MENÜ

Als Hastalığı

Als Hastalığı ile ilgili tüm haberleri, son dakika Als Hastalığı haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Bugün Als Hastalığı haberlerinde son durum nedir? İşte tüm flaş gelişmeler...

Toplam 261 Als Hastalığı haberi bulunmuştur.

Als Hastalığı Haberleri

Abdülkerim Taş, Başbakan Yıldırım’ın özel kalem müdürü oldu

Abdülkerim Taş, Başbakan Yıldırım’ın özel kalem müdürü oldu

Antalya'da yakalandığı ALS hastalığı nedeniyle Ocak 2008’te vefat eden Ak Parti eski İl Başkanı Hamza Taş’ın oğlu Abdülkerim Taş, Başbakan Binali Yıldırım’ın özel kalem müdürü oldu.

27.05.2016Gündem
Ranieriye İtalyada ödül

Ranieri'ye İtalya'da ödül

Leicester City'yi İngiltere Premier Lig şampiyonu yapan İtalyan teknik adam, ülkesinde layık görüldüğü "en iyi teknik direktör" ödülünü aldı

9.05.2016Futbol
Sherron Mills hayatını kaybetti

Sherron Mills hayatını kaybetti!

Bir süredir ALS hastalığı ile mücadele eden eski Galatasaraylı basketbolcu Sherron Mills, 44 yaşında vefat etti.

18.01.2016Basketbol
Kedi köpek dostlarımız için meydan okuyoruz

Kedi köpek dostlarımız için meydan okuyoruz

Sokak hayvanlarını kışın soğuğundan korumak için sosyal medyada başlayan kampanya hızla yayılıyor. Peki, açlıkla soğuğun bir arada iki kat daha öldürücü olduğu bugünlerde içimizi ısıtan bu kampanya sokakta yaşayan hayvan dostlarımız için iş görür mü? Kesinlikle evet...

19.01.2015Hayat
İlyas Tüfekçinin savaşı

İlyas Tüfekçi'nin savaşı!

Türk futbolunun önemli değerlerinden İlyas Tüfekçi, yakalandığı ALS hastalığıyla amansız bir savaş içinde.

18.01.2015Futbol
Google 2015e girerken yılın trendlerini doodlelaştırdı

Google 2015'e girerken yılın trendlerini doodle'laştırdı

Arama motoru Google 2014’ün son gününü animasyonlu özel bir animasyon Doodle ile uğurluyor.Google yeni yılın son Doodle'nı en çok aranan kelimelerinden yaptı. Bütün dünyada ve Türkiye'de, Doodle'da en çok aranan diziler,filmler,yemekler ve diğerleri neler?

31.12.2014Teknoloji
Googleda en çok ne aradık

Google'da en çok ne aradık?

Google verilerine göre en çok 'Youtube, Facebook ve Google kelimeleri arandı.

28.12.2014Avrupa
Yeni Trend #WakeUpCall Kampanyası

Yeni Trend #WakeUpCall Kampanyası

ALS hastalığına dikkat çekmek amacıyla başlatılan kafadan aşağı buzlu su dökme akımı yerini Suriyeli çocuklara yardım toplamak amacıyla ortaya çıkan #WakeUpCall akımına bıraktı.

15.10.2014Hayat
Çek gönder, tatlı bir selfieni

Çek gönder, tatlı bir selfie'ni

Arda Turan'dan Beren Saat'e, bakkal Hasan Amca'dan lise öğrencisi Büşra'ya kadar herkesin kafasından aşağı bir kova buzlu su dökmesine neden olan 'Ice-Bucket Challenge' fenomeni, kendini tüketir tüketmez yeni bir trende yol açtı: #WakeUpCall adlı bu pop eğlencesinde tek yapmanız gereken, sabahın köründe bir selfie çekmek!

12.10.2014Hayat
Buz kovasından Türk doktora destek

Buz kovasından Türk doktora destek

ABD’nin Chicago şehrindeki Northwestern Üniversitesi’nde Les Turner ALS Araştırma Laboratuvarı’nın kurucu başkanı olan Dr. Hande Özdinler beyindeki motor nöronları (sinir hücrelerini) ‘floresan yöntemiyle’ izole ederek görmeyi sağlayan çalışmayı gerçekleştirmişti.

10.09.2014Dünya
ALS için umut saçan Türk doktora destek

ALS için umut saçan Türk doktora destek

ALS hastalarındaki ölü beyin hücrelerinin ‘floresan’ yöntemiyle kolayca görülebilmesini sağlayan Dr. Hande Özdinler’in çalışmalarına, geçen yıl ABD Ulusal Sağlık Enstitüsü’nün verdiği 2.5 milyon dolar’dan sonra, The Les Turner ALS Foundation’dan da 10 milyon dolar daha rekor destek geldi.

10.09.2014Sağlık
Maalesef ALS zenginiyiz

Maalesef ALS zenginiyiz

ALS hastası Suna Kıraç ile eşinin kurduğu Suna ve İnan Kıraç Vakfı’nın desteğiyle faaliyetlerini sürdüren NDAL, Türkiye’nin ilk ve tek ALS hastalığını araştırma merkezi. NDAL direktörü Prof. Dr. Nazlı Başak, Türkiye’yi genetik çeşitliliği nedeniyle “define sandığı” olarak niteliyor.

31.08.2014Gündem
Barış için Işık sende

Barış için 'Işık sende'

Gazze’de yaşanan insanlık dramına dikkati çekmek amacıyla 1 Eylül Dünya Barış Günü’nde düzenlenecek “Gazze’de Barış İçin Işık Sende” eylemi sosyal medya üzerinden organize ediliyor.

29.08.2014Gündem
Eminem ve Rihannadan ALS hastalarına destek

Eminem ve Rihanna'dan ALS hastalarına destek

Birlikte turneye çıkan Eminem ve Rihanna, konser sırasında ALS hastalığı farkındalığı için buz banyosu yaptı.

25.08.2014Eğlence
Bakan Müezzinoğluna ALS sorusu

Bakan Müezzinoğlu'na ALS sorusu

CHP Genel Başkan Yardımcısı Sezgin Tanrıkulu, Sağlık Bakanı Mehmet Müezzinoğlu’na “Türkiye’de illere göre 25 Ağustos tarihi itibariyle ALS hastalarının sayısı nedir? Türkiye’de sağlık kuruluşlarının ALS hastalarına verdiği sağlık hizmeti uluslararası standartlarda mıdır?” diye sordu.

25.08.2014Gündem
Ahmet Çakardan ALS kampanyasına katılanlar için şok sözler

Ahmet Çakar'dan ALS kampanyasına katılanlar için şok sözler

Beyaz TV'de yayınlanan Beyaz Futbol programında, Ertem Şener canlı yayında ALS hastalığı farkındalığı için Ice Bucket Challenge'a katılmak isteyince, Ahmet Çakar bu konuyu çok saçma bulduğunu dile getirerek yayını gerdi.

25.08.2014Spor
Cicişler de meydan okudu

Cicişler de meydan okudu

ALS hastalığına dikkat çekmek için başlayan Ice Bucket Challenge kampanyası kısa sürede dünya çapında bir fenomene dönüştü.Şov dünyasının popüler ikilisi Cicişler, ALS hastalığı için farkındalık yaratmak amacıyla Ice Bucket Challenge kampanyası kapsamında Ali Ağaoğlu’na meydan okudular.

24.08.2014Haber
Wilma Elles Ahmet Davutoğluna meydan okudu

Wilma Elles Ahmet Davutoğlu'na meydan okudu

Türkiye'de "Öyle Bir Geçer Zaman Ki" dizisindeki Caroline rolüyle tanınan Alman oyuncu Wilma Elles, ALS hastalarına destek vermek için başından bir kova buzlu su dökerek, Başbakan adayı Ahmet Davutoğlu'nu davet etti. Wilma Elles sosyal medya hesabında da yayınladığı videoda "ALS hastalığı için bu meydan okumayı kabul ediyorum ve gelecek başbakanımız sayın Ahmet Davutoğlu'nu davet ediyorum" dedi. Ünlü oyuncu Elles mesajından sonra ise çığlıklar eşliğinde başından suyu döktü. Mesut ZEYREK / KÖLN - DHA

24.08.2014Haber
Emin Çapa canlı yayında ALS kampanyası için başından aşağıya bir kova buz döktü

Emin Çapa canlı yayında ALS kampanyası için başından aşağıya bir kova buz döktü

ALS Hastalığı hakkında farkındalık oluşturmak amacıyla baştan aşağı bir kova buz dökme kampanyasına CNN Türk'ün ekonomi servisi müdürü Emin Çapa canlı yayında katıldı.

24.08.2014Haber
Önce can güvenliği

Önce can güvenliği

ALS hastalığı için yapılan kampanyaya Meryem Uzerli de dahil oldu ve Instagram hesabından meydan okudu.

23.08.2014Magazin
Havuz başında  Ice Bucket etkinliği

Havuz başında Ice Bucket etkinliği

BODRUM'da bir otel, ALS hastalığı hakkında farkındalık yaratmak amacıyla dünyada çığ gibi büyüyen Ice Bucket Challenge (Bir Kova Buz) etkinliğine yer verdi. Yerli ve yabancı turistler etkinliğe yoğun katılımda bulundu.

23.08.2014Ege
CHPli vekil Davutoğlu, Gül ve Erdoğanın eşlerine meydan okudu

CHP'li vekil Davutoğlu, Gül ve Erdoğan'ın eşlerine meydan okudu

CHP İstanbul milletvekili Melda Onur, ALS hastalığı farkındalığı için Ice Bucket Challenge'a katıldı. Onur'un meydan okuduğu kişiler ise Hayrünnisa Gül, Emine Erdoğan ve Sare Davutoğlu oldu.

22.08.2014Eğlence
Materazzi Zidanea meydan okudu

Materazzi Zidane'a meydan okudu!

ALS hastalığı için başlatılan ‘Bir Kova Buz’ kampanyasına, 2006 Dünya Kupası’nda Zidane'nın kafasına maruz kalan Materazzi de katıldı.

22.08.2014Futbol
Ice Bucket Challengeı çok yanlış anlayan çocuk

Ice Bucket Challenge'ı çok yanlış anlayan çocuk

Tüm dünyada insanların ALS hastalığı farkındalığı için katıldıkları Ice Bucket Challenge'a kendi evindeki küvetinde katılan Türk gencini medeni cesaretinden ötürü kutluyoruz.

22.08.2014Eğlence
ALS Hastalığı Nedir

ALS Hastalığı Nedir?

Türkiye ve tüm dünyada ALS hastalığına dikkat çekmek için yeni bir akım başlatıldı: ALS için başından aşağı bir kova buzlu su dök!

Dünyayı saran kampanyanın yaratıcısı öldü

Dünyayı saran kampanyanın yaratıcısı öldü

ALS hastalığı için başlattığı “Ice Bucket Challenge” (Bir kova buz) çılgınlığının yaratıcısı 27 yaşındaki Corey Griffin deniz kazasında hayatını kaybetti.

21.08.2014Hayat
Yekta, Hakan Baltaya meydan okudu

Yekta, Hakan Balta'ya meydan okudu

ALS hastalığı ile savaşmak amacıyla başlatılan buzlu su kampanyasına Hakan Balta da katıldı.

19.08.2014Haber
Messi de başından aşağı buzlu su döktü

Messi de başından aşağı buzlu su döktü

ALS hastalığı ile savaşmak amacıyla başlatılan buzlu su kampanyasına Messi de katıldı.

19.08.2014Haber
Burak Yılmazda Arda Turana jet cevap

Burak Yılmaz'da Arda Turan'a jet cevap

ALS hastalığı ile savaşmak amacıyla başlatılan buzlu su kampanyasına Burak Yılmaz da katıldı. Burak Yılmaz'ın Twitter'dan paylaştığı Vine videosunda başından aşağı buzlu suyu boşalttı.

19.08.2014Haber
Arda Turan Burak Yılmaza meydan okudu

Arda Turan Burak Yılmaz'a meydan okudu

ALS hastalığı ile savaşmak amacıyla başlatılan buzlu su kampanyasına Arda Turan da katıldı. Arda Turan İnstagramda paylaştığı videoda başından aşağı buzlu suyu boşalttı ve Saffet Ulusoy'a, Esat Yontuç'a ve Burak Yılmaz'a meydan okudu.

19.08.2014Haber
Lady Gagada buz kovası iddiasına katıldı

Lady Gaga'da 'buz kovası iddiası'na katıldı

Motor nöron hastalığı olarak da bilinen ALS hastalığı hakkında farkındalık oluşturmak için hayata geçirilen "Buz Kovası İddiası" kampanyası devam ediyor. Teknoloji dünyasından ünlü isimlerin katılımıyla süren kampanyada, ünlüler bir kova dolusu buzlu suyu başlarından aşağı döküyor ya da ALS Vakfı için 100 dolar bağışta bulunuyor.Birçok ünlünün destek verdiği kampanyaya son destek olan isim Lady Gaga'ydı.

18.08.2014Haber
ALS hastalarına umutlu haber

ALS hastalarına umutlu haber

Fizikçi Stephen Hawking, Fenerbahçeli Sedat gibi binlerce kişinin kişinin mücadele ettiği ALS hastalığının seyrini yavaşlatmak ve hastaların yaşam kalitesini yükseltmek amacıyla Dokuz Eylül Üniversitesi Hastanesi'ndeki Diyafragma Pil Uygulama Merkezi'nde çalışma yapılıyor.

12.09.2013Sağlık
Böyle bir tedavi yok inanmayın

'Böyle bir tedavi yok inanmayın'

Türk Nöroloji Derneği (TND), son günlerde ALS başta olmak üzere bazı nörolojik hastalıkların kök hücre transferi ile tedavisinin mümkün olduğu konusunda hasta ve hasta yakınlarının umutlandırılması üzerine bir açıklama yaptı.

19.02.2013Sağlık
Son yolculuğuna arkadaşları uğurladı

Son yolculuğuna arkadaşları uğurladı

İstanbul'da Cuma günü vefat eden Devlet Tiyatroları sanatçısı ve oyuncu Sevinç Aktansel Çetinok'u, son yolculuğuna sanatçı arkadaşları uğurlandı.

27.08.2011Gündem
Son yolculuğuna arkadaşları uğurladı

Son yolculuğuna arkadaşları uğurladı

İstanbul'da dün vefat eden Devlet Tiyatroları sanatçısı ve oyuncu Sevinç Aktansel Çetinok'u, son yolculuğuna sanatçı arkadaşları uğurlandı.

27.08.2011Gündem
Kök hücre tedavisiyle ilgili uyarı

Kök hücre tedavisiyle ilgili uyarı

Uzun yıllardır ALS hastalığıyla boğuşan ve sadece belirli hareketleri yapabilen göz doktoru Alper Kaya, son zamanlarda “umut” olarak tanıtılan kök hücre tedavisine karşı hastaları uyararak, ümit verici olan bu yöntemin henüz deneysel safhada bulunduğunu bildirdi.

8.12.2010Gündem
Baba kız aynı filmde

Baba kız aynı filmde

Sönmez Atasoy ve kızı Fadik Sevin Atasoy, “Merhaba” adlı Amerikan yapımı filmde başrolleri üstlendi.

20.03.2010Kelebek
Yenilmez Turnuvası’nda 1250 tenisçi

Yenilmez Turnuvası’nda 1250 tenisçi

Tenis camiası, 1.5 yıldır ALS hastalığı ile mücadele eden eski milli tenisçi Gürsel Yenilmez için bir araya geldi.

27.12.2009Diğer

Yazar Sonuçları

ALS hastalarının ağız sağlığı

ALS hastalığı, son zamanlarda sosyal medyanın farkındalık projesi çerçevesinde buz kovası eylemi ile gündem oluşturmuştur.

20.09.2014

“Ekikiki ay dondum”

Babasını ALS’den kaybeden Başak Toraman, önceki gün Facebook post’unda şunu diyordu:

25.08.2014

Namusu ve şerefi üzerine yemin edecek!

Anglosakson gazetecilik âdetidir, seçimle işbaşına yeni gelenlere icraatlarını yapmaları için makul bir süre verilir ve beklenir.

21.08.2014