MENÜ

Anne Frank Hatıra Defteri

Anne Frank Hatıra Defteri ile ilgili tüm haberleri, son dakika Anne Frank Hatıra Defteri haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Bugün Anne Frank Hatıra Defteri haberlerinde son durum nedir? İşte tüm flaş gelişmeler...

Toplam 38 Anne Frank Hatıra Defteri haberi bulunmuştur.

Anne Frank Hatıra Defteri Haberleri

Anne Frank: Günümüz için bir tarih

Anne Frank: Günümüz için bir tarih

II. Dünya Savaşı’nda Yahudi soykırımının sembolü haline gelen günlüğüyle tanınan Anne Frank’a ilişkin “Anne Frank-Günümüz İçin Bir Tarih” adlı sergi, 4 Eylül’de Galata’daki Schneidertempel Sanat Merkezi’nde açılacak.

30.08.2002Gündem
Anne Franka babasının ortağı mı ihanet etti

Anne Frank'a babasının ortağı mı ihanet etti

İkinci Dünya Savaşı'nda yaşanan Yahudi soykırımının simgesi haline gelen ''Anne Frank'ın Hatıra Defteri'' adıyla bilinen anıları milyonlarca kişi tarafından okunan; başına gelenler sinema ve tiyatroya aktarılan talihsiz Musevi kızı Anne Frank ve ailesine kimin ihanet ettiği konusunda yapılan bir araştırma yeni verilerin ortaya çıkmasına yol açtı.

1.05.2003Gündem
Devlerin aşkı Shelley öldü

Devlerin aşkı Shelley öldü

Hollywood’un dev aktörleriyle aşklar yaşayan, iki ayrı Oscar ödülünün sahibi Shelley Winters öldü. Ekim’de geçirdiği kalp krizinden sonra Beverly Hills’deki bir merkezde tedavi gören Shelley Winters yine kalbine yenik düştü. 85 yaşındaki Winters, "Anne Frank’ın Hatıra Defteri" ve "A Patch of Blue" filmlerindeki rolleriyle en iyi yardımcı kadın oyuncu Oscar’ı almıştı.

15.01.2006Dünya
Tescilli güzel tiyatro sahnesinde

Tescilli güzel tiyatro sahnesinde

2005'te Miss Deutschland seçilerek Almanya'nın en güzel kızı unvanını alan Türk asıllı Aslı Bayram, şimdi de tiyatro sahnesinde.

4.01.2008Gündem
Aslının başarısı

Aslı'nın başarısı

2005 Almanya güzeli Aslı Bayram, tiyatro sahnesinde, Anne Frank'ı canlandıracak.

2.05.2008Gündem
Hissederek oynayacak

Hissederek oynayacak

12 yaşındayken babası Neo-Nazi komşuları tarafından öldürülen Aslı Bayram, Türkiye'ye geliyor.

19.08.2008Gündem
Aslı neden vazgeçti

Aslı neden vazgeçti

Aslı Bayram, "Anne Frank'in Hatıra Defteri" adlı oyunda rol almaktan vazgeçti.

22.10.2008Gündem
Irene Nemirovsky - Fransız Suiti

Irene Nemirovsky - Fransız Suiti

1940 yılında Nazi işgalinden bir gece önce Paris'te başlayan Fransız Süiti, insanların kendi kontrolleri dışında savaş şartlarına atılmasının etkileyici öyküsünü anlatıyor.

8.06.2009Gündem
Ban Ki-Mun Dünya Kupasında, şehitlerimizin kanları kurudu

Ban Ki-Mun Dünya Kupası'nda, şehitlerimizin kanları kurudu

Hava sıcak mı, sıcak. Yaz anide bastırdı. Otogarda sırasını bekleyen kamyon şoföründen, moda caddesindeki atölyelerde kumaş kesen genç kızlara '' Mavi Marmara'ya saldırınlar ceza görecek mi?'' diye sorsanız '' Sıcak adamın başına vurmuş. Mavi Marmara ne demek?'' diye yüzünüze bön bön bakacak.

8.06.2010Dünya
İnsanlar çok acımasız

İnsanlar çok acımasız

Televizyon ekranında sıkça görmeye alışkın olduğumuz kişileri yakından tanıdığımızı düşünürüz. Ama bu bir yanılsama olabilir... Hayatında yeni bir sayfa açan Hadise’yle ilgili de bildiklerinizi unutun. Ünlü şarkıcı, hayatının en verimli yaşlarını nasıl geçirdiğini InStyle’a anlattı.

30.10.2014Magazin
Anne Frankin arkadaşı anlatıyor:Onu kampta gördüm, üzerinde sadece battaniye vardı

Anne Frank'in arkadaşı anlatıyor:Onu kampta gördüm, üzerinde sadece battaniye vardı

İkinci Dünya Savaşı'nda Yahudi soykırımının sembolü haline gelen Anne Frank'in bugün 85 yaşında olan çocukluk arkadaşı Nanette Konig, eski günleri unutamıyor. Nanette, evine konuk olan National Geographic kanalına o günleri anlattı.

13.03.2015Hayat
Ayakkabısız çocuk kalmasın

Ayakkabısız çocuk kalmasın

Eda Güngör, ‘ayakkabısız çocuk kalmasın’ diyerek Muya ile işbirliği yaptı ve ihtiyaç sahibi çocuklarla annelerine yeni ayakkabıların hediye edildiği bir sosyal sorumluluk projesi hayata geçirildi. Güngör, ünlü isimlerin de destek verdiği projenin detaylarını anlattı.

9.07.2015Magazin
Dünya öğrencileri ne okuyor

Dünya öğrencileri ne okuyor?

Öğrenciler kitap okuyarak tatillerini verimli geçirirken, başka dünyaları da öğreniyor. Peki farklı ülkelerdeki öğrenciler hangi kitapları okuyor? En çok ne tür kitaplar ödev olarak veriliyor? Bu ülkelerin okullarında verilen okuma listeleri neler ve bunlar, öğrencilerin gelişimlerine nasıl katkı sağlıyor?

3.08.2017Eğitim
‘Zindan dünya oldu’

‘Zindan dünya oldu!’

Tarık Günersel, farklı türlerde yazıyor ama aslında hepsi bir metnin parçaları gibi. Şiirlerini ‘İzdüşümler’de bir araya getiren Günersel’in yapıtlarında dikkatimizi çeken, güçlü biçimde ortaya koyduğu epik yan. Bir tür ‘destan’, çağın destanı. ‘İzdüşümler’, 4 bin yıl önceden Hammurabi’nin iletisiyle başlıyor.

12.07.2018Kitap Sanat
Kadıköyde tiyatro şenliği

Kadıköy'de 'tiyatro şenliği'

Kadıköy Belediyesi desteğiyle Kadıköy Tiyatroları Platformu’nun düzenlediği 3. Kadıköy Tiyatro Şenliği bugün başladı.

1.10.2018Kitap Sanat
Anna Frankın günlüğü çizgi roman oldu

Anna Frank'ın günlüğü çizgi roman oldu

İkinci Dünya Savaşı'nın Yahudi soykırımının simge isimlerinden Anne Frank’ın kısacık ömrüne sığdırdığı ergenliği, umutları, acı dolu günleri şimdi de cizgi roman oldu.

3.01.2019Keyif

Yazar Sonuçları

Çocuklar soykırımını unutmaz, unutturmaz

NOBEL Edebiyat Ödülü'nü kazanan 72 yaşındaki Macar yazar Imre Kertesz'in ‘‘Kadersizlik’’ini okurken, çocukların soykırım tanıklıklarının başka acı örneklerini yeniden anımsadım.

13.10.2002

En bilge köşe yazarları bizde

TATİL, yaşamı ev ile iş trafiğinde tutuklu, haftasonu dahi çalıştıklarıyla övünenler dışındakiler için nefis bir sözcük. Sadece yaz değil, diğer üç mevsim de dahil. Kar-yağmur demeden top peşinde koşan futbolcu da, dokuz ay huylusu-huysuzuyla öğrencisine ilim-irfan aşılamaya çalışan öğretmen de tatilleri iple çeker.

9.08.2003

Hollanda Anne Frank’ı hatırladı Ankara Názım Hikmet’i unuttu

ALMANYA’nın en çok satan gazetesi Bild’in 6 Ekim 2004 tarihli nüshasının üçüncü sayfasında bir haber yayımlandı.

10.10.2004

Anne Frank’ın kestane ağacı yoğun bakımda

"Kestane ağacım bu yıl çok çiçek açtı, bol meyve verdi. Geçen yıla göre çok daha verimli, çok daha güzel."

22.12.2007

Cüneyt Gökçer ve Kıbrıs Türkleri

89 yaşında yaşama veda eden Prof. Cüneyt Gökçer, Kıbrıs Türk Tiyatrosunun gelişmesine de paha biçilmez katkıları olan bir tiyatro otoritesiydi...

31.12.2009

Tükenmez bir Hac Risalesi

TÖRENE, Dirk Bogarde’ın, filmdeki o hüzünlü bakışına yakışır şekilde hazırlandım.

3.07.2010