MENÜ

Ankara Tren Garı

Ankara Tren Garı ile ilgili tüm haberleri, son dakika Ankara Tren Garı haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Bugün Ankara Tren Garı haberlerinde son durum nedir? İşte tüm flaş gelişmeler...

Toplam 1.216 Ankara Tren Garı haberi bulunmuştur.

Ankara Tren Garı Haberleri

Cumhurbaşkanı Erdoğandan idam açıklaması

Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan idam açıklaması

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Ankara Yüksek Hızlı Tren Garı'nın açılışında "İdam isteriz" sloganları yanıt verdi: "İdam inşallah parlementodan bu da geçer. Yakın... Yakın.. Merak etmeyin... Egemenlik milletin olduğuna göre mesele bitmiştir. Batı'nın ne dediği değil milletimin ne dediği önemlidir."

29.10.2016Gündem
CHPliler Anıtkabire yürüdü

CHP'liler Anıtkabir'e yürüdü

CHP’liler Ulus’taki Birinci Meclis’ten Anıtkabir’e yürüdü. CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, "Şimdi hep birlikte dördüncü devrime hazır olmak zorundayız. Çocuklarımıza, cumhuriyetin demokrasiyle taçlandırılmış bir Türkiye bırakmak için yani tam demokrasi devrimini gerçekleştirmek için yola çıkmak zorundayız" dedi.

29.10.2016Gündem
Kılıçdaroğlu: Acı olmasın diye yola çıkanlar, geride kocaman bir acı bıraktılar

Kılıçdaroğlu: Acı olmasın diye yola çıkanlar, geride kocaman bir acı bıraktılar

CUMHURİYET Halk Partisi, Ankara Tren Garı önünde geçen yıl 10 Ekim’de gerçekleştirilen bombalı saldırının yıldönümü nedeniyle bir belgesel hazırladı. ’Baba Ben De Gideyim Mi’ adlı belgeselin gösteriminden sonra konuşan CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, "Acı olmasın diye yola çıkanlar geride kocaman bir acı bıraktılar. Kuşkusuz bu acılar bizim umutlarımızı yitirmemize yol açmamalı" dedi.

10.10.2016Gündem
Başbakan Yıldırımdan Iraka sert eleştiri

Başbakan Yıldırım'dan Irak'a sert eleştiri

Başbakan Binali Yıldırım, mezun olduğu İstanbul Teknik Üniversitesi’nde konuştu. Başbakan Yıldırım Başika kampıyla ilgili yaşanan gerilim sonrasında Irak'a sert sözlerle yüklendi. Türkiye’nin, PKK, DAEŞ ve FETÖ ile olan mücadelesine değinen Yıldırım, "Bölgedeki istikrarsızlığın, kargaşanın bedelini ödeyen Türkiye’nin meseleye sahip çıkmasından rahatsız olduklarını görüyoruz. Bunu söyleyecek olanların önce ülkelerine sahip çıkması lazım. Vatanlarınıza sahip çıkın yok olmasının önüne geçin. Devlet olmayı bilin ondan sonra Türkiye’ye laf edin. Bunu yapmazsanız laflarınız biraz mizahi olur. İradenizi ortaya koyun. Terör ile mücadelemiz devam edecek. Her türlü çılgınlığı, intihar eylemini yapabilirler, canımız da acıyabilir, şehitlerimiz de olabilir. Şehitlerimizi, kalbimize basacağız. Ancak ülkenin istiklalinden, istikbalinden zerre kadar taviz vermeyeceğiz. Kimse bize nasihat vermeye demokrasi nutukları atmaya kalkmasın" dedi.

10.10.2016Gündem
O fotoğrafa hâlâ bakamıyorum

O fotoğrafa hâlâ bakamıyorum

Ankara’da 10 Ekim gar patlaması sonrasında saldırının sembol fotoğraflarından biri, kızlarını kaybeden Çevik çiftini gösteren kareydi. İzzettin Çevik ve saldırıda yaralanan eşi Hatice Çevik, bir yıl sonra, yaşadıkları dehşeti Şanlıurfa’daki evlerinde anlattı.

9.10.2016Gündem
Geçmiş olsun

Geçmiş olsun

Ankara dün büyük bir facianın eşiğinden döndü. Uzun süredir takip edilen bir teröristin başka bir kadın teröristle Ankara’ya geldiği istihbaratının alınması ve vatandaşların bölgede şüpheli kişiler gördüklerini ihbar etmeleri üzerine Haymana’daki bir at çiftliğine dün sabah operasyon yapıldı. Bomba düzeneğini hazırlarken baskın yiyen teröristler, yaklaşık 200 kiloluk bombayı saklandıkları barakada patlattılar. PKK’nın dağ kadrosuna mensup teröristlerin Ankara Tren Garı saldırısına misilleme olarak polis noktalarına saldırı planladıkları bildirildi.

8.10.2016Gündem
Ankara Emniyeti 10 Ekim’de gösteri ve yürüyüşleri yasakladı

Ankara Emniyeti 10 Ekim’de gösteri ve yürüyüşleri yasakladı

Ankara Emniyet Müdürlüğü, Ankara Garı’nda 103 kişinin hayatını kaybettiği bombalı saldırının birinci yıl dönümünde yapılacak olan gösteri ve yürüyüşleri yasakladı. Açıklamada yalnızca anma etkinliğine izin verileceği ifade edildi.

7.10.2016Gündem
İşte IŞİDin hedefindeki 18 şehir

İşte IŞİD'in hedefindeki 18 şehir

Gaziantep'te yapılan IŞİD operasyonlarında elde edilen dokümanlar, Emniyet Bilişim Suçları Şube Müdürlüğü’nce incelendi. Hazırlanan ‘Veri İnceleme Raporu’ başlıklı evrakta, IŞİD’in eylem için 18 şehirde 26 hedefe yönelik keşif ve istihbari araştırma yaptığı saptandı.

23.08.2016Gündem
Düğünleri vuralım demişti

Düğünleri vuralım demişti

Gaziatntep'te düğüne yapılan bombalı saldırı ile ilgili şüpheler terör örgütü IŞİD üzerinde yoğunlaştı. 20 Mayıs’taki polis operasyonunda, kendisini patlatan ‘Gaziantep emiri’ Yunus Durmaz’ın düğünlere canlı bomba saldırısı yapmak için plan yaptığı ortaya çıkmıştı.

21.08.2016Gündem
IŞİDin MİT tahlili

IŞİD'in MİT tahlili

Terör örgütü IŞİD’in MİT ve Emniyet İstihbarat‘ın yapısıyla ilgili çalışma yapıp üyelerine ‘istihbaratçıları tanıma ve takipten kurtulma rehberi’ hazırladığı ortaya çıktı. ‘Gözlük-tespih çıkarma, iki elin cepte olması, köşe başında telefonla konuşma’ gibi işaretlerden takibin anlaşılabileceği anlatılırken “Komşun, bakkalın MİT’çi olabilir” denildi.

13.07.2016Gündem
IŞİD’in telefon kullanma kılavuzu

IŞİD’in telefon kullanma kılavuzu

Terör örgütü IŞİD’in telefon ve ortam dinlemeleri ile güvenlik birimlerinin takibine karşı örgüt üyeleri için ayrıntılı bir talimatname hazırladığı ortaya çıktı.

12.07.2016Gündem
Ankara’da tarihi dava açıldı: 36 kişi sanık

Ankara’da tarihi dava açıldı: 36 kişi sanık

Terör örgütü IŞİD’in 10 Ekim 2015 tarihinde Ankara Tren Garı önünde yaptığı ve 102 kişinin hayatını kaybettiği terör saldırısına ilişkin savcılık iddianamesini tamamlandı. İddiname az önce mahkemeye sunuldu.

28.06.2016Gündem
“Miting saatinden önce, alanın dışında patlama oldu sorumluluğumuz yok”

“Miting saatinden önce, alanın dışında patlama oldu sorumluluğumuz yok”

103 kişinin hayatının kaybettiği Tren Garı saldırısı nedeniyle Ankara 10. İdare Mahkemesi’ne açılan bir davada, İçişleri Bakanlığı savunma gönderdi. Bakanlık savunmasında, olayın bir katliam olarak nitelendirilmesini eleştirdi ve patlamanın miting alanında olmaması ve miting saatinden önce olması nedeniyle bir sorumluluklarının bulunmadığını bildirdi.

14.06.2016Gündem
Yargılamaya izin yok

Yargılamaya izin yok

Terör örgütü IŞİD’in İstanbul Sultanahmet Meydanı ve Ankara Tren Garı saldırıları nedeniyle MİT Müsteşarı Hakan Fidan hakkında yapılan şikâyetlerle ilgili olarak, Başbakanlık soruşturma izni vermedi.

31.05.2016Gündem
Yeleğimi giyer babanın evinde patlatırım

'Yeleğimi giyer babanın evinde patlatırım'

Terör örgütü IŞİD’in üzerindeki bombayı patlatarak ölen sözde Gaziantep emiri Yunus Durmaz’la ilgili kardeşi Hacı Ali Durmaz itiraflarda bulundu. Durmaz, “Yengem ve çocukları babasının yanında kalıyordu. Ağabeyim ‘Yeleği giyerim ve yanına gelir, babanın evinde kendimi patlatırım’ diye tehdit etti. Bunun üzerine yengem, eve geldi” dedi.

28.05.2016Gündem
Törende Erdoğan ve Kılıçdaroğlu arasında soğuk anlar

Törende Erdoğan ve Kılıçdaroğlu arasında soğuk anlar 

ANAYASA Mahkemesi'nin kuruluşunun 54. yıldönümü için düzenlenen törende soğuk rüzgar esti.

25.04.2016Gündem
Ankaradaki gar saldırısı için Bitliste gözaltı

Ankara'daki gar saldırısı için Bitlis'te gözaltı

Ankara Tren Garı'ndaki patlamayla ilgili hakkında yakalama kararı bulunan Mehmedin Baraç Bitlis’te gözaltına alındı. Ömer Hattap kod adını kullanan Baraç’ın IŞİD üyesi olduğu iddia ediliyor.

8.04.2016Gündem
Ankaranın yeni güvenlik planı devrede

Ankara'nın yeni güvenlik planı devrede

Başkent genelinde 66 hassas noktada sabit motorize ekip görevlendirildi. Vatandaşların yoğun olarak bulunduğu cadde, sokak ve güzergahlarda motorize ekip ve yaya devriye olarak görevlendirilen personele zimmetleme işlemleri yapıldı. Kent merkezindeki 34 AVM'de yaya polis devriyesi oluşturuldu, her AVM'de 5 polis görevlendirildi.

25.03.2016Gündem
Kılıçdaroğlu: Meclis Başkanı’na mektup sunduk

Kılıçdaroğlu: Meclis Başkanı’na mektup sunduk

TÜRKİYE Büyük Millet Meclisi (TMBB) Başkanı İsmail Kahraman ile görüşen CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, "Kendisine bir mektup sunduk. Yaşanan terör terör olayları dolayısıyla TBMM Başkanı’nın insiyatif almasını istedik. Sorunun çözümüne katkı vermek için TBMM’nin daha etkin çalışması gerektiği kanısındayız" dedi.

15.03.2016Gündem
Ankara Emniyet Müdürlüğüne Van Emniyet Müdürü Karaaslan atandı

Ankara Emniyet Müdürlüğü'ne Van Emniyet Müdürü Karaaslan atandı

Ankara Tren Garı saldırısının ardından vekaleten yürütülen Ankara Emniyet Müdürlüğü'ne Van Emniyet Müdürü Mahmut Karaaslan atandı.

14.03.2016Gündem
Ankarada yüreğimizi yakan saldırılar - İnfografik

Ankara'da yüreğimizi yakan saldırılar - İnfografik

Son 5 ayda 169 vatandaşımız Ankara’da yaşanan hain terör saldırılarında can verdi. Saldırıların ikisi sivilleri biri ise askeri personeli hedef aldı. Dün Kızılay Meydanı’ndaki saldırıda oklar PKK terör örgütünün uzantısı TAK’ı gösteriyor. İşte Ankara’da yüreklerimizi yakan o saldırılar:

14.03.2016Gündem
Terör Ankarada alçakça saldırdı, lanetliyoruz bu saldırıyı

'Terör Ankara'da alçakça saldırdı, lanetliyoruz bu saldırıyı'

AK Parti Sözcüsü Ömer Çelik: "Terör Ankara'da alçakça saldırdı. Lanetliyoruz bu saldırıyı. Vatandaşlarımızın en yoğun olduğu bölgelerden birinde bu saldırının gerçekleşmesi terörün alçaklığını ve hainliğini bir kere daha gösteriyor" dedi.

17.02.2016Gündem
İstanbul ve İzmirde Ankara Garındaki bombalı saldırı saldırı için protesto eylemleri

İstanbul ve İzmir'de Ankara Garı'ndaki bombalı saldırı saldırı için protesto eylemleri

Ankara Tren Garı’nda 10 Ekim 2015 tarihinde 100 kişinin yaşamını yitirdiği canlı bomba saldırısını protesto etmek için İstanbul ve İzmir'de eylemler düzenlendi. İzmir'deki eylem sonrasında 16 kişi gözaltına alındı.

10.02.2016Gündem
Terör gösterisi gözaltısına 6 tutuklama

Terör gösterisi gözaltısına 6 tutuklama

ANKARA Tren Garı’ndaki patlama sonrasında İzmir’de yaptıkları protesto gösterilerinde, terör örgütü PKK’nın propagandasını yaptıkları ve polise molotoflu saldırılarda bulundukları iddiasıyla gözaltına alınan 7 kişi ile polise teslim olan 1 kişinin işlemleri tamamlandı.

22.01.2016Ege

Yazar Sonuçları

Canlı bomba

KANDİL’de KCK yöneticilerinden Murat Karayılan örgüte yakın bir TV kanalına yaptığı açıklamada Ankara’daki canlı bomba eylemi hakkında şöyle diyor:

21.03.2016