MENÜ

Anavatan Partisi

Anavatan Partisi ile ilgili tüm haberleri, son dakika Anavatan Partisi haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Bugün Anavatan Partisi haberlerinde son durum nedir? İşte tüm flaş gelişmeler...

Toplam 3.000 Anavatan Partisi haberi bulunmuştur.

Anavatan Partisi (kısaltması ANAP), 1983 yılında Turgut Özal tarafından kurulmuş olan eski siyasi parti. 1983'ten 1991'e kadar aralıksız olarak tek başına iktidarda kalmış, 1996 ile 2002 yılları arasında da çeşitli koalisyon hükümetlerinin içinde yer almıştır. 31 Ekim 2009 tarihinde Demokrat Parti ile birleşmiştir.

 

Anavatan Partisi Haberleri

Kırşehir’de ne oldu da 39 yıl sonra belediye değişti

Kırşehir’de ne oldu da 39 yıl sonra belediye değişti?

Yerel seçimlerin en ilginç sonuçlarından biri de Kırşehir’den çıktı. CHP, tam 39 yıl aradan sonra (SHP’den de 25 yıl sonra) yeniden belediyeyi kazandı. Bu durumu anlamak için kentte iki gün geçirdik; siyasiler, akademisyenler, esnaf, hatta amigolarla konuştuk. İşte bozkırın bağrındaki bu büyük değişimin şifreleri...

7.04.2019Hürriyet Pazar
CHP Malatya Büyükşehir Belediye Başkan adayı Soner Gökçe kimdir

CHP Malatya Büyükşehir Belediye Başkan adayı Soner Gökçe kimdir?

CHP Malatya Büyükşehir Belediye Başkan Adayı olarak Soner Gökçe gösterildi. Adaylığın kamuoyuyla paylaşılması ardından Soner Gökçe’nin hayatına ilişkin bilgiler merak konusu oldu. Gökçe, sivil toplum kuruluşlarında görev almıştı. Peki, Adaylığın kamuoyuyla paylaşılması ardından Soner Gökçe’nin hayatına ilişkin bilgiler merak konusu oldu.

29.03.2019Gündem
CHP Antalya Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Muhittin Böcek kimdir

CHP Antalya Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Muhittin Böcek kimdir?

Muhittin Böcek, CHP'nin Antalya Büyükşehir Belediye Başkan adayı oldu. Muhittin Böcek, 31 Mart Yerel Seçimleri öncesi, Millet İttifakı'nın Antalya Büyükşehir Belediye Başkan adayı olarak çalışmalarını sürdürüyor. Muhittin Böcek'in kim olduğunu merak eden vatandaşlar da internette araştırma yapıyor. Peki, CHP Antalya Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Muhittin Böcek kimdir?

27.03.2019Gündem
Burhan Kuzunun acı günü

Burhan Kuzu'nun acı günü

AK Partili Prof. Dr. Burhan Kuzu'nun, Milli Eğitim Bakanlığı müşaviri eğitimci kardeşi Mustafa Kuzu (63) önceki gece vefat etti. Kardeş Kuzu, Fatih Camii şerifinde kılınan cenaze namazının ardından Edirnekapı’daki aile kabristanına defnedildi.

11.03.2019Gündem
Eski Başbakan Mesut Yılmaz kimdir ve kaç yaşında

Eski Başbakan Mesut Yılmaz kimdir ve kaç yaşında?

Mesut Yılmaz, yakalandığı amansız hastalık hakkında yaptığı açıklamaların ardından biyografisi ile araştırılmaya başlandı. En son 55. Hükümette Başbakanlık yapan Mesut Yılmaz, Devlet Bakanlığı, Dışişleri Bakanlığı, Kültür ve Turizm Bakanlığı ve Başbakan Yardımcılığı görevlerinde de bulunmuştur. İşte, Mesut Yılmaz hakkında Türkiye Büyük Millet Meclisi'nden (TBMM) alınan bazı bilgiler

11.03.2019Gündem
Buket Aydın ile 40a konuk olan Menderes Türel: Antalyaya dünya şampiyonluğu yakışır

Buket Aydın ile 40'a konuk olan Menderes Türel: Antalya'ya dünya şampiyonluğu yakışır

Antalya Büyükşehir Belediyesi'nin mevcut belediye başkanı ve bu seçimde AK Parti'den tekrar aday gösterilen Menderes Türel, Buket Aydın ile 40'a konuk oldu. Türel, "Bugün Antalya, Londra ve Paris’ten sonra dünyada New York ile birlikte 13.600.000-14.000.000 gelen turistle birlikte dünyada 3. Sırada. Antalya demek ki Barcelona’yı geçmiş, Dubai’yi geçmiş, Miami’yi geçmiş ama biz yeterli görmüyoruz ve 'Antalya’ya dünya şampiyonluğu yakışır' diyoruz." ifadelerini kullandı.

6.03.2019Gündem
Siyaset dünyasının önde gelen isimlerinden çarpıcı açıklamalar

Siyaset dünyasının önde gelen isimlerinden çarpıcı açıklamalar

Antalya'da siyaset dünyasının önde gelen isimlerinden Anavatan Partisi eski İl Başkanı Bekir Servet Ünal, Millet İttifakı'nın Antalya adayı Muhittin Böcek ile 18 aydır birlikte hareket ettiklerini, ancak HDP işbirliğinden rahatsız olduklarını açıkladı. Ünal, "Hesaplarımızda HDP oyu yoktu. Ancak ne olduysa son bir ay içerisinde oldu. Biz de artık bir yol ayrımına gelmemiz gerektiğini düşündük" dedi.

6.03.2019Gündem
Tire Belediye Başkanı Çiçek, CHPden istifa edip DSPden aday oldu

Tire Belediye Başkanı Çiçek, CHP'den istifa edip DSP'den aday oldu

İzmir'de tekrar aday gösterilmeyen Tire Belediye Başkanı Tayfur Çiçek, CHP'den istifa edip DSP'den aday oldu.

19.02.2019Gündem
AK Parti Karabağlar Belediye Başkan Adayı Bilal Doğan kimdir

AK Parti Karabağlar Belediye Başkan Adayı Bilal Doğan kimdir?

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, AK Parti İzmir aday tanıtım töreninde ilçe belediye başkan adaylarını açıkladı. 2019 yerel seçimlerinde AK Parti'nin Karabağlar Belediye Başkan Adayı Bilal Doğan oldu. Bu gelişmenin ardından Bilal Doğan'ın kim olduğu merak konusu oldu. Peki, AK Parti Karabağlar Belediye Başkan Adayı Bilal Doğan kimdir? İşte, Bilal Doğan hakkında merak edilenler...

5.01.2019Gündem
AK Parti Ayaş Belediye Başkan Adayı Burhan Demirbaş kimdir

AK Parti Ayaş Belediye Başkan Adayı Burhan Demirbaş kimdir?

AK Parti Ayaş Belediye Başkan Adayı Burhan Demirbaş oldu. AK Parti Ayaş Belediye Başkan Adayı’nın açıklanması ardından gözler Burhan Demirbaş’ın hayatına çevrildi. Peki, AK Parti Ayaş Belediye Başkan Adayı Burhan Demirbaş kimdir?

1.01.2019Gündem
‘AK Parti seçmeni kulak çekecek’

‘AK Parti seçmeni kulak çekecek’

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, Anavatan Partisi’nin 1989 yılında yerel seçimlerde yaşadığı hezimeti hatırlatarak, “Seçmen 1989’da olduğu gibi 31 Mart’ta bir kulak çekme yapacak. Bunu AK Parti seçmeni yapacak. Çok şey değişir” dedi.

27.12.2018Gündem
Ercan Vuralhan kimdir

Ercan Vuralhan kimdir?

Eski Milli Savunma Bakanı Mehmet Ercan Vuralhan'ın bıçaklanarak öldürülmesine ilişkin davada tutuklu yargılanan zanlının cezası belli oldu. Bu gelişmenin ardından Ercan Vuralhan'ın kim olduğu merak konusu oldu. Peki, Ercan Vuralhan kimdir?

21.12.2018Gündem
CHPnin Antalya Büyükşehir Belediye Başkan adayı Muhittin Böcek kimdir, kaç yaşında

CHP'nin Antalya Büyükşehir Belediye Başkan adayı Muhittin Böcek kimdir, kaç yaşında?

CHP'nin Antalya Büyükşehir Belediye Başkan adayı Muhittin Böcek oldu. Adaylığın açıklanması ardından Muhittin Böcek’in hayatına ilişkin bilgiler internet üzerinden araştırılmaya başlandı. Peki, CHP'nin Antalya Büyükşehir Belediye Başkan adayı Muhittin Böcek kimdir, kaç yaşında?

18.12.2018Gündem
Son dakika... CHPnin Antalya adayı Muhittin Böcek oldu

Son dakika... CHP'nin Antalya adayı Muhittin Böcek oldu

CHP’nin Antalya Büyükşehir Belediye Başkan Adayı, Konyaaltı Belediye Başkanı Muhittin Böcek oldu.

18.12.2018Gündem
CHP Malatya Belediye başkan adayı Soner Gökçe kimdir

CHP Malatya Belediye başkan adayı Soner Gökçe kimdir?

CHP bugün partisinin meclis toplantısında belediye başkan adaylarının bir bölümünü açıkladı. Açıklananlar arasında Soner Gökçe de vardı. Soner Gökçe, CHP Malatya Belediye başkan adayı olarak gösterildi. Gökçe, 6 yıl Anavatan Partisi Malatya İl Başkanlığı görevinde bulunmuştu. Peki, CHP Malatya Belediye başkan adayı Soner Gökçe kimdir?

6.12.2018Gündem
Bakan Soylu ilk kez CNN TÜRKte açıkladı:  Gizli müşteri yöntemi uygulanacak

Bakan Soylu ilk kez CNN TÜRK'te açıkladı: 'Gizli müşteri yöntemi uygulanacak'

CNN TÜRK'te Buket Aydın'ın sunduğu 40'a konuk olan İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, çok özel açıklamalarda bulundu. Son dönemde gündeme çok gelen taksicilerle ilgili şikayetler hakkında konuşan Soylu, "Vatandaşımız merak etmesin, bu sorunu düzelteceğiz" dedi ve ekledi: Gizli müşteri yöntemi uygulanmaya başlanacak.

5.12.2018Gündem
Dünden bugüne AK Parti

Dünden bugüne AK Parti

3.11.2018İstanbul
MHPden adaylık iddiası... Bedrettin Dalan: Aklımı peynir ekmekle mi yedim

MHP'den adaylık iddiası... Bedrettin Dalan: Aklımı peynir ekmekle mi yedim?

MHP'nin İstanbul adayının, İstanbul Büyükşehir Belediyesi eski başkanlarından Bedrettin Dalan olacağı iddia edildi. Bedrettin Dalan ise iddialara net yanıt verdi: "Bu kadar güzel bir işim varken aklımı peynir ekmekle mi yedim ki siyasete gireceğim? Hiçbir şekilde teklif gelmedi. Gelse de kabul etmeyeceğim hangi partiden olursa olsun." dedi.

31.10.2018Gündem
Trafik affetmez

Trafik affetmez!

Hülya Avşar başını trafikle derde soktu, Nusret fırtınası Kapalıçarşı’da da esiyor, şanı büyük Julian Assange, “Elçilikten çıkmam” diyor. Gündemin alt köşelerinde neler oldu, gelin birlikte bakalım. (Mehmet İren)

28.07.2018Hürriyet Pazar
TED’in 15 yıllık Genel Başkanı: Kuruma kimseyi alamam torpilim yok

TED’in 15 yıllık Genel Başkanı: Kuruma kimseyi alamam torpilim yok

Selçuk Pehlivanoğlu, Türk Eğitim Derneği’nin (TED) 15 yıldır genel başkanlığını yapıyor. Bir süre inşaat mühendisliği yaptı, siyasetle ilgilendi ve uzun süredir de eğitimle ilgili çalışmalar yapıyor. 5 bin çalışanı, 38 okulu, üniversitesi, binlerce burslu öğrencisi olan 90 yıllık derneği yöneten Pehlivanoğlu ile eğitim sektörünü konuştuk.

1.07.2018İK/Yeni Ekonomi
TED’in 15 yıllık Genel Başkanı: Kuruma kimseyi alamam torpilim yok

TED’in 15 yıllık Genel Başkanı: Kuruma kimseyi alamam torpilim yok

Selçuk Pehlivanoğlu, Türk Eğitim Derneği’nin (TED) 15 yıldır genel başkanlığını yapıyor. Bir süre inşaat mühendisliği yaptı, siyasetle ilgilendi ve uzun süredir de eğitimle ilgili çalışmalar yapıyor. 5 bin çalışanı, 38 okulu, üniversitesi, binlerce burslu öğrencisi olan 90 yıllık derneği yöneten Pehlivanoğlu ile eğitim sektörünü konuştuk.

1.07.2018Eğitim
Dikkat çeken sözler... Turgut Özalı limonatayla zehirlediler

Dikkat çeken sözler... 'Turgut Özal'ı limonatayla zehirlediler'

ORMAN ve Su İşleri Bakanı Veysel Eroğlu, Turgut Özal'ın ölümüyle ilgili konuştu. Bakan Eroğlu, 'Ben Özal’a yakın bir başbakan müşavirinden dinledim. Onu aslında zehirlediler. Bir yerde limonata içmiş ve içine zehir katmışlar. Hayatını kaybetti. Turgut Özal da şehit oldu.' dedi.

19.06.2018Gündem
Devlet eski Bakanı Yalova, oyuncu oldu

Devlet eski Bakanı Yalova, oyuncu oldu

Devlet eski Bakanı Yüksel Yalova, Yüksel Aksu’nun yönetmenliğini yaptığı ’Avlu’ dizisinde avukat rolünü oynadı. Üniversitede ders veren, ’Entelektüel şehirler’ adlı kitap yazan Yalova, gelecek sezon Anton Çehov’un ’Kuğunun Şarkısı’ adlı tiyatro oyunu ile ’Marilyn Monroe’nun Kısa ve Mutsuz Hayatı’ adlı kitabı, tiyatro sahnesine uyarlayarak yönetmen koltuğuna oturacak.

13.06.2018Televizyon
Eski milletvekili her şeyi bırakıp köy yerleşti

Eski milletvekili her şeyi bırakıp köy yerleşti

Merhum Cumhurbaşkanı Turgut Özal’ın Başbakanlığı döneminde 29 Kasım 1987 tarihinde yapılan genel seçimlerde Anavatan Partisi’nden (ANAP) Ordu milletvekili seçilen Ertuğrul Özdemir, mutluluğu ve huzuru köyünde buldu.

30.05.2018Gündem
Anavatan Partisi, Cumhur İttifakına destek kararı aldı

Anavatan Partisi, Cumhur İttifakı'na destek kararı aldı

Anavatan Partisi, 24 Haziran seçimlerinde Cumhur İttifakı'nı destekleme kararı aldı.

17.05.2018Gündem
ANAP ve HÜDA PAR YSK’ya itiraz etti

ANAP ve HÜDA PAR YSK’ya itiraz etti

ANAVATAN Partisi (ANAP), 24 Haziran’daki seçime katılacak partiler listesinde yer verilmediği gerekçesiyle Yüksek Seçim Kurulu’na (YSK) itirazda bulundu.

23.04.2018Gündem
AP, DYP ve ANAPtan ortak cumhurbaşkanı adayı

AP, DYP ve ANAP'tan ortak cumhurbaşkanı adayı

ADALET Partisi (AP) Genel Başkan Yardımcısı Mehmet Kıvanç Özel, "Biz, Anavatan Partisi ve Doğru Yol Partisi ile ’güç birliği’ anlaşması imzaladık. 100 bin imzayla Cumhurbaşkanı adayımız Adalet Partisi Genel Başkanı Sayın Prof. Dr. Vecdet Öz olacak" dedi. Özel, CHP’li 15 milletvekilin partisinden istifa ederek, İYİ Parti’ye geçişini değerlendirirken de "Bir partiyi kayırıyorsunuz. Bir partiyi kayırmak bir haksızlıktır, bir eşitsizliktir. Aynı durumda olan 4 parti daha var" dedi.

23.04.2018Gündem
3 partiden 24 Haziran seçimlerinde ortak hareket etme kararı

3 partiden 24 Haziran seçimlerinde ortak hareket etme kararı

Adalet Partisi, Doğru Yol Partisi ve Anavatan Partisi, 24 Haziran seçimlerinde birlikte hareket etme kararı aldı.

21.04.2018Gündem

Yazar Sonuçları