MENÜ

Antibiyotik

Antibiyotik ile ilgili tüm haberleri, son dakika Antibiyotik haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Bugün Antibiyotik haberlerinde son durum nedir? İşte tüm flaş gelişmeler...

Toplam 4.123 Antibiyotik haberi bulunmuştur.

Antibiyotik Haberleri

Toprakta yeni bir antibiyotik familyası keşfedildi

Toprakta yeni bir antibiyotik familyası keşfedildi

ABD'li bilim insanları, toprak örneklerinde yeni ve güçlü bir antibiyotik familyası keşfetti.

14.02.2018Dünya
Kekik Yağının Mucizevi Faydaları

Kekik Yağının Mucizevi Faydaları

Kekik dünyanın her tarafında kolaylıkla bulunabilen oldukça yaygın bir bitki türüdür. İşte kekik yağının 7 mucizevi faydası...

Sınav kaygısı için verilen ilaçla vücudu yanan genç kızdan iyi haber

Sınav kaygısı için verilen ilaçla vücudu yanan genç kızdan iyi haber

Antalya'da, sınav kaygısı nedeniyle kullandığı ilaçların yan etkisi sonucu vücudu su toplayıp, moraran ve büyük bölümünde yanıklar olan H.Ü.'nün (15) durumunun iyi olduğu ve servise çıkartıldığı belirtildi. Genç kızın, 1- 2 ay içinde tamamen normal hayatına dönebileceği kaydedildi.

13.02.2018Gündem
Sağlıklı bir cilt ve vücut yapısının altın formülü: Kolajen

Sağlıklı bir cilt ve vücut yapısının altın formülü: Kolajen

Kim her zaman genç görünmek istemez ki? Ancak zamanla cildin sarkması, kırışıklıkların artması gibi bir takım belirtilerle "yaşlılık" alarm vermeye başlıyor. Yaşlanmayı tamamen durdurmak elbette imkansız, ama yavaşlatmak sizin elinizde…

12.02.2018Stil
11 adımda griple savaş rehberi

11 adımda griple savaş rehberi

Havalar soğuduğu için mi, yoksa tam soğuyamadığı, mikrop/virüs kırılmadığı için mi; sağımız-solumuz, önümüz arkamız sobe: Her yerden hapşırık ve öksürük sesleri geliyor. Yoksa, siz de mi? İç hastalıkları uzmanları Ayça Kaya ve Prof. Dr. Aslı Çurgunlu şifayı kaptıysanız yapmanız gerekenleri anlatıyor; henüz yakalanmamışlar için de ipuçları veriyor.

10.02.2018Hürriyet Pazar
Sağlık Deposu 5 Kış Çorbası

Sağlık Deposu 5 Kış Çorbası

Havaların buz kestiği bugünlerde üzerinde tüten dumanıyla içimizi ısıtan çorbalar, sağlık açısından faydaları ile de sofralarımızın baş tacı. Kültürümüzde çorba o kadar yaygın ki kahvaltı da dahil gün içinde her öğünde tüketilebiliyor. Kış aylarında sıcaklığıyla içimizi ısıtan çorbaların diğer faydaları ise içine eklenen besinlere göre değişiklik gösterebiliyor. Kış çorbaları ile bağışıklığınızı destekleyebilir, hastalıklara karşı güçlü korunma sağlayabilirsiniz. Beslenme ve Diyet Uzmanı Fatma Kahraman, sağlık deposu 5 kış çorbası tarifi verdi, önemli uyarılar ve önerilerde bulundu…

Ateşböceği Ercan hastaneye kaldırıldı

'Ateşböceği Ercan' hastaneye kaldırıldı!

'Ateşböceği Ercan' olarak tanınan usta oyuncu Ercan Bostancıoğlu hastaneye kaldırıldı. Uzun süredir tedavi olan Ercan Bostancıoğlu'na zatürre başlangıcı teşhisi konuldu.

30.01.2018Magazin
Okuru çimdikleyeceğiz

'Okuru çimdikleyeceğiz'

Kültür sanat dergilerine bir yenisi eklendi: Mikrop. İlk sayısında kapağına Selda Bağcan ve Ferhan Şensoy'u taşıyan dergiyi, "Bizi diğer dergilerden ayıran en büyük özelliğimiz okuru çimdiklememiz" diyen ekipten dinledik.

23.01.2018Kitap Sanat
Hamilelikte ölüm riski 8 kat

Hamilelikte ölüm riski 8 kat

Hamileliğin vücutta yarattığı değişiklikler solunum sistemi hastalıklarının riskini kat kat artırıyor.

22.01.2018Gündem
Gripten sonra vücudu morardı... Hastanede şaşırtan gerçeği öğrendi

Gripten sonra vücudu morardı... Hastanede şaşırtan gerçeği öğrendi

ABD'de yaşayan 66 yaşındaki kadın grip olduktan sonra vücudunun morarmaya başladığını fark etti. Hastaneye giden kadın öksürürken kaburgalarının kırılmış olduğunu öğrendi.

20.01.2018Dünya
Trump’ın özel doktoru konuştu: Genleri inanılmaz

Trump’ın özel doktoru konuştu: Genleri inanılmaz

ABD Başkanı Trump’ın yapılan genel sağlık testinin sonuçlarını özel doktoru Ronny Jackson açıkladı. Doktor, “İnanılmaz genlere sahip” dediği Trump’ın sağlığının çok iyi olduğunu söyledi. Başkana ayrıca kendi isteği üzerine zihinsel durumunu ölçmek için bir bilişsel test de yapıldığı ortaya çıktı. Trump, bu testte 30’da 30 yapmış.

17.01.2018Dünya
Grip salgını yok

Grip salgını yok

Sağlık Bakanı Ahmet Demircan, partisinin dünkü Meclis grubunda gazetecilere, “Mevsimsel grip enfeksiyonunda artış olması normal ama şu anda Türkiye’de grip salgını yok. Biz soğuk hava şartlarında tedbirimizi alalım, beslenmemize dikkat edelim, giyimimize dikkat edelim. Aile hekimlerimiz size bu konuda her türlü yardımı sağlayacaktır” dedi.

16.01.2018Gündem
Nezle ve gripten korunmak için neler yapmalı

Nezle ve gripten korunmak için neler yapmalı?

Mersin İl Sağlık Müdürü Dr. Sinan Bahçacı, havadaki ani değişikliklerin mevsimsel hastalıkları tetikleyebileceğini ifade ederek, "Özellikle nezle ve gribe karşı dikkatli olmakta fayda var. Nezle ve gripten basit tedbirler ile korunmak mümkün. En önemlisi kişisel hijyene dikkat edilmeli" dedi.

15.01.2018Gündem
Dirence karşı antibiyotiği kişiselleştirecek

Dirence karşı antibiyotiği kişiselleştirecek

Stanford Üniversitesi Genom Merkezi araştırmacılarından Türk bilim kadını Dr. Gözde Durmuş, Silikon Vadisi’nde kanser ve antibiyotik direnci üzerine araştırmalar yapıyor. Dr. Gözde Durmuş, “2050 yılında kanserden çok antibiyotik direncinden hastalar ölebilir” diyor.

11.01.2018Gündem
Canan Karatayın iddiasına Bakandan yanıt: Aşıyı reddetmek sakıncalı

Canan Karatay'ın iddiasına Bakan'dan yanıt: Aşıyı reddetmek sakıncalı

Grip aşısının tehlikeli olduğunu söyleyen Prof. Dr. Canan Karatay, "Aşıların içinde alüminyum var. Alüminyum Alzheimer nedenidir. Aşı vurulmaya gerek yok. Bunun yerine D vitamini kullanımı çok önemlidir" demişti. Karatay'ın başlattığı grip aşısı tartışmasıyla ilgili konuşan Sağlık Bakanı Ahmet Demircan, “Aşının etkisini artırmak için bir miktar alüminyum kullanılır ama bu alüminyum Dünya Sağlık Örgütü’nün (DSÖ) kabul ettiği düzeyde, sürekli izlenen, etkileri takip edilen bir miktardır. Alüminyum gerekçe gösterilerek aşıyı reddetmek fevkalade sakıncalıdır” dedi.

11.01.2018Gündem
Bir genç kadın daha dudak dolgunlaştırma operasyonunda enfeksiyon kaptı

Bir genç kadın daha dudak dolgunlaştırma operasyonunda enfeksiyon kaptı

Hijyenik olmayan bir dudak dolgunlaştırma operasyonu daha hüsranla bitti... İngiltere’de yaşayan Saysha Williams, dudak dolgunlaştırma operasyonu için gittiği bir güzellik salonunda enfeksiyon kaptı ve dudakları tanınmaz hale geldi.

10.01.2018Dünya
Ödüllü bilim insanı Dr. Durmuş’tan öğrencilere: Hayal edin ve çalışın

Ödüllü bilim insanı Dr. Durmuş’tan öğrencilere: Hayal edin ve çalışın

Stanford Üniversitesi'nde araştırmacı olarak çalışan, 2015 yılında tıpta ve biyolojide ilerleyen liderlerden biri olarak seçilen Türk bilim insanı Dr. Gözde Durmuş, öğrencilerle bir araya geldi. Öğrencilere, hayallerinin peşinden gitmelerini söyleyen Durmuş, “Çocukluğumda bir enfeksiyon nedeniyle uzun yıllar antibiyotik aldım ama iyileşemedim. Enfeksiyonların tedavisinde en doğru antibiyotiği en kısa zamanda bulabilmeyi hayal ettim ve yıllar sonra bunu başardım. Siz de hayal edin, çalışın ve kendinize güvenin” dedi.

10.01.2018Eğitim
Sezaryenle doğan bebek hayata 1-0 yenik başlıyor

"Sezaryenle doğan bebek hayata 1-0 yenik başlıyor"

PROBİYOTİK Prebiyotik Derneği İkinci Başkanı ve Gastroenteroloji Uzmanı Prof. Dr. Hakan Alagözlü, sezaryenla dünyaya gelen bebeğin hayata 1-0 yenik başladığını söyleyerek, "Eğer bebek anne sütü de almıyorsa 2-0 yenik başlar" dedi. Türkiye'nin ilk Mikrobiyota Tahlil Laboratuvarı, İstinye Üniversitesi Topkapı Kampüsü'nde açıldı. Laboratuvar açılışı kapsamında 1'inci Mikrobiyota Günleri düzenlendi. Mikrobiyota Sempozyumu'nun konuşmacılarından Prof. Dr. Alagözlü DHA'ya bağırsak mikrobiyotasının önemi, bebeklerde bağırsak gelişimi, antibiyotik kullanımın olumsuz yanları, normal doğumun, sezaryene göre üstün yönlerini anlattı. Sezaryen ile doğan bebeğin hayata 1-0 geride başladığını belirten Prof. Dr. Alagözlü bebeğin bir de anne sütü almaması halinde akranlarına göre hayata 2-0 geride başlayacağını söyledi.

9.01.2018Haber
Bağırsak Floranızı Bu 5 Öneriyle Koruyun

Bağırsak Floranızı Bu 5 Öneriyle Koruyun

Bağırsakların düzgün çalışmasının insan sağlığı için ne derece önemli olduğu artık bilinen bir gerçektir. İyi huylu bakterilerin sayısının azalması, bağırsak florasının bozulmasına ve hastalıkların artmasına neden olmaktadır. Yaşamımızdan bazı etkenleri çıkararak; bağırsak florasının tahrip olmasına ve böylelikle sağlığımızın bozulmasına engel olabiliriz. İşte o etkenler...

Özel hastanede büyük skandal

Özel hastanede büyük skandal

Kayseri'de özel bir hastanede iki ayrı aileye ait ölü doğan erkek bebeklerin cenazeleri karıştırıldı. Olay, diğer ailenin bebeğinin cenazesini almak için hastaneye geldiğinde ortaya çıktı. Sağlık Müdürlüğü olayla ilgili soruşturma başlatırken bebeklerin aileleri hastaneden şikayetçi oldu.

30.12.2017Gündem
Kuzey Koreden kaçan askerin kan dolaşımında şarbon antikorlarına rastlandı

'Kuzey Kore'den kaçan askerin kan dolaşımında şarbon antikorlarına rastlandı'

Güney Kore medyası Kuzey Kore'den bu yıl Güney'e kaçan askerlerden birinin kan dolaşımında şarbon antikorlarına rastlandığını öne sürdü. İddia, Kuzey Kore'nin kıtalararası balistik füzelerinin (ICBM) başlıklarına şarbon koyma denemeleri yapmaya başladığı yönündeki bir başka iddianın ardından geldi.

27.12.2017Dünya

Yazar Sonuçları

7 mucize bitki

Bağışıklık sistemini uyaran tıbbi bitkiler, fiziksel, kimyasal, biyolojik ve psikolojik streslere karşı vücut direncini artırıyor. Antioksidan koruma sistemini yeniliyor. Bağışıklık sisteminin düzgün çalışabilmesi için sağlıklı bir bağırsak florası oluşmasına destek oluyor.

18.02.2018

Sizi şaşırtacak 6 gizemli hastalık

İnsan vücudu mükemmel olmakla beraber çok karmaşık. Bu da, her zaman her şey yolunda gitmeyebilir anlamına geliyor. Sık görülen hastalıklar listesi uzayıp gidiyor. Ancak bunların yanında bir de nadir görülenler var. Doktorların kafasını karıştıran birkaç nadir hastalık örneği...

10.02.2018

O bir font yaratıcısı ve İzmirli bir Türk

BİR kere gazeteci dostum, değerli meslektaşım Nedim Atilla’ya beni Cem Eskinazi’yle tanıştırdığı için çok teşekkür ederim.

3.02.2018

Sanatsız kalan bir milletin…

Ulu Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün o veciz sözü geldi aklıma İstanbul Caz Festivali’nin yirmi beşinci yılına özel verilen davette.

23.01.2018

Her probiyotik herkese uymaz

Probiyotik takviyeler son yılların en gözde besin destekleri. Tıpkı omega-3, B12, D vitamini takviyeleri gibi bunlara da müthiş bir rağbet var. Peki, doğru mu yapıyoruz?

18.01.2018

Aşıya şüphe yersiz

Tam 10 uzmanlık derneği, Prof. Dr. Canan Karatay’ın grip aşılarıyla ilgili, bilimsel olmayan iddiasına karşı güç birliği yaptı. İlgili dernekler, Prof. Dr. Karatay’ın söz konusu iddiaların yanıltıcı ve yalan olduğunu açıkladı. Grip hastalığı her yıl 3-5 milyon kişide ciddi seyirli hastalığa ve yaklaşık 500 bine yakın kişinin ölümüne yol açıyor.

7.01.2018

Diyetler ‘out’ beslenme planları ‘In’

Kilo sorunu yaşayan biriyseniz “diyetler out” deyip “beslenme planlarını” devreye sokun.

4.01.2018

Millî ve yerli

MİLLÎ ve yerli kavramlarına kültür sahasında çok değer veriyorum, evrensele açık olmak kaydıyla.

28.12.2017