MENÜ

Angelino Alfano

Angelino Alfano ile ilgili tüm haberleri, son dakika Angelino Alfano haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Bugün Angelino Alfano haberlerinde son durum nedir? İşte tüm flaş gelişmeler...

Toplam 89 Angelino Alfano haberi bulunmuştur.

Angelino Alfano Haberleri

Türkiyeden kritik NATO açıklaması... Müttefiklere sitem

Türkiye'den kritik NATO açıklaması... Müttefiklere sitem

Türkiye'nin Rusya'dan S-400 füze savunma sistemi almasının NATO'dan uzaklaşmak anlamını gelmediğini belirten Dışişleri Bakanı Çavuşoğlu, "Türkiye hiçbir yere kaymıyor, olduğu yerde duruyor" dedi. Çavuşoğlu, NATO müttefiki olan ülkelerin savunma sistemlerini Türkiye'ye vermemek için ciddi bir direnç gösterdiklerini belirterek "Benim hava savunma sistemimi kurmam lazım" dedi. Çavuşoğlu’nun açıklamaları sırasında İtalyan mevkidaşı Alfano’nun omzunu tutarak “Kusura bakma Alfano, biraz uzun oluyor ama biraz dertliyiz ve bunları anlatmamız lazım” demesi gülüşmelere neden oldu.

23.11.2017Dünya
BM’nin eleştirisine İtalya’dan sert yanıt

BM’nin eleştirisine İtalya’dan sert yanıt

İtalya Dışişleri Bakanı Angelino Alfano, Libya’da tutulan göçmenlere yönelik insan hakları ihlallerini kabul edemeyeceklerini ve bu konuda kendilerine ders vermeye kalkanları ders değil mali destek verme çağrısında bulundu.

16.11.2017Dünya
‘Sınır kontrolleri çözüm değil’

‘Sınır kontrolleri çözüm değil’

Slovenya Dışişleri Bakanı Karl Erjavec, Avrupa Birliği (AB) ile Türkiye arasında geçen yıl yapılan göçmen anlaşmasının yürürlükte olduğu sürece, Balkan göç rotasının açılma riski olmadığını söyledi.

10.11.2017Dünya
İtalya: İsrail-Filistin meselesinde iki devletli çözümden yanayız

İtalya: İsrail-Filistin meselesinde iki devletli çözümden yanayız

İtalya Dışişleri Bakanı Angelino Alfano, ülkesinin İsrail-Filistin meselesinde iki devletli çözümden yana kalacağını söyledi.

9.11.2017Dünya
İtalyan bakandan göçmen çocuklarına vatandaşlık hakkı için açlık grevi

İtalyan bakandan göçmen çocuklarına vatandaşlık hakkı için açlık grevi

İtalya'da yıllardır tartışılan ancak sağ partilerin itirazları nedeniyle parlamentodan bir türlü geçmeyen, göçmenlerin ülkede doğan çocuklarına vatandaşlık verilmesini öngören yasa tasarısına destek için aralarında bir bakanın da yer aldığı bir grup açlık grevi eylemi düzenliyor. Eyleme Altyapı ve Ulaştırma Bakanı Graziano Delrio da katılacak.

5.10.2017Dünya
Avusturya, İtalya’ya sınır dışını önerdi

Avusturya, İtalya’ya sınır dışını önerdi!

Avusturya Dışişleri ve Uyum Bakanı Sebastian Kurz, ülkesinin İtalya’ya açılan Brenner sınır noktasına ilişkin tutumunun değişmediğini belirterek “İtalya daha çok kişinin kuzeye geçmesine karar verirse biz de sınırımızı koruruz” dedi.

21.07.2017Dünya
İtalyadan Kırım çıkışı: Tanımayacağız

İtalya'dan "Kırım" çıkışı: Tanımayacağız

İtalya Dışişleri Bakanı Angelino Alfano, ülkesinin, Ukrayna toprağı olan Kırım'ın Rusya tarafından ilhakının hiçbir şekilde tanımayacağını söyledi.

27.06.2017Dünya
ABD Başkanı Donald Trump, Roma’da

ABD Başkanı Donald Trump, Roma’da

Amerika Birleşik Devletleri (ABD) Başkanı Donald J. Trump, çıktığı ilk yurtdışı gezisinin üçüncü ayağında, Vatikan ve İtalya'da resmi temaslarda bulunmak üzere bugün başkent Roma'ya geldi.

23.05.2017Dünya
İtalyan gazeteci serbest bırakıldı

İtalyan gazeteci serbest bırakıldı

İtalyan gazeteci Gabriele Del Grande Türkiye'den sınır dışı edildi. İtalya Dışişleri Bakanı Alfano, "Türk meslektaşım Çavuşoğlu, (Del Grande’nin sınır dışı edilmesi) kararını bu gece bana söyledi. Kendisine teşekkür ediyorum" dedi.

24.04.2017Dünya
‘İdamla AB bağı kopar’

‘İdamla AB bağı kopar’

Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, önceki akşam Almanya Dışişleri Bakanı Sigmar Gabriel ve İtalya Dışişleri Bakanı Angelino Alfano ile önemli bir görüşmeler yaptı.

20.04.2017Dünya
Diyalog çağrısı

Diyalog çağrısı

Avrupa Birliği’nin referandum sonrasındaki uygulamalarda ‘mümkün olan en geniş mutabakatın sağlanması’ çağrısını yapmasının ardından Almanya’dan da benzer bir açıklama geldi. Almanya Başbakanı Merkel ve Dışişleri Bakanı Gabriel, Türk yetkililere siyasi ve toplumsal güçlerle ‘saygılı diyalog’ aranması çağrısı yaptı.Fransa Cumhurbaşkanı Hollande Türk yetkililerden muhalif seslere ve Avrupa değerlerine saygı göstermelerini istedi. ABD Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü ise farklı görüşlere saygı gösterilmesi gerektiğini kaydetti.

17.04.2017Dünya
Kritik Esad açıklaması... ABDden Rusyaya rest

Kritik Esad açıklaması... ABD'den Rusya'ya rest

Suriye konusunun ele alındığı G7 zirvesinin ardından Fransa Dışişleri Bakanı Jean-Marc Ayrault, "Esad'ın Suriye geleceğinde olmayacağı konusunda hemfikiriz' açıklaması yaptı. ABD Dışişleri Bakanı Tillerson, 'Rusya biz ve müttefiklerle mi ya da Esad, İran ve Hizbullah'la mı birlikte olacağını seçmek zorunda' dedi.

11.04.2017Dünya
İtalya Dışişleri Bakanı Alfano’dan gerilimi düşürün açıklaması

İtalya Dışişleri Bakanı Alfano’dan "gerilimi düşürün" açıklaması

İtalya Dışişleri Bakanı Angelino Alfano, Türkiye ile Hollanda arasındaki krizde gerilimin düşürülmesi gerektiğini ve Türkiye ile ilişkilerde ciddi ihtilaf yaratmanın kimsenin çıkarına olmadığını belirtti.

14.03.2017Dünya
Neredeyse demokrasi kahramanı ilan edecekler

Neredeyse demokrasi kahramanı ilan edecekler

Amerika Birleşik Devletleri (AB) Başkanı Donald Trump, koltuğuna oturur oturmaz, seçim kampanyası sırasında, seçilmesi halinde hayata geçireceğini ilan ettiği vaatlerini gerçekleştirmek için derhal düğmeye bastı.

4.02.2017Dünya
İtalya: Türkiye kaosa sürüklenirse bizi de sürükler

İtalya: Türkiye kaosa sürüklenirse bizi de sürükler

İtalya Dışişleri Bakan Yardımcısı Mario Giro, İstanbul Ortaköy'de gece kulübü Reina'ya düzenlenen ve 39 kişinin hayatını kaybettiği saldırı sonrası "Türkiye kaosa sürüklenirse bizi de sürükler" uyarısında bulundu.

3.01.2017Dünya
Rus elçinin öldürülmesine dünyadan gelen tepkiler

Rus elçinin öldürülmesine dünyadan gelen tepkiler

Rusya'nın Ankara Büyükelçisi Andrey Karlov’un Türkiye'de uğradığı silahlı saldırıda öldürülmesi dünyada büyük yankı uyandırdı.

19.12.2016Dünya
Yakalanan mafya babası: Kitabımı yanıma alabilir miyim

Yakalanan mafya babası: Kitabımı yanıma alabilir miyim?

İtalya'da yıllardır aranan mafya lideri Marcello Pesce dün yakalandığında, komodininin üzerinde gördükleri polisleri şaşkına çevirdi. Mafya babasının başucunda Jean-Paul Sartre, Albert Camus, Marcel Proust ve Gabriel Garcia Marquez gibi yazarların eserleri bulunuyordu.

2.12.2016Dünya
İtalyan mafyasına DEAŞ iddiasıyla soruşturma

İtalyan mafyasına 'DEAŞ' iddiasıyla soruşturma

İtalyan mafya örgütleri Ndrangheta ve Camorranın, Libya ve Suriye'de yağmalanan tarihi eserler karşılığında DAEŞ (IŞİD) terör örgütüne silah verdiği iddiası üzerine soruşturma başlatıldı. Söz konusu tarihi eserlerin, Türkiye üzerinden kaçırıldığı belirtiliyor.

17.10.2016Dünya
Burkalı Alman olmaz

Burkalı Alman olmaz

Fransa’nın Akdeniz sahillerinde burkininin yasaklanması tartışmalarına Almanya Başbakanı Merkel de son derece açık ve net bir açıklama ile katıldı: Burkalı bir kadın, Almanya’ya uyum sağlamaz!

19.08.2016Dünya
Bikini yoksa burkini giymeyin

Bikini yoksa burkini giymeyin

Akdeniz kıyısında tatil merkezi üç kentteki plaj ve belediye havuzlarında tesettür mayoları yasaklayan Fransa’da ‘Özgürlük mü, tehdit mi’ tartışması büyüyor...

18.08.2016Dünya
IŞİD militanları deniz yoluyla Avrupa’ya girebilir

IŞİD militanları deniz yoluyla Avrupa’ya girebilir

İtalya Devlet Gizli Sırları İstihbarat ve Güvenlik Parlamenter Komitesi (COPASİR) Başkanı Giacomo Stucchi, terör örgütü IŞİD üyelerinin Avrupa’ya denizyolunu kullanarak geçme riskinin arttığını söyledi.

14.08.2016Dünya
Belçikanın başkenti Brükseldeki çifte saldırının ardından Avrupa alarma geçti

Belçika'nın başkenti Brüksel'deki çifte saldırının ardından Avrupa alarma geçti

Belçika'nın başkenti Brüksel'de önce havalimanı ardından metro istasyonunda yaşanan terör saldırıları sonrası Avrupa alarm durumuna geçti. Birçok havalimanında güvenlik önlemleri artırıldı.

22.03.2016Dünya
Romada büyük rezalet

Roma'da büyük rezalet!

Lazio maçı için Roma'ya gelen Galatasaray'ın taraftarları, İtalya'da siyasi polemik yarattı. Bir muhalefet lideri, sarı kırmızılı taraftarların karmaşa yaratmasına göz yummakla suçladığı İçişleri Bakanı, Vali ve Emniyet müdürünün istifasını istedi.

25.02.2016Futbol
Avrupa alarmda

Avrupa alarmda

Paris’te dün geceki terör saldırılarının ardından Avrupa’da güvenlik alarmı verildi. Fransa’ya komşu ülkeler sınır güvenliğini arttırırken, Almanya, İngiltere, Belçika gibi ülkelerde hükümetler kriz toplantısı yaptı. Saldırılara dünyanın dört bir yanından kınama mesajları yağdı.

14.11.2015Dünya
Sığınmacı krizinde yeni dönem

Sığınmacı krizinde yeni dönem

Avrupa’daki sığınmacı krizine yönelik Avrupa Birliği’nin aldığı sığınmacıların üye ülkeler arasında paylaşılması kararı çerçevesinde bugün ilk kez 19 Eritreli İtalya’dan İsveç’e gönderildi.

9.10.2015Avrupa
İtalyan mafyası cenaze töreninde şov yaptı

İtalyan mafyası cenaze töreninde şov yaptı

İtalya’nın başkenti Roma’da mafya babası Vittorio Casamonica için düzenlenen ihtişamlı cenaze töreni krize yol açtı.

21.08.2015Dünya
En az 40 kişi öldü

En az 40 kişi öldü

İtalyan donanması, en az 40 kişinin öldüğü sabah yaşanan son göçmen trajedisinden 312 göçmenin kurtarıldığını açıkladı.

16.08.2015Avrupa
İtalyada terör alarmı

İtalya'da terör alarmı

Tunus, Fransa ve Kuveyt'teki terör saldırılarından sonra İtalya'daki terör alarmının seviyesi arttırıldı.

26.06.2015Dünya
İşte Avrupanın yüzüne vurulan darbe

İşte Avrupa'nın yüzüne vurulan darbe

Almanya İçişleri Bakanı Thomas de Maiziere, AB'deki sığınmacı krizinde sorumlulukların yerine getirilmemesi durumunda bunun, Avrupa'da serbest dolaşımı tehlikeye sokacağı uyarısında bulundu.

17.06.2015Avrupa
İtalya’da savcılık, 800 göçmene mezar olan teknenin pahalı olduğu için çıkarılmamasına karar verdi

İtalya’da savcılık, 800 göçmene mezar olan teknenin pahalı olduğu için çıkarılmamasına karar verdi

İtalya’da Katanya Savcılığı, Nisan ayında Libya açıklarında batan ve içinde boğularak ölen 800’e yakın mültecinin cesedinin bulunduğu teknenin, pahalıya patladığı gerekçesiyle deniz altından çıkarılmamasına karar verdi.

18.05.2015Dünya
İtalya’da Rolex saatli eylemci, hükümet ve Rolex arasında kriz çıkardı

İtalya’da Rolex saatli eylemci, hükümet ve Rolex arasında kriz çıkardı

İtalya’nın Milano kentindeki EXPO 2015’in açıldığı gün yapılan protesto gösterileri sırasında kolundaki Rolex saatle görüntülere yansıyan bir eylemci, hükümet ile Rolex firması arasında polemiğe yol açtı.

6.05.2015Dünya
Papadan uluslararası topluma çağrı

Papa'dan uluslararası topluma çağrı

Papa Franciscus, Akdeniz'de yaşanan göçmen faciasıyla ilgili uluslararası topluma çağrıda bulundu.

19.04.2015Avrupa
İtalya 2 Tunusluyu sınırdışı etti

İtalya 2 Tunuslu'yu sınırdışı etti

İtalya, 2 Tunus vatandaşını terör şüphesiyle sınır dışı ettiğini açıkladı.

11.04.2015Dünya
İtalyada takım elbiseli saldırganlar adliye binasını bastı: 2 ölü

İtalya'da takım elbiseli saldırganlar adliye binasını bastı: 2 ölü

İtalya’nın Milan kentinde bulunan bir adliye binasına takım elbiseli, kravatlı saldırganlar tarafından baskın gerçekleştirildi. Bir iflas davasının savunma tarafı olduğu bildirilen saldırganların gerçekleştirdiği baskında çevreye açtıkları ateş sonucu iflas davasına bakan hakim Fernando Ciampi ve bir tanığın hayatını kaybettiği bildirildi. Olay sırasında adliye binasının kısa sürede boşaltıldığı kaydedilirken, güvenlik güçlerinin çevrede geniş güvenlik önlemi aldıkları öğrenildi. İtalya İçişleri Bakanı Angelino Alfano konuyla ilgili olarak attığı tweette, olayın ardından kaçan saldırganların Vimercate kentinde yakalandıklarını ifade etti.Adının açıklanmasını istemeyen ve bina içerisinde bulunan bir kişi gerçekleştirilen saldırıyla ilgili olarak, “Adliye binasındaki odalarımızda kilitli kaldık. Saldırganlar bina içerisinde geziyordu” dedi. 

9.04.2015Haber
İtalyada Adalet Sarayında silahlı saldırı

İtalya'da Adalet Sarayı'nda silahlı saldırı

İtalya'nın Milano kentinde, sanık olduğu belirtilen silahlı bir kişi, şehrin merkezindeki Adalet Sarayı'nda üç can aldı. Öldürülenlerden birinin hakim, diğerinin ise avukat olduğu açıklandı. İtalya Başbakanı Matteo Renzi, “Bu acı verici ve üzücü bir durum. Mahkeme binasına birilerinin silahla girmesi kabul edilemez” dedi.

9.04.2015Dünya
DHKP-C üyesi İtalyada yakalandı

DHKP-C üyesi İtalya'da yakalandı

İtalya'nın Venedik kentinde, terör örgütü DHKP-C üyesi olduğu belirtilen Türk vatandaşının gözaltına alındığı bildirildi.

6.04.2015Gündem
İtalyada terör operasyonu

İtalya'da terör operasyonu

İtalyan polisi, uzun süredir devam eden bir soruşturma kapsamında yabancı savaşçı toplamak maksadıyla terör örgütü DAEŞ'in propagandasını yapan, İtalya ve balkanlarda faaliyet göstertiği iddia edilen bir hücre eve baskın düzenledi.

26.03.2015Avrupa
İtalyadan Türkiyeye göçmen gemisi teşekkürü

İtalya'dan Türkiye'ye göçmen gemisi teşekkürü

İtalya İçişleri Bakanı Angelino Alfano, göçmen gemilerinin durdurulması çalışmaları için Türkiye'ye teşekkür etti.

13.03.2015Dünya
İtalyadan Türkiyeye teşekkür

İtalya'dan Türkiye'ye teşekkür

İTALYA İçişleri Bakanı Angelino Alfano, İtalya'ya gitmek üzere Türkiye'den hareket ettikten sonra içerisinde yüzlerce göçmenle denizin ortasında terk edilen ve 'hayalet gemiler' olarak adlandırılan ticari gemileri engellediği için Türkiye'ye teşekkür etti.

13.03.2015Avrupa
Çanakkale Boğazı’nda ’mülteci gemisi’ ile kovalamaca

Çanakkale Boğazı’nda ’mülteci gemisi’ ile kovalamaca

ÇANAKKALE Boğazı’nın Gelibolu girişinde sahil güvenlik botu içinde mülteci olduğu belirtilen kuru yük gemisini durdurmak istedi. Gemi komutlara uymayıp yola devam edince, Sahil Güvenlik Botu uyarı ateşi açtı, gemi yoluna devam edince Çanakkale Boğazı’nda gemi trafiği çift yönlü durduruldu.

12.03.2015Gündem
“Libya’da askeri müdahale zamanı değil”

“Libya’da askeri müdahale zamanı değil”

İtalya Başbakanı Matteo Renzi, ülkesini savaşın eşiğindeymiş gibi yansıtan açıklamalar yapan dışişleri, içişleri ve savunma bakanlarının aksine, Libya’da askeri bir çözümün zamanı olmadığını söyledi. Renzi, “Şu anki durum çok ciddi, ancak askeri müdahalenin zamanı değil. BM’nin kararlarını beklemeliyiz” dedi.

17.02.2015Avrupa
Akdeniz’deki göçmen trajedisi Libya sorununa endeksli

Akdeniz’deki göçmen trajedisi Libya sorununa endeksli

İtalya Başbakanı Renzi, "Bu sorun, Libya’daki sorun çözülene kadar çözüme kavuşmayacak" dedi.

12.02.2015Avrupa
İtalyadan terör şüphesiyle sınır dışı edilen Türk doktora öğrencisi

İtalya'dan 'terör şüphesiyle' sınır dışı edilen Türk doktora öğrencisi

'Terör tehdidi yarattığı' gerekçesiyle geçen ay sonunda İtalya'dan sınır dışı edilen Türk vatandaşının 25 yaşında bir doktora öğrencisi olduğu ortaya çıktı.

21.01.2015Dünya
IŞİD ‘ölü’ ilan edip yollamış

IŞİD ‘ölü’ ilan edip yollamış

Sosyal medyayı propaganda amacıyla yoğun şekilde kullanan terör örgütü Irak Şam İslam Devleti’nin (IŞİD), manipülasyon taktiklerini de yine internet ağları üzerinden yürüttüğü ortaya çıktı.

18.01.2015Dünya
İtalya hayalet gemileri engellemesi için Türkiyeye çağrıda bulundu

İtalya 'hayalet gemi'leri engellemesi için Türkiye'ye çağrıda bulundu

Bir hafta içinde art arda, ‘hayalet gemiler’ olarak adlandırılan iki ticari gemide, denizin ortasında aç ve susuz terk edilen yüzlerce göçmeni kurtaran İtalya’dan çarpıcı bir iddia geldi. Buna göre, Eylül ayından bu yana aynı yöntemle 15 hayalet gemi Türkiye’den yola çıkarak, İtalya açıklarında terk edildi. İtalya İçişleri Bakanı Angelino Alfano, bunun önüne geçmesi için Türk makamlarına çağrıda bulundu. Bir İtalyan gazetesi, "Mersin Limanı kevgire dönmüş" ifadesini kullandı.

5.01.2015Dünya
Katolik Kilisesi eşcinseller konusunda fikir birliğine varamadı

Katolik Kilisesi eşcinseller konusunda fikir birliğine varamadı

Katolik aleminin ruhani merkezi Vatikan'da Papa Franciscus'un çağrısıyla olağanüstü toplanan Rahipler Meclisi (Sinod), iki haftalık çalışmasını tamamlarken, Kilise için tabu olan eşcinseller ve boşandıktan sonra tekrar evlenenler konularında fikir ayrılığı yaşadığı ortaya çıktı. Katolik Kilisesi eşcinsel hakları konusunda Papa Françesko'yu desteklemedi.

19.10.2014Dünya
İtalyada cuma hutbesinde yahudileri hedef alan imama sınır dışı

İtalya'da cuma hutbesinde yahudileri hedef alan imama sınır dışı

İTALYA'nın Venedik vilayetine bağlı San Dona Di Piave kasabasındaki caminin Faslı imamı Abd Al-Barr Al Rawdhi'nin, Cuma hutbesinde Yahudileri hedef alması ülkede büyük yankı buldu.

6.08.2014Avrupa