MENÜ

Ankara Saldırısı

Ankara Saldırısı ile ilgili tüm haberleri ve son dakika Ankara Saldırısı haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Toplam 2.958 Ankara Saldırısı haberi bulunmuştur.

Ankara Saldırısı Haberleri

Milli yas nedir Milli yas ilan edilen durumlar neler

Milli yas nedir? Milli yas ilan edilen durumlar neler?

Basın çıkan haberler 'Milli yas nedir, hangi durumlarda ilan edilir?' gibi soruları yeniden gündeme taşıdı. 11 Eylül saldırıları kurbanları için Amerika Birleşik Devletleri, İsrail, Kanada, Fransa, Hırvatistan, Güney Kore, Japonya, Çin, Bulgaristan, Çek Cumhuriyeti, Polonya, Romanya, Arnavutluk, Vietnam, Birleşik Krallık ve İrlanda'da milli yas ilan edilmişti. Peki ülkemizde de örnekli olan milli yas nedir, milli yas ilan edilen durumlar hangileri?

26.11.2017Gündem
Gaziantep’teki düğün saldırısını Cebael organize etmiş

Gaziantep’teki düğün saldırısını Cebael organize etmiş

Gaziantep’te 56 kişinin hayatını kaybettiği düğün gecesine yapılan bombalı saldırıya ilişkin yürütülen soruşturmada 5 kişi hakkında, “Kovuşturma yapılmasına yer olmadığına” dair karar verildi. Kararda, saldırıyı organize eden kişinin örgütün Gaziantep’teki hücre evi sorumlusu Mehmet Kadir Cebael olduğu belirtildi. Cebael, 16 Ekim’de Gaziantep’te polisle girdiği çatışmada öldürülmüştü.

8.02.2017Gündem
Milli yas nedir Milli yasta bayraklar neden yarıya indirilir

Milli yas nedir? Milli yasta bayraklar neden yarıya indirilir?

Milli yas veya bir diğer adıyla ulusal yas, Türkiye'de dün akşam saatlerinde gerçekleştirilen canlı bomba saldırısı nedeniyle yeniden gündeme geldi. Milli yas ilan edilen günlerde bayrakların yarıya indirilmesi ve eğlence programlarının iptal edilmesi yaygındır. Peki, Milli yas nedir? Bugünlerde neden bayraklar yarıya indirilir? İşte, detaylar!

11.12.2016Gündem
Meltem Yılmaz: ‘Neden ben’ sorusunu tehlikeli buluyorum

Meltem Yılmaz: ‘Neden ben’ sorusunu tehlikeli buluyorum

Geçen yıl yayımlanan ‘Soraya’ adlı romanıyla Berlin Film Festivali’nin edebi eserlerin sinemaya uyarlama programı olan Books at Berlinale programına seçilen Meltem Yılmaz, bu kez yeni kitabı ‘Dört Mevsim Yalnızlık ve Bir Kadın: İris’ ile karşımızda. Roman, yanlış bir evlilik yapan İris adlı genç bir kadının özsaygısını bulma hikâyesi...

28.10.2016Keyif
IŞİD’in sözde emirinin İslami bilgisi ’basit’ çıktı

IŞİD’in sözde emirinin İslami bilgisi ’basit’ çıktı

Gaziantep’te, geçen pazar günü polis operasyonu sırasında keskin nişancı kurşunuyla vurulunca eve tuzakladığı patlayıcıyı infilak ettiren ve parçalanarak ölen IŞİD’in sözde Gaziantep emiri ve beyni ’Ebu Hafs El Turki’ kod adını kullanan Mehmet Kadir Cebael’in, terör örgütü tarafından verilen kimliğinde İslami bilgisinin ’basit’ olarak kaydedildiği ortaya çıktı.

18.10.2016Gündem
IŞİDin sözde emirinin İslami bilgisi basit çıktı

IŞİD'in sözde emirinin İslami bilgisi 'basit' çıktı

IŞİD'in sözde emirinin İslami bilgisi 'basit' çıktı

18.10.2016Gaziantep
O terörist Ankara Gar saldırısı için rapor yazmış

O terörist Ankara Gar saldırısı için rapor yazmış!

Terör örgütünün Gaziantep emiri olarak bilinen Yunus Durmaz’a ait olduğu anlaşılan ve gar saldırısının detaylarına ışık tutan bir rapor Gaziantep’teki DEAŞ davası dosyasına girdi. Raporda örgütün Ankara’yla birlikte dört yere daha saldırı planladığı ortaya çıktı.

12.10.2016Gündem
Ankara saldırısı kurbanları anıldı

Ankara saldırısı kurbanları anıldı

ANKARA Gar'ındaki saldırıda hayatını kaybeden 109 kişiden Ayşe Deniz ve Berna Koç, Doğançay Mezarlığı'ndaki mezarı başında anıldı.

10.10.2016İzmir
Kılıçdaroğlu’ndan Başbakan Yıldırım’a IŞİD’le ilgili 11 soru

Kılıçdaroğlu’ndan Başbakan Yıldırım’a IŞİD’le ilgili 11 soru

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Başbakan Binali Yıldırım tarafından yanıtlanması istemiyle, IŞİD’le ilgili 11 soruya yanıt verilmesini istedi.

30.06.2016Gündem
Kılıçdaroğlundan Başbakan Yıldırıma IŞİDle ilgili 11 soru

Kılıçdaroğlu'ndan Başbakan Yıldırım'a IŞİD'le ilgili 11 soru

Kılıçdaroğlu'ndan Başbakan Yıldırım'a IŞİD'le ilgili 11 soru

30.06.2016Ankara
CHPli Budak: Türkiye canlı bomba çaresizliğine asla teslim olmayacak

CHP'li Budak: Türkiye canlı bomba çaresizliğine asla teslim olmayacak

CHP'li Budak: Türkiye canlı bomba çaresizliğine asla teslim olmayacak

29.06.2016Ankara
Ankara saldırısı kitap oldu

Ankara saldırısı kitap oldu

Ankara saldırısı kitap oldu

12.05.2016Antalya
Ankara saldırısı 2 ay önceden de uyarılmış

Ankara saldırısı 2 ay önceden de uyarılmış

Ankara'da 10 Ekim 2015'te 103 kişinin hayatını kaybettiği canlı bomba saldırısından 2 ay önce, saldırgan Yunus Emre Alagöz’ün eylem yapabileceği yönünde uyarı yapıldığı ortaya çıktı.

13.04.2016Gündem
Terör korkusu toplu ulaşım rakamlarını düşürdü

Terör korkusu toplu ulaşım rakamlarını düşürdü

İstanbul ve Ankara'da yaşanan kanlı saldırıların ardından terör korkusu toplu taşıma araçlarını boşalttı. Patlamalar öncesi toplu taşıma kullanan İstanbulluların sayısı 5.6 milyon kişiyken, 26 Mart itibarıyla verilere bakıldığında tüm toplu taşıma araçlarını kullanan İstanbulluların sayısı 4.9 milyona düştü.

5.04.2016Gündem
Sosyal medyadaki terör dezenformasyonuna dikkat

"Sosyal medyadaki terör dezenformasyonuna dikkat"

- İletişim bilimcilerle sosyologlar, özellikle son dönemdeki terör saldırıları öncesi ve sonrasında sosyal medyadaki dezenformasyon ile manipülasyona karşı dikkatli olunmasını, her paylaşıma itibar edilmemesini önerdi- İletişim Bilimci Arı:- "Teröristlerin amacı, merkezi otoriteyi zaafa uğratıp yaşanılmaz bir ülke meydana getirmek. Dezenformasyonları yayarak bunun bir parçası olmayalım"- SAÜ Öğretim Üyesi Şan:- "Her şeyin başı eğitim. İnsanlarımıza bu tür olaylar olduğunda nasıl davranmaları gerektiğinin kamu otoriteleri tarafından öğretilmesi gerekiyor"- SAÜ İletişim Fakültesi Öğretim Üyesi Geçer:- "Doğru haber kaynakları yerine, herkes tarafından kontrol edilebilen, editesi dahi yapılmayan, teyit edilmemiş haberlere inanırsak tam da istenilen gibi 'yönlendirilmiş kitleler' olmaktan kendimizi alıkoyamayacağız"

22.03.2016Sakarya
Dış basın İstiklal Caddesindeki patlamayı böyle gördü

Dış basın İstiklal Caddesi'ndeki patlamayı böyle gördü

Uluslararası haber ajansları, İstanbul'un en kalabalık yerlerinden biri olan İstiklal Caddesi'ndeki patlamayı 'son dakika' gelişmesi olarak duyurdu. CNN International ve Al Jazeera gibi yayın kuruluşları İstiklal Caddesi'nden canlı yayına geçerken, dış basın Türkiye'nin kalbini vuran canlı bomba saldırısına geniş yer verdi.

19.03.2016Dünya
Seher Çağla Demirin ablası: Gerekirse ben de PKK ile savaşırım

Seher Çağla Demir'in ablası: 'Gerekirse ben de PKK ile savaşırım'

Ankara'yı kana bulayan canlı bombanın ablası S.Y. konuştu, "Bizim bebek katilleriyle işimiz yok. Türkiye'yi bölemeyecekler. Gerekirse ben de askere giderim" dedi.

19.03.2016Gündem
Terörist Vahit A.ya üç pasaport

Terörist Vahit A.'ya üç pasaport

Kızılay’daki terör saldırısının kilit ismi Vahit A.’nın Şanlıurfa ve Edirne emniyet müdürlüklerinden alınan 3 adet pasaportunun bulunduğu ortaya çıktı. Vahit A.’nın 2013, 2014 ve 2015 yıllarında toplam 8 kez Habur sınır kapısından giriş-çıkış yaptığı belirlendi.

18.03.2016Gündem
Canlı bomba Seher Çağla Demir kimsesizler mezarlığına gömülecek

Canlı bomba Seher Çağla Demir kimsesizler mezarlığına gömülecek

Ankara Kızılay’daki terör eylemini gerçekleştiren canlı bomba Seher Çağla Demir’in cesedi, kimsesizler mezarlığına gömülecek.

18.03.2016Gündem
Ankara saldırısını yine TAK üstlendi

Ankara saldırısını yine TAK üstlendi

Ankara'da 13 Mart Pazar akşamı düzenlenen ve 35 sivilin hayatını kaybettiği hain terör saldırısını terör örgütü PKK'nın bir kolu olarak bilinen TAK (Kürdistan Özgürlük Şahinleri) isimli örgüt üstlendi. TAK, 17 Şubat'taki Ankara saldırısını da üstlenmişti.

17.03.2016Gündem
Seher Çağla Demir yüz tanıma sistemine kayıtlı

Seher Çağla Demir yüz tanıma sistemine kayıtlı

Ankara Kızılay’da sivillere yönelik terör saldırısına ilişkin soruşturmada canlı bomba Seher Çağla Demir’in örgüt üyeliği suçlaması nedeniyle Emniyet’in yüz tanıma sistemine kayıtlı olduğu ortaya çıktı.

16.03.2016Gündem
İngiliz milyarderden flaş Türkiye açıklaması

İngiliz milyarderden flaş Türkiye açıklaması

Virgin Media’nın kurucusu milyarder iş adamı Richard Branson Çırağan Sarayı’nda düzenlenen İstanbul Talks konferansında bir konuşma yaptı. Branson, Ankara saldırısı ile ilgili olarak "Bu günlerde beraber durmalıyız. Hayat devam etmek zorunda" dedi.

16.03.2016Ekonomi
Mesut Barzani: Ankara saldırısının ardından PKK çıkarsa büyük bir felakete yol açar

Mesut Barzani: Ankara saldırısının ardından PKK çıkarsa büyük bir felakete yol açar

KUZEY Irak’taki bölgesel Kürt yönetiminin başkanı Mesut Barzani, Ankara’da Pazar akşamı bomba yüklü araçla düzenlenen intihar saldırısının arkasında şüpheye yer bırakmayacak şekilde PKK’nın çıkması halinde bunun büyük bir felakete yol açabileceği ve sorunların büyüyebileceğini söyledi.

16.03.2016Gündem
Podolski: Galatasaraydan ayrılmak istiyorum

Podolski: Galatasaray'dan ayrılmak istiyorum

Alman basını, Ankara saldırısı sonrasında Podolski'nin Galatasaray'dan ayrılma kararı aldığını bir kez daha yazdı.

16.03.2016Futbol
Cumhurbaşkanından TANAP ile ilgili çok önemli açıklama

Cumhurbaşkanı'ndan TANAP ile ilgili çok önemli açıklama

Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan, Trans Anadolu Doğalgaz Boru Hattı (TANAP) projesinde çalışmaların öngörülen planlamaya uygun şekilde ilerlediğini ve belirlenen süreden önce tamamlanması için çalıştıklarını söyledi.

15.03.2016Ekonomi
İşte Kızılayı kana bulayanlar

İşte Kızılay'ı kana bulayanlar

Ankara’da 2’si terörist 37 kişinin ölümüne neden olan hain saldırıda kullanılan aracı, Ankara’ya getiren teröristin İ.S. olduğu belirlenirken iki bombacıdan kadın olanın Seher Ç. D., erkek olanın ise Ö.Ü. olduğu iddia edildi.

15.03.2016Gündem
Ankara saldırısı failinin babası konuştu: Bombacıysa cenazesini kabul etmiyorum

Ankara saldırısı failinin babası konuştu: Bombacıysa cenazesini kabul etmiyorum

Ankara Kızılay’daki bombalı terör saldırısını gerçekleştirdiği iddia edilen 24 yaşındaki Seher Çağla Demir’in Tekirdağ’ın Marmara Ereğlisi’nde oturan ailesinden DNA karşılaştırması için kan örneği alındı.

14.03.2016Gündem
Kod adı Avaşin

Kod adı Avaşin

Başkentin kalbinde bombalı araçla saldırı düzenleyen teröristin, Balıkesir Üniversitesi Turizm Otelcilik 2. sınıf öğrencisi 24 yaşındaki Seher Çağla Demir olduğu saptandı. Demir’in 2013’te terör örgütü PKK’ya katıldığı ve ‘Avaşin’ kod adını kullandığı, terör örgütünün kamplarında eğitim aldığı belirtildi.

14.03.2016Gündem
Piyasa sarsıldı, toparlandı

Piyasa sarsıldı, toparlandı

TÜRKİYE’yi yasa boğan Ankara saldırısı Türkiye piyasalarını sabah saatlerinde etkisi altına alsa da global piyasalardaki olumlu hava Türkiye’yi de toparladı.

14.03.2016Ekonomi
Taksimdeki Ankara eylemine polis müdahalesi

Taksim'deki Ankara eylemine polis müdahalesi

Taksim Meydanı'nda, Ankara'daki bombalı saldırıda hayatını kaybedenleri anmak için karanfil bırakarak oturma eylemi yapan gruba polis kalkanlarla iterek müdahale etti.

14.03.2016Gündem
ODTÜden Ankara saldırısı sonrası başsağlığı açıklaması

ODTÜ'den Ankara saldırısı sonrası başsağlığı açıklaması

Türkiye'nin önde gelen üniversitelerinden Orta Doğu Teknik Üniversitesi, dün Ankara'da düzenlenen ve 37 kişinin hayatını kaybettiği bombalı saldırıyla ilgili bir açıklama yaptı. "Yastayız, Lanetliyoruz" başlıklı açıklamada, saldırıda hayatını kaybedenlerden ikisinin ODTÜ öğrencisi olduğuna dikkat çekildi.

14.03.2016Gündem
Berkay Baş, Polatlıda toprağa verildi

Berkay Baş, Polatlı'da toprağa verildi

ANKARA Kızılay’daki bombalı saldırıda hayatını kaybedenler arasında bulunan Orta Doğu Teknik Üniversitesi (ODTÜ) Metalurji Mühendisliği birinci sınıf öğrencisi Berkay Baş, toprağa verildi. Berkay’ın babası Rasim Baş, Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Binali Yıldırım’a sarılıp, "Terörü bitirin artık" dedi.

14.03.2016Gündem
Ankara patlamasında ölen ODTÜ’lü Ozancan Akkuşun baba evinde yas

Ankara patlamasında ölen ODTÜ’lü Ozancan Akkuş'un baba evinde yas

ANKARA’daki bombalı terör saldırısında yaşamını yitiren Orta Doğu Teknik Üniversitesi öğrencisi 19 yaşındaki Ozancan Akkuş’un Gaziantep’teki baba evinin önünde taziye çadırı kuruldu. Ozancan Akkuş’un 10 Ekim 2015 tarihinde Ankara Gar Meydanı’ndaki ’Barış Mitingi’ne düzenlenen bombalı saldırıda yaşamını yitiren Ali Deniz Uzatmaz’ın arkadaşı olduğu öğrenildi. Ozancan ve babasının birlikte olduğu ve sosyal medyada, "Oğlunu böyle güzel koklayan bir babaya nasıl dediniz 'oğlun gitti' diye!" mesajıyla paylaşılan fotoğraf da görenleri duygulandırdı.

14.03.2016Gündem
Pereira: Ya İstanbulda da saldırı olursa

Pereira: 'Ya İstanbul'da da saldırı olursa?'

Fenerbahçe Teknik Direktörü Vitor Pereira'nın Ankara saldırısı sonrasında özellikle ailesini düşünerek, "Ya İstanbul'da da olursa ne olacak?" dediği öğrenildi.

14.03.2016Futbol
5 soruda Ankara Kızılay terör saldırısı 13.03.2016

5 soruda Ankara Kızılay terör saldırısı 13.03.2016

Türkiye dün akşam bir kez daha terörün karanlık yüzüyle karşılaştı. Hainler Ankara'nın merkezini son beş ayda üçüncü kez kana buladı. İşte beş soruda, bugün itibariyle Kızılay saldırısı hakkında bildiklerimiz:

14.03.2016Gündem
Saldırı terör örgütlerinin güç birliğini akla getirdi

Saldırı terör örgütlerinin "güç birliğini" akla getirdi

Ankara'daki terör saldırısı, bölücü terör örgütü PKK'nın, aşırı sol örgütlerle Türkiye'ye karşı hain saldırılar için yaptığı güç birliğini ve sözde terör örgütü üst düzey yöneticilerin tehditkar açıklamalarını akla getirdi.

14.03.2016Gündem
Arda Turandan Ankara saldırısı sonrası baş sağlığı mesajı

Arda Turan'dan Ankara saldırısı sonrası baş sağlığı mesajı

A Milli Futbol Takımı'nın yıldız ismi Arda Turan, sosyal medya üzerinden Ankara'daki bombalı saldırı hakkında paylaşımda bulundu.

13.03.2016Futbol
Galatasaraylı Rodriguezden patlama sonrası büyük gaf

Galatasaraylı Rodriguez'den patlama sonrası büyük gaf

Galatasaray'ın İspanyol futbolcusu Jose Rodriguez, Ankara'da yaşanan terör saldırısını protesto etmek isterken büyük bir gafa imza attı.

13.03.2016Futbol
Ankara saldırısı sonrası Fenerbahçe Stadı...

Ankara saldırısı sonrası Fenerbahçe Stadı...

Ankara'daki hain saldırıyı öğrenen Fenerbahçe taraftarları Kayserispor maçı sırasında uzun süre 'Şehitler ölmez vatan bölünmez" diye tezahürat yaptı. Ayrıca karşılaşmada Van Persie'nin attığı golden sonra anons yapılmadı.

13.03.2016Futbol
Dünya Ankaradaki patlamayı böyle gördü

Dünya Ankara'daki patlamayı böyle gördü

Uluslararası basın, Başkent Ankara'da 37 kişinin hayatını kaybettiği saldırıyı "son dakika" gelişmesi olarak dünyaya duyurdu. Ajanslar, haber siteleri ve televizyonlar, korkunç patlamaya ilişkin ayrıntıları anlık olarak geçti. İşte yabancı basında Ankara saldırısı...

13.03.2016Dünya
Fransada terör saldırılarına lanet mitingi

Fransa'da terör saldırılarına lanet mitingi

Fransa’nın Strasbourg kentinde 10 Türk derneğin katılımıyla Türkiye’deki terör saldırılarına lanet mitingi düzenlendi.

7.03.2016Dünya
Boğaziçi Üniversitesi Rektörü  Barbarosoğlu güvenlik önlemlerini artırdıklarını söyledi

Boğaziçi Üniversitesi Rektörü  Barbarosoğlu güvenlik önlemlerini artırdıklarını söyledi

Son dönemde kampüs alanında üst üste bomba düzenekli araç bulunan Boğaziçi Üniversitesi’nin Rektörü  Prof. Gülay Barbarosoğlu, “Çok korktuk ve endişelendik.  Son yaşananlar güvenlik önlemlerini artırmamızı gerekli kıldı. Bu yalnızca Türkiye ile ilgili de değil. 1996’da Yale Üniversitesi’nde 4, şimdi ise 400 güvenlikçi var, 4000 noktada da kamera var” yorumunu yaptı.

4.03.2016Ekonomi
HDP Van Milletvekili Hezere tepkiler

HDP Van Milletvekili Hezer'e tepkiler

- Ülkü Ocakları Genel Başkanı Kılavuz:- "Bunlarla alakalı sözü vakit kaybı olarak görüyoruz" - "Asker ve polislerimizin her zaman yanlarındayız ve terörle mücadelede kararlı bir şekilde devam etmesini istiyoruz"

26.02.2016Siirt

Yazar Sonuçları

CHP kurultayına bir gün kala çekişme dorukta... Prof. Haluk Koç ‘kilerdeki fareler’le ne demek istedi

CHP PM’ye girme yarışı olduğu gibi kimilerinin girmesini engelleme yarışı da devam ediyor.

1.02.2018

Terör kurbanları bile eşit değil

ANKARA’da 10 Ekim katliamının birinci yıldönümünde kaybettiğimiz insanlarımızı anmak için düzenlenmek istenen tören, polis tarafından dağıtıldı.

10.10.2016

Siz Kabataş Marşı’nı bilir misiniz?

PROJE okullar başlığı altında, köklü geleneğe sahip okullara operasyon yapılıyor.

4.10.2016

Saldırıların ‘şifreleri’

ANKARA’daki saldırıların geniş bir mesaj boyutu bulunmaktadır. Mesajlar askeri, sosyal ve siyasal konuları içermektedir.

15.03.2016

Esas güvenlik açığı: PKK’nın bombacısı nerede?

SON Ankara saldırısıyla birlikte bir de güvenlik açığı tartışmamız var.

15.03.2016

Biz Bu Filmi Daha Önce Görmedik

Tarih: 15 Ağustos 1984. PKK, Siirt’in Eruh ilçesindeki jandarma karakoluna saldırdı. 1 jandarma eri hayatını kaybetti. Bu, örgütün Türkiye’deki ilk eylemi olarak tarihe geçti.

15.03.2016