MENÜ

Amalgam Dolgu

Amalgam Dolgu ile ilgili tüm haberleri, son dakika Amalgam Dolgu haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Bugün Amalgam Dolgu haberlerinde son durum nedir? İşte tüm flaş gelişmeler...

Toplam 32 Amalgam Dolgu haberi bulunmuştur.

Amalgam Dolgu Haberleri

8den fazla diş dolgusu sinir sistemi hastalıklarına neden olabilir

8'den fazla diş dolgusu sinir sistemi hastalıklarına neden olabilir

MS, Parkinson, Alzheimer gibi sinir sistemi hastalıklarına neden olduğu iddialarıyla daha önce tartışma konusu olan diş dolguları ile ilgili bilim adamları en geniş araştırmayı yaptı. 15 bin kişi üzerinde yapılan araştırmaya göre amalgam dolgu olarak da bilinen diş dolgularının içindeki cıva ve diğer metaller gerçekten de zararlı olabilir.

29.09.2016Sağlık
Diş dolgusu az kalsın zehirliyordu

Diş dolgusu az kalsın zehirliyordu

İnsanların yüzde 50'sinden daha fazlasının dişinde dolgu bulunuyor ve bu dolguların büyük çoğunluğu "amalgam dolgu" denilen çeşit. Ancak amalgam dolgu içindeki cıva sizi zehirleyebilir.

22.04.2015Sağlık
Diş sağlığı hakkında yanlışlar ve doğrular

Diş sağlığı hakkında yanlışlar ve doğrular

Toplumda ağız ve diş sağlığı konusunda oluşan yanlış inanç ve alışkanlıkların en büyük etkeni , bilgi eksikliğidir.

24.03.2008Sağlık
Diş hekimlerinin 2007 yılı tedavi ücretleri

Diş hekimlerinin 2007 yılı tedavi ücretleri

Diş hekimlerinin 2007 yılında uygulayacağı tedavi ücretleri belirlendi. “Diş Hekimlerinin Yapacakları Muayene ve Tedavilere Uygulanacak Ücretlerin Asgari Hadleri Hakkında Tebliğ”, Resmi Gazete'nin bugünkü sayısında yayımlandı.

28.12.2006Gündem
Diş muayene ve tedavi ücretlerine zam

Diş muayene ve tedavi ücretlerine zam

Türk Dişhekimleri Birliği'nce gelecek yılın başından itibaren uygulanacak diş muayene ve tedavi ücretleri belirlendi. Diş hekimlerinin 2006 yılında yapacakları muayene ve tedavilere uygulanacak ücretler hakkında tebliğ, Resmi Gazete'de yayımlandı.

27.12.2005Gündem
Diş tedavilerine zam

Diş tedavilerine zam

Diş tedavi ücretleri 1 Temmuz'dan sonra yaklaşık yüzde 7 oranında artacak. Diş hekimi muayenesi, Ankara ve İstanbul'da 27 milyon 406 bin, Adana ve Mersin'de 24 milyon 160 bin, Konya ve Kayseri'de ise 22 milyon 921 bin lira olacak.

15.06.2004Gündem
Diş tedavisine zam yapıldı

Diş tedavisine zam yapıldı

Türk Diş Hekimleri Birliği (TDB) tarafından açıklanan asgari ücret tarifesine göre, 1 Temmuz 2003'den itibaren bir diş çekimi, İstanbul, Ankara ve İzmir'de 46 milyon 20 bin, Konya ve Bursa'da ise 38 milyon 468 bin liraya yükselecek.

17.06.2003Ekonomi
Ağız kuruluğu nedir Ağız kuruluğu neden olur

Ağız kuruluğu nedir? Ağız kuruluğu neden olur?

Ağız kuruluğu, sık karşılaşılan problemlerden biri. Bu problemin temel nedeni ise tükürük bezlerinin yeteri kadar tükürük üretip salgılayamaması. En sık görülen sebebi ise yaşlanma olarak uzmanlar tarafından bildiriliyor. Peki, ağız kuruluğu nedir? Ağız kuruluğu neden olur?

16.04.2019Sağlık
Ağız kuruluğu neden olur

Ağız kuruluğu neden olur?

Ağız kuruluğu neden olur sorusunun yanıtı birçok kişi tarafından sorgulanan konular arasında yer almaya başladı. Ağızda yaşanan susuzluk hisse ve tat bozulmasının nedenlerinden biri olan ağız kuruluğu için yetersiz tükürük salgısı bir sebep. Peki, ağız kuruluğu neden olur?

3.12.2018Sağlık
Tek seansta porselen dolgu

Tek seansta porselen dolgu

Günümüzde yaygın olarak kullanılan dolgular, amalgam ve kompozit dolgulardır. Her iki dolgunun da avantaj ve dezavantajları vardır. Porselen dolgular ise diğer dolgularda yaşanan dezavantajları ortadan kaldıran ve gün geçtikçe de yaygınlaşan bir uygulama haline gelmiştir.

16.03.2016Sağlık
Günümüzün teknolojik gelişmeleri ışığında diş hekimliğinde estetik

Günümüzün teknolojik gelişmeleri ışığında diş hekimliğinde estetik

Beslenme, sağlık ve eğitim gibi temel sorunlarını çözen toplumlarda, insanların hayata bakışları ve beklentileri değişmiştir. Günümüz insanı için sağlıklı olmak, sadece vücut sağlığı değil ,sosyal ve psikolojik açıdan da tam bir iyilik hali olarak tanımlanmaktadır. İnsanlar artık sağlıklı olmanın yanı sıra estetik, doğal ve güzel görünmek istemektedir.

8.02.2016Sağlık
Gülüşünüz içinize siniyor mu

Gülüşünüz içinize siniyor mu?

Estetik olmayan gülüşünüz yüzünden, karşınızdaki kişinin bakışları konuşurken gözlerinizden ağzınıza mı kayıyor? O halde size en çok yakışacak, en doğal ve güzel gülüş için mutlaka estetik diş hekiminize başvurmalısınız.

AĞIZ KURULUĞU

AĞIZ KURULUĞU

Ağız kuruluğu, oral bölgenin ekolojikdengesinin bozulmasına, buna bağlı diş ve dişeti hastalılarının ortaya çıkmasına, aynı zamanda kişinin yediklerinden ve içtiklerinden tat alamamasına ve bu şekilde kişinin yaşam kalitesinin olumsuz yönde etkilenmesine neden olur.

11.09.2008Sağlık

Yazar Sonuçları

Amalgam dolgular 150 yıldır var

AMALGAM; gümüş, kalay ve bakır alaşımının, cıva ile karıştırılması ile elde edilen gümüş dolgular olarak tanımlanabilir. Karışımın yüzde 45’ini oluşturan cıva, diğer metalleri birbirine bağlayarak dayanıklı bir dolgu malzemesi ortaya çıkmasını sağlar. Amalgam dolgular 150 yıldan beri çeşitli gelişmeler göstererek çok sayıda çürük dişin tedavisinde kullanılmıştır.

27.12.2011

Senin baban efsanevi bir matkaptı yavrum...

Ha kırık bir diş, ha bir amalgam dolgu: İkisi de sağlıksız bir bünyeye işaret eder. Kaç tane tanıdınız bilemiyorum ama mimarlar, en az anneler kadar pimpirikli yaratıklardır.

30.03.2003

Battal’a bulaşmayın, çok pis ok atıyor!

EĞER söz konusu filmle ilgili, içinde çeşitli rekorlar da barındıran bir tarihim olmasaydı bu kadar umursamazdım.

20.03.2017

Detoks bir ihtiyaçtır

Kış yorgunluğundan kurtulmak isteyenlere tavsiyem; kısa ya da uzun bir detoks programı.

7.04.2014