MENÜ

Amanda Peet

Amanda Peet ile ilgili tüm haberleri ve son dakika Amanda Peet haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Toplam 49 Amanda Peet haberi bulunmuştur.

Amanda Peet Haberleri

O esnada...

O esnada...

Yaz ekranımızda belirsizlik ve tedirginlik hüküm sürerken, her gün başka bir yabancı dizinin umut dolu haberini alıyoruz.

Roland Emmerichin izlemeye değer 7 filmi

Roland Emmerich'in izlemeye değer 7 filmi

24 Haziran'da vizyona girecek olan Kurtuluş Günü: Yeni Tehdit'in yönetmeni Roland Emmerich'in kamera arkasına geçtiği en iyi 7 filmi bir araya getirdik.

21.06.2016Keyif
Gelmiş geçmiş en iyi afet filmleri

Gelmiş geçmiş en iyi 'afet' filmleri

İnsanlar yaşam ile mücadele ettiği kadar doğa ile de mücadele içerisindedir. Bu mücadele sinema dünyasında farklı hikayelerle işlendi. Sizler için izlemeye değer 7 afet filmini bir araya getirdik.

7.06.2016Keyif
KİMLİK HIRSIZI

KİMLİK HIRSIZI

2013 Amerikan yapımı olan komedi türündeki filmin yönetmeni Seth Gordon. Amanda Peet, Jason Bateman, John Cho, Jon Favreau, Melissa Mccarthy'nin oynadığı filmin senaristliğini Craig Mazin yaptı. Film, sıradan bir adamın ismini temize çıkarmak için uç noktalara gitmesini konu alıyor. Adam, kimliği çalındıktan sonra her şeyini kaybedecekken, kötü kredi notunu düzeltmeye çalışırken ne kadar çıldırabildiğini görecektir. Sınırsız para, perakende kraliçesi Diana (McCarthy)’nın ilgisini çeken herşeyi satın aldığı Miami’nin banliyölerinde hayatını yaşamasına olanak vermiştir. Tek bir sorun vardır: Bu alışveriş çılgınlığına para sağlamak için kullandığı kimlikte “Sandy Bigelow Patterson” yazmaktadır ve bu kimlik, Birleşik Devletlerin diğer ucunda yaşayan bir müşteri temsilcisine (Bateman) aittir. Dünyası yıkılmadan önce dolandırıcıyı yakalamak için sadece bir haftası olan gerçek Sandy Bigelow Patterson, tüm hayatına erişim iznine sahip kadınla yüzleşmek üzere güneye gider. Denver’a doğru 3.200

10.05.2013Ekran
Sinema

Sinema

29.12.2010Kelebek
Gişelerde 2012 rekoru

Gişelerde '2012' rekoru

Türk izleyicisi, kıyamet senaryosunu konu alan Hollywood yapımı “2012” filmine büyük ilgi gösterdi. Yapımı 3 hafta içerisinde 1 milyon 120 bin kişi izledi.

2.12.2009Gündem
Gişelerde 2012 rekoru

Gişelerde 2012 rekoru

Türk izleyicisi, kıyamet senaryosunu konu alan Hollywood yapımı “2012” filmine büyük ilgi gösterdi. Yapımı 3 hafta içerisinde 1 milyon 120 bin kişi izledi.

2.12.2009Gündem
Çocuk hayali kıyametten sonraya kaldı

Çocuk hayali kıyametten sonraya kaldı

Bir film bir insanı ancak bu kadar korkutabilir! Üç yıl sonra kıyametin kopacağı iddia edilen 2012 adlı filmi izleyen Seda Sayan, çocuk hayalini başka bir bahara erteledi.

19.11.2009Gündem
2012”den hasılat rekoru

"2012”den hasılat rekoru

Roland Emmerich'in yönetiği, “2012” adlı film, Türkiye'de tüm zamanlar en iyi yabancı film açılış hafta sonu hasılatını elde etti.

16.11.2009Gündem
Bu film kıyameti kopartacak

Bu film kıyameti kopartacak

Maya takviminde belirtilen, 2012'de dünyanın büyük bir felaket yaşayacağı efsanesinin gerçekleşmesini konu alan '2012' filmi vizyona giriyor.

12.11.2009Gündem
Çocukları için

Çocukları için

“Terra’yı Kurtarmak” filminin Türkçe seslendirmesinde Halit Ergenç ve Ceyda Düvenci görev aldı.

4.08.2009Kelebek
Sinema

Sinema

20.12.2007Kelebek
Hollywood yıldızları bu kez grev haberleri ile rekora imza attı

Hollywood yıldızları bu kez grev haberleri ile rekora imza attı

Hollywood yıldızları eylemci olunca grev haberleri rekor kırdı. Hollywood yıldızlarının grevi sadece İngilizce olarak tüm dünyada 16 milyona yakın sayıda haber yapıldı.

20.11.2007Gündem
Petrol trafiği

Petrol trafiği

Syriana, petrol endüstrisi ve Amerika'nın Ortadoğu politikası üzerine, belgesel tadında bir film. Uyuşturucu kaçakçılığını anlatan Trafik filminin senarsiti olarak dikkatleri üzerine toplayan Stephen Gaghan'ın senaryosunu eski bir CIA ajanı olan Robert Baer'in See No Evil adlı kitabından esinlenerek yazdığı ve yönettiği Syriana'da çeşitli hikayeler farklı kollardan ilerliyor ve sonunda bir yerde kesişiyor. Körfezdeki intihar bombacıları, kirli işlerde kullanılan CIA ajanları, Amerika'nın kapalı kapılar arkasına gizlediği çıkarcı Ortadoğu politikası, iktidar kavgaları, hepsi filmde kendine yer buluyor. Emekli olmaya hazırlanan bir CIA ajanı olarak izlediğimiz George Clooney'ye, 15 kilo alıp, sakal bırakarak canlandırdığı bu rol, En İyi Yardımcı Erkek Oyuncu Oscar'ını getirdi.

19.03.2006Gündem
Sinema

Sinema

16.03.2006Kelebek
Sinema

Sinema

26.05.2005Kelebek
Sinema

Sinema

26.05.2005Kelebek
Aşk Gibi Bir Şey

Aşk Gibi Bir Şey

Takvim Kızları (Calendar Girls) adlı filmiyle tanınan Nigel Cole, Aşk Gibi Bir Şey'de (A Lot Like Love) geleceğe dair büyük hayalleri olan üniversiteden yeni mezun olmuş bir genç erkekle tesadüfen tanışıtğı bir genç kadın arasında yaşananları anlatıyor. Filmin başrollerinde Demi Moore ile yaşadığı aşkla gündeme gelen genç aktör Ashton Kutcher ile Amanda Peetvar.

25.05.2005Gündem
Bahsi kaybedince hayranları üzüldü

Bahsi kaybedince hayranları üzüldü

Demi Moore’un genç sevgilisi Ashton Kutcher, Amanda Peet’le oynadığı ‘A Lot Like Love’ adlı son filmi gösterime girdiği hafta sonu, box-office’de bir numara olursa Calvin Klein’ın iççamaşır reklamları için poz vereceğini açıklamıştı.

27.04.2005Kelebek
Allena San Sebastiandan Donostia Ödülü

Allen'a San Sebastian'dan Donostia Ödülü

Sinema dünyasının kendine özgü yaratıcılarından biri olan Woody Allen, İspanya'da bu yıl 52'ncisi düzenlenen San Sebastian Film Festivali'nde Yaşam Boyu Başarı Ödülü'ne (Donostia) değer görüldü. Festivalde "Melinda and Melinda" adlı filmi de gösterilen Allen, ödülünü ünlü İspanyol yönetmen Pedro Almodovar'ın elinden aldı.

20.09.2004Gündem
Clooney ve Ortadoğudaki terör

Clooney ve Ortadoğu'daki terör

Ünlü aktör George Clooney, Ortadoğu'daki terör ve petrolle bozulan güç dengelerini beyazperdeye getiriyor. Clooney, bir CIA ajanını canlandıracağı ''Syriana'' adlı filmin yapımcılığını da üstlenecek. Filmin ilginç yönlerinden biri, CIA ajanı Robert Baer'in ''See No Evil: The True Story of a Foot Soldier in the CIA's War on Terrorism'' adlı otobiyografisinden sinemaya aktarılması.

27.05.2004Gündem
Eski katil Jimmy mesleğe dönmek zorunda kalıyor

Eski katil Jimmy mesleğe dönmek zorunda kalıyor

Bruce Willis’in inzivaya çekilmiş bir kiralık katili oynadığı Komşum Bir Katil’in (The Whole Nine Yards) devamı niteliğindeki Katil Komşum Geri Döndü vizyonda. İlk filmin yönetmeni Jonathan Lynn’in yerini bu filmde, Howard Deutch almış. Başroldeki isimler ise aynı: Bruce Willis’e, ünlü Friends dizisinde Chendler olarak ünlenen Matthew Perry ve Aşkta Herşey Mümkün’de izlediğimiz Amanda Peet eşlik ediyor.

15.04.2004Kelebek
Bir belgesel, üç eğlencelik

Bir belgesel, üç eğlencelik

Bu hafta sinemalarda dört yeni film var. Bir tanesi Oscar ödüllü bir belgesel,diğer üçü de kelimenin tam anlamıyla "eğlencelk". Belgesel sinemanın önde gelen yönetmenlerinden Errol Morris'in imzasını taşıyan 100 Yılın İtirafları (The Fog of War), Amerika Birleşik Devletleri'nin çağımızda izlediği dış politikanın kaynağını anlatıyor. Bruce Willis'in başrollerini Matthew Perry ve Amanda Peet ile paylaştığı Katil Komşum Geri Döndü bir "suç komedisi." Dört yıl önceki Komşum Bir Katil'in devamı olan filmde özellikle Bruce Willis'in oyunu seyre değer. Perili Köşk, Eddie Murphy,Terence Stamp ve Nathaniel Paker'dan oluşan kadrosuyla gerilim filmlerini 'ti'ye alıyor. Scooby Doo 2: Canavarlar Kaçtı'da ise çizgi film kahramanları bu kez gerçek oyuncularda hayat buluyor.

15.04.2004Gündem
Katil Komşum Geri Döndü

Katil Komşum Geri Döndü

Bundan yaklaşık dört yıl önce gösterime giren Komşum Bir Katil'i büyük olasılıkla hatırlıyorsunuz. Katil Komşum Geri Döndü (The Whole Ten Yards) bu eğlenceli ve biraz da sinir bozucu filmin devamı niteliğinde. İlk filmde oynayan Bruce Willis ile Matthew Perry yine kadroda. Diğer rollerde bazı değişiklikler var. İlk bölümünü Jonathan Lynn'in çektiği filmin yönetmen kolutğunda bu kez Howard Deutch var.

14.04.2004Gündem
Aşkta Her Şey Mümkün

Aşkta Her Şey Mümkün

Jack Nicholson, Diane Keaton, Keanu Reeves, Frances McDormand.... Bir filmin kadrosunda bu oyunculardan bir tekinin olması bile pek çok sinemaseveri heyecanlandırır. Kadınlar Ne İster'in yönetmeni Nancy Meyers ise Aşkta Her Şey Mümkün'de (Something's Gotta Give)tüm bu oyuncuları biraraya getirmiş. Film, yarı yaşından daha genç kadınlarla çıkmayı alışkanlık haline getiren 60'lık müzmin bekar Harry Sanborn'un öyküsünü anlatıyor. Harry'yi Jack Nicholson'ın canlandırdığını ve yine harikalar yarattığını söylemeye gerek yok. Küçük bir not daha, Diane Keaton bu filmdeki rolüyle kadın oyuncu Oscar'ının adaylarındandı.

10.03.2004Kelebek
Kimlik

Kimlik

Sinema salonunda gerilmeyi, korkmayı seviyorsanız Kimlik (Identity) tam size göre bir film. Girl Interrupted filmiyle tanınan James Mangold'un yönetmenliğini üstlendiği filmin yapımcılığını da bir başka korku filminin, Scream'in de yapımcısı olarak tanınan Cathy Konrad üstleniyor. Eleştirmenlere göre 'insanın zihnini allak bullak eden' bir film olan Kimlik'in başrollerinde Ray Liotta,Amanda Peet ve Rebecca DeMornay var.

8.08.2003Gündem
Kimlik

Kimlik

7.08.2003Gündem
Çarpışma

Çarpışma

Bir trafik kazası yaşamınızı değiştirebilir mi? Bazen evet. Nothing Hill adlı sevimli filmiyle hatırladığımız Roger Mitchell'ın ABD'deki ilk yönetmenlik denemesi olan Çarpışma (Changing Lanes) sıkışık trafikte bir kaza yaşadıktan sonra yaşamı değişen iki insanın öyküsünü anlatıyor. Filmin başrollerinde Samuel L. Jackson, William Hurt ile son dönemde Jennifer Lopez'in nişanlısı olarak magazin basınının da gündeminden düşmeyen Ben Affleck yeralıyor.

3.12.2002Gündem
Bruce Willis çok üzüldü

Bruce Willis çok üzüldü

Ünlü aktör Bruce Willis'in "The Whole Nine Yards 2" adlı filminin çekimleri sırasında bir paraşütçü Pasifik Okyanusu'nda kayboldu. İnternetteki "moviedatabase" ve "washingtonpost" sitelerinin haberlerine göre, Willis'in rol aldığı filmin ekibi korkunç bir olayla sarsıldı.

2.11.2002Gündem
Büyük Günahlar

Büyük Günahlar

Hep hayalini kurduğunuz bir hayatı yaşıyorsunuz. Her geçen gün yükselen bir kariyeriniz, güzel bir eviniz ve her şeyden önemlisi sizi çok seven bir eşiniz var. Bunlar buzdağının üstündekiler. Peki ya gerçekler görünenden çok farklıysa. CIA ve uluslararası politika konusunda uzman olan yazar Joseph Finder'ın romanından uyarlanan Büyük Günahlar (High Crimes) böyle bir konu üzerine kurulu. Yönetmen Carl Franklin.

27.06.2002Gündem
Sinema

Sinema

27.08.2000Ekonomi

Yazar Sonuçları

Sezonun popüler rengi mercan

Clinique global makyaj artisti Jenna Menard, yeni sezon makyaj trendlerini anlattı.

16.03.2012