MENÜ

Annelik

Annelik ile ilgili tüm haberleri, son dakika Annelik haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Bugün Annelik haberlerinde son durum nedir? İşte tüm flaş gelişmeler...

Toplam 4.667 Annelik haberi bulunmuştur.

Annelik Haberleri

Ata topraklarında doğal et üretiyor

Ata topraklarında doğal et üretiyor

Nazlı Uyanık Yıldız, Koç Üniversitesi Endüstri Mühendisliği’ni bitirdi, London School of Economics’de yüksek lisans yaptı, 10 yıl profesyonel hayatta bulunduktan sonra işinden ayrılıp kardeşi İbrahim Uyanık’la ata toprakları Samsun Bafra yaylalarında hayvancılığa başladı. Köylerde tamamen doğal hayvancılık yapan köylülerle yol alan kardeşler, 2014’te kurdukları Nebyan Doğal markasıyla şehirde doğal et satıyorlar.

Zahide Yetiş kimdir, eşi kim

Zahide Yetiş kimdir, eşi kim?

Zahide Yetiş kendi adını taşıyan programıyla her gün evlere konuk olmaya devam ediyor. Programında birbirinden farklı konulara da değinen Zahide Yetiş, kendi hayatından örnekleri de paylaşıyor. Peki, senelerdir sunduğu programlarla adını geniş kitlelere duyuran Zahide Yetiş kimdir, eşi kim?

14.12.2018Magazin
Emine Erdoğan:  Kadınlarımızın yerel yönetimlerde söz sahibi olmasını destekliyoruz

Emine Erdoğan: Kadınlarımızın yerel yönetimlerde söz sahibi olmasını destekliyoruz

Türkiye Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın eşi Emine Erdoğan, "Türkiye, mart ayında yapılacak yerel seçimlere hazırlanırken, kadınlarımızın yerel yönetimlerde söz sahibi olmasını da güçlü biçimde destekliyoruz. Kadın duyarlılığının, zevkinin yansımasını özellikle şehirlerimizde görmeliyiz." dedi.

5.12.2018Gündem
Son dakika: Resmi Gazetede yayımlandı Sağlık alanında çok önemli değişiklikler

Son dakika: Resmi Gazete'de yayımlandı! Sağlık alanında çok önemli değişiklikler

Sağlıkla İlgili Bazı Kanun ve Kanun Hükmünde Kararnamelerde (KHK) Değişiklik Yapılmasına Dair Kanun, Resmi Gazete'de yayımlanarak yürürlüğe girdi. Terör örgütlerine üyeliği, mensubiyeti, iltisakı veya bunlarla irtibatı olduğu için kamu görevinden çıkarılan ve güvenlik soruşturması sonucunda kamu görevine alınmayan devlet hizmeti yükümlüsü doktorlar, çıkarma veya göreve alınmama kararının verildiği tarihten itibaren 450 gün sonunda mesleklerini icra edebilecek.

5.12.2018Gündem
Özge asla pes etmedi Hikayesi herkesi duygulandırdı

Özge asla pes etmedi! Hikayesi herkesi duygulandırdı

Tekirdağ'ın Çerkezköy ilçesinde 7’nci sınıf öğrencisi Özge, 13 yıllık hayatına 12 ameliyat sığdırdı. Spina bifida hastası Özge, yaşam mücadelesinden hiç vazgeçmedi ve hayallerini resme döktü.

4.12.2018Gündem
Aslıhan Turanın son hali şaşırttı Siz doğum yaptığınıza emin misiniz

Aslıhan Turan'ın son hali şaşırttı! 'Siz doğum yaptığınıza emin misiniz?'

Yaklaşık 2 ay önce ilk kez annelik heyecanı yaşan Aslıhan Turan doğum kilolarını verdi.

Fotoğraflar:Hürriyet arşiv - Instagram

3.12.2018Magazin
Kendimi hiç bu kadar yetersiz hissetmemiştim

"Kendimi hiç bu kadar yetersiz hissetmemiştim"

İki yıl önce kızı Elisa Güzin'i dünyaya getiren oyuncu Nur Fettahoğlu, annelik duygusunu anlattı.

3.12.2018Magazin
Gizli gizli oyuncu oldum

Gizli gizli oyuncu oldum

Emre Saygı’nın hazırlayıp sunduğu “Hadi Be”ye “Deliler, Fatih'in Fermanı” filminin başrol oyuncusu Nur Fettahoğlu konuk oldu. Fettahoğlu, son filmi 'Deliler, Fatih'in Fermanı' başta olmak üzere, merak edilenlerini anlattı.

3.12.2018Televizyon
Hayatıma anlam katansın

'Hayatıma anlam katansın'

Azra Akın'dan eşi Atakan Koru'ya aşk dolu paylaşım!

1.12.2018Magazin
Hayatımın her alanında tekdüzelikten kaçtım

Hayatımın her alanında tekdüzelikten kaçtım

Türkiye’nin stil ikonlarından Derin Mermerci Aydın, NetWork’le yeni bir işbirliğine gitti. Ortaya çıkan sonuç, 77 parçadan oluşan DMXNetWork isimli koleksiyon. Bu vesileyle buluştuk, beğenilen tarzını, aile hayatını ve hayvan sevgisini konuştuk.

Türkmenlerin yıllardır terk etmediği gelenek

Türkmenlerin yıllardır terk etmediği gelenek

İran'daki Türkmen kadınlarına özgü başörtüsü ‘yalık’ ve evliliğin simgesi olarak kullanılan ‘annak’ başlığı nesilden nesile aktarılarak kadim bir gelenek olarak yaşatılmaya devam ediyor.

26.11.2018Seyahat
3 yaşındaki oğlunun önünde karısını öldürdü

3 yaşındaki oğlunun önünde karısını öldürdü

Almanya’nın Coburg kentinde pazartesi günü işlenen cinayetin ayrıntıları ortaya çıktı. Turgay K., bir süredir ayrı yaşadığı Gülçin K.’yı, 3 yaşındaki oğlu Ömer’in gözlerinin önünde 15 bıçak darbesiyle öldürmüş.

22.11.2018Avrupa
Bir kez genç olmuş herkes bu kitabı okuyabilir

Bir kez genç olmuş herkes bu kitabı okuyabilir

Dicle Keskinoğlu’nun, Taze Başlangıç isimli romanı, Mona Kitap’tan çıktı. 2014’te kendi annelik serüvenini mizahi bir dille anlattığı, 18. baskısı yapılan; Beşikte Durduğu Gibi Durmuyor kitabının ardından Bebek Olmaya Karar Verdim, Ben Büyüyünce Aşık Olacağım, Yağmurun da Tadı Var, Köfte Parmak ve En Sevdiğim Renk adlı çocuk kitapları ile Şarjlı İyilik Asası isimli kitabı yayınlanan genç yazar, Taze Başlangıç’la dibe vurmuş, hayatın anlamını arayan, ya da yaşamın rutini içinde kaybolup gitmiş insanlara mesajlar veriyor.

22.11.2018Keyif
İkizler Memo Can dizisinin oyuncuları kimdir İşte dizinin oyuncu kadrosu ve genel hikayesi

İkizler Memo Can dizisinin oyuncuları kimdir? İşte dizinin oyuncu kadrosu ve genel hikayesi

İkizler Memo Can dizisi yepyeni bölümleriyle devam ediyor. Çocuk oyuncu Emir Berke Zincidi'nin iki ayrı karakteri canlandırdığı İkizler Memocan’ın oyuncu kadrosunda bir süredir ekranlardan uzak kalan Nehir Erdoğan da yer alıyor. Peki, kadroda başka kimler var? İşte, İkizler Memo Can dizisinin oyuncuları ve karakterleri

10.11.2018Televizyon
Şebnem Dönmez:İşi bilip işe gitmeyenlerdenim

Şebnem Dönmez:İşi bilip işe gitmeyenlerdenim!

16 yaşında şöhret basamaklarını tırmanmaya başladı. Geçen 26 yılda yıldızı parladığı dönemlerde hep bir yolunu bulup ortadan yok oldu. Tam unutuldu derken küllerinden yeniden doğdu. Şebnem Dönmez, bugünlerde Kanal D’de yayımlanan ‘Yeni Bir Ben’ isimli programıyla ve bu hafta vizyona giren ‘Çakallarla Dans 5’ filmiyle yeniden hayatımızda. Onunla buluştuk, yaşadığı dönüşümü, aşkı ve ‘çakallık’larını konuştuk.

Sperm bağışına, bu yöntemi özendirene 5 yıl hapis

Sperm bağışına, bu yöntemi özendirene 5 yıl hapis

Meclis Sağlık Komisyonu’ndan geçen torba teklifte “sakıncalı hekim” düzenlemesinden sonra en çok tartışılan madde donasyon (bağışlanmış yumurta ve spermle çocuk yapma) yasağının genişletilmesi oldu.

8.11.2018Gündem
Genç bir kız kendi hikayesini yeniden yazarsa...

Genç bir kız kendi hikayesini yeniden yazarsa...

Beşikte Durduğu Gibi Durmuyor, kitabıyla adını duyuran Dicle Keskinoğlu, yeni romanında bu kez bir genç kızın isyan ve arayışlarını anlatıyor.

8.11.2018Keyif
Çocukları için etüt merkezi kurdular

Çocukları için etüt merkezi kurdular

Nevşehir'de dokuz apartmandan oluşan sitenin sakinleri, çocukları kötü alışkanlıklardan korumak ve boş vakitlerini değerlendirmelerini sağlamak amacıyla gönüllü annelerin desteğiyle etüt merkezi oluşturdu.

8.11.2018Eğitim
Son dakika: Teklif komisyondan geçti Sağlıkta yeni düzenleme

Son dakika: Teklif komisyondan geçti! Sağlıkta yeni düzenleme

Sağlıkla İlgili Bazı Kanun ve KHK'lerde Değişiklik Yapılmasına Dair Kanun Teklifi, TBMM Sağlık, Aile, Çalışma ve Sosyal İşler Komisyonunda kabul edildi. Teklif, organ bağışı, sağlık çalışanlarına şiddet, tütün ürünleri gibi konularda yeni düzenlemeler içeriyor.

8.11.2018Gündem
Bir zamanlar çocuk yıldızdı: Bebek bezi baş köşede

Bir zamanlar çocuk yıldızdı: Bebek bezi baş köşede!

Bugüne kadar hayatı TV stüdyolarından tiyatro sahnelerine oradan da film ya da dizi setlerine uzanan bazı ünlüler sonradan bambaşka ve sonsuza kadar sürecek bir serüvene başladı: Annelik...

7.11.2018Magazin
Cezmi Ersöz kimdir İşte Cezmi Ersözün hayatına ilişkin bilgiler

Cezmi Ersöz kimdir? İşte Cezmi Ersöz'ün hayatına ilişkin bilgiler

Cezmi Ersöz, kitaplarının yanı sıra açıklamalarıyla da gündeme gelmeye devam ediyor. Kafka Market, Bana Türkçe Bir Ekmek Ver ve Şizofren Aşka Mektup gibi eserleriyle tanınan Cezmi Ersöz’in hayatına ilişkin bilgiler merak ediliyor. İşte, Cezmi Ersöz’ün hayatı ve eserleriyle ilgili detaylar

4.11.2018Keyif
Kangal köpeği Kezban, hem yavrularına hem kuzulara annelik yapıyor

Kangal köpeği 'Kezban', hem yavrularına hem kuzulara annelik yapıyor

ZONGULDAK'ın Çaycuma ilçesinde, 3 yaşındaki dişi kangal köpeği 'Kezban', annelerinin kabul etmediği kuzu yavrularını kendi yavrularıyla birlikte emzirmeye başladı.

1.11.2018Haber
Menopoz Döneminde Alınacak Önlemler

Menopoz Döneminde Alınacak Önlemler

Kadınların yaşam döngüsü içerisinde fizyolojik bir süreç olarak tanımlanan menopoz dönemi ortaya çıkan önemli biyolojik, psikolojik ve sosyal değişimler nedeniyle aslında kritik bir geçiş dönemidir. Yaşam kalitesini düşüren belirtileri nedeni ile çoğu kadını sosyal hayatından uzaklaştıran menopoz dönemi alınacak önlemler ile daha keyifli geçirilebilir.

Sağlık çalışanlarına şiddet yasa teklifi Mecliste

Sağlık çalışanlarına şiddet yasa teklifi Meclis'te

AK Parti'nin sağlık çalışanlarına yönelik şiddetin önlenmesi için hazırladığı yasa teklifi Meclis Başkanlığı'na sunuldu. Teklif ile ilaç ve eczacılık alanında düzenleme, sağlık çalışanlarına şiddetin önlenmesi gibi konular hedefleniyor. TBMM Başkanlığına sunulan teklif 43 maddeden oluşuyor. Teklifin perşembe günü Meclis Sağlık Komisyonu'nda görüşülmesi öngörülüyor.

30.10.2018Gündem
Bez Bebek oyuncuları kimdir Bez bebek dizisinin oyuncu kadrosu ve konusu

Bez Bebek oyuncuları kimdir? Bez bebek dizisinin oyuncu kadrosu ve konusu

2007 yılının eylül ayında yayın hayatına başlayan ve 101 bölüm süren Bez Bebek dizisinin oyuncularının kim olduğu merak konusu oldu. Bir televizyon kanalında tekrar bölümleri yayınlanan Bez Bebek'in oyuncu kadrosunu ve konusunu merak eden diziseverler konu hakkında internette araştırma yapıyor. Peki, Bez bebek oyuncuları kimdir?

28.10.2018Televizyon
Oyuncu Ececan Gümeci anne oldu

Oyuncu Ececan Gümeci anne oldu

“Avrupa Yakası”, “Geniş Aile” ve “Alemin Kıralı” gibi popüler dizilerde rol alan Ececan Gümeci anne oldu.

28.10.2018Magazin
İkizler Memo - Can dizisi oyuncuları kimdir

İkizler Memo - Can dizisi oyuncuları kimdir?

İkizler Memo - Can dizisi oyuncuları kimdir sorusu diziseverler tarafından araştırılan konular arasında yer almaya başladı. Kanal D ekranlarında cumartesi akşamı başlayacak olan yeni dizi İkizler Memo - Can'ın oyuncu kadrosunda birbirinden neşeli isimler yer alıyor. Peki, İkizler Memo - Can dizisi oyuncuları kimdir?

24.10.2018Televizyon
Beş çocuk annesi ve çalışan bir kadın olduğum için kendimi suçlu hissetmiyorum

Beş çocuk annesi ve çalışan bir kadın olduğum için kendimi suçlu hissetmiyorum

Birleşmiş Milletler Nüfus Fonu (UNFPA) ve dijital yardımseverlik platformu ELBI tarafından 25-26 Ekim’de arasında Antalya’da bir etkinlik düzenlenecek: ‘Let’s Talk!’. Etkinliğe ev sahipliği yapmak üzere Türkiye’ye gelecek Rus süpermodel Natalia Vodianova’yla konuştuk.

20.10.2018Hürriyet Pazar
Köpekten yavru kediye anne şefkati

Köpekten yavru kediye anne şefkati

İstanbul’da bir köpeğin, yavru bir kediyi emzirerek annelik yapması görenleri şaşkına çevirdi. İstanbul’da bir cadde ezeli düşman olarak bilinen bir köpek ile yavru bir kedinin dostluğu görenleri hayrete düşürdü.

19.10.2018 Eğlence
Şaşkına çeviren anlar Dakikalarca izlediler...

Şaşkına çeviren anlar! Dakikalarca izlediler...

İstanbul’da bir köpeğin, yavru bir kediyi emzirerek annelik yapması görenleri şaşkına çevirdi.

19.10.2018Gündem
Dört dörtlük olduğumu düşünmüyorum

Dört dörtlük olduğumu düşünmüyorum

21 yıldır ekranlarda... Sansasyonlara karışmayı bırakın, adına magazin haberlerinde bile pek rastlamıyoruz. Oyuncu Kıvanç Kasabalı ve oğlu Can’la gözlerden uzak bir hayat sürüyor. Sedef Avcı’yla yeni sezonda dahil olduğu ‘Payitaht Abdülhamid’ vesilesiyle buluştuk.

Yazar Sonuçları

Çocuklarımın aşkıyla gözlerim kör oluyor

Oscar’lı oyuncu Sandra Bullock’un başrolünde yer aldığı “Bird Box” adlı film, 21 Aralık’ta Netflix’te yayınlanacak. Josh Malerman’ın aynı isimli romanından uyarlanan filmde Malorie karakterini canlandıran Bullock, Barbaros Tapan’la Los Angeles’ta buluştu. Filmle ilgili detayları anlatan oyuncu, çocuklarına olan sevgisinden de bahsetti.

16.12.2018

Yeniden evlenmek isterim

Dünyaca ünlü şarkıcı ve oyuncu Jennifer Lopez’in yeni filmi “Second Act” (İkinci Perde) Türkiye’de 21 Aralık’ta vizyona girecek. Lopez ile Los Angeles’ta buluşan Barbaros Tapan, yeni projeyle ilgili merak edilenleri konuştu. Kariyeri ve özel hayatıyla ilgili tüm soruları yanıtlayan Lopez, yeniden evlenmek istediğini de itiraf etti.

2.12.2018

Geliyorlar

Ülke genelinde olduğu gibi Bandırma da artık seçim atmosferine girdi. Daha çok siyasi partilerin aday adayları gündeme otururken bu dönemde muhtar olmak isteyenlerin sayısında da artış olduğu görülüyor.

9.11.2018

Köpeklerde agresyon

​Son zamanlarda sosyal medyada sık yer alan ‘köpek saldırıları sonucu yaralanan yetişkin ve çocuk haberleri’, hem insanları hem de köpek sahiplerini ciddi anlamda rahatsız ediyor.

31.10.2018

Yeni Delhi’de yarışma

GELECEK sene Hindistan maceramız bitiyor.

30.10.2018

İstanbul’dan Imogen Heap Geçti

Geçtiğimiz hafta 26 ve 27 Ekim’de Zorlu PSM’de Imogen Heap Mycelia Dünya Turnesi kapsamında 2 gece İstanbul’daydı.

30.10.2018

Dedemin kravatıyla okula gidiyordum

Burcu Biricik bu kış dur durak dinlemiyor, bir reklam, iki sinema filmi ile üç koldan geliyor. Yeni yüzü olduğu markanın reklam çekimi sonrası buluştuk; meğer dans edip şarkı da mı söyleyebiliyormuş, bu yoğunluğa eşi ne diyormuş, romantik komediden casus filmine geçiş zor muymuş, hepsini konuştuk.

22.10.2018

Yaşar’a koruyucu aile olduğu gün Ali Osman’a hamile olduğunu öğrendi

Tasarımcı Simay Bülbül iki doğum yaptı, biri biyolojik biri kalbiyolojik...

21.10.2018