MENÜ

Anne Frank Günlüğü

Anne Frank Günlüğü ile ilgili tüm haberleri, son dakika Anne Frank Günlüğü haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Bugün Anne Frank Günlüğü haberlerinde son durum nedir? İşte tüm flaş gelişmeler...

Toplam 28 Anne Frank Günlüğü haberi bulunmuştur.

Anne Frank Günlüğü Haberleri

Anne Frank, hep 15 yaşında kaldı

Anne Frank, hep 15 yaşında kaldı

Nazi Almanyası‘nın işgali altındaki Hollanda‘da ailesiyle birlikte saklandıkları dönemde tuttuğu günlüğü, 60 dile çevrilerek dünyanın en çok basılan kitapları arasında yer alan Anne Frank, doğum yeri Frankfurt’ta düzenlenen çok sayıda etkinlikle anılıyor.

13.06.2019Avrupa
Anna Frankın günlüğü çizgi roman oldu

Anna Frank'ın günlüğü çizgi roman oldu

İkinci Dünya Savaşı'nın Yahudi soykırımının simge isimlerinden Anne Frank’ın kısacık ömrüne sığdırdığı ergenliği, umutları, acı dolu günleri şimdi de cizgi roman oldu.

3.01.2019Keyif
Anne Frank’ın Günlüğü’nden iki yeni sayfa bulundu

Anne Frank’ın Günlüğü’nden iki yeni sayfa bulundu

İkinci Dünya Savaşı'nın simge isimlerinden Anne Frank'ın, Nazi işgali sırasında Amsterdam'da tuttuğu dünyaca ünlü günlüğünün bu zamana kadar bilinmeyen iki sayfası ortaya çıktı.

17.05.2018Dünya
Dünya öğrencileri ne okuyor

Dünya öğrencileri ne okuyor?

Öğrenciler kitap okuyarak tatillerini verimli geçirirken, başka dünyaları da öğreniyor. Peki farklı ülkelerdeki öğrenciler hangi kitapları okuyor? En çok ne tür kitaplar ödev olarak veriliyor? Bu ülkelerin okullarında verilen okuma listeleri neler ve bunlar, öğrencilerin gelişimlerine nasıl katkı sağlıyor?

3.08.2017Eğitim
Özgürlükler şehrinde müziğin peşinde / Amsterdam

Özgürlükler şehrinde müziğin peşinde / Amsterdam

Hollanda’nın en büyük kış etkinliği olan Buz Heykel Festivali’nde -10 derecede gezdim, müziğin peşinde Amsterdam sokaklarını dolaştım. Bu yılın teması ‘Music Inpires’ yani ‘Müzik İlham Verir’. Amsterdam'a gitmek isteyene iyi haber: Buz Heykel Festivali 5 Şubat’a kadar sürüyor.

19.01.2017Seyahat
Jane Birkin ve Serge Gainsbourg: Bohem alemin kült aşkı

Jane Birkin ve Serge Gainsbourg: Bohem alemin kült aşkı

Serge Gainsbourg ve Jane Birkin'in 1968'de St. Tropez'de başlayan ikonik aşkları, seks, skandal ve kederle yoğruldu. Bugün hâlâ siyah-beyaz bir karede, özgürce sevişmeyi, çekip gitmeyi, hasretle geri gelmeyi, ağlayarak ayrılmayı ve âşık kalmayı hayal edenleri erotik bir rüyaya davet ediyorlar.

16.11.2015Hayat
Anne Frankın ölüm tarihi değişti

Anne Frank'ın ölüm tarihi değişti

II. Dünya Savaşı sırasında Yahudi soykırımından kaçmak için Hollanda'daki bir evde saklanırken kaleme aldığı günlüğü ile tanınan Anne Frank'ın bilinen tarihten daha önce öldüğü ortaya çıktı.

2.04.2015Hayat
Anne Frankin arkadaşı anlatıyor:Onu kampta gördüm, üzerinde sadece battaniye vardı

Anne Frank'in arkadaşı anlatıyor:Onu kampta gördüm, üzerinde sadece battaniye vardı

İkinci Dünya Savaşı'nda Yahudi soykırımının sembolü haline gelen Anne Frank'in bugün 85 yaşında olan çocukluk arkadaşı Nanette Konig, eski günleri unutamıyor. Nanette, evine konuk olan National Geographic kanalına o günleri anlattı.

13.03.2015Hayat
Dünyada neler oluyor

Dünyada neler oluyor?

Yeni çıkan albümler, ebook’un favorileri, müze ve galerilerdeki sergiler.

17.05.2013Kelebek
Güzellik yarışmasıyla hayatı değişti

Güzellik yarışmasıyla hayatı değişti

Almanya'da hukuk eğitimi görürken “Almanya Güzeli” seçildikten sonra oyunculuğa başlayan Türk kızı Aslı Bayram, sinema ve tiyatroda başarılı performansı ile dikkati çekiyor.

16.10.2010Gündem
Aslı Bayram Hollywood yıldızlarıyla

Aslı Bayram Hollywood yıldızlarıyla

2005 yılında Almanya Güzeli seçilen Türk asıllı Aslı Bayram, geçtiğimiz gün Hollywood yıldızları Tom Cruise ve Cameron Diaz ile bir otelin terasında görüntülendi.

18.06.2010Kelebek
Almanya güzeli Hollywood yollarında

Almanya güzeli Hollywood yollarında

2005 Almanya güzeli Aslı Bayram, Avrupa’da büyük beğeni toplayan "Anne Frank’in Günlüğü" ile 12 Haziran’da Los Angeles’taki Museum Tolerance’ta sahneye çıkacak.

29.05.2009Dünya
İşte Anne Frank’ın tek aşkı

İşte Anne Frank’ın tek aşkı

Nazi işgali altındaki Amsterdam’da ailesiyle birlikte iki yıl babasının ofisinde saklanan ve bu esnada yaşadıklarını anlattığı günlüğü dünya çapında milyonlarca kişi tarafından okunan Anne Frank’ın "tek gerçek aşkım" dediği Peter Schiff’in fotoğrafı ilk kez kamuoyuna gösterildi.

26.02.2008Dünya
Anne Frankın babasının mektupları yayınlanıyor

Anne Frank'ın babasının mektupları yayınlanıyor

İkinci Dünya Savaşı sırasında Nazilerden saklanırken yaşadıklarını anlattığı günlüğü dünya çapında milyonlarca kişi tarafından okunan Anne Frank'ın, babasının mektupları da yayımlanacak.

25.01.2007Gündem
Anne Frankın babasının mektupları yayımlanacak

Anne Frank'ın babasının mektupları yayımlanacak

Nazilerden saklanırken yaşadıklarını anlattığı günlüğü dünya çapında milyonlarca kişi tarafından okunan Anne Frank'ın, babasının mektupları da yayımlanacak.

25.01.2007Dünya
Ortadoğuda blog direnişi

Ortadoğu'da blog direnişi

Bomba ve roketlerin uçuştuğu Ortadoğu’da aydınlar büyük güçlere karşı direnişi internete taşıdı. Irak, Filistin, Lübnan’da, Fox News, CNN, BBC’nin dünyaya yansıtmadığı, yansıtamadığı gerçekler bloglar sayesinde dünyaya yayılıyor. Yaşadıklarını, gözlemlerini aktaran yazarlar felaketin içindeki sıradan kişiler. Dünya, bloglarını nefesini tutarak izliyor.

5.08.2006Gündem
Karikatürlü misilleme

Karikatürlü misilleme!

Hollanda’da faaliyet gösteren Arap Avrupa Birliği adlı siyasi örgüt, Hz. Muhammed karikatürlerine misilleme olarak, internet sitesinde "Nazi soykırımı kurbanı Anne Frank’ı Hitler ile yatakta gösteren" bir karikatür yayınladı.

6.02.2006Dünya
Anne Frank: Günümüz için bir tarih

Anne Frank: Günümüz için bir tarih

II. Dünya Savaşı’nda Yahudi soykırımının sembolü haline gelen günlüğüyle tanınan Anne Frank’a ilişkin “Anne Frank-Günümüz İçin Bir Tarih” adlı sergi, 4 Eylül’de Galata’daki Schneidertempel Sanat Merkezi’nde açılacak.

30.08.2002Gündem
Anne Frankı kim ihbar etti

Anne Frank'ı kim ihbar etti

2'nci Dünya Savaşı'nda Naziler'in cirit attığı Amsterdam'da bir çatı katında ailesiyle gizlenen ve yazdığı anılarla efsane olan küçük Yahudi kızı Anne Frank'ı kimin ele verdiği konusu yeniden alevlendi.

5.07.2002 Dünya
13ünde tetikçi çırağı 21inde senatör oldu

13'ünde tetikçi çırağı 21'inde senatör oldu

Biz onun hem masum, hem de ayartıcı güzelliğine hayran olduğumuzda Natalie Portman 13 yaşındaydı. Luc Besson'un yönettiği Leon'da, çıraklık yaptığı kiralık katile aşık olan Mathilda'yı oynuyordu. Yıldız Savaşları üçlemesinin ilk filminde Naboo Kraliçesi Amidala olarak karşımıza çıktı.

17.05.2002Gündem

Yazar Sonuçları

Bence Nilgün Bodur doğru söylüyor

Başkasına ait sözleri kendisininmiş gibi kullandığı için eleştiriliyordu. Yaptığı açıklama insanları hepten çıldırttı. Çünkü o bölümü anonim sandığını iddia etti.

4.10.2018

Baştan başa Hollanda

16 milyon kişinin yaşadığı ve nüfusun yüzde 20’si yabancılardan oluşan Hollanda, karayoluyla aynı günde bir ucundan diğerine geçebileceğiniz kadar küçük bir ülke. Topraklarının yüzde 18’i deniz seviyesinin altında. Su baskınını engellemek için denize setler yapılmış, fazla suyu atmak için değirmenlerle çalışan kanallar inşa edilmiş. 1910’larda ülkenin yüzölçümü 30 bin kilometrekareydi. Denizi doldurup, 40 bin kilometre kareye çıkarıldı!

15.06.2008