MENÜ

Angelino

Angelino ile ilgili tüm haberleri ve son dakika Angelino haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Toplam 108 Angelino haberi bulunmuştur.

Angelino Haberleri

Lara Croft: Tomb Raider

Lara Croft: Tomb Raider

Beyazperdenin 'aykırı' yıldızı Angelina Jolie, sanal dünyanın en seksi kadın kahramanı Lara Croft'a hayat veriyor. Simon West'in imzasını taşıyan Lara Croft: Tomb Raider, bütün eski dilleri akıcı şekilde konuşan, tarihin derinliklerinde kalmış uygarlıkların peşinde koşan, başına buyruk ve korkusuz Lara Croft'un soluk kesici serüvenlerini anlatıyor.

20.09.2001Gündem
Cehennemden çıkan depresif kahraman

Cehennemden çıkan depresif kahraman

‘Süperman, Batman, Örümcek Adam gibi süper güçlerini ezberlediğimiz kahramanlar artık bizi kesmiyor, daha orijinal kahramanlar arıyoruz’ diyorsanız, işte size Hellboy. Puro bağımlısı, TV karşısında birayla kafa bulmayı seven, krepe bayılan, bir sürü kedi besleyen, iki metre boyunda, sağ eli taştan, en büyük estetik kaygısı sürekli uzayan boynuzlarını törpülemek olan, rengi koyu kırmızı bir cehennem zebanisi.

2.09.2004Kelebek
İtalyada telekulakçılığa kısıtlama

İtalya'da telekulakçılığa kısıtlama

İtalya'da Silvio Berlusconi Hükümetinin bugün Bakanlar Kurulunda kabul ettiği yeni bir kararnameyle, telefon dinleme işlemleri ve dinleme kayıtlarının kullanımında yeni düzenleme yapıldı.

14.06.2008Dünya
Tecavüzcülere karşı gönüllü güvenlik ekipleri

Tecavüzcülere karşı gönüllü güvenlik ekipleri

İtalya'da tecavüz vakalarıyla mücadele için yeni önlemler içeren kanun hükmündeki kararname bakanlar kurulunda kabul edildi.

20.02.2009Dünya
Ispartalı elma üreticisi Rus pazarından umutlu

Ispartalı elma üreticisi Rus pazarından umutlu

Isparta Ziraat Odası Başkanı Bayram Kutlu, bu yıl elmada 600 bin tonluk rekolteye ulaşmayı hedeflediklerini bildirdi.

7.07.2009Ekonomi
İtalyada cezaevinde işkenceden ölüm iddiası

İtalya'da cezaevinde işkenceden ölüm iddiası

ROMA - Roma'da uyuşturucu sattığı iddiasıyla tutuklanan 31 yaşındaki Stefano Cucchi, 6 gün sonra öldü. Ailesi, vücudu ve kafasında ezikler olan çene kemiği kırılan oğullarının işkence gördüğünü öne sürdü. Adalet Bakanı soruşturma açıldığını açıkladı.

31.10.2009Dünya
Ünlü mafya babalarına İmralı modeli

Ünlü mafya babalarına 'İmralı' modeli

Terörist başının adada yalnız kalmaması için uyarılarda bulunanlar kendi ülkelerinde Mafya babaları ile teröristleri izole etmek için adalarda ki kapatılan eski cezaevlerini tekrar açmaya kalkışıyorlar.

9.11.2009Dünya
Vilayette boşanma pazarlığı

Vilayette boşanma pazarlığı

İtalya Başbakanı Berlusconi, boşanma davası için 9 ay sonra ilk kez eşi Veronica Lario ile yüzleşti. Yargıçlara kızan başbakan, duruşmayı adliyeden valiliğe aldırdı. Lario yılda 43 milyon Euro nafaka istedi, Berlusconi “200 bin Euro veririm” dedi.

31.01.2010Dünya
Berlusconiye mafyayla bağlantı suçlaması

Berlusconi'ye mafyayla bağlantı suçlaması

İtalya'da, Palermo'da görülen bir ağır ceza davasında bir mafya itirafçısı olan Massimo Ciancimino'nun, Başbakan Silvio Berlusconi ve siyasete atılırken kurduğu ilk parti olan Forza İtalya'nın mafyayla bağlantılı olmakla suçlayan ifadeleri gündemin ilk sırasına oturdu.

9.02.2010Dünya
Berlusconi yeni dokunulmazlık tasarısı hazırladı

Berlusconi yeni dokunulmazlık tasarısı hazırladı

İtalya'da merkez sağ koalisyon, daha önce anayasa mahkemesi tarafından iptal edilmiş olan dokunulmazlık konusunda yeni bir tasarı için kolları sıvadı.

28.04.2010Dünya
Gizli göze hapis cezası

Gizli göze hapis cezası

Berlusconi ile birlikte olduğu geceyi ses bantlarıyla kanıtlayan eskort Patrizia yasa değişikliklerine yol açtı. Kimse izinsiz ses ve görüntü kaydı alamayacak, bunlar medyada yayınlanamayacak.

20.05.2010Dünya
Avrupa’da kriz salgını

Avrupa’da kriz salgını

Ekonomik krizin artçıları Avrupa’nın lokomotifi olan beş ülkede de hükümetleri bir ölüm kalım savaşına zorluyor:

20.10.2010Dünya
Maçtan notlar

Maçtan notlar

Beşiktaş, Porto ile yaptığı UEFA Avrupa Ligi (L) Grubu 3. maçına, sakat futbolcularının çokluğu nedeniyle 15 kişilik kadroyla çıkmak zorunda kaldı.

21.10.2010Futbol
Mafyanın Bebek’i böyle yakalandı

Mafyanın Bebek’i böyle yakalandı

İtalyan polisi, ülkenin en büyük mafya babalarından biri olan Antonio Iovine'yi yakalamayı başardı. Napoli'deki villasının balkonundan atlayarak kaçmaya çalışırken yakalanan Iovine, 14 yıldır polis tarafından aranıyordu. “O Ninno” (Bebek) lakaplı Iovine, karakoldan gülerek çıktı.

18.11.2010Dünya
İtalya AB üyeliğini tartışıyor

İtalya AB üyeliğini tartışıyor

TUNUSLU göçmenler yüzünden Avrupa Birliği’yle (AB) ilişkileri gerilen İtalya, birliğe üyeliğini devam ettirip, ettirmemeyi tartışıyor.

13.04.2011Gündem
Berlusconiden adaylık açıklaması

Berlusconi'den adaylık açıklaması

İtalya Başbakanı Silvio Berlusconi, 2013'teki seçimlerde aday olmayacağını, kendisinden sonra göreve gelecek ismin şu anda Adalet Bakanlığı görevini yürüten Angelino Alfano olabileceğini açıkladı.

14.04.2011Gündem
İtalyada iktidar ortakları arasında tansiyon  yükseliyor

İtalya'da iktidar ortakları arasında tansiyon yükseliyor

İtalya'da, Silvio Berlusconi liderliğindeki merkez sağ iktidarın koalisyon ortakları arasındaki tansiyon yükseliyor.

18.06.2011Gündem
2013teki seçimlerde kesinlikle...

2013'teki seçimlerde kesinlikle...

İtalya Başbakanı Silvio Berlusconi, 2013'te yılında yapılacak seçimlerde "kesinlikle aday olmayacağını" açıkladı.

8.07.2011Gündem
Berlusconi gidiyor bunga bunga sürüyor

Berlusconi gidiyor bunga bunga sürüyor

Çapkınlıkları yüzünden başı bir türlü dertten kurtulmayan, fuhuş ve yolsuzluk suçlamalarıyla yargılanan İtalya Başbakanı Silvio Berlusconi, 2013’teki genel seçimlerde yeniden aday olmayacağını açıkladı.

8.07.2011Gündem
Işıktan da hızlı gitmenin sırrı

Işıktan da hızlı gitmenin sırrı

Dünyanın gözü kulağı, tüm zamanların en pahalı deneyi (10 milyar $) olarak bilinen büyük hadron çarpıştırıcısından(LHC) elde edilecek sonuçlara kitlenmiş iken, OPERA deneyi bilim ve magazin dünyasının gündemine oturuverdi.

26.09.2011Teknoloji
O da mı gidecek

O da mı gidecek

İtalya'da Silvio Berlusconi liderliğindeki merkez sağ hükümetin meclisteki çoğunluğunu kaybetme riski nedeniyle iktidarın geleceği belirsizliğini koruyor.

7.11.2011Ekonomi
Berlusconi: Aday olmayacağım

Berlusconi: Aday olmayacağım

İtalya Başbakanı Silvio Berlusconi, önümüzdeki aylarda yapılacak seçimde aday olmayacağını açıkladı. İtalya Devlet Başkanı Giorgio Napolitano ise Berlusconi'nin istifa edeceğinden şüphesi olmadığını belirtti.

9.11.2011Gündem
Avrupa tarihinin iki önemli devletinde iki istifa

Avrupa tarihinin iki önemli devletinde iki istifa

Yunanistan’da, Başbakan Yorgo Papandreu’nun istifa ederek görevi bir ulusal birlik hükümetine devredeceğini açıklamasından birkaç saat sonra, partilerin aslında bir mutabakata varamamış olduğu ortaya çıktı. Bunun üzerine Papandreu’nun yeni başbakanın ismi netleşene kadar görevini devam ettireceği bildirildi. Yunanistan’da bu gelişmeler yaşanırken komşusu İtalya’da Başbakan Silvio Berlusconi’nin Şubat’ta yapılacak seçimlerde aday olup olmayacağı tartışılıyor.

9.11.2011Gündem
Berlusconinin en geç Pazartesi günü istifası bekleniyor

Berlusconi'nin en geç Pazartesi günü istifası bekleniyor

Uluslararası piyasaları tedirgin eden İtalya’da yeni ekonomik reformlar, Cumartesi günü mecliste oylanacak. İktidar partisi PDL Genel Sekreteri Alfano, yasa kabul edildikten sonra istifa edeceği sözünü veren Berlusconi’nin, Cumartesi ile Pazartesi arası istifasını sunacağını açıkladı.

10.11.2011Gündem
İtalyada yeni hükümet tartışmaları kızıştı

İtalya'da yeni hükümet tartışmaları kızıştı

İtalya’da AB’ye taahhüt edilen ve daha fazla kemer sıkmayı gerektiren yeni ekonomik reform yasası, Senato’dan onay aldı.

11.11.2011Gündem
Kolombiyalı gerilla örgütü hükümete barış önerdi

Kolombiyalı gerilla örgütü hükümete barış önerdi

Kolombiya'nın ikinci büyük gerilla örgütü Ulusal Kurtuluş Ordusu, hükümete barış önerdi.

21.02.2012Gündem
Efsane geri dönüyor

Efsane geri dönüyor

İtalya’nın eski Başbakanı Silvio Berlusconi doktor izni ile tekrar faal siyasete dönmeye hazırlanıyor. Siyasi kişiliğinden çok sansasyonel haberleriyle tanınan Berlusconi, en az sekiz kilo verdikten sonra tekrar partisinin başına geçecek.

15.07.2012Gündem
İtalyada yarı başkanlık sistemine ilk adım

İtalya'da yarı başkanlık sistemine ilk adım

İtalya'da parlamentonun üst kanadı Cumhuriyet Senatosu'nda yapılan oylamayla, anayasanın devlet başkanının seçimini belirleyen maddelerinde değişiklik yapıldı.

24.07.2012Gündem
Berlusconi siyasetten resmen çekildi

Berlusconi siyasetten resmen çekildi

İtalya’da 1994 yılından bu yana dört kez başbakanlık görevini üstlenen Silvio Berlusconi bundan böyle genç siyasetçiler için danışmanlık yapacak. Berlusconi bıraktıktan sonra partisinin başına geçecek isim ise 16 Aralık’ta belli olacak.

25.10.2012Gündem
İtalyada siyasi kriz

İtalya'da siyasi kriz

İtalya'da, teknokrat kabineye başbakanlık yapan senatör Mario Monti'nin istifa etme niyetinde olduğu bildirildi.

9.12.2012Gündem
Berlusconi’yi koltuğundan eden Faslı kız hakim önünde

Berlusconi’yi koltuğundan eden Faslı kız hakim önünde

İtalya eski Başbakanı Silvio Berlusconi, hakkında “reşit olmayan biriyle menfaat karşılığı cinsel ilişkiye girmek” suçlamasıyla Milano 4. Ceza Mahkemesi’nde açılan davanın seçim kampanyasına engel oluşturduğunu savunarak askıya alınması talebinde bulundu. Ancak mahkeme Berlusconi’nin bu isteğini reddetti. Ruby" lakaplı Faslı genç kadın ise ilk kez mahkeme önüne çıktı.

14.01.2013Gündem
Kazak muhalif işadamının ailesinin sınır dışı edilmesi İtalyayı karıştırdı

Kazak muhalif işadamının ailesinin sınır dışı edilmesi İtalya'yı karıştırdı

Kazakistan'da bir dönem enerji bakanlığı görevinde bulunan ancak daha sonra Devlet Başkanı Nursultan Nazarbayev'e muhalif olan işadamı Muhtar Ablyazov'un eşi Alma Shalabayeva ve 6 yaşındaki kızının sahte pasaport bulundurma gerekçesiyle İtalya'dan gönderilmesine yol açan sınır dışı kararı hükümet tarafından kaldırıldı.

13.07.2013Gündem
İtalyada hükümet krizi

İtalya'da hükümet krizi

İtalya'da, Silvio Berlusconi'nin partisine mensup bakanların, Enrico Letta liderliğindeki koalisyon hükümetinden istifa etmesini istemesi ve bakanların da bu doğrultuda hareket etmesi sonucunda hükümet krizi çıktı.

28.09.2013Gündem
Berlusconiden hükümeti riske sokan adım

Berlusconi'den hükümeti riske sokan adım

İtalya eski başbakanlarından Silvio Berlusconi, vergi yolsuzluğundan aldığı mahkumiyetin ardından 2 aydır düşürmekle tehdit ettiği hükümeti riske attı.

29.09.2013Avrupa
Sen de mi Alfano

Sen de mi Alfano

İtalyan siyasetini on yıldır “yöneten” eski Başbakan Berlusconi, dün büyük bir darbe yedi.

2.10.2013Gündem
İtalya açıklarında tekne faciası

İtalya açıklarında tekne faciası

Yüzlerce kaçak göçmen taşıyan bir tekne, İtalya'nın Afrika'ya en yakın kara parçası olan Lampedusa Adası açıklarında battı. Olayda en az 130 kişi hayatını kaybederken, can kaybının 350'ye kadar çıkabileceği belirtiliyor.

3.10.2013Gündem
İTALYADA MÜLTECİLERİ TAŞIYAN TEKNE BATTI

İTALYA'DA MÜLTECİLERİ TAŞIYAN TEKNE BATTI

İtalya'da, özellikle "Arap Baharı" sonrasında giderek artan mülteci trafiği, yine bir faciayla sonuçlandı. Lampedusa Adası yakınındaki Conigli Adası'na yarım deniz mili (yaklaşık 926 metre) mesafede alev alarak batan bir teknede bulunan yaklaşık 500 mülteciden 82'si hayatını kaybetti. Tekneden 150 kişinin karaya çıkarıldığı belirtildi. Ölenlerin arasında iki çocuk ve hamile bir kadının da olduğu bildirildi. Kurtarılan mültecilerin verdiği bilgiye göre teknede Eritrei ve Somali'den 30'u çocuk 3'ü hamile kadın olmak üzere yaklaşık 500 mülteci bulunuyordu. Kurtarılan mülteci sayısı ise 150'ye ulaştı. Bölgede çalışmalar devam ediyor. İçişleri Bakanı Angelino Alfano da çalışmaları yerinde incelemek üzere adaya hareket etti. Eda BERKBAYRAK / DHA

3.10.2013Haber
Vatanlarına tabutları dönecek

Vatanlarına tabutları dönecek

İtalya’nın Lampedusa adası yakınlarında batan Afrikalı kaçak göçmenlerle tıka basa dolu gemide yaşamını yitirenlerin cenazeleri ülkelerine gönderilecek.

6.10.2013Gündem
Berlusconinin yeni partisi aktif siyasete başladı

Berlusconi'nin yeni partisi aktif siyasete başladı

İTALYA eski Başbakanı Silvio Berlusconi, 20 yıl önce kurduğu ve 4 yıl önce lağvettiği Forza Italia (Haydi İtalya) partisinin yeniden aktif siyasete başladığını duyurdu.

26.10.2013Gündem
İtalyada yeni hükümet kuruldu

İtalya'da yeni hükümet kuruldu

İTALYA’DA’ da yeni hükümet resmen kurulurken Başbakan Matteo Renzi ve beraberindeki 15 Bakan Cumhurbaşkanı Giorgio Napolitano’nun huzurunda yemin etti. Renzi'nin kabinesinde 8 kadın bakan yer alıyor. Türkiye'de ise mevcut kabinede tek bir kadın bakan yer alıyor, o da Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Ayşenur İslam.

22.02.2014Dünya
İtalyada yerel gazeteye baskı istifa ettirdi

İtalya'da yerel gazeteye baskı istifa ettirdi

İtalya'da geçen ay kurulan Matteo Renzi liderliğindeki geniş koalisyon hükümetinde Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı'nda Müsteşar Antonio Gentile, yerel bir gazeteye yaptığı baskı nedeniyle istifa etti.

4.03.2014Dünya
Köpeğim o ülkeye alışamaz dedi, görevi reddetti

'Köpeğim o ülkeye alışamaz' dedi, görevi reddetti

Kolombiya Devlet Başkan Yardımcısı Angelino Garzon'un, köpeğinin "sıcak havaya alışamayacağını" gerekçe göstererek, Brezilya'daki büyükelçilik görevini geri çevirmesi, iki ülke arasında küçük çaplı krize yol açtı.

19.03.2014Dünya
İtalyada futbol terörü tartışması

İtalya'da futbol terörü tartışması

Cumartesi akşamı Napoli'nin şampiyonluğuyla sonuçlanan İtalya Kupası finali öncesinde olaylar çıkması ve 1'i ağır 10 kişinin yaralanması ülkede büyük tartışmalara yol açtı.

5.05.2014Futbol
İtalyada yine mülteci faciası

İtalya'da yine mülteci faciası

Havaların güzel gitmesiyle yoğunlaşan, İtalya’ya kaçak mülteci akınında yine bir deniz faciası yaşandı ve ilk belirlemelere göre 200 den fazla kişi kayboldu. İtalya, arama kurtarma çalışmalarına iki savaş gemisi, üç sahil güvenlik ve sınır devriyesi botu ve iki ticaret gemisinin katıldığını açıkladı.

13.05.2014Dünya
Armaniyi kim öldürdü

Armani'yi kim öldürdü?

En son parkta top oynarken görülen sekiz yaşındaki Armani dün sabah ölü bulunmuştu. Polis katilin izini sürerken acılı aile küçük Armani'nin yasını tutuyor.

23.07.2014Avrupa
İtalyada cuma hutbesinde yahudileri hedef alan imama sınır dışı

İtalya'da cuma hutbesinde yahudileri hedef alan imama sınır dışı

İTALYA'nın Venedik vilayetine bağlı San Dona Di Piave kasabasındaki caminin Faslı imamı Abd Al-Barr Al Rawdhi'nin, Cuma hutbesinde Yahudileri hedef alması ülkede büyük yankı buldu.

6.08.2014Avrupa

Yazar Sonuçları

Temiz Eller Savcısı’nın ibretlik gazete ilanı

İTALYA ’da "Temiz Eller Operasyonu"nun meşhur savcısı DiPietro var ya...

12.07.2009