MENÜ

Ankademi

Ankademi ile ilgili tüm haberleri ve son dakika Ankademi haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Toplam 29 Ankademi haberi bulunmuştur.

Ankademi Haberleri

Tüm oturumlarıyla Ankademi

Tüm oturumlarıyla Ankademi

Hürriyet Ankara’nın 13 üniversite rektörü, 200’e yakın akademisyen ve üniversite öğrencilerinin katıldığı 50 saate yakın oturumlarla gerçekleştirdiği “ANKADEMİ: Şehir ve Üniversite” yazı dizisinin tüm oturumlarına bu sayfadan ulaşabilirsiniz.

11.06.2017Ankara
İşte ANKADEMİ sonuçları-2

İşte ANKADEMİ sonuçları-2

Hürriyet Ankara’nın 13 üniversite rektörü, 200’e yakın akademisyen ve üniversite öğrencilerinin katıldığı 50 saate yakın oturumlarla gerçekleştirdiği “ANKADEMİ: Şehir ve Üniversite” projesinin sonuç raporunun ikinci ve son gününde üniversitelerin ‘Ankara vizyonu’ ve ‘kentin geleceğine yönelik önerileri’ni derledik.

8.06.2017Ankara
İşte Ankademi sonuçları - 1

İşte Ankademi sonuçları - 1

Hürriyet Ankara’nın 13 üniversite rektörü, 200’e yakın akademisyen ve üniversite öğrencilerinin katıldığı 50 saate yakın oturumlarla gerçekleştirdiği “ANKADEMİ: Şehir ve Üniversite” yazı dizisi sona erdi. Okurlarımızın her hafta büyük ilgiyle takip ettikleri ANKADEMİ’nin finalinde, ‘üniversitelerin kente etkisi’ ve ‘kentin çözüm bekleyen sorunları’ başlıkları başta olmak üzere 13 oturumdan öne çıkan konular yer alıyor.

7.06.2017Ankara
ANKADEMİ sonuçları açıklanıyor

ANKADEMİ sonuçları açıklanıyor

Hürriyet Ankara’nın kent ile üniversiteyi buluşturan “ANKADEMİ: Şehir ve Üniversite” yazı dizisi, 13 üniversite rektörü, 200’e yakın akademisyenin yanısıra, üniversite öğrencilerinin de katıldığı toplam 50 saat süren oturumlarla tamamlandı.

6.06.2017Ankara
Sağlık turizminde ortak akıl şart

Sağlık turizminde 'ortak akıl' şart

Sağlık alanına yönelik Ankara’da 4 yıl önce kurulan Yüksek İhtisas Üniversitesi’nin Rektörü Prof. Dr. Rabet Gözil, Ankara’da sağlık turizminin çok iyi kavranamadığına dikkat çekerek, “Bütün üniversitelerin özellikle tıp dekanları bir araya gelip bu konuda ortak akıl oluşturup, yol haritası çizip ilerlemek lazım” dedi.

30.05.2017Ankara
Son durak Yüksek İhtisas

Son durak Yüksek İhtisas

Hürriyet Ankara’nın, “Ankademi: Şehir ve Üniversite” buluşmalarında 13’üncü ve son durağımız Yüksek İhtisas Üniversitesi oldu. Rektör Rabet Gözil ve bilim insanları ile kenti ve üniversite-kent ilişkisini konuştuk.

29.05.2017Ankara
ASBÜ’den Ulusa yaşanmışlık müzeleri

ASBÜ’den Ulus'a yaşanmışlık müzeleri

Hürriyet Ankara’nın kent ile üniversiteyi bir araya getiren “Ankademi: Şehir ve üniversite” yazı dizisinin 12’nci durağı Ankara Sosyal Bilimler Üniversitesi. Ulus’ta tahsis edilen binalara müzeler planladıklarını söyleyen Rektör Mehmet Barca, “Yapmak istediğimiz cumhuriyetin kurulduğu bu mekanlarda ne yaşanmışsa onları genç kuşaklara bir takım sembollerle aktarmak” dedi.

23.05.2017Ankara
Üniversite, şehri bulunduğu yere doğru çekiyor

Üniversite, şehri bulunduğu yere doğru çekiyor

Eskişehir Yolu’nun 29. kilometresinde bulunan Çankaya Üniversitesi için, “Üniversite şehirden uzak gibi görülüyorsa da bu mesafenin yıldan yıla kısaldığını görüyoruz” diyen Rektör Hamdi Mollamahmutoğlu kent-üniversite bağını şöyle özetliyor: “Üniversite, şehri bulunduğu yere doğru çekiyor. Çevremizde binaların yükseldiğini görüyoruz. Trafiğin yoğunlaştığını görüyoruz, yeni yapılanmalara gidildiğini görüyoruz, alt yapının geldiğini görüyoruz. Bu daha da artacaktır.”

16.05.2017Ankara
Trafiğin çözümü toplu taşımada

Trafiğin çözümü toplu taşımada

Hürriyet Ankara’nın, üniversitelerle kenti buluşturan “Ankademi: Şehir ve üniversite” yazı dizisinin 10’uncu oturum adresi Başkent Üniversitesi oldu. Eskişehir Yolu üzerindeki hızlı gelişmeyle birlikte trafik sorununa dikkat çeken Rektör Ali Haberal, “Bu yoğun trafik sorununun çözümünde toplu taşımanın ön planda tutulması gerekir” dedi.

9.05.2017Ankara
Üniversitelerin gözüyle Ankara

Üniversitelerin gözüyle Ankara

Hürriyet Ankara’nın, “Ankademi: Şehir ve üniversite” buluşmalarında 10’uncu durağımız Başkent Üniversitesi oldu. Rektör Ali Haberal, üniversite üst yönetimi ve bilim insanları ile kenti ve üniversite-kent ilişkisini konuştuk.

8.05.2017Ankara
‘Bölgeye değer katan marka olduk

‘Bölgeye değer katan marka olduk'

Hürriyet Ankara’nın, kent ile üniversiteyi buluşturan “Ankademi: Şehir ve üniversite” yazı dizisinin 9’uncu oturumu TOBB Ekonomi ve Teknoloji Üniversitesi’nde (TOBB ETÜ) gerçekleşti. Rektör Adem Şahin, üniversitenin çevresine yaptığı katkıyla ilgili “Bölgeye de değer katan marka haline geldik” dedi.

2.05.2017Ankara
Üniversiteler ortak çalışmalı

Üniversiteler ortak çalışmalı

Hürriyet Ankara’nın, kent ile üniversiteyi buluşturan “Ankademi: Şehir ve üniversite” yazı dizisinin 8’inci oturumu TED Üniversitesi’nde gerçekleştirildi. Üniversiteler arasındaki işbirliği zayıflığına dikkat çeken Rektör Murat Tarımcılar, “Ankara’da, üniversiteler arası ortak çalışmaların daha çok olmasını beklerdim. Herkes kendi içine çekiliyor” dedi.

25.04.2017Ankara
Üniversitelerin gözüyle Ankara

Üniversitelerin gözüyle Ankara

Hürriyet Ankara’nın, “Ankademi: Şehir ve üniversite” buluşmalarının 8’ncisini bu hafta TED Üniversitesi’nde (TEDÜ) gerçekleştirdik. Rektör Murat Tarımcılar, üniversite üst yönetimi ve bilim insanları ile kenti ve üniversite-kent ilişkisini konuştuk.

24.04.2017Ankara
Ankara memur kentinden öteye taşınmalı

Ankara memur kentinden öteye taşınmalı

Hürriyet Ankara’nın, kent ile üniversiteyi buluşturan “Ankademi: Şehir ve üniversite” yazı dizisinin 7’nci oturumu Atılım Üniversitesi’nde yapıldı. Ankara’daki üniversite potansiyeline dikkat çeken Rektör Yıldırım Üçtuğ, “Ankara’yı memur, öğrenci ikileminin ötesine taşıyacak bir şeylerin araştırılması gerekiyor” dedi.

18.04.2017Ankara
Üniversitelerin gözüyle Ankara

Üniversitelerin gözüyle Ankara

Hürriyet Ankara’nın, “Ankademi: Şehir ve üniversite” buluşmalarında bu hafta Atılım Üniversitesi’ndeyiz. Rektör Yıldırım Üçtuğ, üniversite üst yönetimi ve bilim insanları ile şehri ve üniversite-şehir ilişkisini konuştuk.

17.04.2017Ankara
Ankapark tartışması

Ankapark tartışması

Başkan Melih Gökçek’in Ankapark için söylediği “Açılış için kesin bir şey söyleyemiyorum” ifadesi üzerine CHP’li Doğan Yılmazkaya’dan, “Bu proje Ankara’nın en yanlış projesidir” eleştirisi geldi. MHP’li Ramazan Şimşek ise “Bu kamburdan bir an önce kurtulmamız gerekiyor” dedi.

14.04.2017Ankara
Kuruluş hedefi kuzeyin gelişmesi

Kuruluş hedefi kuzeyin gelişmesi

Hürriyet Ankara’nın, kent ile üniversiteyi buluşturan “Ankademi: Şehir ve üniversite” yazı dizisinin 6’ncı oturumu, Ankara Yıldırım Beyazıt Üniversitesi’nde (AYBÜ) gerçekleşti. Üniversite kampüsünün, kente örnek olabilecek projelerinde de bahseden Rektör Metin Doğan, “İnsanların yürüyeceği bölgeye araç trafiğini sokmadık. Üniversite inşasında önce bina mimarisini seçtik sonra yerleşim planını yaptık” dedi.

10.04.2017Ankara
Üniversitelerin gözüyle Ankara

Üniversitelerin gözüyle Ankara

Hürriyet Ankara’nın, “Ankademi: Şehir ve üniversite” buluşmalarında bu hafta Ankara Yıldırım Beyazıt Üniversitesi’ndeyiz (AYBÜ). Rektör Metin Doğan, üniversite üst yönetimi ve bilim insanları ile şehri ve üniversite-şehir ilişkisini konuştuk.

10.04.2017Ankara
Hedefimiz dünyanın ‘en iyisi’ olmak

Hedefimiz dünyanın ‘en iyisi’ olmak

Hürriyet Ankara’nın, kent ile üniversiteyi buluşturan “Ankademi: Şehir ve üniversite” yazı dizisinde Ankara, Hacettepe, Gazi ve ODTÜ’nün ardından Bilkent Üniversitesi’ne konuk olduk. ‘Türkiye’nin ilk vakıf üniversitesi’ unvanlı Bilkent Üniversitesi’nin Rektörü Abdullah Atalar, “Ankara’nın, Türkiye’nin en iyisi olalım değil, dünyanın en iyisi olalım hedefimiz var” dedi.

4.04.2017Ankara
ODTÜ’yü farklı tanıtmak istiyoruz

ODTÜ’yü farklı tanıtmak istiyoruz

Hürriyet Ankara’nın kentte büyük ses getiren “Ankademi: Şehir ve Üniversite” projesinin dördüncü adresi, 60 yılı geride bırakan ve Ankara’yla özdeşleşen Orta Doğu Teknik Üniversitesi (ODTÜ) oldu. Hürriyet Ankara Haber Koordinatörü Deniz Gürel ve Doç. Dr. Savaş Zafer Şahin, Hürriyet Ankara ekibiyle birlikte ODTÜ’de kenti ve üniversiteyi konuştu.

28.03.2017Ankara
Üniversitelerin gözüyle Ankara

Üniversitelerin gözüyle Ankara

Başkent’teki üniversitelerin rektörleri, üst yönetimleri ve önde gelen bilim insanları, Hürriyet Ankara’nın başlattığı “Ankademi: Şehir ve üniversite” projesinde bir araya geliyor. Yarın Orta Doğu Teknik Üniversitesi’ndeyiz (ODTÜ).

27.03.2017Ankara
Gazi Üniversitesi ülkemizin yansıması

Gazi Üniversitesi ülkemizin yansıması

Hürriyet Ankara’nın üniversitelerle kenti konuştuğu “Ankademi: Şehir ve Üniversite” projesinin üçüncü durağı Gazi Üniversitesi oldu. Hürriyet Ankara Haber Koordinatörü Deniz Gürel ve Doç. Dr. Zafer Savaş Şahin, Hürriyet Ankara ekibiyle birlikte Gazi Üniversitesi’nde akademisyenlerle kenti ve üniversiteyi masaya yatırdı.

21.03.2017Ankara
Yarın Gazi Üniversitesi

Yarın Gazi Üniversitesi

Başkent’teki üniversitelerin rektörleri, üst yönetimleri ve önde gelen bilim insanları, Hürriyet Ankara’nın başlattığı “Ankademi: Şehir ve üniversite” projesinde bir araya geliyor. Yarın Gazi Üniversitesi’ndeyiz.

20.03.2017Ankara
Ankademi’deki iklim Türkiye’nin ihtiyacı

Ankademi’deki iklim Türkiye’nin ihtiyacı

Hürriyet Ankara’nın “Ankademi: Şehir ve Üniversite” projesi kapsamında Hürriyet Ankara Haber Koordinatörü Deniz Gürel ve Doç. Dr. Zafer Savaş Şahin, Ankara Üniversitesi’nden sonra Hacettepe Üniversitesi’ne konuk oldu. H.Ü Rektörü Prof. Dr. Haluk Özen, “Öğretim üyesinin, öğrenci temsilcisinin her konuyu rahatlıkla konuşabildiği Ankademi projesindeki bu iklime Türkiye’nin ihtiyacı var” dedi.

14.03.2017Ankara
Yarın Hacettepe Üniversitesi

Yarın Hacettepe Üniversitesi

Başkent’teki üniversitelerin rektörleri, üst yönetimleri ve önde gelen bilim insanları, Hürriyet Ankara’nın başlattığı “Ankademi: Şehir ve üniversite” projesinde bir araya geliyor. Yarın Hacettepe Üniversitesi’ndeyiz.

13.03.2017Ankara
Ankara Üniversitesi gibi bir kent hayal ediyorum

Ankara Üniversitesi gibi bir kent hayal ediyorum

Hürriyet Ankara’nın “Ankademi: Şehir ve Üniversite” projesi kapsamında Hürriyet Ankara Haber Koordinatörü Deniz Gürel ve Doç. Dr. Zafer Savaş Şahin, Ankara Üniversitesi’ne konuk oldu. Üniversite yönetim kurulu toplantı odasında geniş bir kadroyla hem şehri, hem üniversiteyi konuştuk. 

9.03.2017Ankara
Üniversitelerin gözüyle Ankara

Üniversitelerin gözüyle Ankara

Başkent’teki üniversitelerin rektörleri, üst yönetimleri ve önde gelen bilim insanları, Hürriyet Ankara’nın başlattığı “Ankademi: Şehir ve üniversite” projesinde bir araya gelerek üniversiteyi ve kenti konuştu.

6.03.2017Ankara

Yazar Sonuçları

Zaman az sorun çok

Melih Gökçek’in istifa süreciyle başlayan Hürriyet Ankara bürosunun yoğun çalışma gündemi devam ediyor.

8.11.2017

Drift yapan da men edilsin

Tarih, 29 Ağustos 2016.Okurlar bu köşeden seslendiler:“Yolun ortasında ralli, drift (yanlama) yapan...Egzoz patlatan araçlardan bıktık!”

11.06.2017