MENÜ

Altın Ticareti

Altın Ticareti ile ilgili tüm haberleri, son dakika Altın Ticareti haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Bugün Altın Ticareti haberlerinde son durum nedir? İşte tüm flaş gelişmeler...

Toplam 847 Altın Ticareti haberi bulunmuştur.

Altın Ticareti Haberleri

DEAŞ farklı isimler altındaki kardeşleriyle yakın temas kurmaya çalışıyor

'DEAŞ farklı isimler altındaki kardeşleriyle yakın temas kurmaya çalışıyor'

Rusya'nın BM Daimi Temsilcisi Nebenzia, "Orta Doğu, DEAŞ'ın kalesi olmaya devam ediyor. Teröristler pozisyonlarını kaybederken farklı isimler altındaki kardeşleriyle, aktif tüm teröristlerle temas kurmaya çalışıyor." dedi.

12.02.2019Dünya
DEAŞ küresel tehdit olmaya devam ediyor

"DEAŞ küresel tehdit olmaya devam ediyor"

BM Genel Sekreteri Guterres'in BM Güvenlik Konseyi'ne sunduğu DEAŞ raporunda, "DEAŞ, Irak ve Suriye'de gizli bir ağa dönüştü, küresel tehdit olmaya devam ediyor." denildi.

6.02.2019Dünya
Dış ticarete altın destek

Dış ticarete "altın" destek

Dış ticaret açığı geçen yıl 55 milyar 16 milyon dolarla son 10 yılın en düşük seviyesine gerilerken, altın ticaretindeki gelişmeler söz konusu iyileşmeyi destekledi.

31.01.2019Ekonomi
Kuryenin kamburu çeteyi yakalattı

Kuryenin kamburu çeteyi yakalattı

YUNANİSTAN ile Türkiye arasında kaçak altın ticareti yapan bir şebekeyi, İpsala karşısındaki Kipi hudut kapısında Türkiye vatandaşı olan bir kuryenin yakalanması ele verdi. Sözkonusu ‘kurye’nin taşıdığı altın külçelerinin ağırlığı altında kamburlaşması nedeniyle polisin dikkatini çektiği ortaya çıktı. Kuryenin üzerinde 24 kg altın külçesi ele geçirildi.

30.11.2018Dünya
Dış ticaret açığı Haziranda yüzde 8.87 azaldı

Dış ticaret açığı Haziran'da yüzde 8.87 azaldı

Gümrük Bakanlığı'nın öncü verilerine göre, dış ticaret açığı Haziran'da iç talep ve ithalattaki gerilemenin etkisiyle geçen yılın ayına göre yüzde 8.87 azalarak 5.51 milyar dolar olurken; son bir yıl içinde ilk kez daralma kaydetti.

2.07.2018Ekonomi
AB-ABD hattında yüksek gerilim

AB-ABD hattında yüksek gerilim

ABD Başkanı Trump’ın ‘korkunç’ diye nitelendirerek 2015 tarihli İran ile yapılmış nükleer anlaşmadan çekilmesi ve yaptırımlar için düğmeye basması anlaşmanın diğer taraflarından Fransa, Almanya ve Birleşik Krallığı zor bir sınavla karşı karşıya bıraktı. Rusya ve Çin de anlaşmanın devamını isterken Avrupa ülkeleri, ABD ile İran arasında kaldı. ABD yaptırımları nedeniyle zarar görmesi olası üç Avrupa ülkesi pazartesi İran ile görüşüyor. Trump ise dün “Ya müzakere ya da bir şeyler olur” diyerek İran’a gözdağı verdi. Öte yandan Trump’ın nükleer anlaşmadan çekilmesi İran’da reformcu ve muhafazakârları karşı karşıya getirdi.

9.05.2018Dünya
Reuters: Mehmet Hakan Atilla ile ilgili karar konusunda jüriden görüş ayrılığı sinyalleri geliyor

Reuters: Mehmet Hakan Atilla ile ilgili karar konusunda jüriden görüş ayrılığı sinyalleri geliyor

Reuters haber ajansı, İran'a yönelik yaptırımların yasa dışı yollarla delinmesiyle ilgili New York'ta görülen davada karar için istişarelere başlayan jürinin sanık eski Halkbank Genel Müdür Yardımcısı Mehmet Hakan Atilla'nın suçlu olup olmadığı konusunda görüş ayrılığı yaşadığına yönelik işaretler geldiğini bildirdi.

23.12.2017Dünya
Dava sırasında Zarrabın çizdiği şemalar ortaya çıktı

Dava sırasında Zarrab'ın çizdiği şemalar ortaya çıktı!

İşte ABD’de İran’a yönelik ambargonun delinmesi iddiasıyla yargılandığı davada savcılıkla anlaşarak tanık olan Reza Zarrab’ın duruşmadaki  ifadesi sırasında çizdiği şemalar.

22.12.2017Dünya
İfadede dördüncü gün.... Gündemi değiştiren mektup

İfadede dördüncü gün.... Gündemi değiştiren mektup

Hakan Atilla'nın tutuklu olarak yargılandığı davada Reza Zarrab tanık olarak ifade vermek için kısa süre içinde mahkemeye getirildi. Atilla'nın avukatlarının Yargıç Berman'a yazdıkları mektup ise gündemi değiştirdi... Berman'a yazılan mektupta Zarrab ile Ahad isimli şahısla 15 Eylül 2016'da geçen bir telefon görüşmesine yer verildi. Söz konusu telefon görüşmesinde, Zarrab'ın ihtiyaç durumunda hapisten dışarı çıkmak ya da daha az bir ceza almak için yalan söylemeyi Ahad isimli kişiyle konuştuğu aktarıldı.

4.12.2017Dünya
Zarrab’ın para-altın trafiği

Zarrab’ın para-altın trafiği

ABD’de yargılanan Reza Zarrab mahkemede İran’ın Halkbank’ta biriken doğalgaz ve petrol gelirlerinin Türkiye’den altın olarak çıkartılması amacıyla geliştirdikleri metodu anlatmak için ifadesini şema üzerinden verdi. Zarrab’ı neredeyse sıfır hatayla, hiçbir finansal aktörü atlamadan, renkli kalemler de kullanarak hazırladığı şemayı çizmeye davet eden ise kendisini sorgulayan Savcı Yardımcısı Sidharda Kamaraju oldu.  Zarrab tahtanın en tepesine ‘İran Altın Ticareti’ başlığı attı. Şemaya göre bütün iş, İran’ın Türkiye’ye ham petrol ve gaz satmasıyla başlıyor.

1.12.2017Dünya
Zarrabın mahkeme dosyasındaki fotoğrafı yayınlandı...

Zarrab'ın mahkeme dosyasındaki fotoğrafı yayınlandı...

New York'ta Hakan Atilla'nın yargılandığı davada tanık olarak ifade veren Reza Zarrab mahkemeye getirildi. Zarrab, New York mahkemesinde jürinin önüne çıktığı üçüncü günde ifade veriyor. Mahkeme hakimi Richard Berman bugünkü duruşma "Birçok şeyi etkileyebilecek" bir ses kaydı yayınlanacağını söyledi. Duruşma, Zarrab ile Atilla arasında geçen telefon görüşmesi tapelerinin yayınlanmasıyla başladı.

1.12.2017Dünya
Zarrabın ifadesinde Ebru Gündeş detayı... İşte ABDli savcının şeması...

Zarrab'ın ifadesinde Ebru Gündeş detayı... İşte ABD'li savcının şeması...

ABD’nin New York kentinde başlayan Hakan Atilla’nın yargılandığı davada tanık olmayı kabul eden Reza Zarrab ilk duruşmasına çıktı. Zarrab mahkemeye ayaklarında zincirle getirildi ancak duruşma salonuna girerken zincir çıkarıldı. Zarrab, ilk cümlelerinde "Sorumluluğu kabul etmek ve cezaevinden çıkmak için en hızlı yol (ABD ile) işbirliği yapmaktı. Cezamın ne olacağı konusunda kimse bana söz vermedi" ifadesini kullandı. Zarrab, "Eşim (Ebru Gündeş) Türkiye'de ünlü bir sanatçı. Her zaman kamuoyu önünde olan bir insandım" dedi. Türkiye saati ile 18:30'da başlayan duruşma 24:30'da sona erdi. Zarrab, tanık kürsüsünde savcılığın sorularını cuma akşamına kadar cevaplayacak. Atilla’nın avukatları ise pazartesi gününden itibaren Zarrab’ı sorgulayacak. İşte duruşmadan dakika dakika öne çıkan başlıklar...

29.11.2017Dünya
Reza Zarrabın sorgu videosu dosyaya girdi, avukatlar zamanlamaya itiraz etti

Reza Zarrab'ın sorgu videosu dosyaya girdi, avukatlar zamanlamaya itiraz etti

ABD’nin New York şehrinde dünkü oturumda jüri seçiminin tamamlanması ardından hakimden mahkemenin 11 Aralık’a kadar uzamasını talep eden Mehmet Hakan Atilla’nın avukatları, savcılığın ellerindeki kanıtları kendileriyle zamanında paylaşmadığını ileri sürdü. Avukatların verdiği dilekçede, jürili duruşmada yargılanmayacağı ortaya çıkan davanın bir numaralı sanığı Reza Zarrab’ın sorgulama videosu olduğu iddia edilen bir görüntü de yer alıyor. Avukatlar, cumartesi günü dosyaya eklenen bu videoda Atilla lehine ifadeler de olduğunu savunuyor.

28.11.2017Dünya
Kapalıçarşıda 2.5 tonluk vurgun

Kapalıçarşı'da 2.5 tonluk vurgun!

Kapalıçarşı ve Kuyumcukent’in yanı sıra İran ve Dubai ile de iş yapan ünlü bir altın tüccarı, piyasadan topladığı 85-100 milyon dolar değerinde 2-2.5 ton civarında altınla geçen hafta cuma günü sırra kadem bastı.

30.10.2016Ekonomi
Ön ödeme dolandırıcılığına dikkat

Ön ödeme dolandırıcılığına dikkat!

ESET’in tespitlerine göre, aldatıcı e- postalar yoluyla gerçekleşen ön ödeme dolandırıcılığında bu kez Suriye’deki acılı gelişmeler kullanılıyor. E-posta kutunuza, Suriye’deki savaştan kaçan bir kişiden gönderilmiş gibi görünen bir mesaj geliyor. Oldukça acıklı bir hikayeyi barındıran mesajda, ilgili kişiye yardım edilmesi durumda, büyük kazanç vaat ediliyor.

20.10.2016Teknoloji
Bharara: Zarrab Türkiye’ye kaçarsa iadesi mümkün değil, rüşvetle işini görür

Bharara: Zarrab Türkiye’ye kaçarsa iadesi mümkün değil, rüşvetle işini görür

Reza Zarrab’ın (Rıza Sarraf) New York’ta görülen davasında 17 Aralık iddianamesini mahkemeye delil olarak sunan Başsavcı Preet Bharara mahkemeyi de uyardı. Bharara, kefalet başvurusuna 29 sayfalık dosya ile itiraz ederken, Türkiye kaçması durumunda iade edilmesinin imkansızlaşacağı, Zarrab’ın Türkiye’de siyasilerle işini rüşvetle gördüğünü kaydetti.

26.05.2016Ekonomi
İran Devrim Mahkemesi, Babek Zencani’ye idam cezası verdi

İran Devrim Mahkemesi, Babek Zencani’ye idam cezası verdi

İran Petrol Bakanlığı’na ait 2.8 milyar dolarlık petrol parasını çalmakla suçlanan İranlı işadamı Babek Zencani, 5 aydır Tahran’daki Devrim Mahkemesi’nde yargılanıyordu. Mahkeme dün Zencani’ye ve iki ortadığına idam cezası verdi. Ceza sonrası Zencani gözyaşlarını tutamadı.

6.03.2016Ekonomi
AfD altın ticareti yapamayacak

AfD altın ticareti yapamayacak

Almanya’da yabancı karşıtı parti AfD, online altın ticareti yapıyor. Bu ticaretten geçen yıl 2 milyon Euro ciro yaptı. Bu yıl da aynı miktarda ciro yapması bekleniyor. AfD altın ticaretinden para kazanmıyor. Ancak altın ticaretiyle gelirini artırarak, milyonlarca Euro devlet teşviki alıyor.

18.12.2015Avrupa
Zencani’ye ‘Fesat Fil Arz’ suçlaması

Zencani’ye ‘Fesat Fil Arz’ suçlaması

Reza Zarrab’ın ortağı İranlı işadamı Babek Zencani Devrim Mahkemesi’nde yargılanıyor. Zencani, İran’da cezası idam olan ‘fesat fil arz’ yani ‘yeryüzünde fesat çıkarmak’ ile suçlanıyor. İddianamede, Türkiye’deki Arap-Türk Bankası’ndan Tacikistan’daki Kont Bankası’na yapılan havalede sahtecilik iddiası da yer aldı.

3.10.2015Ekonomi
Yeni Bakan Cenap Aşçı o raporu doğruladı

Yeni Bakan Cenap Aşçı o raporu doğruladı

GÜMRÜK ve Ticaret Bakanı Cenap Aşcı, Reza Zarrab’ın sahibi olduğu firmalarla ilgili Teftiş Başkanlığı’nca yapılan incelemeyi doğrulayarak, “yurtdışına çıkarılan dövizlerin önemli bölümünün Türk Parasını Kıymetini Koruma Kanunu’nu ihlal ettiğini” bildirdi. Aşcı, Başmüfettişin, kambiyo, dış ticaret, vergi ve kara paranın aklanması kapsamında, Hazine Müsteşarlığı, Maliye ve Ekonomi Bakanlıklarından ayrıca inceleme talep ettiğini de vurguladı.

14.09.2015Ekonomi
Koza-İpek operasyonu kapsamında Hakan Şüküre inceleme

Koza-İpek operasyonu kapsamında Hakan Şükür'e inceleme

Koza İpek Holding'e yapılan operasyon kapsamında eski futbolcu ve milletvekili Hakan Şükür'ün bir şirket çalışanına 12 bin lira havale ettiği tespit edildi. Şükür’ün söz konusu havaleyi hangi amaçla yaptığı da savcılık tarafından incelemeye alındı.

3.09.2015Ekonomi
Akın İpek hakkında yokluğunda tutuklama kararı

Akın İpek hakkında "yokluğunda tutuklama" kararı

Koza - İpek Holding’e yönelik operasyonda gözaltına alınan 7 holding yöneticisi, savcılık sorgusunun ardından adli kontrol kararıyla serbest bırakıldı. Savcılık, operasyon tarihinden iki gün önce yurt dışına gittiği anlaşılan Holding Yönetim Kurulu Başkanı Akın İpek hakkında ise “yokluğunda tutuklama” talebinde bulundu. Talebi değerlendiren Ankara 8. Sulh Ceza Hakimliğince, İpek hakkında "yokluğunda tutuklama" kararı verildi. Savcılık şüphelilere, holdinge bağlı şirketlerin kara para aklayıp aklamadığı, hayali altın ticareti yapıp yapmadıklarını sordu.

3.09.2015Ekonomi
Gümrük ve Ticaret Bakanlığının Zarrab raporu: Karaparayı inceleyin

Gümrük ve Ticaret Bakanlığı'nın Zarrab raporu: Karaparayı inceleyin

Gümrük ve Ticaret Bakanlığı müfettişlerinin hazırladığı ve 11 aydır bekletilen raporun sonuç bölümünde, Ekonomi Bakanlığı, Maliye Bakanlığı, Gelirler İdaresi, MASAK ve Hazine’nin Zarrab’ın şirketlerini “karapara, vergi, dış ticaret” incelemesine alması isteniyor.

16.07.2015Ekonomi
Altın ihracatı hız kesmiyor

Altın ihracatı hız kesmiyor

İran ambargosu nedeniyle 2012 yılında Türkiye'nin rekor düzeye çıkan altın ticareti Şubat ayında ihracattaki düşüşü telafi edecek boyuta ulaştı. Altın otomotivi de geçerek en çok ihracat yapılan kalem oldu.

2.03.2015Ekonomi
Zafer Çağlayan: Suçlamalar gerçek dışı

Zafer Çağlayan: Suçlamalar gerçek dışı

Ekonomi eski Bakanı Zafer Çağlayan, Soruşturma Komisyonu’na verdiği savunmasında, önergede şahsına yükletilen suçların tamamen gerçek dışı olduğunu ve tarafınca asla işlenmediğini söyledi.

12.01.2015Gündem
Zarrab’ın şirketi Royal Denizcilik, 2011’de 8 milyon zarar etmiş

Zarrab’ın şirketi Royal Denizcilik, 2011’de 8 milyon zarar etmiş

Reza Zarrab’ın sahibi olduğu Royal Denizcilik’in son olarak 2011 yılında 8 milyon lira zarar ettiği ortaya çıktı. Ekim 2011’de sözleşme değişikliğiyle altın ticareti işine giren şirketin yönetiminde Zarrab tek adam olurken, 2012 ve 2013 yıllarında zarar oluşmadı.

6.01.2015Ekonomi
ABD Ziraat Bankasını cendereye sokup nefes alışını dahi izleyecek

ABD Ziraat Bankası'nı cendereye sokup nefes alışını dahi izleyecek

Ziraat Bankası New York Şubesi’nin Amerikan Merkez Bankası tarafından incelemeye alındığı iddiaları doğru. Halen içeride çalışan altı Amerikalı müfettişin önceden planlanan teftişi dışında, hakkında alınan ‘enforcement action’ (zorlayıcı tedbir) kararı uyarınca Ziraat’ın Amerikan devleti ile 25 Haziran 2014’te imzaladığı 20 maddelik anlaşma ise karapara ile mücadele konusunda çok ağır şartlar içeriyor. 10 kişinin çalıştığı şubenin şu aşamada kapanma riski yok. Ama FED, iki yıla kadar uzayabilecek bir süre boyunca Ziraat’i cendereye sokup nefes alışını dahi izleyecek.

17.09.2014Ekonomi
Bloomberg Türkiyeden İrana 200 ton gizli altın satışını yazdı

Bloomberg 'Türkiye'den İran'a 200 ton gizli altın satışı'nı yazdı

Dünyaca ünlü ekonomi haber portalı Bloomberg Türkiye'de yolsuzluk soruşturması ve altın ticareti üzerine kapsamlı bir haber yayınladı. Haberde tapelerde yer alan konuşmalar da yer alırken, Türkiye'nin dış ticaretini kapamak için İran'a altın satışının dış ticaret rakamlarına nasıl dengesiz yansıdığını ortaya kondu.

26.06.2014Ekonomi
İsviçre’den bu kez ithalat

İsviçre’den bu kez ithalat

MART ayında İsviçre’ye yapılan ve tartışmalara neden olan 1.2 milyar dolarlık altın ihracatı nisanda ithalata döndü.

2.06.2014Ekonomi
Altın ticareti dibe vurdu

Altın ticareti dibe vurdu

Geçtiğimiz ay Türkiye'den İsviçre'ye yapılan rekor altın ihracatının ardından bu ay şok bir gelişme yaşandı. Türkiye İstatistik Kurumu'nun bu sabah açıkladığı veriler iki taraflı çok büyük bir düşüşe işaret ediyor.

30.05.2014Ekonomi
Milyarlarca dolar gizemli paranın sırrı

Milyarlarca dolar 'gizemli paranın' sırrı

Geçtiğimiz yıllarda altın ticareti bağlamında istikrarsız rakamlarla dikkati çeken ödemeler dengesindeki net hata noksan kalemi son 3 ayda 6 milyar doların üzerinde arttı. Uzmanlar kur dalgalanmasının döviz mevduat hesaplamalarındaki etkisinin bu artışta önemli rol oynadığını belirtti.

13.05.2014Ekonomi
Çağlayandan saat savunması

Çağlayan'dan saat savunması

AK Parti milletvekilleri, 4 eski bakanla Meclis Genel Kurulu’ndan önce genel merkezde kahvaltılı toplantıda bir araya geldi. Bu toplantı, haklarında soruşturma önergesi verilen dört eski bakanın ilk savunma yeri oldu. Bakanlar, tek tek söz alarak kendilerini savundular. Zafer Çağlayan çok tartışılan 700 bin liralık saat ile ilgili çarpıcı sözler söyledi.

5.05.2014Gündem
‘Altın’da dengesizlik var

‘Altın’da dengesizlik var

17 Aralık büyük rüşvet ve yolsuzluk operasyonunun ardından gündeme gelen altın ticareti, İsviçre’ye yapılan 1.3 milyar dolarlık satışla yeniden gündeme oturdu.

1.05.2014Ekonomi
Çarşı davası

Çarşı davası

Kapalıçarşı’daki ‘şüpheli altın’ için yargılama süreci başladı.

25.04.2014Ekonomi
Cari açığı düşüren BABAYİĞİT

Cari açığı düşüren BABAYİĞİT

SON günlerde yaşadığımız gelişmeler bence seçim öncesi dinlediğimiz, o halkın önem vermediği söylenen, dinleme kayıtlarının gerçek olduğunu teyit eder nitelikte.

21.04.2014Ekonomi

Yazar Sonuçları

Turistin aldığı 3.5 milyar dolarlık mücevher ihracat işlemi sayılsın

Mücevher İhracatçıları Birliği (Jewellery Turkey-JTR) Başkanı Mustafa Kamar, geçen yıl nisan ayında gerçekleşen seçimler sonrası göreve başladığı günlerden itibaren sıklıkla Ankara’nın yolunu tuttu. İlgili bakanlara, bürokratlara sektörü anlatmaya, sorunlarına çözüm aramaya çalıştı. Ziyaretlerinde öncelikle şu noktanın altını çizdi:

9.06.2019

Imtihan ve sabır

Kuran’a göre sabır, insanın haklı ve doğru çabalarını inanç ve kararlılıkla sürdürmesi, karşısına çıkan zorluk ve olumsuzlukları cesaret ve metanetle aşabilmesidir. Allah’ın dini doğrultusunda yaşama gayretini sürdürüp O’nun ileride vereceği yürütme hükmünü acele etmeden beklemesidir.

2.06.2018

Kimseyi yalnız bırakmayız

Başbakan Binali Yıldırım, ABD’deki davalara ilişkin “Dava hukuk meselesi ama bunun Türkiye üzerinde ekonomik sıkıştırmaya doğru yöneltildiği algısı oluşmaya başladı” dedi. Yıldırım, ekonomiye topyekûn saldırı yapıldığında ‘Bankaların işine karışmam’ denmeyeceğini ve yalnız bırakmayacaklarını söyledi.

28.11.2017

Zarrab’a sorulan ilginç sorular

15Temmuz’dan sonra kapatılan, FETÖ’nün dinleme üssü olarak faaliyet gösteren TİB’de (Telekomünikasyon İletişim Başkanlığı) inceleme yapan müfettişler, 17-25 Aralık dinlemeleriyle ilgili çok önemli ve ilginç bir tespitte bulundu.

27.11.2017

Zarrab operasyonunun bilinmeyenleri

27 Kasım’da yapılacak olan duruşmaya Reza Zarrab’ın katılmayacağı yönünde sinyaller geliyor.

19.11.2017

‘Altın’da ne var?

Altın ihracat ve ithalatında yaşananlar dikkat çekici. Birleşik Arap Emirlikleri’ne son bir yılda Türkiye’den yapılan altın ihracatı yaklaşık 95 tona ulaştı. İthalat ise 122 tona. Nisan 2017 baz alınırsa son 12 ayda 122 ton ithalat ve 95 ton ihracatın 70 tonluk bölümü Trump’ın kazandığı kasımdan bu yana yapıldı.

20.06.2017

Cesaretin var mı sivilleşmeye?

BAŞBAKAN Ahmet Davutoğlu, en geç iki ay içinde yazımı tamamlanacak anayasanın haziran ayında TBMM’ye sunulacağını açıkladı.

30.03.2016

Reza Zarrab’ı Türkiye unutsa dünya unutmuyor

İRAN asıllı Türkiye vatandaşı Reza Zarrab’ın Amerika’da tutuklanması ve hakkındaki iddianamenin hemen açıklanması gündeme bomba gibi düştü.

22.03.2016

Siyasi belirsizlik sürdükçe ekonomide gerileme büyüyor

Siyasi belirsizlik sürerken, ekonomik göstergelerdeki bozulmanın hız kazandığı göze çarpıyor.

1.07.2015

Babacan’ın yeni kadroya katkısı olmaz

BAŞBAKAN Yardımcısı Ali Babacan, “Kişiler gelip geçicidir, herkes fanidir. Ama kurumlar ve kurallar iyi yerleştirilirse o ülkelere biz ileri demokrasi diyoruz” demiş.

12.04.2015

Cari açığı düşüren babayiğit

SON günlerde yaşadığımız gelişmeler bence seçim öncesi dinlediğimiz, o halkın önem vermediği söylenen, dinleme kayıtlarının gerçek olduğunu teyit eder nitelikte.

21.04.2014