MENÜ

Anket

Anket ile ilgili tüm haberleri, son dakika Anket haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Bugün Anket haberlerinde son durum nedir? İşte tüm flaş gelişmeler...

Toplam 13.522 Anket haberi bulunmuştur.

Anket Haberleri

Bakan Akardan terörle mücadele mesajı

Bakan Akar'dan terörle mücadele mesajı

Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar, Türkiye'nin DEAŞ, PKK/YPG ve tüm terör örgütleri ile mücadeleye olan bağlılığında bir değişiklik olmadığını belirterek "Bizim Kürtlerle ya da diğer herhangi bir etnik grupla bir sorunumuz yoktur. Biz sadece terör örgütleri ile mücadele ediyoruz" dedi.

15.12.2019Dünya
Masöz tartışması

Masöz tartışması

Melih Gökçek’in belediyede kadrolu masözü konutunda çalıştırdığı iddia edildi. Gökçek iddiayı Twitter’dan fotoğrafla yalanladı.

13.12.2019Gündem

‘Zoraki evlilikte' profesyoneller sınıfta kaldı

'ZORAKİ Evliliklere Sıfır Tolerans Projesi' kapsamında Mersin, Diyarbakır ve Şanlıurfa’da, 275 psikolog, avukat, rehber öğretmen, sosyal hizmetler uzmanı ile eğitim ve sağlık çalışanı üzerinde yapılan anket, korkunç bir gerçeği ortaya çıkardı. Ankete katılan her 10 kişiden dördü, aile içi şiddet durumunda kimin aranması gerektiğini bilmiyor. 911’in aranması gerektiğini söyleyenlerin dahi olduğu ankette katılımcıların yüzde 5'i 18 yaşından küçüklerin evlenebileceğini söyledi. Yüzde 51'i ise aile izniyle evlilik yaşının 17 olduğunu ifade etti.

12.12.2019Gündem
Nöropazarlama satın alma sürecini nasıl etkiliyor

Nöropazarlama satın alma sürecini nasıl etkiliyor?

Şirketler, yıllık büyüme hedeflerine ulaşabilmek ve hedeflerini sürdürülebilir kılmak için tüketici taleplerini karşılamak ve beklentilerini anlamak durumundalar. Bu doğrultuda, klasik araştırmaların yeterli olmaması, tüketici iç görüsünü derinlemesine anlama ihtiyacı şirketleri yeni nesil pazarlama yöntemlerine yönlendirmeye başladı.

12.12.2019Teknoloji
Bahçeli ve Tunalı trafiğe kapatılıyor mu Ankara’nın ünlü caddeleri için dikkat çeken açıklama Mansur Yavaş Hürriyet’e konuştu

Bahçeli ve Tunalı trafiğe kapatılıyor mu? Ankara’nın ünlü caddeleri için dikkat çeken açıklama! Mansur Yavaş Hürriyet’e konuştu

Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş, Ankara’nın ünlü caddeleri Bahçelievler 7. Cadde ve Tunalı’nın yanı sıra Ulus ve Kızılay’ın da hafta sonları trafiğe kapatılarak yayalaştırılmasının denenebileceğini kaydetti. Başkan Yavaş, “Eğer denedikten sonra hem vatandaş hem esnaf memnun olup gerçek bir şehir yaşamına kavuşuyorsak bundan sonra da sürdürebiliriz” dedi.

12.12.2019Gündem
Aralık ayı FED faiz kararı ne zaman saat kaçta açıklanacak

Aralık ayı FED faiz kararı ne zaman saat kaçta açıklanacak?

Aralık ayı FED faiz kararı açıklaması, küresel piyasaların pozisyon almasında önem arz edecek. FED faiz kararı toplantısı, finans uzmanlarının gündemini oluşturacak. Peki, faiz arttırımı ya da azalışı kararının alınacağı FED faiz toplantısı ne zaman ve saat kaçta yapılacak? İşte, FED faiz kararı toplantısı hakkında bazı bilgiler

11.12.2019Ekonomi
Ekonomistler, 200-250 baz puanlık faiz indirimi bekliyor

Ekonomistler, 200-250 baz puanlık faiz indirimi bekliyor

AA Finans Analisti ve ekonomist Haluk Bürümcekçi "Merkez Bankası, enflasyonun daha önce yüzde 12 olarak revize edilen yıl sonu tahmininin altında kalma olasılığını gerekçe göstererek faiz indirimlerine devam edecek" dedi.

11.12.2019Ekonomi
Küresel piyasalar Fede odaklandı

Küresel piyasalar Fed'e odaklandı

Küresel piyasalar, ABD Merkez Bankası'nın (Fed) bu akşamki faiz kararı ve sonrasında Fed Başkanı Jerome Powell'ın yapacağı açıklamaları bekliyor.

11.12.2019Ekonomi
Boris bak bu Zeki amcan

Boris bak bu Zeki amcan

İngiltere’de yarınki genel seçimlerin favorisi Başbakan Boris Johnson, Kıbrıs Türkü belediye meclisi üyesi Halil Halebi’nin evine konuk oldu. Ziyareti izleyen gazeteci İpek Özerim, Türk kökenli Johnson’a 1964 yılında amcası Zeki Kuneralp’in Londra Büyükelçisi iken çekilmiş fotoğrafını gösterdi.

11.12.2019Dünya

AK Parti’deki son anket: Kararsızların sayısı arttı

CUMHURBAŞKANI Tayyip Erdoğan’a MKYK toplantısında seçimlerin ardından yapılan son anket sunuldu. Ankette, kararsız ve oy kullanmayacağını söyleyen seçmen sayısında artış olduğu gözlendi. AK Parti’nin oyu ise yüzde 40 olarak belirtildi.

9.12.2019Gündem
Fakirleşmek Almanlar için büyük korku

Fakirleşmek Almanlar için büyük korku!

Deutsche Bank’ın kamuoyu araştırma şirketi Ipsos’a yaptırdığı anket, Almanya’da her iki kişiden birinin yaşlılıkta yoksulluktan korktuğunu ortaya koydu.

4.12.2019Avrupa
PISA 2018 sonuçları açıklandı: Türkiye yükselişte ama daha yolu var

PISA 2018 sonuçları açıklandı: Türkiye yükselişte ama daha yolu var

3 Aralık'ta yayınlanan PISA 2018 sonuçlarına göre Türkiye’nin performansı üç yıl önceki değerlendirmeyle kıyaslandığında yükşelişte. ‘Okuma’, ‘matematik’ ve ‘fen bilimleri’ alanlarında yapılan değerlendirmelerde Türkiye yaklaşık 10 sıra kazandı ancak OECD ortalamalarını yine yakalayamadı. Listelerin zirvesindeyse tek bir grupta toplanan Çin’den Pekin, Şangay, Jiangsu, Zhejiang şehirleri yer aldı. Türkiye’de kızlar erkekleri tüm testlerde geride bırakırken, yoksul öğrenciler 76 puan düşük performans gösterdi.

4.12.2019Eğitim
Orhan Kural kimdir Orhan Kuralın hayatıyla ilgili bilgiler

Orhan Kural kimdir? Orhan Kural'ın hayatıyla ilgili bilgiler

PROF. Dr. Orhan Kural'ın, sosyal medya hesabı Twitter’da kendisi hakkında paylaşımda bulunan Cem Yılmaz'a açtığı 10 bin liralık manevi tazminat davasıyla gündemde. Haberler ardından Orhan Kural'ın hayatına dair bilgiler de merak konusu oldu. Peki, Orhan Kural kimdir? İşte, Orhan Kural'ın hayatıyla ilgili bilgiler

3.12.2019Magazin
2019 Kasım ayı enflasyon oranı beklentisi nedir

2019 Kasım ayı enflasyon oranı beklentisi nedir?

Kasım ayı enflasyon beklentisi, farklı kalemlere etkisi dolayısıyla pek çok vatandaşın gündeminde yer almaya başladı. Kasım ayı enflasyon oranlarına göre maaşlar, mal ve hizmetler yeniden konumlanacak. Peki, kasım ayı enflasyon oranı beklentisi nedir? İşte, 2019 kasım ayı enflasyon oranları hakkında otoritelerin beklentisi

3.12.2019Ekonomi
İmalat PMI Kasımda 49.5e yükseldi

İmalat PMI Kasım'da 49.5'e yükseldi

İmalat sanayi satın alma yöneticisi endeksi (PMI) Kasım'da 49.5'e yükselerek bir önceki aya göre toparlandı. Faaliyet koşullarında bir miktar iyileşme olduğunu gösteren endeks sektörde buna rağmen hafif daralmaya işaret etti.

2.12.2019Ekonomi
Talimat verildi, kıyafetleri değişti Pasaport polislerine turkuaz yelek..

Talimat verildi, kıyafetleri değişti! Pasaport polislerine turkuaz yelek..

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu'nun talimatı üzerine Emniyet Genel Müdürlüğü Hudut Kapıları Daire Başkanlığı, pasaport polislerinin kıyafetlerinde değişikliğe gitti. Hudut kapılarında görevli pasaport polisleri, turkuaz renkli ve ön kısmında "Turkey" yazısı bulunan özel tasarım yelekler giymeye başladı.

1.12.2019Gündem
MEBin 5 yıllık yol haritası belli oldu

MEB'in 5 yıllık yol haritası belli oldu

MEB tarafından yayımlanan 2019-2023 Stratejik Planı'na göre, öğretim programları tüm kademelerde bütünsel, yetenek kümeleri ile ilişkilendirilmiş, esnek ve modüler yapılar olarak yeniden yapılandırılacak.

29.11.2019 Eğitim
İhraç talebiyle disipline sevk edildi

İhraç talebiyle disipline sevk edildi

İzmir'de, Selçuk Belediye Başkanı CHP'li Filiz Ceritoğlu Sengel’e sözlü ve fiziki saldırıda bulunduğu ileri sürülen eski belediye başkanı CHP'li Vefa Ülgür, sosyal medya hesabından ihraç talebi ile disiplin kuruluna sevk edildiğini ve ifadeye çağrıldığını duyurdu.

28.11.2019Gündem
‘Popülistler sınırı zorluyor, hatta aşıyor’

‘Popülistler sınırı zorluyor, hatta aşıyor’

Almanya Belediyeler Birliği Genel Sekreteri Gerd Landsberg, sosyal medyada nefret ve tehdit söylemlerinin had safhaya vardığını, bu konuda var olan ceza yasasının sertleştirilmesi gerektiğini söyledi.

27.11.2019Avrupa
Arkasında hindi lobisi var

Arkasında hindi lobisi var

ABD Başkanı Donald Trump, Şükran Günü geleneği olarak hindi affetti.

27.11.2019Dünya
Ve anket yayınlandı... Seçmen ne düşünüyor

Ve anket yayınlandı... Seçmen ne düşünüyor?

ABD'de yapılan bir anket, Başkan Donald Trump'a yönelik azil soruşturmasındaki kamuya açık oturumların ardından, seçmenlerin Trump'ın azline yönelik fikirlerinde bir değişiklik olmadığını ortaya koydu.

26.11.2019Dünya
Tarayıcı bildirim hileleri 2019’un ilk üç çeyreğinde üç katına çıktı

Tarayıcı bildirim hileleri 2019’un ilk üç çeyreğinde üç katına çıktı

Kimlik avı ve reklam amaçlı tarayıcı anlık bildirimlerinin popülerliği artıyor. Bu sorundan etkilenen kullanıcıların oranı bu yıl boyunca her ay arttı. Kaspersky tarafından yapılan araştırmaya göre, ocak ayında 1.722.545 olan kurban sayısı Eylül 2019’da 5.544.530’a ulaştı. 2019’un ilk dokuz ayında Kaspersky ürünleri toplamda 14 milyondan fazla kullanıcıyı istenmeyen bildirimlerden korudu. Çok gelişmiş olmasa da her internet kullanıcısını hedef alabilen bu tehdide özel dikkat gerekiyor.

26.11.2019Teknoloji
Türkiye iş dünyasını dijital dünyaya taşımayı hedefliyor

Türkiye iş dünyasını dijital dünyaya taşımayı hedefliyor

Global ara bağlantı ve veri merkezi şirketi Equinix, veri merkezi üzerinden gerçekleştirilebilmesine olanak sağlayan, geliştirilmiş bağlantı opsiyonlarının açılışını duyurdu.

25.11.2019Teknoloji
Şirketlerin yüzde 73ü uygulamaları merkezlerine geri taşıyor

Şirketlerin yüzde 73'ü uygulamaları merkezlerine geri taşıyor

Nutanix, şirketlerin özel, hibrit ve genel bulut sistemlerini benimseme düzeylerini ölçen global Kurumsal Bulut Endeksi anket ve araştırma raporunun ikincisini açıkladı. Katılımcıların önümüzdeki beş yıl için istikrarlı ve somut hibrit dağıtım planlarına sahip olduklarını belirttiği yeni rapora göre, şirketler yatırımlarını agresif bir şekilde hibrit bulut mimarilerine kaydırmayı planlıyor. 2019 anketine katılanların büyük çoğunluğu (yüzde 85) ideal BT faaliyet modeli olarak hibrit bulut sistemlerini seçti.

25.11.2019Teknoloji
Rus araştırma ve istihbarat gemisi, Çanakkale Boğazından geçti

Rus araştırma ve istihbarat gemisi, Çanakkale Boğazı'ndan geçti

ÇANAKKALE Boğazı’ndan geçen Rus Donanması'na ait, anket, araştırma ve istihbarat toplama gemisi ‘Donuzlav’ Marmara Denizi'ne doğru yol aldı.

23.11.2019Gündem
Akşener: Bu ülkeyi bayram sofrasına oturtmak hayalimiz var

Akşener: Bu ülkeyi bayram sofrasına oturtmak hayalimiz var

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, halen vazgeçmediği bir hayali olduğunu belirterek, "Bu ülkeyi bayram sofrasına oturtmak hayalimiz var. Allah nasip ederse, ülkeyi demokrasi, adalete, ekonomik zenginliğe, kuvvetler ayrılığına kavuşturacağımıza inanıyorum. Bayram sofrasına bu ülkeyi oturtacağımıza inanıyorum. Bayram sofrasında sofraya aynı kol mesafesinde eşit yemeğe ulaşır. Bir dakika bile vazgeçmediğim hayalimiz budur" dedi.

23.11.2019Gündem
Öğretmenler Günü’nde korkutan tablo: Şiddet okul koridorunda

Öğretmenler Günü’nde korkutan tablo: Şiddet okul koridorunda

24 Kasım Öğretmenler Günü anketine göre şiddet, eğitimcilerin büyük sorunu haline geldi. Öğretmenlerin yüzde 56.9’u okulda kendini güvende hissetmiyor. Yüzde 30.6’sı okul koridorunda, yüzde 21’i okul bahçesinde şiddete maruz kalıyor ancak sadece 14.4’ü şikâyetçi oluyor.

23.11.2019Eğitim
Finansal Hizmetler Güven Endeksi kasımda arttı

Finansal Hizmetler Güven Endeksi kasımda arttı

Finansal Hizmetler Güven Endeksi (FHGE), kasımda bir önceki aya göre 24,5 puan artarak 167 seviyesine yükseldi.

22.11.2019Ekonomi
Finansal Hizmetler Güven Endeksi kasımda arttı

Finansal Hizmetler Güven Endeksi kasımda arttı

Finansal Hizmetler Güven Endeksi (FHGE), kasımda bir önceki aya göre 24,5 puan artarak 167 seviyesine yükseldi.

22.11.2019Ekonomi
Trump’ı zora sokan itiraf

Trump’ı zora sokan itiraf

Trump’a yönelik azil soruşturmasında AB Büyükelçisi Sondland’ın itirafları Demokrat Parti cephesini umutlandırdı. Sondland, Trump’ın direktifleri doğrultusunda Başkan’ın şahsi avukatı Giuliani ile çalışmak zorunda kaldığını söyledi.

22.11.2019Dünya
Çalışanların yüzde 41,5i zaman baskısı yaşıyor

Çalışanların yüzde 41,5'i zaman baskısı yaşıyor

TÜİK'in "İş Organizasyonu ve Çalışma Zamanı Düzenlemeleri" araştırmasına göre, çalışanların yüzde 41,5'i zaman baskısı yaşadığını ifade ederken, istihdamda olanların yüzde 29,8'i çalışma zamanının başlangıç ve bitişine kendisinin karar verebildiğini belirtti.

21.11.2019Ekonomi
Karın Germe Ameliyatı (Abdominoplasti) Hakkında Merak Edilenler

Karın Germe Ameliyatı (Abdominoplasti) Hakkında Merak Edilenler

Estetik Cerrah Serdar Bora Bayraktaroğlu özellikle yoğun kilo vermelerden sonra yapılan karın germe ameliyatının başarılı sonuçları ile hasta psikolojisindeki olumlu etkilerinin sanılandan daha fazla olduğunu söyledi, karın germe ile ilgili önemli bilgiler verdi.

DDoS saldırılarının yarısı eylülde gerçekleşti

DDoS saldırılarının yarısı eylülde gerçekleşti

Kaspersky, DDoS saldırılarının büyük çoğunluğunun (yüzde 53) eylül ayında gerçekleştirildiğini tespit etti.

13.11.2019Teknoloji
Demokratları alarma geçiren anket

Demokratları alarma geçiren anket

NEW York Times’ın (NYT) katkı sağladığı bir ankete göre, 2020 başkanlık seçimleri için Demokrat Parti’de adaylık yarışında önde olan Elizabeth Warren, ABD Başkanı Donald Trump için ‘kolay lokma.’

6.11.2019Dünya
Vegan Günü etkinliği 2 bin kişinin katılımıyla yapıldı

Vegan Günü etkinliği 2 bin kişinin katılımıyla yapıldı

Türkiye Vegan Derneği tarafından V-Label International ana sponsorluğunda Dünya Vegan Günü Türkiye 2019 etkinliği düzenlendi.

5.11.2019Gündem
Bireysel Emeklilik Sistemine yeni düzenleme geliyor

Bireysel Emeklilik Sistemi'ne yeni düzenleme geliyor

Bireysel Emeklilik Sistemi'ne ilişkin olarak Resmi Gazete'de önemli detaylar yayımlandı.

4.11.2019Ekonomi
Sesli asistanlarda neden kadın sesi kullanılıyor

Sesli asistanlarda neden kadın sesi kullanılıyor?

Günümüzde teknolojik cihazlarda büyük bir çoğunlukla kadın sesleri tercih ediliyor. Daha önce teknolojik cihazlarda kadın seslerinin neden tercih edildiğini hiç merak etmiş miydiniz? Peki sesli asistanlarda ‘cinsiyetsiz ses’ kullanılmasını ister miydiniz?

4.11.2019Teknoloji

Yazar Sonuçları

Anketler ne diyor, kararsızlar partisi kaçıncı sıraya yükseldi?

AK Parti MKYK toplantısında Genel Başkan Yardımcısı Hamza Dağ, Konda’nın kasım ayı anketi hakkında bilgi veriyor. Konda’nın anket değerlendirmesinde iki tespiti yer alıyor.

9.12.2019

Hugo Boss’un Türkiye hikayesi iyi gidiyor

2010’nun ekim ayında Almanya’nın Stuttgart kentindeki Hugo Boss merkezinde üç gün geçirdim.

7.12.2019

Gül, Babacan ve Davutoğlu’na sorular

Ali Babacan ve Ahmet Davutoğlu, parti tabelalarını asacakları aşamaya geldiler. Tabii bir de işin söylem boyutu var. Babacan ve Davutoğlu, AK Parti’den ayrıldıkları için eleştirilerini AK Parti’ye yöneltiyorlar. Ali Babacan, Habertürk’teki yayında bozulmanın 2013’ten sonra başladığını söyledi. AK Parti’de Babacan’la ilgili olarak konuşmama kararı alınmıştı. Bu eğilim sürüyor. Ama bu bazı soruları sormama engel değil.

6.12.2019

Yeni partinin ismi ve amblemi

Ahmet Davutoğlu ve Ali Babacan partilerinin kuruluş çalışmalarında sona yaklaşıldı.

5.12.2019

730 ağaç kurumuş ve kesilmiş

Önce, meseleden haberdar olmayanlar için kısa bir özet geçelim.

2.12.2019

Yeni işe başlayan genel müdür dahi olsa, üretimde 3 gün çalışıyor

Bu hafta Türk-İsviçre ortaklı Autoneum Erkurt’taki 'Yeni Nesil İK' uygulamalarını paylaşıyoruz. İlk işe giren genel müdür dahi olsa üretimde minimum 3 gün saha çalışma kuralı, idari kadroya esnek çalışma serbestisi dikkat çeken uygulamalar olarak göze çarpıyor. Ücret konusunda çalışanların kafalarının rahat olmasını önemsediklerini söyleyen İK Takım Lideri Yıldırım Tabakoğlu, hem global, hem lokal uygulamalarla şeffaf bir politika izlediklerini kaydediyor. Sundukları konforlu iş alanının kendilerini diğer şirketlerden ayırdığını dile getiren Tabakoğlu, “Otomotivin stresini çalışanlara çok fazla yansıtmıyoruz” diyor.

1.12.2019

En güçlü yönümüz karma sistemimiz

Körük, endüstriyel hortum ve yapı grubu gibi farklı alanlarda faaliyetlerini sürdüren Aktaş Holding, yurt içinde ve dışında yaklaşık 500 kişiyi istihdam ediyor. Geçtiğimiz yıl 80’inci kuruluş yılını geride bıraktığını hatırlatan Aktaş Holding İnsan Kaynakları ve Kurumsal İletişim Grup Yöneticisi Oylum Öztürk Erdem, en güçlü yönlerini uyguladıkları sistem olduğunu belirterek, “Bir aile şirketi sıcaklığının yanında kurumsal yapının verdiği profesyonel iş yapış şekliyle ilerliyoruz. İkisinin güzel bir karmasını uyguluyoruz” diyor.

17.11.2019