MENÜ

Alo 170

Alo 170 ile ilgili tüm haberleri, son dakika Alo 170 haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Bugün Alo 170 haberlerinde son durum nedir? İşte tüm flaş gelişmeler...

Toplam 177 Alo 170 haberi bulunmuştur.

Alo 170 Haberleri

ALO 170 11 milyon başvuruya çözüm üretti

"ALO 170" 11 milyon başvuruya çözüm üretti

Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı'nın iletişim hattı "ALO 170", yılın geride kalan döneminde, 11 milyonu aşkın başvuruyu çözdü. Vatandaşların en fazla SGK hizmet dökümü, rapor ücreti ve işsizlik sigortası konularında başvurduğu hat, işitme engellilere de görüntülü hizmet veriyor.

26.09.2019Ekonomi
İşsizlik maaşı ne kadar İşsizlik maaşı nasıl alınır

İşsizlik maaşı ne kadar? İşsizlik maaşı nasıl alınır?

İşsizlik maaşı almak isteyen vatandaşlar bu konu hakkındaki detayları merak ederken, iki soru ön plana çıkıyor. Özellikle İşsizlik maaşını nasıl alacağını ve işsizlik maaşının miktarını merak edenler bu soruların tüm detaylarını öğrenmek istiyor. Peki İşsizlik maaşı alma şartları nedir? Kaç yıl çalışanlar bu maaş ödemesini almak için hak kazanır? İşte merak edilen soruların cevapları

9.09.2019Gündem
TTKye maden işçisi alımı

TTK'ye maden işçisi alımı

Zonguldak'ta, TTK'ye maden işçisi alımı için başvurular başladı.

6.05.2019Ekonomi
Para için eşlerinden boşanmışlardı Yakalandılar

Para için eşlerinden boşanmışlardı! Yakalandılar

Trabzon’da son 5 yılda eşiyle anlaşmalı boşanarak SGK’dan haksız maaş alan 75 kişinin maaşları iptal edilerek ödenen sağlık giderleri de geri alındı.

1.05.2019Ekonomi
Bin işçi alınacak Geceden kuyruğa girdiler...

Bin işçi alınacak! Geceden kuyruğa girdiler...

Zonguldak'ta Türkiye Taş Kömürü Kurumu’na (TTK) alınacak 1000 işçi için sabah başlayacak başvurular öncesi İş-Kur önünde toplanan yaklaşık bin kişi, gece saatlerinden sıraya girdi. Ereğli ilçesi ve Bartın'daki İş-Kur önünde de aynı manzara vardı.

11.02.2019Gündem
Size Mobbing Yapan Kişiyle Yüzleşin

Size Mobbing Yapan Kişiyle Yüzleşin

Mobinge uğrayan bireyler, hem psikolojik ve fiziksel sağlık hem de ekonomik ve sosyal konum açısından ciddi şekilde zarar görüyor. Bu gibi durumlarda asla cesaretin yitirilmemesi gerektiğini söyleyen Prof. Dr. Pınar Tınaz, “Eğer mümkünse mağdur kişi mobbingcinin yanına gidip, kendisinin davranışlarını mobbing olarak algıladığını, rahatsız olduğunu ve bu davranışlarına hemen son vermesi gerektiğini söylemeli. Ayrıca psikolojik destek de almalı” dedi.

9.01.2019İyi Yaşam
İşsizlik maaşı nasıl alınır İŞKUR işsizlik maaşı sorgulama

İşsizlik maaşı nasıl alınır? İŞKUR işsizlik maaşı sorgulama

İşsizlik maaşı nasıl alınır sorusu, sigortalı işsizlerin sorguladığı ve araştırdığı konular arasında gündemdeki yerini korumaya devam ediyor. İŞKUR tarafından yüz binlerce vatandaşa işsizlik maaşı olanağı sağlanmaya devam ediyor. Peki, İŞKUR işsizlik maaşı nasıl alınır? İşte sorgulama sayfası ve ayrıntılar.

14.11.2018Gündem
Taşeron kadro geçişleri tamamlandı.. İşte taşerondan son haberler

Taşeron kadro geçişleri tamamlandı.. İşte taşerondan son haberler

Taşeron kadro çalışmaları 2 Nisan tarihinde tamamlandı. 4C'den 4B'ye geçen işçilerle birlikte 900 bin civarında işçinin kadroya geçtiği süreçle ilgili açıklama yapan Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Jülide Sarıeroğlu, 'Bugün itibarıyla, öngördüğümüz üzere, merkezi idarelerde, diğer kamu kurum ve kuruluşlarımızda, mahalli idarelerde 4C'den 4B'ye geçiş ve geçici mevsimlik işçilerimizle birlikte 900 bini aşan kişiye dokunan bir çalışmayı tamamlamış durumdayız.' dedi.

4.04.2018Ekonomi
Bakan Sarıeroğlu taşeron işçilerin kadro durumlarını açıkladı..KİTler kadroya alınacak mı

Bakan Sarıeroğlu taşeron işçilerin kadro durumlarını açıkladı..KİT'ler kadroya alınacak mı?

Taşeron işçilerin kadro işlemlerinin tamamlanmasının ardından ilk basın toplantısı gerçekleştirildi. Toplam 27 bin 77 başvuru ve itiraz merkezinin kurulduğunu açıklayan Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Jülide Sarıeroğlu, bakanlık bünyesinde vatandaşlara hizmet veren ALO 170 hattının bu süreçte 745 bin çağrıya cevap verdiğini açıkladı. Peki, taşeron işçilerin maaş ve promosyon durumu nasıl olacak? İşte, taşerona dair merak edilen tüm detaylar

3.04.2018Gündem
Mobbing hakkında bilmeniz gereken 4 bilgi

Mobbing hakkında bilmeniz gereken 4 bilgi

İlk kez Avusturyalı etolojist Konrad Lorenz tarafından hayvanlar arasındaki ilişkiler üzerinde tanımı yapılan ‘mobbing’ kavramı, 1980’lerde İsveçli Pedagojik Psikolog Dr. Heinz Leymann tarafından ise işyerlerinde çeteleşme ve örgütleşme için kullanılıyor ve günümüze kadar geliyor. Şu an da literature ise ‘Düzenli, tekrar eden ve kasıtlı olan, çalışanın onurunu zedeleyici bir psikolojik terör davranışı’ olarak geçmiş durumda.

20.03.2018Hayat
Taşerona kadro kapsamında belediyelere kadro var verilecek mi Bakan açıkladı

Taşerona kadro kapsamında belediyelere kadro var verilecek mi? Bakan açıkladı

Taşerona kadro kapsamında Resmi Gazete'de yayımlanan Kanun Hükmünde Kararname ile düzenlemeler hayata geçti. Yayımlanan taşeron düzenlemesinin ardından açıklama yapan Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Jülide Sarıeroğlu, kadroya geçme hakkının verileceği kurumların ismini duyurdu. Peki, taşerona kadro kapsamında belediyelere ve KİT'lere kadro verilecek mi? İşte, taşeron işçilerin maaşları ve merak edilen tüm detaylar

24.12.2017Ekonomi
Çalışanlar iş yerinde buna dikkat Binlerce kişi başvurdu

Çalışanlar iş yerinde buna dikkat! Binlerce kişi başvurdu

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı’nın 170 numaralı hattına 2011 ile 2016 yılları arasında bilgilenmek ve psikolojik destek istemek için 38 bin 262 kişi başvuru yaptı. Bu kişilerin 31 bin 113’ü özel sektörden. Sektörel olarak rakamlara bakıldığında sanayi sektörü ilk sırada, mağaza-restoran ve market sektörü ikinci, hizmet sektörü ise üçüncü sırada. Kamuda ise sağlık sektörü birinci sırada geliyor.

8.11.2017Ekonomi
Mobbing en çok özel sektörü vuruyor

Mobbing en çok özel sektörü vuruyor

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı’nın 170 numaralı hattına 2011 ile 2016 yılları arasında bilgilenmek ve psikolojik destek istemek için 38 bin 262 kişi başvuru yaptı. Bu kişilerin 31 bin 113’ü özel sektörden. Sektörel olarak rakamlara bakıldığında sanayi sektörü ilk sırada, mağaza-restoran ve market sektörü ikinci, hizmet sektörü ise üçüncü sırada. Kamuda ise sağlık sektörü birinci sırada geliyor.

İŞKUR yeni bir hizmet sunuyor.. İşte İŞKURun geliştirdiği yeni sistem

İŞKUR yeni bir hizmet sunuyor.. İşte İŞKUR'un geliştirdiği yeni sistem

Yeni bir iş artık telefonun ucunda.. Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığının iletişim merkezi "ALO 170" hattından, İŞKUR'a kayıtlı 105 binden fazla açık iş ilanına anında başvuru yapılabiliyor.

25.10.2017Ekonomi
Milyonlarca çalışanı ilgilendiriyor Sigortada buna dikkat

Milyonlarca çalışanı ilgilendiriyor! Sigortada buna dikkat!

İşçi, işyerinde sigortasız çalışıyorsa sorunu çözmek kolay. İşvereni şikayet etmesi yeterli. Denetim sonunda geçmiş yıllar kadar sigortalılık hakkı veriliyor. İşten ayrıldıktan sonra şikayet edilirse, hizmet tespit davası açılması gerekiyor.

24.10.2017Ekonomi
Çalışana elden ücret veren patron yandı

Çalışana elden ücret veren patron yandı

Türkiye ekonomisini milyarlarca liralık zarara uğratan kaçak işçilikle mücadelede yeni bir yol haritası hazırlandı.

19.09.2017Ekonomi
Hayali: 1 karton  fazlası

Hayali: 1 karton fazlası

12 Haziran Dünya Çocuk İşçiliğiyle Mücadele Günü’ydü. İnsanın boğazını düğümleyen tecrübelerini onların ağzından dinlemek için atölyeleri, oto tamircilerini, sokakları dolaştık. Nedenleri aynı: Geçim sıkıntısı, göç... Kimi okulu bırakmış, kimi gündüz okulda akşam mesaide. Gelecek için planını, hayalini sorduğumuz Hasan’ın sözleri özetliyor her şeyi: “Hayalim mi? Bir karton daha fazlası...” O kadar...

17.06.2017Gündem
Çalışma şartlarıyla ilgili yeni yönetmelik

Çalışma şartlarıyla ilgili yeni yönetmelik!

Hamilelerin çalışma şartlarıyla ilgili yönetmelik önemli haklar getiriyor. Anne adayları gece çalışamıyor, mesai yapamıyor, oturarak çalıştırılıyor. İşveren, artık hamile çalışan için özel önlem almak zorunda.

20.04.2017Ekonomi
Hastanelere 2017’de ‘fazla para’ cezası

Hastanelere 2017’de ‘fazla para’ cezası

SOSYAL Güvenlik Kurumu (SGK), 1 Ocak 2017 itibariyle özel hastanelerle sözleşme şartlarında değişikliğe gitti.

29.12.2016Ekonomi
Aleyna Tilkiyi çalıştıran iş yeri sahibine soğuk duş

Aleyna Tilki'yi çalıştıran iş yeri sahibine soğuk duş!

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Mehmet Müezzinoğlu, 16 yaşındaki Aleyna Tilki isimli şarkıcının gece kulüplerinde sahneye çıkmasıyla ilgili açıklamada bulundu. Müezzinoğlu, "Aleyna Tilki'yi alkollü bir mekanda çalıştıran iş yeri sahibi açısından gerekli cezai müeyyideler uygulandı. Bakanlığımızca bu anlamda alkollü mekanda 18 yaşın altında çalışan 3 kişiyle ilgili takip var ve gerekenler yapılıyor" dedi.

5.11.2016Gündem
SGK hileli boşanmayı affetmiyor

SGK hileli boşanmayı affetmiyor

2013’te savcılığa suç duyurusu uygulaması kaldırılınca hileli boşandığı için aylığı kesilenler geçen yıl 19.277’ye ulaştı

8.07.2016Ekonomi
Psikolojik baskıya tazminat cezası

Psikolojik baskıya tazminat cezası

İşyerlerinde psikolojik baskıya ve ayrımcılığa maruz kalan çalışanları kanunlar koruyor. Bunu yapan yönetici ya da işyeri sahipleri hem tazminat ödüyor hem de cezaya çarptırılıyor. Haklarınızı bilin ve arayın

16.06.2016Ekonomi
Bakandan asgari ücret uyarısı

Bakandan asgari ücret uyarısı

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Soylu, asgari ücretin bin 300 liraya çıkarılmasının ardından pek çok olayla karşılaştıklarını belirterek, "İşveren bin 300 lirayı çekiyor cebine koyuyor, bin lirayı çalışana veriyor." dedi.

1.05.2016Ekonomi
Bakan anlattı: Patron, işçiyi böyle soymuş

Bakan anlattı: Patron, işçiyi böyle soymuş

Bakan Süleyman Soylu senaristlere ilham kaynağı olacak olayı anlattı: Asgari ücret 1000 liradan, 1300 liraya çıkıyor. İşveren 1300 lirayı işçinin kartına yatırıyor, kartı kendisi alıyor. Çalışanın kartıyla 1300 lirayı çekip 300 lirayı kendi cebine koyuyor, 1000 lirayı çalışana veriyor

30.04.2016Gündem
Bu oyunda mobbing var

Bu oyunda mobbing var

Dolunay Soysert ve Aslı Enver’in rol aldığı Personel isimli tiyatro oyununda özellikle ofis çalışanları kendinden birşeyler bulabilir. Çünkü, oyun çağımızın en önemli sorunlarından biri olan mobbingi konu alıyor.

SGK’tan işverene kayıt dışı uyarısı

SGK’tan işverene kayıt dışı uyarısı

SGK İzmir Bölge Müdürü Engin Bilgili, İzmir’de 68 denetim elemanı ile çalıştıklarını ihbar üzerine hareket ettiklerini belirterek, işvereni kayıt dışı konusunda uyardı. Bilgili, 2015 verilerine göre işverenin kayıt dışı çalıştırılan bir işçinin tespiti halinde işverene yıllık 40 bin liralık yaptırımı olduğunu hatırlattı, kayıtlı işçinin maliyetinin ise yılda 6 bin lira olduğunu söyledi.

10.02.2016Ege
Fitneci bacılar

Fitneci bacılar

Yetim aylığı için eşinden boşanan ancak birlikte yaşamaya devam eden kadınları ihbar edenler genelde akrabaları. Özellikle kendi aylıklarının azalmasını istemeyen kız kardeşler birbirine acımıyor.

25.01.2016Gündem
Anneler boşandığı eşiyle yaşayan kızlarını SGKya ihbar ediyor

'Anneler boşandığı eşiyle yaşayan kızlarını SGK'ya ihbar ediyor'

Niğde SGK İl Müdürü Mustafa Turan, ölen babalarından yetim maaşı alabilmek için eşlerinden anlaşmalı boşananların tespitinde Alo 170’e yapılan ihbarların kendileri için yol gösterici olduğunu söyledi. Turan, bu tür boşanmalar nedeniyle aldıkları dul maaşı düşen annelerden gelen ihbarların dikkat çekici oranda olduğunu belirtti.

25.01.2016Gündem

Yazar Sonuçları

3 milyon sigortasız çalışan ne yapmalı?

İşçi, işyerinde sigortasız çalışıyorsa sorunu çözmek kolay. İşvereni şikâyet etmesi yeterli. Denetim sonunda geçmiş yıllar kadar sigortalılık hakkı veriliyor. İşten ayrıldıktan sonra şikâyet edilirse, hizmet tespit davası açılması gerekiyor.

24.10.2017

Aktar-ma

‘AKTARMA.’ Şu sıralar Ankara’nın en popüler kelimesi...

17.04.2016