MENÜ

Als Hastalığı

Als Hastalığı ile ilgili tüm haberleri, son dakika Als Hastalığı haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Bugün Als Hastalığı haberlerinde son durum nedir? İşte tüm flaş gelişmeler...

Toplam 262 Als Hastalığı haberi bulunmuştur.

Als Hastalığı Haberleri

Dramatize etmeyin, eğlenmeyin

Dramatize etmeyin, eğlenmeyin!

Babasını ALS hastalığından kaybeden Başak Toraman’ın ‘ice bucket’ı amacından saptıranlara söyleyecek iki çift lafı var.

27.08.2014Sağlık
Uzmanlar uyarıyor: Sahte tedavi tuzağına dikkat

Uzmanlar uyarıyor: Sahte tedavi tuzağına dikkat

Dokuz Eylül Üniversitesi (DEÜ) Tıp Fakültesi Anabilim Dalı Öğretim Üyesi Prof. Dr. İhsan Şengün, "bir kova buz" kampanyasıyla gündeme gelen ALS hastalığından kurtulmak için yurt dışında 30-80 bin lira arasında değişen ücretlerle uygulanan tuzak kök hücre tedavilerinin hiç işe yaramadığını, sakatlıklara yol açabildiğini söyledi.

31.08.2014Sağlık
İlyas Tüfekçi ALS hastası oldu

İlyas Tüfekçi ALS hastası oldu

Dünyanın dört bir yanında ünlü isimlerin katıldığı ‘Ice Bucket Challenge’ kampanyasıyla dikkat çekilen ALS hastalığına, Türk futbolunun efsane isimlerinden İlyas Tüfekçi'nin de yakalandığı ortaya çıktı.

9.09.2014Futbol
Buz kovası kalbinizi durdurmasın

Buz kovası kalbinizi durdurmasın

ALS hastalığına dikkat çekmek amacıyla yapılan buz kovasını baştan aşağıya dökme eylemi ani ritm bozukluğu ve kalp durmasına yol açabilir. Anadolu Sağlık Merkezi kalp ve damar hastalıkları uzmanı Prof. Dr. Nevrez Koylan, soğuk şokun kalp hızının aniden düşerek ve kanın beyin gibi hayati organlara yönelmesine, bununsa kalp durmasına varan ciddi sorunlara neden olabileceği uyarısı yapıyor.

23.09.2014Sağlık
Hawkingten yapay zeka uyarısı

Hawking'ten yapay zeka uyarısı

Yaşamını evrenin gizemini çözmeye adayan ünlü İngiliz astrofizikçi Stephen Hawking, yapay zekanın insanlığın sonunu getirebileceği uyarısında bulundu.

2.12.2014Teknoloji
Yapay zeka insanlığın sonunu getirebilir

Yapay zeka insanlığın sonunu getirebilir

Yaşamını evrenin gizemini çözmeye adayan ünlü İngiliz astrofizikçi Stephen Hawking, yapay zekanın insanlığın sonunu getirebileceği uyarısında bulundu.

2.12.2014Avrupa
Hackerlar Buz Kovası furyasını sevdi

Hacker'lar Buz Kovası furyasını sevdi

Yılın üçüncü çeyreğinde siber saldırılar için en çok iPhone Lansmanı ve Buz Kovası furyası kullanıldı.

9.12.2014Teknoloji
Yönetmen Richard Glatzerhayatını kaybetti

Yönetmen Richard Glatzerhayatını kaybetti

Oscar ödüllü Still Alice (Unutma Beni) filminin yönetmeni Richard Glatzer, 4 yıldır mücadele ettiği ALS hastalığına yenik düştü.

21.03.2015Hayat
Avril Lavigne: Öleceğim sandım

Avril Lavigne: Öleceğim sandım

30 yaşındaki pop şarkıcısı Avril Lavigne, katıldığı bir televizyon programında lyme hastalığından bahsederken gözyaşlarını tutamadı: 'Öleceğim sanıyordum' diyen şarkıcı, hala iyileşme sürecinde.

4.07.2015Hayat
Fedakar öğretmenler görev başında

Fedakar öğretmenler görev başında

Yarın 24 Kasım Öğretmenler Günü. Her yıl olduğu gibi bu sene de öğretmenlerin Türkiye’nin dört bir yanında hangi şartlarda görev yaptığını ve öğrencilerine kazandırdıkları konuşulacak. İşte o hikayelerden birkaçı.

24.11.2015Eğitim
Kanser hastalarına ölecekmiş gibi bakmasınlar

Kanser hastalarına ölecekmiş gibi bakmasınlar!

Bir sosyal sorumluluk projesi hayali. Gazetem sayesinde gerçek oldu. Teşekkür ediyorum. Hem de çok. Böyle bir şeye önayak olduğu için de gazetemle gurur duyuyorum...

En büyük varoluşsal tehdite 1 milyar dolar yatırım

'En büyük varoluşsal tehdit'e 1 milyar dolar yatırım

Uluslararası teknoloji devleri, "insanlığın yararına" açık kaynaklı yapay zeka araştırmaları yapacak, kar amacı gütmeyen openAI girişimine toplam bir milyar dolar verme taahhüdünde bulundu.

14.12.2015Teknoloji
Stephen Hawkingden gençlere mesaj: Hayatla kavga etmeyin

Stephen Hawking'den gençlere mesaj: Hayatla kavga etmeyin

21 yaşında tedavisi olmayan Amyotrofik lateral skleroz (ALS) hastalığına yakalanan Profesör Stephen Hawking, hayatla ilgili gençlere nasihatte bulundu.

19.01.2016Hayat
Ses kısıklığına yol açan 7 neden

Ses kısıklığına yol açan 7 neden

Sesin düzeyinde kısılma, seste çatlamalar, hırıltılı ses veya sesin tamamen kısılması… “Nasıl olsa griptendir” düşüncesiyle hafife alıp doktora başvurmaktan vazgeçmeyin.

29.02.2016Sağlık
Stephen Hawking’den insanlığı korkutan açıklama

Stephen Hawking’den insanlığı korkutan açıklama

Dünyaca ünlü bilim adamı Stephen Hawking, Oxford Üniversitesi Derneği’nde verdiği konuşmada birbirinden ilginç açıklamalarda bulundu.

16.11.2016Dünya
Stephen Hawkingden korkutan açıklama

Stephen Hawking'den korkutan açıklama

Astrofizikçi Stephen Hawking, insanoğlunu karanlık bir gelecek beklediğini belirtti ve "Yaşanacak başka bir gezegen bulamazsak insanoğlu bin yıl daha ayakta kalamaz" dedi.

17.11.2016Teknoloji
İşte en tehlikeli hastalık 350 farklı hastalığı taklit ediyor

İşte en tehlikeli hastalık! 350 farklı hastalığı taklit ediyor

İzmir Bergama'da 12 yıldır Epilepsi tedavisi gören genç Lyme hastası çıktı. 350 hastalığı taklit eden Lyme hastalığı teşhis edilemiyor. Dokuz Eylül Üniversitesi Öğretim Üyesi Biyolog Prof. Dr. Barbaros Çetin "Her ay onlarca kişi bu sebeple bana ulaşıyor. Elimizdeki bilimsel çalışmalara göre, Türkiye’de yaklaşık 3-7 milyon kişi vücutlarında bu bakteri ile yaşıyor. Acilen bu hastalık tanınmalı. Lyme doktorları yetiştirilmeli ve Lyme klinikleri açılmalı" dedi.

19.12.2016Gündem
Türkiyenin Hawkingi ODTÜde

"Türkiye'nin Hawking"i ODTÜ'de

Kas erimesine neden olan hastalığından dolayı boynundan altı tutmayan ODTÜ Fizik Bölümü öğrencisi 23 yaşındaki Can Özmen'in hayatı, tekerlekli sandalyesi ve ODTÜ’lü araştırmacılarca geliştirilen, sadece gözlerini kırparak kullanabildiği bilgisayarı ile ABD'li ünlü fizikçi Stephen Hawking'in hayat hikayesine benzer özellikler taşıyor.

22.01.2017Eğitim
Stephen Hawking uzaya gidiyor

Stephen Hawking uzaya gidiyor

Ünlü İngiliz evrenbilimci ve fizik profesörü Stephen Hawking, iş adamı Richard Branson'ın uzay aracıyla seyahat edeceğini açıkladı.

20.03.2017Hayat
İlk deneyen İsmail Gökçek oldu Mucize buluş...

İlk deneyen İsmail Gökçek oldu! Mucize buluş...

Türk bilim insanları, ALS hastalarının göz kırparak isteklerini bildirebilecekleri bir sistem geliştirdi. Sistemi ilk deneyen 17 yıllık ALS hastası, eski futbolcu İsmail ekrana “İştt e bu” yazdı.

28.03.2017Futbol
Lyme hastalığı nedir Lyme hastalığı belirtileri nelerdir

Lyme hastalığı nedir? Lyme hastalığı belirtileri nelerdir?

Lyme hastalığı nedir, Lyme hastalığı ("Laym" okunur) veya Borreliosis, genelde Ixodes ricinus (Sakırga) türü kenelerin ısırması ile insana geçen Borrelia burgdorferi adlı ve benzer bakterinin yol açtığı bir hastalıktır.

29.03.2017Gündem
Haticenin azmi; Doktorlar 10 aylıkken 2 yıl ömür biçmişlerdi...

Hatice'nin azmi; Doktorlar 10 aylıkken 2 yıl ömür biçmişlerdi...

MANİSA’da seminer veren spinal müsküler atrofi (SMA) hastası 36 yaşındaki Hatice Özkan, 9 aylıkken konulan ve 2 yıl ömür biçilen hastalığına inat tutunduğu yaşamı için verdiği mücadeleyi anlattı.

10.06.2017Gündem
Stephen Hawking uyardı Dünyayı Venüse çevirebilir...

Stephen Hawking uyardı! 'Dünya'yı Venüs'e çevirebilir...'

Dünyaca ünlü İngiliz fizikçi Stephen Hawking, ABD Başkanı Donald Trump'ın aldığı ülkesinin Paris İklim Anlaşması'ndan çekilme kararının Dünya'ya zarar verebileceğini söyledi.

3.07.2017Dünya
Aziz Sancarın izinden...

Aziz Sancar'ın izinden...

Gülben Ergen bu hafta Google’dan burs kazanan ilk Türk engelli bilgisayar mühendisi Muratcan Çiçek ile bir araya geldi ve okul hayatından Amerika’ya uzanan yolculuğunun hikayesini dinledi.

15.08.2017Magazin
Stephen Hawkingi meşhur eden keşifleri

Stephen Hawking'i meşhur eden keşifleri

Elden ayaktan düşüren hastalığına karşı gösterdiği inanılmaz direnç, hemen tanınabilen robotik sesi, Simpsons ve Star Trek gibi dizilerde rol almasının dışında peki gerçekten neden ünlü?

15.03.2018Teknoloji
Stephen Hawkingin külleri Newtonın yanına gömülecek

Stephen Hawking'in külleri Newton'ın yanına gömülecek

Bilim adamı Stephen Hawking'in küllerinin İngiltere'nin başkenti Londra'da bulunan Westminster Abbey'de fizikçi Isaac Newton'ın mezarının yanına gömüleceği açıklandı.

21.03.2018Teknoloji
Hawkingin külleri Newtonın yanına gömülecek

Hawking'in külleri Newton'ın yanına gömülecek

Bilim adamı Stephen Hawking'in küllerinin İngiltere'nin başkenti Londra'da bulunan Westminster Abbey'de fizikçi Isaac Newton'ın mezarının yanına gömüleceği açıklandı.

21.03.2018Dünya
294 bin seçmeni aile hekimleri belirleyecek

294 bin seçmeni aile hekimleri belirleyecek

Sağlık Bakanlığı aile hekimlerine yolladığı genelgeyle, 24 Haziran’da yapılacak seçimlerde yatağa bağımlı kişilerin seyyar sandıklarda oy kullanabilmeleri için 4 Mayıs’a kadar rapor düzenlemelerini istedi. Rapor mümkünse evlerinde ziyaret edilerek, değilse bir yakını aile sağlık merkezlerine çağrılarak verilecek.

2.05.2018Gündem
Son kadehini ölüme kaldırdı

Son kadehini ölüme kaldırdı

ABD’nin California eyaletinde Betsy Davis adlı kadın, ‘Ölüm Hakkı Partisi’ adlı bir etkinlik düzenledikten sonra, doktorların yardımıyla ötanazi yaparak yaşamına son verdi.

16.05.2018Dünya
Hawkingin ses kaydı kara deliğe gönderilecek

Hawking'in ses kaydı kara deliğe gönderilecek!

Mart ayında hayatını kaybeden ve külleri bugün Londra'da bulunan Westminster Abbey'de gömülecek olan bilim insanı Stephen Hawking'in ses kaydı, 1950'li yıllarda ortaya koyduğu ve bilim dünyasında öne çıkmasını sağlayan kara deliğe gönderilecek.

15.06.2018Teknoloji

Yazar Sonuçları

1 gün fazla yaşamak 1 insan daha tanımak ise değer bence!

BİR süre önce ALS’ye farkındalık yaratabilmek için kafamızdan aşağı buzlu sular da boca ettik... Peki işe yaradı mı?

22.06.2015

'Beş Yıldız'lı politika

SİSTEM dışı partiler yükselişte, İtalya’da Beş Yıldız Hareketi (M5S) yerel seçimlerde Roma ve Torino gibi iki önemli şehrin başkanlıklarını kazandı ve 2018 genel seçimlerinde önemli bir siyasi değişimin işaretlerini verdi.

21.06.2016

Dilerim Türkiye'ye 3. Nobel Ödülü kazandıran çalışma olur

Bilimsel başarı haberleri gelince mutlu oluyorum. Bugünkü 3 haber de bu cinsten. Sabancı Üniversitesi'nden araştırmacılar, 2016 yılı Nobel Tıp Ödülü konusu da olan Otofaji temelli tedavi yöntemi önerdi... Bilim ve teknoloji yarışmasında Türk öğrenci dünya birincisi oldu... Bursalı mühendislerin ürettiği araç takip sistemi devrede...

2.11.2016

Aziz Sancar'ın izinden...

Gülben Ergen bu hafta Google’dan burs kazanan ilk Türk engelli bilgisayar mühendisi Muratcan Çiçek ile bir araya geldi ve okul hayatından Amerika’ya uzanan yolculuğunun hikayesini dinledi.

15.08.2017