MENÜ

Aosta Vadisi

Aosta Vadisi ile ilgili tüm haberleri ve son dakika Aosta Vadisi haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Toplam 8 Aosta Vadisi haberi bulunmuştur.

Aosta Vadisi Haberleri

İtalyan Alplerindeki uçak ve helikopter kazası: 7 ölü

İtalyan Alpleri'ndeki uçak ve helikopter kazası: 7 ölü

İtalyan Alpleri'ndeki Aosta Vadisi yakınlarındaki Rutor buzulun bulunduğu bölgenin üzerinde bir yolcu uçağı ile helikopterin çarpışması sonucu hayatını kaybedenlerin sayısı 7'ye çıktı.

27.01.2019Dünya
Dünyanın en zorlu rotasında 339 km. koştum

Dünyanın en zorlu rotasında 339 km. koştum

Geçtiğimiz ay İtalya Alpleri'nde bu sene yedincisi düzenlenen Tor des Geants yani 'Devlerin Turu' adlı tek etaplı dayanıklılık koşusundaydım. Aosta Vadisi’nde gerçekleşen ultra maraton, 339 km. uzunluğunda ve 30 bin 908 metre yükseklik kazanımı içeren zorlu bir parkur. Böylesi bir heyecana dünyayı koşan çift olarak, 11-18 Eylül arasında katıldık. Rota, Mont-Blanc eteğinde olan Courmayeur’den başlayıp Aosta Vadisi’nin olağanüstü doğasını kapsayarak, dört önemli zirvelerinin yakınlarına kadar ulaştı. Az gittik uz gittik ama doğa öyle güzel şeyler sundu ki inanılmazdı...

3.11.2016Seyahat
‘Çizme’nin en iyi kayak adresleri

‘Çizme’nin en iyi kayak adresleri

İtalya sınırları içinde kalan Güney Alpler, Tirol Dağları ve Dolomitiler’de mevsim her yerden daha uzun ve nisan ortalarına kadar kaymak mümkün. Mart, kayak için en ideal ay. Dağlarda hava güneşli, pistler buzsuz. Üstelik, ister lüks, ister ekonomik… Her bütçeye uygun seçenekler var.

26.02.2016Seyahat
Düz duvara tırmanan keçiler

Düz duvara tırmanan keçiler

İtalya'nın kuzeyindeki bir barajın duvarına tırmanan keçiler görenleri hayrete düşürüyor. Keçiler, yaklaşık 50 metre yüksekliğindeki duvardaki taşların içinde bulunan tuz ve mineralleri yalamak için canlarını tehlikeye atıyor. Üzerinde çok az eğim olan baraj duvarına tırmanan dağ keçileri Aosta Vadisi'ndeki Gran Paradiso Milli Parkı'nda yaşıyor.

20.10.2014Eğlence
Kasımda Kuzey İtalya’da

Kasımda Kuzey İtalya’da

Piemonte ve Valle D’Aosta bölgeleri, yüksek dağların yanı başında. Emekli sistem uzmanı, yeni gezgin okurumuz Erdoğan Özen, geçen yıl gittiği bölgeyi yazdı.

21.10.2012Seyahat

Yazar Sonuçları

Mediterranea Festival Intercontinentale Della Letteratura e Delle Arti

YIL 1965. İsmet Birkan (‘Berkan’ değil) ve ben. Fransız hükümetinin açtığı sınavı kazandığımız için trenle Fransa’ya gidiyoruz. İsmet ‘Kızıl’ Toulouse’a, ben Paris’e.

25.08.2005