MENÜ

Ankesör

Ankesör ile ilgili tüm haberleri ve son dakika Ankesör haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Toplam 134 Ankesör haberi bulunmuştur.

Ankesör Haberleri

Emniyetten çok çarpıcı rapor Birbirlerini böyle aramışlar

Emniyet'ten çok çarpıcı rapor! Birbirlerini böyle aramışlar

Emniyet Genel Müdürlüğü Terörle Mücadele (TEM) Dairesi Başkanlığınca "FETÖ/PDY askeri mahrem yapılanması"ndaki şüphelilerin iletişim için kullandığı kontörlü sabit/ankesörlü telefon hatlarına ilişkin tespit ve değerlendirmelerin yer aldığı "Kontörlü (Büfe) Sabit/Ankesörlü Telefon Hattı ile İletişim Modeli Değerlendirmesi" raporu hazırlandı.

20.05.2019Gündem
FETÖnün askeri mahrem yapılanmasının iletişim modeli

FETÖ'nün askeri mahrem yapılanmasının iletişim modeli

Emniyet Genel Müdürlüğü TEM Dairesi Başkanlığınca "FETÖ/PDY askeri mahrem yapılanması"ndaki şüphelilerin iletişim için kullandığı kontörlü sabit/ankesörlü telefon hatlarına ilişkin tespit ve değerlendirmelerin yer aldığı rapor hazırlandı.

20.05.2019Gündem
Ankesörde Çatlı sürprizi

Ankesörde Çatlı sürprizi

ANKARA Cumhuriyet Başsavcılığı’nın ankesör soruşturmasında 24 şüpheli gözaltına alındı.

17.05.2019Gündem
Son dakika... FETÖnün TSK yapılanmasına operasyon: 17si muvazzaf 20 gözaltı kararı

Son dakika... FETÖ'nün TSK yapılanmasına operasyon: 17'si muvazzaf 20 gözaltı kararı

İzmir merkezli 11 ilde, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) Türk Silahlı Kuvvetlerindeki (TSK) gizli yapılanmasına yönelik soruşturmada, aralarında 2 albay ve 3 yüzbaşının da bulunduğu 17'si muvazzaf 20 zanlıdan 13'ü gözaltına alındı.

10.05.2019Gündem
FETÖnün ankesör soruşturmalarında itirafçı sayısı artıyor

FETÖ'nün ankesör soruşturmalarında itirafçı sayısı artıyor

FETÖ mensubu askerlerden sorumlu sivillerin, askerlerle irtibat amacıyla kullandığı sabit hatlar veye ankesörlü telefonlarla örgüt içi iletişimi sağlamalarına yönelik yürütülen soruşturmada itirafçı sayısı 487'ye yükseldi.

7.05.2019Gündem

Havacı binbaşıya FETÖ'den hapis istemi

Adana'da, FETÖ/PDY'nin askeri mahrem yapılanmasında yer aldığı iddia edilen tutuklu "Hava Uçak Bakım binbaşı" hakkında ''silahlı terör örgütüne üye olma'' suçundan 15 yıla kadar hapis istemiyle dava açıldı.

3.05.2019Gündem
‘Her aranılan FETÖ’cü değil’

‘Her aranılan FETÖ’cü değil’

ANKESÖR soruşturması kapsamında dava açılan eski üsteğmen F.U. beraat ederken gerekçeli kararda, FETÖ mensuplarınca aranmış her kişinin örgüt üyesi sayılamayacağı belirtildi.

30.04.2019Gündem
İzmir merkezli 8 ildeki FETÖnün TSK yapılanmasına yönelik operasyon

İzmir merkezli 8 ildeki FETÖ'nün TSK yapılanmasına yönelik operasyon

İzmir merkezli 8 ildeki Fetullahçı Terör Örgütü'ne (FETÖ) yönelik operasyonda gözaltına alınan 18 şüpheliden, "mahrem imam" olduğu iddia edilen sivil öğretmen ile 4 asker tutuklandı, 13 şüpheli asker ise adli kontrol şartıyla serbest bırakıldı.

20.04.2019Gündem
Ankesör delil olamaz raporunu hazırlayanlardan 2si FETÖ şüphelisi çıktı

"Ankesör delil olamaz" raporunu hazırlayanlardan 2'si FETÖ şüphelisi çıktı

Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) TSK'daki yapılanmasını deşifre eden önemli bulgulardan biri olan ankesörlü-sabit kontörlü hatların "hukuka aykırı delil" olduğu yönünde hazırlanan raporda imzası bulunan 9 kişiden 2'sinin FETÖ şüphelisi olduğu ortaya çıktı.

16.04.2019Gündem
Son dakika... Peş peşe FETÖ operasyonları: Çok sayıda gözaltı kararı

Son dakika... Peş peşe FETÖ operasyonları: Çok sayıda gözaltı kararı

Bu sabah FETÖ'ye yönelik peş peşe operasyonlar yapıldı. FETÖ'nün Kara Kuvvetleri'ndeki yapılanmasına yönelik soruşturma kapsamında biri mahrem imam, 26'sı muvazzaf 48 kişi hakkında gözaltı kararı verildi. Ayrıca Muğla merkezli 11 ilde, Kocaeli merkezli 9 ilde, Adıyaman merkezli 7 ilde, Kütahya merkezli 8 ilde, Çanakkale merkezli 6 ilde, Bolu'da ve İzmir merkezli 8 ilde FETÖ/PDY üyelerine yönelik operasyon başlatıldı. Aralarında muvazzaf askerlerin de olduğu çok sayıda kişi hakkında gözaltı kararı var.

16.04.2019Gündem
8 ilde FETÖ operasyonu: 25 askere gözaltı kararı

8 ilde FETÖ operasyonu: 25 askere gözaltı kararı

KONYA merkezli 8 ilde FETÖ/PDY'ye yönelik 'ankesör' operasyonunda hakkında yakalama kararı verilen Türk Silahlı Kuvvetleri'nde görevli 7'si muvazzaf 25 askerden, 17'si gözaltına alındı. Diğer şüphelilerin yakalanması için çalışmalar sürüyor. 

15.04.2019Gündem
İzmirdeki FETÖ operasyonunda 7 kişi tutuklandı

İzmir'deki FETÖ operasyonunda 7 kişi tutuklandı

İzmir merkezli 13 ilde Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) Türk Silahlı Kuvvetlerindeki (TSK) yapılanmasına yönelik soruşturmada gözaltına alınan muvazzafların da aralarında bulunduğu 38 şüpheliden 7'si tutuklandı.

13.04.2019Gündem
FETÖ operasyonlarında 442 gözaltı kararı

FETÖ operasyonlarında 442 gözaltı kararı

Fetullahçı Terör Örgütü'ne (FETÖ) yönelik yurt genelinde düzenlenen operasyonlarda, 442 zanlı hakkında gözaltı kararı verildi, aralarında örgütün TSK içindeki kripto yapılanmasında yer alan örgüt hiyerarşisinde "hususi" olarak adlandırılan kişiler, muvazzaf askerler ve TÜBİTAK çalışanlarının da olduğu 263 şüpheli yakalandı.

9.04.2019Gündem
Son dakika: Ankara merkezli FETÖ operasyonu: 64 şüpheli hakkında gözaltı kararı

Son dakika: Ankara merkezli FETÖ operasyonu: 64 şüpheli hakkında gözaltı kararı

Türkiye'nin birçok kentinde art arda FETÖ operasyonları yapıldı. Son olarak Ankara'da Hava Kuvvetleri Komutanlığı'nda görevli 29 astsubay, 6 jandarma astsubay, 29 öğretim görevlisi toplam 64 şüpheli hakkında gözaltı kararı verildi. Ankara, İzmir, Konya, Adıyaman ve Gaziantep merkezli FETÖ soruşturmaları kapsamında ise örgütün TSK'deki mensuplarına "mahrem imamlık" yaptıkları öne sürülen 280 şüpheli hakkında yakalama kararı çıkarıldı.

9.04.2019Gündem
Son dakika Onlarca kentte operasyon 180 kişi hakkında yakalama kararı

Son dakika! Onlarca kentte operasyon! 180 kişi hakkında yakalama kararı

Türkiye'nin birçok kentinde bu sabah Fetullahçı Terör Örgütü/Paralel Devlet Yapılanması'na (FETÖ/PDY) yönelik kapsamlı bir operasyon başlatıldı. Polislikten KHK ile ihraç edilmiş 59 şüpheli ile örgütün TSK'daki mensuplarına "mahrem imamlık" yaptıkları iddia edilen 80 şüpheli hakkında yakalama kararı çıkarıldı. Öte yandan FETÖ'nün TSK'daki yapılanmasına yönelik İzmir merkezli soruşturma kapsamında da aralarında 29 muvazzafın da bulunduğu 41 şüpheli hakkında yakalama kararı verildi.

9.04.2019Gündem
Van merkezli FETÖ/PDY operasyonu

Van merkezli FETÖ/PDY operasyonu

Van merkezli 9 il ve Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti'nde (KKTC) Fetullahçı Terör Örgütü/Paralel Devlet Yapılanması'na (FETÖ/PDY) yönelik operasyonda 10 zanlı yakalandı.

8.04.2019Gündem
40 ‘sivil imam’a  gözaltı kararı

40 ‘sivil imam’a gözaltı kararı

İSTANBUL Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından FETÖ’nün TSK içine sızdırdığı subay ve astsubaylarından sorumlu olduğu öne sürülen 40 ‘sivil imam’ hakkında yakalama kararı verildi.

7.04.2019Gündem
FETÖnün ankesöründe 459 şüpheli asker itirafçı oldu

FETÖ'nün ankesöründe 459 şüpheli asker itirafçı oldu

Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) “mahrem imamlarının” örgüt mensubu asker şahıslarla ankesör-sabit kontörlü hatlardan iletişim kurduğunun tespit edilmesinin ardından başlatılan soruşturma kapsamında düzenlenen 11 ayrı operasyonda, bin 45 şüpheli asker tutuklanırken, 459 kişi ise etkin pişmanlık hükümlerinden yararlanarak serbest bırakıldı.

28.03.2019Gündem
Ankesörden kürsüdeki hâkim çıktı

Ankesörden kürsüdeki hâkim çıktı

Ankesör soruşturması kapsamında itirafçı olan eski astsubay Semih Y.’nin teşhis ettiği imamının Ankara’da halen görev yapan bir hâkim olduğu ortaya çıktı. Savcılık, şüpheli hâkim hakkında Hâkimler Savcılar Kurulu’na suç duyurusunda bulundu.

27.03.2019Gündem
Ankesörlü telefon kartıyla sadece FETÖcü askerleri aramışlar

Ankesörlü telefon kartıyla sadece FETÖ'cü askerleri aramışlar

İzmir'de, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) Türk Silahlı Kuvvetlerindeki (TSK) yapılanmasına yönelik soruşturmada tespit edilen ankesör telefon kartı seri numaraları, mahrem imamların, bu kartları sadece kendilerine bağlı örgüt üyesi askerlerle iletişim için kullandıklarını ortaya koydu.

26.03.2019Gündem
Otobüsten vatandaşlara ateş etti, çıkan görüntülerini inkar etti

Otobüsten vatandaşlara ateş etti, çıkan görüntülerini inkar etti

Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) darbe girişimi sırasında Tuzla Orhanlı gişelerinde meydana gelen olaylarla otobüsten hedef gözeterek polislere ve toplanan vatandaşların bulunduğu bölgeye silahla ateş eden ve 5 vatandaşın şehit edilmesinden sorumlu tutulan eski üsteğmen Ceyhun Özak, mahkemede "Canlı ya da cansız hiçbir varlığı hedef almadım." diyerek FETÖ'nün inkar stratejisini izledi.

15.03.2019Gündem
Dink davasında iki tahliye kararı

Dink davasında iki tahliye kararı

Agos Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Hrant Dink'in öldürülmesine ilişkin kamu görevlilerinin de yargılandığı davada eski jandarma istihbarat görevlisi Muharrem Demirkale ve halen FETÖ soruşturması kapsamında da tutuklu bulunan gazeteci Ercan Gün'ün tahliyesine karar verildi.Mahkeme, her iki sanık hakkında yurtdışına çıkış yasağı konulmasına karar verdi. Duruşma, 11 Haziran'a ertelendi. Başka suçlardan da tutuklu bulunan iki sanığın cezaevinden çıkmayacağı öğrenildi.

14.03.2019Gündem
SON DAKİKA Bakan Soylu çarpıcı rakamı duyurdu: 511 bin gözaltı, 30 bin tutuklu

SON DAKİKA! Bakan Soylu çarpıcı rakamı duyurdu: 511 bin gözaltı, 30 bin tutuklu

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Fetullahçı Terör Örgütü/Paralel Devlet Yapılanmasına (FETÖ/PDY) yönelik operasyonlar çerçevesinde 15 Temmuz 2016'dan bu yana 511 bin kişinin gözaltına alındığını, tutuklu sayısının ise 30 bin 821 olduğunu bildirdi.

10.03.2019Gündem
Darbeci albaydan sehven attım yalanıyla inkar

Darbeci albaydan "sehven attım" yalanıyla inkar

Eski 47. Alay Komutanı Kurmay Albay Sadık Cebeci de diğer darbeci sanıklar gibi hakkındaki birçok beyan ve delile rağmen inkar politikasını izledi.

9.03.2019Gündem
FETÖnün TSK yapılanmasına büyük operasyon Çok sayıda asker tutuklandı

FETÖ'nün TSK yapılanmasına büyük operasyon! Çok sayıda asker tutuklandı

FETÖ'nün TSK yapılanmasına yönelik soruşturmada gözaltına alınan 188 muvazzaf askerden 166'sı tutuklandı.

25.02.2019Gündem
Kritik FETÖ soruşturmasında yeni gelişme

Kritik FETÖ soruşturmasında yeni gelişme

FETÖ'nün TSK yapılanmasına yönelik soruşturmada gözaltına alınan 237 muvazzaf askerden 188'i, tutuklama istemiyle mahkemeye sevk edildi

25.02.2019Gündem
FETÖnün TSK yapılanmasına büyük operasyon 224ü yakalandı...

FETÖ'nün TSK yapılanmasına büyük operasyon! 224'ü yakalandı...

İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı'nca FETÖ'nün TSK yapılanmasına ilişkin yürütülen soruşturma kapsamında hakkında gözaltı kararı verilen 295 muvazzaf askerden 224'ü yakalanırken, 71 firari ise aranıyor. Şu ana kadar ifadesi alınan 100 muvazzaf şüpheli askerden 27'si itirafçı oldu.

24.02.2019Gündem
Son dakika: FETÖye büyük operasyon başladı 295 askere gözaltı kararı

Son dakika: FETÖ'ye büyük operasyon başladı! 295 askere gözaltı kararı

Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) TSK yapılanmasına yönelik soruşturmada, örgüt içi haberleşme amacıyla ankesör ve sabit kontörlü hat kullandığı tespit edilen aralarında 2 albay, 1 yarbay, 8 binbaşı, 10 yüzbaşı, 73 üsteğmen ve 8 teğmenin bulunduğu 295 muvazzaf asker hakkında gözaltı kararı verildi.

22.02.2019Gündem
Tutuklu kalmadı

Tutuklu kalmadı

Ergenekon davasının delilleri arasında yer alan ve CHP eski milletvekili Dursun Çiçek’in ıslak imzasının bulunduğu iddia edilen “İrtica ile Mücadele Eylem Planı” belgesine ilişkin rapor düzenleyerek kumpas kurdukları iddia edilen aralarında adli tıp uzmanlarının da bulunduğu 18 sanıklı davada tutuklu sanık kalmadı.

8.02.2019Gündem
Karacı pilotlara ankesör operasyonu

Karacı pilotlara ankesör operasyonu

FETULLAHÇI Terör Örgütü'ne yönelik sürdürülen soruşturma kapsamında Kara Kuvvetleri Komutanlığı’na bağlı Kara Havacılık Komutanlığı’ndan 46'sı muvazzaf 48 helikopter pilotu ile bu kişileri yönlendiren 15 “sivil mahrem imam” olmak üzere 63 kişi hakkında gözaltı kararı çıkarıldı.

31.01.2019Gündem
FETÖnün ankesör karnesi

FETÖ'nün ankesör karnesi

FETÖ’nün TSK’daki yapılanmasını deşifre etmek amacıyla başlatılan ‘ankesör soruşturması’ devam ediyor. Bugüne kadar 447 ankesörlü telefondan 7 milyon satırlık HTS (telefon trafiği) kaydına ulaşıldı. 40 operasyon yapıldı, 2 bin 938 asker hakkında işlem yapıldı.

27.01.2019Gündem
İtiraf ettiler, yeni isimlere ulaşıldı Operasyon başladı

İtiraf ettiler, yeni isimlere ulaşıldı! Operasyon başladı

Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) Türk Silahlı Kuvvetleri (TSK) yapılanmasına yönelik soruşturma kapsamında, daha önce gözaltına alınıp itirafçı olan şüphelilerin ifadeleriyle yeni isimlere ulaşıldı. FETÖ'cü askerlerden sorumlu "sivil imam" olduğu iddia edilen 9 şüpheli hakkında gözaltı kararı verildi.

23.01.2019Gündem
Darbenin merkezinde parmak izi çıktı

Darbenin merkezinde parmak izi çıktı

15 Temmuz darbe girişiminde Akıncı Hava Üssü’ndeki faaliyetlere ilişkin 475 sanıklı davada mahkemeye sunulan mütalaada, FETÖ’nün ‘sivil imamı’ Kemal Batmaz hakkında çarpıcı bilgiler yer aldı. Darbe girişiminin yönetim merkezlerinden 143. Filo’da ele geçirilen bazı belgelerde Batmaz’ın parmak izi saptandı.

23.01.2019Gündem
FETÖ’nün askeri mahremine operasyon Çok sayıda gözaltı var

FETÖ’nün askeri mahremine operasyon! Çok sayıda gözaltı var

Yalova merkezli 16 ilde eş zamanlı gerçekleştirilen FETO operasyonu kapsamında 2 subay, 16 astsubay, 2 uzman çavuş olmak üzere toplam 20 muvazzaf asker gözaltına alındı.

10.01.2019Gündem
Ankesör kriterleri

Ankesör kriterleri

Adalet Bakanlığı, FETÖ davalarına bakan savcılar ve üst düzey emniyet yetkilileriyle yaptıkları dokuz bölge toplantısında ankesör soruşturmalarında uygulanan kriterler konusunda ayrıntılı bilgi verdi. FETÖ’nün iletişim için yaklaşık 4 bin ankesörlü telefon kullandığı belirlendi. Aramaların örgütsel olup olmadığını saptayacak kriterlerden bazıları ise şöyle sıralandı: Ardışık arama, periyodik arama, son iki rakamı 99’a tamamlama, son dört rakamı 10’a tamamlama.

10.12.2018Gündem
Jandarma Komutanlığında operasyon: Çok sayıda gözaltı kararı

Jandarma Komutanlığı'nda operasyon: Çok sayıda gözaltı kararı

FETÖ'nün TSK yapılanmasına ilişkin soruşturmada, İstanbul İl Jandarma Komutanlığında görevli 41 asker hakkında gözaltı kararı verildi. Ankara'daki FETÖ soruşturmasında ise 87 şüpheliden 41'i gözaltına alındı. Ayrıca İzmir merkezli operasyonda 62 kamu görevlisi için gözaltı kararı verildi.

7.12.2018Gündem
Bakan Soylu ilk kez CNN TÜRKte açıkladı:  Gizli müşteri yöntemi uygulanacak

Bakan Soylu ilk kez CNN TÜRK'te açıkladı: 'Gizli müşteri yöntemi uygulanacak'

CNN TÜRK'te Buket Aydın'ın sunduğu 40'a konuk olan İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, çok özel açıklamalarda bulundu. Son dönemde gündeme çok gelen taksicilerle ilgili şikayetler hakkında konuşan Soylu, "Vatandaşımız merak etmesin, bu sorunu düzelteceğiz" dedi ve ekledi: Gizli müşteri yöntemi uygulanmaya başlanacak.

5.12.2018Gündem
19 ilde operasyon 33 kişi hakkında gözaltı kararı

19 ilde operasyon! 33 kişi hakkında gözaltı kararı

FETÖ soruşturması kapsamında İstanbul merkezli 19 ilde aralarında muvazzaf askerlerinde bulunduğu 33 kişi hakkında gözaltı kararı verildi.

28.11.2018Gündem
FETÖnün badi sistemi ortaya çıktı

FETÖ'nün 'badi' sistemi ortaya çıktı!

Bursa'da, FETÖ'nün TSK içindeki mahrem yapılanmasına yönelik ankesörlü telefon soruşturması kapsamında hazırlanan iddianamede, örgütün gizlilik ve devamlılık için uyguladığı "devir ve badi sistemi"ne ilişkin ilginç detaylar paylaşıldı.

27.11.2018Gündem
Batmaz’ın hücresine baskın

Batmaz’ın hücresine baskın

Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı, sürdürdüğü ankesör soruşturması kapsamında 100’ü asker 88’i sivil imam olmak üzere 188 şüpheli hakkında gözaltı kararı çıkardı. Savcılıktan yapılan açıklamada, sivil imamların FETÖ’nün sivil imamlarından Kemal Batmaz’a bağlı oldukları iddia edildi.

17.11.2018Gündem
Son dakika... Kemal Batmazın hücresine operasyon

Son dakika... Kemal Batmaz'ın hücresine operasyon

ANKARA Cumhuriyet Başsavcılığı, sürdürdüğü ankesör soruşturması kapsamında 100’ü asker 88’i sivil imam olmak üzere 188 şüpheli hakkında gözaltı kararı çıkarttı. Savcılıktan yapılan açıklamada, sivil imamların FETÖ’nün sivil imamlarından Kemal Batmaz’a bağlı oldukları iddia edildi.

16.11.2018Gündem
Son dakika... Büyük operasyon başladı: 103 gözaltı kararı

Son dakika... Büyük operasyon başladı: 103 gözaltı kararı

Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) TSK yapılanmasına ilişkin yürütülen soruşturma kapsamında, 103 muvazzaf asker hakkında gözaltı kararı çıkarıldı.

9.11.2018Gündem
FETÖ’cü tespitinde görevli yüzbaşıya FETÖ davası

FETÖ’cü tespitinde görevli yüzbaşıya FETÖ davası

Kara Harp Okulu’ndaki FETÖ yapılanmasını açığa çıkarmak için oluşturulan üç kişilik heyette görevlendirilen yüzbaşı Muhammed Alpago T. hakkında ‘FETÖ üyeliği’ suçlamasıyla dava açıldı.

27.10.2018Gündem
Silivri’nin üsteğmenine FETÖ’den dava

Silivri’nin üsteğmenine FETÖ’den dava

Çok sayıda FETÖ tutuklusunun bulunduğu Silivri Cezaevi’ni korumakla görevli Silivri Cezaevi Tabur Komutanlığı’nda görevli üsteğmen Kerim H. hakkında örgüt üyeliği suçundan iddianame düzenlendi.

8.10.2018Gündem
NATO karargâhında ‘abi’lik yapmışlar

NATO karargâhında ‘abi’lik yapmışlar

FETÖ’nün TSK yapılanmasını açığa çıkarmak için sürdürülen ankesör soruşturması kapsamında Siber Savunma Komutanlığı’nda görevdeyken gözaltına alınan yarbay Muhsin C. hakkında iddianame düzenlendi. Muhsin C., ifadesinde ‘sorumlu imamının’ Brüksel’e atandığı dönemde yanına gelerek kendisini başka bir sivil imama devrettiğini anlattı.

1.10.2018Gündem

Yazar Sonuçları

FETÖ ile mücadelede tutarlılık meselesi

GÜN geçmiyor ki Türkiye’nin bir köşesinden Fetullahçı organizasyonun devlet içindeki gizli örgütlenmesinin bilinmeyen bir halkasını ortaya çıkaran yeni bir operasyon haberi gelmesin.

2.05.2019