MENÜ

Ankara Tren Garı

Ankara Tren Garı ile ilgili tüm haberleri, son dakika Ankara Tren Garı haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Bugün Ankara Tren Garı haberlerinde son durum nedir? İşte tüm flaş gelişmeler...

Toplam 1.216 Ankara Tren Garı haberi bulunmuştur.

Ankara Tren Garı Haberleri

Bugün ne oldu

Bugün ne oldu?

Türkiye bugün tarihinin en kanlı terör saldırısını yaşadı. 3 gün ulusal yas ilan edildi. 86 kişi öldü 186 kişi yaralandı. Siyasiler olayı kınayan açıklamalar yaparken Başbakan Davutoğlu 3 gün yas ilan edildiğini söyledi. İşte bugünün öne çıkan başlıkları…

10.10.2015Gündem
Başbakan Ahmet Davutoğlu: 3 gün ulusal yas kararı aldık

Başbakan Ahmet Davutoğlu: 3 gün ulusal yas kararı aldık

Başbakan Ahmet Davutoğlu, Ankara'da meydana gelen hain terör saldırısıyla ilgili açıklama yaptı. Başbakan Davutoğlu, terör saldırıları nedeniyle 3 gün ulusal yas ilan edildiğini söyledi.

10.10.2015Gündem
TSKdan Ankara açıklaması

TSK'dan Ankara açıklaması

Türk Silahlı Kuvvetleri, Ankara'da meydana gelen hain saldırıyla ilgili açıklamada bulundu.

10.10.2015Gündem
‘İstifa’ sorusuna ne cevap verdi

‘İstifa’ sorusuna ne cevap verdi?

İçişleri Bakanı Selami Altınok Ankara’daki saldırıyla ilişkin olarak düzenlenen basın toplantısında açıklamalar yaptı. Bakan ‘Bariyerlerde güvenlik araması yapıldı mı İstifa etmeyi düşünüyor musunuz?’ sorusuna, “Güvenlik açığıyla ilgili hiçbir şey söz konusu değildir. miting alanına girilirken arama yapılacaktı. Miting alanı dışında zemin araması yapılmıştır. Güvenlik zaafiyeti olduğunu düşünmüyorum.” cevabını verdi.

10.10.2015Gündem
Devlet Bahçeliden açıklama

Devlet Bahçeli'den açıklama

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli Ankara'daki patlamayla ilgili açıklama yaptı. Öte yandan, MHP yarın İzmir'de düzenleyeceği mitingi, Ankara'daki saldırı nedeniyle ileri bir tarihe ertelediğini duyurdu.

10.10.2015Gündem
Kemal Kılıçdaroğlu: İçim kan ağlıyor

Kemal Kılıçdaroğlu: İçim kan ağlıyor

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Ankara’da meydana gelen bombalı saldırıları değerlendirirken, "Türkiye’nin acıya ve kana bulaştırılması bizim hak etmediğimiz bir tablodur. Üzgünüm. İçim kan ağlıyor" dedi. Kılıçdaroğlu, terörün durdurulması için kendilerine düşen her şeyi yapmaya hazır olduklarını açıkladı. Öte yandan CHP MYK, 'Ulusal yas ilan edilsin. İhmali olan tüm siyasi sorumlular istifa etmeli. Güvenlik ve istihbarat kurumlarının hangi gerekçeyle böyle büyük bir zaaf içerisinde olduğunun araştırılmasını talep ediyoruz' açıklamasını yaptı.

10.10.2015Gündem
Selahattin Demirtaştan sert açıklamalar

Selahattin Demirtaş'tan sert açıklamalar

HDP Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş'ın düzenleyeceği basın toplantısı öncesi Ankara'daki patlama haberi gelince HDP İstanbul İl binası boşaltıldı. Demirtaş yaptığı açıklamada, 'Saldırı, Diyarbakır ve Suruç'un tıpa tıp benzeri ve devamı. Bilanço çok ağır" dedi. Reuters'ın haberine göre partiden yapılan açıklamada ise HDP'nin özellikle hedef alındığı belirtildi.

10.10.2015Gündem
4 büyüklerden teröre lanet yağdı

4 büyüklerden teröre lanet yağdı!

Ankara Tren Garı kavşağında bu sabah meydana gelen terör saldırısının ardından Süper Lig'in 4 büyük kulübü tek ses oldu teröre lanet yağdırdı.

10.10.2015Futbol
Arda Turan: İçimiz yanıyor

Arda Turan: İçimiz yanıyor

Ankara Tren Garı kavşağında meydana gelen patlama sonucu çok sayıda vatandaşımızın yaşamını yitirmesi A Milli Futbol Takımımız'da da büyük üzüntü yarattı.

10.10.2015Futbol
Ömer Çelik: Seçim süresine suikast olarak planlanmış...

Ömer Çelik: 'Seçim süresine suikast olarak planlanmış...'

AK Parti Sözcüsü Ömer Çelik, Ankara'da meydana gelen patlamayla ilgili açıklamalarda bulundu. ''Seçim süresine suikast olarak planlanmış gibi gözüküyor'' diyen Çelik, ''Saldırı öngörülebilir miydi?'' sorusuna şu yanıtı verdi: ''Bu sabotajlar bekleniyor tabii önlemler de alınıyor ama her yerde hiç tahmin edilmeyen yerlerden bunlar olabiliyor. İngiltere’de de oluyor mesela...''

10.10.2015Gündem
RTÜKten Ankaradaki patlamaya yayın yasağı

RTÜK'ten Ankara'daki patlamaya yayın yasağı

Başbakanlık, Ankara'da meydana gelen patlamayla ilgili geçici yayın yasağı getirdi.

10.10.2015Gündem
Batmanda Ankaradaki patlamayı protesto edenlere polis müdahalesi

Batman'da Ankara'daki patlamayı protesto edenlere polis müdahalesi

HDP Batman Milletvekilleri Ayşe Acar Başaran, Saadet Becerikli, Mardin Milletvekili Mehmet Ali Aslan, Batman Milletvekili adayı Kadir Tunç, Ankara Tren Garı kavşağında meydana gelen son açıklamaya göre 86 kişinin yaşamını yitirdiği patlama kitlesel basın açıklamasıyla kınadı. Milletvekilleri kortej önünde yürüdükleri sırada TOMA araçları, basınçlı suyla grubu dağıttı.  DHA

10.10.2015Haber
Ankaradaki patlamada ölü sayısı 86

Ankara'daki patlamada ölü sayısı 86

İçişleri Bakanlığı, Ankara’daki hain terör saldırısında yaşamını yitirenlerin sayısını 30 olarak verdi. Ancak, yitirilen canların sayısı maalesef artıyor. Ankara Cumhuriyet Başsavcısı Harun Kodalak, Hürriyet’e yaptığı değerlendirmede, ölenlerin sayısını 47 olarak açıklamıştı. Sağlık Bakanı Mehmet Müezzinoğlu ise son bir açıklama yaptı ve ölü sayısının 86 olduğunu söyledi. Bakan Müezzinoğlu da yaralı sayısını 186 olarak açıkladı.

10.10.2015Gündem
ALO 184 yaralılar hakkında bilgi veriyor

ALO 184 yaralılar hakkında bilgi veriyor

Sağlık Bakanlığı, İletişim Merkezi SABIM 184 hattı aranarak, yaralıların hangi hastanede yattığı hakkında bilgi alınabileceğini bildirdi.

10.10.2015Gündem
Güvenlik kamerasından Ankara’da patlama görüntüleri

Güvenlik kamerasından Ankara’da patlama görüntüleri

Ankara Tren garı önünde, "Emek, Barış, Demokrasi Mitingi" için toplanıldığı sırada meydana gelen patlamaya ilişkin güvenlik kamerası görüntüsü de yayınlandı.

10.10.2015Gündem
Üç bakan olay yerinde

Üç bakan olay yerinde

İçişleri Bakanı Selami Altınok, Adalet Bakanı Kenan İpek ve Sağlık Bakanı Mehmet Müezzinoğlu Ankara'da ki patlama alanına gerek incelemelerde bulundu. Öte yandan AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Parti Sözcüsü Ömer Çelik saldırıya ilişkin, "Henüz canlı bomba olup olmadığını doğrulayamıyoruz, görgü tanıkları canlı bomba olarak ifade etti ama bunu söylemek için henüz erken" diye konuştu. AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Ömer Çelik, Ankara'da meydana gelen patlamaya ilişkin, "Henüz canlı bomba olup olmadığını doğrulayamıyoruz, görgü tanıkları canlı bomba olarak ifade etti ama bunu söylemek için henüz erken" dedi.

10.10.2015Gündem
Hülya Avşar: Lütfen biri bizi kurtarsın artık

Hülya Avşar: "Lütfen biri bizi kurtarsın artık"

Ankara Tren Garı kavşağında gerçekleşen bombalı saldırısının ardından ünlü isimler sosyal medyadan tepkilerini yazdı.

10.10.2015Magazin
Başbakan Davutoğlu başkanlığında acil güvenlik toplantısı sona erdi

Başbakan Davutoğlu başkanlığında acil güvenlik toplantısı sona erdi

Ankara'da meydana gelen patlamalara ilişkin Başbakan Ahmet Davutoğlu başkanlığındaki toplantı saat 12.30'da başladı.

10.10.2015Gündem
Sağlık Bakanlığından patlama açıklaması

Sağlık Bakanlığı'ndan patlama açıklaması

Sağlık Bakanlığı Ankara Tren Garı'nın önündeki patlama sonrası bir açıklama yaptı. Bakanlık kan stoklarının yeterli olduğu belirtirken olay yerine 56 tam donanımlı ambulans sevk edildiğini söyledi. Sağlık Bakanı Mehmet Müezzinoğlu ise çevre illerden doktor ve anestezi uzmanı ekiplerin devreye sokulduğunu belirtti.

10.10.2015Gündem
ABD, İngiltere ve ABden bombalı saldırıya kınama

ABD, İngiltere ve AB'den bombalı saldırıya kınama

Amerika Birleşik Devletleri'nin (ABD) Ankara Büyükelçiliği, İngiltere'nin Ankara Büyükelçisi Richard Moore ve Avrupa Birliği Türkiye Delegasyonu Başkanı Hansjörg Haber, Ankara'da meydana gelen "bombalı saldırıyı" kınadı.

10.10.2015Gündem
Bakan Eroğlu: Aynı filmi Diyarbakır’da gördük

Bakan Eroğlu: Aynı filmi Diyarbakır’da gördük

ORMAN ve Su İşleri Bakanı Veysel Eroğlu, Ankara’daki patlamaya ilişkin "Aynı filmi biz Diyarbakır’da gördük, başka yerde gördük. Failleri en kısa zamanda yakalanacak, mutlaka cezalandırılacaktır" dedi.

10.10.2015Gündem
Konserler iptal

Konserler iptal

Bu sabah Ankara Tren Garı kavşağında meydana gelen terör saldırılarının ardından ünlü isimler konserlerini iptal ettiklerini duyurdular.

10.10.2015Magazin
Ankaradaki saldırıya dünyadan büyük tepki

Ankara'daki saldırıya dünyadan büyük tepki

Ankara Tren Garı kavşağında yaşanan terör saldırısı dünyada büyük yankı uyandırdı. Yabancı ülke liderleri ve temsilcilerinden Türkiye'ye taziye mesajları yağdı.

10.10.2015Dünya
Programlarını iptal ettiler

Programlarını iptal ettiler

Ankara Tren Garı'nın önünde meydana gelen çok sayıda kişinin öldüğü ve yaralandığı terör saldırısı nedeniyle Cumhurbaşkanı Erdoğan ve liderler programlarını iptal etti.

10.10.2015Gündem
Ankaradaki patlama sonrası o maçlar ertelendi

Ankara'daki patlama sonrası o maçlar ertelendi

Ankara Tren Garı kavşağında meydana gelen patlama spor müsabakalarını da etkiledi.

10.10.2015Basketbol
Son dakika... Ankarada korkunç patlama: 30 ölü 126 yaralı

Son dakika... Ankara'da korkunç patlama: 30 ölü 126 yaralı

Ankara Tren Garı kavşağında meydana gelen terör saldırısında 30 ölü, 126 yaralı var. Patlamaya canlı bombanın neden olduğu iddia ediliyor. Ankara Cumhuriyet Başsavcılığınca yapılan açıklamada patlamayla ilgili 6 savcının görevlendirildiği bildirildi.

10.10.2015Gündem
İçişleri Bakanlığı: Patlamada 30 kişi öldü, 126 kişi yaralandı

İçişleri Bakanlığı: Patlamada 30 kişi öldü, 126 kişi yaralandı

İÇİŞLERİ Bakanlığı, Ankara Tren Garı kavşağında meydana gelen patlamada 30 kişinin öldüğünü ve 126 kişinin yaralandığını açıkladı.

10.10.2015Gündem
Başbakan ve Kılıçdaroğlu programlarını iptal etti

Başbakan ve Kılıçdaroğlu programlarını iptal etti

Ankara Tren Garı'nın önünde meydana gelen çok sayıda kişinin öldüğü ve yaralandığı terör saldırısı nedeniyle Başbakan Davutoğlu seçim kampanyasını 3 gün boyunca, CHP lideri Kılıçdaroğlu da bugün İstanbul'daki miting ve programlarını iptal etti.

10.10.2015Gündem
Cumhurbaşkanı programlarını iptal etti

Cumhurbaşkanı programlarını iptal etti

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Ankara’daki patlama nedeniyle İstanbul’daki programlarını iptal etti.

10.10.2015Gündem
CHPli Çam : İki patlama oldu, önüme bilye düştü

CHP'li Çam : İki patlama oldu, önüme bilye düştü

Ankara'daki patlama sırasında mitinge katılmak üzara orada olan CHP Milletvekili Musa Çam yaşadıklarını anlattı. Çam, çok kısa arayla iki patlama olduğunu, önüne bir bilye düştüğünü söyledi.

10.10.2015Gündem
TTB’den doktor çağrısı

TTB’den doktor çağrısı

Türk Tabipler Birliği Başkanı Beyazıt İlhan patlamanın gerçekleştiği Ankara Garı’na yakın hastanelerde bulunan hekimleri yaralılar için hastanelere çağırdı.

10.10.2015Gündem
Patlamanın gerçekleştiği noktada Savaşa İnat, Barış Hemen Şimdi, Barış Emek Demokrasi mitingi yapılacaktı

Patlamanın gerçekleştiği noktada "Savaşa İnat, Barış Hemen Şimdi, Barış Emek Demokrasi" mitingi yapılacaktı

Ankara’da bugün düzenlenecek olan "Savaşa İnat, Barış Hemen Şimdi, Barış Emek Demokrasi" mitinginin toplanma yeri olan Ankara Tren Garı önünde iki patlama meydana geldi. Bombalı saldırı sonucu yaşandığı anlaşılan ardından patlamanın ardından düzenleyici komite mitingin iptal olduğunu ve herkesin kendi güvenliğini alarak memleketlerine dönmesini istediklerini açıkladı.

10.10.2015Gündem
HDPli Sırrı Süreyya Önder: Ankarada patlamamış bir bomba tespit edildi

HDP'li Sırrı Süreyya Önder: Ankara'da patlamamış bir bomba tespit edildi

Ankara Tren Garı'nda yaşanan ve çok sayıda kişinin hayatını kaybettiği patlamaların ardından bir açıklama yapan HDP Milletvekili Sırrı Süreyya Önder, bölgede patlamamış bir bomba daha tespit edildiğini söyledi.

10.10.2015Gündem