MENÜ

Anadolu Kültür

Anadolu Kültür ile ilgili tüm haberleri ve son dakika Anadolu Kültür haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Toplam 22.993 Anadolu Kültür haberi bulunmuştur.

Anadolu Kültür Haberleri

Tek hayali doktor olmaktı Üniversiteli Bilgine kahreden veda

Tek hayali doktor olmaktı! Üniversiteli Bilgin'e kahreden veda

Kahramanmaraş'ın Göksun ilçesi yakınlarında bir yolcu otobüsünün devrilmesi sonucu meydana gelen trafik kazasında hayatını kaybeden Gaziantep Üniversitesi Tıp Fakültesi öğrencisi Bilgin Demir için Çorum’da tören düzenlendi.

18.10.2018Gündem
En değerli mirasın peşinde...

En değerli mirasın peşinde...

Anadolu’nun zenginliklerini dile getirmekte cömert ama iş, bu zenginliği koruyup geleceğe taşımaya geldiğinde ne yazık ki bir o kadar cimriyiz. İşte bu yüzden, Kültürel Mirası Koruma Derneği (KMKD) ve Anadolu Kültür’ün birkaç yıldır büyük hassasiyetle yürütüp ilk yedi kitabını hazırladığı çalışma, çok önemli bir adım. Risk altındaki kültürel varlıklarımızı ekip üyeleriyle konuştuk.

11.08.2018Hürriyet Pazar
Halepli süper kahraman Tarek

Halepli süper kahraman Tarek!

Süper güçlerini kaybetmiş gibi görünen 6 yaşındaki Halepli bir süper kahraman Tarek’in hikayesini anlatan kısa animasyon film, Anadolu Kültür’ün ‘Çocuklar için Suriye Kültürel Mirası: Kitaplar ve Oyunlar’ projesi kapsamında kitaplaştırıldı. ‘Hadia’ adlı filmin grafiklerine ve hikâyesine sadık kalınarak hazırlanan çocuk kitabı, Arapça-Türkçe çift dilli olarak basıldı.

11.05.2018Kitap Sanat
Frankfurt’ta Çorum Cemevi ile dayanışma gecesi

Frankfurt’ta Çorum Cemevi ile dayanışma gecesi

Hacı Bektaş Veli Anadolu Kültür Vakfı Çorum şubesi ile dayanışma amacıyla Frankfurt’ta etkinlik düzenlendi. Ektkinliğe, CHP’den İyi Parti’ye geçen 15 milletvekilinden biri olan Çorum Milletvekili Tufan Köse de katıldı.

1.05.2018Avrupa
Rize’de Kıck Boks şampiyonası düzenlenecek

Rize’de Kıck Boks şampiyonası düzenlenecek!

RİZE‘de, Türkiye ve Dünya Kıck Boks şampiyonlarının katılımı ile engelliler ve şehit aileleri yararına şampiyona düzenlenecek. Şampiyonların buluşmasına 9’u yerli 9’u yabancı 18 dövüşçü katılacak. Nefes kesen organizasyon Mayıs ayı ortalarında yapılacak.

27.04.2018Diğer
Anadoludan kaçırılmıştı 60 milyon lira

Anadolu'dan kaçırılmıştı! 60 milyon lira

Kültür ve Turizm Bakanlığı, Amerika Birleşik Devletleri’nin (ABD) New York eyaletinde geçtiğimiz yıl düzenlenen açık artırmada, Türkiye'den kaçırılan ve 14.5 milyon dolara (yaklaşık 60 milyon lira) alıcı bulan "Guennol Yıldız Avcısı" adlı eserin satışına ihtiyati tedbir koydurarak mahkeme sürecini başlattı.

26.04.2018Gündem
Aleviler istemişti cami yapılmıştı... Türbe Danıştayda

Aleviler istemişti cami yapılmıştı... Türbe Danıştay'da

Çorum’da Aleviler, içinde cem ayini yapıp ibadet ettikleri Koyunbaba Türbesi’nin yanındaki yapının kendilerine devrini istemişti. Ancak bu binaya, Koyunbaba Türbesi Camisi adı verilerek imam atandı. Açılan davada savunma yapan Diyanet İşleri Başkanlığı, Tekke ve Zaviyeler Kanunu’nda cami ve mescitlerin ibadet yeri kabul edildiğini belirtti. Aleviler için de “Alevi-Bektaşi diye kabul edilen cemaat” denildi. Tapu düşlerken türbeyi kaybeden Aleviler, şimdi Danıştay’da haklarını arıyor.

2.04.2018Gündem
Çoğul İstanbul Medyası Sergisi Depo’da

'Çoğul İstanbul Medyası Sergisi' Depo’da

İstanbul’un farklı dil, inanç ve kültürlerini temsil eden topluluk medyalarından örneklerin görülebileceği Çoğul İstanbul Medyası Sergisi, 24 Şubat – 18 Mart 2018 tarihleri arasında Tütün Deposu’nda gezilebilecek.

20.02.2018Kitap Sanat

Yazar Sonuçları

‘Troy’ filminden sonra ziyaretçi sayısı yarım milyonu aştı!

Dün başlayan Prof. Rüstem Aslan röportajı bugün de devam ediyor. Prof. Manfred Osman Korfmann’ın ardından, Troya’nın kazı başkanlığını üstlenen Rüstem Aslan’ın tarih, arkeoloji ve edebiyat meraklıları için yazdığı kitap ‘Yeni Başlayanlar İçin Troya’ çıktı. Tavsiye ederim. Gitmediyseniz de, en kısa zamanda Troya’yı gezmenizi dilerim. 2018 hem Troya Yılı hem de Troya Müzesi bu ay açılıyoooor. Sizi Rüstem Aslan’la başbaşa bırakıyorum...

24.07.2018