MENÜ

Alper Mestçi

Alper Mestçi ile ilgili tüm haberleri ve son dakika Alper Mestçi haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Toplam 150 Alper Mestçi haberi bulunmuştur.

Alper Mestçi Haberleri

Çekimlerde korkmadık

Çekimlerde korkmadık

Alper Mestçi’nin hem senaryosunu kaleme aldığı hem de yönetmenliğini üstlendiği “Üç Harfliler: Adak” filmi 18 Ocak’ta vizyona girdi. Filmin başrol oyuncuları Simge Uluer ve Ceren Yılmaz, çekimlerde yaşadıklarını anlattı. Korku filmi izlemekten korktuklarını söyleyen ikili, çekimlerde ise çok eğlendiklerini belirtti.

21.01.2019Keyif
Bu hafta hangi filmler vizyona girecek 8 yeni film beyaz perdeyle buluşacak

Bu hafta hangi filmler vizyona girecek? 8 yeni film beyaz perdeyle buluşacak

Bu hafta vizyona girecek yerli ve yabancı filmler merak konusu oldu. Özellikle hafta sonu tatillerini sinemada değerlendirmek isteyen vatandaşlar, ilk kez gösterime girecek filmlerin isimlerini, konularını ve oyuncu kadrolarını araştırıyor. Peki, bu hafta hangi filmler vizyona girecek?

17.01.2019Keyif
“Kendimiz oynamış olmamıza rağmen hâlâ titriyoruz

“Kendimiz oynamış olmamıza rağmen hâlâ titriyoruz"

Başrollerini Ramazan Demir, Ceren Yılmaz, Ejder Özkarslıgil ve Simge Uluer’in paylaştığı, Alper Mestçi’nin yönettiği “Üç Harfliler: Adak” filminin basın gösterimi önceki gün Kanyon Cinemaximum’da yapıldı.

17.01.2019Keyif
Üç harfliler: Adak vizyon için gün sayıyor

"Üç harfliler: Adak" vizyon için gün sayıyor

Korku filmlerinin usta ismi Alper Mestçi’nin yeni filmi Üç Harfliler: Adak vizyon için gün sayıyor.

14.01.2019Keyif
Üç harfliler: Adak 18 Ocakta vizyonda

Üç harfliler: Adak 18 Ocak'ta vizyonda

Alper Mestçi’nin yeni filmi Üç Harfliler: Adak ,vizyon için hazır.

7.01.2019Keyif
‘Hollywood estetiği kullanma bilinci popüler sinemayı düzlüğe çıkaracak’

‘Hollywood estetiği kullanma bilinci popüler sinemayı düzlüğe çıkaracak’

Ünlü sinema yazarı Kerem Akça’nın ilk kitabı, ‘h2O kitap’ etiketiyle raflara girdi. Akça, ‘Yerli Sinemada Hollywood Kuşağı’ adlı kitabında 2000-2016 arasında Amerikan ana akım sinemasının dekupajını uygulayarak bir kuşağa dönüşen yönetmenlerin filmlerinden bahsediyor. Kitap için Kasım’da TÜYAP Kitap Fuarı’nda bir de imza günü yapıldı.

28.12.2018Keyif
Korkacağımız tarihler açıklandı

Korkacağımız tarihler açıklandı!

Alper Mestçi'nin yeni filmleri hakkında ilk bilgiler paylaşıldı.

7.11.2018Keyif
Avrupa’ya açılıyor

Avrupa’ya açılıyor

17 Ağustos’ta vizyona giren “Siccin 5”, ayın en çok izlenen yerli filmi oldu.

12.09.2018Keyif
En çok korkana ödül

En çok korkana ödül

Siccin 5, 17 Ağustos’ta vizyonda olacak, vizyon öncesi yapılacak özel gösterim ile de şanslı 73 seyirci filmi herkesten önce izleyecek. Bu özel gösterimde izleyecek şanslı 73 kişiden en çok korkan bir izleyici ise 20.000 TL ödülün sahibi olacak.

10.08.2018Keyif
Korkunç bir kariyerim var

Korkunç bir kariyerim var!

Siccin 5 filminin başrol oyuncularından Merve Ateş henüz 13 yaşında, Ateş’in kariyerindeki dördüncü korku filmi olan Siccin 5ise 17 Ağustos’ta vizyona girecek. Merve Ateş daha önce yine Alper Mestçi’nin yönettiği Siccin, Üç Harfliler 3: Karabüyü ve Siccin 4’te de rol aldı.

7.08.2018Keyif
17 Ağustos’ta vizyonda

17 Ağustos’ta vizyonda

ALPER Mestçi imzalı “Siccin” serisinin 5’inci filmi izleyiciyle buluşmak için gün sayıyor.

20.07.2018Keyif
Yılın en çok izlenen korku filmi oldu

Yılın en çok izlenen korku filmi oldu

Alper Mestçi’nin vizyondaki filmi Üç Harfliler: Beddua, 18 günde 251.132 biletli seyirci tarafından izlendi. Üç Harfliler serisinin dördüncü filmi olan Üç Harfliler: Beddua, 2018 yılının en çok izlenen korku filmi olurken, serinin seyirci rekorunu da kırdı.

3.07.2018Keyif
Ettiğiniz beddua bir gün size döner

Ettiğiniz beddua bir gün size döner

Yönetmen Alper Mestçi, korku serisine yeni bir film daha eklendi. “Üç Harfliler: Beddua” 15 Haziran’da vizyona girecek. Filmin başrol oyuncuları Beyzanur Mete ve Esma Soysal, korku dozu hayli yüksek yapımın kamera arkasında yaşananları Kelebek’e anlattı.

30.05.2018Keyif
Üç Harfliler: Beddua fragmanı yayınlandı

Üç Harfliler: Beddua fragmanı yayınlandı

Türkiye’nin en çok izlenen korku filmlerine imza atan, Siccin serisinin yönetmeni Alper Mestçi’nin yeni korku filmi Üç Harfliler: Beddua’nın merakla beklenen fragmanı yayınlandı. Siccin serisinin en çarpıcı görüntüleriyle başlayan ve nefeslerin tutularak izlendiği fragmanın her saniyesinde, korkunun şiddeti artarak devam ediyor.Dört genç kızın kimin tarafından edildiği belirsiz, hayatlarını cehenneme çeviren Beddua ile yüzleşmelerinin Bursa'da yaşanmış gerçek hikayesini anlatan Üç Harfliler: Beddua, 15 Haziran’da vizyonda olacak. Filmin senaryosunu da yazan yönetmen Alper Mestçi’nin yurt dışındaki korku filmi meraklısı takipçileri için fragmanın altyazılı versiyonu da yayınlanacak. Yapımcılığını TME Films ve Muhteşem Film’in ortaklaşa üstlendiği Üç Harfliler: Beddua’nın oyuncu kadrosunda Beyzanur Mete, Esma Soysal, Şerife Ünsal ve Gizem Takma’nın yanı sıra Nural Erkol, Vural Ceylan, Nurdan Tünay Kekeç, Aydın Erek, Uğur Sidar Acar ve Yavuz Çetin yer alıyor.

14.05.2018Ekran
Üç Harfliler: Beddua filminden fragman geldi

Üç Harfliler: Beddua filminden fragman geldi

Siccin serisinin yönetmeni Alper Mestçi’nin yeni korku filmi Üç Harfliler: Beddua’nın fragmanı yayınlandı. Siccin serisinin görüntüleriyle başlayan fragmanda, korkunun şiddeti artarak devam ediyor.

14.05.2018Keyif
Üç Harfliler: Beddua filminin afişi yayınlandı

Üç Harfliler: Beddua filminin afişi yayınlandı

Siccin serisinin yönetmeni Alper Mestçi’nin yeni korku filmi Üç Harfliler: Beddua’nın afişi yayınlandı. Beyzanur Mete, Esma Soysal, Şerife Ünsal ve Gizem Takma’nın başrollerini paylaştığı filmin yapımcılığını TME Films ve Muhteşem Film üstlenirken, senaryo da yönetmen Mestçi’ye ait.

7.05.2018Keyif
SİYAD 2017’nin en iyisini seçti: ‘Yaşamın Kıyısında’

SİYAD 2017’nin en iyisini seçti: ‘Yaşamın Kıyısında’

Sinema Yazarları Derneği (SİYAD) üyeleri, Kenneth Lonergan’ın yönettiği ‘Yaşamın Kıyısında’yı (Manchester by the Sea) 2017’nin en iyi yabancı filmi seçti. Yılın en iyi 20 filminin sıralandığı listenin ikinci sırasında ‘Toni Erdmann’, üçüncü sırasında ise ‘Beden ve Ruh’ yer aldı.

29.01.2018Kitap Sanat
Adnan Koç korkutmaya devam edecek

Adnan Koç korkutmaya devam edecek

Oyuncu kadrosuyla dikkat çeken Siccin 4’te, serininin bir önceki filminde de olduğu gibi Adnan Koç, Orhan karakterine hayat veriyor.

14.08.2017Keyif
Serinin en  korkuncu

Serinin en  korkuncu

ALPER Mestçi’nin yeni korku filmi “Siccin 4”ün fragmanı yayınlandı.

8.08.2017Keyif
“Bu sefer korkuyu korku ile çarptık”

“Bu sefer korkuyu korku ile çarptık!”

Gösterime girdiği her sene “Yılın En İyi Korku Filmi” ödülünün sahibi olan Siccin serisi, 4. filmi ile devam ediyor!

6.06.2017Keyif
Sahipli dizisi nasıl izlenir Korku dizisinde yeni boyut

Sahipli dizisi nasıl izlenir? Korku dizisinde yeni boyut!

Sahipli dizisi, Blu TV ekranlarında yayınlandığı an itibariyle merak uyandırmayı başardı. En iyi korku filmlerinin yaratıcısı Alper Mestçi'nin koltuğunda oturduğu Sahipli dizisi, Blu TV ekranlarında izleyicilerle buluştu. Peki, Sahipli dizisi nasıl izlenecek? İşte, dizinin nasıl izleneceği hakkında detaylı bilgiler

7.04.2017Televizyon
Bu bedenin sahibi var

Bu bedenin sahibi var

‘Sahipli’, BluTV’nin tek tip değil, her tür izleyiciye göre içerik üreteceğini gösteriyor.

24.02.2017Televizyon
BluTVde ’de yeni heyecan

BluTV'de ’de yeni heyecan

Türkiye’nin internet televizyonu BluTV, kendi yerli dizilerini seyircisiyle buluşturmaya devam ediyor. BluTV, “Masum”dan sonra “Sahipli” adlı korku projesiyle sektörde heyecan yarattı.

20.02.2017Televizyon
‘Masum’u nasıl izleyebilirim

‘Masum’u nasıl izleyebilirim?

İnternet dizisi ‘Masum’un aldığı övgüler kulaktan kulağa yayılırken, yerli platform BluTV’yi mercek altına aldık.

10.02.2017Televizyon
Siccin 3:Cürmü Aşk yılın en çok izlenen korku filmi oldu

Siccin 3:Cürmü Aşk yılın en çok izlenen korku filmi oldu

Alper Mestçi’nin son filmi “Siccin 3:Cürmü Aşk” 235.000 izleyiciye ulaşarak, vizyondaki 3. haftasında yerli ve yabancı filmler arasında 2016 yılının en çok izlenen korku filmi oldu.

22.09.2016Keyif
Korku sineması meraklılarına müjde Alper Mestçi en iyi filmi ile vizyonda

Korku sineması meraklılarına müjde! Alper Mestçi en iyi filmi ile vizyonda

Türk korku sinemasının en önemli serilerinden Siccin ve Musallat’a imza atarak milyonlarca izleyiciye ulaşan Alper Mestçi’nin Temmuz ayında vizyona giren filmi Üç Harfliler 3:Karabüyü’de yerli ve yabancı korku filmleri arasında 2016 yılının bugüne kadar en çok hasılat yapan filmi olmuştu. Usta yönetmen Mestçi, bu cuma vizyona giren yeni filmi “Siccin 3:Cürmü Aşk” için ise “Benim en iyi filmimin bu olduğunu net olarak söyleyebilirim” dedi.

2.09.2016Keyif
Bu hafta 7 film vizyona giriyor

Bu hafta 7 film vizyona giriyor

Mel Gibson'ın başrolünde oynadığı "Kan Bağı"; Michael Fassbender, Alicia Vikander ve Rachel Weisz'in oynadığı "Hayat Işığım"; Gökhan Mumcu, Tolga Yüce, Bengi Öztürk gibi isimlerin başrollerinde yer aldığı "Masal" gibi pek çok film bu hafta vizyona giriyor.

1.09.2016Keyif
Sinema tarihinin en korkutucu aşk hikayesi 2 eylülde vizyonda

Sinema tarihinin en korkutucu aşk hikayesi 2 eylül'de vizyonda

Alper Mestçi’nin Türkiye’de büyük ses getiren, dünyadaki korku filmi seyircilerinin de merakla takip ettiği Siccin serisi devam ediyor. 2 Eylül’de vizyona girecek. Mestçi ““Aşk uğruna göze alınabilecek en büyük korkuyu izleyiciler ile buluşturacağım” dediği; “Siccin 3: Cürmü Aşk” filmi ile bir hayli iddialı.

4.08.2016Keyif
Üç Harfliler 3: Karabüyü

Üç Harfliler 3: Karabüyü

AlperMestçi’nin yönettiği, merakla beklenen korku filmi Üç Harfliler 3:Karabüyü’nünbasın gösterimi Kanyon Cinemaximum'da gerçekleştirildi. 01 Temmuz’da vizyonagirecek olan filmin oyuncu kadrosunun da hazır bulunduğu gösterime olan yoğunilgi dikkat çekerken, izleyenlerin ortak düşüncesi Siccin ve Musallatserilerinin yönetmeni Alper Mestçi’nin Türk korku sinemasına yine çok başarılıbir film kazandırdığı yönünde oldu. 15 yaş sınırı getirilen film, 250 kopya ilesinema salonlarındaki yerini alacak.  

30.06.2016Ekran
Üç Harfliler 3: Karabüyü filminin basın gösterimi gerçekleştirildi

Üç Harfliler 3: Karabüyü filminin basın gösterimi gerçekleştirildi

Alper Mestçi Türk korku sinemasına başarılı bir film daha kazandırdı.

30.06.2016Keyif
Güzel oyuncu korkutacak

Güzel oyuncu korkutacak

30.06.2016Ankara
Bu hafta hangi filmler vizyonda

Bu hafta hangi filmler vizyonda?

Ramazan Bayramı tatiline girmeden önce bu hafta; 2'si yerli toplam 8 yeni film izleyiciyle buluşuyor. Babaannem ve Üç Harfliler 3: Karabüyü haftanın yerli filmleri olurken Arınma Gecesi'nin üçüncü filmi Arınma Gecesi: Seçim Yılı da vizyona giren filmler arasında yer alıyor.

30.06.2016Keyif
Üç Harfiler 3: Karabüyü’nün fragmanı yayınlandı

Üç Harfiler 3: Karabüyü’nün fragmanı yayınlandı

 Alper Mestçi’nin yeni filmi Üç Harfliler 3: Karabüyü’nünfragmanı yayınlandı. 1 Temmuz’da seyirci ile buluşacak filmin Siccin veMusallat serileri ile milyonlara ulaşan yönetmeni Mestçi’nin son filmi Siccin2’de 2015 yılının Temmuz ayında vizyona girdi ve rekorlara imza atmıştı.Mestçi; Temmuz ayının korku ayı olduğuna ve yeni filmi ile de büyük sesgetireceğine inanıyor. 

31.05.2016Ekran
Üç Harfliler 3: Karabüyünün fragmanı yayınlandı

Üç Harfliler 3: Karabüyü'nün fragmanı yayınlandı

Korku filmlerinin usta yönetmeni Alper Mestçi’nin yeni filmi Üç Harfliler 3: Karabüyü’nün fragmanı yayınlandı. 1 Temmuz’da seyirci ile buluşacak filmin Siccin ve Musallat serileri ile milyonlara ulaşan yönetmeni Mestçi’nin son filmi Siccin 2’de 2015 yılının Temmuz ayında vizyona girdi ve rekorlara imza atmıştı. Mestçi; Temmuz ayının korku ayı olduğuna ve yeni filmi ile de büyük ses getireceğine inanıyor.

31.05.2016Keyif
Şahan Gökbakar kimdir Hayatı

Şahan Gökbakar kimdir? Hayatı?

Minik oğlu Deniz Efe ile aynı ayakkabıları giyerek gündeme gelen usta şovmen Şahan Gökbakar kimdir? Şahan Gökbakar ne zaman ve nerede dünyaya geldi, eğitimi ve kariyerindeki çalışmaları nelerdir, ekranlara nasıl adım attı? Detaylar haberimizde…

31.03.2016Hayat
Şahan Gökbakarın aile saadeti

Şahan Gökbakar'ın aile saadeti

Geçtiğimiz hafta gösterime giren ‘Osman Pazarlama’ sineme filmi ile izleyicilerin karşısına çıkan ünlü oyuncu Şahan Gökbakar’dan aile saadeti! Babalık heyecanı yaşayan ünlü oyuncu önceki gün ailesi ile çekilmiş fotoğrafları sosyal medya hesabından paylaştı. Bu paylaşım kısa sürede binlerce beğeni aldı. İşte detaylar…

29.03.2016Magazin
Şahan Gökbakar kimdir

Şahan Gökbakar kimdir?

Recep İvedik serisi ile adını duyuran ünlü komedi oyuncusu Şahan Gökbakar geçtiğimiz aylarda ilk kez babalık heyecanı yaşamıştı. Oğlu ve eşi ile çekilmiş fotoğrafları sık sık sosyal medyada paylaşan oyuncunun kariyeri ve özel hayatı ile ilgili detayları sizler için bir araya getirdik. İşte Şahan Gökbakar’ın bilinmeyen özellikleri…

28.03.2016Hayat
Demet Akalından Şahan Gökbakara Sert Sözler

Demet Akalın'dan Şahan Gökbakar'a Sert Sözler

Şu sıralar Şahan Gökbakar’ın “Osman Pazarlama” filmi ile ilk kez beyaz perdeye çıkmaya hazırlanan Demet Akalın, film afişinde ismini göremeyince Şahan Gökbakar’ı sosyal medya üzerinden sert bir şekilde uyardı. Peki; Demet Akalın, Şahan Gökbakar'a ne dedi?, Demet Akalın ile Şahan Gökbakar kavga mı etti? İşte detaylar...

8.01.2016Kelebek

Yazar Sonuçları

My name is Bazna, İlyas Bazna!

İkinci Dünya Savaşı’nın kaotik ortamında Ankara’da çeşitli büyükelçiliklerde çalışırken taşıdığı belgelerle Almanya adına casusluk yapan bir uşak. Arnavut asıllı İlyas Bazna’nın öyküsü, bir kez daha beyazperdede. Serdar Akar imzalı yapım, ‘dönem filmi’ denen meselenin üstesinden gelirken senaryo cephesinde benzer bir çizgiyi yakalayamıyor.

19.01.2019

Haftanın filmleri

Geçen yıl Cannes’da kazandığı Altın Palmiye’nin hakkını sonuna kadar veren, Japonya’yı temsil ettiği Oscar yarışında en azından adaylığından şüphe duymadığımız ARAKÇILAR, haftanın en iyisi. M. Night Shyamalan’ın “Ölümsüz” ve “Parçalanmış” filmlerini sevdiyseniz de “Glass” tam size göre.

18.01.2019

Yağmurdan sonra...

Görme engelli bir müzisyen, şahit olduğu bir ölüm vakası, acısı ruhlardan hiç silinmeyecek yaralar ve kapanmayan eski hesaplar... ‘Karanlıkta’, arkaplanını ‘Bosna Savaşı’nda yaşanmış bir trajediye dayayan ama inandırıcılığını ve çekiciliğini kimi noktalarda kaybeden bir gerilim...

17.08.2018

Bütün kızlar toplandık

“Ocean’s” cephesinde yeni bir kapı aralanıyor. Bugüne kadar Steven Soderbergh’in çektiği üç filmde erkek soyguncular görev başındaydı, serinin son adımı ‘Ocean’s Eight’te kadınlardan oluşan bir çetenin hikâyesini izliyoruz. Sandra Bullock, Cate Blanchett, Anna Hataway, Rihanna, Helena Bonham Carter gibi ışıltılı isimlerden oluşan kadroya rağmen film zayıf senaryosunun kurbanı olmuş.

15.06.2018

Yedi kardeşin yedisi de bir olur mu?

Birden fazla çocuğa sahip olmanın yasaklandığı totaliter bir sistemde geçen ‘Yedinci Hayat’, fikir olarak iyi ama uygulamada vasatı aşamayan bir distopik çalışma. Filmde ‘Ejderha Dövmeli Kız’ serisiyle tanınan Noomi Rapace, yedi ayrı karakteri canlandırıyor.

1.09.2017

Aşk ve dostluk üzerine her şey

Bu haftanın sürprizi yine klasiklerden geliyor. Pedro Almodóvar’ın Oscarlı başyapıtı “Annem Hakkında Her Şey”, duygusal ve ilham veren hikâyesiyle haftanın en iyi seçeneği. Noomi Rapace’li bilimkurgu “Yedinci Hayat”, Bruce Willis’li aksiyon “İlk Kurşun”, vasat korku filmi “İçerdeki Şeytan” ve serinin dördüncü filmiyle “Siccin 4”, haftanın diğer seçenekleri...

31.08.2017

BluTV tüm sektörü heyecanlandırıyor

Aydın Doğan Yalçındağ, bizim grubun medyadaki üçüncü kuşak ve en genç temsilcisi. Henüz 27 yaşında...Beni son dönemde en çok heyecanlandıran ilk internet televizyonu BluTV’yi kuracak kadar girişimci bir yapıya sahip... Geçtiğimiz günlerde birinci yılını kutlayan ve ilk orijinal dizisi “Masum”un lansmanını yapan BluTV’yi konuşmak için bir araya geldik. Ayağında spor ayakkabılarla işe gelen, tamamı 30 yaş altı olan iş arkadaşlarıyla yan yana masalarda çalışan, Silikon Vadisi patronlarını andıran yenilikçi bir CEO çıktı karşıma... “BluTV sadece bizi değil, bütün dizi sektörünü çok heyecanlandırıyor” dedi.

11.02.2017

Üç Harfliler

Aslında hepinizin uzaktan ya da yakından bildiği, en kötü bildiğini fark etmediği bir gerçek var: Türk sinemasında korku filmleri hep 'üç harfliler’den oluşuyor.

2.11.2016

60’lık ‘Cesuryürek’

Mel Gibson 60’ında silaha sarılıyor ve kızını, peşine düşen uyuşturucu çetesinden korumak için çabalayan eski bir mahkûm babayı canlandırıyor. ‘Kan Bağı’, aksiyonun ayağı yere basan duygusal tonlarla dengelendiği biri çalışma olmuş.

2.09.2016

Şimdiki zaman 'ET'si

Steven Spielberg’in Roadl Dahl’ın romanından uyarladığı ‘The BFG’, yetim bir kızla iyi yürekli bir devin dostluğunu anlatıyor. ‘E.T.’vari bir yapıda ilerleyen film, anlatım ve içerik olarak demode olsa da, görselliğiyle ilgi çekiyor.

1.07.2016