MENÜ

Ap

Ap ile ilgili tüm haberleri ve son dakika Ap haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Toplam 4.416 Ap haberi bulunmuştur.

Ap Haberleri

Venezuelada hapishaneye baskın: 36 ölü

Venezuela'da hapishaneye baskın: 36 ölü

AP'nin haberine göre; Venezuela hükümeti tarafından yapılan açıklamada güvenlik güçleri tarafından hapise düzenlenen baskında en az 36 kişi hayatını kaybetti.

16.08.2017Dünya
Dünyanın en gizemli ülkesinden çarpıcı kareler...

Dünyanın en gizemli ülkesinden çarpıcı kareler...

ABD ile yaşanan füze krizinin ardından tüm gözler yine Kuzey Kore'ye çevrildi. Fotoğraf ve video çekmenin yasak olduğu Kuzey Kore'den AP'nin geçtiği o fotoğraflar...

30.07.2017Dünya
Türkiye iade istemişti Romanya serbest bırakıyor...

Türkiye iade istemişti! Romanya serbest bırakıyor...

Romanya'da Yüksek Mahkeme, Türkiye'nin terör örgütü PKK bağlantısı olduğu iddiasıyla iadesini istediği ve gözaltında tutulan Nalan Oral'ın serbest bırakılması kararını onayladı.

25.07.2017Dünya
DEAŞlı teröristler burada tutuluyor

DEAŞ'lı teröristler burada tutuluyor

Irak ordusunun 3 yıl sonra yeniden terör örgütü DEAŞ'tan aldığı Musul'da ele geçirilen teröristler Musul'un dışındaki bir adreste tutuluyor. Musul'un dışındaki bir komplekste tutulan 370 DEAŞ'lı terörist arasında 100'den fazlasının küçük bir odada kaldığı belirtildi.

19.07.2017Dünya
Radikal solcu lidere soruşturma açıldı

Radikal solcu lidere soruşturma açıldı

Boyun Eğmeyen Fransa Hareketi’nin lideri ve milletvekili Jean-Luc Melenchon’un, Avrupa Parlementosu’nda (AP) dört kişiyi sahte belgelerle danışmanı olarak gösterdiği öne sürüldü.

19.07.2017Dünya
Ömer Çelikten vize serbestisi açıklaması

Ömer Çelik'ten vize serbestisi açıklaması

Türkiye ve AB'nin ortak bir zeminde anlaşarak hızlıca yerine getirebileceğine inandığını dile getiren Çelik, "Ancak bizim atacağımız adımların akabinde, vatandaşlarımıza vizesiz seyahatin artık vakit geçirilmeden tanınması için kesin bir güvence verilmesi gerekiyor" şeklinde konuştu.

18.07.2017Gündem
Sayımız arttıkça cesaretimiz de artıyor

'Sayımız arttıkça cesaretimiz de artıyor'

‘Adalet Yürüyüşü’nün 23. gününde dün İstanbul’a ulaşan CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, İngiliz The Guardian gazetesi için kaleme aldığı makalesinde “Sayımız arttıkça cesaretimiz de artıyor. Bu bir son değil, yeni bir toplumsal adalet hareketinin başlangıcı olacak” dedi.

7.07.2017Gündem
Katar krizinde yeni safha: Ret yanıtına yeni yaptırım

Katar krizinde yeni safha: Ret yanıtına yeni yaptırım

Katar’a ambargo uygulayan ve bu ülkeye ilettikleri 13 maddelik talep listesine ret cevabı alan Suudi Arabistan, Mısır, BAE ve Bahreyn ortak açıklamalarında, siyasi ve ekonomik yeni önlemler alacaklarını açıkladı. Katar Maliye Bakanı ise ülkesinin devasa mali rezervleri olduğunu söyleyerek meydan okudu.

7.07.2017Dünya
Kılıçdaroğlu: Öfkem geçmedi

Kılıçdaroğlu: Öfkem geçmedi

Adalet Yürüyüşü'nün 23. gününde İstanbul'a gelen CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, CNN TÜRK'te gündemi değerlendirdi. Kılıçdaroğlu, "Öfkem geçmedi, yargıya güvenim temelden sarsıldı. Bu yürüyüşün adının adalet olmasının temel nedeni bu. Belli yerlere, makamlara, mahkemelere, belli kişiler yerleştiriliyor. Bu mahkemeler muhalif yargılanıyorsa ne kadar ağır ceza verirsem o kadar iktidarın gözüne girerim diyor" dedi. ''Ben ayaklarıma çok şey borçluyum, herhangi bir sorun çıkarmadılar'' diyen Kılıçdaroğlu, ''Bu yürüyüşü daha önce hiç düşünmemiştim ama sonuçta gerçekleştirdim'' ifadelerini kullandı.

7.07.2017Gündem
Bahçeli: İp inceldiği yerden kopacaksa kopmalıdır

Bahçeli: İp inceldiği yerden kopacaksa kopmalıdır

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, "Hollanda’nın 15 Temmuz’la ilgili karartma politikası, Türkiye’yi temsilen bu ülkedeki Türklerle buluşacak hükümet üyelerine engel çıkarması bir nevi zorbalık, açıkça demokrasi ve özgürlük inkarıdır. AB’ye katılım müzakerelerinin durdurulması bağlamında ülkemizin tehdit edilmesi, şantaj altında tutulması asla iyi niyetli sayılamayacaktır. İp inceldiği yerden kopacaksa kopmalıdır. " dedi.

7.07.2017Gündem
Kati Piriye çok sert sözler: Bakanlığa almıyorum

 Kati Piri'ye çok sert sözler: Bakanlığa almıyorum

Adalet Bakanı Bekir Bozdağ, “Ben Adalet Bakanlığı'na Kati Piri’yi kabul etmiyorum. Benimle görüştüğünde karşımda PKK mı oturuyor yoksa Pelsinvanya mı oturuyor belli değil. Onlarla kol kola ve AP’yi de aldattı. İftiraları koydu oraya, terör örgütlerinin iftiraları ve çarpıtmalarını koydu oraya, bazı da bunların aralarına doğru olan şeyleri koyup harmanladı' dedi.

7.07.2017Gündem
Kemal Kılıçdaroğlu, APye çağrıda bulundu

Kemal Kılıçdaroğlu, AP'ye çağrıda bulundu

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Avrupa Parlamentosu'nun (AP) Türkiye kararına ilişkin olarak 'Adalet sadece Türkiye için değil bütün insanlık için geçerli olan bir kavramdır. Avrupa Parlamentosu da adil davranarak Türkiye'ye olan ilişkileri sürdürme yönünde karar alır' dedi. Kılıçdaroğlu, saat 11.00'de İstanbul yazılı trafik tabelasının önünden geçerek İstanbul il sınırlarına giriş yaptı.

7.07.2017Haber
Kılıçdaroğlu, İstanbul il sınırına giriş yaptı

Kılıçdaroğlu, İstanbul il sınırına giriş yaptı

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Avrupa Parlamentosu'nun (AP) Türkiye kararına ilişkin olarak 'Adalet sadece Türkiye için değil bütün insanlık için geçerli olan bir kavramdır. Avrupa Parlamentosu da adil davranarak Türkiye'ye olan ilişkileri sürdürme yönünde karar alır' dedi. Kılıçdaroğlu, saat 11.50'de İstanbul yazılı trafik tabelasının önünden geçerek İstanbul il sınırlarına giriş yaptı. Partisinin Tuzla teşkilatı CHP liderini karşılamaya mehteran takımı getirdi.

7.07.2017Gündem
APnin kararı bizi bağlamaz

'AP'nin kararı bizi bağlamaz'

Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan, G-20 zirvesine katılmak için gittiği Hamburg yolunda uçakta konuştu. Erdoğan, Avrupa Parlamentosu’nun, “Türkiye-AB üyelik müzakereleri askıya alınsın” kararı için “Yok hükmünde” dedi. Erdoğan'ın, uçakta gazetecilerin sorularına verdiği yanıtlar özetle şöyle:

6.07.2017Gündem
Avrupa Parlamentosu ilk kez ‘Müzakereler dursun’ dedi

Avrupa Parlamentosu ilk kez ‘Müzakereler dursun’ dedi

Avrupa Parlamentosu, anayasa değişikliğinin Kopenhag Kriterleri’yle uyumlu olmamasını gerekçe göstererek Türkiye’nin üyelik müzakerelerinin askıya alınmasını tavsiye eden raporu onayladı. Ankara, ‘yok hükmünde’ diyerek tepki verdi.

6.07.2017Dünya
Hahn: Görmezden gelinemez

Hahn: Görmezden gelinemez

AP’nin kararı aldığı saatlerde AB Komisyonu’nun Genişlemeden Sorumlu Komiseri Johannes Hahn, Ankara’da üst düzey görüşmeler gerçekleştirdi.

6.07.2017Dünya
Flaş... Türkiye raporu aynen iade edecek

Flaş... Türkiye raporu aynen iade edecek

Avrupa Parlamentosu’nda dün görüşülen Türkiye Raporu bugün oylanıp kabul edilmesine ilişkin AB Bakanı Ömer Çelik, "AP raporu oylama ile kabul edildi. Objektif, güvenilir olmayan bir takım ifadeler içeriyor. Hiçbir bağlayıcılığı olmayan bir rapordur. AP görüşmüştür ve siyasi nitelikte bir karar açıklamıştır. Rapor tarafımıza ulaştığında ÿdeğerlendirme söz konusu olmadan aynen iade edilecek. İlişkileri sabote etmeye dönük bir rapor. AP raporu bizim yok hükmündedir. Kapağı bile açılmadan kendilerine iade edilecektir" dedi.

6.07.2017Gündem
Başbakan Yıldırımdan AP raporuna tepki

Başbakan Yıldırım'dan AP raporuna tepki

Başbakan Binali Yıldırım, Türkiye'nin üyeliğini askıya almayı öneren raporun AP'de kabul edilmesine tepki gösterdi. Yıldırım, "Bu rapor bizim için yok hükmündedir" dedi.

6.07.2017Gündem
APden skandal Türkiye kararı

AP'den skandal Türkiye kararı

Avrupa Parlamentosu, Türkiye'nin Avrupa Birliği (AB) ile yürüttüğü üyelik müzakerelerinin askıya alınmasını öngören raporu düzenlenen oylama ile kabul etti. Hollandalı parlamenter Kati Piri tarafından hazırlanan raporun 477 evet oyu aldığı belirtildi. Karara Türkiye'den çok sert tepki geldi. Bakan Ömer Çelik, "İşbirliğinden uzak bir sabotaj raporu. Bu nedenle AP raporunu, son iki senedir olduğu gibi geçersiz yok hükmünde kabul ediyoruz" dedi.

6.07.2017Haber
Son dakika... APden Türkiye kararı... Ankaradan sert yanıt

Son dakika... AP'den Türkiye kararı... Ankara'dan sert yanıt

Avrupa Parlamentosu, Türkiye'nin Avrupa Birliği (AB) ile yürüttüğü üyelik müzakerelerinin askıya alınmasını öngören raporu düzenlenen oylama ile kabul etti. Hollandalı parlamenter Kati Piri tarafından hazırlanan raporun 477 evet oyu aldığı belirtildi. Karara Türkiye'den çok sert tepki geldi. Bakan Ömer Çelik, "İşbirliğinden uzak bir sabotaj raporu. Bu nedenle AP raporunu, son iki senedir olduğu gibi geçersiz yok hükmünde kabul ediyoruz" dedi. Dışişleri'nden yapılan açıklamada "Asılsız iddialara ve iftiralara dayanan bu karar söz konusu kurumun itibarını ayaklar altına almaktadır. Bu karar tarafımızdan yok hükmünde sayılmaktadır" ifadeleri yer aldı.

6.07.2017Dünya
“Müzakereler askıya alınsın” çağrısı

“Müzakereler askıya alınsın” çağrısı

Avrupa Parlamentosu Türkiye - AB üyelik müzakerelerinin askıya alınması çağrısında bulunmaya hazırlanıyor. Gerekçe olarak referandumla onaylanan anayasa değişikliğinin Kopenhag kriterleriyle uyumlu olmaması gösteriliyor.

5.07.2017Dünya
Juncker’den AP’ye: Gülünçsünüz

Juncker’den AP’ye: Gülünçsünüz

Avrupa Parlamentosu’ndaki (AP) oturuma sadece 30 üyenin katılmasına tepki gösteren Avrupa Birliği (AB) Komisyonu Başkanı Jean-Claude Juncker, parlamentoya “gülünç” dedi.

4.07.2017Dünya
Juncker sert çıktı... Merkel olsa gelirdiniz

Juncker sert çıktı... "Merkel olsa gelirdiniz"

Avrupa Birliği (AB) Komisyonu Başkanı Jean-Claude Juncker, Avrupa Parlamentosu'nda Malta Başbakanı Joseph Muscat'ın yapacağı konuşmaya sadece 30 vekilin gelmesine ilişkin "Burada Merkel ya da Macron olsaydı, salon dolardı" sözleriyle tepki gösterdi. Juncker, "Gülünçsünüz" diye azarladığı gelmeyen vekillerin, AB üyesi küçük ülkelere saygı göstermesi gerektiğini söyledi.

4.07.2017Dünya
Süryani mülkleri  AP’nin gündeminde

Süryani mülkleri AP’nin gündeminde

AVRUPA Parlamentosu’ndaki (AP) Avrupa Halk Partisi grubu Türkiye Raportörü ve Alman Hıristiyan Demokrat Parti CDU’nun Avrupa Parlamentosu milletvekili Renate Sommer, Türkiye’de Süryanilere ait kilise, manastır ve mezarlıkların Diyanet İşleri Başkanlığı’na devredilmesini sert sözlerle eleştirdi.

27.06.2017Dünya
AB’nin Türkiye  frekansı tutmuyor

AB’nin Türkiye frekansı tutmuyor

AVRUPA Parlamentosu’nda önceki gün kabul edilen ve ‘müzakerelerin gecikmeksizin askıya alınması’ vurgusuna da yer verilen rapor, Avrupa Birliği kurumları arasında Türkiye konusunda ortak bir yaklaşımın olmadığını bir kez daha ortaya koydu.

21.06.2017Dünya
Kohl, Speyer’de kent mezarlığına gömülecek

Kohl, Speyer’de kent mezarlığına gömülecek

Geçen cuma günü yaşamını yitiren Almanya’nın eski Başbakanı Helmut Kohl için Avrupa Parlamentosu’nda devlet töreni düzenlenecek.

21.06.2017Dünya
AP yine ‘askı’ dedi

AP yine ‘askı’ dedi

Avrupa Parlamentosu Dışişleri Komisyonu (AFET), Hollandalı parlamenter Kati Piri tarafından hazırlanan Türkiye raporunu 3’e karşı 51 oyla kabul etti. Oylamada 14 parlamenter de çekimser kalmayı tercih etti.

20.06.2017Dünya
İsveç emeklilik altı şirkete yatırımlarını sonlandırdı

İsveç emeklilik altı şirkete yatırımlarını sonlandırdı

İsveç'in en büyük ulusal emeklilik fonu AP7, Paris iklim anlaşmasını ihlal ettiğini belirttiği altı şirkete yaptığı yatırımlardan çıktığını açıkladı. Çevreciler, ilk defa bir yatırım fonunun bu gerekçeyle yatırımlarını sonlandırma kararı aldığına düşünüyorlar.

16.06.2017Ekonomi
ABD, Afganistana 4 bin asker gönderecek

'ABD, Afganistan'a 4 bin asker gönderecek'

Associated Press (AP) haber ajansı, ABD Savunma Bakanlığı'nın Afganistan'a 4 bin asker gönderme kararı aldığını duyurdu. AP'ye konuşan Trump yönetiminden üst düzey bir isim, ABD'nin 4 bin asker göndererek Afganistan'daki 'çıkmaz' haline gelen askeri durumu kendi lehine çevirmeyi hedeflediğini ifade etti.

16.06.2017Dünya
ABde sığınmacı kabulü ve yerleştirmesinde ortak uygulama kararı

AB'de sığınmacı kabulü ve yerleştirmesinde ortak uygulama kararı

Avrupa Parlamentosu (AP), üye ülkeler tarafından gerekli şartları taşıyan sığınmacılara 5 yıllık oturma izni verilmesini kararlaştıran ve tüm ülkelerde geçerli olacak kuralları oylayarak kabul etti.

15.06.2017Dünya
Türkiyenin Washington Büyükelçiliği önündeki olaylarla ilgili flaş gelişme

Türkiye'nin Washington Büyükelçiliği önündeki olaylarla ilgili flaş gelişme

Türkiye'nin Washington Büyükelçiliği Rezidansı önünde 16 Mayıs'ta yapılan gösteride çıkan olaylarla ilgili 2 kişi tutuklandı

14.06.2017Dünya

Yazar Sonuçları

15 Aralık 2004’ten 6 Temmuz 2017’ye

AVRUPA Parlamentosu (AP) dün 64 “hayır” oyuna karşı 477 oyla bir Türkiye raporu kabul etti.

6.07.2017

Başka dillerin sözcüklerini niye ‘Türkçeye’ sokalım

TÜRK olduğunu söyleyemeyenlerin Arapça, Farsça, Fransızca, İngilizce sözcüklerle, ‘karma bir dilimsi’yle konuşur-yazar olmaları doğaldır; ancak Türkçecilerin bu akıntıya kapılmamaları gerek.

26.06.2017