MENÜ

Antalya Dijital Zirvesi

Antalya Dijital Zirvesi ile ilgili tüm haberleri ve son dakika Antalya Dijital Zirvesi haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Toplam 52 Antalya Dijital Zirvesi haberi bulunmuştur.

Antalya Dijital Zirvesi Haberleri

Antalya Dijital Zirvesi’nde turizmin geleceği konuşuldu

Antalya Dijital Zirvesi’nde turizmin geleceği konuşuldu

Turizm sektöründeki dijital dönüşümün tüm yönleriyle masaya yatırıldığı satış ve pazarlama etkinliği Antalya Dijital Zirvesi’nin üçüncüsü, CRM Medya tarafından gerçekleştirildi.

12.10.2018Teknoloji
İnsansı robot müziğin ritmine kapılıp sahnede düştü

İnsansı robot müziğin ritmine kapılıp sahnede düştü

Antalya'da sahnede dans gösterisi yaparken düşerek kırılan insansı robot 'Mini Ada'nın üreticisi Dr. Özgür Akın, "Robotlarımızdan biri müziğin ritmine kapılarak sahneden düştü. Mühendislerimiz ilk müdahalesini yaptı. Sağlık durumu iyi" dedi.

9.12.2018Teknoloji
Antalyada insansı robot sahneden düşüp, parçalandı

Antalya'da insansı robot sahneden düşüp, parçalandı

ANTALYA'da bu yıl 4'üncüsü düzenlenen Akdeniz Bilişim Zirvesi'nde dans gösterisi yapması planlanan 'Mini Ada' adlı robot, sahneden düştü. 85 bin TL'ye mal olan insansı robotun dijital ekranı ve başı parçalandı

8.12.2018Haber
Antalyada insansı robot sahneden düşüp, parçalandı

Antalya'da insansı robot sahneden düşüp, parçalandı!

ANTALYA'da bu yıl 4'üncüsü düzenlenen Akdeniz Bilişim Zirvesi'nde dans gösterisi yapması planlanan 'Mini Ada' adlı robot, sahneden düştü. 85 bin TL'ye mal olan insansı robotun dijital ekranı ve başı parçalandı.

8.12.2018Gündem
Antalyada sahneden düşen insansı robot parçalandı

Antalya'da sahneden düşen insansı robot parçalandı

ANTALYA'da bu yıl 4'üncüsü düzenlenen Akdeniz Bilişim Zirvesi'nde dans gösterisi yapması planlanan 'Mini Ada' adlı robot, sahneden düştü. 85 bin TL'ye mal olan insansı robotun dijital ekranı ve başı parçalandı.

8.12.2018Gündem
Kamu bilişimcileri Antalyada bir araya gelecek

Kamu bilişimcileri Antalya'da bir araya gelecek

Kamu Bilişimcileri Derneği tarafından düzenlenen, AA'nın "global iletişim ortağı" sponsoru olduğu Kamu Bilişim Zirvesi, 25-28 Ekim'de Antalya'da gerçekleştirilecek.

22.10.2018Ekonomi
Her üreticinin ‘cebine’ zirai danışman

Her üreticinin ‘cebine’ zirai danışman

DenizBank Güneydoğu Anadolu Bölge Müdürü Pervin Dinçer Altunhan, “Bankamız nezdinde, mobil satış, mobil uygulamalar, internet bankacılığı, ATM gibi alternatif dağıtım kanalları kullanımı en yüksek olan bölgeyiz. Çiftçilere tarlalarında bankacılık hizmeti veriyoruz. Deniz’den Toprağa uygulamamız sayesinde de her üreticimizin cebine bir zirai danışman koyduk” dedi.

11.10.2018Ekonomi
‘Başarı çiftçimizle birlikte geldi’

‘Başarı çiftçimizle birlikte geldi’

DENİZBANK’ın tarım bankacılığı konusunda yakaladığı başarının ‘birlikte’ hareket etmekten kaynaklandığını ifade eden DenizBank Trakya Bölge Müdürü Ahmet Çelik, “Başarı, sorunları birlikte konuşup, çözümleri birlikte üretmekle yakalandı. Sadece bankacılık yapıyor gibi duruyoruz ancak biz çiftçiyle beraber yağmur duasına bile çıkıyoruz. Burada en önemli nokta çiftçiyle birlikte hareket etmek” diye konuştu.

29.04.2018Ekonomi
‘Mutfağımızı ihraç etmeliyiz’

‘Mutfağımızı ihraç etmeliyiz’

Türkiye’nin yetiştirdiği ürünleri direkt ihraç ettiğini, bu ürünlere katma değer katılması gerektiğinin altını çizen DenizBank Genel Müdürü Hakan Ateş, “İspanya’da yiyecek-içecek sektörünün cirosu 107 milyar dolar, ülkemizde ise 15 milyar dolar. İspanya deniz, kum, güneş üçlemesine gastronomiyi de katmayı başardı. Artık kelimenin tam anlamıyla mutfak ihraç ediyorlar. Biz de aynı yoldan gitmeliyiz” diye konuştu.

5.04.2018Ekonomi
Tarımda devrim zamanı

Tarımda devrim zamanı

Aydın ve Kars’tan sonra ‘Tarım Zirvesi’nin son durağı Antalya oldu. DenizBank ve Hürriyet işbirliği ile gerçekleştiren zirveye Antalya Büyükşehir Belediyesi de destek verdi. Zirvede düzenlene panelde ise tarımdaki sorunlar ve çözüm önerileri masaya yatırıldı. Antalya Ticaret Borsası Başkanı Ali Çandır, tarımda başarının yakalanabilmesi için ‘tarımda devrim yapılması gerektiğine’ dikkat çekti.

5.04.2018Ekonomi
Hepsiburadadan Antalyada dijital dönüşüm seferberliği

Hepsiburada'dan Antalya'da dijital dönüşüm seferberliği

Anadolu şehirlerini adım adım gezen Hepsiburada Antalya’da düzenlediği ‘E-Ticaret Zirvesi’nde Antalya’da faaliyet gösteren KOBİ’ler, girişimciler ve esnaflarla bir araya gelerek dijital dönüşüm, online ödeme, teslimat ve dijital pazarlama konularında eğitimler verdi.

5.02.2018Teknoloji
Bilişim dünyasının nabzı 34. Ulusal Bilişim Kurultayında tutuldu

Bilişim dünyasının nabzı 34. Ulusal Bilişim Kurultayı'nda tutuldu

Türkiye’de bilişimin nabzı 34. Ulusal Bilişim Kurultayı’nda tutuldu. Türkiye Bilişim Derneği’nin (TBD) düzenlediği 34. Ulusal Bilişim Kurultayı’nda sanayi 4.0 dönemine hazırlık için önemli kararlar çıktı. TBD Genel Başkanı Rahmi Aktepe “Günümüz iş dünyasında bilgi, petrolün yerine geçti. Ancak kullanmadığınız veya kullanamadığınız bilginin size hiç bir faydası yok. Önemli olan bu bilgiyle ne yapabildiğiniz ve bu bilgiyi değere nasıl dönüştürdüğünüz. Dijital olgunluk tam da bu noktaya devreye giriyor ve sizin bilgiye hükmeden, bilgiden nemalanan bir ekonomi kurmanızı sağlıyor. Bu nedenle kurultay olarak, Türkiye’deki dijital olgunluk seviyesinin artırılması için seferberlik başlatılmasına karar verdik” dedi.

25.12.2017Teknoloji
Hedef 350 milyar TL

Hedef 350 milyar TL

Başbakan Binali Yıldırım, Antalya’da düzenlenen ‘Uluslararası E-Ticaret Zirvesi’nin kapanış konuşmasında Türkiye’nin 2023 hedefini paylaştı. Yıldırım, “Cumhuriyetimizin 100’üncü yılı olan 2023’te e-ticaret hedefimiz 350 milyar TL” dedi.

21.11.2017Ekonomi
E-ticarette hedef büyük

E-ticarette hedef büyük

Antalya’daki Uluslararası E-Ticaret Zirvesi’nde hızla büyüyen sektörün geleceği konuşuldu.

20.11.2017Ekonomi
Son dakika... Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü Kalından flaş açıklamalar

Son dakika... Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü Kalın'dan flaş açıklamalar

Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü İbrahim Kalın, "Muhtemelen İdlib bölgesinde ağırlıklı olarak bizler ve Ruslar, Şam etrafında ağırlıklı olarak Rusya-İran, güneyde Deraa bölgesinde Ürdün'ün ve Amerikalıların içinde yer alacağı bir mekanizma üzerinde çalışılıyor. Hatta Rusların bir önerisi var, belki Kırgızlar, Kazaklar belirli sayılarda güç gönderebilirler" dedi. Kalın, "Katar tarafına Kuveyt üzerinden bir liste ulaştırılacak. Burada somut talepler ve Katar'ın yapması gerekenler olacak. Ağırlıklı olarak Suudi Arabistan, Birleşik Arap Emirlikleri, Bahreyn ve Mısır olmak üzere dört ülke, taleplerini ileteceklerini ifade ettiler. Muhtemelen önümüzdeki birkaç gün içerisinde bu talep listesi Katar tarafına iletilecek. Tabii biz de takip edeceğiz" diye konuştu.

22.06.2017Gündem
Kadınların ekonomideki yeri nasıl güçlendirilir

Kadınların ekonomideki yeri nasıl güçlendirilir

Temeli Türkiye’nin G-20 dönem başkanlığında atılan W-20 (Kadın 20) zirvesinin üçüncüsü Berlin’de başladı. Zirvede dünyanın en etkili kadınları buluşarak, kadının ekonomideki yerini güçlendirmek için atılması gereken adımları tartıştı.

25.04.2017Dünya
#CanlıCanlının bugünkü konuğu İsmail Saymaz:

#CanlıCanlı'nın bugünkü konuğu İsmail Saymaz:

Hürriyet'in uzman muhabirlerinin canlı yayında gündemdeki sıcak gelişmeleri değerlendirdiği Hurriyet.com.tr Facebook yayını #CanlıCanlı'nın bugünkü konuğu İsmail Saymaz oldu. Gülbin Özbey'in sunduğu programda, İsmail Saymaz, IŞİD gerçeğinden CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'na yönelik saldırıya ve bu sabah Cizre'de yaşanan hain terör saldırısına kadar gündemdeki birçok konuyu, sizlerin katılımıyla değerlendirdi.

26.08.2016Gündem
IŞİD maç çıkışı canlı bombayla saldıracaktı

IŞİD maç çıkışı canlı bombayla saldıracaktı

Galatasaray-Fenerbahçe derbisinin önce seyircisiz oynanmasına, ardından da ertelenmesine, terör örgütü IŞİD’in eylem tehdidi nedeniyle karar verildiği ortaya çıktı.

20.03.2016Futbol
2016’da yatırım yapılacak girişimler açıklandı

2016’da yatırım yapılacak girişimler açıklandı

Etohum tarafından düzenlenen Girişimcilik Zirvesi’nde 2016’da yatırım yapılacak en başarılı 22 girişim belirlendi.

2.02.2016Teknoloji
140 can alan IŞİD katliamlarında talimatlar ondan

140 can alan IŞİD katliamlarında talimatlar ondan

En çok aranan teröristler listesinin ‘kırmızı kategori’sinde bulunan ve başına 3 milyon lira ödül konulan IŞİD’li İlhami Balı’nın Diyarbakır, Ankara ve Suruç katliamlarının emrini verdiği ortaya çıktı. Terör örgütü IŞİD’in ‘Türkiye şeyhi’ olarak bilinen Balı yakın takipteydi ancak Kobani IŞİD’in elinden alınınca izini kaybettirdi.

10.12.2015Gündem
Paris katliamı keşifcisinin hedefinde G-20 Zirvesi mi vardı

Paris katliamı keşifcisinin hedefinde G-20 Zirvesi mi vardı? 

Fransa'nın başkenti Paris'te 132 kişinin ölümüyle sonuçlanan terör saldırısının organizasyonu ile keşif çalışmalarında görev aldığı ileri sürülen ve Antalya'da tutuklanan IŞİD militanı 26 yaşındaki Ahmed Dahmani ile yanındaki Ahmed Tahir ve Muhammed Verd adlı militanların, 15- 16 Kasım günleri Antalya'da toplanan G-20 Liderler Zirvesi'ne yönelik eylem planladıkları da ileri sürüldü. Ahmed Dahmani ve diğer 2 IŞİD militanının, Belek'te yapılan G-20 Liderler Zirvesi'ne yönelik bir eylem planladıkları öne sürüldü.

21.11.2015Gündem

Yazar Sonuçları

Bir ben vardır benden içeri...

Marvel’ın ‘solo’ olarak sahaya sürdüğü son kahraman ‘Venom’, düşmüş bir gazeteciyle onun vücudunu ele geçiren bir uzaylının kötülere karşı verdiği mücadeleyi anlatıyor. Film esprili diliyle ortalamayı tutturuyor.

5.10.2018

Bir gün herkes Youtuber olacak

Günümüzde sosyal medya hesabı olmayan çocuk veya genç yok denecek kadar az. Youtuber olmak günümüzün modası… Çocuklara “Gelecekte ne olmak istiyorsunuz?” diye sorduğumuzda aldığımız ilk yanıtlardan biri “Youtuber!” oluyor. Peki, ama sosyal medyanın sihri acaba çocukları ve gençleri nasıl etkiliyor? Yazar Miyase Sertbarut bu konuya ‘Ünsüz Youtuberın Günlüğü’ kitabıyla yaklaşıyor ve hem kuşaklar arası çatışmayı hem de gençlerin sosyal medya üzerinden kurduğu ilişkileri masaya yatırıyor.

11.05.2018

Artık Bundesliga oyuncusu

DUYDUM ki; Manisa, Bursa ve Aksaray’daki tesislerinde dünya otomotiv devlerine kalıp ve parça üretimi yapan Sarıgözoğlu, Almanya’da da tesis kurma kararı almış.

2.01.2018