MENÜ

Angela Merkel

Angela Merkel ile ilgili tüm haberleri, son dakika Angela Merkel haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Bugün Angela Merkel haberlerinde son durum nedir? İşte tüm flaş gelişmeler...

Toplam 9.017 Angela Merkel haberi bulunmuştur.

Angela Merkel Haberleri

Yeni AB Komisyonu’na onay çıktı... Türkiye’den ihtiyatlı iyimserlik

Yeni AB Komisyonu’na onay çıktı... Türkiye’den ihtiyatlı iyimserlik

Avrupa Parlamentosu, AB Komisyonu tarihinin ilk kadın başkanı olarak Ursula von der Leyen ve diğer komisyon üyelerine onay verdi. Alman kökenli başkan 1 Aralık’ta işbaşı yapacak. Türkiye’nin AB üyeliği konusunda somut bir gelişme beklenmezken çıkar temelli ilişkilerin ön planda olması öngörülüyor.

28.11.2019Gündem
‘Türkiye mutlaka NATO’da kalmalı’

‘Türkiye mutlaka NATO’da kalmalı’

Alman Parlamentosu’nda konuşan Başbakan Angela Merkel, NATO’nun Avrupa için hayati öneme sahip olduğunu söyledi.

28.11.2019Dünya
Merkel: ‘Bize ne oluyor böyle’

Merkel: ‘Bize ne oluyor böyle?’

Almanya Başbakanı Angela Merkel, Federal Meclis’teki bütçe görüşmeleri sırasında yaptığı konuşmada, Almanya’da aşırı sağın geldiği noktaya da değindi. “Bize ne oluyor böyle? Üstelik de anayasanın kabulünden 70 yıl sonra” diye soran Merkel, Kassel Valisi Walter Lübcke olayı ile Halle kentindeki sinagog ve döner büfesine gerçekleştirilen ırkçı saldırıya dikkati çekti:

27.11.2019Avrupa
Merkel, iş dünyasının taleplerini onaylamadı

Merkel, iş dünyasının taleplerini onaylamadı

Almanya Başbakanı Angela Merkel “Yatırımlar borca yol açacaksa o yatırımlar iyi bulunmaz. (Kurumlar vergisinde indirim uygulanması konusu) Şirketler rahatlatma ihtiyacı duyuyor. Orta vadede buna bakmak zorundayız” dedi.

27.11.2019Ekonomi
Son dakika... Yeni AB Komisyonu Genel Kurulda kabul edildi

Son dakika... Yeni AB Komisyonu Genel Kurulda kabul edildi

Ursula von der Leyen başkanlığındaki yeni Avrupa Birliği (AB) Komisyonu, Avrupa Parlamentosu (AP) Genel Kurulunda yapılan oylamada 157'ye karşı 461 oyla kabul edildi.

27.11.2019Dünya
Son dakika haberler.. Merkel: Türkiyenin NATO üyesi kalması lazım

Son dakika haberler.. Merkel: Türkiye'nin NATO üyesi kalması lazım

Almanya Başbakanı Merkel, Almanya'nın Suriye konusunda katkı sağlaması hakkında, "Bu, Rusya ve Türkiye ile görüşmeler yapmadan olmaz." dedi.

27.11.2019Dünya
Merkel hükümeti dördüncü yılı görür mü

Merkel hükümeti dördüncü yılı görür mü?

Almanya’da Başbabakan Angela Merkel dönemi sona yaklaşıyor. Seçimlerden 6 ay sonra Hıristiyan Demokrat Birlik (CDU/CSU) ile Sosyal Demokratlar (SPD) arasında zar zor kurulan büyük koalisyon, 14 Mart’ta ikinci yılını dolduracak.

26.11.2019Avrupa
NYT: Macron Merkel’e öfkeli

NYT: Macron Merkel’e öfkeli

AMERİKAN New York Times gazetesi, Fransa Cumhurbaşkanı Emmanuel Macron’un NATO hakkında ‘Beyin ölümü gerçekleşti’ açıklamasının ardından Almanya Başbakanı Angela Merkel ile kamuoyu önünde yaşanan ‘zıtlaşma’nın uzun süredir devam eden bir uyumsuzluğa dayandığını yazdı.

26.11.2019Dünya
Erdoğan-Merkel-Macron-Johnson.... Dörtlü zirvede beş kritik dosya

Erdoğan-Merkel-Macron-Johnson.... Dörtlü zirvede beş kritik dosya

CUMHURBAŞKANI Tayyip Erdoğan, Katar Emiri Temim bin Hamed El Sani ile görüşmek için bugün Katar’a gidiyor. Erdoğan ile El-Sani, Türkiye-Katar Yüksek Düzeyli Stratejik İşbirliği Konseyi’ne başkanlık edecek. Erdoğan, NATO Zirvesi için gideceği İngiltere’de ise Avrupa’nın ilk çevre dostu camisi olan Cambridge Merkez Camisi’nin açılışını da yapacak.

25.11.2019Gündem
Almanya’da halef kavgası

Almanya’da halef kavgası

2021’de Almanya’da başbakanlıktan ayrılacak olan Angela Merkel’in koltuğuna kim oturacak? Merkel’in halefi olarak görülen Annegret-Kramp Karrenbauer (AKK) önceki gün Leipzig’de başlayan CDU parti kurultayında muhaliflerine ‘Ya destek verin ya da şimdi sona erdirin’ diyerek meydan okudu. AKK’nın dakikalarca ayakta alkışlanması üzerine muhtemel rakibi de destek açıkladı.

24.11.2019Dünya
Cevap böyle geldi: Naziler gizli gizli döner yer

Cevap böyle geldi: Naziler gizli gizli döner yer

Danimarka’dan Güney Afrika’ya hamburgere kafa tutuyor ama büyük zincirlerin aksine küçük işletmeler sistemiyle yayılıyor. Birçok Avrupa kentinde sayıları binlere ulaştı. Sempozyumlar düzenleniyor, tezlere konu oluyor. Yurtdışındaki macerasına kaldırım kenarlarında başlayan Türk döneri ikinci vatanı Almanya’da ‘yeni nesil dönerci’lerle sınıf atlıyor; dünyanın önemli otellerinin mönülerine giriyor. Üstelik artık kuvvetli bir siyasi sembol. Nasıl mı?

24.11.2019Hürriyet Pazar
‘Bu yolu beraber gidelim’ dedi, 7 dakika alkışlandı

‘Bu yolu beraber gidelim’ dedi, 7 dakika alkışlandı

CDU Lideri Annegret Kramp Karrenbauer’in anketlerde sürekli oy kaybetmesi, parti içinde, “Bu işi götürebilecek mi?” tartışmalarına yol açtı. Friedrich Merz’in, kurultayda, Kramp Karrenbauer’e karşı darbe yapabileceği spekülasyonları yayıldı. CDU kurultayı, Almanya’nın Leipzig kentinde cuma günü böyle bir ortamda başladı.

22.11.2019Avrupa
Merkel: Türkiyeye mülteciler konusunda ek yardıma hazırım

Merkel: Türkiye'ye mülteciler konusunda ek yardıma hazırım

Almanya Başbakanı Angela Merkel, Türkiye'nin 3,5 milyon Suriyeli'ye ev sahipliği yaparak büyük bir sorumluluk üstlendiğini belirterek, Türkiye'ye ek mali yardımda bulunmaya hazır olduklarını söyledi.

21.11.2019Dünya
Ölüm kampına ilk kez gidecek

Ölüm kampına ilk kez gidecek

Almanya Başbakanı Angela Merkel’den tarihi ziyaret. Merkel, 6 Aralık Cuma günü, nazilerin Yahudi soykırımında kullandığı en büyük toplama kampı olan Auschwitz’i ilk kez ziyaret edecek.

21.11.2019Avrupa
Almanyadan Afrikaya yatırım açılımı

Almanya'dan Afrika'ya yatırım açılımı

"Kara kıta", BM'nin 20 Kasım'ı "Afrika'nın Sanayileşme Günü" olarak kabul etmesinden bu yana 30 yıldır endüstrileşme mücadelesi veriyor.

20.11.2019Ekonomi
Kurultay yaklaştıkça, sesler de yükselmeye başladı

Kurultay yaklaştıkça, sesler de yükselmeye başladı

Almanya’da koalisyonun büyük ortağı CDU’da yaşanan tartışmalar, cuma günü Leipzig’de yapılacak kurultayın daha yoğun tartışmalara sahne olacağının sinyallerini verdi.

20.11.2019Avrupa
Bellevue önünde Sisi protestosu

Bellevue önünde Sisi protestosu

Mısır Cumhurbaşkanı Abdulfettah es-Sisi’nin, Almanya Cumhurbaşkanı Frank-Walter Steinmeier tarafından kabul edildiği sırada bir grup, Bellevue Sarayı’nın önünde protesto gösterisi düzenledi.

19.11.2019Avrupa
Almanya’da hâlâ telefon çekmeyen köyler var

Almanya’da hâlâ telefon çekmeyen köyler var

Dünyanın en zengin ülkelerinin başında gelen Almanya, dijitalleşme, hızlı internet ve cep telefonu baz istasyonu alanlarında ihtiyacın çok gerisinde. Hükümet, dijitalleşmeyi hızlandırmak için 1.1 milyar Euro bütçe ayırmak istiyor.

18.11.2019Avrupa
Tam o an Sayı 9 oldu... Merkelden ilk yorum

Tam o an! Sayı 9 oldu... Merkel'den ilk yorum

Türkiye'den ülkelerine sınır dışı edilen Alman uyruklu yabancı terörist savaşçıların Almanya'da güvenlik değerlendirmesinden geçirildiği belirtildi. Bugün 20.45’te Almanya'ya yollanan 2 Yabancı Terörist Savaşçı ile birlikte sayı 9'a yükseldi. Öte yandan Almanya'dan 2013'ten bu yana terör örgütü PKK/YPG saflarına katılmak için en az 270 teröristin ayrıldığı açıklandı.

15.11.2019Dünya
Mecburi evlilikte sarsıntı

Mecburi evlilikte sarsıntı

Almanya’da Hıristiyan Demokrat/Hıristiyan Sosyal Birlik Partileri (CDU/CSU) ile Sosyal Demokrat Parti (SPD), ilk ‘büyük koalisyon hükümeti’ni 1966-1969 yılları arasında oluşturdu. Daha sonraki yıllarda hem sol hem de sağ kanat, Hür Demokrat Parti (FDP) ile ortaklık etti. SPD 1969-1982, CDU/CSU da 1982-1998 yılları arasında.

13.11.2019Avrupa
‘Kimse dininden veya kökeninden dolayı dışlanmış hissetmemeli’

‘Kimse dininden veya kökeninden dolayı dışlanmış hissetmemeli’

Almanya Başbakanı Angela Merkel, ülkesinde hiç kimsenin dininden veya kökeninden dolayı kendisini aşağılanmış veya dışlanmış hissetmemesi gerektiğini söyledi.

11.11.2019Avrupa
Yeni duvarları yıkalım

Yeni duvarları yıkalım

Dönemin Amerika Birleşik Devletleri (ABD) Başkanı Ronald Reagan, 1987 yılı haziran ayında Batı Almanya olarak bilinen Almanya Federal Cumhuriyeti’ne resmî bir ziyarette bulundu. Tabii o zamanki başkent Bonn’dan bölünmüş Berlin’e de geçti.

11.11.2019Avrupa
‘ABD’siz kendimizi koruyamayız’ mesajı

‘ABD’siz kendimizi koruyamayız’ mesajı

Almanya Dışişleri Bakanı Heiko Maas, Fransa Cumhurbaşkanı Emmanuel Macron’un “NATO’nun beyin ölümü gerçekleşti” sözlerine karşı çıktı.

11.11.2019Dünya
‘Yıkıldığını duyunca sınıra koştum’

‘Yıkıldığını duyunca sınıra koştum’

İki haftalıkken ailesiyle birlikte Hamburg’dan Doğu Almanya’ya göç eden ve Doğu Almanya’da büyüyüp yetişen Başbakan Angela Merkel, ‘Utanç Duvarı’nın yıkıldığı gece neler yaşadığını Bild am Sonntag gazetesine anlattı.

10.11.2019Avrupa
Macron’a karşı NATO’yu savundu

Macron’a karşı NATO’yu savundu

Almanya Dışişleri Bakanı Heiko Maas, Fransa Cumhurbaşkanı Emmanuel Macron’un, “NATO’nun beyin ölümü gerçekleşti” sözlerine karşı çıktı.

10.11.2019Avrupa
Berlin Duvarı’nın yıkılışının 30’uncu yılı

Berlin Duvarı’nın yıkılışının 30’uncu yılı

Almanyayı Doğu ve Batı olarak ikiye bölen Berlin Duvarı’nın yıkılışının 30’uncu yılı törenlerle anıldı.

10.11.2019Dünya
Berlin Duvarının yıkılışının 30. yılı dönümü etkinlikleri başladı

Berlin Duvarı'nın yıkılışının 30. yılı dönümü etkinlikleri başladı

Almanya'da Berlin Duvarı'nın yıkılışının 30. yıl dönümü için düzenlenen etkinlikler başladı.

9.11.2019Dünya
İttifak bitti mi: Macron fitili ateşledi, NATO tartışıyor

İttifak bitti mi: Macron fitili ateşledi, NATO tartışıyor

Fransa Cumhurbaşkanı Macron’un, ABD’nin Suriye’den asker çekme kararına ‘Bu NATO’nun beyin ölümüdür’ diye tepki göstermesinin tetiklediği tartışma sürüyor. ABD Dışişleri Bakanı Pompeo, NATO’nun kritik öneminin sürdüğünü, ancak değişmesi gerektiğini söyledi.

9.11.2019Dünya
Son dakika... Suriye için Dörtlü Zirvenin tarihi belli oldu

Son dakika... Suriye için Dörtlü Zirve'nin tarihi belli oldu

Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü İbrahim Kalın, Türkiye, Almanya, Fransa ve İngiltere dörtlü zirvesinin, Londra'da 3-4 Aralık'taki NATO Zirvesi marjında yapılmasında mutabık kalındığını bildirdi.

8.11.2019Dünya
Macron: NATO’nun beyin ölümü yaşandı

Macron: NATO’nun beyin ölümü yaşandı

ÖZELLİKLE Türkiye’nin Suriye’nin kuzeydoğusuna düzenlediği Barış Pınarı operasyonu sonrasında NATO’ya yönelik olumsuz çıkışlarıyla dikkat çeken Fransa Cumhurbaşkanı Emmanuel Macron eleştirilerine bir yenisini ekledi.

8.11.2019Dünya
Bu ödülü çoktan hak etmişti

Bu ödülü çoktan hak etmişti

Hafta başında Alman Dergi Yayımcıları Birliği’nin (VDZ) geleneksel ‘Altın Victoria’ (Goldene Victoria) ödül töreni vardı. Tören, eski Doğu Almanya olarak bilinen Demokratik Almanya Cumhuriyeti’nin (DDR) ‘tarihe gömülmesinin’ başlangıcı olan Doğu Berlin’deki dev protesto gösterisinin yapıldığı Alexander Meydanı’na birkaç yüz mesafede düzenlendi.

6.11.2019Avrupa
Elektrikli otomobile teşvik artıyor

Elektrikli otomobile teşvik artıyor

Almanya’da, Başbakan Angela Merkel başkanlığında ‘Elektrikli Otomobil Zirvesi’ düzenlendi. Zirveden çıkan sonuca göre, hükümet, elektrikli otomobil üretimini artırmak amacıyla tükecilerde elektrikli otomobil alımını teşvik edecek, sektörün en önemli sorunlarından biri olan şarj istasyonlarını da ülke geneline yayacak.

5.11.2019Avrupa
Merkel’den NSU kurbanları için yapılan anıta ziyaret

Merkel’den NSU kurbanları için yapılan anıta ziyaret

Almanya Başbakanı Angela Merkel, neo-Nazi terör örgütü tarafından öldürülen 8’i Türk 10 kurban için Zwickau kentindeki Schwanenteichpark adlı parkta açılan yeni anıtı ziyaret etti.

5.11.2019Dünya
Almanyadan dev hamle...  En az 120 milyar avro

Almanya'dan dev hamle... En az 120 milyar avro

Dünyanın önde gelen otomobil üreticisi ülkelerden Almanya, elektrikli otomobil şarj istasyonu için 2030'a kadar 1 milyon hedefi belirledi. Hedefin maliyetin toplamda en az 120 milyar avro olması hesaplanıyor.

4.11.2019Dünya
Almanya 1 milyon şarj istasyonu kuruyor

Almanya 1 milyon şarj istasyonu kuruyor

Dünyanın önde gelen otomobil üreticisi ülkelerden Almanya, elektrikli otomobil şarj istasyonu için 2030 hedefi belirledi.

4.11.2019Teknoloji
100 binle başlayıp, 330 bine çıkacak

100 binle başlayıp, 330 bine çıkacak

Alman otomobil devi Volkswagen (VW), elektrikli otomobil alanında önemli bir adım attı. Zwickau kentinde Avrupa’nın en büyük elektrikli otomobil fabrikasını kuran VW, üretimine başladığı ‘ID.3’ adlı otomobilden 100 bin adedi 2020’de tamamlayıp satışa çıkaracak.

4.11.2019Avrupa
‘Bizim asıl rakibimiz Yeşiller’

‘Bizim asıl rakibimiz Yeşiller’

Almanya’nın doğu eyaletlerinden Thüringen’de aşırı sol ile aşırı sağın sandıktan en güçlü parti olarak çıkması üzerine başlayan tartışmalara, CSU Lideri Markus Söder de katıldı.

4.11.2019Avrupa
Alman kentinden Nazilere karşı OHAL

Alman kentinden Nazilere karşı OHAL

Almanya’da aşırı sağ tehlike büyüyor. Ülkenin doğusundaki Dresden kenti belediyesi, radikal sağa karşı olağanüstü hal (OHAL) ilan etti.

4.11.2019Dünya
NSU kurbanları için yeni anıt yeri açıldı

NSU kurbanları için yeni anıt yeri açıldı

NSU terör örgütü kurbanları için Zwickau’daki ‘Schwanenteichpark’ta yeni anıt yapıldı. Anıtı yarın Başbakan Angela Merkel de ziyaret edecek. Ancak ne açılışa ne de Merkel ziyaretine hiçbir kurban yakınının çağrılmaması eleştirilere neden oldu.

3.11.2019Avrupa
‘Hiçbir NATO üyesi, Türkiye kadar mülteci almadı’

‘Hiçbir NATO üyesi, Türkiye kadar mülteci almadı’

Almanya’da hükümet ortağı SPD Parlamento Grup Başkanı Rolf Mützenich’in Barış Pınarı harekâtı nedeniyle Türkiye’nin NATO üyeliğinin sorgulanması gerektiği sözlerine, NATO Genel Sekreteri Jens Stoltenberg’ten çok net mesajlar geldi.

3.11.2019Avrupa
Kırgın rakiplerin intikam atağı

Kırgın rakiplerin intikam atağı

Eski Doğu Almanya sınırları içinde oluşturulan yeni eyaletlerden Thüringen’de geçen hafta sonu yapılan seçimlerinde Hıristiyan Demokrat Birlik Parti’nin (CDU) bir önceki seçimlere göre yüzde 11.7 oranında oy kaybederek ilk sırayı Sol Parti’ye kaptırması, hatta sağ popülist Almanya için Alternatif’ten (AfD) daha az oy alması üzerine partide adeta bir ‘iç savaş’ yaşanmaya başladı.

2.11.2019Avrupa
VW düğmeye basıyor Avrupa’nın en büyüğü olacak

VW düğmeye basıyor! Avrupa’nın en büyüğü olacak

Almanya’da dizele ağırlık vererek, elektrikli otomobil üretimini ihmal eden şirketler, şimdi iklim değişikliğinin getirdiği baskılar üzerine tam elektrikli otomobil üretimi için yoğun çalışma yürütüyor. Alman otomotiv devi Volkswagen (VW), Zwickau kentindeki fabrikasını Avrupa’nın en büyük ve en verimli tam elektrikli otomobil modelinin merkezi yapmak istiyor.

31.10.2019Avrupa
Merz’in eleştirdiği Merkel’e, Scholz sahip çıktı

Merz’in eleştirdiği Merkel’e, Scholz sahip çıktı

CDU içinde ‘yönetim zayıflığı’ eleştirilerinin hedefi olan ve bu eleştirilere karşı sessizliğini koruyan Başbakan Angela Merkel’e, SPD’li Maliye Bakanı ve Başbakan Yardımcısı Olaf Scholz sahip çıktı.

31.10.2019Avrupa
CDU’da isyan

CDU’da isyan

Almanya’da köklü merkez partileri bugüne kadar yaşamadığı şekilde bir lider krizi yaşıyor. Sosyal Demokratlara yıllardır lider dayanmıyor ve aylardır kendisine lider arıyor. Sosyal Demokratlar’da yaşanan lider krizi, şimdi de Almanya’nın en büyük merkez partilerinden Başbakan Angela Merkel’in Hıristiyan Demokrat Birlik (CDU) partisine uzandı.

31.10.2019Avrupa
Almanya Ekonomi Bakanı ölümden döndü: Zirvede düştü, burnu kırıldı

Almanya Ekonomi Bakanı ölümden döndü: Zirvede düştü, burnu kırıldı

Dortmund’da katıldığı ‘Dijital Zirvede konuşma yaptıktan sonra podyumdan inerken düşen Almanya Ekonomi Bakanı Peter Altmaier, ölümden döndü. Bilincini kaybeden Bakanın burnu kırıldı, vücudunda yırtıklar oluştu. Bakan hemen hastaneye kaldırılarak tedavi altına alındı.

29.10.2019Avrupa
Dünya Yahudi Kongresi’nden Almanya’ya: O partileri kapatın

Dünya Yahudi Kongresi’nden Almanya’ya: O partileri kapatın

Dünya Yahudi Kongresi tarafından Almanya Başbakanı Angela Merkel’e güvenli ve hoşgörülü bir dünya için gösterdiği çabadan dolayı 'Theodor Herzl' ödülü verildi. Ödül töreninde konuşan Dünya Yahudi Kongresi Başkanı Ronald Lauder, Almanya’da neonazi ideolojisini destekleyen partilerin kapatılmasını istedi.

29.10.2019Avrupa
Almanya’da merkez partilere ağır darbe

Almanya’da merkez partilere ağır darbe

ALMANYA’nın doğu eyaletlerinden Thüringen’de eyalet seçimlerinde merkez partiler tarihi oy kaybına uğrarken, aşırı sol ve aşırı sağın sandıktan güçlü çıkması ülkede derin endişe yarattı.

29.10.2019Dünya
AMB Başkanı Draghi: Avro Bölgesi para politikası güç kaybı yaşadı

AMB Başkanı Draghi: Avro Bölgesi para politikası güç kaybı yaşadı

Avrupa Merkez Bankası Başkanı Mario Draghi "Bugün, düşük faiz oranlarının geçmiş yıllardaki kadar teşvik sağlamadığı bir durumdayız, çünkü ekonomide yatırımın geri getiriş oranı düştü" dedi.

29.10.2019Ekonomi
Son dakika: Cumhurbaşkanı Erdoğan, Merkelle görüştü

Son dakika: Cumhurbaşkanı Erdoğan, Merkel'le görüştü

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Almanya Başbakanı Merkel ile telefonda görüştü. İki lider görüşmelerinde Suriye'nin kuzeydoğusundaki gelişmeleri ele aldı.

27.10.2019Gündem

Yazar Sonuçları

Almanya’dan Istanbul’a 110 milyon Euro kredi

İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nin (İBB) davetlisi olarak Sultanahmet’teki Tunuslu Hayreddin Paşa Konağı’na girdiğimizde biz gazetecileri Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu’ndan önce müthiş bir İstanbul manzarası karşıladı.

25.11.2019