MENÜ

Anadolu Grubu

Anadolu Grubu ile ilgili tüm haberleri, son dakika Anadolu Grubu haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Bugün Anadolu Grubu haberlerinde son durum nedir? İşte tüm flaş gelişmeler...

Toplam 14.202 Anadolu Grubu haberi bulunmuştur.

Anadolu Grubu, Merkezi İstanbul'da bulunan, başta Türkiye olmak üzere birçok ülkede faaliyet gösteren Türk holding.

 

Anadolu Grubu Haberleri

70 yıldır testiyi kırmadık

70 yıldır testiyi kırmadık

Dile kolay, 1950’de başlayıp 2020’ye kadar gelmiş bir ortaklık... Özilhan ve Yazıcı ailelerinin kurdukları Anadolu Grubu tam 70 yıldır faaliyette. 2019 3. çeyrek gelirleri 38 milyar TL’yi aşan, Türkiye dahil 19 ülkede, 66 üretim tesisinde yaklaşık 80 bin kişilik istihdam yaratan dev bir yapı. Grup, 55 yıldır dünya devi Coca-Cola Company ile de ortak. Birlikte 10 ülkede faaliyetteler. ABInBev, Faber-Castell, Isuzu ve Kia diğer uluslararası ortakları. Anadolu Grubu Başkanı Tuncay Özilhan bütün bu ortaklıklarda sağlanan başarı için ‘Dinlemeyle gelen ortak akıl’ diyor. Türkiye’nin otomobili projesindeki 5 ‘babayiğit’ten biri olan Özilhan’la, yerli otomobilden örneğine az rastlanan bu ortaklığın sırrına kadar pek çok konuyu konuştuk. İşte basketboldan torunlarıyla ilişkisine, müzikten izlediği dizilere kadar daha pek çok konuyu daha konuşmayı ihmal etmediğimiz Özilhan’ın ‘Ekonomi ve Ötesi’ne anlattıkları...

26.01.2020Ekonomi
Talep çok araç yok

Talep çok araç yok

Son dönemlerde sıfır otomobil almak için galerilere gidenler birçok noktada benzer cevabı alıyor.

24.01.2020Ekonomi
‘Yan sanayi de elektriklenmeli’

‘Yan sanayi de elektriklenmeli’

Anadolu Isuzu Yönetim Kurulu Başkanı ve aynı zamanda Türkiye’nin otomobili projesinde yer alan Tuncay Özilhan, otomotiv yan sanayinin elektrikli parça dönemine hazır olması gerektiği uyarısında bulundu. Özilhan, “Elektrikli araçlar çok hızlı gelişiyor. Bizim de buna hazırlanmamız gerek. Yan sanayinin buna tam olarak hazır olmadığını görüyoruz” dedi.

16.01.2020Ekonomi
Erdoğandan yerli otomobil mesajı: Geleceğin teknolojisi

Erdoğan'dan yerli otomobil mesajı: Geleceğin teknolojisi

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın girişimleriyle başlatılan yerli otomobil projesi gerçeğe dönüştü. Yerli otomobilin tanıtım toplantısında Erdoğan, “Bu otomobil yerli ve millidir. Hiç kimse bu gerçeği perdelemeye çalışmamalıdır. Biz Türkiye’nin otomobilini elektrikli olarak üreterek geçmişin veya bugünün değil doğrudan geleceğin teknolojisine uzanıyoruz. Bu otomobili sadece kendi ihtiyaçlarımız için üretmiyoruz. Biz küresel bir marka peşindeyiz” dedi.

28.12.2019Ekonomi
Son dakika Yerli otomobil tasarım ve özellikleri ile hayran bıraktı İşte o detaylar

Son dakika! Yerli otomobil tasarım ve özellikleri ile hayran bıraktı! İşte o detaylar

Türkiye ve dünyanın ilk kez dün gördüğü yerli otomobil, tasarımı ve özellikleri ile beğenildi. Cumhurbaşkanı Erdoğan 'Devrim otomobilinin önünü kestiler ama devrin otomobilinin önünü kesemeyecekler' dedi. Cumhurbaşkanı Erdoğan 2022'de yolları çıkması beklenen otomobille ilgili şu detayları verdi. "2020'de şarj alt yapımız hazır olacak. Şimdiden bu otomobil yerli ve millidir. Aracımız çevreyi hiç kirletmeyecek. Avrupa'nın klasik olmayan doğuştan elektrikli ilk ve tek SUV modelinin sahibi olacağız. Küresel bir marka peşindeyiz."

27.12.2019Gündem
Son dakika haberi... Türkiyenin gurur günü Daha yapacak çok işimiz var

Son dakika haberi... Türkiye'nin gurur günü! "Daha yapacak çok işimiz var"

Türkiye bugün tarihi günlerinden birini yaşıyor. Türkiye'nin yerli otomobili bugün Gebze’de Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın da katılımıyla tanıtılacak. Konuyla ilgili Hürriyet.com.tr'ye özel açıklamalarda bulunan Türkiye'nin Otomobili Girişim Grubu (TOGG) Yönetim Kurulu Başkanı Rifat Hisarcıklıoğlu, "Yolumuz uzun, niyetimiz halis. Daha yapacak çok işimiz var. Hiç hız kesmeden çalışmaya devam edeceğiz." dedi.

27.12.2019Ekonomi
Son dakika haberi: Ve yerli otomobilde örtü kalkıyor

Son dakika haberi: Ve yerli otomobilde örtü kalkıyor

İlk otomobil girişimi Devrim’den 58 yıl sonra tüm hakları Türkiye’ye ait olan yeni yerli araç bugün Gebze düzenlenecek törenle tanıtılacak. Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın yürür hale getirilen prototip araçla Osmangazi köprüsünden geçmesi bekleniyor. Elektrikli yerli aracın seri üretimi 2022’de başlayacak.

27.12.2019Ekonomi
Arda Turan, Anadolu Efes-Maccabi Tel Aviv maçını izledi

Arda Turan, Anadolu Efes-Maccabi Tel Aviv maçını izledi

Galatasaray ile ismi anılan Başakşehir'in futbolcusu Arda Turan, Anadolu Efes-Maccabi Tel Aviv maçını yerinden takip etti.

26.12.2019Basketbol
Yerli otomobilin örtüsü yarın kalkıyor

Yerli otomobilin örtüsü yarın kalkıyor

Türkiye'nin yerli otomobil rüyası, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın önderliğinde kurulan Türkiye'nin Otomobili Girişim Grubu'nun (TOGG) çalışmalarıyla yeniden gerçeğe dönüştürülüyor.

26.12.2019Ekonomi
Yerli otomobil ne zaman tanıtılacak Yerli otomobil ne zaman ve nerede üretilecek

Yerli otomobil ne zaman tanıtılacak? Yerli otomobil ne zaman ve nerede üretilecek?

Yerli otomobil ne zaman tanıtılacak ve nerede üretilecek sorusu, son günlerde binlerce kişinin merakla araştırdığı konular arasında yer almaya başladı. Her geçen gün sosyal medya üzerinden bir detayı paylaşılan yerli otomobil, elektrikli olarak piyasada yer alacak. Peki, yerli otomobil ne zaman tanıtılacak ve nerede üretilecek? İşte, merak edilen o detaylar

24.12.2019Gündem
Yerli oto cuma günü otobana çıkıyor

Yerli oto cuma günü otobana çıkıyor

Türkiye’nin Otomobili Girişim Grubu’nca yapılan elektrikli yerli otomobil, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından Kocaeli’nin Gebze ilçesindeki Bilişim Vadisi’nde, cuma günü törenle tanıtılacak.

24.12.2019Ekonomi
Cumhurbaşkanı Erdoğan yerli otomobil ile Osmangazi Köprüsünden geçecek

Cumhurbaşkanı Erdoğan yerli otomobil ile Osmangazi Köprüsü'nden geçecek

Türkiye’nin Otomobili Girişim Grubu’nca yapılan elektrikli yerli otomobil, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından Kocaeli’nin Gebze ilçesindeki Bilişim Vadisi’nde, cuma günü törenle tanıtılacak. Erdoğan’ın, otomobili kullanarak, Osmangazi Köprüsü’nden geçeceği öğrenildi.

23.12.2019Ekonomi
‘Gelecek elektriklide

‘Gelecek elektriklide'

Otomotiv sektörünün teknolojide yaşanan gelişmeler ile birlikte hızlı bir dönüşüm içine girdiğini ifade eden Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank, “Gelecek 15 yıl içinde elektrikli araç üretimi geleneksel üretimi yakalayacak. Türkiye otomotiv endüstrisi ve pazarının da benzer bir trend ile şekillenmesi bekleniyor. Türkiye’nin yerli otomobil projesi, bu ana trendi baz alan bir iş modeline göre yürütülüyor” dedi.

10.12.2019 Ekonomi
‘Tarımda büyüyeceğiz’

‘Tarımda büyüyeceğiz’

Meyve ve meyve suyu üreticisi Anadolu Etap’ta yabancı ortak hisselerini, şirketteki diğer ortakları olan Anadolu Efes ve Özgörkey Holding’e devretti. Anlaşma sonrası Hürriyet’e konuşan Anadolu Grubu Yönetim Kurulu Başkanı Tuncay Özilhan, “Tarım stratejik bir sektör. Bu alanda yatırımlarımızı arttırmak istiyoruz. Anadolu Etap’ın kuruluşunda bize destek sağlayan Brezilyalı Cutrale Grubu’nun uzmanlığının dışındaki tarım alanlarında da büyümeyi hedefliyoruz” dedi.

7.12.2019Ekonomi
Efes arsasına 2 milyarlık proje

Efes arsasına 2 milyarlık proje

Anadolu Efes’in, İstanbul Bahçelievler’deki arsasını Nata Holding satın aldı.

6.12.2019Ekonomi
Migros’un ortakları hisse satışı yapıyor

Migros’un ortakları hisse satışı yapıyor

Migros’ta payı bulunan Kenan Investments ve Moonlight Capital hisse satışı yapmak için Citigroup’la anlaştı.

22.11.2019Ekonomi
Tuncay Özilhan Anadolu Vakfı’nın 40 yılını anlattı: Topluma katkı için çalışmaya devam

Tuncay Özilhan Anadolu Vakfı’nın 40 yılını anlattı: Topluma katkı için çalışmaya devam

ANADOLU Grubu’nun kurucuları Kamil Yazıcı ve İzzet Özilhan’ın, eğitim ve sağlık başta olmak üzere sosyal alanlarda toplumsal gelişime katkı sağlamak amacıyla kurdukları Anadou Vakfı bu yıl 40. yılını kutluyor. Bugüne kadar 50 kalıcı eserin yanı sıra 29 binden fazla öğrenciye burs, 80 bin öğretmene de proje hazırlama eğitimi veren Vakıf 40 yılda 204 milyon dolarlık yatırım gerçekleştirdi.

22.11.2019Ekonomi
Devlerden ‘plastik’ sözü

Devlerden ‘plastik’ sözü

GLOBAL Compact Türkiye, İş Dünyası ve Sürdürülebilir Kalkınma Derneği ile Türk Sanayicileri ve İş İnsanları Derneği (TÜSİAD), plastik kirliliğiyle mücadele için İş Dünyası Plastik Girişimi’ni oluşturdu.

21.11.2019Ekonomi
İş dünyası plastik kirliliğine karşı güçlerini birleştirdi

İş dünyası plastik kirliliğine karşı güçlerini birleştirdi

Global Compact Türkiye, İş Dünyası ve Sürdürülebilir Kalkınma Derneği ve TÜSİAD iş birliğiyle plastik kirliliğiyle mücadele için oluşturulan İş Dünyası Plastik Girişimi'ne Türkiye'de faaliyet gösteren 26 ulusal ve küresel şirket dahil oldu.

20.11.2019Ekonomi
Borsadaki şirketlerden 9 ayda 62,6 milyar liralık net kar

Borsadaki şirketlerden 9 ayda 62,6 milyar liralık net kar

BIST 100 endeksi altında işlem gören ve bilanço açıklama dönemi kapsamında finansal sonuçlarını paylaşan 96 şirketten 74'ü net kar, 22'si net zarar açıkladı.

19.11.2019Ekonomi
Yerli otomobilde ön gösterim Aralıkta

Yerli otomobilde ön gösterim Aralık'ta

Türkiye'de 58 yıl önce "Devrim" arabalarıyla gerçeğe dönüşen ve kısa süren yerli otomobil rüyası, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın önderliğinde kurulan Türkiye'nin Otomobili Girişim Grubu (TOGG) çalışmalarıyla bugün yeniden gerçeğe dönüştürülüyor.

28.10.2019Ekonomi
Yerli otomobil faaliyetleri Bilişim Vadisinde sürecek

Yerli otomobil faaliyetleri Bilişim Vadisi'nde sürecek

Türkiye'nin Otomobili Girişim Grubu, faaliyetlerini 7 Ekim'den itibaren Bilişim Vadisi'nde sürdürecek.

30.09.2019Ekonomi
Anadolu Efesin KIAyla iş birliği yeni sezonda da sürecek

Anadolu Efes'in KIA'yla iş birliği yeni sezonda da sürecek!

Basketbol Süper Ligi ekiplerinden Anadolu Efes ile otomotiv markası KIA arasındaki iş birliği yeni sezonda da devam edecek.

13.09.2019Basketbol
AG Anadolu Grubu Holdingde ortaklar fona hisse satışı yaptı

AG Anadolu Grubu Holding'de ortaklar fona hisse satışı yaptı

AG Anadolu Grubu Holding’in ana hissedarları paylarının bir kısmını oluşturdukları özel fona sattı. Satış sonrasında nihai pay oranlarında değişiklik gerçekleşmedi.

13.09.2019Ekonomi
Borsadaki şirketlerden ilk yarıda 37.1 milyar liralık net kar

Borsadaki şirketlerden ilk yarıda 37.1 milyar liralık net kar

Borsa İstanbul'da BIST 100 endeksi altında işlem gören şirketlerin net karı, bu yılın ilk 6 ayında 37 milyar 70 milyon lira oldu

4.09.2019Ekonomi
Alev Alatlı: En büyük günah bilgisizlik değil kötülüktür

Alev Alatlı: En büyük günah bilgisizlik değil kötülüktür

Yazar Alev Alatlı, toplam 11 cildi bulacak ‘Nasihatnameler’in ilk iki cildi ‘Fesüphallah’ ve ‘Hafazanallah’ ile okurunun karşısına çıktı. Tarihin derinliklerine inerek Batı eleştirisi yapan yazara Shakespeare tartışmasını, damadını genel müdür yaptığı iddialarını, iktidara yakın durduğu için kendisine yöneltilen eleştirileri sordum. “İnsan mürekkep yalamış olduklarını varsaydığı insanların bu denli küçüldüklerini görmek istemiyor” diyen Alatlı anlatıyor: “Neden Latife Tekin değil de Orhan Pamuk Nobel aldı”, “Türkiye hangi dönemini yaşıyor”, “Bozlağı uzun havadan ayıramayan neden tarihçi olmaz?”

12.08.2019Gündem
Zorlu bölgede fırsatları görüyoruz

Zorlu bölgede fırsatları görüyoruz

10 ülkede 26 fabrikası olan Anadolu Grubu’nun iştiraki Coca-Cola İçecek gözünü yeni pazarlara dikti. Bulundukları coğrafyada çalışmayı, ‘Bebekler gibi saat başı ağlayarak uyanıp yeniden uyuyorum’ şeklinde tanımlayan Coca-Cola İçecek CEO’su Burak Başarır, “Şikâyetçi değiliz. Yeni ülkeler için iştahımız var” şeklinde konuştu.

30.06.2019Ekonomi
Süper Ligde devam etmek istiyoruz

'Süper Lig'de devam etmek istiyoruz'

Spor Toto Süper Lig ekiplerinden Göztepe'nin kulüp başkan vekili Talat Papatya, "En büyük önceliğimiz rakiplerimizin ne yaptığına bakmaksızın MKE Ankaragücü maçını kazanmak. Süper Lig'de devam etmek istiyoruz." dedi.

22.05.2019Futbol
Hidayet Türkoğlu: Tarihe tanıklık etmekten mutluluk duyuyoruz

Hidayet Türkoğlu: Tarihe tanıklık etmekten mutluluk duyuyoruz

Spor Toto Süper Lig'de yılın en iyilerine ödüllerinin verildiği "Futbolun Süperleri" ödül törenine katılan Türkiye Basketbol Federasyonu (TBF) Başkanı Hidayet Türkoğlu, Fenerbahçe ve Anadolu Efes'in THY Avrupa Ligi dörtlü finaline kaldığı için çok mutlu olduklarını söyledi.

2.05.2019Basketbol
Yeni başkan Kaslowski

Yeni başkan Kaslowski

TÜSİAD’ın dün gerçekleşen 49. genel kurulunda Simone Kaslowski başkan seçildi. Tuncay Özilhan’ın tekrar YİK Başkanı olarak seçildiği genel kurulda Ömer Koç da ilk kez TÜSİAD yönetiminde görev alarak YİK Başkan Yardımcısı oldu.

21.02.2019Ekonomi
Galatasaraya yeni sponsor

Galatasaray'a yeni sponsor!

Galatasaray Futbol Takımı'nın forma sırt sponsoru MOOV by Garenta oldu.

25.01.2019Futbol
New Yorkun soğuğunu Türk günü ısıttı

New York'un soğuğunu 'Türk günü' ısıttı

Varlık değeri 3 trilyon doları aşan 28 ABD’li fonun yöneticileri Borsa İstanbul’da yer alan 13 şirketin büyüme stratejilerini dinlemek üzere Türk Günü’ne akın etti. ABD’li fonların Türk şirketlerine yönelik yakın markajı, ‘Soğuk ve karlı New York’u Türk Günü ısıttı’ şeklinde yorumlandı.

20.01.2019Ekonomi
Milyar dolarlık 13 Türk şirketleri ABD yolcusu

Milyar dolarlık 13 Türk şirketleri ABD yolcusu

Avusturya'nın köklü yatırım bankası Raiffeisen Centrobank, piyasa değeri yaklaşık 30 milyar dolar olan Türkiye'nin önde gelen şirketlerini ABD'li yatırımcılarla 17-18 Ocak'ta New York'ta buluşturacak.

16.01.2019Ekonomi
Hamburgerde kola savaşı bitti

Hamburgerde kola savaşı bitti

MC Donald’s ve Burger King dünyada rekabet halinde. Bu ülkelerin başında ise Türkiye var. Mc Donald’s 1986 yılında ilk restoranını Taksim’de açarken, Burger King 1995 yılında pazara girdi.

10.01.2019Ekonomi
Anadolu Efesin yeni CEOsu Can Çaka oldu

Anadolu Efes'in yeni CEO'su Can Çaka oldu

Anadolu Grubu Mali İşler Başkanı Can Çaka, Anadolu Efes CEO’su ve Bira Grubu Başkanı olarak atandı. 1997 yılından bu yana Anadolu Grubu’nda çeşitli pozisyonlarda görev yapan Can Çaka, 1 Ocak’tan itibaren yeni görevine başlayacak.

17.12.2018Ekonomi
30 milyar dolarlık Türk günleri

30 milyar dolarlık Türk günleri

Türk şirketleri 2019’un ilk büyük yatırımcı toplantısını New York’ta gerçekleştiriyor. Avusturyalı Raiffeisen Centrobank’ın organizasyonuyla 3 trilyon doları yöneten yatırım fonları, Vakıbank’tan Koç Holding’e, Yapı Kredi’den Mavi’ye Türk şirketlerindeki fırsatları ilk ağızdan duyacak.

17.12.2018Ekonomi
3 günlük ciro 19 milyon lira

3 günlük ciro 19 milyon lira

Anadolu Grubu’nun gayrimenkul sektöründe faaliyet gösteren firması AND Gayrimenkul, ‘Bitmeyen Cuma’ kampanyasıyla, farklı sektörlerin büyük indirimler uyguladığı alışveriş günlerine dahil oldu.

2.12.2018Ekonomi
Dev binasını 62 milyon liraya sattı

Dev binasını 62 milyon liraya sattı

AG Anadolu Grubu Holding AŞ, Kamuyu Aydınlatma Platformu’na yaptığı açıklamada, Harbiye’te bulunan bir gayrimenkulünü 62 milyon liraya sattığını duyurdu.

20.11.2018Ekonomi
‘Bi-Fikir’ ile 575 milyon liralık değer yarattılar

‘Bi-Fikir’ ile 575 milyon liralık değer yarattılar

Anadolu Grubu’nun inovasyon programı Bi-Fikir kapsamında 2018’in en iyi projeleri seçildi. Anadolu Grubu çalışanları tarafından hayata geçirilen projelerle son 4 yılda toplam 575 milyon TL’lik değer yaratılan Bi-Fikir kapsamında, devam eden projelerle birlikte bu rakamın 750 milyon TL’ye ulaşması öngörülüyor.

13.11.2018Ekonomi
Üniversite öğrencilerinin de artık ‘Bi-Fikir’i var

Üniversite öğrencilerinin de artık ‘Bi-Fikir’i var

Çalışanlarının fikirlerinin projelendirildiği ‘Bi-Fikir’ programına üniversite öğrencileri de dahil edildi. Yenilikçi ve yaratıcı fikirlerin değerlendirmeye alındığı program kapsamında üniversite öğrencilerinin hayalleri gerçeğe dönüşme imkânı bulacak.

16.10.2018Eğitim
Aklına bi’ fikir gelen bu yarışmayı kaçırmasın: Bi-Fikir

Aklına bi’ fikir gelen bu yarışmayı kaçırmasın: Bi-Fikir

Dört yıl önce çalışanların fikirlerinin değerlendirildiği bir platformken bu yıl işin içine üniversite öğrencilerinin de katıldığı çok daha genç ve geniş çaplı bir yarışmaya dönüşen Bi-Fikir’i, Anadolu Grubu İnsan Kaynakları Başkanı Osman Alptürer ile konuştuk.

16.10.2018Kampüs
Yıl sonuna kadar asgari %10 indirim

Yıl sonuna kadar asgari %10 indirim

Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak, eylül ayında yüzde 24.5’e ulaşan enflasyonla mücadele kapsamında asgari yüzde 10 indirim kampanyası başlattıklarını açıkladı. “Küresel olarak çok büyük bir değişim süreci olmadığı sürece elektrik ve doğalgaza yıl sonuna kadar zam yapmayacağız” diyen Albayrak, “Vatandaşlarımızdan bu mücadeleye sahip çıkmalarını istiyoruz” ifadesini kullandı.

9.10.2018Ekonomi

Yazar Sonuçları

Ön gösterim araçları yolda

İlk kez 2011 başında gündeme gelen ama ticari olarak Kasım 2017’de resmiyet kazanan ‘yerli otomobil’ projesine ilişkin ilk somut örnekler aralık başında ortaya çıkacak. ‘Türkiye’nin Otomobili Girişim Grubu’ (TOGG) bünyesindeki mühendis ve tasarımcılar tarafından geliştirilen 2 ön gösterim aracı, yani yürüyen SUV prototipleri kasımda geliyor. Bu araçlar aralık başında Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın katılımıyla tanıtılacak.

21.10.2019

Elektrikli otolar destek bekliyor

Özellikle Avrupa’da emisyon sınırlaması nedeniyle köşeye sıkışıp çözümü elektrikli otomobil üretmekte bulan dev markaların kafasındaki soru: “Yüksek maliyetli bu araçları kime ve nasıl satacağız?” Geçen hafta İngiliz Dyson’ın, “Ticari anlamda geçerliliğini göremedik ve uygun alıcı bulamadık” gerekçesiyle 3.2 milyar dolarlık elektrikli otomobil projesini bitirmesi bu konudaki endişeleri arttırırken, daha fazla destek ihtiyacını gündeme taşıdı.

14.10.2019

Tiflis Belediyesi’ne Türkiye’den midibüs

Türkiye’nin kapı komşusu Gürcistan’ın başkenti Tiflis’teyiz. Kentin en önemli meydanında onlarca belediye midibüsü sıralanmış.

11.10.2019

İhracatı 109 milyon dolara çıktı, Afrika’da SKD’yi gündeme aldı

ANADOLU Isuzu Genel Müdürü Tuğrul Arıkan, İhracat Direktörü Hakan Kefoğlu, Pazarlama Direktörü Selda Çelik’in de aralarında olduğu ekibiyle bugüne kadar 3 bin otobüs ihraç ettikleri Cezayir’de gümrük mevzuatı değişiklikleri sonrası durumu inceledi:

18.01.2019

Zeytinyağında ‘Halis’ bir dava

Komili ailesi, Türkiye’de zeytinyağı denilince ilk akla gelen isimlerden. 1995’te Komili markasını satarak sektörden çıkan Halis Komili, Halis markasıyla butik zeytinyağı üretmek istedi, ancak Komili’nin yeni sahibi Bunge’ye takıldı ve davalık oldu.

16.12.2018

Sanayinin geleceği nasıl planlanacak?

Orhangazi’de tarımla birlikte en önemli değer sanayi.

31.10.2018