MENÜ

Antalya Gezi Rehberi

Antalya Gezi Rehberi ile ilgili tüm haberleri ve son dakika Antalya Gezi Rehberi haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Toplam 48 Antalya Gezi Rehberi haberi bulunmuştur.

Antalya Gezi Rehberi Haberleri

10 adımda Antalya gezi rehberi

10 adımda Antalya gezi rehberi

Akdeniz'in incisi olan Antalya yerli ve yabancı turistlerin ilgisini her zaman çekiyor. Ayrıca Türkiye'nin en kalabalık şehirlerinin başında yerini alıyor. Akdeniz iklimine sahip olmasından dolayı yılın 12 ayında da turizme açık şehirlerden Antalya tatil için burayı seçenleri harika denizi ve güneşiyle karşılaşıyor. İşte Antalya gezi rehberi...

8.08.2017Seyahat
Güneşin kavurmaktansa içinizi ısıttığı yer: Antalya

Güneşin kavurmaktansa içinizi ısıttığı yer: Antalya

Genelde seyahatlerimizi yurtdışı odaklı yapıyoruz ama yurdumuzun güzelliklerini de es geçmemek lazım. Örneğin Antalya! Upuzun sahilleri, samimi insanları, gerek şehir hayatı gerekse tatil köyleriyle burası harika… Antalya için mayıs ve haziran ayları en ideal mevsimler. Güneş kavurmaktansa içinizi ısıtıyor. Arada ılık bir rüzgâr esiyor. Ne terliyorsunuz ne de üşüyorsunuz. Çok keyifli… İşte size Antalya gezi rehberi…

2.06.2017Seyahat
Neredeyse iki katına çıktı O ülkeden Türkiyeye akın var

Neredeyse iki katına çıktı! O ülkeden Türkiye'ye akın var

Daha yılın ilk 5 ayında Güney Koreli ziyaretçi sayısında geçtiğimiz yıla göre yüzde 40 artış yaşandı. Türkiye Otelciler Federasyonu Başkanı Osman Ayık, "Güney Kore'nin nüfusu 50 milyon. 5 milyon civarında golfçü var ülkede. Türkiye onlar için iyi bir golf ve kültür destinasyonu olabilir. Yani 400 bin turistin gelmesi bizim için önemli bir sayı değil. Milyon ve üzerindeki rakamları telaffuz etmemiz lazım" açıklamasında bulundu.

16.07.2019Ekonomi
Kaçırılmaması gereken seyahat fırsatları

Kaçırılmaması gereken seyahat fırsatları

Hürriyet Seyahat editörleri sizlerin için haftanın kaçırılmaması gereken fırsatlarını derledi. İşte detaylar...

22.07.2018Seyahat
Sosyalleşmek için en iyi şehirler

Sosyalleşmek için en iyi şehirler

Farklı yerleri görüp keşfederken bir taraftan yeni arkadaşlar kazanmak isterseniz, rotanızı hiç düşünmeden bu şehirlerden birine çevirebilirsiniz. İşte size Sosyalleşmek için en uygun şehirler…

16.04.2018Seyahat
Mavi olan sadece denizi değil (Meis Adası)

Mavi olan sadece denizi değil! (Meis Adası)

Antalya’nın Kaş ilçesinin yanı başındaki Meis Adası, bizim kıyılarımızdan heybetli görünmesine rağmen küçük bir yerleşim. Denizi Kaş’ta da var, kedileri Ayvalık’ta da, mezeleriyle de pekâlâ kapışabiliriz ama ya o evleri… Yok böyle bir estetik. Özellikle Meis'in Mavi Mağara'sı mutlaka görülmeli. Gezdikçe gördükleriniz karşısında şok olacaksınız. İşte size Meis adası gezi rehberi...

27.10.2017Arzu ÖZEN
Huzura davet eden, Türkiyenin saklı cenneti

Huzura davet eden, Türkiye'nin saklı cenneti

Şehrin gürültü ve kalabalığından bıktıysanız size çok güzel bir önerimiz var. Manavgat şelalesi… Antalya’ya 80 km mesafede yer alan Manavgat’ta güzel bir kamp kurabilir ve doğayla iç içe bir tatil yaşayabilirsiniz. İşte size Manavgat şelalesi gezi rehberi…

29.05.2017Seyahat
Ucuzcu değil kültürlü olalım

Ucuzcu değil kültürlü olalım

Fest Travel’ın kurucusu Türkiye’nin önde gelen turizmcilerinden Faruk Pekin, Türkiye’nin özellikle Körfez krizi sonrası ucuz tatil cenneti olduğunu belirterek, “Kültür turizmi yönümüzü kaybettik. Akdeniz çanağında herkes ‘deniz, kum, güneş’ yapıyor. Ama Türkiye’deki kültür katmanları hiçbirinde yok. Türkiye turizmden daha fazla gelir kazanmak istiyorsa kültür üstünlüğünü öne çıkarmalı” dedi.

28.04.2017Ekonomi
Ekimin bereketli güneşinde yazla vedalaşma fırsatı

Ekimin bereketli güneşinde yazla vedalaşma fırsatı

Sonbaharın en güzel günlerini yaşıyoruz. Hava hâlâ yazı aratmayacak kadar sıcak. Uzun bir bayram tatili kapıda. Sizlere Türkiye ve yurtdışından beşer rota öneriyorum. Gözünüz kadar gönlünüz de doyacak, damağınız şenlenecek. Yazla vedalaşacaksınız ve kışa girerken enerji toplayacaksınız.

7.10.2012Seyahat
Nereye gitmeli

Nereye gitmeli

Buraları görebilir, konaklayabilir, deneyebilirsiniz.

7.10.2012Seyahat
Ajanda

Ajanda

29.06.2012Kelebek
Bayram için 6 ucuz ve muhteşem öneri

Bayram için 6 ucuz ve muhteşem öneri

Döviz kurlarındaki değişim bu yıl Şeker Bayramı tatilcilerinin dikkatini yurtiçine yöneltti. Altı günlük tatilde keşfedilebilecek, doğası ve tarihi özellikleriyle öne çıkan pek çok şehir, kasaba var. Hürriyet Seyahat yazarları Mehmet Yaşin ve Saffet Emre Tonguç, dört bölgeden altı eylül tatili alternatifini yazdı.

15.08.2011Advertorial
Şakayık zamanı Yüksekova’dan Tahran’a

Şakayık zamanı Yüksekova’dan Tahran’a

Üç hafta önce Van’dan karayoluyla Tahran’a uzanan dört günlük bir keşif turuna çıktım. Minibüs, taksi, otobüsle 1200 kilometre yol kat ettim. Baharda zirvesi karlı dağları, kırmızı şakayıkların açtığı çayırları seyretmeye doyamadım. Urmiye’de dostça karşılanacağımı rehber kitaplarda okumuştum, şaşırmadım. Fakat dostlarımın “Sakın uğrama, berbat, kalabalık, kirli” dediği Tahran beni gerçekten hayrete düşürdü. Beklediğimden çok daha modern, sokaklarında Farsça kadar Türkçe konuşulan, kadın şoförlerin resmi ve korsan taksi kullandığı, toplu ulaşımı gelişmiş, metrosu temiz, müzeleri, sarayları bakımlı bir şehirle karşılaştım.

12.06.2011Seyahat
Avare

Avare

5.06.2011Kelebek
Avarenin şiiri

Avare'nin şiiri

Ağva, Olimpos, Çıralı, Adrasan, Gezi Yolu Rehberi ve İnegöl Orhan Köfte isimli kitaplarıyla tanından 'tatil kurdu' lakaplı gazeteci, yazar ve gezgin Nadir Elçi, yeni bir rehber kitap hazırladı.

16.11.2009Kelebek
Avare

Avare

15.11.2009Kelebek
Avare

Avare

26.07.2009Kelebek
Bayram tatilinde son dakika alternatifleri Atla, git

Bayram tatilinde son dakika alternatifleri Atla, git

Şeker Bayramı için geri sayım başladı. Tatile 2,5 gün kaldı. İşinden izin almayı başaranlar geçen hafta sonu yola çıktı bile. Tatil programı yapmadıysanız, rezervasyonunuz yoksa son dakika alternatiflerine bakmanızda yarar var. Bayram tatilinin 3 gün olması bu yıl yurtdışı turlara ilgiyi azalttı. Uzun tatillerde 50 bini bulan yurtdışı turlarının müşterileri bu yıl 6 bin civarında kaldı. Yurtiçi tatile yönelenlerin sayısı arttı.

7.10.2007Seyahat
Tatil kurdu, Adrasan’ın kitabını yazdı

Tatil kurdu, Adrasan’ın kitabını yazdı

Antalya Körfezi’nin batı ucundaki Adrasan Koyu, doğa harikası bir tatil cenneti. 40 yıldır Türkiye sahillerini dolaşan yazar Nadir Elçi, Adrasan’ı her yönüyle tanıttığı bir gezi rehberi hazırladı. Fotoğraf ağırlıklı kitapta bölgeyi, konuşma dilinde kaleme aldığı notlarla aktarıyor.

15.06.2007Kelebek
Avare

Avare

1.04.2007Seyahat
Geziye katıl, doğaya yardım et

Geziye katıl, doğaya yardım et

Türkiye’nin önemli doğa alanlarını belirleyerek yola koyulan Doğa Derneği bu alanların korunması için aktif olarak 2003 yılından beri hizmet veriyor. Doğa Derneğiyle birlikte çalışan Doğa Turizm de Türkiye’nin en özel doğal alanlarına turlar düzenliyor. Doğa Turizm’in yeni projelerinden biri 2007 yılında başlayacak "Hedef: Sıfır Yok Oluş."

24.12.2006Seyahat
Turistin büyükelçisi rehberler

Turistin büyükelçisi rehberler

Turist Rehberleri Birliği (TUREB) Türkiye’de yaklaşık dokuz bin profesyonel turist rehberini temsil ediyor. Turist rehberlerinin ortak sorunlarını saptamak, çözüm önerileri oluşturmak, meslek kuruluşları arasında işbirliği ve koordinasyon sağlamak amacıyla çalışıyor. Ve yarın Dünya Rehberler Günü. TUREB Başkanı Şerif Yenen, Hürriyet Seyahat için kendisi de bir rehber olan Hasan Tuzluoğlu’nun sorularını cevapladı.

19.02.2006Seyahat
En tutumlu turistler Almanlar

En tutumlu turistler Almanlar

Deneyimli turist rehberleri, turistlerin farklı davranış şekillerini anlattı. En tutumlu olanlar Almanlar, en seçici olanlar ise Japonlar. Deneyimli turist rehberi Cem Polatoğlu, milliyetlerine göre turistlerin farklı davranış şekilleri ve tatil tercihleri ortaya koyduklarını söyledi.

25.01.2005Kelebek
Alman turistin eli sıkı

Alman turistin eli sıkı

Deneyimli turist rehberleri, turistlerin farklı davranış şekillerini anlattı. En tutumlu olanlar Almanlar, en seçici olanlar ise Japonlar.

25.01.2005Kelebek
4 bin kilometrenin kitabını yazdılar

4 bin kilometrenin kitabını yazdılar

Bir çift düşünün ki ‘Herşeyi hızla tükettiğimiz şu hayatta en azından yolları tüketmeden güvenli ve keyifli bir yolculuk yaşayalım.

31.08.2004Seyahat
Tur teknesinin denizde unuttuğu rehber boğuldu

Tur teknesinin denizde unuttuğu rehber boğuldu

Kaptan, teknedeki bir turist hastalanınca hemen Alanya’ya hareket etmek zorunda kaldı ve Ölmez denizde unutuldu. Kaptan, Ölmez’in, Alman sevgilisi ile kamarada, sevgilisi Nansy ise güvertede olduğunu sandı.

17.07.2004Kelebek
Sinan’ın peşinde Edirne

Sinan’ın peşinde Edirne

Mimar Sinan'ın yaşamını anlatan kitabı elime alıp, Sinan'ın eserlerinin peşine düştüm. İlk durağımda Edirne ve Selimiye Camii vardı. Hanlar, hamamlar, camiler muhteşemdi ama Edirne koca bir kasabaya dönmüştü.

23.02.2002Gündem
GEO Dergisinin Türkiye rehberi, 200 bin basıldı

GEO Dergisi'nin Türkiye rehberi, 200 bin basıldı

Almanya'nın dünyaca tanınmış gezi dergilerinden GEO Saison, son sayısında Türkiye'yi kapak yaptı. Güney sahillerimize övgüler yağdıran dergi, her yönüyle nefis bir Türkiye rehberi sundu. Dergiye göre, Türkiye'ye gitmek için en ideal aylar nisan, mayıs, haziran, eylül ve ekim.

6.09.2001Gündem

Yazar Sonuçları

Turizm Türkiye’nin yüzünü güldürebilir

Sık sık dillendirdiğim gibi ülkenin hangi köşesine gitsem heyecan duyuyorum, gerçekten çok özel bir coğrafyada yaşıyoruz. Çok şanslıyız.

25.05.2018

Devlet memuru maaşım, azıcık İngilizcemle 44 ülke gezdim

İSMAİL RAGIP GEÇMEN, TRT’de birlikte programlar yaptığım prodüktörlerden.

10.01.2009