MENÜ

Anma Konseri

Anma Konseri ile ilgili tüm haberleri ve son dakika Anma Konseri haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Toplam 780 Anma Konseri haberi bulunmuştur.

Anma Konseri Haberleri

Liselilerden Onbeşli korosu

Liselilerden Onbeşli korosu

İstanbul, Kabataş ve Vefa liseleri, şehit öğrenci ve öğretmenlerinin anısına koro kurdu. Üç okulun öğrencilerinden oluşan koro, 17 Mayıs’da İstanbul’da ‘Hey Onbeşli’ gibi türküleri seslendirecekleri anma konseri düzenleyecek. Çıkarılacak albümün geliri de şehit veren liselerin öğrencilerine burs olarak dağıtılacak.

28.12.2018Eğitim
Atatürk bu konserle anılacak

Atatürk bu konserle anılacak

İstanbul Devlet Senfoni Orkestrası ‘Atatürk’ü Anma Konseri’ gerçekleştirecek.

6.11.2018Kitap Sanat
Genceri anma konseri

Gencer'i anma konseri

Cumhurbaşkanlığı Senfoni Orkestrası (CSO), dünyanın önemli operacılarından Leyla Gencer'i ölümünün 10'uncu ve doğumunun 90'ıncı yılında iki konserle anacak.

9.10.2018Keyif
‘Sanat için aşk için yaşadım ben’

‘Sanat için aşk için yaşadım ben’

20’inci yüzyılın en önemli opera sanatçılarından olarak kabul edilen ‘La diva Turca’ Leyla Gencer, aramızdan ayrılışının 10’uncu yıldönümünde bir dizi özel etkinlikle anılıyor. ‘Leyla Gencer: Primadonna ve Yalnızlık’ sergisi Borusan Müzik Evi’nde açılırken , İKSV, Borusan Sanat ve La Scala Tiyatrosu Akademisi tarafından düzenlen 9. Leyla Gencer Şan Yarışması’nın final serisi de 23-28 Eylül’de gerçekleştirilecek. Yapı Kredi Yayınları’ndan çıkacak Leyla Gencer biyografisi de sanatçının doğum günü olan 10 Ekim’de okurlarla buluşacak.

13.09.2018Kitap Sanat
Usta ozan anıldı

Usta ozan anıldı

11.04.2018Ankara
Alkollü sürücünün kurbanı olan Borayı unutmadılar

Alkollü sürücünün kurbanı olan Bora'yı unutmadılar

İzmir'de alkollü sürücünün çarparak ölümüne neden olduğu 16 yaşındaki Bora Aşçılar, unutulmadı. Ailesi ve arkadaşları başta olmak üzere Bora'nın sevenleri İzmir'de anma konserine katılıyorlar.

14.03.2018Gündem
Çetin Emeç anısına konser

Çetin Emeç anısına konser

İSTANBUL Devlet Senfoni Orkestrası (İDSO), yarın akşam vereceği konserini usta gazeteci Çetin Emeç’e adadı. Emeç’in katledilişinin 28’inci yılında Denizbank Konserleri kapsamında gerçekleşecek gece Caddebostan Kültür Merkezi’nde saat 20.00’de başlayacak.

28.02.2018Kitap Sanat
Mumcu, konserle anıldı

Mumcu, konserle anıldı

26.01.2018Bodrum
Üniversitelilerden ‘sağlıkta şiddete karşı’ konser

Üniversitelilerden ‘sağlıkta şiddete karşı’ konser

Erzurum Atatürk Üniversitesi Tıp Fakültesi öğrencileri, şiddet gören, mağdur olan veya hayatını kaybeden sağlık çalışanlarının anısına konser verdi. Konserde, öğrencilerle birlikte sahneye çıkan öğretim üyeleri, söyledikleri birbirinden güzel eserlerle ‘Şiddete hayır’ dedi. Salonu dolduranlar tarafından ayakta alkışlanan doktorlar, zaman zaman heyecanlı anlar yaşadı.

6.01.2018Eğitim
Konserde izdiham çıktı, kapıda kalanlar isyan etti

Konserde izdiham çıktı, kapıda kalanlar isyan etti

BODRUM’da Türk Eğitim Vakfı ve Türk Silahlı Kuvvetleri Mehmetçik Vakfı tarafından Zeki Müren’in ölümünün 21’inci yıldönümü nedeniyle anma konseri düzenlendi. İnternet sitesi üzerinden ücretsiz olarak dağıtıma sunulan davetiyelerin kısa sürede tükenmesi nedeniyle bilet bulamayanlar kapıda yoğunluk yaşanmasına neden oldu. Konser başladığında kapıda kalan yaklaşık 200 kişi ıslıklar ve alkışlarla tepki gösterdi, ’rezalet’ sloganı attı.

25.09.2017Gündem

Yazar Sonuçları

İstanbul Müzik Festivali'ni bekliyorum

İSTANBUL’A kış mevsiminde çeşitli türde müzik yapan ünlü solistler, topluluklar geliyor ama klasik müzik konusunda bu zenginliği yaşayamıyoruz.

25.04.2018