MENÜ

Ankara Tren Garı

Ankara Tren Garı ile ilgili tüm haberleri, son dakika Ankara Tren Garı haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Bugün Ankara Tren Garı haberlerinde son durum nedir? İşte tüm flaş gelişmeler...

Toplam 1.216 Ankara Tren Garı haberi bulunmuştur.

Ankara Tren Garı Haberleri

Hızlı trene bugün temel atılacak

Hızlı trene bugün temel atılacak

Ankara ile İstanbul arasında 'Hızlı Tren' seferlerine imkan verecek projenin temeli bugün atılıyor. Demiryolu Hattı Rehabilitasyon (Hızlı Tren) Projesi Birinci Etabı olarak adlandırılan projenin temelini Başbakan Recep Tayyip Erdoğan Ankara Tren Garı'nda atacak.

7.06.2003Ekonomi
Frigya Kralı Midas anavatanında

Frigya Kralı Midas anavatanında

Ankara Polatlı'da 13 Eylül'de başlayan Sakarya Zaferi Kutlamaları ve Gordion Kültür, Turizm ve Tarım Şenlikleri, 27 Eylül'de Ankara Devlet Opera ve Balesi'nin sahneleyeceği Midas'ın Kulakları adlı operayla sona eriyor. Ferit Tüzün'ün bestelediği, Bozkurt Kuruç'un sahneye koyduğu eser antik Gordion kentinde perde açacak. Sözün kısası; Frigya Kralı Midas, konuklarını "anavatanında" ağırlayacak.

24.09.2003Gündem
Ankarada reforma evet tuzağa hayır mitingi

Ankara'da "reforma evet tuzağa hayır" mitingi

Kamu Yönetimi Temel Kanun Tasarısı'nın geri çekilmesi için düzenlenen "Reforma Evet Tuzağa Hayır" mitinginde konuşan sendika başkanları hükümete yüklendi.

6.03.2004Gündem
TCDDden isimli bilet uygulaması

TCDD'den isimli bilet uygulaması

TCDD, tren yolcularına ilişkin bilgilere daha kolay ulaşmak amacıyla “bilet üzerinde isim yazma” uygulamasını başlattı.

10.09.2004Gündem
Tren biletlerinde artık isim yazıyor

Tren biletlerinde artık isim yazıyor

Sakarya Pamukova’daki hızlandırılmış tren kazasından sonra ölen ve yaralananların isim tespitinde karşılaşılan güçlüklerle gündeme gelen tren biletlerine de uçaklardaki gibi yolcu isimlerinin yazılması uygulaması başladı.

10.09.2004Gündem
Gizemli köyler, görkemli konaklar, azametli bir tarih Güneydoğu’ya gidilir, hem de düşünmeden

Gizemli köyler, görkemli konaklar, azametli bir tarih Güneydoğu’ya gidilir, hem de düşünmeden

Uzun yıllar, turizmin üvey çocuğuydu. Hiç şımartılmadı, şımarmaya pek fırsatı da olmadı. Zorlu coğrafyası, imkansızlıkları, göçleri, acıları ve yalnızlığıyla, Güneydoğu birkaç yıl öncesine kadar, turistler için ‘’korku’’ uyandıran, sakınılan bir bölgeydi, ‘’öteki Türkiye’’ydi...

3.04.2005Seyahat
İpekyolu treni yola çıktı

İpekyolu treni yola çıktı

Devlet Bakanı Kürşad Tüzmen, Türkiye’nin, İpekyolu güzergahı üzerinde bulunan 6 ülke ile son iki yılda dış ticaretinin yüzde 100 artış gösterdiğini belirterek, ‘Bu ülkelerle toplam yatırım tutarımız bugün 12 milyar doları aşmıştır’ dedi.

24.04.2005Ekonomi
12 Eylülü protestoda bölücü eylem: 54 gözaltı

12 Eylül'ü protestoda bölücü eylem: 54 gözaltı

12 Eylül darbesinin 25. yıldönümü dolayısıyla İstanbul, Ankara, İzmir, Mersin gibi illerde protesto gösterile düzenlendi. İstanbul Kadıköy'de, 78'liler Girişimi ile çeşitli sivil toplum kuruluşlarınca düzenlenmek istenen 12 Eylül'ü protesto gösterisine polis müdahale etti. Müdahale sonucu bölücülük propagandası yaptığı öne sürülen 54 gösterici gözaltına alındı.

11.09.2005Gündem
Teziçe saldırı girişimi

Teziç'e saldırı girişimi

YÖK Başkanı Erdoğan Teziç ile görüşmek isteyen 30 yaşlarındaki bir kişi, korumaların engellemesi üzerine 3 el ateş edip kaçtı. Adı Nurullah İlgün olduğu tespit edilen saldırgan akşam saatlerinde otogarda yakalandı.

25.04.2007Gündem
Gökçekin altgeçitleri trafik kazalarına artıracak

'Gökçek'in altgeçitleri trafik kazalarına artıracak'

Ankara 8’inci İdare Mahkemesi’ne sunulan TRT ve Kuğulupark Kavşakları'nın alt geçitli olarak düzenlenmesine ilişkin bilirkişi raporunda, kavşakların ve alt geçitlerin şehircilik ilkelerine, planlama esaslarına uygun olmadığı ve trafik kazalarını artıracağı belirtilerek kamu yararına olmadığı vurgulandı.

12.07.2007Gündem
Koruma Kurulundan hızlı tren garına onay

Koruma Kurulu'ndan hızlı tren garına onay

Kültür ve Tabiat Varlıklarını Koruma Kurulu, hızlı tren garı inşaatının önünü açan imar planı düzenlemesini uygun buldu. Kurulun uygun bulduğu imar düzenlemesinde, tarihi binalar, demir yolu hatları ile inşaatın yapılacağı alanlar ayrı parsellere bölündü.

3.08.2008Gündem
Cumhuriyet döneminin en güzel 10 binası

Cumhuriyet döneminin en güzel 10 binası

Cumhuriyet bu yıl 85 yaşına basıyor. Cumhuriyet’in kuruluşuyla birlikte Atatürk’ün de isteğiyle mimari bir hareket yaşanmıştı. "Milli mimari" adını taşıyan bu hareketin özelliklerini taşıyan binaların çoğu, bugün Cumhuriyet’in simgeleri olarak görülüyor. Jürimiz Cumhuriyet’in modernist ve yenilikçi mimarisini en iyi yansıtan 10 binayı seçerken listenin ilk sırasına Florya Atatürk Deniz Köşkü’nü yerleştirdi.

23.10.2008Gündem
Alevilerden Başkent protestosu

Aleviler'den Başkent protestosu

Alevi Bektaşi Federasyonu’nun öncülüğünde Ankara’da düzenlenen “eşit yurttaşlık” mitingine katılmak için Türkiye'nin dört bir yanından Ankara'ya gelen yurttaşlar, sabahın erken saatlerinden itibaren Ankara Tren Garı’nda toplandı.

9.11.2008Gündem
Yolculukta egzersiz

"Yolculukta egzersiz"

Sağlık Bakanlığı tarafından gerçekleştirilen, “Yaşamın Her Alanında Fiziksel Aktivite Kampanyası” çerçevesinde, “Yolculukta Egzersiz” programının tanıtımı, TCDD Ankara Tren Garı'nda yapıldı.

26.11.2008Gündem
Hızlı trende hemzemin sıkıntısı

Hızlı trende hemzemin sıkıntısı

TCDD Genel Müdürü Süleyman Karaman, hızlı trenin seferlerine başlayabilmesi için, güzergahın Ankara Tren Garı’ndan sonra gelen bölümdeki hemzemin geçitlerin kapatılmasını beklediklerini açıkladı.

16.12.2008Ekonomi
Alman Büyükelçiliği’ne Türk profesörün eseri

Alman Büyükelçiliği’ne Türk profesörün eseri

Almanya Büyükelçiliği’nin bahçesi dün hem hüzünlü hem neşeli anlara sahne oldu.

25.05.2009Gündem

Yazar Sonuçları

Konukoğlu'dan Zeugma Müzesi jesti

EKONOMİ safyalarına taşındığım yaklaşık iki yıldan beri temcit pilavı gibi gündeme getirdiğim Zeugma ile ilgili önemli bir gelişme daha.

5.06.2003

Pakistan, ‘Türkiye model olur’, Malezya ‘olmaz’ diyor

BAŞBAKAN Recep Tayyip Erdoğan ve beraberindeki 200 kişilik heyet bugün Malezya'da.

12.06.2003

Ankara Tren Garı’nda güncel sanat eserleri

BUGÜNLERDE Ankara Tren Garı’na girerseniz, oturma salonunda, peronda yer alan sanat eserleriyle karşılaşacaksınız .

4.06.2006

Koltuklar boş kaldı

10 Ekim 2005 tarihinde kaybettiğimiz Attila İlhan, önceki akşam Türkiye İş Bankası Kültür Yayınları’nın düzenlediği bir törenle anıldı.

29.11.2006

Konservatuar mezununun imam kadar değeri yok

BEN Ankara Devlet Opera ve Balesi’nde 8 yıldır bale sanatçısı olarak çalışıyorum. Çok cüzi bir ücret alıyorum. Yüksek lisans mezunu olmama rağmen geleceğim konusunda kaygı taşıyorum. Çünkü yarın birgün yapılacak kadro sınavında verilecek 3-4 kişilik kadroya yaşımın geçmiş olmasından dolayı alınmayacağım.

29.03.2007