MENÜ

Ambargo

Ambargo ile ilgili tüm haberleri, son dakika Ambargo haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Bugün Ambargo haberlerinde son durum nedir? İşte tüm flaş gelişmeler...

Toplam 4.838 Ambargo haberi bulunmuştur.

Ambargo Haberleri

Bahçeli: Bizim için anket meydanlardır

Bahçeli: 'Bizim için anket meydanlardır'

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, partisinin Isparta mitinginde vatandaşlara hitap etti. Bahçeli konuşmasında ''Anket şirketleri her gün yalan yanlış araştırma yapıp atıp tutuyorlar. Bizim için anket meydanlardır, yükselen iradedir'' dedi.

20.03.2019Gündem
ABDde Boeinge soruşturma şoku

ABD'de Boeing'e soruşturma şoku

ABD Adalet Bakanlığına bağlı federal savcıların, uçak üretici firması Boeing'den, "737 Max" tipi yolcu uçaklarının Endonezya ve Etiyopya'da yaptığı kazaların ardından gündeme gelen güvenlik endişelerine ilişkin uçakların geliştirilme ve onay süreciyle ilgili belge talep ettiği bildirildi.

19.03.2019Dünya
Irkçı siyaset saldırıya zemin hazırlıyor

Irkçı siyaset saldırıya zemin hazırlıyor

Yerel seçim için son iki haftaya girildi. Miting meydanlarına ‘beka sorunu’ söylemi damgasını vurdu. AK Parti Genel Başkan Vekili Numan Kurtulmuş’a göre son altı yıldır yaşanan olaylarla eski Türkiye’nin siyasi iktidarlarından biri karşılaşmış olsaydı alır şapkasını giderdi. Kurtulmuş ile buluştuk, S400’den ‘ezan krizi’ne, AB’nin kararından Yeni Zelanda’daki korkunç saldırıya gündemi konuştuk. Kurtulmuş, bu saldırganın dünyadaki gelişen aşırı sağcı faşist ideolojiden etkilendiği ve eylemiyle de bu tür etkilenmelere açık olan gençleri motive ettiğini söyledi.

17.03.2019Gündem
İran Boeing 737 Maxlere hava sahasını kapattı

İran 'Boeing 737 Max'lere hava sahasını kapattı

İran, Etiyopya'daki uçak kazasının ardından "Boeing 737 Max" tipi uçaklara hava sahasını kapatma kararı aldı.

15.03.2019Dünya
Boeingde iflas tehlikesi

Boeing'de iflas tehlikesi

Etiyopya ve Endonezya'daki kazaların üretim hatasından kaynaklandığının tespit edilip B737 Max'lerin siparişlerinin iptali halinde şirket iflasla karşı karşıya kalabilir.

14.03.2019Ekonomi
‘15 milyar dolar yatırım gelecek’

‘15 milyar dolar yatırım gelecek’

Katar Ankara Büyükelçisi Salim Mubarak Al Shafi, Katar Emiri Şeyh Temim bin Hamed Al Sani’nin Türkiye’yi ziyaretinin ardından Türk ekonomisini desteklemek amacıyla Katar’ın 15 milyar dolarlık yatırımda bulunacağını belirterek, “Bunlar yeni yatırımlar ve mevduatlardan ibaret olup çalışmalarına devam edilmektedir” dedi.

8.03.2019Ekonomi
Gazetelerde sanat ekleri

Gazetelerde sanat ekleri

Gazetelerin sanat ekleri, gazete okurlarının sanatla daha yoğun ilişki kurmalarını sağlar. Ben kimi sanat eklerinde yazdım, kimilerini de yönettim.

6.03.2019Kitap Sanat
1969 yılında Rum Lefter ve Terzi İzzetle başladı Türkiyenin Küçük Amerikasında ilginç gelişme

1969 yılında Rum Lefter ve Terzi İzzet'le başladı! Türkiye'nin 'Küçük Amerika'sında ilginç gelişme

Rum Lefter'in 1969 yılında terzi İzzet Aydın'ı Amerika Birleşik Devletleri’ne (ABD) yanında götürmesi ile başlayan ve yıllar boyunca artarak devam eden göç nedeniyle 'Küçük Amerika' olarak anılan Giresun'un Yağlıdere ilçesinden bu ülkeye göç artık azaldı.

23.02.2019Ekonomi
Katar, Suudi Arabistandaki ortak askeri tatbikata katılıyor

Katar, Suudi Arabistan'daki ortak askeri tatbikata katılıyor

Katar Savunma Bakanlığına bağlı askeri bir birliğin, "El-Cezire Kalkanı 10" isimli ortak askeri tatbikata katılmak üzere Suudi Arabistan'daki Kral Abdulaziz Hava Üssü'ne ulaştığı belirtildi.

21.02.2019Dünya
İranın ithalatı yüzde 18 azaldı

İran'ın ithalatı yüzde 18 azaldı

Sırasıyla en çok Çin, Birleşik Arap Emirlikleri (BAE), Türkiye, Almanya ve Hindistan'dan ithalat gerçekleştiren İran'ın son 10 aylık dönemdeki ithalatı, bir önceki yılın aynı dönemine göre yüzde 18 azaldı.

19.02.2019Ekonomi
Avrupada basketbol kıran kırana geçti Ne hafta ama...

Avrupa'da basketbol kıran kırana geçti! Ne hafta ama...

Avrupa’da kupa haftasıydı. Nefes kesen finaller yaşandı ama maçlardan çok takımların hakemlere tepkileri ön plana çıktı. Maça çıkmayıp, ligden çekilme tehdidinde bulunan Olympiakos’a, Real Madrid de eklendi. Türkiye’de de Anadolu Efes cephesinin isyanı vardı.

19.02.2019Basketbol
İlhan Omarden ABDnin Venezuela Özel Temsilcisine tepki

İlhan Omar'den ABD'nin Venezuela Özel Temsilcisi'ne tepki

ABD Kongresi'nin başörtülü ilk Müslüman üyesi İlhan Omar, geçmiş dönemlerde Güney Amerika ülkelerinde yaşanan iç savaşlarda payı olduğu gerekçesiyle ABD'nin Venezuela Özel Temsilcisi Elliott Abrams ile tartıştı.

14.02.2019Dünya
Venezuelaya ihracat 3 kat arttı

Venezuela'ya ihracat 3 kat arttı

Venezuela'ya yapılan ihracatta ilk sıralarda makarna, ayçiçek yağı ve un gibi temel ihtiyaç maddeleri yer aldı.

13.02.2019Ekonomi
ABDnin Varşova konferansında hedef İran

ABD'nin Varşova konferansında hedef İran

ABD ve Polonya'nın öncülüğünde yarın Varşova'da başlayacak Orta Doğu konulu konferans, İran'ı hedefe koyan bir toplantı olacak.

12.02.2019Dünya
İran devrimin 40ıncı yılına yaptırımların gölgesinde giriyor

İran devrimin 40'ıncı yılına yaptırımların gölgesinde giriyor

İran yönetimi, Ayetullah Ruhullah Humeyni liderliğinde gerçekleşen ve 11 Şubat 1979'da Muhammed Rıza Şah Pehlevi iktidarının devrilmesiyle sonuçlanan devrimin 40'ıncı yılına ABD yaptırımlarının gölgesinde giriyor.

11.02.2019Dünya
ABDnin İranla olan ticareti yüzde 188 arttı

ABD'nin İran'la olan ticareti yüzde 188 arttı!

İran'a ambargo uygulayan ABD, ticaretini 2018 yılında artırdı. 2018'in 11 ayında 500 milyon dolarlık ticaret gerçekleşti.

11.02.2019Ekonomi
Hamaneyden bütçeyi yeniden düzenleme talimatı

Hamaney'den 'bütçeyi yeniden düzenleme' talimatı

İran Meclis Başkanı Ali Laricani, ülkede tartışma konusu olan gelecek yılın bütçesinin ambargo koşullarına göre yeniden düzenleneceğini söyledi.

7.02.2019Dünya
Selman el-Avdenin serbest bırakılması yönünde bir işaret yok

'Selman el-Avde'nin serbest bırakılması yönünde bir işaret yok'

Suudi Arabistan'da tutuklu Arap ve İslam dünyasının tanınan vaizlerinden Selman el-Avde'nin oğlu Abdullah el-Avde, babasının yargılandığı dava kapsamında dün yapılması kararlaştırılan duruşmanın ertelendiğini, serbest bırakılması yönünde bir işaretin de bulunmadığını belirtti.

5.02.2019Dünya
İrandan AB ile ilgili kritik açıklama

İran'dan AB ile ilgili kritik açıklama

İran Dışişleri Bakanı Zarif, "Uygulamaya geçmesini beklediğimiz INSTEX'in FATF'la irtibatını kabul etmiyoruz. Avrupa'nın mali mekanizmada uygulamayı geciktirmesinin yanı sıra bir de şart öne sürmesini kabul etmediğimizi kendilerine söyledik." dedi.

4.02.2019Dünya
Yeni mali mekanizma ümit verici

"Yeni mali mekanizma ümit verici"

İran Atom Enerjisi Kurumu Başkanı Ali Ekber Salihi, yeni mali mekanizmayı "ümit verici" olarak niteledi.

2.02.2019Dünya
TİM Başkanı Gülle: İthalat yasağının uzun vadede İrana faydası olmaz

TİM Başkanı Gülle: İthalat yasağının uzun vadede İran'a faydası olmaz

TİM Başkanı İsmail Gülle "İran, ekonomisi normalleştikçe, uzun vadede rekabetçilikten ve dünyayla entegrasyondan geri kalmamak ve sanayisinin verimliliği adına bu tür yasakları sürdürmemeyi tercih edecektir. İthalat yasağının uzun vadede İran'a faydası olmaz." dedi.

2.02.2019Ekonomi
İran dijital dövizini tanıtacak

İran dijital dövizini tanıtacak

Ekonomik açıdan zor durumda olan İran, uluslararası piyasalara ulaşmak için elinden geleni yapıyor.

30.01.2019Ekonomi
Oyunculara ayakkabı fırlattılar

Oyunculara ayakkabı fırlattılar!

Birleşik Arap Emirlikleri (BAE) -Katar maçına taraftar sinirlerine hakim olamadı. Takımlarının 4-0 yenildikleri maçta konuk ekip milli marşını yuhalayan BAE taraftarları, Katarlı oyunculara sandalet, ayakkabı ve plastik madde fırlattı.

30.01.2019Avrupa
Gülle: Türkiye 47 üründe çok güçlü

Gülle: Türkiye 47 üründe çok güçlü

Türkiye İhracatçılar Meclisi (TİM) Başkanı İsmail Gülle, “İhracat 2019 Raporu"nu bir basın toplantısıyla açıkladı.  Şişli'de bir otelde gerçekleşen toplantıya Gülle'nin yanı sıra TİM Genel Sekreteri Prof. Dr. Kerem Alkin de katıldı. İsmail Gülle,  "Dünyada en çok ticareti yapılan 200 ürün arasında, ülkemizin güçlü olduğu 47 ihracat ürünü var. Bu 47 üründe dünyanın toplam ithalatı tam 1.8 trilyon dolar olup, dünyanın toplam ithalatındaki payı ise yaklaşık yüzde 10. Güçlü olduğumuz bu 47 ürüne özel bir önem ve ağırlık vererek, 1.8 trilyon dolarlık talepten daha fazla pay alabiliriz" dedi.

22.01.2019Ekonomi
Alman silah üreticisi hükümeti dava açmakla tehdit etti

'Alman silah üreticisi hükümeti dava açmakla tehdit etti'

Spiegel dergisinin haberinde, Alman silah üreticisi Rheinmetall’in, Almanya Ekonomi Bakanlığına mektup yazarak Suudi Arabistan’a silah ambargosunun sürmesi durumunda gelir kaybına uğrayacağından dolayı tazminat davası açacağını belirttiği kaydedildi.

21.01.2019Dünya
ABD silah ambargosunu kaldırmaya hazırlanıyor

ABD silah ambargosunu kaldırmaya hazırlanıyor

Washington’ın Kıbrıs’a yönelik 1987’den beri süren silah ambargosunu kaldırmaya hazırlandığı öne sürüldü. İddiayı Kıbrıs Rum Yönetimi Dışişleri Bakanı Hristodulidis gündeme getirdi. KKTC Dışişleri Bakanı Özersay ise geçen hafta ABD’ye yaptığı ziyarette ‘Olası bir karar barışa katkı sağlamaz’ mesajı verdi.

20.01.2019Dünya
Şimdi Kıbrıs’ta Çinli zamanı

Şimdi Kıbrıs’ta Çinli zamanı!

Hande Tibuk Kıbrıs’ın en büyük turizm grubu Net Holding’in yönetim kurulu murahhas üyesi ve genel koordinatörü. Kıbrıs’ta 7’nci otelini yapan grup, 2018’i büyümeyle geçirirken, yabancı turist oranını da arttırıyor. Düzenledikleri uluslararası turnuvalarla KKTC’nin dünyada tanınmasını sağladıklarını anlatan Tibuk, 2019’da Çin’den turist getirmeye odaklandıklarını söyledi.

19.01.2019Ekonomi
ABD dünyayı yönetemez

"ABD dünyayı yönetemez"

İran Dışişleri Bakanı Zarif, "(İran'a yönelik yaptırımlarla ilgili) ABD yönetiminin kendisi, bu konuda 7 milyar dolar harcadığını ve hiçbir kazanım elde edemediğini itiraf etti. ABD dünyayı yönetemez. Bu gerçek üzerinden hareket etmeliyiz." dedi.

17.01.2019Dünya
İrana gıda ve ilaç ihracatında artış beklentisi

İran'a gıda ve ilaç ihracatında artış beklentisi

DEİK Türkiye-İran İş Konseyi Başkanı Ümit Kiler: "İran ambargosunun uygulandığı Ağustos-Kasım 2018 dönemini bir önceki yılın aynı dönemiyle kıyasladığımızda, ihracatımızda yaklaşık yüzde 34'lük bir düşüş yaşandığını görüyoruz. Önümüzdeki dönemde ise ambargo dışında tutulan gıda ürünleri ve ilaç ihracatında artış bekliyoruz. İş dünyası olarak duruşumuz, İran'ın dünya sistemiyle olan meselelerinin barışçıl, diplomatik yollarla kalıcı olarak çözülmesi ve bu ülkenin tekrar küresel sistemin bir üyesi olması yönünde." açıklamalarında bulundu.

16.01.2019Ekonomi
Ahmet Ağaoğlu: Trabzonspor, Avrupa futbolunda marka olur

Ahmet Ağaoğlu: 'Trabzonspor, Avrupa futbolunda marka olur'

Trabzonspor Başkanı Ahmet Ağaoğlu, takımının kamp için bulunduğu Antalya Belek'te Demirören Haber Ajansı'nın (DHA) sorularını yanıtladı.

11.01.2019Futbol
Fransa Lig Kupası CANLI yayında Monaco, PSG...

Fransa Lig Kupası CANLI yayında! Monaco, PSG...

Fransa Lig Kupası'nda çeyrek final heyecanı yaşanıyor. Monaco ve PSG'nin maçları CANLI yayında olacak! İşte takımlardan son gelişmeler ve iddaa oranları...

9.01.2019Futbol
Iraktaki krizin temel nedeni: Su yönetimindeki hata

Irak'taki krizin temel nedeni: Su yönetimindeki hata

Irak, son 39 yıldır sahne olduğu savaş döngüsü nedeniyle zarar gören altyapısı, nüfus artışı gibi etkenlerin yanı sıra su yönetimindeki hatalardan dolayı halihazırda ciddi anlamda su sıkıntısı çekiyor.

5.01.2019Dünya
Komünizmin açık hava müzesi: Küba

Komünizmin açık hava müzesi: Küba

Uçağımız Havana’ya alçalırken, üniversite yıllarımda katıldığım yürüyüşler, “Viva Küba” diye attığım sloganlar aklıma geldi. Benim için Küba, ‘herkesin emeğine göre ve ihtiyacı kadar’ yaşadığı düşsel bir ülkeydi. O vakitler, buna tereddütsüz bir imanla inanıyordum. Daha adil bir dünyanın ve hakça bir hayatın mümkün olduğuna ilk günkü gibi inanıyorum. Uçağa bindiğimde fark ettim ki, Küba yolcularının tümü bu düşüncedeydi. Kışın Karayipler’de yüzmek veya yıkıldı yıkılacak haneleri görmek için değil, komünizmin açık hava müzesini ziyarete gidiyorlardı. Biz, politik turizmin yolcularıydık

30.12.2018Seyahat
Bakan Pekcandan çok önemli  konkordato açıklaması

Bakan Pekcan'dan çok önemli konkordato açıklaması

Ticaret Bakanı Ruhsar Pekcan, İran'a yönelik ambargo kararının Türkiye'yi etkileyebileceğini söyledi. Bakan Pekcan, konkondatoya başvuran şirket sayısının ise 974 olduğunu açıkladı. Bakan Pekcan "Konkordatoyla ilgili yeni bir düzenleme var bundan böyle bağımsız denetim kuruluşlarının raporlamaları doğrultusunda konkordato ilan edilecek."

27.12.2018Ekonomi
Son dakika... Fransa soykırım soruşturması başlattı

Son dakika... Fransa soykırım soruşturması başlattı

Fransa, 800 bin kişinin öldürülmesiyle sonuçlanan Ruanda Soykırımı'na sebep olan saldırının araştırılması için soruşturma başlattı.

26.12.2018Dünya
Sudandaki ekonomik sıkıntının nedeni Batının ambargosu

'Sudan'daki ekonomik sıkıntının nedeni Batı'nın ambargosu'

Sudan Devlet Başkanı Ömer el-Beşir, ülkedeki ekonomik sıkıntının Batı'nın ambargosundan kaynaklandığını söyledi.

26.12.2018Dünya
Uzay fırınıyla 22 ülkeye ihracat

"Uzay fırınıyla" 22 ülkeye ihracat

İzmir'de uzay teknolojisinin kullanıldığı "laboratuvar fabrikada" üretilen devre kesici vakum tüpleri, dünyanın dört bir yanında elektrik iletim ve dağıtım hatlarının güvenliğini sağlıyor.

23.12.2018Teknoloji
Yunan TV kanalına bombalı saldırı

Yunan TV kanalına bombalı saldırı

YUNANİSTAN’da en çok izlenen televizyon kanalı “Skai”ya dün sabah saatlerinde bombalı saldırı düzenlendi. Kimliği meçhul iki kişi tarafından kanalın başkent Atina’nın Neo Faliro semtindeki binası yakınına poşet içinde bırakılan 5 kilo patlayıcı, saat 02.37’de infilak etti. Patlamadan yaklaşık 45 dakika önce yapılan bomba ihbarı, büyük bir facianın yaşanmasını önledi. Bu sayede bina zamanında boşaltıldı. Patlamada büyük maddi hasar meydana geldi.

18.12.2018Dünya
BMden Filistine 350 milyon dolarlık yardım çağrısı

BM'den Filistin'e 350 milyon dolarlık yardım çağrısı

Birleşmiş Milletler, "ciddi şekilde insani yardıma muhtaç olan" Filistinliler için 350 milyon dolarlık yeni bir yardım fonu kampanyası başlattı. ABD, Eylül ayında Filistinlilere BM üzerinden yapılan yardımı kestiğini açıklamıştı.

17.12.2018Dünya
Türkiye’nin Venezuela’ya ihracatı yüzde 207 arttı

Türkiye’nin Venezuela’ya ihracatı yüzde 207 arttı

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile Venezuella Cumhurbaşkanı Nicolas Maduro arasındaki yakınlaşma, ihracat rakamlarına olumlu yansıdı. Türkiye’den Venezuella’ya yapılan ihracat, 2018 yılında yüzde 207’lik artışla 36,7 milyon dolardan 112,8 milyon dolara çıktı. Venezuella’nın ithalattaki tercihi de Türkiye oldu.

12.12.2018Ekonomi
57 yıl sonra ayrılık kararı

57 yıl sonra ayrılık kararı

Haziran 2017’de Suudi Arabistan’ın başını çektiği çok sayıda Arap ülkesinin ablukasına maruz kalan Katar, 57 yıldır üye olduğu OPEC’ten ayrılıyor. Katar, OPEC’ten ayrılan ilk Ortadoğu ülkesi oldu.

4.12.2018Dünya
İstanbul’un yeni efendileri

İstanbul’un yeni efendileri

Yıllardır zirveye ambargo koyan 3 büyükler bu sezon koltuğu diğer İstanbul takımları Başakşehir ve Kasımpaşa’ya bıraktı.

28.11.2018Avrupa
İşte Ankara’nın AB’ye mesajları

İşte Ankara’nın AB’ye mesajları

Bugün Ankara’da AB temsilcileri Türk yetkililerle Yüksek Düzeyli Siyasi Diyalog Toplantısı’nda bir araya gelecek. Türk tarafı şu mesajları verecek: AB hedefinde bir sapma yok. Gümrük Birliği’nin güncellenmesi önemli. Vize serbestisi için çalışma grupları kurulsun. AB, mülteciler konusunda verdiği sözleri tutsun.

22.11.2018Dünya

Yazar Sonuçları

Affet bizi Yaşar Usta!

Her hikayenin bir gizli kahramanı vardır.

18.03.2019

Umuttu hayat oldu

İran ile Türkiye arasında 2016’da bahar havası yaşayan ekonomik ilişkiler bugünlerde tersine döndü. Bir yandan ABD ambargosu diğer yandan İran’ın 1400’e yakın üründe ithalata yasak getirmesi Türk şirketlerini sıkıntıya soktu. İhracat bir yılda yüzde 32 azaldı.

10.02.2019

Katar’dan Suriye’ye önemli gelişmeler

Geçen hafta dış politika alanında meydana gelen önemli bir gelişme Suudi Arabistan’da yapılan Körfez İşbirliği Konseyi (KİK) 39. Zirvesiydi. KİK, üye ülkeler arasında 1.5 seneye yakın bir zamandan beri devam eden anlaşmazlıklar yüzünden bölünmüş bir durumda.

18.12.2018

Afrin’den gelen zeytinyağı yerli üreticiyi vurur mu

Akhisar Ticaret Borsası, Ziraat Odası, ilçe belediyesi, Akhisar Ticaret ve Sanayi Odası’nın ortaklaşa düzenledikleri “Dünya Zeytin Günü” buluşmasında kürsüye çıkan CHP Manisa Milletvekili Ahmet Vehbi Bakıroğlu, Afrin’den alınan zeytinyağını gündeme getirdi:

26.11.2018

Bilgi yoksa açsınız

PROJESİ, patenti, tasarımı, makalesi, üretimi olmayan, bilgi edinmeden fikir yürüten, 300 kelimeyle düşünüp/konuşup/yazan, bilimden, kültürden, sanattan, şiirden, tiyatrodan kaçan, TV’lerden bazı zırvaları izleyerek kültürlü olacağını sanan, topçu-popçu peşinde koşan, her yıl salak telefonunu değiştiren, kitaba elini sürmeyen, sadece fast food zehirlerini tüketerek şişen, elini ayağını nereye koyacağını bilemeyen abullabut toraman kitlesi her geçen gün artıyor...

21.11.2018