MENÜ

Ankara Tren Garı

Ankara Tren Garı ile ilgili tüm haberleri, son dakika Ankara Tren Garı haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Bugün Ankara Tren Garı haberlerinde son durum nedir? İşte tüm flaş gelişmeler...

Toplam 1.216 Ankara Tren Garı haberi bulunmuştur.

Ankara Tren Garı Haberleri

Terör gösterisi gözaltısına 6 tutuklama

Terör gösterisi gözaltısına 6 tutuklama

ANKARA Tren Garı’ndaki patlama sonrasında İzmir’de yaptıkları protesto gösterilerinde, terör örgütü PKK’nın propagandasını yaptıkları ve polise molotoflu saldırılarda bulundukları iddiasıyla gözaltına alınan 7 kişi ile polise teslim olan 1 kişinin işlemleri tamamlandı. Şüphelilerden 2’si ifadelerinin alınmasının ardından serbest bırakıldı, adliyeye sevk edilen 6 kişi ise tutuklandı.

21.01.2016Ege
İzmir’de, ’Ankara protestosu’ operasyonu

İzmir’de, ’Ankara protestosu’ operasyonu

ANKARA Tren Garı yakınındaki bombalı eylem sonrasında İzmir’de düzenledikleri protesto gösterilerinde, terör örgütü PKK’nın propagandasını yaptıkları ve polise molotofkokteyli ile saldırılarda bulundukları gerekçesiyle 7 kişi gözaltına alındı.

20.01.2016Ege
Bahçeliden Sultanahmet açıklaması: IŞİD tarafından yapıldığı anlaşılan kanlı saldırının çok ağır cevabı verilmeli

Bahçeli'den Sultanahmet açıklaması: IŞİD tarafından yapıldığı anlaşılan kanlı saldırının çok ağır cevabı verilmeli

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, Sultanahmet Meydanı'nda yaşanan canlı bomba saldırısına ilişkin yaptığı açıklamada "Sultanahmet Meydanı'nda IŞİD tarafından yapıldığı anlaşılan kanlı saldırının çok ağır cevabı verilmeli, azmettiriciler, işbirlikçiler ve hücre evlerinde barınan insanlık düşmanları mutlaka bulunup, cezalandırılmalıdır" dedi.

12.01.2016Gündem
Ankaradaki patlamada ikinci canlı bombanın kimliği belirlendi

Ankara'daki patlamada ikinci canlı bombanın kimliği belirlendi

Ankara Tren Garı önünde 10 Ekim 2015'deki canlı bomba eylemini gerçekleştiren ikinci canlı bombanın kimliği belirlendi.

10.01.2016Gündem
Ankarada bu yollar trafiğe kapatılacak

Ankara'da bu yollar trafiğe kapatılacak

Büyük önder Mustafa Kemal Atatürk'ün Ankara'ya gelişinin 96. yıl dönümü etkinlikleri kapsamında bazı yolların trafiğe kapatılacağı bildirildi.

25.12.2015Gündem
Korkutan artış

Korkutan artış

İNSAN Hakları Evrensel Bildirgesi’nin BM tarafından kabul edilişinin 67’nci yıl dönümü nedeniyle açıklama yapan İzmir Barosu İnsan Hakları Hukuku ve Hukuk Araştırmaları Merkezi sorumlu Yönetim Kurulu üyesi avukat Nuriye Kadan, "15 yıl içerisinde Türkiye’nin nüfusu yaklaşık yüzde 24 artarken, tutuklu ve hükümlü sayısı yüzde 234 oranında artmıştır" dedi.

10.12.2015Ege
CHP olarak cesur ve kararlı politikalar üretmedik

'CHP olarak cesur ve kararlı politikalar üretmedik'

MERSİN’in Anamur İlçesi’nde bulunan CHP Milletvekili PM üyesi Fikri Sağlar, partisinin Türkiye genelinde başarılı olmamasının nedenlerini sıralarken, "Milletin korkusu, can ve mal korkusudur. CHP olarak buna uygun cesur ve kararlı politikalar üretmedik. Şimdi yüzde 49 oyla 317 milletvekili ile Parti hükümeti isterse anayasa değişikliği ile başkanlık sistemini getirebilecek" dedi.

9.11.2015Gündem
Bahçeli’den Erdoğan’a: Hadi bize taş gelsin, senin semtine de sadece hukuk gelsin

Bahçeli’den Erdoğan’a: Hadi bize taş gelsin, senin semtine de sadece hukuk gelsin

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, "Ülkenin Geleceği’ne Oy Ver" sloganıyla Yenikapı miting alanında düzenlenen ‘Büyük İstanbul Buluşması’nda konuştu. Bahçeli, "Kaçak saray kadar başımıza taş düşmesini isteyen Erdoğan da, şunu bilsin ki, biz taşa da toprağa da razıyız, ne de olsa hepsi bu vatanındır. Eğer kendisi adaletin hükmüne razı olursa mesele kalmayacak, hak ve hukuk yerini bulacaktır" dedi. Bahçeli, " Erdoğan, sana sesleniyorum; hadi bize taş gelsin, senin semtine de sadece hukuk gelsin; buna var mısın? Gözün kesiyor mu? Yüreğin yetiyor mu?" diye konuştu.

18.10.2015Gündem
Uzmanlar uyardı Her yıl yaklaşık 500 bin kişi...

Uzmanlar uyardı! Her yıl yaklaşık 500 bin kişi...

Grip dünyada her yıl yaklaşık 500 bin can alıyor

18.10.2015Avrupa
Ankara Emniyet Müdürü Kadri Kartal görevden uzaklaştırıldı

Ankara Emniyet Müdürü Kadri Kartal görevden uzaklaştırıldı

Ankara Tren Garı'nda meydana gelen terör saldırısının ardından Ankara İl Emniyet Müdürü Kadri Kartal görevden uzaklaştırıldı

13.10.2015Gündem
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğandan Ankara açıklaması

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'dan 'Ankara' açıklaması

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Finlandiya Cumhurbaşkanı Sauli Niinistö ile ortak basın toplantısında gündemi değerlendirdi. Erdoğan, Ankara’da 97 kişinin hayatını kaybettiği canlı bomba saldırısına ilişkin yaptığı açıklamada, "Devlet Denetleme Kurulu’nu görevlendirdim. Saldırıyla ilgili hiçbir ihtimalin göz ardı edilmemesi gerektiğini düşünüyorum. Bu saldırı Türkiye’ye yapılmıştır. Saldırının hedefi ülkemizin ve milletimizin tamamınadır. Cumartesi olan olayla ilgili derin devlet deniyor. Bu neye göre söyleniyor? Biz devlet yönetiyoruz ve insanız. Hepimizin hatası olabilir" dedi. Cumhurbaşkanı Erdoğan, yabancı bir gazetecinin sorduğu ’Halk sizden korkuyor. ’Diktatör’ olduğunuzu söyleyenler var. Ne diyorsunuz?’ sorusunu da şöyle yanıtladı: "Diktatörün olduğu bir ülkede herhalde böyle bir soru soramazsınız. Diktatörün olduğu bir ülkede o ülkenin başbakanı ve cumhurbaşkanına ailesi dahil sınırsız hakaretin olduğunu göremezsiniz. Özgürlüklerin sınırsız yaşandığı ülke Türkiye’dir."

13.10.2015Gündem
Gardan mesaj

Gar'dan mesaj

 ANKARA’daki terör saldırısının ardından önceki gün İzmir’de yapılan tepki yürüyüşü dün tekrarlandı.

13.10.2015Ege
Avrupa Türkiyeyi ihmal etti

Avrupa Türkiye'yi ihmal etti

TARİH: 11 Mart 2004. Yer Madrid Tren Garı. Saat sabah 7.39. İnsanları işe taşıyan metroda, arka arkaya dört patlama. 191 ölü, bin 800 yaralı. Dönemin İspanya Başbakanı Aznar’dan ilk açıklama. Ayrılıkçı Bask örgütü ETA’dan şüpheleniyoruz. Kısa bir süre sonra terör örgütü El Kaide kanlı saldırıyı üstlendi.

13.10.2015Avrupa
Ankaradaki patlama öncesi Sıhhiyede 2 bin 44 polis

Ankara'daki patlama öncesi Sıhhiye'de 2 bin 44 polis

Ankara Tren Garı'ndaki toplanma alanında meydana gelen terör saldırısı öncesinde, Sıhhiye'deki miting alanı ve çevresinde 2 bin 44 polis görevlendirildi, 8 ayrı arama noktası oluşturuldu. Saat 00.08'den itibaren bomba ekipleri, detektör köpek timleri kullanarak, belirlenen tüm alanlarda arama yapıldı. Miting haricinde 541 personel, Ankara'da bulunan büyükelçilikler ve kamu kurum ve kuruluşları önü ve çevresinde, Hassas Bölgeleri Koruma Şube Müdürlüğü tarafından 361 personel görevlendirildi. HDP, DBP, AK Parti İl Başkanlığı, diğer siyasi parti genel merkezleri ile ABD Büyükelçiliğinde 180 personel görev yaptı.

13.10.2015Gündem
Selahattin Demirtaş CNNe konuştu: Saldırı IŞİD bağlantılı ama devlet destekli

Selahattin Demirtaş CNN'e konuştu: 'Saldırı IŞİD bağlantılı ama devlet destekli'

HDP Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş, Ankara Tren Garı’ndaki patlama ile ilgili hükümeti eleştirdi. Demirtaş, "Bu daha çok IŞİD bağlantılı bir terör saldırısına benziyor ama hükümetin de çok ciddi siyasi sorumluluğu ve devlet içerisinde de alınmış bir destek olduğunu düşünüyoruz" dedi.

13.10.2015Gündem
AB üyesi elçiler patlama yerine karanfil bıraktı

AB üyesi elçiler patlama yerine karanfil bıraktı

27 AB ülkesi büyükelçisi Ankara Tren Garı Meydanı'na patlamada hayatını kaybedenlerin anısına 97 kırmızı karanfil bıraktı. 27 AB ülkesi büyükelçisi anmaya ilişkin, "Bugün olay yerine hep birlikte gelerek, kurbanların aileleri ve dostlarının acılarını paylaşıyor; terörizmi reddediyor ve Türkiye'de barış çağrısına destek veriyoruz. Failler, barışçıl amaçla toplanma ve düşünceyi ifade etme hakkını da hedef aldılar" dedi.

13.10.2015Gündem
Ankara saldırısının kurbanları son yolculuklarına uğurlanıyor

Ankara saldırısının kurbanları son yolculuklarına uğurlanıyor

Ankara'da düzenlenen 'Emek, Barış ve Demokrasi' mitingi öncesi meydana gelen terör saldırısında yaşamını yitirenler son yolculuklarına uğurlanıyor. Adli Tıp önüne Türkiye'nin dört bir yanından gelen cenaze araçları hayatını kaybedenleri alarak teker teker memleketlerine götürdü...

12.10.2015Gündem
Bugün ve yarın tüm Türkiyede iş bırakıyoruz

'Bugün ve yarın tüm Türkiye'de iş bırakıyoruz'

Ankara’da Barış Mitingi’ni kana bulayan bombalı saldırılar, Türkiye’nin birçok yerinde protesto edildi. Geçtiğimiz cumartesi günü, ilki saat 10:04’te patlatılan bomba nedeni ile, anma etkinlikleri bu sabah 10:04’te başladı. İstanbul, Ankara, İzmir, Adana, etkinliklerin yapıldığı yerlerin başında yer aldı.

12.10.2015Ekonomi
Google Ankaradaki terör saldırısını unutmadı

Google Ankara'daki terör saldırısını unutmadı

Google, Ankara’daki patlama için ana sayfasında siyah kurdeleye yer verdi.

12.10.2015Gündem

Yazar Sonuçları

‘Tarafsızlık Bayramı’ var o oteli şimdilik siz açın

CUMHURBAŞKANI Recep Tayyip Erdoğan’ın Türkmenistan’ın “Tarafsızlık Bayramı” için gerçekleştirdiği resmi ziyareti izlemek üzere Aşkabat’tayız.

12.12.2015