MENÜ

Almanya Seçimleri

Almanya Seçimleri ile ilgili tüm haberleri, son dakika Almanya Seçimleri haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Bugün Almanya Seçimleri haberlerinde son durum nedir? İşte tüm flaş gelişmeler...

Toplam 2.464 Almanya Seçimleri haberi bulunmuştur.

Almanya Seçimleri Haberleri

Samuel Etoo ne zaman futbolu bırakacak Ali Şafak Öztürk açıkladı...

Samuel Eto'o ne zaman futbolu bırakacak? Ali Şafak Öztürk açıkladı...

Antalyaspor Başkanı Ali Şafak Öztürk, Samuel Eto'o'nun 39 yaşına kadar futbol oynamak istediğini ifade etti.

25.10.2017Futbol
Cumhurbaşkanı Erdoğandan Kuzey Irak referandumuna sert sözler

Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan Kuzey Irak referandumuna sert sözler

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Uluslararası Ombudsmanlık Toplantısı’nda konuştu. Erdoğan Kuzey Irak referandumuna sert tepki gösterdi. Erdoğan Barzani'ye petrol mesajı göndererek, "Farklı tedbirler de var onları da açıklayacağız. Bakalım petrolünü nereye akıtacak. Vana bizde. Vanayı kapattığımız anda o iş de bitti" dedi.

25.09.2017Gündem
Tişörtlerde her türlü yazı yasaklansın

Tişörtlerde her türlü yazı yasaklansın

Üstte başta yazı vatandaşın başına iş açıyor. Komple yasaklanması bireylerin rahatı için anlamlı olacaktır. Batı’ya çıkışları da yasaklayabiliriz. Oralarda da sıkıntı var. Gelin bu sıkıntılara beraber bakalım.

23.09.2017Hürriyet Pazar
Yeni yılın gözdesi: Gümüş

Yeni yılın gözdesi: Gümüş

Analistler yılın geri kalanında ve 2018’de gümüş fiyatlarını destekleyecek faktörlerin devreye girdiğini, fiyatların kolaylıkla 20 dolara çıkabileceğini söylüyor. Boğa eğilimli bazı analistler ise fiyatların ikiye katlanarak 34 dolara bile gidebileceğini savunuyor.

18.08.2017Ekonomi
Başbakan Yıldırım: Rakka operasyonu başladı

Başbakan Yıldırım: Rakka operasyonu başladı

Başbakan Binali Yıldırım, "2 Haziran'ı 3 Haziran'a bağlayan gece daha önce planlanan Rakka operasyonu başlatıldı. Bu konuda Amerika Birleşik Devletleri gerekli bilgilendirmeyi operasyon öncesinde yaptı" dedi. Rakka operasyonunda Türkiye'nin, ABD'nin uyguladığı yönetimi tasvip etmediğini vurgulayan Yıldırım, "Bu konuda her düzeyde rahatsızlığımızı ifade ettik ancak onlar bize, 'Bunun bir seçim olmadığını, mecburiyet olduğunu ve bu operasyon sonrası PYD/YPG ile ilişkilerin uzun süreli devam ettirilmeyeceğini, taktiksel bir iş birliği olduğunu' ifade ettiler ve bize gereken güvenceleri verdiler. Verilen güvence ne? Burada kullanılacak silahların daha sonra ülkemizde terör gruplarının eline geçmemesi" değerlendirmelerinde bulundu. Sürecin yakından takip edildiğini belirten Yıldırım, "Bizim değişmeyen bir stratejimiz var, ülkemizi tehdit eden terör grupları ister yurt içinde isterse yurt dışında olsun, adı da ne olursa olsun PKK/PYD/YPG, DEAŞ, DHKP-C, ne kadar örgüt varsa hepsi bizim için aynıdır, hedeftir" diye konuştu.

4.06.2017Gündem
İlişkilere ‘Nash’ dengesi gerek

İlişkilere ‘Nash’ dengesi gerek

İşadamı Sedat Aloğlu, gerginleşen Avrupa Birliği –Türkiye ilişkilerine Almanya seçimleri sonrasına kadar mola verilmesini önerdi. Ardından ise tarafların ünlü matematikçi John Nash’in oyun teorisindeki Nash dengesini yaratacak politikalar uygulayarak kazan-kazan sonucuna ulaşması gerektiğini vurguluyor.

14.04.2017Ekonomi
Hollanda Başbakanı Rutte, Türkiyenin özür talebini reddetti: Deli misin

Hollanda Başbakanı Rutte, Türkiye'nin özür talebini reddetti: Deli misin?

Hollanda Başbakanı Rutte, Türkiye ile ilişkilerin yumuşatılmasından yana olduklarını ancak bunun için özür dilemeyeceklerini söyledi. Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu ise Hollanda ile yaşanan diplomatik krize ilişkin, "Yok efendim yaptım özür diledim yanımda kâr kalsın yok. Özür dilesen de dilemesen de bunun karşılığını soracağız. Onların maslahatgüzarı, başkonsolosları iki gün önce izin almış, kaçmış… Olacakları biliyor demek ki" diye konuştu.

13.03.2017Dünya
Seçimleri aşırı sağ söylem rehin aldı

Seçimleri aşırı sağ söylem rehin aldı

Hollanda'daki diplomatik skandal büyük tepki çekti. Türkiye ile uçuş iptali krizinin yaşandığı Hollanda’da çarşamba günü genel seçimler yapılacak. Seçimin favorilerinden biri geçtiğimiz günlerde Türkiye’nin Lahey Büyükelçiliği önünde gösteri yapan aşırı sağcı Gert Wilders’in Özgürlükler Partisi.

11.03.2017Dünya
Dolar fiyatları 3.70 seviyesinde

Dolar fiyatları 3.70 seviyesinde

Küresel piyasalarda doların yeniden değer kazancı trendine girerek Cuma günü iki haftanın zirvesine doğru yükselmesiyle dolar fiyatları haftaya 3.70'in hemen altında başladı.

13.02.2017Ekonomi
Erdoğan grup toplantısında konuştu

Erdoğan grup toplantısında konuştu

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan partisinin haftalık grup toplantısında konuştu. Erdoğan konuşmasında BBC'nin maden faciası sonrasında Soma'da yaptığı röportajı yine eleştirdi. Erdoğan ayrıca, çocukları PKK tarafından kaçırılan aileler için HDP'ye seslenerek 'Alıp geleceksiniz, alıp gelmediğiniz takdirde bizim B planımız C planımız devreye girer' diye konuştu.

27.05.2014Gündem
Arınçtan önemli açıklamalar

Arınç'tan önemli açıklamalar

Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç gündeme dair önemli açıklamalarda bulundu. Suriye krizine değinen Arınç, "Kerry'nin, yani 'kimyasal silahların teslim edilmesi veya kontrolüne müsaade edilmesi karşılığında bu işten vazgeçeriz' şeklinde anlaşılabilecek sözleri maalesef müdahale imkanını ortadan kaldırdı" diye konuştu.

12.09.2013Gündem
ANGELA MERKEL REKORA GİDİYOR

ANGELA MERKEL REKORA GİDİYOR

Almanya 22 Eylül tarihinde yapılacak genel seçim maratonunda iktidar partisi Hristiyan Demokrat Birlik Parti (CDU) başkanı Angela Merkel (59) seçimleri kazanırsa ülkede en uzun başbakanlık yapan 3. başbakan olacak.

12.09.2013Avrupa
MarketWatch - 29 Eylül

MarketWatch - 29 Eylül

- Asya piyasaları toparlandı
- Starbucks'tan hızlı kahve
- Almanya seçimleri nükleercilere yaradı

29.09.2009Gündem
Belçika, AB’den Opel’in satışına soruşturma istedi

Belçika, AB’den Opel’in satışına soruşturma istedi

Belçika ve bazı Avrupa Birliği (AB) ülkeleri, General Motors’un (GM), Opel satışında işçi haklarına ilişkin şüpheleri olduğunu ve satışın AB komisyonunca incelenmesini istediklerini belirtti.

12.09.2009Ekonomi
Erdoğan: Kıbrısta çözümsüzlüğün muhatabı Rum tarafı

Erdoğan: Kıbrıs'ta çözümsüzlüğün muhatabı Rum tarafı

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, Kıbrıs sorununun çözümünde Güney Kıbrıs Rum Yönetimi'nin üzerine düşen görevi yapmadığını ifade ederek, “Eğer Kıbrıs Adası'nda bir çözümsüzlük varsa, bu çözümsüzlüğün bir numaralı muhatabı Kıbrıs Rum Yönetimi'dir” diye konuştu.

27.05.2005Gündem

Yazar Sonuçları

Ankara’nın nabzı

Türkiye’nin gündeminde geçen hafta da Kuzey Irak’ta yapılan bağımsızlık referandumu ve Suriye’deki gelişmeler vardı.

1.10.2017

Gündem

İç politikayı bıraktık, dışarıya yöneldik...

27.09.2017

Piyasaların gözü Kuzey Irak'ta

Kuzey Irak’ta yapılacak referandum, içeride piyasaları gererken, dolar/TL kurunu da yukarı iten bir gelişme olarak göze çarpıyor. MGK’da alınan kararlara rağmen referandum yapılırsa gerilim daha da artar. Eğer geri adım atılırsa piyasalar rahatlayacaktır.

23.09.2017

ABD İNCİRLİK'İN KAPATILMASI DAHİL PEK ÇOK TEPKİYİ GÖZE ALDI

Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan'ın 16-17 Mayıs'taki ABD seyahati sırasında Amerikan Başkanı Donald Trump ile görüşeceğini açıklamasından üç hafta kadar sonra, 10 Mayıs'ta bu görüşmenin 16 Mayıs'ta yapılacağını resmen teyit etti.

11.05.2017

Acil demokrasi hamlesi

MAALESEF beklenen oldu. 1949’dan beri üyesi olduğumuz Avrupa Konseyi, Türkiye’yi 2004’te çıkardığı “denetim” sürecine yeniden alma kararı aldı. Oysa ki, AK Parti iktidara gelir gelmez yaptığı reformlar sayesinde, 90’ı yıllarda tabi olduğumuz denetimden bizi 2004’te çıkarmıştı.

28.04.2017

Kimi siyasetçi düşmansız yapamaz

Kimi siyasetçi neden mi düşmansız yapamaz? Neden mi bulamazsa yaratır?

16.03.2017

Merkel’den Türkiye’ye ‘Vazgeçtik’ mesajı

Merkel önceki gün seçim programının basın toplantısını yapıyordu.

24.06.2013

Karşı deklarasyon

Nihayet çok önemli bir düğüm çözüldü. AB, haftalardır üstüste yaptığı toplantılara rağmen şekillendirmeyi başaramadığı, daha doğrusu hem Türkiye hem de Rum kesimi tarafından kabul görecek bir metin oluşturamadığı için yayınlayamadığı karşı deklarasyonu dün sonuca bağlamayı başardı.

20.09.2005

Almanya seçimleri ve Türkler

AVRUPA ülkelerinde seçimlerin en yeni unsuru Türkiye. Geçen yıl Fransa’da yerel seçimlerde, kampanyalarını Türkiye karşıtlığı üzerine kuran politikacılar vardı.

17.09.2005

Asıl, Avrupa hasta...

Türkiye, Avrupa’nın geleceğini etkileyen en önemli bir ülke olarak görülüyor. Avrupa, yavaş yavaş nasıl bir grup olacağını tartışmalı ve geleceklerini kararlaştırmalı. Bu sonuç, alınmadan, Türkiye sorunu çözülemez.

18.08.2005

AB ile ilişkiler iyice karmaşıklaşıyor

ÖNCEKİ gün Almanya Cumhurbaşkanı Horst Kohler, Federal Meclisi feshederek 18 Eylül’de seçim kararı aldı. Bu uzun zamandır beklenen bir gelişmeydi, sürpriz olmadı.

22.07.2005

Ali Babacan’ı kutluyorum

BAŞBAKAN nihayet Başmüzakereci’yi atadı: Ali Babacan!

Bence karar geç kalmış ama doğru bir karardır.

24.05.2005