MENÜ

Ap

Ap ile ilgili tüm haberleri ve son dakika Ap haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Toplam 4.381 Ap haberi bulunmuştur.

Ap Haberleri

Trump’tan YPG’ye ‘Umarım çekilirler’

Trump’tan YPG’ye ‘Umarım çekilirler’

ABD Başkanı Trump, terör örgütü PKK’nın kolu YPG’nin sınırdan çekilmesini umduğunu söyledi. ABD Savunma Bakanı Mark Esper ise, Trump’ın Suriye’nin kuzeyindeki Amerikan askerlerini güneye çekme emri verdiğini açıkladı.

14.10.2019Dünya
Nöbetçi Noter sorgulama ekranı Noterler bugün açık mı

Nöbetçi Noter sorgulama ekranı! Noterler bugün açık mı?

Nöbetçi noter sorgulama ekranı, pazar günü alım satım yapmak isteyen birçok kişinin araştırdığı konu olmaya başladı. 81 ilde nöbetçi olarak hizmet veren noterlerin adresleri, nöbetçi noter sorgulama ekranından öğrenilebiliyor. İşte, 13 Ekim Pazar günü için nöbetçi noter ekranı ve detaylı bilgiler

13.10.2019Gündem
YPG Paris’ten sonra Avrupa Parlamentosu’nda

YPG Paris’ten sonra Avrupa Parlamentosu’nda

FRANSA Cumhurbaşkanı Emmanuel Macron’un salı günü Elysee Sarayı’nda görüştüğü terör örgütü PKK/YPG’nin Suriye’deki uzantısı SDG’nin sözcüsü İlham Ahmed’e dün de Avrupa Parlamentosu kapılarını açtı.

11.10.2019Dünya
APden Fransanın Komisyon üye adayına ret

AP'den Fransa'nın Komisyon üye adayına ret

Avrupa Parlamentosu, Fransa'nın AB Komisyonu üye adayı Sylvie Goulard'ı reddetti.

10.10.2019Ekonomi
Kati Piri gitti yeni raportör geldi

Kati Piri gitti yeni raportör geldi

ANKARA’nın uzun süredir sorun yaşadığı ve neredeyse diyaloğu kestiği Avrupa Parlamentosu (AP) Türkiye Raportörü Kati Piri’nin görevi artık İspanyol Nacho Sanchez Amor’un.

10.10.2019Dünya
APden İngiltereye ret

AP'den İngiltere'ye ret

Avrupa Parlamentosu (AP) Brexit Yönlendirme Grubu, İngiltere'nin yeni teklifinin bir anlaşma için temel oluşturmadığını açıkladı.

3.10.2019Dünya
AP, Türkiye-AB Karma Parlamento Komisyonu üyelerini seçti

AP, Türkiye-AB Karma Parlamento Komisyonu üyelerini seçti

Avrupa Parlamentosu (AP), Türkiye-Avrupa Birliği (AB) Karma Parlamento Komisyonu'nun (KPK) yeni üyelerini seçti.

27.09.2019Dünya
AB, yeşil finansmanı sınıflandırmaya hazırlanıyor

AB, yeşil finansmanı sınıflandırmaya hazırlanıyor

AB ülkeleri, çevre dostu yatırımların sınıflandırılması uygulamasına 2022'ye kadar geçilmesi konusunda uzlaşma sağladı.

25.09.2019Ekonomi
Aşırı sağcılar, Müslümanlara karşı nefrette birlik oldu

Aşırı sağcılar, Müslümanlara karşı nefrette birlik oldu

Avrupa Parlamentosu (AP) Üyesi Magid Magid, aşırı sağcıların ortak saplantısının Müslümanlar olduğunu söyledi. Magid, “Savunmasız bireylere karşı nefret söyleminin yayılması konusunda birlik olmuş durumdalar” dedi.

24.09.2019Avrupa
AP’den kayyım eleştirisi

AP’den kayyım eleştirisi

Avrupa Parlamentosu’nda (AP) düzenlenen Türkiye oturumunda HDP’li bazı belediye başkanlarının görevden alınması ve kayyım uygulaması gündemdeydi.

20.09.2019Dünya
APden belediye başkanları kararı

AP'den belediye başkanları kararı

Avrupa Parlamentosu, terör bağlantıları nedeniyle Diyarbakır, Van ve Mardin belediye başkanlarının görevden uzaklaştırılmasını kınayan bir karara imza attı.

19.09.2019Dünya
AB’den Johnson’a yoğun eleştiri

AB’den Johnson’a yoğun eleştiri

Göreve geldiğinden bu yana ülkesinin Avrupa Birliği’nden (AB) ayrılması (Brexit) konusunda anlaşma sağlamanın mümkün olduğunu söyleyen ancak bir türlü somut öneride bulunmayan İngiltere Başbakanı Boris Johnson’a hem Avrupa Parlamentosu’ndan (AP) hem de Komisyon’dan yoğun eleştiri geldi.

19.09.2019Dünya
APden Brexit kararı

AP'den Brexit kararı

Avrupa Parlamentosu (AP), İngiltere'nin Avrupa Birliği'nden (AB) mevcut Brexit anlaşması çerçevesinde düzenli şeklide ayrılmasını destekleyen kararı onayladı.

18.09.2019Dünya
AP, tedbir maddesi bulunmayan Brexit anlaşmasını reddedecek

"AP, tedbir maddesi bulunmayan Brexit anlaşmasını reddedecek"

Avrupa Parlamentosu (AP) Başkanı David Sassoli, Brexit anlaşmasındaki İrlanda-Kuzey İrlanda sınırıyla ilgili tedbir maddesinin olmadığı olası bir öneriyi reddedeceklerini bildirdi.

12.09.2019Dünya
AP’den aldığı parayı partisi için kullanmış

AP’den aldığı parayı partisi için kullanmış

Fransa’da 2017 yılında Adalet Bakanlığı yapan Demokrat Hareket Partisi (MoDem) Başkanı François Bayrou’nun, Avrupa Parlamentosu’nda (AP) milletvekili olarak görev yaptığı sürede AP’den aldığı para ile partisinin çalışanlarının maaşlarını ödediği ileri sürüldü.

12.09.2019Avrupa
İsmail Ertuğ’a AP’de önemli görev

İsmail Ertuğ’a AP’de önemli görev

Avrupa Parlamentosu (AP) üyesi olarak 2009’dan bu yana görev yapan Türk kökenli Alman parlamenter İsmail Ertuğ (43), Sosyalistler ve Demokratlar (S&D) Grubu’nun yönetimine girdi.

12.09.2019Dünya
Avrupa’yı kadınlar yönetecek

Avrupa’yı kadınlar yönetecek!

İlk kez bir kadının başkanlık ettiği Avrupa Komisyonu, hiç olmadığı kadar fazla kadın üyeyle göreve başlıyor. Büyük çoğunluğunu erkek üyelerin oluşturduğu komisyonda sayı artık neredeyse eşitlenmiş durumda.

10.09.2019Avrupa
2 milyon kişi vatandaşlıktan çıkarıldı

2 milyon kişi vatandaşlıktan çıkarıldı

Hindistan, yaklaşık 2 milyon kişinin vatandaşlık hakkını elinden alıyor. Assam eyaletinde vatandaşlıktan çıkarıldığı söylentisine inanan bir kadın canına kıydı. Yapılan araştırmada kadının aslında vatandaşlıktan çıkarılmadığı ortaya çıktı.

1.09.2019Dünya
Grönland yoksa ziyaret de yok

Grönland yoksa ziyaret de yok

ABD Başkanı Donald Trump, eylül ayı başında Danimarka’nın başkenti Kopenhag’a yapmak istediği resmi ziyareti, söz konusu ülke Grönland adasını satmak istemediği gerekçesiyle ertelediğini duyurdu.

22.08.2019Dünya
Çinin yoksul insanlarının feda edilmesine razı olamam

"Çin'in yoksul insanlarının feda edilmesine razı olamam"

ABD'nin teknoloji ihracatına kısıtlama getirdiği kişi, şirket, devlet ve diğer tüzel kişilikleri içeren Varlık Listesi'ne aldığı Çinli teknoloji şirketi Huawei'nin kurucusu ve Üst Yöneticisi Ren Zhengfei, Washington yönetiminin yakın dönemde söz konusu kısıtlamaları kaldırmaya yönelik bir adım atmasını beklemediklerini söyledi.

21.08.2019Teknoloji
Düğüne saldırı: 63 ölü

Düğüne saldırı: 63 ölü

Afganistan’ın başkenti Kabil’de önceki gece bir düğünde düzenlenen intihar saldırısında aralarında kadın ve çocukların olduğu 63 kişi hayatını kaybetti, en az 182 kişi yaralandı. Saldırıyı terör örgütü DEAŞ üstlendi.

19.08.2019Dünya
Bir taciz skandalı daha patladı

Bir taciz skandalı daha patladı

Dünyanın en ünlü tenorlarından İspanyol Placido Domingo, farklı milletten 9 kadın tarafından cinsel tacizle suçlandı.

13.08.2019Dünya
Kesmir’e tecrit

Kesmir’e tecrit

Hindistan’ın, Pakistan ile aralarında yıllardır ihtilafa neden olan ve Müslümanların çoğunlukta olduğu Cammu Keşmir’in özerkliğini iptal etmesi sonrası bölge dünyadan tecrit edildi. 4 gündür bölgede iletişim hatları kesik, mahalleler tellerle çevrili.

9.08.2019Dünya
Yemen’de geçit törenine füze

Yemen’de geçit törenine füze

Yemen’in güneyindeki Aden şehrinde, Birleşik Arap Emirlikleri’ne bağlı askerlerin mezuniyet töreni sırasında düzenlenen çifte saldırıda 51 kişi öldü. İran destekli Husi milisleri, önce askeri geçit törenini orta menzilli balistik füzeyle hedef aldı, ardından yakınlardaki bir polis merkezine intihar saldırısı düzenlendi.

2.08.2019Dünya
Ahmet Ferruh Bozbeyli kimdir

Ahmet Ferruh Bozbeyli kimdir?

Ahmet Ferruh Bozbeyli, 1927 yılında Pazarcık’ta doğdu. Annesi Firdevs Hanım, babası Sıddık Beydir. İlk ve orta öğrenimini İslahiye, İskenderun ve Antakya’da sürdürdü. 1947’de Antakya Erkek Lisesi’nden, 1957’de İstanbul Hukuk Fakültesi’nden mezun oldu. Ahmet Ferruh Bozbeyli İstanbul’da Avukatlık yaptı.

29.07.2019Gündem
Suudi Arabistandan hacca gidecekler için Ebola önlemi

Suudi Arabistan'dan hacca gidecekler için Ebola önlemi

Hac döneminde, Ebola salgınının yayıldığı Kongo Demokratik Cumhuriyeti'nden geleceklere vize verilmeyecek.

26.07.2019Dünya
Ursula von der Leyen İtalya’yı karıştırdı

Ursula von der Leyen İtalya’yı karıştırdı

İtalya’da 5 Yıldız Hareketi (M5S) ile Lig Partisinden oluşan koalisyon hükümetinde ortaklar arasında son günlerde artan tansiyon Avrupa Birliği (AB) Komisyonunun yeni başkanı Ursula von der Leyen üzerindeki fikir ayrılığıyla daha da büyürken, taraflar birbirine erken seçim kartını gösteriyor.

19.07.2019Avrupa
APden ABD ve Rusyaya çağrı

AP'den ABD ve Rusya'ya çağrı

Avrupa Parlamentosu (AP), Meksika'dan ABD'ye geçmeye çalışırken yakalanan mülteci çocukların ailelerinden koparılmaması gerektiği konusunda ABD'ye çağrıda bulundu.

18.07.2019Dünya
Steinmeier ve Merkel AB Komisyonu Başkanı von der Leyen’i tebrik etti

Steinmeier ve Merkel AB Komisyonu Başkanı von der Leyen’i tebrik etti

Almanya Cumhurbaşkanı Frank Walter Steinmeier ile Başbakan Angela Merkel, Ursula von der Leyen’i Avrupa Birliği (AB) Komisyonu Başkanı olması dolayısıyla tebrik etti.

17.07.2019Avrupa
AB Komisyonu’na kadın başkan

AB Komisyonu’na kadın başkan

Almanya’da yıldızının sönmeye başladığı bir dönemde Avrupa Birliği liderlerinin son dakika uzlaşısıyla AB Komisyonu Başkanı olarak önerdikleri Almanya Savunma Bakanı Ursula Von Der Leyen’e, Avrupa Parlamentosu (AP) yeşil ışık yaktı.

17.07.2019Dünya
AB Komisyonunun yeni başkanı von der Leyen oldu

AB Komisyonu'nun yeni başkanı von der Leyen oldu

Avrupa Parlamentosu (AP), Avrupa Birliği (AB) Komisyonu Başkanlığına Almanya Savunma Bakanı Ursula von der Leyen'in atanmasını onayladı.

16.07.2019Dünya
Gabriel’e en sert cevap: “Ayrılın”

Gabriel’e en sert cevap: “Ayrılın”

Hessen Eyalet Başbakanı ve CDU Genel Başkan Yardımcısı Volker Bouffier, eski SPD Genel Başkanı Sigmar Gabriel’in koalisyondan çıkma çağrısına tepki gösterdi: “Sadece şunu söyleyebilirim, o zaman ayrılın.”

5.07.2019Avrupa
Rahatsızız çıkışı

'Rahatsızız' çıkışı

Avrupa Parlamentosu (AP) üyeleri, Avrupa Birliği'ne (AB) üye ülkelerin liderlerinin temel kurumlara atanacak başkanlar üzerinde vardığı anlaşmadan memnun olmadıklarını duyurdu.

4.07.2019Dünya
AB Konseyi Başkanı, APden başkan adayları için destek istedi

AB Konseyi Başkanı, AP'den başkan adayları için destek istedi

Avrupa Birliği (AB) Konseyi Başkanı Donald Tusk, "Yeni başkanlık atamaları için AP temsilcileriyle yakın diyalog yürüttüm. Bunu sadece kuruma olan saygımdan değil, aynı zamanda ortak bir kararda buluşmak için yaptım." dedi.

4.07.2019Dünya
AB zirvesinin kaybedeni Merkel mi

AB zirvesinin kaybedeni Merkel mi?

AVRUPA Birliği kurumlarını 2019-2024 döneminde yönetecek isimlerin belirlenmesi için Brüksel’de yapılan ve kaotik hal alan zirve, Almanya Başbakanı Angela Merkel’in eskisine oranla etkisinin zayıfladığı yorumlarının yapılmasına neden oldu. Sağlık sorunlarıyla da gündemde olan Merkel’in zirvedeki bazı adımları bu yorumları haklı kılar nitelikteydi.

4.07.2019Dünya
Avrupa Parlamentosu’na yine İtalyan başkan

Avrupa Parlamentosu’na yine İtalyan başkan

Avrupa Parlamentosu’nun (AP) yeni başkanı Sosyalistler ve Demokratlar (S&D) Grubu üyesi İtalyan David-Maria Sassoli (63) oldu. Strasbourg’da toplanan AP Genel Kurulu’nda iki turda tamamlanan oylamada geçerli 667 oyun 345’ini alarak rakiplerine fark atan Sassoli, görevi selefi Hıristiyan Demokrat İtalyan parlamenter Antonio Tajani’den devraldı. Oylamada, muhafazakâr Çek parlamenter Jan Zahradil 160, Yeşiller Grubu Başkanı Alman Ska Keller 119, Birleşik Sol’un adayı İspanyol Sira Rego ise 43 oy aldı. Sassoli’nin seçilmesiyle AP başkanlığı sağdan sola geçti.

4.07.2019Dünya
Son dakika... APnin yeni başkanı belli oldu

Son dakika... AP'nin yeni başkanı belli oldu

Avrupa Parlamentosu (AP) Başkanlığı için düzenlenen seçimlerde Sosyal Demokratların adayı İtalyan David Maria Sassoli, AP'nin yeni başkanı seçildi.

3.07.2019Dünya
AB Zirvesi’nden sonunda uzlaşı çıktı

AB Zirvesi’nden sonunda uzlaşı çıktı

AVRUPA Birliği kurumlarının yeni yöneticilerini belirlemek için pazar günü başlayan, 20 saat süren pazarlıklar nedeniyle pazartesiye sarkan, 24 saat askıya alındıktan sonra dün dört saatten fazla gecikmeyle tekrar toplanan zirveden zorla da olsa uzlaşı çıktı. AB liderleri, hem siyasi partiler hem de üye ülkeler arasında yaşanan derin görüş ayrılıkları nedeniyle masaya gelen çok sayıda isim ve defalarca değişen listeler üzerinden pazarlık yaptı. Sonunda en fazla tartışma yaratan atama olan AB Komisyonu Başkanı için Almanya Savunma Bakanı Ursula Von Der Leyen üzerinde anlaşıldı.

3.07.2019Dünya
APde yeni dönem Brexit protestolarıyla başladı

AP'de yeni dönem Brexit protestolarıyla başladı

AP'nin yeni dönemi, İngiliz Brexit partisinden 29 milletvekilinin Avrupa marşı okunduğu sırada sırtını dönerek Avrupa'yı protesto etmesiyle başladı.

2.07.2019Haber
Avrupa’da Brexit kriziTam o anda arkaya döndüler

Avrupa’da Brexit krizi!Tam o anda arkaya döndüler

AP'nin yeni dönemi, İngiliz Brexit partisinden 29 milletvekilinin Avrupa marşı okunduğu sırada sırtını dönerek Avrupa'yı protesto etmesiyle başladı.

2.07.2019Dünya
APde yeni dönem Brexit protestolarıyla başladı

AP'de yeni dönem Brexit protestolarıyla başladı

AP'nin yeni dönemi, İngiliz Brexit partisinden 29 milletvekilinin Avrupa marşı okunduğu sırada sırtını dönerek Avrupa'yı protesto etmesiyle başladı.

2.07.2019Dünya
İspanyadan Katalonyanın dış temsilciliklerinin kapatılması talebi

İspanya'dan Katalonya'nın dış temsilciliklerinin kapatılması talebi

İspanya hükümeti, "faaliyetleriyle ülke çıkarlarına ciddi zarar verdiği" gerekçesiyle Katalonya'nın Almanya, İngiltere, İrlanda ve İsviçre'deki dış temsilcilerinin kapatılması için mahkemeye başvurdu. Ayrılıkçı Katalanlar, AP önünde gösteri yaptı.

2.07.2019Dünya
AB liderleri başkanlık pozisyonlarında anlaşamadı

AB liderleri başkanlık pozisyonlarında anlaşamadı

Avrupa Birliği (AB) üyesi ülkelerin liderleri, temel AB kurumlarının başkanlarını atamaya yönelik yaklaşık 18 saat süren müzakerelerde anlaşma sağlayamayınca, yarın tekrar bir araya gelme kararı aldı.

1.07.2019Dünya
AB Liderler Zirvesinden sonuç çıkmadı

AB Liderler Zirvesi'nden sonuç çıkmadı

AB üyesi 28 ülkenin liderini, birlik kurumlarının başına gelecek isimleri belirlemek üzere bir araya getiren zirvede sabaha kadar devam eden müzakerelere rağmen henüz sonuç çıkmadı.

1.07.2019Dünya
AB Liderler Zirvesi devam ediyor

AB Liderler Zirvesi devam ediyor

AB üyesi ülkelerin liderleri, AB Komisyonu, AB Konseyi, Avrupa Parlamentosu, Avrupa Merkez Bankası ile AB Dış İlişkiler ve Güvenlik Politikası Yüksek Temsilciliği gibi önemli pozisyonların başına getirilecek isimleri müzakere etmeyi sürdürüyor.

1.07.2019Ekonomi
AB Liderler Zirvesi başladı

AB Liderler Zirvesi başladı

Avrupa Birliği (AB) üyesi 28 ülkenin liderini, AB Komisyonu, AB Konseyi, Avrupa Parlamentosu (AP), Avrupa Merkez Bankası (ECB) ve AB Dış İlişkiler ve Güvenlik Politikası Yüksek Temsilciliği gibi temel kurumların başına gelecek isimleri müzakere etmek için Brüksel'de bir araya getiren zirve başladı.

1.07.2019Dünya
Noterler Birliği 29-30 Haziran nöbetçi noter sorgulama ekranı nasıl kullanılır

Noterler Birliği 29-30 Haziran nöbetçi noter sorgulama ekranı nasıl kullanılır?

Noterler Birliği tarafından kararlaştırılan ve Adalet Bakanlığı tarafından onaylanan nöbetçi noter hizmeti, sorgulama ekranı üzerinden öğrenilebiliyor. Nüfusa göre bazı illerde birden fazla bulunabilen nöbetçi noter, sorgulama ekranı üzerinden görüntülenebiliyor. Peki, noterler birliği üzerinden nöbetçi noter sorgulama ekranı nasıl kullanılır? İşte, o konu hakkında bazı bilgiler

29.06.2019Gündem

Yazar Sonuçları

Hâlâ mı ibret almayacağız?

ÖNCEKİ hafta kaybettiğimiz Ferruh Bozbeyli, siyasi hayatımızın önemli figürlerindendi.

5.08.2019

Erdoğan neden o iki ile gidiyor?

Önceki gün vefat eden eski Meclis Başkanı Ferruh Bozbeyli’yi ilk ve son görüşüm, Türk Demokrasi Vakfı’ndaki söyleşi sırasında oldu. Sonra birkaç kez telefonla konuştuk.

30.07.2019

Şimşek’e ekonominin başına geçmesi önerildi mi?

CUMHURBAŞKANI Erdoğan’ın AK Parti milletvekillerine iki uyarısı oldu:

15.07.2019