MENÜ

Ankara Tren Garı

Ankara Tren Garı ile ilgili tüm haberleri, son dakika Ankara Tren Garı haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Bugün Ankara Tren Garı haberlerinde son durum nedir? İşte tüm flaş gelişmeler...

Toplam 1.205 Ankara Tren Garı haberi bulunmuştur.

Ankara Tren Garı Haberleri

Marmaray’dan geçip Prag’a ulaşacak

Marmaray’dan geçip Prag’a ulaşacak

ÇİN’in Xi’an şehrinden yola çıkıp, yarın Ankara Tren Garı’ndaki törenin ardından Marmaray’ı geçerek Prag’a gidecek ilk yük treni, Uzak Doğu’dan Batı Avrupa’ya Demir İpek Yolu hayalini gerçekleştirecek.

6.11.2019Ekonomi
‘10 Ekim’i hâlâ yaşıyoruz’

‘10 Ekim’i hâlâ yaşıyoruz’

‘EMEK, Barış ve Demokrasi’ talebiyle Türkiye’nin farklı illerinden gelenlerin 10 Ekim 2015’te Ankara Garı önünde buluştuğu mitinge DEAŞ’ın düzenlediği bombalı saldırının üzerinden dört yıl geçti.

11.10.2019Gündem
Gar davasında tazminat bekleyişi

Gar davasında tazminat bekleyişi

DEAŞ’ın 2015’te Ankara Tren Garı’na yönelik canlı bomba saldırısında can veren üniversiteli Ebru Mavi’nin ölümüne ilişkin İçişleri Bakanlığı, 324 bin 989 TL maddi ve manevi tazminat ödemeye mahkûm edildi. Bakanlık, bir aylık ödeme süresine rağmen tazminatı yatırmayınca avukat Hadi Cin, icra işlemi başlattı. Ancak sonuç alamayan avukat Cin, üç ayrı davada daha tazminat ödenmesinin ‘ödenek’ gerekçesiyle beklediğini savundu.

1.07.2019Gündem
Kara Harp Okulu Komutanlığı nerede İşte, ulaşım haritası

Kara Harp Okulu Komutanlığı nerede? İşte, ulaşım haritası

Kara Harp Okulu Komutanlığı nerede sorusu, mülakata girecek olan adayların gündemindeki konu olmaya devam ediyor. Kara Harp Okulu Komutanlığı'nın nerede olduğunu öğrenerek çağrıldıkları tarihte mülakatlara dahil olacak olan adaylar, internet üzerinden detayları sorgulamaya başladı. Peki, Kara Harp Okulu Komutanlığı nerede? İşte, komutanlığın bulunduğu yerin harita üzerindeki konumu

14.06.2019Gündem
Dev projelere sigorta desteği

Dev projelere sigorta desteği

Mapfre Sigorta Genel Müdürü Alfredo Muñoz, büyük inşaat projelerinin gerçekleşmesinde önemli rol oynadıklarını belirterek, “2019 yılında tamamlanması planlanan Vauk Tüneli, İstanbul Başakşehir-Kayaşehir Metrosu, Gelibolu-Eceabat Karayolu, Marmaray deniz altı geçişi sigorta desteği verdiğimiz projeler arasında” dedi.

4.02.2019Ekonomi
‘Yanlışı fark edecek sistem yoktu

‘Yanlışı fark edecek sistem yoktu'

Ankara’da 9 kişinin hayatını kaybettiği, 86 kişinin de yaralandığı hızlı tren faciasının yaşandığı gün hava muhalefeti nedeniyle görev yerine gidemediği için kazadan kurtulan makinist Ahmet Duran Demir ifade verdi. “Kazanın sebebi bana göre hızlı trenin yanlış hattan gitmesini fark edip engelleyecek otomasyon sisteminin Sincan çıkışına kadar olmamasıdır” diyen Demir’in savcılık ifadesi özetle şöyle:

7.01.2019Gündem
Doğu kapısını AVM kapattırdı iddiası

Doğu kapısını AVM kapattırdı iddiası

Ankara'da tren faciasıyla ilgili soruşturma sürerken, 7 Aralık’ta yapılan ve makas değiştirmede sıkıntılara yol açan trafik düzenlemesinin, YHT Garı’nın da içinde bulunduğu alışveriş merkezi ATG Mall’un talebiyle yapıldığı iddia edildi.

20.12.2018Gündem
3 yıl sonra 10.04 anması

3 yıl sonra 10.04 anması

DEAŞ’ın Ankara Tren Garı’ndaki canlı bomba saldırısında ölen 103 kişi, katliamın üçüncü yılında düzenlenen anma programıyla anıldı.

10.10.2018Gündem
Ankara Garındaki saldırıda ölen vatandaşlar anıldı

Ankara Garı'ndaki saldırıda ölen vatandaşlar anıldı

Ankara Tren Garı önünde 10 Ekim 2015 tarihinde düzenlenen terör saldırısında hayatını kaybeden 103 kişi, ölümlerinin 3'üncü yıl dönümünde gar önünde düzenlenen törenle anıldı.

10.10.2018Haber
Ankara Garında hüzünlü anma

Ankara Garı'nda hüzünlü anma

Ankara Tren Garı önünde 10 Ekim 2015 tarihinde düzenlenen terör saldırısında hayatını kaybeden 103 kişi, ölümlerinin 3'üncü yıl dönümünde gar önünde düzenlenen törenle anıldı.

10.10.2018Gündem
30 Ağustos Zafer Bayramı’nda gezilecek 6 yer

30 Ağustos Zafer Bayramı’nda gezilecek 6 yer

Ulusça kutladığımız bayramlarımızdan olan ’30 Ağustos Zafer Bayramı’ Dumlupınar'da Mustafa Kemal Atatürk’ün başkumandanlığında zaferle sonuçlanan Başkomutanlık Meydan Muharebesini anmak için kutlanıyor. İşte bu anlamlı günde gezilecek altı yer…

30.08.2018Seyahat
Gar katliamı davasında karar: 101er kez ağır müebbet

Gar katliamı davasında karar: 101'er kez ağır müebbet

2015’te Ankara Garı’nda 100 kişinin hayatını kaybettiği DEAŞ’ın canlı bomba saldırısına ilişkin davada mahkeme, 9 sanığı 101’er kez ağırlaştırılmış müebbet, 10 sanığı da 7.5 yıl-18 yıl arasında değişen hapis cezalarına çarptırdı. Mahkeme hiçbir sanığa iyi hal indirimi yapmadı.

3.08.2018Gündem
Ankarada bugün bazı yollar trafiğe kapatıldı

Ankara'da bugün bazı yollar trafiğe kapatıldı

Ankara'da düzenlenen 'Uluslararası 7. Kadın Emeği Buluşması' nedeniyle bazı yollar trafiğe kapatıldı. HAK-İŞ'in düzenlediği etkinlikte, Cumhuriyet Caddesi, Gar Kavşağı, Hipodrom Caddesi ve diğer yollar trafiğe kapalı olacak. Etkinliğin sonlanmasının ardından yollar yeniden trafiğe açılacak.

7.03.2018Gündem
Ankarada bugün bazı yollar kapalı

Ankara'da bugün bazı yollar kapalı

Ankara Valiliğinden, AK Parti Ankara 6. Olağan İl Kongresi dolayısıyla bazı yolların trafiğe kapatıldığı bildirildi.

18.02.2018Gündem
Gar katliamında 102 kişiyi öldüren 2 canlı bombanın geliş görüntüleri

Gar katliamında 102 kişiyi öldüren 2 canlı bombanın geliş görüntüleri

10 Ekim 2015 yılında Ankara Tren Garı önünde 102 kişinin ölümüne neden olan saldırıyla ilgili 36 sanığın yargılandığı davanın 5’inci tur duruşmalarına bugün başlanacak. Dava dosyasına giren görüntülerde, 2 canlı bombanın o gün Ankara sokaklarında birçok noktada kameralar tarafından tespit edildiği ve mitingin yapıldığı alana girerek saldırıyı gerçekleştirdikleri görülüyor.

22.11.2017Gündem
Gar anmasına gazlı müdahale

Gar anmasına gazlı müdahale

ANKARA’da 10 Ekim 2015’te Gar Kavşağı’nda meydana gelen ve 103 kişinin hayatını kaybettiği, yaklaşık 400 kişinin de yaralandığı bombalı terör saldırısının yıldönümünde, anma için Ankara Tren Garı önünde toplanmak isteyen gruplara polis biber gazıyla müdahale etti. Gara çıkan bütün yollar sabah erken saatlerde trafiğe kapatıldı.

10.10.2017Gündem
Ankara’da gar saldırısının yıl dönümünde polis müdahalesi

Ankara’da gar saldırısının yıl dönümünde polis müdahalesi

ANKARA’da 2 yıl önce Gar Kavşağı’nda meydana gelen ve 101 kişinin hayatını kaybettiği, yüzlerce kişinin de yaralandığı bombalı terör saldırısının yıl dönümünde, hayatını kaybedenleri anmak için Ankara Tren Garı önünde toplanmak isteyen gruplara polis biber gazı ile müdahale etti.

10.10.2017Gündem
Gar patlaması anmasına polis müdahalesi

Gar patlaması anmasına polis müdahalesi

ANKARA'da 2 yıl önce Gar Kavşağı'nda meydana gelen ve 101 kişinin hayatını kaybettiği, yüzlerce kişinin de yaralandığı bombalı terör saldırısının yıl dönümünde, hayatını kaybedenleri anmak için Ankara Tren Garı önünde toplanmak isteyen gruplara polis, biber gazı ile müdahale etti.

10.10.2017Haber
Gizli tanıktan teşhis: ‘Tel Abyad’da eğitim aldık’

Gizli tanıktan teşhis: ‘Tel Abyad’da eğitim aldık’

ANKARA Tren Garı’nda 10 Ekim 2015’te meydana gelen terör saldırısına ilişkin davaya Ankara 4. Ağır Ceza Mahkemesi’nde devam edildi.

25.09.2017Gündem
Ankara Gar katliamında garip ifade

Ankara Gar katliamında garip ifade

ANKARA Tren Garı’nda 102 kişinin hayatını kaybettiği katliama ilişkin davanın dördüncü duruşması dün Ankara 4. Ağır Ceza Mahkemesinde görüldü.

10.07.2017Gündem
Gar katliamı davası: Eşi cevap verme dedi, Hatice sustu

Gar katliamı davası: Eşi 'cevap verme' dedi, Hatice sustu

Terör örgütü DEAŞ’ın 101 kişiyi öldürdüğü tren garı katliamı davasının sanıklarından Hatice Akaltın’ın çapraz sorgusu yapıldı. Aynı davada sanık olan eşi Metin Akaltın, “Sorulara cevap verme” diye seslendi. Hatice Akaltın, eşini dinleyip sorulara yanıt vermeyince Metin Akaltın ve diğer sanıklar avukatların uyarısıyla salondan çıkarıldı.

2.05.2017Gündem
Suruç iddianamesi: 104er kez müebbet

Suruç iddianamesi: 104'er kez müebbet

ŞANLIURFA Cumhuriyet Başsavcılığı’nca terör örgütü DEAŞ tarafından Suruç’ta 1,5 yıl önce düzenlenen 34 kişinin hayatını kaybettiği, 70 kişinin yaralandığı canlı bomba saldırısına ilişkin yürütülen soruşturma tamamlandı.

27.01.2017Gündem

Yazar Sonuçları

Kilise temeli atılırken ‘Ya Allah’ demek

CUMHURİYET tarihinde bir ilk: İstanbul’da bir Süryani kilisesinin temeli atıldı.

5.08.2019

Ah şu ‘Metal’ist dünya...

‘Transformers serisi’nin beşinci adımı ‘Son Şövalye’de devasa robotların köklerinin ‘Kral Arthur efsanesi’ne ve ‘Büyücü Merlin’e kadar uzandığını görüyoruz. İngiliz hicvini de işine katan filmin öyküsü fazla dağınık ve yorucu. Mark Wahlberg ve Anthony Hopkins’in sürüklediği yapım, metal karakterleri itibariyle de çok ‘gürültülü’...

23.06.2017

İstasyondaki ev: Direksiyon Binası

Keçiören’deki Eski Ziraat Mektebi’nden sonra istasyondaki iki katlı binaya, Direksiyon Binası’na yerleşilecektir. Fikriye geldiğinde Paşası bina için “Eti senin, kemiği benim!” der.

23.01.2017