MENÜ

Ap

Ap ile ilgili tüm haberleri ve son dakika Ap haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Toplam 4.393 Ap haberi bulunmuştur.

Ap Haberleri

AB ile kritik buluşma

AB ile kritik buluşma

En son 2015’te toplanan Avrupa Birliği (AB) ile Türkiye Ortaklık Konseyi toplantısının 15 Mart’ta yapılmasına karar verildi. Brüksel-Ankara hattındaki ilişkiler açısından kritik nitelikte olan toplantı, içeriği kadar zamanlaması açısından da önemli mesajlar içeriyor.

3.02.2019Dünya
Sarı yelekliler AP seçimlerine hazırlanıyor

Sarı yelekliler AP seçimlerine hazırlanıyor

Fransa’da sarı yeleklilerin Paris Koordinatörü Thierry Paul Valette, BFMTV televizyonuna yaptığı açıklamada 26 Mayıs’ta düzenlenecek AP seçimlerinde yarışmak istediklerini, bunun için ‘Sarı Yelekli Vatandaşlar Birliği’ adını verdikleri bir liste oluşturduklarını söyledi.

2.02.2019Avrupa
Sarı yelekliler Avrupa Parlamentosu seçimlerine hazırlanıyor

Sarı yelekliler Avrupa Parlamentosu seçimlerine hazırlanıyor

Fransa'da sarı yeleklilerin Paris Koordinatörü Thierry Paul Valette, mayıs ayında düzenlenecek Avrupa Parlamentosu (AP) seçimlerine hazırlandıklarını bildirdi.

2.02.2019Dünya
‘AP’nin Venezuela kararı sorunu derinleştirir’

‘AP’nin Venezuela kararı sorunu derinleştirir’

Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, Avrupa Parlamentosu’nun (AP) Venezuela’da kendini ‘geçici devlet başkanı’ ilan eden muhalif lider Juan Guaido’yu tanımasını eleştirdi. Çavuşoğlu, “Bu şekilde dışardan müdahale sağlıklı değildir. Allah korusun, içerde bir içsavaşa bile ülke sürüklenebilir” dedi.

2.02.2019Dünya
Çavuşoğlu AB Gayriresmi Dışişleri Bakanları Toplantısına katıldı

Çavuşoğlu AB Gayriresmi Dışişleri Bakanları Toplantısı'na katıldı

Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, Avrupa Parlamentosu'nun (AP), Venezuela'da kendini "geçici devlet başkanı" ilan eden muhalif lider Juan Guaido'yu tanımasına ilişkin Çavuşoğlu, "Bu şekilde dışardan müdahale sağlıklı değildir, çözüm getirmez. Sorunu daha da derinleştirir. Allah korusun, içerde bir iç savaşa bile ülke sürüklenebilir." dedi.

1.02.2019Dünya
AP, Guaidoyu Venezuelanın geçici başkanı olarak tanıdı

AP, Guaido'yu Venezuela'nın "geçici başkanı" olarak tanıdı

Avrupa Parlamentosu (AP), Venezuela'da kendini "geçici devlet başkanı" ilan eden muhalif lider Juan Guaido'yu tanıma kararı aldı.

31.01.2019Dünya
ABden İngiltereye dikkat çeken Brexit mesajı

AB'den İngiltere'ye dikkat çeken Brexit mesajı

AB Brexit Başmüzakerecisi Michel Barnier ve AP Brexit Müzakerecisi Guy Verhofstadt İngiltere ile ayrılık anlaşmasının müzakereye açık olmadığı mesajını verdi.

30.01.2019Dünya
AP’den Brexit sonrası vizesiz seyahate ‘yeşil ışık’

AP’den Brexit sonrası vizesiz seyahate ‘yeşil ışık’

Avrupa Parlamentosu (AP) Sivil Özgürlükler Komitesi, Brexit sonrasında AB ve İngiliz vatandaşlarına karşılıklı olarak vize muafiyeti uygulanması teklifine onay verdi. Buna göre, Brexit’in ardından AB ve İngiltere arasındaki seyahatlerde vatandaşlar karşılıklı olarak 180 gün içinde 90 günlük vizesiz giriş imkanı bulacak.

30.01.2019Avrupa
5 bin asker tartışması

5 bin asker tartışması

Beyaz Saray Ulusal Güvenlik Danışmanı John Bolton’ın Venezuela’ya yönelik yaptırımları duyurduğu toplantıda not defterinde yazan “Kolombiya’ya 5 bin asker” ifadesi tartışma yarattı. Bu ülke ile 2200 kilometre sınırı bulunan Kolombiya, “Bilgi sahibi değiliz” açıklaması yaptı.

30.01.2019Dünya
Çok Güzel Hareketler 2 yakında Kanal Dde

Çok Güzel Hareketler 2 yakında Kanal D'de!

Çok Güzel Hareketler 2, BKM Mutfak’ın ikinci kuşağından oluşan kadrosu ve Yılmaz Erdoğan’ın yönetimindeki atölyeden çıkan yeni skeçleriyle yakında Kanal D’de!

28.01.2019Televizyon
Suudun Kaşıkçıyı casus yazılımla izlediğini belirleyen şirket gizli ajanların hedefinde

'Suud'un Kaşıkçı'yı casus yazılımla izlediğini belirleyen şirket gizli ajanların hedefinde'

Amerikan Associated Press (AP) ajansı, Suudi Arabistan'ın İstanbul'daki Başkonsolosluğunda cinayete kurban giden Cemal Kaşıkçı'yı izlemesi için İsrail'in Suudi Arabistan'a casusluk yazılımı sattığını ortaya çıkaran siber güvenlikçilerin gizli ajanlar tarafından ele alındığını yazdı.

27.01.2019Dünya
Orban: Soros açık açık Avrupa’yı ele geçirmek istiyor

Orban: Soros açık açık Avrupa’yı ele geçirmek istiyor

Macaristan Başbakanı Viktor Orban, Avrupa Parlamentosu’nda ülkesine aleyhine başlatılan ‘hukukun üstünlüğünü ihlal’ sürecinde Amerikalı iş adamı George Soros’un parmağı olduğunu iddia ederek “Soros açık açık Avrupa kurumlarını ele geçirmek istiyor” dedi.

26.01.2019Avrupa
APden Singapurla ticaret anlaşmasına yeşil ışık

AP'den Singapur'la ticaret anlaşmasına "yeşil ışık"

Avrupa Parlamentosu Ticaret Komitesi, AB ve Singapur arasında imzalanan ticaret anlaşmasına onay verilmesi tavsiyesinde bulundu.

24.01.2019Ekonomi
Çavuşoğlu: Müttefikleri ABDye şüpheyle yaklaşıyor

Çavuşoğlu: Müttefikleri ABD'ye şüpheyle yaklaşıyor

Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, Maltepe Mimar Sinan Erkek Öğrenci Yurdu’nda Kredi ve Yurtlar Kurumu Genel Müdürlüğü’nce düzenlenen 5 günlük Uluslararası İlişkiler Kampı’nın açılış programında konuştu. Bakan Çavuşoğlu, "En yakın müttefikleri bile Amerika'ya şüpheyle bakıyor" dedi. Bölgede ve dünyadaki sorunların çözümü için Türkiye’nin girişimci ve insani bir dış politika benimsediğini vurgulayarak, “Karabağ sorunu çözülmeden Kafkasya’da istikrar olmayacağı gibi, Ermenistan’la ilişkilerimizin düzelmesi mümkün değil” dedi.

21.01.2019Dünya
Son dakika... Cumhurbaşkanı Erdoğandan flaş uyarı: Asla izin veremeyiz

Son dakika... Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan flaş uyarı: Asla izin veremeyiz

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, "TOBB 10. Türkiye Ticaret ve Sanayi Şûrası"nda ekonomi ve gündeme ilişkin önemli açıklamalarda bulundu. Cumhurbaşkanı Erdoğan, fırsatçıları açık açık uyararak "Marketlerde eğer kalkıp benim halkımı sömürge mücadelesini devam ettirenler varsa, bunun hesabını sorma görevi bizimdir ve hesabını sorarız" dedi. Erdoğan, Suriye sınırındaki güvenli bölgeyle ilgili olarak "Biz teröristlere karşı güvenli bölgeden bahsediyoruz. Ülkemize karşı yeni bataklık haline dönüşecek bir güvenli bölge uygulamasına asla izin veremeyiz" diye konuştu.

21.01.2019Ekonomi
Son dakika: Cumhurbaşkanı Erdoğan açıkladı İşte AK Partinin Ordu adayları

Son dakika: Cumhurbaşkanı Erdoğan açıkladı! İşte AK Parti'nin Ordu adayları

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Ordu adayları tanıtım toplantısında gündeme ilişkin açıklamalarda bulundu. Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Siyasetin bir hasbiliği bir de hesabiliği vardır. Onlar yol ve dava arkadaşı olmadılar, yolda bıraktılar. Yola çıktık, milletvekili oldular, belediye başkanı oldular, bakan oldular, ama trenden indiler. Trenden inenler de bir daha zaten bu trene binemediler ve binemeyecekler" dedi. Cumhurbaşkanı Erdoğan konuşmasının ardından AK Parti Ordu adaylarını tanıttı. İşte AK Parti'nin ordu adayları...

20.01.2019Gündem
Rum partiden AP’ye Türk aday

Rum partiden AP’ye Türk aday

RUM anamuhalefet partisi AKEL, 1997 yılında Türkiye, Yunanistan ve Kıbrıs arasında sürdürdüğü yakınlaşma çabaları nedeniyle Abdi İpekçi Ödülü alan Kıbrıslı Türk yazar ve öğretim görevlisi Prof. Niyazi Kızılyürek’i, Mayıs ayında yapılacak Avrupa Parlamentosu (AP) seçimlerinde partisinden milletvekili adayı gösterdi.

20.01.2019Dünya
Popülistler ‘Avrupa baharı’ peşinde

Popülistler ‘Avrupa baharı’ peşinde

AVRUPA Birliği’ne kafa tutma ve göç karşıtı söylemlerin yeni siyaset tablosunu şekillendirdiği bir dönemde popülist partiler güçlü cephe arayışı içinde. Bu hareketlerin mayıstaki AP seçimlerinde sıçrama yapması bekleniyor.

15.01.2019Dünya
BIG AP adaylarını belirledi İlk 10’da 8 kişi farklı kökenden

BIG AP adaylarını belirledi! İlk 10’da 8 kişi farklı kökenden

Almanya’da yöneticilerinin büyük çoğunluğunu Türklerin oluşturduğu Yenilik ve Adalet Birliği Partisi (BIG), AP seçimleri için adaylarını belirdi. BIG Genel Başkanı Haluk Yıldız, birinci sıradan aday oldu.

14.01.2019Avrupa
APden İngiltereye Brexitten vazgeçin çağrısı

AP'den İngiltere'ye 'Brexit'ten vazgeçin' çağrısı

Avrupa Parlamentosu'nun (AP) 129 üyesi, Brexit anlaşmasının İngiliz Parlamentosu'nda oylanmasından bir gün önce, İngiliz halkına hitaben açık bir mektup yayımladı.

14.01.2019Dünya
Popülistler ‘Avrupa baharı’ peşinde

Popülistler ‘Avrupa baharı’ peşinde

Avrupa Birliği’ne kafa tutma ve göç karşıtı söylemlerin yeni siyaset tablosunu şekillendirdiği bir dönemde popülist partiler güçlü cephe arayışı içinde. Bu hareketlerin mayıstaki AP seçimlerinde sıçrama yapması bekleniyor.

14.01.2019Dünya
ABD’den çocuk gelinlerin pasaport başvurusuna onay

ABD’den çocuk gelinlerin pasaport başvurusuna onay

ABD Dışişleri Bakanlığı'nın, 2007- 2017 döneminde, çocuk yaştaki kişiler ile evlilikler yoluyla pasaport almak için yapılan binlerce başvuruyu onayladığı ortaya çıktı.

11.01.2019Dünya
Yunan vekilden AB’nin kalbinde Türkiye sergisi

Yunan vekilden AB’nin kalbinde Türkiye sergisi

Avrupa Parlamentosu, Türkiye ile müzakerelerin askıya alınmasını öneren raporu oylamaya hazırlanırken AB-Türkiye Karma Parlamento Komisyonu Başkan Yardımcısı Miltiadis Kyrkos, AB’nin kalbinde Türkiye sergisi açtı. Yunan vekil Krykos, sergiyle vekillerin kararlarını bir kez daha gözden geçirmesini istediğini söyledi.

9.01.2019Dünya
ABD ile kritik Suriye zirvesi

ABD ile kritik Suriye zirvesi

Amerikan Ulusal Güvenlik Danışmanı John Bolton başkanlığındaki heyet Ankara’ya geliyor. Görüşmede ABD’nin çekilme kararı sonrası Türkiye-Suriye sınırına yaklaşık 300-350 kilometre uzaklıkta kalan DEAŞ’lılara karşı mücadelenin askeri boyutu detaylı ele alınacak. Ayrıca Menbiç ve Fırat’ın doğusundaki durum da görüşülecek.

7.01.2019Dünya
2019’da dünyayı neler bekliyor

2019’da dünyayı neler bekliyor

Berlin Duvarı’nın çöküşünün 30’uncu, NATO’nun kuruluşunun 70’inci yıldönümünün kutlanacağı 2019 yılına, İngiltere’nin Brexit’le AB’den ayrılmasından, ABD’nin Suriye’den çekilmesine, Avrupa Parlamentosu seçimlerinden Ukrayna’daki devlet başkanlığı seçimlerine kadar birçok uluslararası olay damgasını vuracak.

3.01.2019Dünya
Almanya’da ‘seçim maratonu’ 26 Mayıs’ta başlıyor

Almanya’da ‘seçim maratonu’ 26 Mayıs’ta başlıyor

Almanya 2019’da seçim maratonu yaşayacak. Seçmenler 26 Mayıs’ta AP’ye seçilecek milletvekilleri için oy kullanacak. Kimi eyaletlerde ise AP milletvekillerinin yanı sıra hem parlamento hem de belediye seçimleri için sandıklar kurulacak.

2.01.2019Avrupa
Kurz: Dijitalciler gelire göre vergi ödeyecek

Kurz: Dijitalciler gelire göre vergi ödeyecek

Avusturya’nın başkenti Viyana’da Başbakan Sebastian Kurz ve AP’deki Avrupa Halk Partisinin (EPP) AB Komisyonu başkan adayı Manfred Weber ile yaptığı görüşmeye uluslararası dijital işletmelere yönelik yeni vergi düzenlemesi damgasını vurdu.

2.01.2019Avrupa
Ulaşılamayan yönetici olamaz

'Ulaşılamayan yönetici olamaz'

Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan, milletin gönlünde yeri olmayan hiç kimsenin listelere girmesinin mümkün olmadığını belirterek, “Milletimizle aramızdaki güçlü ve hasbi bağ koptuğu gün, bizim de misyonumuzun bittiği gündür. Bu kriterlere uygun çalışmayan, layüsel (sorumsuz) davranan milletvekillerimiz, belediye başkanlarımız, teşkilat yöneticilerimiz de varsa o zaman milletimizin gönlünden düşmüş demektir” mesajı verdi. Ankara ilçe belediye başkan adayları tanıtım toplantısında konuşan Erdoğan, şunları söyledi:

2.01.2019Gündem
Romanya AB Konseyi Dönem Başkanlığını devraldı

Romanya AB Konseyi Dönem Başkanlığı'nı devraldı

Romanya'nın, 6 ay sürecek AB Konseyi Dönem Başkanlığı'nda Brexit süreci ve AP seçimleri önem taşıyor.

1.01.2019Dünya
Strazburg’da inşa edilen Eyüp Sultan Camii, Avrupa’nın en büyüğü olacak

Strazburg’da inşa edilen Eyüp Sultan Camii, Avrupa’nın en büyüğü olacak

Fransa’nın Strazburg kentinde inşa edilen Eyüp Sultan Camii’nin inşaatının 3.5 yıl içinde tamamlanması öngörülüyor. 3 bin 500 kişi aynı anda namaz kılabileceği, 14 bin 500 metrekare alana inşa edilecek cami, Avrupa’nın en büyüğü olacak.

22.12.2018Avrupa
DENK’in AP seçimleri liste başı adayı Tonca

DENK’in AP seçimleri liste başı adayı Tonca

DENK Partisi, Rotterdam’daki parti binasında düzenlediği basın toplantısında, Avrupa Parlamentosu (AP) seçimleri için liste başı adayının Apeldoorn Belediyesinde Hırıstiyan Birlik Partisi (CDA) adına 14 yıl belediye meclis üyesi olarak görev yapan Türkoloji bölümü mezunu Türkiye kökenli Ayhan Tonca olduğunu açıkladı.

17.12.2018Avrupa
APden Japonyayla ticaret anlaşmasına onay

AP'den Japonya'yla ticaret anlaşmasına onay

Avrupa Parlamentosu (AP), Avrupa Birliği (AB) ve Japonya arasında imzalanan ticaret anlaşmasını onayladı.

12.12.2018Ekonomi
Altmaier: ‘Merkel, ihtiyacı olan otoriteye sahip. 2021’e kadar başbakan’

Altmaier: ‘Merkel, ihtiyacı olan otoriteye sahip. 2021’e kadar başbakan’

Almanya Ekonomi Bakanı Peter Altmaier, Başbakan Angela Merkel 2021’e kadar görevinin başında kalacağını söyledi. Altmaier, “Merkel, ihtiyacı olan otoriteye sahip” dedi.

12.12.2018Avrupa
AP seçimlerinde SPD’nin liste başı adayı Barley

AP seçimlerinde SPD’nin liste başı adayı Barley

Almanya’daki Sosyal Demokrat Parti (SPD), Avrupa Parlamentosu (AP) seçimleri için Adalet Bakanı Katarina Barley’i liste başı adayı gösterdi.

10.12.2018Avrupa
AB bütçede anlaştı

AB bütçede anlaştı

Avrupa Birliği'nin (AB) 2019 yılı genel bütçesine göre gelecek yıl birliğin gelirleri 165,8 milyar, harcamaları ise 148,2 milyar avro olacak.

6.12.2018Dünya
Türkiye’nin yerli üretim ATM’si için Güney Kore ile dev iş birliği

Türkiye’nin yerli üretim ATM’si için Güney Kore ile dev iş birliği

Teknoloji devi LG Group bünyesinde yer alan ATEC AP, finansal teknoloji ürünleri geliştiren DGI Works ile birlikte, Türkiye’nin yerli üretim ATM markası OVIA için düğmeye bastı. 3 fazda tamamlanacak üretim iş birliği kapsamında; fabrika ve ATM ArGe merkezi kurulacak. Yüzde 80’in üzerinde yerlilik oranına sahip olacak yerli OVIA ATM’lerin seri üretimine, 2019 yılı içinde başlanması hedefleniyor.

4.12.2018Ekonomi
APden Schengen bölgesindeki sınır kontrollerine sınırlama çağrısı

AP'den Schengen bölgesindeki sınır kontrollerine sınırlama çağrısı

Avrupa Parlamentosu, Schengen bölgesindeki iç sınır kontrollerinin 6 ay yerine 2 ay süreyle uygulanmasını ve uygulamanın en fazla bir yıl boyunca geçerli olmasını talep etti.

29.11.2018Dünya
Adalet Divanı, AP’yi haklı buldu

Adalet Divanı, AP’yi haklı buldu

Avrupa Adalet Divanı, Avrupa Parlamentosunun (AP) Fransa’nın aşırı sağcı siyasetçisi Marine Le Pen’den haksız şekilde ödenen 41 bin 500 euroyu geri alma kararını haklı buldu.

29.11.2018Avrupa
Son Dakika... AB liderleri, Brexit anlaşmasını onayladı

Son Dakika... AB liderleri, Brexit anlaşmasını onayladı

AB liderleri, İngiltere'nin birlikten ayrılık anlaşmasını ve gelecekteki ilişkileri belirleyecek siyasi deklarasyonu belgesini onayladı.

25.11.2018Dünya
Vize muafiyeti 1.5 yıllık  zamana yayıldı

Vize muafiyeti 1.5 yıllık zamana yayıldı

TÜRKİYE ile Avrupa Birliği (AB) arasında önceki gün yapılan Yüksek Düzeyli Siyasi Diyalog Toplantısı’nda, Türk vatandaşlarını yakından ilgilendiren vize muafiyeti de ayrıntılı bir şekilde görüşüldü.

24.11.2018Dünya
Avrupa Birliğinde bütçe anlaşmazlığı

Avrupa Birliği'nde bütçe anlaşmazlığı

AB Konseyi ve Avrupa Parlamentosu arasında 2019 bütçesine ilişkin yapılan görüşmelerde anlaşma sağlanamadı.

20.11.2018Dünya
Washington Posttan şok iddia: Kaşıkçının ölüm emrini Veliaht Prens verdi

Washington Post'tan şok iddia: 'Kaşıkçı'nın ölüm emrini Veliaht Prens verdi'

ABD Merkezi Haberalma Teşkilatının (CIA), gazeteci Cemal Kaşıkçı'nın öldürülmesi emrini Suudi Arabistan Veliaht Prensi Muhammed bin Selman'ın verdiği sonucuna ulaştığı iddia edildi.

17.11.2018Dünya
APden Riyada silah ambargosu çağrısı

AP'den Riyad'a silah ambargosu çağrısı

Avrupa Parlamentosu (AP), üye ülkelerden, Suudi Arabistan başta olmak üzere Orta Doğu'daki çatışmalı bölgelere silah ambargosu uygulaması ve silah satışlarında sıkı kontrol uygulanması çağrısı yaptı.

15.11.2018Dünya
Piri’den müzakerelere ‘resmi askı’ çağrısı

Piri’den müzakerelere ‘resmi askı’ çağrısı

AVRUPA Parlamentosu raportörü Hollandalı parlamenter Kati Piri, taslak Türkiye raporunda Avrupa Birliği Komisyonu’na ve üye ülkelere Ankara ile üyelik müzakerelerinin resmen askıya alınması çağrısında bulundu. Bu talebe rağmen demokratik diyaloğa bağlı olunduğu mesajını veren Piri, aday ülkelere sağlanan katılım öncesi yardımların Türkiye için yeniden formüle edilmesini de istedi.

15.11.2018Dünya
ABden Suudi Arabistana Türkiye ile iş birliği yap çağrısı

AB'den Suudi Arabistan'a "Türkiye ile iş birliği yap" çağrısı

Avrupa Birliği (AB), İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığından Suudi gazeteci Cemal Kaşıkçı'nın öldürülmesine ilişkin yapılan açıklama hakkında, "Suudi yetkililerden konuya ilişkin tüm bilgileri sağlaması ve sorumluları yargı önüne çıkarmasını bekliyoruz. Bunun Türk yetkililerle tam bir iş birliği içerisinde yapılması gerekiyor." çağrısında bulundu.

6.11.2018Dünya
APden Japonyayla ticaret anlaşmasına yeşil ışık

AP'den Japonya'yla ticaret anlaşmasına "yeşil ışık"

Avrupa Parlamentosu (AP) Ticaret Komitesi, Avrupa Birliği (AB) ve Japonya arasında imzalanan ticaret anlaşmasının onaylanmasını tavsiye etti.

6.11.2018Ekonomi
ABden Kaşıkçı için şeffaf soruşturma çağrısı

AB'den Kaşıkçı için şeffaf soruşturma çağrısı

AB, İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı'ndan Suudi gazeteci Kaşıkçı'nın öldürülmesine ilişkin yapılan açıklamanın ardından konuya yönelik "şeffaf ve güvenilir soruşturma yürütülmesi" talebini yineledi.

1.11.2018Dünya
Bombaların adresi Trump muhalifleri

Bombaların adresi Trump muhalifleri

ABD’de eski başkanlar ve medya kuruluşlarına gönderilen bombalı paket paniği dün de devam etti. Eski ABD Başkan Yardımcısı Biden ile Trump karşıtlığıyla bilinen oyuncu Robert de Niro’nun restoranına da bombalı paket gönderilmek istendi. Muhaliflerin ülkeyi bölmekle suçladığı Başkan Trump ise medyayı ülkede ‘nefret yaratmakla’ suçladı.

25.10.2018Dünya

Yazar Sonuçları

Kamplar... İşkence korkunç

Çin gibi büyük ve istediğini yapan, hele şimdi yeni bulunan gaz ve maden kaynaklarının dolu olduğu, adeta Mendeleyev cetvelinin bütün elemanlarının bulunduğu Sincan (Doğu Türkistan) gibi eyaletlerde Uygurlara büyük baskı var. Bilgiler ve belgeseller korkunç. Geniş kitleler kamplara toplanıyor, işkence ve beyin yıkama metotları uygulanıyor.

3.11.2018