MENÜ

Almanya İçin Alternatif Partisi (Afd)

Almanya İçin Alternatif Partisi (Afd) ile ilgili tüm haberleri, son dakika Almanya İçin Alternatif Partisi (Afd) haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Bugün Almanya İçin Alternatif Partisi (Afd) haberlerinde son durum nedir? İşte tüm flaş gelişmeler...

Toplam 344 Almanya İçin Alternatif Partisi (Afd) haberi bulunmuştur.

Almanya İçin Alternatif Partisi (Afd) Haberleri

Aşırı sağcılardan kara propaganda... Notre Dame fırsatçıları

Aşırı sağcılardan kara propaganda... Notre Dame fırsatçıları

Paris’teki Notre Dame Katedrali’ne zarar veren yangının büyük olasılıkla restorasyon çalışmaları sırasında çıktığı üzerinde duruluyor. Ancak yangın, Batılı aşırı sağcılar ve komplo teorisyenlerinin ırkçı söylemlerini körükledi. Sağcı popülistler, yangınla ilgili olarak Müslümanları hedef alan İslamofobik açıklamalarıyla dikkat çekti.

18.04.2019Gündem
AfD, Notre Dame yangınından nefret saçtı

AfD, Notre Dame yangınından nefret saçtı

Alman aşırı sağcı AfD’li milletvekilleri, Notre Dame’da çıkan yangın sonrası İslam karşıtı nefret mesajları paylaştı ve Paris Savcılığı’nın yangında kundaklama ya da terör bağlantılı eylem olmadığını açıklamasına rağmen yangını Müslümanların çıkardığı iddiasında bulundu.

17.04.2019Avrupa
Saldırıya uğrayan vekil ağır yaralandı

Saldırıya uğrayan vekil ağır yaralandı

Aşırı sağcı Almanya için Alternatif Partisi (AFD) milletvekili saldırıya uğradı.

9.01.2019Dünya
Hayat kurtaran Serdar Yüksel’e teşekkür yağıyor

Hayat kurtaran Serdar Yüksel’e teşekkür yağıyor

Almanya’nın en büyük eyaleti Kuzey Ren Vestfalya’da eyalet meclisi sağlık komisyonu toplantısında kalp krizi geçiren aşırı sağcı Almanya için Alternatif Partisi (AfD) üyesini ölümden kurtaran milletvekili Serdar Yüksel, Almanya’da günün kahramanı oldu.

1.11.2018Dünya
Merkel’e bir darbe de Hessen’de

Merkel’e bir darbe de Hessen’de

Almanya dün Hessen eyaletindeki seçimlere kilitlendi. İki hafta önce Bavyera’daki seçimlerde Merkel’in başbakanlığındaki büyük koalisyon ortağı partilerin hezimete uğraması, Hessen’deki seçimleri federal hükümetin kader seçimine çevirdi.

28.10.2018Dünya
‘Doğu Almanya’da AfD birinci parti

‘Doğu Almanya’da AfD birinci parti

Almanya’da radikal sağcı Almanya için Alternatif Partisi (AfD) her geçen gün gücünü artırıyor.

16.09.2018Dünya
Korkutan tırmanış... Chemnitz rüzgarı

Korkutan tırmanış... Chemnitz rüzgarı

Almanya'nın doğu eyaleti Saksonya'nın Chemnitz kentinde geçtiğimiz cumartesi başlayan olaylarda bıçakla yaralanan kişinin daha sonra hastanede ölmesi üzerine ırkçılar bir haftadır Chemnitz kentini eylemleriyle yaşanmaz hale getirdi. Irkçılar ve onlara karşı gösteride bulunan sol gruplar arasında yaşanan kavgalarda yaralanmalar da meydana geldi. Öte yandan aşırı sağcı ırkçı 'Almanya için Alternatif Partisi'nin (AfD) son yapılan ankete göre oylarını yüzde 50'ye yakın oranda artırdığı görüldü.

31.08.2018Dünya
‘Çirkin ve ırkçı hakaretler beni yıldıramaz’

‘Çirkin ve ırkçı hakaretler beni yıldıramaz’

Almanya’nın Neumünster kentinde 6 Mayıs’ta yapılacak belediye meclis üyeliği seçimi için Hür Demokrat Parti’nin (FDP) Vicelinviertel’den aday gösterdiği Aygül Kılıç, başörtüsü nedeniyle aşırı sağcıların hedefi oldu.

3.04.2018Avrupa
‘Cinsel çeşitlilik’ anaokulu için erken değil mi

‘Cinsel çeşitlilik’ anaokulu için erken değil mi?

Almanya’da Berlin Senatosu tarafından hazırlanan ve ‘Murat Prensesçilik Oynuyor’, ‘Alex’in İki Annesi Var’ ve ‘Sophie’nin İsmi Artık Ben’ tanıtım başlığıyla hazırlanan ‘Berlin Eyaleti Anaokulu Cinsel Farklılık ve Farkındalığı Destekleme Broşürü’ tepkilere neden oldu.

2.03.2018Dünya
AfDli von Storch hakkında suç duyurusu

AfD'li von Storch hakkında suç duyurusu

Köln polisi Almanya için Alternatif Partisi'nden Beatrix von Storch hakkında, yılbaşı gecesi polisin Arapça attığı tweetlere tepki göstermesi nedeniyle suç duyurusunda bulundu.

2.01.2018Dünya
Sığınmacıların bindikleri gemilerle birlikte batırılmasını isteyen AfD’liye ceza

Sığınmacıların bindikleri gemilerle birlikte batırılmasını isteyen AfD’liye ceza

Sosyal medyada ‘ilkel insanlar’ olarak nitelediği sığınmacıları, bindikleri deniz araçları ile batırılmasını isteyen aşırı sağcı Almanya için Alternatif Partisi (AfD) Saarland eyalet yönetimi üyesi Jeanette Ihme, halkı kin ve düşmanlığa tahrik suçundan 2 bin 250 euro para cezasına mahkum edildi.

29.11.2017Dünya
Alman seçimlerinde Türkiye vaatleri

Alman seçimlerinde Türkiye vaatleri

Almanya’da pazar günü yapılacak genel seçimlerden önce Federal Meclis’e girme ihtimali bulunan tüm partiler, Türkiye politikasının sertleştirilmesini savunuyor. Deutsche Welle Türkçe, partilerin Türkiye politikalarını mercek altına aldı.

19.09.2017Dünya
AfD ve Sol Parti ile koalisyon kurmayız

AfD ve Sol Parti ile koalisyon kurmayız

Almanya Başbakanı Angela Merkel, 24 Eylül’de yapılacak genel seçimler sonrası aşırı sağcı popülist Almanya için Alternatif Partisi (AfD) ve Sol Parti (Die Linke) ile koalisyon kurmayacaklarını açıkladı.

15.08.2017Dünya
Kuzey Ren Vestfalya sandık başında

Kuzey Ren Vestfalya sandık başında

Almanya’da göçmen ve Türk nüfusun en yoğun olduğu Kuzey Ren Vestfalya’da bugün eyalet parlamentosu seçimleri yapılıyor. Seçimler 24 Eylül’de yapılacak genel seçimler öncesinde gösterge niteliği de taşıyor.

14.05.2017Dünya
Saarland seçimlerini Merkel’in partisi kazandı

Saarland seçimlerini Merkel’in partisi kazandı

Almanya’nın en küçük eyaleti olan Saarland’da yapılan parlamento seçimlerini Başbakan Angela Merkel’in partisi Hristiyan Demokrat Birlik Partisi CDU kazandı.

26.03.2017Dünya
Afd, Höcke’yi ihraç etme kararı aldı

Afd, Höcke’yi ihraç etme kararı aldı

Almanya’da sağcı popülist Almanya için Alternatif Partisi AfD, aşırı söylemleri nedeniyle partinin Thüringen Eyaleti lideri Björn Höcke’yi partiden ihraç etme kararı aldı.

13.02.2017Dünya
Almanyada bir dönem sona mı eriyor: Schulzlu Sosyal Demokratlar, Merkel’in Birlik Partilerini geride bıraktı

Almanya'da bir dönem sona mı eriyor: Schulzlu Sosyal Demokratlar, Merkel’in Birlik Partilerini geride bıraktı

Avrupa Parlamentosu eski Başkanı Martin Schulz’un Alman Sosyal Demokrat Parti’nin başbakan adayı olarak açıklanmasıyla hızla yükselişe geçen SPD, Başbakan Angela Merkel’in önderliğindeki Hristiyan Birlik partilerini (CDU/CSU) geride bıraktı.

6.02.2017Dünya
Berlindeki saldırı iç siyaseti karıştırdı

Berlin'deki saldırı iç siyaseti karıştırdı!

Yeşiller Eş Başkanı Cem Özdemir, sağ popülist Almanya İçin Alternatif Partisi’nin (AfD) Berlin’deki saldırıyı yabancı düşmanı önyargıları kışkırtmak amacıyla kullandığını öne sürdü. AfD ise hükümeti sorumlu tuttu.

21.12.2016Dünya
Berlindeki TIR dehşetini terör örgütü DEAŞ üstlendi

Berlin'deki 'TIR' dehşetini terör örgütü DEAŞ üstlendi

Almanya, önceki akşam başkent Berlin’deki Noel pazarına düzenlenen 12 kişinin öldüğü terör saldırısının şokunu yaşıyor. Gözaltına alınan Pakistanlı mülteci delil yetersizliğinden serbest bırakıldı. Polis de asıl saldırganın kaçmış olabileceği şüphesini taşıyor.

19.12.2016Dünya
Facebook beğenisi bakanlıktan etti

Facebook beğenisi bakanlıktan etti

Almanya'da bakanlık için adı geçen bir başsavcının Facebook'ta yapılan paylaşımı beğenerek beğendim butonuna basması, bakanlığına mal oldu.

22.10.2016Dünya
Otomobilini yaktılar

Otomobilini yaktılar

İslam ve göçmen karşıtı söylemleriyle bilinen Almanya için Alternatif Partisi (AfD) lideri Frauke Petry’nin otomobili kundaklandı.

17.09.2016Dünya
Cami girişine Alman duvarı

Cami girişine Alman duvarı

Parchim kasabasında cami olarak kullanılan binanın girişine bir gecede duvar örülüp üstüne, “Siz işgalcisiniz” yazıldı.

30.08.2016Dünya
Avrupanın aşırı sağcıları mutlu

Avrupa'nın aşırı sağcıları mutlu

İngiltere’nin AB’den ayrılma kararı Avrupa’daki aşırı sağcı partileri mutlu etti. Çoğu referandum çağrısı yaparken Avusturya Özgürlük Partisi de Türkiye üye olursa referanduma gidimesini istiyor.

25.06.2016Dünya
Almanların üçte ikisi Merkeli istemiyor

Almanların üçte ikisi Merkel'i istemiyor

Almanya'da, Başbakan Angela Merkel'e olan destek giderek azalıyor.

11.05.2016Dünya
Sığınmacı sayısı azaldı Merkele destek arttı

Sığınmacı sayısı azaldı Merkel'e destek arttı

Almanya’da İslam ve göçmen karşıtı politikalarıyla 2013 yılında kurulan ve sığınmacı kriziyle birlikte üçüncü parti durumuna yükselen Almanya için Alternatif Partisi (AfD) düşüşe geçti. Başbakan Angela Merkel'e ise destek arttı.

3.05.2016Dünya
AfD-Kremlin işbirliği krize yol açtı

AfD-Kremlin işbirliği krize yol açtı

Almanya İçin Alternatif partisinin Rusya’yla şaşırtıcı işbirliği Ukrayna’nın tepkisine yol açtı.

24.04.2016Dünya
AfDden İslam karşıtı yol haritası

AfD'den İslam karşıtı yol haritası

Sağ popülist Almanya İçin Alternatif Partisi (AfD) Genel Başkan Yardımcısı Beatrix von Storch, 'Minare, müezzin ve burka veya peçeli çarşafa karşıyız' dedi.

17.04.2016Dünya
Almanyada sağ popülist AfD partisinin yükselişi sürüyor

Almanya'da sağ popülist AfD partisinin yükselişi sürüyor

Almanya’da göçmen karşı sağ popülist Almanya için Alternatif Partisi AfD’nin yükselişi sürüyor.Sosyal Demokrat Parti SPD ise tarihinin en düşük oy oranına geriledi.

8.04.2016Dünya
AfD, Saarland teşkilatını görevden aldı

AfD, Saarland teşkilatını görevden aldı

Almanya'da aşırı sağ popülist Almanya İçin Alternatif Partisi (AfD), Saarland Eyalet Teşkilatı’nı görevden aldığını duyurdu.

28.03.2016Avrupa
Merkel: Ankara’ya ödün yok

Merkel: Ankara’ya ödün yok

Almanya’nın üç eyaletindeki seçimlerde partisi oy kaybeden Başbakan Merkel, sonuçlarla ilgili değerlendirmesinde Türkiye ile mülteci pazarlığını savundu, ancak herhangi bir taviz verilmesinin söz konusu olmadığını söyledi.

14.03.2016Dünya
Almanyada eyalet seçim sonuçları belli oldu

Almanya'da eyalet seçim sonuçları belli oldu

Almanya'nın Baden Württemberg, Saksonya Anhalt ve Rheinland Pfalz eyaletlerinde 13 Mart Pazar günü yapılan seçimlerin kesin olmayan ilk sonuçları belli oldu. Seçimlerde göçmen ve Müslüman karşıtı olan sağ popülist Almanya için Alternatif Partisi (AfD) beklentilerin üzerinde oy alarak oylarını artırdı.

14.03.2016Dünya
Merkel zorda

Merkel zorda

Mülteci akını sonrası Almanya’da ilk kez halk sandık başına gitti. Üç eyalette yapılan parlamento seçimlerinin ilk sonuçlarına göre mültecilere yönelik ‘açık kapı’ politikasında ısrar eden Başbakan Merkel’in partisi CDU kan kaybederken, göçmen karşıtı Almanya İçin Alternatif Partisi üç eyalette de meclise güçlü olarak girdi.

13.03.2016Dünya
Politikacının suratına pasta fırlattılar

Politikacının suratına pasta fırlattılar

Mültecilerin vurulmasını isteyen Almanya İçin Alternatif Partisi (AfD) Başkan Yardımcısının suratına pasta fırlattılar.

1.03.2016Avrupa
Başkan yardımcısının suratına pasta fırlattılar

Başkan yardımcısının suratına pasta fırlattılar

Savaş ve zulümden kaçarak Almanya'da koruma arayan mültecilerin üzerine sınırda ateş açılmasını isteyen Almanya İçin Alternatif Partisi (AfD) Başkan Yardımcısı Beatrix von Storch'un suratına pasta atıldı. Irkçılığı protesto eden grupların üslendiği saldırı saniye saniye görüntülendi.

1.03.2016Haber
Almanyada ırkçı siyasetçiye pastalı protesto

Almanya'da ırkçı siyasetçiye pastalı protesto

Havaların ısınmasıyla birlikte Avrupa’ya geçmeye çalışan mülteciler Türkiye’nin Ege sahillerine akarken, Almanya Başbakanı Merkel, bir kez daha 7 Mart’ta yapılacak AB-Türkiye zirvesi öncesinde mülteci krizinin ancak Türkiye ile işbirliği içinde çözülebileceğini söyledi. Öte yandan savaş ve zulümden kaçarak Almanya'da koruma arayan mültecilerin üzerine sınırda ateş açılmasını isteyen Almanya İçin Alternatif Partisi (AfD) Başkan Yardımcısı Beatrix von Storch'un suratına pasta atıldı. Irkçılığı protesto eden grupların üslendiği saldırı saniye saniye görüntülendi.

29.02.2016Dünya
Gauland ağır konuştu

Gauland ağır konuştu!

Yabancı karşıtı Almanya için Alternatif Partisi (AfD) yöneticisi, mültecilere yardım eden Almanlara hakaret etti.

19.11.2015Avrupa
Almanyada sığınmacı politikası protesto edildi

Almanya'da sığınmacı politikası protesto edildi

Almanya'nın başkenti Berlin'de hükümetin sığınmacı politikasına tepki amacıyla göçmen karşıtı "Almanya için Alternatif Partisi (AfD)" tarafından yürüyüş düzenlendi.

8.11.2015Avrupa
İki Almandan biri sınırlar mültecilere kapatılsın

İki Almandan biri sınırlar mültecilere kapatılsın

Almanya'da yapılan bir kamuoyu araştırması, halkın yarısının mülteci akınının durdurulması için sınırların kapatılmasından yana olduğunu ortaya koydu.

21.10.2015Avrupa
Üç Almandan biri Merkel’in istifasını istiyor

Üç Almandan biri Merkel’in istifasını istiyor

Almanya’da mülteci politikası nedeniyle Başbakan Angela Merkel’e yönelik kamuoyu tepkisi artıyor. Focus Online için yapılan “Insa” araştırması, üç kişiden birinin Başbakan Angela Merkel’in istifa etmesini istediğini ortaya koydu.

13.10.2015Avrupa
Merkel hakkında suç duyurusu

Merkel hakkında suç duyurusu

Almanya Başbakanı Angela Merkel hakkında suç duyurusunda bulunuldu. Almanya için Alternatif Partisi AFD tarafından Berlin Savcılığı’na yapılan suç duyurusunda, Merkel "insan kaçakçılığı" ile itham ediliyor.

9.10.2015Dünya
Almanya için Alternatif partisinde kriz tırmanıyor

Almanya için Alternatif partisinde kriz tırmanıyor

Aşırı sağ popülist Almanya için Alternatif Partisi’nde (AfD) üyelerin istifasına eyalet milletvekilleri de eklendi.

13.07.2015Avrupa
AfD’de herkes istifa ediyor

AfD’de herkes istifa ediyor

Almanya’da 2013 yılında kurulan ve Euro karşıtı seçim programı hazırlayan Almanya için Alternatif Partisi(AfD) zor günler geçiriyor.

10.07.2015Avrupa
AfD yol ayrımında

AfD yol ayrımında

Euro karşıtı parti olarak kurulan, zamanla yabancı ve İslam karşıtı söylemlerin yükseldiği Almanya İçin Alternatif Partisi (AfD) içinde kavga başladı.

13.05.2015Avrupa
Almanya İçin Alternatif partisi Hamburg seçim programını tanıttı

Almanya İçin Alternatif partisi Hamburg seçim programını tanıttı

Almanya'nın Hamburg eyaletinde 15 Şubat'ta yapılacak eyalet parlamento seçimlerinde ilk kez yarışacak olan Almanya İçin Alternatif Partisi (AfD), seçim kampanyasını tanıttı.

21.01.2015Avrupa
Tam da NPD bitti derken...

Tam da NPD bitti derken...

Almanya’da aşırı İslam’a karşı ve iltica yasasının sertleştirilmesi talebiyle düzenlenen gösterilerin yayılması siyaseti endişelendirdi. Dresden’de başlayan gösteriler tüm Almanya’ya yayılıyor. Adalet Bakanı siyasi partilere çağrı yaptı: Gösterilere karşı tavır alalım.

11.12.2014Avrupa
AB karşıtları eyalet meclisine girmeyi başardı

AB karşıtları eyalet meclisine girmeyi başardı

Almanya'nın Saksonya eyaletinde yapılan meclis seçimini Başbakan Angela Merkel'in partisi Hrıstiyan Demokrat Birlik (CDU) kazandı. Seçimlere ilk kez bir eyalet parlamentosuna girmeyi başaran AB karşıtı parti damgasını vurdu. Aşırı sağcı Nasyonal Demokrat Parti (NPD) ise kıl payı farkla barajın altında kaldı.

1.09.2014Avrupa

Yazar Sonuçları

Avrupa Birliği tamam mı devam mı

AVRUPA Birliği (AB) 2015’te yaşanandan farklı olsa da bir kez daha mülteci kriziyle baş etmeye çalışıyor.

5.07.2018

Almanya ile neler oluyor

ALMANYA ile Türkiye arasında günlerdir Türk bakanlara yasak krizi yaşanıyor.

9.03.2017