlantılı önemli unsurların yeni içeriklerle tersine çevrilebileceği bildirildi.

8.08.2018Teknoloji
Bilim insanları yaşlanma karşıtı ilaç geliştirdiler

Bilim insanları yaşlanma karşıtı ilaç geliştirdiler

İngiliz bilim insanları, mitokondriyada yaşlanma sürecini yavaşlatmayı sağlayan bir ilaç geliştirdiler.

8.08.2018Teknoloji
APnin Yemen raporuna koalisyon güçlerinden yanıt

AP'nin Yemen raporuna koalisyon güçlerinden yanıt

Suudi Arabistan öncülüğündeki koalisyon güçlerinin sözcüsü Turki el-Maliki, koalisyonun, Yemen'de El-Kaide, DEAŞ ve Husilere karşı savaş içinde olduğunu belirtti.

7.08.2018Dünya
Törende dronla suikast girişimi

Törende dronla suikast girişimi

Venezuela Devlet Başkanı Nicolas Maduro, başkent Caracas’ta düzenlenen askeri törende patlayıcı yüklü bir insansız hava aracının (dron) infilak ettiğini ve bunun kendisine yönelik bir suikast girişimi olduğunu açıkladı.

5.08.2018Dünya
Trumpın avukatı Playboy modeliyle ilgili konuşmayı kaydetmiş

Trump'ın avukatı Playboy modeliyle ilgili konuşmayı kaydetmiş

ABD'de FBI, Başkan Donald Trump'ın avukatı Michael Cohen'in ofisinde, Cohen ile Trump arasında bir Playboy modeline susması için ödeme yapılması konuşmalarını içeren kayıt ele geçirdi. Konuşmayı avukat Cohen'in kendisinin kayda aldığı ortaya çıktı.

20.07.2018Dünya
Casusluktan yargılanıyor

Casusluktan yargılanıyor

Macaristan’da Rusya adına casusluk yaptığı iddia edilen Avrupa Parlamentosu (AP) Milletvekili Bela Kovacs hakkında açılan davanın görülmesine başlandı.

10.07.2018Avrupa

Yazar Sonuçları

Kamplar... İşkence korkunç

Çin gibi büyük ve istediğini yapan, hele şimdi yeni bulunan gaz ve maden kaynaklarının dolu olduğu, adeta Mendeleyev cetvelinin bütün elemanlarının bulunduğu Sincan (Doğu Türkistan) gibi eyaletlerde Uygurlara büyük baskı var. Bilgiler ve belgeseller korkunç. Geniş kitleler kamplara toplanıyor, işkence ve beyin yıkama metotları uygulanıyor.

3.11.2018

İyi Parti kongresinde ne olacak

HAFTA sonu İYİ Parti’nin geleceği açısından kritik bir kongre yapılacak.

8.08.2018